Skocz do zawartości

maniek_mb

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  185
 • Rejestracja


Aktywność reputacji

 1. Like
  maniek_mb otrzymał reputację od NacekPytania zwykłego forumowicza do Zarządu Polanki   
  Również jako członek SPP Polanka przychylam się do prośby o przedstawienie sprawozdania z wczorajszego posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz jakie w tym wszystkim zajmuje stanowisko Zarząd SPP Polanka.
 2. Like
  maniek_mb otrzymał reputację od AtenaPytania zwykłego forumowicza do Zarządu Polanki   
  Również jako członek SPP Polanka przychylam się do prośby o przedstawienie sprawozdania z wczorajszego posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz jakie w tym wszystkim zajmuje stanowisko Zarząd SPP Polanka.
 3. Like
  maniek_mb przyznał reputację dla lechPszczelarze, czas na działanie! Wspólnie w strajku!   
  Przykro mi o tym pisać , ale z rolnikami nie jest nam po drodze. Rolnicy strajkują między innymi przeciwko zielonemu ładowi , który chce ograniczy ilość stosowanych SOR oraz wprowadza ugorowanie. Dopominają się , aby nie było ograniczeń  w stosowaniu SOR w tym neonikotynoidów. Jeżeli strajkować to wyłącznie pszczelarze sami.
 4. Like
  maniek_mb przyznał reputację dla czargPszczelarze, czas na działanie! Wspólnie w strajku!   
  Wiadomo, że to nos jest dla tabakiery a nie tabakiera dla nosa, ale dla pewności napisz nam jeszcze Guciu, albo poproś o to żonę (ukłony), jak rozumieć Waszą rodzinną akcję. Ela robi to jako prezeska Polanki, w uzgodnieniu z Zarządem, czy w opozycji? Innymi słowy czy Zarząd Polanki przyłącza się do protestu, jest niezainteresowany udziałem w proteście, czy też jest protestowi przeciwny.
  Protest pszczelarzy jak piszesz jest wywołany importem taniego miodu z Ukrainy i Chin, bo nie można zbyć w dobrej cenie naszego miodu, czy to jedyny postulat protestu pszczelarzy?
  Rolnicy protestują nie tylko przeciwko napływowi taniego ziarna z Ukrainy, ale także przeciwko polityce rolnej UE, polityce klimatycznej, zazielenieniu.
  A pszczelarze, którzy chcą przyłączyć się do strajku jak to widzą? Wystarczy powstrzymać import taniego miodu i już będzie wszystko cacy?
   
 5. Like
  maniek_mb przyznał reputację dla PiotrDemontaż Państwa Polskiego przez koalicję 8 gwiazdek   
  Tylko czy nie przyszło Ci do głowy, że to wymysł innej kasty manipulujacej łatwowiernymi.  Z jakiegoś dziwnego powodu zakładasz że Twoja partia ma monopol na prawdę i bycie patriotami. To dosyć dziwne założenie zważywszy na mnogość wyroków nakazujących sprostowania i przeprosiny. Dobrze że mają prezydenta co ułaskawia kłamców jak np. pani Ogórek. Patriotyzm mylisz z wykrzykiwaniem haseł, noszeniem sztandarów i wpinek w marynarkach. Patriotą jest ten co w pocie czoła pracuje dla dobra tego kraju, a nie kupuje "okazyjnie" kolejne nieruchomości na żonę. W patriotyźmie nie chodzi o to co kto krzyczy tylko żeby kraj był coraz silnieszy, miał lepszą przyszłość i był dobrze postrzegany na arenie międzynarodowej. Teraz czas na kilka faktów o rządach tych co maja monopol na patritycm. 
  1 Silny kraj - w ostatnim roku mieliśmy najniższy przyrost PKB od czasów przemian. Polskie rolnicto i transport ledwo zipie przez konkurencję z Ukrainy z którą nic nie zrobiono. Nikt nie myślał na przód, łatano po kolei to co juz ledwo zipało -zboże, miód. owoce. Co ciekawe teraz zalewa nas tani cukier, o którym też nikt wcześniej nie pomyślał. 
  2 Przyszłość- program 500+ okazał sie totalną klapą i mamy najniższy przyrost demograficzny w historii. Dla porównania czesi poszli inną drogą i mają bum dzietności. W kraju brakuje mieszkań dla młodych. O programie mieszkanie + sam prezes powiedział że lipa. O czasu reformy oświaty spadamy w badaniach PISA jeżeli chodzi o umiejętności naszych dzieci. Mamy rozwarstwienie na dzieci bogatych, chodzące do prywatnych szkół, jak córka byłego premiera i biedotę w niedoinwestowanych publicznych szkołach. Co ciekawe wnuki aktualnego premiera chodzą do szkoły publicznej. 
  3. O postrzeganiu naszego kraju nie chce się nawet rozpisywać. Proponuje puścić sobie prezydenta w Davos,  albo słynne "Friend in need, is a friend indeed"  i posłuchć co naprawde powiedział. Nie dziwie się babce, że walnęła śmiechem.
  Pewnych rzeczy nie da się obronić. Choć rozumiem, że lata indoktrynacji zrobiły swoje. Sam znam starszego pana co uważa, że za PRL to było najlepiej. 
 6. Like
  maniek_mb przyznał reputację dla janek_szPolanka TV - Pszczele Wieści - o przyrodzie naukowo   
  Czy serwetki nasączone kwasem szczawiowym działają na warrozę? Mógłbym napisać krótko: u mnie działają.
  Natomiast gdybym teraz przeprowadził podobne badanie na mojej pasiece, pewnie wynik byłby podobny: znikoma skuteczność. A to dlatego, że w tej chwili mam pszczoły już wyleczone z warrozy. Kto męczy pszczoły jakąś chemią przy porażeniu 1 czy 2 procent?
  Następna sprawa do dawka kwasu szczawiowego na ul. 12 czy 18 gramów kwasu na 1 ul? Tyle to w Polsce stosuje się na jeden pasek a w ulu ląduje kilka takich pasków. Randy Olivier stosuje stosuje  50 g  na 1 ul.
  Są to oczywiście szczegóły techniczne ale powstaje dylemat komu teraz wierzyć? Z jednej strony mamy zespół ludzi robiących to badanie z legitymacją naukowca, trzymających się określonych i ogólnie uznawanych schematów wnioskowania statystycznego. Z drugiej strony pasjonata bez legitymacji naukowca i bez dokumentacji źródłowej. Z jednej strony jednorazowe badanie u jednego pszczelarza, gdzie kwas podano do niespełna 80 rodzin. Z drugiej strony badania prowadzone przez wiele lat na różnych pasiekach w setkach uli, w różnych warunkach, w różnych dawkach i podawanych na różnych mediach.
  I tutaj najsmutniejsza informacja: musimy przekonać się sami.
  Ja, podobnie jak tysiące (a może setki tysięcy) pszczelarzy, przekonałem się, że można ufać Randyemu.
 7. Like
  maniek_mb przyznał reputację dla czargKawiarenka pytli   
  Już Pani Dyrektor zapomniała co napisała  dwa dni temu?
  Przypomnę:
  "Zarząd porzucił Forum, które było wizytówką Polanki i zaniechał jakiejkolwiek na nim działalności co jest dużą stratą dla wizerunku Stowarzyszenia. Nie budujemy więzi, brakuje podstawowych informacji i zainteresowania sprawami bieżacymi co godzi w interes nas wszystkich i utwierdza w przekonaniu, że maja nas głęboko w......d...."
  Wczoraj P. Prezes tylko potwierdził Pani słowa:
  "Jak już wcześniej pisałem nie mam czasu na zaglądanie na forum niestety. Kontrola goni kontrolę, a projekty projekty, postaram się po nowym roku wrzucić jakieś krótkie sprawozdanie z działalności na stronę główną" 
  Mamy więc obietnicę od P. Prezesa, że nawet nie w grudniu po południu tylko po "Nowym Roku" Pan Prezes "postara się wrzucić jakieś krótkie sprawozdanie" . Pewnie ta obietnica dotyczy  sprawozdania rocznego. OK na pewno takie sprawozdanie jest konieczne, ale co z bieżącą informacją o kontaktach na linii władza - Stowarzyszenie ? Co z informacją na temat zmian na stanowiskach moderatorów - dotychczas taką informację przedstawiał Prezes, tak trudno skreślić tych kilka zdań w sprawie dla funkcjonowania forum tak fundamentalnej? 
  Pani Dyrektor próbuje wskrzesić w nas forumowiczach nadzieję, że z nowym Zespołem Parlamentarnym d/s Pszczelarstwa ruszy robota "z kopyta". Ja się pytam jakim sposobem? Jeśli informacja na forum bedzie przekazywana przez Zarząd od wielkiego dzwonu najwcześniej już po nowym roku ...?
 8. Like
  maniek_mb przyznał reputację dla WarrozaParlamentarny Zespół ds Pszczelarstwa   
  Nie zrozumiał Kolega mnie, ani sytuacji. W razie co służę wyjaśnieniem w wątku dedykowanym.

  P.S. Z tego co Kolega pisze, że nie zna się na tym zupełnie (co oczywiście szanuję) a korzysta z internetu "nieświadomie na rympał" to znaczy, że Kolega nie zna także się na gromadzonych danych osobowych  jak IP w ramach pełnienia jakieś funkcji na publicznym forum, a deklaruje je przetwarzać. Teraz rozumiem skąd te dziwne uwagi wcześniej na ten temat tak jak i teraz zresztą. Mnie to martwi i dziwi jednocześnie w podejściu administracji forum. Ale być może forum jest w jakiś sposób porzucone pod kątem dbałości o nie same i o użytkowników, jak już zostało to zauważone.
 9. Like
  maniek_mb przyznał reputację dla WarrozaParlamentarny Zespół ds Pszczelarstwa   
  Moim zdaniem nie mam dobrych przymiotów moderatora. Aczkolwiek może w jakimś zespole moderatorskim 3-5 osobym (którego jestem zwolennikiem zamiast jednej aktywnej osoby funkcyjnej) miałoby to rację bytu.
  Wymieniłem już w innym wątku przykład osoby, która posiada cechy dobrego moderatora. Nie wiem jednak czy chciałaby aktywnie moderować (ale nie tylko na zasadzie posiadania takiej nazwy).

  Większą przeszkodą jest jednak to, że moja wizja tego co postrzegam za dobrze moderowane forum publiczne jest zasadniczo inna niż Kolegi robinhuuda według deklaracji. Nie skreślam także poprzedniego moderatora skoro wykazywał chęć działania (pomimo uwag jakie miałem do regulaminu) i w sumie nie wiem za co został tak nagle wykreślony. Najpierw więc należałoby ustalić jakieś cele, a później wspólną politykę działania. Tutaj deklaruję chęć pomocy, jeżeli jest ku temu chęć do działania.

  p.s. "wykazywał chęć działania" Stary mod miał nie tylko chęć do działania ale deklarował też jakieś reformy, czyli miał jakąś wizję. Czy ją dobrze deklarował to inna sprawa. Niemniej skoro już wcześniej został powołany na tę funkcję to jeszcze moim zdaniem za wcześniej oceniać czy to co robił przynosiło pożyteczny skutek. Patrzyłem na to z jakąś nadzieją.
 10. Like
  maniek_mb przyznał reputację dla WarrozaPytania zwykłego forumowicza do Zarządu Polanki   
  Nie uważam, żeby moderator musiał i powinien znać IP innych użytkowników (o ile nie jest równocześnie administratorem). Nie jest to w ogóle koniecznie do sprawowania tej funkcji. Wobec powyższych moim zdaniem dziwnych deklaracji nowego Moderatora chciałbym zapytać @Administrator czy tak jest?

  P.S. Jak widzę nowy moderator został mianowany na tę funkcję z równoczesnym odwołaniem poprzedniego ponownie w jakimś niejawnym trybie bez żadnego ogłoszenia, a raczej na skutek deklaracji autorytatywnej. A już do poprzedniego aktywnego moda zacząłem się przyzwyczajać. Moim zdaniem jest nietypowe, impulsywne i trochę niepokojące.
  P.S. 2 Co z poprzednim rozbudowanym regulaminem i wątpliwościami z nimi związanymi, który również został nagle zmieniony jak rozumiem przez poprzedniego moderatora (który już nim nie jest).
  EDYCJA P.S. 3 Tu jest moim dobry przykład innego trybu takich roszad. Moim zdaniem o wiele przystępniejszy:
   
 11. Like
  maniek_mb przyznał reputację dla AtenaŁosine kakaszki   
  Przyznam że wolałbym czytać posty o miodzie/pszczołach/pszczelarzach  niż o...
     ...ale skoro tematy mają jakiś wspólny mianownik...
 12. Like
  maniek_mb przyznał reputację dla BordenCo tam Panie u prezydentów i ministrów...   
  Na właściwe tory pszczelarstwo wejdzie z chwilą gdy pszczelarze wezmą się do pracy nie tylko w pasiekach. Zaczną coś robić, a nie tylko   rozpisywać się i gadać  na temat dopłat, korzyści i smarowania tyłka innym  
 13. Like
  maniek_mb przyznał reputację dla lechCo tam Panie u prezydentów i ministrów...   
  Dla Zarządu Polskiego Związku Pszczelarskiego liczy się tylko kasa. To , że jest brudna nie ma dla nich żadnego znaczenia.
 14. Like
  maniek_mb przyznał reputację dla BocianA tymczasem w PZP...   
  W tej sprawie powinien wypowiedzieć się ówczesny Prezydent PZP. Ale i bez Jego wypowiedzi pewne jest jedno: ściema z tą propozycją wskazania kandydatów na rzeczoznawców.
  Dowód nie wprost. Jeśli by tak było to musiałby wiedzieć o tym (nawet nieoficjalnie) Prezes Zawodowców, Polanki, Śląskiego i mogli zgłosić swoich. A skoro pięć lat cisza to co?
   
  Nie to abym bronił PZP (mają swoje za uszami) ale w tej sprawie to nie tak.
 15. Like
  maniek_mb przyznał reputację dla BorowyWoskomat WAXO   
  Cenie sobie możliwość swobodnej wypowiedzi i bede z niej korzystał.
   
  Kolege to coraz bardziej kole w oczy - dlaczego?
   
  To jeszcze ciagle wolne forum dla członków i nie.
   
  I to mi daje prawo do swobodnej wypowiedzi.
   
  Jesli status tego miejsca sie zmieni i zostanie ono tylko tubą płatnych lobberów ala robin to napewno mnie tutaj nie będzie.
   
  A zarząd powinien się wypowiedzieć w tylu sprawach, że moją skromną osobą nie zawracałbym im głowy.
   
  To bardzo zapracowani ludzie są, serio.
 16. Like
  maniek_mb przyznał reputację dla BorowyWoskomat WAXO   
  No to jeszcze raz - co to ma współnego ?
   
  Argument - woskomat działa bo alkomat/test ciazowy działa?
   
  Ateno ...
 17. Like
  maniek_mb przyznał reputację dla BorowyWoskomat WAXO   
  Zęby bolą jak to czytam.
   
  Co to ma wspólnego Kolego z tematem ?
   
  Chodzi tylko o to, że jeszcze nic o tym nie wiemy - jak działa, co wykrywa, jak dokładny jest, itd.
   
  A Wy już kupujecie, bo profesor jest fajny :-)))
   
  Niby dorośli ludzie, a jak dzieci.
 18. Like
  maniek_mb otrzymał reputację od AtenaWoskomat WAXO   
  Fajnie by było nakręcić filmik z tej prezentacji i każdy by miał możliwość obejrzeć jak działa. A czy się sprawdzi czas pokaże.
 19. Like
  maniek_mb przyznał reputację dla baruWoskomat WAXO   
  A może by Pan profesor ujawnił jak sobie radzi woskomat ? z zafałszowanym woskiem .
  Taki filmik nie trudno nakręcić a  wrażenie bezcenne .
  I najważniejsze co wykrywa ? ,takie rzeczy można podać .
  Skoro Polanka murem stoi za tym projektem należało tutaj umieścić pierwszego newsa .
 20. Like
  maniek_mb przyznał reputację dla KarpackiKlub Polankowy - nowa alternatywa   
  Otóż szanowni koledzy, jeśli przeprowadzi się ankietę , to jak pokazuje tradycja, z pewnością weźmie w niej udział głównie ta grupa użytkowników, którym istnienie tego "chlewa" pasuje z różnych powodów. I potrwa to przynajmniej kilka miesięcy. Ja jestem zdania, że taką decyzję powinien podjąć Zarząd , o ile oczywiście w całym swoim składzie ma rozeznanie co się w tym "chlewiku " dzieje. Analizując wpisy w tym dziale forum od lat, wyraźnie widać, że w tematach tam poruszanych, nie ma możliwości uzyskania konsensusu, tak wielka jest różnorodność i pochodzenia i poglądów wśród tam piszących. Podam dość jaskrawy przykład, jak mają znaleźć wspólne zdanie np. taki, którego przodkowie zginęli w Katyniu, z takim który miał dziadka w Wermachcie, i po zakończeniu wojny ten od "dziadka" otrzymywał piękną rentę z RFN , a ten drugi musiał głęboko zginać kark, przed spadkobiercami tych , którzy  w Katyniu strzelali w tył głowy.  Podałem jeden przykład, ale podobnych sytuacji można by przytoczyć wiele.
  Nie chcę wchodzić w prawa Zarządu do podejmowania decyzji korzystnych dla wizerunku Polanki, ale jeśli głos mój , może być głosem doradczym, doradzam likwidację miejsca, gdzie ani użytkownicy, ani wizerunek Polanki niczego nie zyskają. Natomiast wiele tracą. 
  Pozdrawiam
 21. Like
  maniek_mb otrzymał reputację od BorowyKlub Polankowy - nowa alternatywa   
  W pełni popieram powyższe opinie kolegów ten hyde park to naprawdę chlew. 
  Może trzeba przeprowadzić ankietę kto jest za zlikwidowaniem i rozesłać do wszystkich członków e-mailami.
  Będzie to decyzja ogółu członków. 
 22. Like
  maniek_mb przyznał reputację dla pytlaPogotowie rojowe   
  Podzielam opinię Borowego.
  Najłatwiej jest zrezygnować ale przy takim podejściu coraz bardziej kurczy się zakres naszej działalności i chciałabym aby przy stale rosnącym potencjale (czytaj lawinowy wzrost członków) było inaczej.
  Zarząd  powinien dać z siebie wszystko aby następcom stworzyć szansę wypłynięcia na szersze wody w miejsce postępującej stagnacji, która niestety jawi się coraz bardziej widoczna.
  Pozdrawiam wszystkich zaglądających na Forum.
 23. Like
  maniek_mb przyznał reputację dla KarpackiKolejna zła wiadomość   
  Chciało by się przypomnieć słowa ks. Jana Twardowskiego, "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą" . Znany nam kolega Stanisław Zbieg jako dh. Bartnik na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Jak długo mi się uda, jako pamiątkę po naszym św. pamięci koledze , będę starał się zachować wiadomości e-mailowe, w których zawsze z wielką troską przesyłał mi uwagi do postów, umieszczanych przeze mnie  na forach , Byłem mu za to zawsze szczerze wdzięczny. Robił to w trosce o kulturę wypowiedzi i dobrą polszczyznę używanego języka.
  Pogrzeb kolegi dh. Bartnika, czyli Stanisława Zbiega, odbędzie się 2 grudnia , o godzinie 12 w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Stanisława Kostki w Limanowej - Sowlinach.
  Cześć jego pamięci. Niech spoczywa w pokoju.
 24. Like
  maniek_mb przyznał reputację dla Piotr_SJesienne spotkanie SPP Polanka   
  W kwestii "elitarności", zarzut (jesli można go tak nazwać) jest nieco postawiony na głowie. Po to właśnie organizujemy jedno możliwie tanie spotkanie i jedno dość ekskluzywne (czasem zdarzy się w roku 2 tanie a czasem 2 ekskluzywne ale to wyjątki) by zadowolić jak największą grupę a sami wiecie, że wszystkich zadowolić się nie da. Także w kwestii wykładowców dokładnie ta sama osoba wzbudza w jednych entuzjazm a w innych niechęć. Wyraźnie widać to po ostanim poście a każdy ma prawo do własnej oceny. W każdym z tych aspektów staramy się o złoty środek. Już w Bukowinie ustaliliśmy, że kolejne spotkanie (wiosna) odbędzie się w miejscu niedrogim a następne (jesień) w miejscu wypasionym.
   
  W kwestii wykładów nagrane zostało wszystko, co zostało wypowiedziane przed salą za wyjątkiem dyskusji, która miała wymiar wewnętrzny. Oczywiście pojawią się tutaj właściwie wszystkie głosy i wnioski z tej zamkniętej dyskusji i tu niniejszym proszę grupę "aktywistów" :-) by przytoczyli swoje wnioski i propozycje - o ile pamiętam wszystkie zyskały akceptację ogółu.
   
  Co do nagrań, część wykładów pojawi się w formie Polanka TV a część będzie udostępniona w formie telekonferencji. Trzeba będzie za to zapłacić jakieś pieniądze i w niektórych przypadkach trzeba będzie być członkiem Polanki bo tylko pod takim warunkiem będzie nam wolno pokazać te treści (obecni w Bukowinie będą mogli zapisać się na telekonferencję bezpłatnie i przypomnieć sobie co nieco) ale dla nieobecnych będzie to możliwość niedrogiego zapoznania się z przedstawionymi treściami.
   
  Chętni na wirtualną Bukowinę proszeni są o trochę cierpliwości, najpierw pojawią się treści ogólnodostępne w ramach Polanka TV.
   
   
  Odpowiedź brzmi tak, że w pewnym sensie Polanka jest biednym stowarzyszeniem. W takim sensie mianowicie, że nie chcemy zrezygnować na razie z pewnego zwyczaju, że wszyscy (także zarząd i inni społecznicy) płacą równo ze wszystkimi pozostałymi za pobyt. Głównie dlatego, by spotkanie nie obciązało budżetu Polanki i by ci, których nie stać na wyjazd nie mieli gorzkiego przekonania, że zrzucają się na czyjąś imprezę. Zwykle więc zamykamy to na zero +/- 1000 zł. Tak też wyszło tym razem. Pytanie czy tak ma być zawsze jest otwarte ale proponuję dyskusję nad nim przenieść do forum tylko dla Polankowiczów.
 25. Like
  maniek_mb otrzymał reputację od roburusJesienne spotkanie SPP Polanka   
  Witajcie.
  Również przyłączam się do podziękowań podobnie jak jokaz. Miejsce fantastyczne a możliwość poznawania coraz to nowych ludzi, bezcenne. Oby więcej takich miejsc. Oczywiście każdy może znaleźć jakieś niedociągnięcia ale pomimo to warto było. Pozdrawiam wszystkich Polankowiczów. 
×
×
 • Dodaj nową pozycję...