Skocz do zawartości

lech

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  263
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Przynależność
  NIE
 • Zgoda
  Nie

Ostatnie wizyty

1 227 wyświetleń profilu
 1. Chodzi mi głownie o to , że jest to chyba pierwszy przypadek w kraju , że rolnik który wytruł pszczoły został ukarany karany karą więzienia co prawda w zawieszeniu.
 2. https://wiadomosci.wp.pl/zabil-7-5-mln-pszczol-rolnik-uslyszal-wyrok-7052652574816896a
 3. Ale w jakim celu dążyć do utworzenia nowych organizacji pszczelarskich czy tez powiększeniu ilości członków istniejących już organizacji?. Już dawno słychać o przepszczeleniu i problemami z zbytem miodu. Przecież wszystkie te działania to "strzelanie sobie w stopę".
 4. Dobra jest też woda z skroplin z pompy ciepła,
 5. Orzeczenia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego to ciekawy materiał. Przydało by się , aby Kolega zamieścił jeszcze te załączniki co zostały załączone w pozwie o których mowa w orzeczeniach sądu.
 6. Pamiętam ,że po raz pierwszy zauważyłem straty pszczół z powodu neonikotynoidów stosowanych na rzepaku w 2005 roku. W 2004 roku wszystko jeszcze pasowało.
 7. A ja czytałem o takich bezczelnych wynikach badań. Przed laty czytałem , że jak przed około 20 laty wprowadzano pierwsze neonikotynoidy twierdzono , że zabójczą dawką śmiertelną dla pszczół neonikotynoidu wówczas wprowadzanego było 2000 jednostek / nie pamiętam jakich/. Po dwóch latach od wprowadzenie dawkę tę zmniejszono do 2 , a po następnych dwóch latach do 0,5. Jeżeli nie było by przekrętów przy tych badaniach środków tych nigdy by nie wprowadzono.
 8. Kolego jak mi dobrze zapłacisz to będę udawadniał , że 2+2=5 i się nawet pod tym podpiszę.
 9. https://pasieka24.pl/index.php/pl-pl/aktualnosci/wiadomosci-ze-swiata/2320-neonikotynoidy-ciagle-sa-w-rzepaku
 10. A u mnie zbiory najwyższe od lat. Chemia na rzepakach truła , ale nie tak bardzo jak w latach ubiegłych.
 11. Na podstawie jednego filmu nie wyrobisz sobie własnego zdania na żaden temat. Jeżeli już to będzie zdanie autora filmu. Aby wyrobić sobie zdanie musisz czerpać wiedzę z różnych materiałów.
 12. Czy to już pszczeli dołek? Moim zdaniem to dopiero początek dołka. Dołek to dopiero będzie jak zlikwidują dofinansowanie do sprzętu i.t.d. , i całość kwoty przeznaczą do dofinansowania do ula. Wtedy to ilość członków związków pszczelarskich spadnie trzykrotnie i wtedy będzie normalnie. Zarządy związków pszczelarskich nie będą miały nic do stracenia i w końcu zaczną reprezentować pszczelarzy bo to co obecnie jest jest nienormalne.
 13. Tam na tej manifestacji prawdziwych rolników to nie było. Tam byli tylko zwolennicy PIS-u i członkowie tej partii , a na Białoruś to chyba więcej PIS-owców będzie uciekało.
 14. Wiele osób w szczególności rolników nie rozumie jakie szkody robi stosując poza wszelkim umiarem środki ochrony roślin. Tak krytykowany " Zielony Ład" może w znacznym stopniu to ograniczyć , ale jest przez środowiska rolnicze krytykowany. Jak na innym Forum Pszczelarskim negatywnie oceniłem wielokrotne w ciągu roku stosowanie na jednym polu ŚOR-in to wpisy moje zostały usunięte. Obserwując okolice mojego domu stwierdzam , że np. wróbli jest coraz mniej.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...