Skocz do zawartości

lech

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  150
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Przynależność
  NIE
 • Zgoda
  Nie

Ostatnie wizyty

364 wyświetleń profilu
 1. lech

  Problemy Horna na forum.

  Wymiar ramki Zandera to 420 x 220. Wymiar ramki 370 x 225 to wymiar innego ula rozpowszechnionego u naszych sąsiadów już podczas II Wojny Światowej.
 2. lech

  A tymczasem w Orionie Kłobuck

  Jeżeli Minister Rolnictwa by mógł to zapewne wyraził by zgodę na te środki , ale my na szczęście mamy jeszcze Unię Europejską. Już w tym roku po zakazie stosowania Proteusa 110 OD pszczoły pod koniec rzepaku były znacznie silniejsze jak w poprzednich latach.
 3. lech

  A tymczasem w Orionie Kłobuck

  Kolego nie ma sensu już walczyć o Vitaeapis bez względu na to czy działał czy nie. Do największych wytruć pszczół dochodziło przy uprawach rzepaku , a od tego roku z użycia został wycofany Proteus 110 oraz zaprawy neonikotynoidowe tak , że nie powinno być już tak źle i już nikt chyba nie będzie szukał sposobu , aby ocalić swoje pszczoły.
 4. lech

  Gotowe pokarmy na zimę

  Mój inwert zakupiłem wczesną wiosną jak był rozruch linii produkcyjnej i przypuszczam , że tu leży przyczyna złej jakości tego produktu. Skrystalizowana izoglukoza / występuje co roku/ nigdy nie była problemem.
 5. lech

  Gotowe pokarmy na zimę

  Fakt jest taki ,że rodziny zimowane na izoglukozie po zimie były średnio dwa razy liczniejsze od rodzin zimowanych na inwercie , a teoretycznie powinno być na odwrót. Oprócz złej jakości inwertu w grę wchodzi wyłącznie cud.
 6. lech

  Gotowe pokarmy na zimę

  Nie dlatego izoglukoza bo tańsza , tylko dlatego , że na inwercie źle przezimowały. Kilka lat przy zimowaniu na inwercie było dobrze , aż chyba źle trafiłem i w porównaniu do izoglukozy było źle. Sprawdziłem w inwercie na wiosnę HMF i był dobry. Przyczyna złej jakości inwertu była zapewne inna.
 7. lech

  Czym ma być nasze forum ?

  Nie jestem członkiem Stowarzyszenia i uważam , że ten temat powinien być realizowany w zamkniętej dla nie członków części forum. Jest to wewnętrzna sprawa Stowarzyszenia.
 8. lech

  Gotowe pokarmy na zimę

  Gotowe produkty do karmienia pszczół z cukru takie jak np. Invertix 72 są inwertami . Produkty z pszenicy takie jak syrop Holger Food czy też Apifood to izoglukoza. Osobiście najpierw przez wiele lat karmiłem pszczoły jak każdy cukrem. Jak pojawiła się w sprzedaży izoglukoza przez kilka lat karmiłem nią wszystkie rodziny. Następnie jak inwerty zrobiły się popularne karmiłem inwertem . Przed kilkoma laty tak wyszło , że do karmienia w tamtym roku zakupiłem na połowę rodzin inwert , a na drugą połowę izoglukozę. Na wiosnę następnego roku porównałem jak rodziny przezimowały i już nigdy nie zakupiłem inwertu.
 9. lech

  Czym ma być nasze forum ?

  Osobiście nie znam i nie oceniam nikogo z Forum Polanki . Co co napisałem są spostrzeżeniami osoby z zewnątrz.
 10. lech

  Czym ma być nasze forum ?

  Moim zdaniem Forum Polanka sprawia wrażenie , że zajmuje się głównie sprawami organizacyjnymi tak jak kiedyś "Pszczelarz Polski" , a np. Forum Ambrozja czy Forum Banicja sprawami takimi jak zajmuje się "Pszczelarstwo". Reasumując na Forum Polanka jest zbyt dużo kłótni , a za mało spraw związanych z hodowlą pszczół. Gdyby te kłótnie dotyczyły hodowli pszczół można by było je wybaczyć.
 11. lech

  Zalewana pasieka

  W tym roku w jednej pasiece w wyniku uszkodzenia drenarki doszło do zalania około 50 moich uli. Ule z pszczołami stały w wodzie od końca lutego do połowy kwietnia. Maksymalnie woda sięgała do dolnej części dennic czyli 5 cm poniżej wylotka. Aby pszczoły się nie topiły przed ulami pływały zamocowane arkusze styropianu 2 cm. Z powodu rozległości zalania wywózka pszczół nie wchodziła w rachubę. Przeglądy ograniczone do minimum. Aby wywieźć pszczoły trzeba by było każdy ul wynosić z 500 metrów. Zalanie to nie wpłynęło na kondycję pszczół.
 12. Podobno Minister Rolnictwa nie wydał zgody w tym roku na stosowanie szkodliwych dla pszczół środków ochrony roślin stosowanych w uprawie rzepaku.
 13. lech

  Dopłata do ula

  Mam lepszy pomysł. Może zamiast zamykania razem w jednym pokoju tych co nie działają w interesie zwykłych pszczelarzy /wspierających stary system dofinansowania pszczelarstwa/lepiej ich poprostu wyrzucić?
 14. lech

  Covid i miód

  https://portal.abczdrowie.pl/dbaj-nie-panikuj-jak-leczyc-covid-19-w-domu-lek-michal-domaszewski-tlumaczy-najnowsze-wytyczne
×
×
 • Dodaj nową pozycję...