Skocz do zawartości

lech

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  136
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Przynależność
  NIE
 • Zgoda
  Nie

Ostatnie wizyty

271 wyświetleń profilu
 1. lech

  Covid i miód

  https://portal.abczdrowie.pl/dbaj-nie-panikuj-jak-leczyc-covid-19-w-domu-lek-michal-domaszewski-tlumaczy-najnowsze-wytyczne
 2. lech

  Sezon 2020

  Pisze kolega , że zbiera pyłek kwiatowy. Pyłek kwiatowy z kukurydzy jest koloru żółtego czyli taki sam jak pyłek z nawłoci kwitnącej w tym samym okresie. Moje następne pytanie jak to kolega rozróżnia w poławiaczu czy to jest pyłek z nawłoci czy z kukurydzy? Poza tym zbieranie pyłku w okresie kwitnienia kukurydzy t.j. pod koniec lipca lub później jest złym pomysłem bo ogranicza przygotowanie pszczół do zimy.
 3. lech

  Sezon 2020

  Podkreślam jeszcze raz , że do wytrucia pszczół neonikotyniodami podczas kwitnienia kukurydzy dochodzi w połowie lipca. Nawet późne plantacje kukurydzy przekwitają do połowy sierpnia tak , że zatrucie na kwitnącej kukurydzy nie wchodzi w rachubę. Na początku października zatrucia neonikotynoidami darzają się na kwitnących poplonach , gdzie poprzednio rosły rośliny przy których stosowano neonikotynoidy . Jednakże wtedy spotykałem się z utratą około połowy pszczół z ula , a nie prawie wszystkich. Wytrucie w pażdzierniku środkami na mszyce / nawet neonikotynoidami/ stosowanymi przy uprawach warzyw spowodowałyby trupy pszczół przed ulem. Pyłku też bym nie polecał. Obawiam się , że może on przedłużyć czerwienie matek co obecnie nie jest korzystne dla pszczół. Co do Vitaeapisu to stosowałem go na próbę i jakby działał to na pewno bym go dalej stosował.
 4. lech

  Sezon 2020

  Tyż warroza , a ściślej mówiąc wirusy roznoszone przez warrozę. Jak wirusy się rozpowszechnią to wybicie warrozy nie likwiduje od razu wirusów. W tym przypadku wirusy szybko skasowały pszczoły i dlatego pozostał czerw. Dziwi mnie tylko czerw otwarty na opuszczonych ramkach / zwykle tak się nie dzieje/. Aby wirusy się nie rozwinęły na przyszłość pozostaje tylko higiena . W dadantach jest problem z wymianą ramek w gnieździe , a jak u kolegi było w tym roku z wymianą ramek?
 5. lech

  Sezon 2020

  Podczas kwitnienia kukurydzy chemia rzeczywiście mocno osłabia pszczoły. Jednakże takie osłabienie rodziny , aby teraz pozostało 100 pszczół z matką to nie jest wina kukurydzy kwitnącej pod koniec lipca. W tym przypadku to raczej warroza.
 6. lech

  Ustawa o ochronie zwierząt

  Myślę , że się nie mylę. W ubiegłym roku wytruto mi pasiekę i Policja tylko dlatego zajęła się sprawą bo twierdziłem , że wytruto mi pszczoły muchozolem. Usilnie policjanci próbowali mnie przekonać , ze to rolnik wytruł mi pszczoły i nie muszą się tą sprawą zajmować.
 7. lech

  Ustawa o ochronie zwierząt

  Obecnie jest tak , że jak pozbawię życia psa sąsiada co mnie goni przy moim domu to będę miał sprawę karną i zapłacę sąsiadowi odszkodowanie , a jak sąsiad wytruje mi 100 rodzin pszczelich to włos mu z głowy nie spadnie chyba , że go zaskarżę o odszkodowanie.
 8. Przyznam szczerze , że z powodu neonikotynoidów jak widzę Ministra Ardanowskiego to podnosi mi się ciśnienie krwi. Jednakże po obejrzeniu tego nagrania z spotkania w Ministerstwie Rolnictwa najcenniejszą informacją jaką usłyszałem w tym nagraniu jest informacja o tym , że w krajach skandynawskich prowadzi się obecnie próby z nową zaprawą do nasion rzepaku mogącą zastąpić neonokotynoidy. Czyżby zbliżał się koniec prawie dwudziestoletniego trucia pszczół?
 9. lech

  Kiedy wolno pryskać?

  Kolego nie pisz , że nigdy nie doznałeś strat przez wytrucie pszczół gospodarując tam gdzie sieją rzepaki. Ty poprostu tych strat nie zauważyłeś bo pszczoły nie leżały martwe przed ulem. Twoje pszczoły leżały martwe w polu.
 10. To , że Minister Ardanowski jest w składzie takiego zespołu to skandal oraz kpiny z środowiska pszczelarzy.
 11. lech

  Pszczelarstwo w czasie pandemii

  Jeżeli chodzi o leki to nie mogę się z kolegą zgodzić. Od wielu lat nie kupuję leków refundowanych bo poprostu żal mi na nie pieniędzy i nie mam zaufania do ich jakości. Kiedy stosowałem leki refundowane to miałem problemy z warrozą / zdarzało się że duże/. Jak zrezygnowałem z nich to problemy są bardzo małe. Można zauważyć , że brak jest szkoleń jak hodować pszczoły bez refundowanych środków na warrozę.
 12. lech

  Pszczelarstwo w czasie pandemii

  I właśnie kwarantanna może być największym problemem. Dlatego należy unikać kontaktów z innymi osobami. Znajoma wyszła do pracy i zamiast wrócić po pracy do domu w związku z tym , iż jeden z współpracowników miał wirusa trafiła do jakiegoś akademika na kwarantannę. Ilość osób na kwarantannie jest bardzo duża w stosunku do osób chorych.
 13. lech

  Pszczelarstwo w czasie pandemii

  Są tacy co uważają , że prawa obywatelskie w tym prawo do wychodzenia z domu określone jest w Konstytucji i ustawą nie można nikogo tych praw pozbawić. Wyłącznie wprowadzenie np. stanu wojennego , stanu wyjątkowego określonych w Konstytucji może to zmienić. W związku z tym , iż nie zostały one wprowadzone nikt nie ma prawa zakazywać wychodzenia nam z domu. Inna sprawą jest zabezpieczenie siebie przed wirusem.
 14. Dla osób posiadających kanał telewizyjny Planete+ o godz 19.00 polecam reportaż o szkodliwym działaniu pestycydów na zdrowie naszych dzieci.
 15. lech

  VitaeApis new

  Myślę , że jak produkt jest dobry to sam się obroni i nie ma sensu dyskutować na ten temat.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...