Skocz do zawartości

lech

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  131
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Przynależność
  NIE
 • Zgoda
  Nie

Ostatnie wizyty

184 wyświetleń profilu
 1. lech

  Ustawa o ochronie zwierząt

  Myślę , że się nie mylę. W ubiegłym roku wytruto mi pasiekę i Policja tylko dlatego zajęła się sprawą bo twierdziłem , że wytruto mi pszczoły muchozolem. Usilnie policjanci próbowali mnie przekonać , ze to rolnik wytruł mi pszczoły i nie muszą się tą sprawą zajmować.
 2. lech

  Ustawa o ochronie zwierząt

  Obecnie jest tak , że jak pozbawię życia psa sąsiada co mnie goni przy moim domu to będę miał sprawę karną i zapłacę sąsiadowi odszkodowanie , a jak sąsiad wytruje mi 100 rodzin pszczelich to włos mu z głowy nie spadnie chyba , że go zaskarżę o odszkodowanie.
 3. Przyznam szczerze , że z powodu neonikotynoidów jak widzę Ministra Ardanowskiego to podnosi mi się ciśnienie krwi. Jednakże po obejrzeniu tego nagrania z spotkania w Ministerstwie Rolnictwa najcenniejszą informacją jaką usłyszałem w tym nagraniu jest informacja o tym , że w krajach skandynawskich prowadzi się obecnie próby z nową zaprawą do nasion rzepaku mogącą zastąpić neonokotynoidy. Czyżby zbliżał się koniec prawie dwudziestoletniego trucia pszczół?
 4. lech

  Kiedy wolno pryskać?

  Kolego nie pisz , że nigdy nie doznałeś strat przez wytrucie pszczół gospodarując tam gdzie sieją rzepaki. Ty poprostu tych strat nie zauważyłeś bo pszczoły nie leżały martwe przed ulem. Twoje pszczoły leżały martwe w polu.
 5. To , że Minister Ardanowski jest w składzie takiego zespołu to skandal oraz kpiny z środowiska pszczelarzy.
 6. lech

  Pszczelarstwo w czasie pandemii

  Jeżeli chodzi o leki to nie mogę się z kolegą zgodzić. Od wielu lat nie kupuję leków refundowanych bo poprostu żal mi na nie pieniędzy i nie mam zaufania do ich jakości. Kiedy stosowałem leki refundowane to miałem problemy z warrozą / zdarzało się że duże/. Jak zrezygnowałem z nich to problemy są bardzo małe. Można zauważyć , że brak jest szkoleń jak hodować pszczoły bez refundowanych środków na warrozę.
 7. lech

  Pszczelarstwo w czasie pandemii

  I właśnie kwarantanna może być największym problemem. Dlatego należy unikać kontaktów z innymi osobami. Znajoma wyszła do pracy i zamiast wrócić po pracy do domu w związku z tym , iż jeden z współpracowników miał wirusa trafiła do jakiegoś akademika na kwarantannę. Ilość osób na kwarantannie jest bardzo duża w stosunku do osób chorych.
 8. lech

  Pszczelarstwo w czasie pandemii

  Są tacy co uważają , że prawa obywatelskie w tym prawo do wychodzenia z domu określone jest w Konstytucji i ustawą nie można nikogo tych praw pozbawić. Wyłącznie wprowadzenie np. stanu wojennego , stanu wyjątkowego określonych w Konstytucji może to zmienić. W związku z tym , iż nie zostały one wprowadzone nikt nie ma prawa zakazywać wychodzenia nam z domu. Inna sprawą jest zabezpieczenie siebie przed wirusem.
 9. Dla osób posiadających kanał telewizyjny Planete+ o godz 19.00 polecam reportaż o szkodliwym działaniu pestycydów na zdrowie naszych dzieci.
 10. lech

  VitaeApis new

  Myślę , że jak produkt jest dobry to sam się obroni i nie ma sensu dyskutować na ten temat.
 11. lech

  VitaeApis new

  Tak próbowałem na kilkudziesięciu rodzinach.
 12. lech

  VitaeApis new

  Według mnie środek ten nie zabezpiecza pszczół przed neonikotynoidami tylko umysł pszczelarza , że nie zrobił wszystkiego , aby pomóc swoim podopiecznym.
 13. lech

  A tymczasem w PZP...

  Zgadzam się w 100 % z tym o czym mówi ten kolega. Z zjawiskiem tym spotykam się w mojej pasiece. Cieszy mnie , że już coraz więcej pszczelarzy mówi otwarcie o ginięciu pszczół podczas kwitnienia rzepaku .
 14. lech

  Sezon 2020

  Raczej staruszki to nie były , bo przez dwa dni do 5 sztuk naturalnego osypu to jest troszkę dużo jak na tą porę roku. Chyba , że porażenie jest duże.
 15. Spadkobiercy właściciela Forum Ambrozja szukają kupca na te forum.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...