Skocz do zawartości

lech

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  196
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Przynależność
  NIE
 • Zgoda
  Nie

Ostatnie wizyty

690 wyświetleń profilu
 1. Tyle teoria. W praktyce paski kwas szczawiowy z gliceryną poddane w okresie zbiorów miodu nie zmieniają smaku miodu.
 2. lech

  Nowy moderator

  Dobrą opinię można łatwo stracić , a aby odzyskać ją niekiedy potrzeba lat , a nie kilku miesięcy. Na Ambrozji kiedyś działy się różne rzeczy , a dzisiaj według mnie jest jako taki porządek.
 3. lech

  Nowy moderator

  Wszyscy co są przeciwko Moderatorowi powinni najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego tak mało osób pisze na tym Forum.
 4. lech

  Z dzisiejszego Teleexpresu.

  Jeżeli coś jest dobre dla serca to poproszę o przepis na pw. W przyszłym roku spróbuję zrobić , ale tylko na własny użytek.
 5. Byłem dzisiaj na polu słonecznika. O godzinie 12.00 przy słabym wietrze , temperatura 22 st. Celsjusza , bezdeszczowo na słonecznikach siedzą pszczoły i pomimo dotykania ich palcami nie próbują fruwać. Przy potrąceniu palcem upadają na ziemię i nie odlatują. Czyżby neonokotynoidy?
 6. Proszę bardzo. Polecam w szczególności rozdział 2.2.1 Utrzymywanie się neonikotynoidów w glebie / od strony 22/ . Informacje tam zawarte pozwalają zrozumieć dlaczego pomimo wycofania z użycia tych najgorszych neonikotynoidów pszczoły na rzepaku / i nie tylko/ nadal się trują i jeszcze trochę truć będą. Polecam też spróbować przetłumaczyć i przeczytać /w dłuższym okresie czasu/ dane źródłowe zamieszczone na końcu tekstu.
 7. https://www.greenpeace.org/static/planet4-poland-stateless/2019/06/b2f92cee-neonikotynoidy_zagrozenie_nie_tylko_dla_pszczol.pdf
 8. lech

  Z dzisiejszego Teleexpresu.

  No tak , ale TVP pokazuje jaką rzeczywistość?
 9. Sprawdza się stara zasada ,że nie kupuje się urządzeń których produkcja się dopiero rozpoczyna.
 10. lech

  O rzepaku inaczej

  No i opinia popsuta. Jak tak kolega zrobi to miód krystalizując odejdzie od ścianek słoika /wykwity/ i będzie to wyglądało nieapetycznie. Poza tym miód taki pomimo zawartości wody 20% potrafi w słoiku rosnąć. Moim zdaniem lepszym pomysłem jest pozwolenie na krystalizację miodu i następnie w komorze dekrystalizacyjnej w temperaturze 40 stopni Celsjusza potrzymać taki miód w otwartych pojemnikach /w potrzebnej ilości / 3 dni oby wytracił troszkę zawartości wody. Myślę , że taka komora jest niezbędna nawet przy małych pasiekach. Do słoików nalewać miód taki który będzie prawie krystalizował , bo wtedy jest szansa , że nie oddzieli się od słoika i nie będzie wykwitów , ale najlepiej poddać taki miód kremowaniu.
 11. Kiedyś łączyłem uliki z rodzinami bez matki i czerwiu otwartego w ten sposób , że ulik ustawiałem w korpusie , tylko że pod gniazdem. Otwarty bez daszka ulik ustawiałem tak , że góra rameczek z ulika była około 1 cm od dolnych listewek ramek z gniazda. Część matek tak łączonych było ścinanych i pszczoły zakładały mateczniki ratunkowe w ulikach. Niektóre matki po przyjęciu nie chciały same opuścić ulików i trzeba je było wyrzucać z rameczek ulika i wtedy wchodziły na ramki gniazda. Robiłem tak bo żal mi było tego czerwiu z ulika. Generalnie metoda nie sprawdziła się. W końcu zbudowałem korpusy takie , że można było wstawić tam listwy na których wieszałem rameczki wraz z pszczołami z ulików po wcześniejszym zabraniu matek oprócz jednej pozostawionej w klateczce . Z rameczek tych z pszczołami i tej jednej matki tworzyłem nowe rodziny. Ilość rameczek musi być odpowiednia , aby nowa rodzina była odpowiednio silna. Na tych specjalnych korpusach z rameczkami stawiałem normalny korpus z ramkami. Potem spaliłem wszystkie uliki weselne bo uznałem , że jest to sprzęt zbyteczny jak hoduje się matki na własne potrzeby.
 12. lech

  Sny pszczelarek i pszczelarzy

  Czytałem , że po wyborach zabiorą Rydzykowi wszystko co wyłudził z środków publicznych. Pewnie będzie tak samo z tymi willami.
 13. lech

  Jak minął rok...

  W połowie września złamałem rękę , tak że pszczoły mogły by lepiej być przygotowane do zimy
 14. lech

  Kącik majsterkowicza.

  Przy takich cenach za wałki powinien Kolega pomyśleć już o firmie co zajmie się produkcją takich wałków . Zgłasza się pierwszy chętny na zakup.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...