Skocz do zawartości

Atena

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  3 026
 • Rejestracja

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Przynależność
  NIE
 • Zgoda
  Nie

Ostatnie wizyty

1 090 wyświetleń profilu
 1. Tej lawiny nie da się zatrzymać!!! Serce się raduje że tylu udało się zmobilizować w ważnej sprawie...
 2. Atena

  Sezon 2021

  To że wszystko zależy od władzy okazało się w tym roku. Postulaty dopłat do ula składano latami... Przyszedł Puda i załatwił - teraz Pudę załatwił (?) premier. I tak to działa! Grodziec ? Grodziec to hasło i to miejsce wielu zainicjowanych TAM spotkań pszczelarzy z Dolnego Ślaska od 2016 roku z władzami i organizacjami/instytucjami rolniczymi. Ostatnie spotkanie zainicjowane przeze mnie dla organizacji pszczelarskich powiatu w październiku. Pisałem o tym, kolejne w Izbie Rolniczej - konsultowane... O innych nie piszę - po co? Aby znowu wyczytać - że nieskutecznie??? A może skutecznie bo po wielu zabiegach udało się zmobilizować do działania Parlamentarny Zespół d/s Pszczelarstwa do którego dokooptował bardzo aktywny, w tym temacie, poseł. Więcej na ten temat / ja jako niewiarygodny/- pytać robina, jokaza... Zresztą robin pisał o tym sporo... Ja nie mam tytułów, stanowiska, wsparcia organizacji, znajomości... mam parę uli... i ochotę coś robić. Wielu ma wszystko czego ja nie mam ale nie widzę by im się coś chciało... Niczego nie podejmuję się bez konsultacji min. z bywalcami tego portalu... "Zbiorcze" opracowanie od kilku? Aż takim naiwnym optymistą to ja nie jestem... że się znajdzie AŻ kilku. Kilku na tysiąc? Jakaż by była wiarygodność takich wypocin...
 3. Pewnym jest; z nawłocią musimy żyć! Nieważne jakie kto będzie miał o niej zdanie. Pozbyć się z naszego środowiska się nie da. /Niestety Barszczu Sosnowskiego też się wytępić nie udało... / Wniosek jest prosty; jak się nie da pozbyć - trzeba się przyzwyczaić i... wykorzystać skoro już rośnie. W bilansie zbiorów miodu jej procent rośnie, i jak sądzę, będzie rósł. Na pewno nie należy dosiewać/dosadzać ale sama się przenosi w nowe okolice. Nikt jej nie zatrzyma... Jakie wnioski? Dokonać /lub skorzystać opracowań innych wiarygodnych(!) naukowców/ oceny walorów prozdrowotnych tego miodu i opublikować!
 4. Atena

  Sezon 2021

  Oprócz całej gamy pesymistycznych stwierdzeń nic optymistycznego, w tym przydługim wpisie, nie wyczytałem. Niestety, wszystko co się chce wydębić /oczywiście dla szerszego kręgu zainteresowanych/ zależy od tych co rządzą.
 5. Atena

  Sezon 2021

  Jestem już nieco mniej rozczarowany bo... ktoś napisał o wiele więcej niż oczekiwałem. Nie rozumiem w czym "sam sobie zawiniłem"? Z podobnych, nawet szczątkowych informacji powstaje jakiś autentyczny obraz który, zapewne może zainteresować innych.... Co do GUS-u? Pisałem o tym kilkakrotnie. Dane tej instytucji i minrolu rozmijają się w ocenach o ok 50%.
 6. Atena

  Sezon 2021

  Przeanalizuj ile złych rzeczy, zgodnie z 8 punktem regulaminu napisałeś pod moim adresem. Skąd ta obrona "własności" wątku? Gdzie to zapisane że zarzucasz mi tu jakieś faux pas. To może załóż wątek w którym będziesz miał wyłączność na pisanie uwag pod moim adresem, po co korzystasz z wątku założonego przez kogo innego. Po cholerę inni mają tracić czas aby czytać jaki kolejny zarzut, pod moim adresem, ci się ulęgnie.
 7. Atena

  Sezon 2021

  09. października zaprosiłem do przestawienia, prób oceny SEZONU 2021 w szerszym kontekście a nie tylko przez pryzmat patrzenia NA SWOJE PODWÓRKO. Głos mój nie odbił się prawie żadnym echem... Nie ma sprawy, okazuje się że WSZYSTKO JEST OK, nie o czym pisać. O, pardon, jeden temat się przebił, paru się uaktywniło i powróciło na łamy portalu aby zdołować nowego admina. Tak, tylko co to ma wspólnego z całokształtem spraw związanych z pszczelarstwem??? Nic a nic!!! Czy jestem rozczarowany - tak jestem! Nieśmiałość w prezentowaniu osiągnięć/ocen/podsumowań czy obawa że znajdzie się impertynent który zgromi nasze dokonania? Ja o swoich, co nieco napisałem, nie po aby się pochwalić ale aby pokazać że można coś robić... Aktywność swojej organizacji przedstawił Jokaz - powstrzymam się od ocen co go "za to" spotkało... Sezon się kończy, czas rozpocząć MYŚLEĆ o NOWYM... Pierwsze kontakty już za mną... Kto wesprze? Kto będzie szukał dziury w całym?
 8. Na portalu Nauka w Polsce zamieszczony został artykuł pt. "Niepotwierdzone informacje zachwalające miód nawłociowy szkodzą środowisku i rolnictwu" autorstwa dr Magdaleny Lenda z Instytutu Ochrony Przyrody PAN i z australijskiego Uniwersytetu w Queensland. Jednocześnie czytałem wiele opinii/ocen miodu nawłociowego chwalącego jego walory. Jak wygląda PRAWDA???
 9. Atena

  Nowy moderator

  Czy nie czas dać SPOKÓJ nowemu adminowi??? Niech czyni powinność jakiej się podjął. Też uważam, że nieco się pogubił na starcie ale ... kto uważa że jest bez grzechu, niech dalej rzuca kamieniami. Dajcie mu 100 dni. Chętnych do działania nie było, do krytykowania - skrzyknęli się z różnych stron. Kluczowe pytanie; PO CO? Przypomnieć się że TU BYLI???
 10. Atena

  Nowy moderator

  ... prawdą jest że był czas, gdy każda wzmianka o Polance była wycinana... - ... byśmy odmówili spotkania... A jaki był odzew na propozycje składane przez Polankę???
 11. Atena

  Nowy moderator

  To tak trochę jak we wsi są katolicy i prawosławni. Cel mają wspólny - niebo. Dążą do tego idąc obok siebie... choć nie zawsze wykazując ku sobie szczególną sympatię. Czasem wyższe cele powodują że "interes" staje się wspólny... I tak było w Przemkowie gdzie trzy społeczności /Prawosławni, Grekokatolicy, Katolicy/ potrafili się dogadać we wspólnym celu - a celem tym było sukces w organizowaniu Dolnośląskiego Święta Miodu i Wina. Początkowa nieufność i ostrożność ustąpiła a tamten sukces ma dziś trwałe fundamenty. Może to co napisał cayose mógłoby być tematem do działań i przemyśleń jak w przypadku Przemkowa???
 12. A ja, w tym kontekście, wrócę do jesiennych pożytków które mogą mieć efektywny wpływ na życie rodzin pszczelich. Odpowiednio późny siew np. gorczycy czy facelii /które dość dobrze znoszą przymrozki/ mogą pozytywnie wpływać na stan rodzin przed zimą. W/w rośliny to jesienne kwiatki, gorczyca, facelia to jesienny pożytek.
 13. Atena

  Pszczoły w więzieniu

  ... ad augusta per angusta...
 14. Atena

  Nowy moderator

  Wszystkich bywalców portalu chciałbym serdecznie przeprosić za wprowadzenie w błąd w sprawie archaniołów. Faktycznie, pomyli mi się... Jestem wdzięczny za wręcz czekistowską czujność czarga który swym wpisem wykazał moją niekompetencję w/s prezentowania spraw pozaziemskich. Żywię nadzieję że bywalcy portalu niezależnie od wyznawanej religii /Żydzi, Muzułmanie, Prawosławni czy Rzymskokatolicy/ a tym bardziej admin nie będą oczekiwać ode mnie jakiejś dodatkowej pokuty...
 15. Jak widzę, powyżej, dyskusja od spraw pożytków ewaluuje w kierunku filozofii... W tym kontekście dodam temat który chyba(?) połączy te dwa wątki. Otóż w gminie Wilkowice w powiecie Bielsko Biała stu /słownie STU/mieszkańców wystąpiło do miejscowych władz z petycją o WYRŻNIĘCIE PARKU BO BYTUJĄCE TAM PTAKI SPAĆ NIE DAJĄ. Wydaje mi się że pole do ocen TEGO wniosku jest aż nadto rozległe by go zamknąć tylko w kontekście wpływu skrzeczących srok na samopoczucie miejscowej społeczności. Zachęcam do dyskusji bo ja, szczerze mówiąc, zaniemówiłem... Któż się pokusi by ów węzeł gordyjski rozwiązać??? Tu fraszka Na lipę za komentarz nie wystarczy...
×
×
 • Dodaj nową pozycję...