Skocz do zawartości

Atena

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  2494
 • Rejestracja

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Przynależność
  NIE
 • Zgoda
  Nie

Ostatnie wizyty

631 wyświetleń profilu
 1. Atena

  Dolnośląskie piekiełko

  We wielu sprawach godziny się liczą... O tym czy jakieś działania będą podjęte w odpowiednim czasie /czy to w medycynie/pszczelarstwie/ratownictwie/ zależy od procedur jakie obowiązują w danej dziedzinie. Te procedury musi ktoś ustanowić i ktoś wdrażać w praktyce. O procedurach /w powiadamianiu/ się mówiło, były przesłanki by zacząć się przymierzać...ale zabrakło determinacji największych dolnośląskich organizacji pszczelarskich aby się upominać o realizację uzgodnień do których zobowiązały się instytucje do tego powołane! Nieśmiałe światełko zatliło się po spotkaniu zorganizowanym przez posła i Izbę Rolniczą. Trudno się dzisiaj wymądrzać co i jak dalej robić kiedy zaraza szaleje, ludzie protestują, decydenci /różnej maści/ pochowali się za biurkami... aby się nie narazić... Co robić??? "Róbmy swoje"... że po raz kolejny zacytuję Młynarskiego... Chyba nastaje czas kiedy można będzie wiele spraw przemyśleć, przedyskutować w mniejszych gronach, podzielić się obserwacjami i wnioskami... Może czas przypomina nieco "stan wojenny" /wielu nie pamięta/ ale nikt w swojej słuchawce nie usłyszy "rozmowa kontrolowana'.
 2. Atena

  Dolnośląskie piekiełko

  Nie podważając tego iż werdykt był jak najbardziej trafny nasuwa się jakiś wątek niepewności co do intencji... Moim zdaniem tak jak wynik, tak i kryteria jak i zasługi nagradzanych winne być transparentnie opublikowane Urbi et orbi... Nie sądzę by miało uzasadnienie powiedzenie; chwalmy was a wy nas... Ale?
 3. Atena

  Dolnośląskie piekiełko

  W nawiązaniu do powyższego wpisu, chętnie zapoznałbym się z uzasadnieniem, które zapewne jest merytorycznie umotywowane, jakie przesłanki zadecydowały o wynikach konkursu. Z góry zastrzegam, że nie mam na myśli kwestionowania zasadności przyznania owych nagród ale, raczej wyeksponowania osiągnięć laureatów za które zostali przez jurorów nagrodzeni.
 4. Atena

  Polski wosk i polska węza

  W bojach "kierowcy bombowca" widzę dużą determinację ale... Próbowałem rozpoznać temat /czyli sprawę wosku/węzy / jako temat do załatwienia przez przedstawicieli parlamentu wiedząc iż są to ludzie o dużej sile przebicia i ... okazało się że są bezsilni! Jedyna możliwość kompleksowego załatwienia tego / i wielu innych tematów/ nękających pszczelarstwo to Ustawa Pszczelarska /czy jak zwał taki dokument/ przyjęty przez Sejm naszej Najjaśniejszej. Przyjęcie jakiegoś aktu prawnego oderwanego od całokształtu jest trudne, a jednocześnie nie dające gwarancji pozytywnego efektu jako że niespójny z innymi aktami prawnymi. Tak więc, wygląda na to że "jakby się nie obrócił... " Pozostaje, w tym i innych tematach, liczyć iż ci co się deklarują popracować nad owym aktem prawnym, w myśl słów harcerskiej piosenki "nie spoczną zanim nie dojdą", czego sobie i wszystkim /czy wszystkim?/ pszczelarzom życzę.
 5. Atena

  Covid i miód

  Przyznam, jestem rozczarowany tym że nikt merytorycznie nie wypowiedział się w temacie. Ok.30 fachowców pszczelarzy z tytułem doktora... /co prawda i od kwiatków i od warrozy / ale chyba jacyś są którzy potrafią wypowiedzieć się na temat właściwości dietetyczno-medycznych miodów. Uprzedzę, mój wpis nie jest po to aby zaistnieć, wypromować(?) się czy inne dyrdymały których się mogę spodziewać. Mam na myśli lecznicze działanie miodu o których tak dużo się mówiło... a teraz cisza/milczenie/sztil. Dziś, jak sądzę, wielu by chętnie sięgnęło po wskazany gatunek miodu...
 6. Z tego co wiem nie są to "przegrani politykierzy z rozbuchanym ego" ale ludzie z doświadczeniem w działalności ustawodawczej w Brukseli i na Wiejskiej. Jesteś jednym z przedstawicieli "środowiska" i dajesz temu świadectwo... jeszcze nie wiedząc komu wystawiasz laurkę.
 7. Atena

  Dolnośląskie piekiełko

  Z dolnośląskiego "piekiełka" przesyłam gratulacje p. Sławomirowi Podgajnemu z Brzezin za tytuł PSZCZELARZA ROKU jaki przyznało mu jakieś zacne grono znawców tematu. W uzasadnieniu było powiedziane: pszczelarz -społecznik. Jeszcze raz gratuluję...
 8. Moje imiona nie ma TU najmniejszego znaczenia. Co się zaś tyczy Ryszarda to przychodzi mi na myśl dwóch; Ryszard Lwie Serce, ale niestety już dawno nie żyje i odtwórca roli dr Kildera/Bonda ale wątpię by był powód aby o nich pisać na portalu Polanki.
 9. Nie ma jak społeczną inicjatywę wesprzeć dobrą, merytoryczną publicystyką.
 10. Próbowałem "społecznie" i dowiedziałem się że jestem... sam wiesz co pisałeś. - Nie pamiętasz? to se znajdź /potrafisz!!!/ teraz nie miej pretensji. Nie będę narażał zacnych ludzi na hejt, jaki spotkał np. Protasiewicza. Wyżywajcie się na mnie... "Tamci" niech w spokoju zaczną działać w "konspiracji"... Na razie innej opcji nie widzę!
 11. Zamiast dokopywać się do tego co napisał Artemida, o jabłkach, ileś lat temu na innym portalu było zapytać mnie! Niestety byłoby to mało efektowne... I na razie tyle - niezależnie czy jestem wiarygodny czy nie. Ja nie kłamię...
 12. Nad tym tematem pracuje Komisja Rolnictwa a nie Zespół. Więcej nic nie wiem. Tyle wiedziałem, tyle napisałem...
 13. Oj, naczytałem się kolejnych "komplementów" a to że jestem nienawistnym durniem który się kompromituje nie mający pojęcia o jabłkach, gryce, nie promuję jabłek, jak to robi Pan Marszałek Karczewski. Po raz, chyba osiemnasty, napiszę że; NIGDY NIE PRODUKOWAŁEM, NIE PRODUKUJĘ I PRODUKOWAĆ NIE ZAMIERZAM tzw. ziołomiodów. Nie sądzę aby dotarło... Kto chce niech promuje jabłka, nawet na tym portalu ale najlepiej aby to robili sadownicy którzy z tego żyją. Kiedy już wylane na mnie pomyje nieco obeschły podzielę się taką oto uwagą; Dokonałem dwóch wpisów, w tym samym czasie, o tym że w sejmie trwają prace nad ustawą regulującą sprawy hodowli pszczół / matki/ . Nikt się do tego nie odniósł... Drugi wpis był informacją o tym że ktoś się podjął się przygotowania projektu Ustawy Pszczelarskiej - zainteresowanie na podobnym poziomie. W tym drugim temacie mogę uzupełnić iż już trwają konsultacje w/s składu osobowego fachowców którzy wezmą udział w pracach nad projektem. Jak sądzę są to sprawy ważniejsze niż to że jakaś Artemida, na jakimś portalu udaje Greczynkę. O jabłko, skutecznie, walczyła Atalanta... Czas na chwilę zadumy nad tym co powyżej wypisane pod moim adresem, przy dobrej muzyce, najlepiej Eleni.
 14. W XIX wieku nikt nie opryskiwał jabłek...
 15. Widzę że aluzji w moim wpisie nie poniał. Przyznam że dawno głupszej wypowiedzi niż ta iż jabłkami można coś uzdrowić/wyleczyć/ zapobiec nie słyszałem... Nie ośmieszaj się w swoich wpisach bo ... a zresztą szkoda klawiatury...
×
×
 • Dodaj nową pozycję...