Skocz do zawartości

Atena

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  2 873
 • Rejestracja

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Przynależność
  NIE
 • Zgoda
  Nie

Ostatnie wizyty

999 wyświetleń profilu
 1. Atena

  Kawiarenka pytli

  Jak wieść gminna niesie /a raczej Kasztelan zamku w gminie Zagrodno/ planowane jest kolejne święto Miodu i Wina/ na Zamku Grodziec, w dniach 2/3 października. Jeżeli covid pozwoli /na świętowanie/ to nie przy wirtualnej a prawdziwej kawie można będzie porozmawiać o ... czym kto zechce. O pszczołach też...
 2. Atena

  Chaber bławatek

  Ponawiam pytanie które, jak sądzę, nurtuje zapewne wielu pszczelarzy; jakie kombinacje uprawy roślin miododajnych mogą dać dwukrotny pożytek z tej samej powierzchni w tym samym roku?
 3. Atena

  Kawiarenka pytli

  Czas pandemii to czas przyjmowania postaw nie tylko tylko w sprawach politycznych, to sprawa wyrażania swojego zdania względem innych. Mam na myśli sprawę szczepień... Nie mogę zdzierżyć widząc działania antyszczepionkowców i tych którym RZEKOMO nie zależy na życiu. Jeżeli nie zależy komuś na własnym to niech się zaszczepi dla bezpieczeństwa innych!!! Apeluję do wszystkich aby to zrobili, jeżeli nie dla siebie to ZRÓB TO DLA INNYCH, dla rodziny, sąsiadów, dla rodaków!!!
 4. Atena

  Są pszczelarze i są handlarze

  Po dłuższej dyskusji o handlu miodem nasuwa się ciekawy obraz; emocje są, wniosków co można usprawnić nie dostrzegłem.
 5. Atena

  Są pszczelarze i są handlarze

  To co powyżej napisałem /i na co poleciały gromy/ wynika z osobistych obserwacji handlu miodem. Otóż na targu jest jeden sprzedawca tylko miodu i paru sprzedających miód wraz owocami i warzywami. Na etykietkach u niektórych jest pieczątka z adresem u innych nic. Jeżeli ktoś chce reklamować swój warsztat pracy przybijając pieczątkę - jego rzecz. Jeżeli na etykiecie nie ma nic to ... No właśnie CO??? Obowiązek umieszczania numeru ewidencyjnego w prosty sposób załatwiłby wątpliwości. Przez niektórych sprzedawana bywa również spadź iglasta która tu nie występuje. Czy od razu takiego sprzedającego w tiurmu??? Powtórzę; oby sprzedawany MIÓD BYŁ MIODEM
 6. Widziałem niewielkie ilości miodu rzepakowego na straganie u pszczelarza. Niestety, niewiele dowiedziałem się o rzepaku oprócz tego że zbiór miodu był dość przeciętny. Może inni pszczelarze mogą udzielić bardziej wyczerpującej informacji. W tej chwili sprawa nektarowania rzepaku staje się wyjątkowo interesująca.
 7. Atena

  Dopłata do ula

  Kierunek słuszny choć droga nieco zawiła po przez obowiązkowe zawracanie głowy wet-wi. Kto ojcem sukcesu? O takim rozwiązaniu mówiło/postulowało się od lat. To, że zrobił to minister Puda - po prostu spełnił oczekiwanie większości pszczelarzy. Czy zasłużył na order - od pszczelarzy chyba tak. O innych jego działaniach się nie wypowiadam bo ich nie znam. Po tym niemowlęckim okresie chyba to wydorośleje i ... w tym temacie problem umrze jako już spełniony.
 8. Atena

  Są pszczelarze i są handlarze

  Zgadzam się z zamieszczonymi powyżej wpisami. Uważam, że w tej sprawie do Zespołu Parlamentarnego OFICJALIE winna wystąpić Polanka. Z jednym parlamentariuszem postaram się porozmawiać. Wpis sprzed 20 godzin uzupełniłbym o wpis "Miód Polski". Naprawdę niewiele a może uczynić tak wiele... Oczywiście zawsze będą krętacze ale przy takich oznaczeniach/obostrzeniach trudniej będzie coś wykręcić/przekręcić.
 9. Atena

  Są pszczelarze i są handlarze

  Jeśli chodzi o "oświecanie" społeczeństwa to dużo, w tym kierunku, robi nowy minister od "oświecania", zapewne wielu słyszało. W jego licznych wystąpieniach, niestety, na temat edukacji miodowej nic nie wspominał ale... nic nie wiadomo. Wariantów form handlu miodem /swoim i nie swoim/ może być wiele. Byle MIÓD był MIODEM!!!
 10. Atena

  Są pszczelarze i są handlarze

  Mówiąc szczerze nie słyszałem o tworzeniu fikcyjnych pasiek ale chyba takie są(?). Wydaje mi się że łatwo by było taki proceder ukrócić gdyby wprowadzić obowiązek podawania na każdym opakowaniu numeru ewidencyjnego. Taki obowiązek /chyba?/ można by wprowadzić lokalnymi zarządzeniami np. wojewody. W tym kontekście trzeba by się było dogadać w ramach organizacji pszczelarskich i ... ZAPROPONOWAĆ władzom.
 11. Atena

  Są pszczelarze i są handlarze

  Widzę, że tu są dwa zagadnienia; handlu miodem i uczciwego oznakowania produktu. Proste jak drut??? Społem, Biedronka i Lidl sprzedaje mleko z tej samej mleczarni ... i CO Z TEGO??? BYLE MIAŁO OKREŚLONE PARAMETRY JAKOŚCIOWE o czym ma być poinformowany jest klient na etykiecie!!! I tyle w temacie...
 12. Atena

  Są pszczelarze i są handlarze

  Wytaczanie ciężkich dział w tym temacie chyba nie ma uzasadnienia. Uważam, że sprawa wzajemnego wspomagania się w handlu miodem to sprawa między pszczelarzami. Dopóki sprzedawany MIÓD jest MIODEM a nie jakąś fałszywką nie widzę powodu do otwierania źródeł kolejnych konfliktów między pszczelarzami. To że ktoś ma mały asortyment a chce go uzupełnić o jakiś wrzos, spadź iglastą czy nawłoć - to robić z tego problem? Czy nie dość innych spraw uprzykrzających życie?
 13. Atena

  Proste pytania na czasie.

  Współczesne płaskoziemce po XX wiekach utwierdzają mnie w przekonaniu że nic nam nie jest dane na zawsze, wiedza też. Wiedza z czasów Hipokratesa poszerzyła horyzonty większości ludzi. WIĘKSZOŚCI!!! W wielu gminach zaszczepiono zaledwie 10% mieszkańców!!! Władza grzmi i prosi... I co? A no... psińco... Wiedzę sprowadzają do stwierdzenia "CO MA BYĆ TO BĘDZIE".
 14. W ramach wsparcia zamieszczam ogłoszenie o chęci kupna miodarki trójramkowej. Okolice Wrocławia. Tel kontaktowy 667 275 700
 15. Atena

  Co z tym nektarem?

  Na sąsiednich tematach już kilkadziesiąt wpisów na temat chamstwa... Dziadek mawiał że "dobrego knajpa nie zepsuje a złego kościół nie naprawi". Ciekawy jestem wniosków z dyskusji na portalu? Sporo o odpłatności w wysokości... 17 zł. Też problem wagi państwowej/samorządowej. Ja upierdliwie wrócę jednak do pożytków z lipy. Chętnie dowiem się jakie mają wnioski pszczelarze po sezonie czy był lipny czy lipowy??? Może zainteresuje kogoś oprócz mnie?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...