Skocz do zawartości

pytla

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  431
 • Rejestracja

Informacje o profilu

 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak

Ostatnie wizyty

1 031 wyświetleń profilu
 1. pytla

  Kawiarenka pytli

  I bardzo dobrze, bo z założenia to miejsce miało służyć tym, którzy mają dość odwagi aby przedstawiać własne opinie niezależnie od sytuacji i obowiązujących trendów. Wielce szanowne gremium redaktorek I redaktorów czasopism pszczelarskich, naukowczyń I naukowców ( jak ja szczerze nie cierpię tej nowomowy) z dziedziny pszczelnictwa czy weterynarii wcale Wam nie współczuję choć większość znam i wszystkich lubię, bo dobrze wiem, że nawet "pod pełną kontrolą" I czujnym moderatorem nie tracili byście swojego cennego czasu na rzucenie okiem na nasze problemy. W mojej ocenie prawda jest taka, że Fora podupadają z zupełnie innych powodów niż brak kontroli nad wypowiedziami ich użytkowników.
 2. Nie wiem jaki na chwilę obecną Zarząd ma dostęp do korespondencji, ( bo może została "przemielona" z chwilą upływu 5 lat) ale z pewnością byłaby przydatna na dzień dzisiejszy. Dobrze, żeby argumenty wynikające z wpisów w tym i cytowanych w nim wątkach zostały wyartykuowane z całą mocą i posłużyły Zarządowi aby godnie stanął po stronie tych, których faktycznie reprezentuje. Porą chyba wrócić do jawności korespondencji , bo tylko razem możemy coś ugrać.
 3. No cóż, z gadania jak zawsze niewiele wynika. Nic się nie zmieniło w tej kwestii. Stara szkoła," jak nie znajesz szto zdjełać to zdjełajem komisju" I wszyscy będą kontenci. Jedni posłuchają drudzy sobie pogadają, a najważniejsi podsuną rozwiązania mające służyć na pewno nie naszym, czyli pszczelarzy interesom. Dlatego należy trzymać się na dystans od podszeptów i narracji, zazwyczaj odgórnie już narzuconej . Nie mamy mocnego reprezentanta , jako środowisko. Brak charyzmatycznego lidera czy nawet organizacji, która potrafiłaby sprostać zadaniu nie wyklucza inicjatywy oddolnej. Mamy narzędzie, bo Zarząd jest naszym reprezentantem i możemy , a nawet powinniśmy po takim spotkaniu na piśmie przedstawić wnioski wynikające z aktualnej sytuacji i potencjalne zagrożenia wynikające z braku reakcji na obecny stan rzeczy w myśl zasady "umiesz liczyć....licz na siebie". Jakbyście jeszcze nie zauważyli to system działa tylko w jedną stronę i to na pewno nie jest kierunek, który każdy z nas by obrał aby chronić własny interes i rozwój rodzimego pszczelarstwa. Trzeba zebrać nasze bolączki o pomysły jak i zaradzić oraz to wyartykuować oficjalnie. I to szybko, bo chyba takie uwagi należy przedstawić po posiedzeniu w terminie ściśle określonym (o ile oczywiście mają miejsce). Potraktujmy to jako konsultacje społeczne i ścisłą współpracę z Zarządem Polanki.
 4. pytla

  Kawiarenka pytli

  Proszę Was abyście odłożyli na bok argumenty i przekonania , bo jesteśmy na ścieżce do nikąd. Dajcie dobry przykład, że można się różnić i współistnieć. Innego wyjścia nie mamy.
 5. pytla

  Inni/nasi piszą/mówią o nas

  A nie lepiej wspmóc tą informacją Głównego Lekarza Weterynarii. Może zamiast kontrolować zalegalizowane(zarejestrowane) u nich pasieki wykażą zainteresowanie tym co szkodzi nie tylko pszczołom.
 6. pytla

  Kawiarenka pytli

  Skądże, jeszcze co nieco pamiętam... Z atmosferą to był taki skrót myślowy dotyczący wydarzeń z ostatnich dni. Tak mi przyszło do głowy wywołać do tablicy naszego rzecznika. Zarząd zapracowany po uszy. Trzyma kontakt we własnym gronie, ale przecież mógłby go wykorzystać i mieć święty spokój, a my szansę na sukces i zaspokojenie ciekawości co tam w trawie na Polance piszczy. W końcu i on przyjął na siebie brzemię odpowiedzialności za Stowarzyszenie .
 7. pytla

  Kawiarenka pytli

  O matko i córko...ależ ja tu nie robię za cerbra, choć ujadam jak wszyscy w dobrej sprawie. Też jestem szeregowym użytkownikiem i od pozostałych różnię się tylko tym, że...wypadłam z szeregu. Co nie oznacza, że upadłam tak nisko, żeby kogokolwiek w czymkolwiek ograniczać. Nie moja wina, że wpadłeś mi w oko tylko "warrozy". Zawsze działa mi na nerwy (choć stoję na innym stanowisku niż większość pszczelarzy uporczywie ją zwalczających). Chyba się nie zrozumieliśmy, ale nic to. A co niby z atmosferą na Forum jest nie tak? Chyba przesadziłeś, a jeśli ja przesadziłam to po prostu przepraszam i serdeczności ślę. A teraz zasuwam do podziemi, bo zgodnie z moją dewizą (co to ja niby nie potrafię), o mało co nie spaliłam chałupy przy okazji klarowania wosku. Uprzątnięcie skutków trochę mi zajmie więc czujcie się swobodnie panowie. Róbcie swoje bez obaw, że któregoś pogonię.
 8. W razie co to zapraszam do kawiarenki . W kwestii Zespołu liczy się tu i teraz! Niezależnie od oceny efektów jego działalnosci nie można poprzestać na czczej gadaninie, bo sytuacja pszczelarzy pozostawionych samym sobie skończy się katastrofą, jak to ma miejsce w wielu innych dziedzinach. I wbrew pozorom to nie tylko poprzez uszczuplenie naszych dochodów ale likwidację rolnictwa , i negatywny wpływ na całe środowisko. Jako najważniejsze uważam postawienie na właściwego reprezentanta naszych interesów w tym Zespole i nad tym radzę się dobrze zastanowić.
 9. pytla

  Kawiarenka pytli

  Raz jeszcze w kwestii zmian moderatora. Czy naprawdę trudno zrozumieć co się kryje pod enigmatycznym sformułowaniem " z przyczyn obiektywnych". Zawsze będę stała na stanowisku ,że pszczelarz to nie byle kto. Podkreślam PSZCZELARZ. Nie wszystkich , którzy uzurpują sobie prawo bycia nim to dotyczy. I nie wynika to bynajmniej z braku definicji tylko z braku etyki. Niemniej jednak zakładając Stowarzyszenie mieliśmy ambicje przywrócenia temu zawodowi dawnej rangi i znaczenia. Mam nadzieję, że ten duch nie zaginął. Przestańcie zatem specjaliści wszelkiej maści w tym m.innymi od moderacji, od lustracji, informatyki, psychologii itp. przeszkadzać chociażby w zwyczajnej komunikacji, bo ta przede wszystkim podupadła na Forum. Są rzeczy ważne i ważniejsze. Chcecie się bliżej z tematem zapoznać to proponuję zamiast nękać Forum oglądać transmisję z obrad Sejmu. Tam już jest wystarczajacy cyrk i odwracanie uwagi od tego co istotne i ważne dla nas . Każdy ma szansę na dobre wywiązanie się z zadania, którego się podjął. Także nowy moderator i Kolega warroza, który swoją myślę, że poniekąd dzięki Polance otrzymał. Skupcie się zatem na swojej działce i przestańcie ustawiać to okrojone już nawet ze złudzeń forum na swoją modłę.
 10. Dobrze Kolega widzi. Nowy moderator został mianowany z równoczesnym odwołaniem poprzedniego tyle tylko, że nie na skutek deklaracji autorytatywnej tylko na mój wniosek formalny z pozycji funkcji, którą piastuję. Powodem oraz usprawiedliwieniem, dla którego stało się to bez większych ceregieli i fanfar niech będzie wypowiedź Prezesa w innym wątku , którą zacytowałam na wstępie. Ceremonie wprowadzanie, przedstawiania i rekomendacji akurat w tym przypadku uważam za bezzasadną, bo wszyscy dobrze wiemy z kim mamy do czynienia .
 11. pytla

  Kawiarenka pytli

  Ja w kwestii formalnej do nowego Moderatora, bo nie wiem, czy "boki zrywać", czy to tak na serio wybrzmiało w expose🤔 Cyt.liczę na was Naoglądałeś się transmisji z Sejmu i myślisz, że będziemy/nie będziemy takimi fujarami jak ci tam co nie dają rady nie tylko z trybunałem?
 12. No, proszę w końcu całkiem logicznie zaczyna się układać. Jest informacja, reakcja i powinna mieć miejsce akcja ,w wyniku której mielibyśmy szansę na sukces. Kiedyś mieliśmy z urzędu zapewnione miejsce w takim Zespole jako jedna z trzech organizacji o charakterze ogólnokrajowym. Wystąpiliśmy o to mając na stanie zaledwie kilkudziesięciu członków i poparcie Pszczelarzy niezrzeszonych, jak również inne związki pszczelarskie spoza PZP. Cokolwiek się działo w Ministerstwie, Sejmie, czy też Senacie związanego z pszczelarstwem byliśmy o tym powiadamiani i zobowiazani do uczestnictwa. Jak jest teraz nie wiem ale z pewnością nie będzie problemu z uzyskaniem "mandatu" dla przedstawiciela Stowarzyszenia jeśli Zarząd takowego wyznaczy i o to zadba. To jest bardzo ważna na ten czas kwestia, bo nieobecni nie mają racji. To zależy w dużej mierze od samych pszczelarzy. Dlaczego? Przy okazji opowiem jaki jest mechanizm jego działania. Teraz chciałabym się ustosunkować do wpisu Robina odnośnie wzrostu liczby pszczelarzy i (w domniemaniu...) rodzin pszczelich co jakoby należało zweryfikować. Coraz częściej to słyszę i jasna krew mnie zalewa na tę okoliczność. Ten temat zasługuje na oddzielną dyskusję i to jak mniemam burzliwą.
 13. Uwagi jak najbardziej zasadne. Lista nieczynnych moderatorów dowodem, że Forum nie jest oczkiem w głowie Zarządu Polanki. Nie mam bladego pojęcia o co chodzi z tymi moderatorami, ale domyślam się, że jest to jakiś ślad "węglowy" po pomysłach na lepsze Forum. Ja też byłam na tej liście, ale świadoma swoich możliwości (ja nawet ciągnik potrafię zakopać na betonie) poprosiłam o wylanie. Z tego co pomnę, to chyba tylko pepe był zasłużony w temacie, ale nie podołał swojemu entuzjazmowi, bo poprzedni Zarząd choć bardziej przychylny Forum też go olał razem z pomysłami. Wydaje mi się, że w tym gronie powinien pozostać jako instancja nadrzędna i wysoce wykwalifikowana Piotr Skorupa i obecny Prezes oraz nowy Moderator, o co przy okazji wnioskuję. Zaś co do mojego wpisu, że Zarząd nie musi odpowiadać to przyznaję sobie rację, bo skoro nie odpowiada to widać nie musi, choć powinien. No cóż, widocznie się starzeje albo schodzę na psy. Powinno zabrzmieć tak. Zarząd porzucił Forum, które było wizytówką Polanki i zaniechał jakiejkolwiek na nim działalności co jest dużą stratą dla wizerunku Stowarzyszenia. Nie budujemy więzi, brakuje podstawowych informacji i zainteresowania sprawami bieżacymi co godzi w interes nas wszystkich i utwierdza w przekonaniu, że maja nas głęboko w......d.... No, ale wtedy nie byłoby szansy na zmiany, które mam nadzieję zmierzają w dobrym kierunku. Pozdrawiam wszystkich.
 14. My możemy pytać, ale Zarząd nie musi odpowiadać. Za to musi rządzić, najlepiej jak potrafi. Za tym idzie odpowiedzialność . Nie jestem fanką moderacji, ale skoro przeważyła opcją regulaminową to zgodnie z logiką nikt nie zna się na tym lepiej jak wojskowi. Zwracam się do Pana Prezesa z wnioskiem o odwołanie moderatora z przyczyn jak najbardziej obiektywnych. Wnoszę o powołanie na tę funkcję Pana Pułkownika Wiktora Korczyńskiego, wieloletniego, aktywnego i zasłużonego członka Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich POLANKA. Mości Pułkowniku larum graja.... żywię nadzieję, że podejmie Pan rękawicę i będzie strzec honoru wizytówki naszej Organizacji, bez uszczerbku jej członków i innych użytkowników FORUM.
 15. pytla

  Kawiarenka pytli

  I bardzo dobrze. Trzymajcie mnie albo jego zabierzcie, bo w/g mnie wszystko co kojarzy się z systemem powinno przepaść jak socjalizm. To tak zgodnie ze standardami Twoich zachowań . Ale nie ukrywam, że te którym ja hołduję są akurat odmienne.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...