Skocz do zawartości

pytla

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  339
 • Rejestracja

Informacje o profilu

 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak

Ostatnie wizyty

164 wyświetleń profilu
 1. pytla

  Wracając do "ziołomiodów"

  Rozumiem intencje zainicjowania tego wątku ale zdumiewa mnie, że Zarząd zatraca instynkt samozachowawczy tak ochoczo ładując się na minę, którą sam sobie podkłada. Cieszy mnie, że Prezes postanowił wycofać się z dalszej dyskusji w tym wątku, niezależnie od powodu. Ja akurat jestem wdzięczna Jackowi/Czargowi jeśli on to sprawił. I nie chodzi o retorykę, znajomość przepisów, postęp, biznes i...jak by to zwał tylko o to do czego zostaliście jako reprezentanci pszczelarzy powołani.
 2. pytla

  Kawiarenka pytli

  Można? Można! Agata z wdziękiem pozamiata o ile zajdzie potrzeba. Jestem tego pewna i to nie tylko w kawiarni
 3. pytla

  List otwarty

  Reasumując nie ma co polemizować ze stanowiskiem ministerstwa, bo w obliczu przedstawionych w piśmie argumentów nasi mocodawcy i tak uznają jak zwykle temat za wyczerpany. Proponuję podziękować i w sposób stanowczy zażądać w imieniu braci pszczelarskiej podania do publicznej wiadomości wyników monitoringu na podstawie którego zostanie oceniona kondycja polskich pasiek wiosną 2020 roku w stosunku do poprzednich lat. Co przyniosą kolejne (o ile nie zostaną podjęte kroki w celu rozwiązania rzeczywistych problemów polskiego pszczelarstwa)...wolę póki co nie domniemywać. Nadmieniam, że w czasie kiedy realnie próbowaliśmy zapobiec katastrofie stając ramie w ramie w obronie pszczół świadomi tego, że naszego kraju nie stać na odbudowę pogłowia też nie potraktowano pszczelarzy poważnie, posiłkując się argumentami nijak się mającymi do stanu rzeczywistego. Prounijna (tak są na to niezbite dowody) polityka rządu wobec Ukrainy położy na łopatki polskie pszczelarstwo nawet bez pomocy neonikotynoidów ( o których w piśmie ani mru...mru). Panie ministrze Ardanowski opamiętaj się Pan albo poddaj do dymisji zanim chłopy chwycą za widły a pszczelarze rozpalą ogień.
 4. pytla

  VitaeApis new

  Być może niepotrzebnie tu zajrzałam po nocy i choć wątek jest bliski mojemu sercu, bo poniekąd w dużej mierze byłam jego inspiratorką uważam, że wszystko co słuszne nie musi w nieskończoność dobrze służyć sprawie. Nawet jeśli się mylę i preparat na tym zyskuje to Polanka wizerunkowo traci z przyczyn bardzo prozaicznych. Trzeba przyznać, że z wielkim nakładem pracy uczysz pszczelarzy kreatywnego myślenia , ale nie jestem pewna czy ta Odyseja ma szanse na zakończenie (szczególnie jeśli dożyjesz sędziwego wieku), czego Ci życzę z całego serca i w dobrej wierze.
 5. pytla

  Ankieta

  W sumie polubiłam Korwina za jego "tfu" na demokrację...
 6. pytla

  Kawiarenka pytli

  Ani chybi raczej dzięki Tobie i ankiecie (o ile w wyniku głosowania zlikwidują całą kategorię "wolnych wypowiedzi)". Tak dla porządku chciałabym przypomnieć, że zgodnie z pierwotnymi ustaleniami tu akurat nawet moderatorzy mogą raczyć się do woli kawą i trunkami oraz dawać wyraz swoim emocjom ale wara im od korekt i usuwania postów. Każdy po pozostawionych przez siebie śladach sam może najlepiej ocenić czy wybrał właściwą drogę aby osiągnąć zamierzony cel. Właściwie może nawet więcej (w przypadku Forum). Sam może zatrzeć ślady, zmienić ścieżkę, przepaść w głuszy albo wyjść na prostą. Oceny tego wyboru możemy dokonać według mnie i to śmiało (nie licząc się nawet z demokratyczną większością) ale sądy i ferowanie wyroków to już sobie darujmy, bo "niezależny" pozostał chyba tylko ten ostateczny. Ludzie czytają, choć uzasadnienia tego stanu rzeczy brak , (bo po prawdzie to i nie ma co) ale pewnie pamiętają jakim kapitalnym źródłem informacji było miejsce spotkań pszczelarzy nie tylko polankowych. Dlatego u progu Nowego Roku życzę Wam weny, wiary w lepsze jutro, spełnienia marzeń, zdrowia i dobrych pożytków.
 7. pytla

  Kawiarenka pytli

  No cóż, nie tylko moja kawiarenka opustoszała. Klimat się zmienił i wszystko inne też. Życie towarzyskie schodzi na psy i w związku z powyższym jak zwykle wolę oryginał od namiastki. Mój pies, a właściwie suka (co nie brzmi najlepiej) w kontekście obecnych wymogów wobec płci jest bardzo absorbująca. Niemniej jednak idąc z postępem zamiast wysilać dowcip w celu zwabienia Was tutaj i zachęcania do korzystania z używek razem z psicą próbuję ryzykować we własnym zakresie oddając się bezkrytycznie temu co mnie w danym momencie absorbuje ( pszczół oczywiście nie wykreślając z rejestru).
 8. pytla

  Pogotowie rojowe

  Podzielam opinię Borowego. Najłatwiej jest zrezygnować ale przy takim podejściu coraz bardziej kurczy się zakres naszej działalności i chciałabym aby przy stale rosnącym potencjale (czytaj lawinowy wzrost członków) było inaczej. Zarząd powinien dać z siebie wszystko aby następcom stworzyć szansę wypłynięcia na szersze wody w miejsce postępującej stagnacji, która niestety jawi się coraz bardziej widoczna. Pozdrawiam wszystkich zaglądających na Forum.
 9. pytla

  Kawiarenka pytli

  Zawsze z Wami .
 10. pytla

  Kawiarenka pytli

  Spoko.....jestem ale póki co w innym "wariatkowie" i nie nadążam za Wami. Niemniej jednak doceniam, że życie kawiarniane jeszcze się tli , a czasami nawet zaiskrzy. Chciałam zajrzeć do Cześka jak sobie radzi z harcownikami, ale nie udało mi się. Na Pasieczysku nie było problemów z logowaniem, a teraz wraz z...postępem i poprawą jakości coś szwankuje.
 11. Dialog taki...jak i z rolnikami. Niezależnie od tego jaka opcja jest u władzy. Piszę z goryczą, bo obudzimy się po fakcie i co najwyżej zaczną nas legitymować i określać mianem chuliganów jak desperacja weźmie górę nad wynikami nieustającego dialogu. Przywykliście do gadania, stękania, stagnacji i akceptacji istniejącego stanu rzeczy na tyle, że nikt nawet nie widzi prawdziwych zagrożeń.
 12. Jak na razie to proszę nie uogólniać tym bardziej, że pismo Polanki w tej sprawie było jawne.
 13. pytla

  Polanki przy tym nie było...

  ...ej, ej! Bez zagalopowywania się. Jednak notuj niezależnie od emocjonalnego zaangażowania. Takiego sformułowania prof. na pewno nie użył. W końcu jest specjalistą w temacie. Pszczoły są emotywne, (nawet emocyjne), a jakże ale emocjonalne to już nie.
 14. pytla

  Nowa perspektywa finansowa

  Otóż nie. Od kilku lat w programie są przewidziane środki na obsługę wewnętrzną wchodzących w jego skład Projektów. Jest to określony % od wydatkowanej przez Podmiot kwoty netto i z tego co wiem mają nawet być podwyższone. Tak, że osoby odpowiedzialne za tą działalność otrzymują zapłatę za wykonaną pracę. Jest to ujęte w każdej Umowie zawartej z Organizacją.
 15. pytla

  VitaeApis new

  Przepraszam. Trochę mnie poniosło. Inaczej jak Kolega Borowy postrzegam zaangażowanie się Stowarzyszenia w tym temacie. Nie widzę w tym interesu tylko rozwiązanie problemu, który wcześniej czy później dotknie wielu Tym bardziej, że ze skutkami zatruć na moim terenie spotykam się na co dzień. Nie znam odpowiedzi na pytanie odnośnie ceny i generalnie...poddaję się. Ukłony dla walecznych.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...