Skocz do zawartości

Piotr

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  39
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak
 1. Piotr

  Sezon 2020

  A ja muszę przyznać, że nie doceniłem bukszpanów. Nasadziliśmy tego do ozdoby. Teraz urosły kwitną i pełno w nich pszczół. Zbierają pyłek. Najwięcej kwiatów mają te nie przycinane. Wierzba się skończyła to teraz to jest. Pojawia się mniszek. Tak to wygląda na zachodzie. Zadanie- policz pszczoły
 2. W tym roku się nie sprawdziło - koronowirus?
 3. Piotr

  Ankieta

  A ja miałbym taką propozycje żeby utworzyć dział "poradnik". Moderowany czy pisany przez doświadczonych pszczelarzy. Nowi tak jak ja poszukują wiedzy w różnych miejscach. Nie wiemy czy to co podają inni na forach, Yt jest dobre czy wręcz szkodliwe. Może warto zrobić taki dział gdzie będą podawane linki do wartościowych materiałów. Gdy kupowałem pszczoły, Pan który mi je sprzedawał podał kilka cennych rad, które pozwoliły mi uniknąć pewnych błędów. Oczywiście popełniłem inne. Był to doświadczony pszczelarz z Bolesławca (nazwiska nie podam bo nie wiem czy sobie tego życzy) i to on polecił mi Polankę. Podsumowując: może warto stworzyć miejsce gdzie doświadczeni dzieliliby się wiedzą z młodszymi (niekoniecznie wiekiem). Z tego co widziałem to inne fora takie mają, ale ja wolałbym tutaj.
 4. Vega dziękuję za link. Chyba nie czytałeś wyników wyszukiwania. Pozwoliłem sobie "na szybko" przeczytać i okazało się, że autorzy rozprawiają się z kłamstwami na temat Owsiaka wyjaśniając że nie są prawdziwe. Jednego nie zrozumiałem, ale wyglądało że jego głównym zadaniem było przekierowanie wpłat z Mbanku (współpracującego z fundacją) na jakieś inne konto. Podejrzewam oszustwo. Samo niedopracowanie tego "portalu" to sugeruje. Jeżeli jak twierdzisz są jakieś dowody to co robi prokuratura. Naczelny prokurator/minister na bank z chęcią by usadził Owsiaka gdyby tylko było za co. Owsiaka nie chroni immunitet jak tego pana mieszkającego do niedawna w państwowej willi za grosze i wyłudzającego nienależne pobory z naszych podatków. https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1934894,1,marszalek-karczewski-pracowal-dla-idei-dorabial-dla-pieniedzy.read Jeszcze raz napiszę: Finanse Jurka są przejrzyste i nie ma w nich wyskakujących 400 tysięcy czy podarowanej kamienicy. Pozwoliłem sobie napisać w tym poście bo uważam, że łatwo jest krytykować innych idąc z wolą przewodniej partii - to już przerabialiśmy. Nienawiść zaczyna od niszczenia autorytetów od obmawiania i oczerniania niewygodnych władzy ludzi. https://www.youtube.com/watch?v=WeU4efasAKo Ciekawe dlaczego pan Terlecki nie klaskał.
 5. No właśnie nie widzę konkretnych argumentów przeciw. "Minęły lata, dowiedziałem się co nieco o działaniach p. Owsiaka i spółki... Wtedy nawet przez myśl mi nie przeszło, że ludzie mogą być tak obłudni. Dzisiaj jestem mądrzejszy o wiele lat ." Przepraszam ale to nie są fakty, a raczej opinie. To że coś jest katolickie nie oznacza od razu, że święte. Przykład proboszcz z mojej parafii - oskarżony o pedofilie i nikt nie wie gdzie go przenieśli co robi i czy jest tym pedofilem czy nie. Jestem katolikiem i dziwi mnie dlaczego "jedziemy" ( TVP ma nawet taki program) po Wośpie. Jeżeli to nie jest pluciem https://www.youtube.com/watch?v=qkwWoLvA82w to nie wiem czym. Produkcja z tego co wiem TVP (czytaj Kurski marionetka PiS). "Tak na marginesie to mam gdzieś co się dzieje z pieniędzmi na Caritas". Ciekawa wybiórczość jednych kontrolujemy a innych nie.
 6. Plujecie na Owsiaka, że bierze na działalność fundacji. Nigdy tego nie ukrywał. Procent był jasno określony i wszyscy o nim wiedzieli. Czy pieniądze Caritas są liczone publicznie? Czy ktoś sprawdza "puszki" przed zdjęciem plomby(której nie ma). Czy wiecie jaki procent jest pobierany i na co? Czy znacie dokładne przeznaczenie pieniędzy? Szanuje Orkiestrę za to, że to co robi robi uczciwie. Z drugiej strony mamy słynną komisję, która od początku swojej działalności, pomimo wyroków sądów, do tej pory nie ujawniła żadnego sprawozdania finansowego. A to już ładne kilka lat.
 7. Moja mam była pigułą, więc mam relację z pierwszej ręki. Pamiętam jak porównywała karetkę zakupioną przez orkiestrę i te kupione za państwowe. Owsiakowa w pełni wyposażona na wypasie "z górnej półki" a te rządowe aby sztuka i taniej. Były momenty, że jeździła tylko ta jedna bo tamte stały w warsztacie. Sprzęt też opisywała jako najlepszy. Mam córkę, która urodziła się jako wcześniak 1700g "dzięki" temu gościłem na oddziale dla wcześniaków. Panie mówiły wprost że gdyby nie Orkiestra sprzętu (inkubatory) by u nich nie było. To już prawie 20 lat ale pamiętam, że córka leżała w inkubatorze z serduszkiem. Pieniądze można wydawać jak Caritas- połowa wioski związana z paniami z tej organizacji ma makarony mąkę i inne pierdoły z pomocy. Caritas dostał na wioskę i trzeba gdzieś rozdać. Pieniądze można też wydawać mądrze i przemyślanie kupując sprzęt naprawdę potrzebny i taki który będzie służył potrzebującym. Życzę wszystkim, aby nie musieli korzystać ze sprzętu Orkiestry. Sobie żebym gdy do tego dojdzie trafił właśnie na ten sprzęt, a nie najtańsze g..., które jest zazwyczaj kupowane "bo taniej". Podsumowując: Można chwalić się wydanymi miliardami jak Caritas, gdzie nikt tak naprawdę nie wie gdzie one właściwie idą i nikt nie rozlicza ich zbiórki, a można wydawać pieniądze z głową na rzeczy naprawdę potrzebne.
 8. Piotr

  13.12 .1981

  Daro Ciebie o brak umiejętności korzystania z google nie podejrzewałem. Wystarczy wpisać "zarobki nauczcieli paski" i wyświetla się ich całkiem sporo wraz ze stopniem awansu i stażem pracy. No chyba że uznasz iż zostały spreparowane.
 9. Piotr

  13.12 .1981

  Rozumiem, że nazywanie nauczycieli terrorystami jest dla Ciebie OK. Patrząc na wpisy typu " Pianę z ust zetrzyj . Obrzydliwe to jest ." wcale mnie to nie dziwi. Nie za bardzo rozumiem co ma Polski Związek Narciarski do reformy edukacji. Podałem przykład zakłamania reformy edukacji, przeciw któremu protestowali nauczyciele. Prosiłem o podanie celu reformy innego niż rozwalenie tego co było? Może jakiś wniosek- np. w 7-8 moje dzieci nauczyły się więcej, albo program 7-8 lepiej przystosował moje dzieci do przyszłego życia i pracy. Zgadzam się z Tobą, że nauczyciele są różni lepsi i gorsi jak w każdym zawodzie. Tu należy postawić tezę że i rodzice są lepsi i gorsi, uczniowie są lepsi i gorsi, zmotywowani lepiej lub słabiej. Każdy chciałby żeby nauczyciele byli wyselekcjonowani, tylko trzeba zadać pytanie kto przyjdzie do pracy po studiach za najniższą krajową użerać się z różnymi dziećmi i ich rodzicami? Mój wniosek jest taki: reforma edukacji źle przygotowana bez konsultacji i celu. Pis o tym wie i dlatego nie ujawnia list konsultantów podstawy programowej - dowód we wcześniejszym poście. To samo można przenieść na reformę sądownictwa, która jest potrzebna rządowi aby ukrócić niewygodne dla niech wyroki. Wyrok w sprawie list do KRS. wyrok nakazujący komisji Maciara ujawnić wydatki. Oczywiści jak wiemy władza olewa wspomniane wyroki, ale robi się ich coraz więcej więc trzeba zamknąć usta sędziom. Nadal nie widzę w Twoich postach konkretnych przykładów potwierdzających rzetelność przeprowadzonych reform.
 10. Piotr

  13.12 .1981

  "Premier Morawiecki uwalnia uczniów - 'zakładników'- czyli nauczyciele to terroryści przetrzymujący zakładników, a wspaniały premier c\niczym supermen przeprowadził akcje odbicia. Te 5 tyś o których piszesz to też z palca wyssane- no chyba że ktoś ciągnie 2 etaty. Żonka jest nauczycielką dyplomowaną (maksymalna stawka). Kolejny mit Pisowski. ZNP głosowało przeciw zamieszany spowodowanego nieprzemyślaną reformą. Po co zmieniać gimnazjum na podstawówki jak cała podstawa programowa z gimnazjum została żywcem przepisana do klas 7-8, no nie żywcem bo z błędami. Zalewska chyba sama to pisała bo jak wiemy nikt się nie przyznaje mimo wyroku sądu nakazującego ujawnienie konsultantów podstawy programowej. https://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/1072460,autorzy-nowej-podstawy-programowej-wyrok-wsa.html Po to rozwalają sądy aby takich wyroków im nie robiły to samo mamy z listami poparć do KRS. To nie są dokumenty tajne wbrew temu co twierdzą Pisiory. Po prostu albo nie istnieją, albo są wpisane osoby bez ich wiedzy tak jak było przy reformie edukacji. Daro konkretne argumenty, a nie powtarzanie kłamstw z TVPIS.
 11. Piotr

  13.12 .1981

  Daro masz wyjątkową umiejętność odpowiadania na wpisy nie odpowiadając na nie. 1. lekarze dostali, rezydent zaczynający rezydenturę 5tys . 2. Niepełnosprawni dostali , jaśnie nam panujący DT stwierdził że nie dostaną bo nie ma w budżecie pieniędzy .PiS znalazł . 3. Nauczyciele dostali . Co to ma wspólnego z opluwaniem tych grup to nie wiem. Jaśnie nam panujący DT,-raczej JK. No ale wszyscy wiemy, ża to wina Tuska To co te grupy dostały to ochłap. Pisowska taktyka, zmieszać z błotem a potem łaskawie dać ogryzek i mówić "a mogliśmy nic nie dawać". To samo będzie z sądami oplują, zaszczują a potem ustąpią w dwóch punktach- łaskawy pan.
 12. Piotr

  13.12 .1981

  Tak ale nawet za komuny nie było tyle nienawiści. To PIS podzieliło ten kraj, a nasze dyskusje tylko to potwierdzają.
 13. Piotr

  13.12 .1981

  W tym kraju każdy może czuć się wolny o ile oczywiście idzie z duchem władzy. 1 protestowali lekarze- wylano na nich falę gó.. i pomyj. 2 protestowali niepełnosprawni - fala gó... i pomyj. Odgrodzenie od reszty świata i łazienek. Pamiętam jak TVP podało, że protest zakończył się porozumieniem stron. Oglądając na innym kanele oświadczenie protestujących o powodach zawieszenia protestu zrozumiałem do jakich kłamstw zdolna jest PISTV. 3 protestowali nauczyciele- fala gó... i pomyj 4 sądy nie orzekają zgodnie z wolą siły przewodniej- fala gó... i pomyj 5 protestowali policjanci - dostali co chcieli, ktoś musi zganiać hołotę z drogi wybrańców narodu https://www.youtube.com/watch?v=yxGcGuovt10
 14. Piotr

  Idą wybory

  No widzę że kolega daro ma pisowską umiejętność odczytywania wiadomości i ich interpretacji tak ja mu pasuje. Nigdzie nie napisałem że policjantom się należy tylko, że mamy nierówne traktowanie jednym przywrócono przywileje a innym nie. Rozumiem że zgodnie z obecną doktryną tych innych uważasz za nierobów i bandę leni. " Wstąp i poszarp się z bandytami patologią trzymając nerwy na wodzy bo jak coś powiesz lub nie daj boże jakiemuś dasz w ryj to powyższa telewizornia do krzyża przybije jak akurat sezon ogórkowy będzie", no widzisz nie tylko w policji tak jest. "A dla Ciebie rodzina to 2 chłopy" nie obraź się ale czasami to lepsza rodzina od chłopa i baby pijących całe dnie za 500+ i katujących swoje dzieci. O tym kto jest lepszym człowiekiem a kto gorszym niestety tylko u nas decydują preferencje seksualne. " Tam gdzie mowa o holokauście żydów mowa jest i o wymordowaniu Słowian" to dwa odmienne pojęcia i takie same tragedie, ale nie o nich mówiłem i nie wiem dlaczego to wyciągasz. Nie pisałem również o lubieniu lub nie, pisałem o antysemityzmie i straszeniu żydami Palaków jak za komuny. Jeżeli nie widzisz szczucia jednego na drugiego to dlaczego się teraz spieramy? Zastanów się ilu ludzi pójdzie do wyborów "żeby tamci nie wygrali". A co do PiSu to tez nie widziałem wypowiedzi bez odniesień do PO czy straszenia "wilkiem". Pierwsze wystąpienia w sejmie to jak pewnie pamiętasz długa lista wytykania błędów poprzedników i informacja o zgłoszeniach do prokuratury. O ile dobrze pamiętam mowa była o setkach takich zgłoszeń. Ciekawe dlaczego nikogo nie posadzili, może jeszcze kilku uczciwych sędziów jest. No ale i to pewnie da się zmienić.
 15. Piotr

  Idą wybory

  Należy przyznać że PiS czerpie garściami ze starych dobrych wzorców. Zcentralizowana władza i decyzje płynące od jednego człowieka, który gospodarkę opiera na węglu. Rządzi w partii i decyduje kto jest godzień a kto nie. System socjalny nastawiony na klasę robotniczą i jedynie słuszną definicję rodziny. Obsadzenie swoimi ludźmi państwowych firm i sterowanie gospodarką. (słynne "czy się stoi czy się leży cztery tysi się należy") Przywileje dla sektorów "siłowych" państwa (przewrócenie emerytury po 25 latach). Dbanie aby społeczeństwo było niedouczone i głupie - (nie przywrócono przywilejów nauczycieli, zabrano dodatki o przeprowadzeniu reformy i powrocie do starego systemu nie ma co się rozpisywać) Zadania partii - kilka osób na świeczniku mogących się wypowiadać, reszta to tylko przyciski w głosowaniu. Premier jeżdżący po festynach ściskający dłonie i zachwalający sukcesy rządu mówiący jak to za sanacji, a nie przepraszam za Po było źle. Tworzenie iluzji dobrobytu (Milion aut elektrycznych premiera i to w dodatku polskiej produkcji) Upolitycznienie sądów TK i SN. No i największy sukces PiS - skłócenie narodu. Polacy po przemianach nigdy nie byli tak skłóceni jak teraz. Stara dobra metoda szczucia na siebie, ludzi nawet za czasów komuny nie była tak dobrze realizowana. Choć wytyczne też pewnie płynęły prosto z ministerstw. Coś z czego jestem najmniej dumny, że znowu w naszym kraju są osoby, które dały się w to wkręcić - nastroje antyżydowskie. (to bez komentarza zostawię bo jest mi zwyczajnie wstyd) Pewnie jeszcze można wymieniać ale chyba już dobrze widać że PiS to taka podróbka jedynie słusznej partii z ulubionych czasów prezesa.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...