Skocz do zawartości

Piotr

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  45
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak
 1. Piotr

  Rolniczy handel detaliczny

  Powiatowy lekarz weterynarii.
 2. Piotr

  Sezon 2020

  Daro a jaki to rejon kraju? U mnie na zachodzie posypała się jedna rodzina z głupoty pszczelarza.
 3. Piotr

  Sezon 2020

  A ja muszę przyznać, że nie doceniłem bukszpanów. Nasadziliśmy tego do ozdoby. Teraz urosły kwitną i pełno w nich pszczół. Zbierają pyłek. Najwięcej kwiatów mają te nie przycinane. Wierzba się skończyła to teraz to jest. Pojawia się mniszek. Tak to wygląda na zachodzie. Zadanie- policz pszczoły
 4. W tym roku się nie sprawdziło - koronowirus?
 5. Piotr

  Ankieta

  A ja miałbym taką propozycje żeby utworzyć dział "poradnik". Moderowany czy pisany przez doświadczonych pszczelarzy. Nowi tak jak ja poszukują wiedzy w różnych miejscach. Nie wiemy czy to co podają inni na forach, Yt jest dobre czy wręcz szkodliwe. Może warto zrobić taki dział gdzie będą podawane linki do wartościowych materiałów. Gdy kupowałem pszczoły, Pan który mi je sprzedawał podał kilka cennych rad, które pozwoliły mi uniknąć pewnych błędów. Oczywiście popełniłem inne. Był to doświadczony pszczelarz z Bolesławca (nazwiska nie podam bo nie wiem czy sobie tego życzy) i to on polecił mi Polankę. Podsumowując: może warto stworzyć miejsce gdzie doświadczeni dzieliliby się wiedzą z młodszymi (niekoniecznie wiekiem). Z tego co widziałem to inne fora takie mają, ale ja wolałbym tutaj.
 6. Piotr

  A tymczasem w PZP...

  "Użytkownik Piotr_S nie może otrzymywać żadnych nowych wiadomości". Wysłać na maila poza forum - piotr.skorupa@spp-polanka.org?
 7. Piotr

  A tymczasem w PZP...

  Również poproszę o dodanie.
 8. Piotr

  węza bez komorek

  Jak już to chyba lepiej coś takiego youtube.com/watch?v=ZJHFO0sKMhI&t=213s
 9. Piotr

  KPWP 2017 / 2018

  Dzisiaj dostałem umowę, więc pewnie zaraz i do reszty dotrą.
 10. Piotr

  KPWP 2017 / 2018

  Podpisuję się pod pytaniem.
 11. Piotr

  Co się dzieje w pasiece ?

  Dyskusja robi się kuriozalna, jeżeli porównujesz kupno pasieki od kogoś do postawienia mu swojej pod nosem. Co do pytania czy wiedzą o ilości pasiek. To jest wioska i jak postawisz 3 pasieki w zasięgu 10 numerów domów, to wszyscy o tym wiedzą. "Jak chłopak z miasta postawił koło mnie 8 uli to też na gotowe". Pisałem pasieki - po 30 pni, albo lepiej. Jeżeli Twoim pomysłem jest stawianie 4 pasiek obok siebie i "ano trzeba być lepszym", to wytłumacz jaki jest w tym sens. Dyskusja "jak żyć" dotyczyła przypadków. Zakładam, że autor nie miał na myśli wszystkich rolników, burmistrzów, wójtów, itd. Piętnujemy przykłady głupoty i bezmyślności. Nie sądzę aby Twoje wyzywanie innych od kanalii, pomagało w budowaniu atmosfery rozmów i zrozumienia. Tyle w temacie.
 12. Piotr

  Co się dzieje w pasiece ?

  Wracając do właściwego tematu. U mnie (lubuskie) sucho, ale lipa kwitnie i chyba ładnie nektaruje bo pszczół więcej niż na facelii, która w tym roku, z powodu suszy, marnie wygląda.
 13. Piotr

  Co się dzieje w pasiece ?

  No nie zgodzę się. Ja sadzę lipy, akacje na swoim i gdzie się da. Sąsiadom rozdaje sadzonki. Po ugorach rozsadzam rośliny miododajne. U siebie na polu mam zasianą facelie z nostrzykiem a tacy "goście" przychodzą na gotowe i maja wszystko w "d". Nie pisałem o "sąsiadach pszczelarzach" tylko o "miastowych" przywożących na gotowe swoje pasieki. Żaden z sąsiadów nie ma swoich pszczół, gdyby miał to pewnie poszedłbym do niego z piwkiem. Następnym razem czytaj ze zrozumieniem. Poza tym zastanów się jaki jest sens stawiania 4 pasiek obok siebie? Z mojego domu widzę 2 pasieki przywiezione, swoją trzecią. Jak przywożą to mogliby się rozejrzeć czy już nie ma w okolicy innych pszczelarzy. W tej sytuacji wszyscy mamy z 50% w dół zbiory. A miejsc gdzie można postawić pasiekę nie brakuje, tylko trzeba pomyśleć a nie być ignorantem mającym miejscowe "kanalie" gdzieś.
 14. Piotr

  Co się dzieje w pasiece ?

  Zapomniałeś o największym wrogu- inni pszczelarze. Mieszkam na wsi i przy domu mam swoją pasiekę. W tym roku w promieniu do 2km mam 3 inne pasieki, przywiezione przez "miastowych" pszczelarzy. Skąd te pszczoły mają coś przynieść? Nawet jak coś dla nich wysieje to i tak podbiorą. Jak żyć?
 15. Piotr

  KPWP 2017 / 2018

  Czy może ktoś polecić solidnego producenta matek, najlepiej z refundacją? Pytam o producentów nie linię, bo to jak rozumiem ocena indywidualna.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...