Skocz do zawartości

maniek_mb

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  94
 • Rejestracja

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Lokalizacja
  Kościerzyna
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak

Kontakt

 • Dane do pasieki
  Kościerzyna

Ostatnie wizyty

479 wyświetleń profilu
 1. maniek_mb

  Dopłata do ula

  Dziś już otrzymałem info z PIW i wydanie zaświadczenia w formie decyzji na wniosek pszczelarza opłata 10 zł w UM lub Internet. Patrząc tylko tylko na mój powiat pracownik stwierdził że jest to nierealne by do końca czerwca wszystkich pszczelarzy obsłużyć. A co dopiero jeszcze wniosek do ARiMR. Pewnie co inny PIW, ARiMR to inny schemat działania bo nie mają jasnych wytycznych.
 2. maniek_mb

  Dopłata do ula

  Po rozmowach z lokalnym PIW i ARiMR sprawa ma się następująco. Do PIW zgłaszasz się składasz wniosek o wydanie zaświadczenia (tu niech każdy sobie znajdzie jaki mają czas na wydanie dokumentu) a jak wiemy do ARiMR czas mamy do 30.06.2021. Niestety organy nie są przygotowane do tego projektu. A zasoby ludzkie mają jakie mają. Wiele osób sobie odpuści by przez ten młyn biurokracji przejść. Nie wspomnę już o osobach starszych lub mniej zaradnych.
 3. maniek_mb

  Dopłata do ula

  Dlaczego mówi kolega o przeciwnikach. Oby się nie okazało że było to zrobione z błędami. A to już ugodzi w prostego pszczelarza.
 4. maniek_mb

  zakup sprzętu 2020/21

  Koledzy może napiszcie do Darka na adres: sprzet@spp-polanka.org lub telefon od 19-21 do Darka 794375525
 5. Myślę, że nie wiele się zmieni w kwestii KPWP. Co prawda pszczelarze troszkę ponarzekali ale z reakcji Pana Ministra wynikało, że już dawno mają ustalone jak będzie wyglądać zmienione KPWP. Co zaś tyczy się kwestii wosku, niech jeszcze coraz więcej województw rozdaje pszczelarzom badziewie to w niedługim czasie dopiero będziemy mieli problem z rodzinami pszczelimi. Tylko, że bardzo często to wina pszczelarzy bo godzą się na wprowadzenie do obrotu węzy nieznanego pochodzenia i składu.
 6. maniek_mb

  Dopłata do ula

  Nie wiem Piotrze gdzie znalazłeś ten zapis bo tak naprawdę w tym piśmie nie widać katalogu sprzętu pszczelarskiego. Ale warto wypunktować te kwestie z którymi się nie zgadzamy. Między innymi zapis o refundacji sprzętu, czy kwestie z kosztami dodatkowymi. Może było by warto by do tych kosztów przygotować jakoś analizę np. koszt korespondencji, koszt papieru, energi, wynagrodzenia itp. by jak najpełniej urealnić wnoszone postulaty.
 7. maniek_mb

  Dopłata do ula

  Piotrze bo myśleliście, że może w końcu uda się jakąś nić porozumienia wypracować. A życie zweryfikowało wszystko. Być może w końcu znajdą się odpowiednie osoby na odpowiednim miejscu.
 8. maniek_mb

  Dopłata do ula

  Na tym przykładzie widać różnice. Myślę, że kwestię rekompensaty włożoną w obsługę danego projektu należy ewentualnie na Walnym Zjeździe poddać pod dyskusje i podjąć uchwałę by osoby które zajmują się projektami nie musiały z własnej kieszeni dokładać a za włożoną ciężką pracę należy im się wynagrodzenie. Myślę, że tu słusznie napisał Adamski "postawienie sprawy refundacji kosztów obsługi projektów, ma jedynie chyba na celu jeszcze bardziej uzależnić związki od firmy" a to daje pole do malwersacji.
 9. maniek_mb

  Dopłata do ula

  Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa czy w czasach pandemii w ramach szkolenia można podpiąć zorganizowanie webinarium o podanej tematyce pszczelarskiej.
 10. maniek_mb

  Dopłata do ula

  Dokładnie tak jak kolega napisał powyżej można to różnie zinterpretować tym bardziej, że w pozostałych punktach jest inny zapis: np. "nie może przekroczyć 200 zł w przeliczeniu na jeden posiadany pień pszczeli - dotyczy roku pszczelarskiego 2021/2022". Jest to zupełny inny zapis niż było obecnie "Refundacji podlegają koszty w wysokości nie większej niż 7% wartości kosztów podstawowych". Piotrze nie wiem jak to kwotowo wychodzi w stosunku do zaproponowanych zmian a jak było dotychczas. Tu można osobne programy rozpatrywać. Tu nie bardzo rozumiem twoją wypowiedź gdzie napisałeś cyt. "ogromna fura pieniędzy zabranych małym organizacjom (w sensie - zrzeszającym niewielką liczbę pszczelarzy) zostanie przekazana nielicznym związkom (m.in. rzeszowskiemu) zrzeszających duże ilości pszczelarzy". W projekcie jest zapis np. przy gospodarce wędrownej "Maksymalna wysokość refundacji tych kosztów, przekazana organizacji, nie może przekroczyć iloczynu kwoty 15 zł i liczby pszczelarzy, którzy w danym sezonie otrzymali pomoc w ramach tego działania" Więc nie bardzo jest tu mowa o liczebności organizacji tylko ile osób skorzysta z danego wsparcia.
 11. maniek_mb

  Dopłata do ula

  Kolego za czasów Bogdana było to inne forum. A jego odejście z tego świata pokazały ciemną stronę prozy życia. My głownie piszemy o tym co teraz tam się dzieje, gdzie właścicielem jest Prezydent PZP. Choćby ostatni wpis właściciela Romek123 Koledzy, przy stole negocjacyjnym jest wiele stron, więc cytat powyżej jest jak najbardziej zasadny, jeżeli już będzie znana treść i obie strony zaakceptują to wówczas nastąpi odkrycie szczegółów. Cierpliwości sprawy sprawnie posuwają się na przód. Pozdrawiam. Pytanie: czy władzę Polanki biorą udział w negocjacjach?
 12. maniek_mb

  Dopłata do ula

  Tadziu to nie istotne za ile, ważne że jest. Wojtek już jest zwykłym użytkownikiem ostatnio zrezygnował z funkcji administratora. Czy Prezydent PZP ograł Polankę nie sądzę. Zbyt dużo jest rzeczy do naprostowania w PZP. Własnym nazwiskiem nakreśla aktualny trend.
 13. maniek_mb

  Dopłata do ula

  Na forum ambrozja http://forum.pasiekaambrozja.pl/viewtopic.php?f=35&t=23654&hilit=dopłata+do+rodziny+pszczelej&start=300 właściciel a zarazem Prezydent PZP napisał poniższy tekst. Czy Zarząd SPP Polanka prowadzi w tej sprawie jakieś konsultacje z PZP . Szanowni koledzy, dopłata do przezimowanej rodziny to extra pieniądze. Program ten nie ma nic wspólnego z KPWP, oba będą funkcjonować równolegle. Pozdrawiam.
 14. maniek_mb

  Dolnośląskie piekiełko

  Witajcie. Przede wszystkim Kazik to ty przyjmij moje podziękowania za tak fajnie przygotowany biuletyn z którym miałem możliwość się zapoznać. Myślę że, bez twojej charyzmy, zacięcia, chęci nic by z tego nie było. Dlatego w szczególny sposób podziękowania kieruje do ciebie jak i do twojego Wałbrzyskiego zespołu. Jak mawia mój były promotor na studiach: "Żeby zawsze chciało wam się chcieć". Mam nadzieje, że stanie się to aspiracją dla innych. Pozdrawiam Mariusz
×
×
 • Dodaj nową pozycję...