Skocz do zawartości

maniek_mb

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  84
 • Rejestracja

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Lokalizacja
  Kościerzyna
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak

Kontakt

 • Dane do pasieki
  Kościerzyna

Ostatnie wizyty

350 wyświetleń profilu
 1. maniek_mb

  Dopłata do ula

  Kolego za czasów Bogdana było to inne forum. A jego odejście z tego świata pokazały ciemną stronę prozy życia. My głownie piszemy o tym co teraz tam się dzieje, gdzie właścicielem jest Prezydent PZP. Choćby ostatni wpis właściciela Romek123 Koledzy, przy stole negocjacyjnym jest wiele stron, więc cytat powyżej jest jak najbardziej zasadny, jeżeli już będzie znana treść i obie strony zaakceptują to wówczas nastąpi odkrycie szczegółów. Cierpliwości sprawy sprawnie posuwają się na przód. Pozdrawiam. Pytanie: czy władzę Polanki biorą udział w negocjacjach?
 2. maniek_mb

  Dopłata do ula

  Tadziu to nie istotne za ile, ważne że jest. Wojtek już jest zwykłym użytkownikiem ostatnio zrezygnował z funkcji administratora. Czy Prezydent PZP ograł Polankę nie sądzę. Zbyt dużo jest rzeczy do naprostowania w PZP. Własnym nazwiskiem nakreśla aktualny trend.
 3. maniek_mb

  Dopłata do ula

  Na forum ambrozja http://forum.pasiekaambrozja.pl/viewtopic.php?f=35&t=23654&hilit=dopłata+do+rodziny+pszczelej&start=300 właściciel a zarazem Prezydent PZP napisał poniższy tekst. Czy Zarząd SPP Polanka prowadzi w tej sprawie jakieś konsultacje z PZP . Szanowni koledzy, dopłata do przezimowanej rodziny to extra pieniądze. Program ten nie ma nic wspólnego z KPWP, oba będą funkcjonować równolegle. Pozdrawiam.
 4. maniek_mb

  Dolnośląskie piekiełko

  Witajcie. Przede wszystkim Kazik to ty przyjmij moje podziękowania za tak fajnie przygotowany biuletyn z którym miałem możliwość się zapoznać. Myślę że, bez twojej charyzmy, zacięcia, chęci nic by z tego nie było. Dlatego w szczególny sposób podziękowania kieruje do ciebie jak i do twojego Wałbrzyskiego zespołu. Jak mawia mój były promotor na studiach: "Żeby zawsze chciało wam się chcieć". Mam nadzieje, że stanie się to aspiracją dla innych. Pozdrawiam Mariusz
 5. maniek_mb

  Prawo budowlane 2020

  Witaj Myślę że to będzie najlepsze rozwiązanie wysłać pisemne zapytanie wtedy będą musieli udzielić ci informacji również na piśmie i będą mieli czas dokładnie to sprawdzić. Wskaż im lokalizacje by mieli pewność że dotyczy to ich terenu. Pozdr.
 6. maniek_mb

  Refundacja 2020

  Tutaj kolega ma informacje: https://spp-polanka.org/artykuly/zamowienia-na-sezon-2021-r/ Warunki tu: https://www.arimr.gov.pl/rynki-rolne/wsparcie-rynku-produktow-pszczelich/wsparcie-rynku-produktow-pszczelich-na-lata-2020-2022.html Należało by jak najszybciej skontaktować się z osobami od odpowiednich projektów ale może już być późno.
 7. maniek_mb

  O ziołomiodach technicznie

  Witajcie I tu jest sedno sprawy ujęte. Powinniśmy dbać o naturalne produkty jakie powstają z ula a nie interesowanie się mieszankami które wychodzą z pod naszej ręki. To dzięki takim praktykom społeczeństwo wrzuca nas do jednego worka i uważa że większość pszczelarzy to przysłowiowi oszuści. W wizji i misji organizacji pszczelarskich powinny być takie zapisy ujęte by takich praktyk nie stosować a członkowie respektują takie uzgodnienia. Pozdr.
 8. Witajcie Wyrażam podobną opinię jak kolega powyżej. Wykłady on line w formie webinarium. Oczywiście wszystko zależy od finansów Stowarzyszenia i czy stać je na zorganizowanie wykładów dla członków ze składek. Nawet odpłatna forma też jest do zaakceptowania. Pozdrawiam
 9. maniek_mb

  Wracając do "ziołomiodów"

  Witajcie Czytając wpisy w tym temacie tak naprawdę nie bardzo wiadomo do czego ta dyskusja zmierza. Czarg słusznie zauważył że przepisy prawa mówią wprost co to jest miód. Uważam, że w naszym interesie jest by mód był miodem a nie jakąś tam substancją. Używanie w nazwie produktu słowa miód ma skłonić kupującego że jest to produkt naturalny i zachęcić go do zakupu. My wiemy jaka jest różnica pomiędzy jednym a drugim ale społeczeństwo nie. I to jest wykorzystywane czysto marketingowo. Nam pszczelarzom i tak się zarzuca, że fałszujemy miody.
 10. maniek_mb

  Woskomat WAXO

  Panie Czesławie skoro jest przyzwolenie na takie rzeczy na forum. Każdy może się wypowiedzieć. Już były tematy gdzie należałoby dla dobra Polanki zlikwidować co niektóre tematy. Ale nic się z tym nie dzieje i mamy co mamy. Szanujmy się nawzajem to nam wszystkim na dobre wyjdzie a nie udowadnianie jeden drugiemu kto ma racje.
 11. maniek_mb

  Woskomat WAXO

  Fajnie by było nakręcić filmik z tej prezentacji i każdy by miał możliwość obejrzeć jak działa. A czy się sprawdzi czas pokaże.
 12. W pełni popieram powyższe opinie kolegów ten hyde park to naprawdę chlew. Może trzeba przeprowadzić ankietę kto jest za zlikwidowaniem i rozesłać do wszystkich członków e-mailami. Będzie to decyzja ogółu członków.
 13. Jedynie walny zajazd członków Stowarzyszenia jest w stanie zatwierdzić nowy status wpisując strukturę klubów, kół. Ale to trzeba dobrze przygotować pod różnymi względami. Na końcu walny zjazd zdecyduje czy zmiany nastąpią decyzją obecnych członków.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...