Skocz do zawartości

maniek_mb

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  100
 • Rejestracja

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Lokalizacja
  Kościerzyna
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak

Kontakt

 • Dane do pasieki
  Kościerzyna

Ostatnie wizyty

533 wyświetleń profilu
 1. maniek_mb

  Dopłata do ula

  Może i cel słuszny ale kwota to bardziej jałmużna. Samo podjęcie decyzji w środku sezonu pszczelarskiego porażka. Przed wszystkim niedbale przygotowane i działanie służ ARiMR i PIW brak instrukcji, wytycznych. W skali Kraju to różne procedury działania. Łatwo było podjąć taką decyzje tylko nikogo już nie interesowało jak to zrobić technicznie. No ale dzięki temu to bardzo wielu pszczelarzy stwierdziło że gra nie warta świeczki i cel został osiągnięty.
 2. Bo po prostu ludziom się nie chce angażować w sprawy Polanki tym bardziej czytać te wypociny co obecnie są na forum nie zawsze związane z pszczelarstwem. No i ten cały hejt.
 3. maniek_mb

  A tymczasem w SPP

  Brawo wy.
 4. maniek_mb

  Chamstwo na forum.

  Popieram
 5. maniek_mb

  A tymczasem w SPP

  Tu jest całe meritum sprawy. Zarząd powinien zwrócić się do prawnika (sprawy prawne), US, doradca podatkowy ( sprawy finansowe) jak ewentualnie rozwiązać ten problem, by wszystko było ok. Ewentualnie temat przenieść do wewnętrznej części forum dostępnej dla członków Polanki i tam dalej kontynuować dalszą rozmowę na temat działania Klubów Polankowych.
 6. maniek_mb

  A tymczasem w SPP

  To co przedstawił Robin to tylko interpretacja NGO że nic nikomu nie grozi. Dla mnie to mało wiarygodne źródła. Gdyby była to opinia US lub KRS to już inna sprawa.
 7. maniek_mb

  Dopłata do ula

  Dziś już otrzymałem info z PIW i wydanie zaświadczenia w formie decyzji na wniosek pszczelarza opłata 10 zł w UM lub Internet. Patrząc tylko tylko na mój powiat pracownik stwierdził że jest to nierealne by do końca czerwca wszystkich pszczelarzy obsłużyć. A co dopiero jeszcze wniosek do ARiMR. Pewnie co inny PIW, ARiMR to inny schemat działania bo nie mają jasnych wytycznych.
 8. maniek_mb

  Dopłata do ula

  Po rozmowach z lokalnym PIW i ARiMR sprawa ma się następująco. Do PIW zgłaszasz się składasz wniosek o wydanie zaświadczenia (tu niech każdy sobie znajdzie jaki mają czas na wydanie dokumentu) a jak wiemy do ARiMR czas mamy do 30.06.2021. Niestety organy nie są przygotowane do tego projektu. A zasoby ludzkie mają jakie mają. Wiele osób sobie odpuści by przez ten młyn biurokracji przejść. Nie wspomnę już o osobach starszych lub mniej zaradnych.
 9. maniek_mb

  Dopłata do ula

  Dlaczego mówi kolega o przeciwnikach. Oby się nie okazało że było to zrobione z błędami. A to już ugodzi w prostego pszczelarza.
 10. maniek_mb

  zakup sprzętu 2020/21

  Koledzy może napiszcie do Darka na adres: sprzet@spp-polanka.org lub telefon od 19-21 do Darka 794375525
 11. Myślę, że nie wiele się zmieni w kwestii KPWP. Co prawda pszczelarze troszkę ponarzekali ale z reakcji Pana Ministra wynikało, że już dawno mają ustalone jak będzie wyglądać zmienione KPWP. Co zaś tyczy się kwestii wosku, niech jeszcze coraz więcej województw rozdaje pszczelarzom badziewie to w niedługim czasie dopiero będziemy mieli problem z rodzinami pszczelimi. Tylko, że bardzo często to wina pszczelarzy bo godzą się na wprowadzenie do obrotu węzy nieznanego pochodzenia i składu.
 12. maniek_mb

  Dopłata do ula

  Nie wiem Piotrze gdzie znalazłeś ten zapis bo tak naprawdę w tym piśmie nie widać katalogu sprzętu pszczelarskiego. Ale warto wypunktować te kwestie z którymi się nie zgadzamy. Między innymi zapis o refundacji sprzętu, czy kwestie z kosztami dodatkowymi. Może było by warto by do tych kosztów przygotować jakoś analizę np. koszt korespondencji, koszt papieru, energi, wynagrodzenia itp. by jak najpełniej urealnić wnoszone postulaty.
 13. maniek_mb

  Dopłata do ula

  Piotrze bo myśleliście, że może w końcu uda się jakąś nić porozumienia wypracować. A życie zweryfikowało wszystko. Być może w końcu znajdą się odpowiednie osoby na odpowiednim miejscu.
 14. maniek_mb

  Dopłata do ula

  Na tym przykładzie widać różnice. Myślę, że kwestię rekompensaty włożoną w obsługę danego projektu należy ewentualnie na Walnym Zjeździe poddać pod dyskusje i podjąć uchwałę by osoby które zajmują się projektami nie musiały z własnej kieszeni dokładać a za włożoną ciężką pracę należy im się wynagrodzenie. Myślę, że tu słusznie napisał Adamski "postawienie sprawy refundacji kosztów obsługi projektów, ma jedynie chyba na celu jeszcze bardziej uzależnić związki od firmy" a to daje pole do malwersacji.
 15. maniek_mb

  Dopłata do ula

  Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa czy w czasach pandemii w ramach szkolenia można podpiąć zorganizowanie webinarium o podanej tematyce pszczelarskiej.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...