Skocz do zawartości

janek_sz

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  16
 • Rejestracja

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Kola, drożdże lubią ciepło. Jeżeli w jednym wiadrze nie ma pianki a w drugim jest i znowu pojawia się po jej zebraniu, to moim zdaniem coś nie tak z miodem tylko z tego jednego wiadra.
 2. Jeżeli pianka pojawia się znowu po kilku dniach, to może miód fermentuje?
 3. Napiszcie Koledzy, czy w Tomerze wytapialiście wosk na sucho czy na mokro?
 4. Stosowanie denaturatu do styropianu to kiepski pomysł.
 5. janek_sz

  Odchody na wylotakch

  Według mnie nic strasznego się nie dzieje. Kilka "kupek" na ściankach ula, to nic patologicznego. Pszczoły z późnego czerwienia albo kończące swój żywot starają się opuścić ul i czasami coś tam "popuszczą". W ulu pewnie jest kilkanaście tysięcy pszczół więc tych kilka "kupek" i kilkanaście trupków nie ma znaczenia. Bardziej zastanawia mnie przytkany wlotek padłymi pszczołami. Czy masz dennice osiatkowane?
 6. janek_sz

  Odchody na wylotakch

  Nie martw się. Zamartwianie nic nie da. Gdybyś załączył zdjęcie, łatwiej byłoby nam ocenić czy to sytuacja patologiczna.
 7. Nikolai - u nas w sklepie ceny miodu są niższe niż w sprzedaży bezpośredniej od pszczelarza. W sklepach jest miód gorszej jakości. A nasi hurtownicy może by i kupili od nas miód po 3 dolary ale wolą sprowadzać z Ukrainy i odsprzedawać na rynku po 4 dolary. Niestety u nas nie ma Kanady. Chociaż czasami uda się sprzedać pojedyncze słoiki po 8 dolców za litr, ale to naprawdę po 1 słoiku dla klienta. Więcej nie chcą brać.
 8. Nikola, myślę, że ludzie biedniejsze a miód to towar "luksusowy" bez którego można się obejść. Nie wiem jak na Białorusi ale w Polsce coraz więcej pszczelarzy. U nas też ciężko sprzedać miód ale przynajmniej ceny w detalu nie spadły.
 9. https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/miod-jak-stwierdzic-czy-miod-jest-prawdziwy,349607.html
 10. link do transmisji https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/transmisje.xsp?unid=E839E836481948A2C1258798003F6A69
 11. Nigdy nie mierzyłem ilości odzyskanego wosku z przetapianych ramek. Kieruję się subiektywnym odczuciem i wydaje mi się, że wysypane odwirowane resztki nie zawierają już wosku. Poza tym praca przy odzyskaniu wosku przebiega szybko: wlewa się do worka rozgotowany susz, włącza na kilka minut wirówkę a następnie opróżnia worek na następny wkład. Przy wytopie za pomocą prasy nie można załadować większej porcji rozgotowanego suszu, trzeba stosować jakieś dreny. Przy wirówce ogranicza nas tylko wielkość bębna. Ja poszedłem na łatwiznę i kupiłem gotową ale można zrobić samemu większą z bębna od pralki.
 12. Próbowałem rożnych metod: "Tomerkiem" na mokro, praską do owców, "Lisicą"... W zeszłym roku kupiłem za kilkadziesiąt złotych używaną wirówkę i moim zdaniem (na chwilę obecną) to najefektywniejszy sposób odzyskania czystego wosku.
 13. Serdecznie pozdrawiam wszystkich kochających pszczoły! Kontakt z pszczołami miałem od dziecka. W tej chwili mam pasiekę liczącą około 40 rodzin. Pasieka znajduje się kilkanaście kilometrów od Koszalina. Jestem członkiem SPP Polanka.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...