Skocz do zawartości

janek_sz

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  7
 • Rejestracja

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/miod-jak-stwierdzic-czy-miod-jest-prawdziwy,349607.html
 2. link do transmisji https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/transmisje.xsp?unid=E839E836481948A2C1258798003F6A69
 3. Nigdy nie mierzyłem ilości odzyskanego wosku z przetapianych ramek. Kieruję się subiektywnym odczuciem i wydaje mi się, że wysypane odwirowane resztki nie zawierają już wosku. Poza tym praca przy odzyskaniu wosku przebiega szybko: wlewa się do worka rozgotowany susz, włącza na kilka minut wirówkę a następnie opróżnia worek na następny wkład. Przy wytopie za pomocą prasy nie można załadować większej porcji rozgotowanego suszu, trzeba stosować jakieś dreny. Przy wirówce ogranicza nas tylko wielkość bębna. Ja poszedłem na łatwiznę i kupiłem gotową ale można zrobić samemu większą z bębna od pralki.
 4. Próbowałem rożnych metod: "Tomerkiem" na mokro, praską do owców, "Lisicą"... W zeszłym roku kupiłem za kilkadziesiąt złotych używaną wirówkę i moim zdaniem (na chwilę obecną) to najefektywniejszy sposób odzyskania czystego wosku.
 5. Serdecznie pozdrawiam wszystkich kochających pszczoły! Kontakt z pszczołami miałem od dziecka. W tej chwili mam pasiekę liczącą około 40 rodzin. Pasieka znajduje się kilkanaście kilometrów od Koszalina. Jestem członkiem SPP Polanka.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...