Skocz do zawartości

Borowy

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  932
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Borowy

 • Tytuł
  Za czasów Piotra S. Naczelny Hejter

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Lokalizacja
  Pogórze Dynowskie
 • Zainteresowania
  Miłośnik statutów i regulaminów.
 • Przynależność
  NIE
 • Zgoda
  Nie

Ostatnie wizyty

1 367 wyświetleń profilu
 1. Borowy

  Polska literatura pszczelarska

  Pandemia, wojna, inflacja ... a tutaj bez zmian 😄 pozdrawiam !!
 2. Cieszę się że w tym zmiennym i targanym wojny wichrami świecie cały czas trwa to miejsce, ostoja bicia piany i kłótni nie na temat. Pozdrawiam!
 3. Borowy

  Prawda to czy fałsz ?

  Przecież już się przyczyniam - gdyby nie ja temat klubów by nie zaistniał, a tak jest szansa na jakieś cywilizowane rozwiązanie sprawy. Ps. Strasznie Panią Dyrektor lubię :- ))
 4. Borowy

  Prawda to czy fałsz ?

  A co to takiego ? Bo ani status SPP takiego czegoś nie przewiduje, ani kluby nie mają żadnej formy prawnej. Dlatego pisałem, formalnie ich nie ma, a SPP je traktuje jako zbiór członków zwyczajnych. Dochodzimy do sedna, chociaż powoli. Jeśli wsparł tym 1000, to na czyje konto? Jeśli z formalnej strony kluby nie istnieją nie mają kont bankowych, prawda? Więc jeśli SPP przelewa im jakieś pieniądze - pomijając ramy prawne czegoś takiego- robi to na czyjeś prywatne siłą rzeczy konto, prawda? Teraz dalej - klub takowy jest częścią SPP i organa SPP mają pełną kontrolę nad tym tysiącem (wersja Piotra S) czy SPP nie widzi klubów a dostrzega tylko zbiór członków zwyczajnych, którym obniża składkę realizując cele SPP ( Porter)? W takim razie co Pani Prezes nazywa piramidalną bzdurą?
 5. Borowy

  Kluby Polankowe

  Hm. Jeśli klubów polankowych nie ma, więc jokaza nie może być prezesem jednego z nich, czy się mylę? Jeśli jokaz nie jest prezesem niczego, a prezesem się tytułuje - no wybaczcie, ale po polsku to się nazywa uzurpacja. Ergo - nie ma powodu do edycji.
 6. Borowy

  Kluby Polankowe

  Kontynuując tę farsę - w kwestii technicznej, jak to jest ? Członek Klubu Polankowego, który oczywiście nie ma nic wspólnego z SPP, mimo w błąd wprowadzającej nazwy i używania polankowego godła, wpłaca 50 zł składki do SPP, po czym SPP w dobroci swojej wspiera go w jego pszczelarzeniu przelewając mu 20 zł ... no właśnie, gdzie ? na jego konto, czy na konto (dajmy na to że rzecz się dzieje w Wałbrzychu) na konto członka zwykłego jokaza, nie mającego nic wspólnego z SPP? //ciach// Koleżanki i Koledzy widzą co to implikuje, mam nadzieje.
 7. Borowy

  Kluby Polankowe

  Muszę przyznać że ładne, jestem pod wrażeniem. Co prawda zupełnie co innego co Piotr S opowiadał do tej pory ale - dobre. Porostu SPP wspierała osoby fizyczne które były kolegami jokaza czy innego regionalnego bonza. Papiery/faktury pewnie są, prawda? //ciach// A średnio raz w miesiącu wypisuje się tu jakieś pierdóły w stylu - słowo pszczelarza coś znaczy, ble, ble... Smutne.
 8. Borowy

  Kluby Polankowe

  Niestety nie. Kluby nie mają odrębnej osobowości prawnej. Pański kolega Piotr S twierdził że są one częścią SPP, a organy SPP są władne do kontroli nad nimi. Były tak zwany Prezes twierdził, że jeśli komisja rewizyjna nie wypowiada się w temacie klubów to wszystko jest cacy i nie ma merytorycznych podstaw do zbierania głosu. A Pan tu teraz takie rzeczy pisze. Powinniście uzgodnić wersję. Na jakiej podstawie pozwolono osobom nie powołany do tego, bez umocowania statutowego na rozporządzenie majątkiem SPP i jaka była nad tym kontrola? Pan tu wyraźnie pisze ze nie było żadnej.
 9. Borowy

  Kawiarenka pytli

  No cóż, co prawda nie wiem jeszcze jakie organa muszą się wypowiedzieć, przy ewidentne opinii prawnej, aby dało się zrozumieć oczywiste, ale przymuszeni autorytetem Pani Dyrektor czekajmy. Cierpliwy i kamyczek ugotuje. Ps. Szkoda że na stary przecież temat zwróciła Pani uwagę tak późno...
 10. Borowy

  Kluby Polankowe

  Proste, klarowne pytania. A odpowiedzi ?
 11. Borowy

  Kluby Polankowe

  Widzi Pani Dyrektor, właśnie o to w tym wszystkim chodzi ze onego umocowania nie ma, lub jest tajne. Proszę również zastanowić się jaką ma Pani kontrolę nad częścią składki przekazywanej lub pozostawionej przez np jokaza na swoim prywatnym koncie.
 12. Borowy

  Pytania do Zarządu

  Podążanie w dziwne rejony. Takie Walne nie jest umocowane do zmiany Statutu.
 13. Borowy

  Pytania do Zarządu

  Rozumiem poglądy Pani Dyrektor, rozumiem również potrzebę jakiejś regulacji tematu, jednak rozpoczynanie dyskusji od próby wprowadzenia zakazu wypowiedzi dla oponentów jest co prawda skuteczne lecz mało eleganckie ;- )
 14. Borowy

  Pytania do Zarządu

  Na nadzwyczajnym walnym można zajmować się tylko tym co było przyczyną zwołania walnego. Pani Dyrektor wie że "zakaz reklamy" ziolomiodow na forum będzie de facto zakazem wypowiadania się na temat?
 15. Borowy

  Kluby Polankowe

  Więc żeby być członkiem tego klubu/zespołu trzeba opłacić dodatkowa składkę, która jest formalnie dobrowolnie darowizną a faktycznie opłatą członkowską? Jak Zarząd to myśli uregulować formalnie? :- /
×
×
 • Dodaj nową pozycję...