Skocz do zawartości

czarg

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  1246
 • Rejestracja

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Lokalizacja
  kujawsko-pomorskie
 • Przynależność
  NIE
 • Zgoda
  Nie

Kontakt

 • Dane do pasieki
  WNI 04015606

Ostatnie wizyty

356 wyświetleń profilu
 1. czarg

  Wracając do "ziołomiodów"

  Z jakiego miodu on będzie? Spadź, wielokwiat, gryka?
 2. czarg

  Wracając do "ziołomiodów"

  Bo pedały są dziś pod szczególną ochroną. ------------------------------------------------------------------------ "Ziołomiodziarstwo" to zabieranie się za pszczelarstwo od doopy strony, nie ma nic wspólnego z tradycyjnym pszczelarzeniem opartym na pozyskiwaniu naturalnych produktów pszczelich, w sposób agresywny i nieuprawniony usiłuje zawłaszczać nazewnictwo i szuka na siłę społecznej akceptacji i uprawomocnienia dla swoich nieuczciwych praktyk.
 3. czarg

  Wracając do "ziołomiodów"

  Nienaturalne produkty pszczelarskie - "słódź ziołowa",."słódź sokowa". --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Naprawienie wadliwego nazewnictwo oczywiście nie rozwiązuje problemu, ale od tego zacząć najlepiej po to by oddzielić miód od "niemiodu", produkt nienaturalny od produktu naturalnego i po to by nie dezinformować nieświadomych klientów.
 4. czarg

  Praca Badawcza

  Przejrzałem to co nazywa Pani ankietą faktycznie pytania są mocno "niezprecyzowane" i świadczą o tym, że nie zna Pani dziedziny, którą chce badać w skali ogólnopolskiej. Radziłbym zacząć od poznania podstaw tj. nauczenia się właściwej terminologii pszczelarskiej i zawężenia badań do jakiegoś powiatu lub koła.
 5. Pan Atena zdaje się ma zamiar na forum "Polanki" reformować nie tylko polskie i europejskie pszczelarstwo, polską politykę i organy władzy, ale także Kościół Katolicki. Cóż za rozmach i jakie kompetencje. I jeszcze twierdzi: "JA wsparcie mam" - ciekawe.
 6. Wszystko to racja co piszesz Robinie, odezwałem się nie na temat sprowokowany przez politykierski wtręt Ateny. Status pszczelarza nie jest jasno okreslony przez polskie prawo i chyba nigdy nie był. Zawiodłem się na ministrze Ardanowskim, bo on zamiast sprawy wyprostować podąża tropem swoich poprzedników i bardzo niewiele pozytywnego w naszych sprawach robi. Wszystko od lat i wielu kadencji ogranicza sie tylko do wsparcia werbalnego i pozoranctwa w postaci KPWP.
 7. Przy zakupie materiału genetycznego nigdy nie kierowałem się wskazaniami KCHZ, tylko własną oceną pasieki z której kupowałem matki, mateczniki czy materiał w postaci jajeczek i młodego czerwiu. Dobry kupiec sprawdza sam towar który kupuje. Takie czy inne papierki, certyfikaty, opinie moga być jakąś wskazówką, ale nie powinny być jedynym wskaźnikiem decydującym o wyborze. -------------------------------------------------------------------------------------- Aha i jeszcze jedno: kto kupuje towar dotowany ten na starcie jest przegrany.
 8. Cóż to za przełomowe odkrycie? Wszyscy pszczelarze płacący składkę KRUS są rolnikami. Listy ministra rolnictwa do płatników KRUS nie są niiczym nowym Razem ze standardową korespondencją z KRUS dostawałem takie listy od kilku ministrów ( w tym od Sawickiego, Jurgiela, Ardanowskiego). Ten ostatni list przyszedł w okolicach Świąt Wielkanocnych zawierał m.in. Kodeks Etyki Żywnościowej.
 9. Wiarygodność aktywistów pszczelarskich to pozornie mało związany z pszczołami temat, a jednak... Jeżeli ktoś aspiruje do tego by działać w imieniu pszczelarzy, wystepować do posłów , komisji, zespołów parlamentarnych i in. powinien zadbać o to by być osobą wiarygodną - co znaczy również osobą prawdomówną. A jeśli przez przypadek, czy zaniedbanie gdzieś dopuścił się kłamstwa musi wykazać się cywilną odwagą przyznania się do błędu. Atena nie ma odwagi i uczciwości by przyznać się do błędu, jest osobą mało wiarygodną, nie nadaje się do tego by nas reprezentować i wystepować w naszym imieniu, dlatego te jego uzurpacje powinny spotkać się z odpowiednią reakcją.
 10. . Kłamstwa Ateny mają nie tylko krótkie nogi, ale także głupawy uśmiech.
 11. Oj opad, opad - dużo tych opadów w tym roku. Twoim Zeteselowcom też mocno opadło, ale stało się to wyłącznie na ich własne życzenie.. No bo co wystawiliście tygryska jako kandydata na prezydenta? On przy obowiązującej ordynacji nie miał od początku żadnych szans! (Aby głos był ważny można było postawić krzyżyk tylko przy jednym nazwisku na karcie wyborczej, a Władek ma przecież dwa 😉 To było do śmiechu, a teraz na poważnie: Znowu Ateno rozpowszechniasz kłamliwe historyjki, które mają w złym świetle przedstawić Prezydenta Dudę: " Wykazał się wielkodusznością wobec przegrywającego /zaprosił na oblewanie wygranej/ i tym zaskarbił serca wielu rodaków... a może przypomniał sobie nietakt sprzed pięciu lat kiedy to nie podał ręki pani premier Kopacz.." Nie potrafisz przegrać z klasą? Czy tylko bezrefleksyjnie powielasz partyjny przekaz swojej upadłej postkomunistycznej partii? Jak było z tym podawaniem ręki można sobie samemu przeczytać i zobaczyć na filmikach w necie. Pani Premier Kopacz najpierw nie wymieniła nazwiska nowowybranego Prezydenta wśród gości zaproszonych na uroczystości a potem nie podeszła do niego, aby się pożegnać tak jak każe protokół, tylko zaczęła rozdawać uściski swoim najbliżej stojącym współpracownikom. Na filmie dokładnie to widać - do PAD podchodzi P. Paweł Adamowicz z małżonką, prezydent podaje mu dłoń, P. Ewa Kopacz ignorując obecność głowy państwa odwraca się do "swoich" i żegna się z nimi, Prezydent czeka jeszcze chwilkę i widząc, że P. Premier nie zamierza do niego podejść odchodzi. https://wyborcza.pl/10,82983,18673956,duda-na-westerplatte-nie-podal-reki-kopacz-premier-okazje.html http://www.proto.pl/aktualnosci/prezydent-nie-podal-reki-ewie-kopacz-raczej-media-popelnily-faux-pas Nie kłam Ateno to nie przystoi pszczelarzowi.
 12. czarg

  Sezon 2020

  Nie ma na to rady, sezon 2020 się kończy, jesień idzie, dla mnie mimo wszystko to dobry sezon. A jaki miły, rześki poranek ...;-)
 13. To nie łatwe, ja też nie zrozumiałem. Nie do końca wiem, czy rząd jest perfumerią bo rozdaje pieniądze ludziom czy szambem Robinhuud i Tarczewski wprowadzili treści seksualne do dyskusji i wszystko się w wątku zmieszało, każdemu pachnie jak się komu wydaje, nic dziwnego, że nawet wyrobionym "odorantologom" mylą się odczucia . Ale nawet w tym gąszczu różnych woni dobrze, że Prezes poczuł temat i zainterweniował napominając Kol. Bociana, by ten nikogo śmieciem na forum nie nazywał "Napisano Czwartek o 19:47 Byłoby miło gdybym napisał iż jest Pan śmieć." ------------------------------------------------------------------------------ W sprawie przekupywania elektoratu - rządzący robią to od zawsze, Unia i minrol przekupują nas co najmniej od 2004 roku , kiedy to ruszył pierwszy program KPWP - uczestniczyły w nim wszystkie kolejne rządy i co gorsze wszystkie kolejne Zarządy SPP "Polanka" Panie Prezesie nie ma się co oburzać na ministrów i rządy (ze szczególnym wskazaniem na aktualnie nam panujący) skoro samemu w tym procederze od kilkunastu lat się siedzi i kaskę dla firm okołopszczelarskich się mieli. Polanka dawno powinna te dęte programy zbojkotować. Dobrze, że nie weszła do programu pomocowego pochodzącego z funduszu roślin oleistyczych (czy jak on tam się nazywa), bo to kolejna ściema i nietrafiony projekt, który niczego nie załatwia i niczego nie naprawia a tylko daje decydentom alibii, że się o pszczelarstwo troszczą i że w ogóle coś wtym temacie robią.
 14. czarg

  Wracając do "ziołomiodów"

  Nie ma czegoś takiego jak "uczciwe zioło....", jak można uznawać za uczciwe coś co posługuje się ukradzioną nazwą, zastrzeżoną prawnie dla produktu naturalnego jakim jest miód pszczeli? Interpelacja Pań posłanek; http://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=BPKAH7 i odpowiedź na nią ministerstwa: http://orka2.sejm.gov.pl/INT9.nsf/klucz/ATTBQ3HUS/%24FILE/i05459-o1.pdf świadczy o niezrozumieniu tematu i niskich kompetancjach urzędników minrolu. Fakt uznania słodzi ziołowych za produkt regionalny jest skandalem! To fikcja prawna stworzona pod wpływem nacisku lobbystów, zaspokojenia potrzeby zdobycia dyplomu, reklamy itp. Prawdziwy pszczelarz dba o naturalne pochodzenie produktów wytwarzanych przez jego pszczoły. Proceder uprawiany przez producentów różnego rodzaju nienaturalnych słodzi, nie jest wyższym stopniem pszczelarzenia, (jak to się Baru roi), tylko zaprzeczeniem tego czym jest tradycyjne pszczelarstwo. Pszczelarz pozyskuje naturalne produkty pszczele, ten kto wykorzystuje pszczoły do wytwarzania nienaturalnych produktów miodopodobnych jest osobnikiem pszczelarzopodobnym, a nie pszczelarzem. ------------------------------ Jedyną słuszną reakcją na interpelację jest deklaracja ministra: "Wobec wysuniętych przez Panie Posłanki postulatów, celem weryfikacji postawionych tez dotyczących nieprawidłowości i zafałszowań, które mogą dotyczyć ziołomiodów produkt ten w przyszłości zostanie włączony w program planowych kontroli realizowanych przez odpowiednie służby kontrolne." Uważam, że ministerstwo powinno baczniej przyjrzeć sie jeszcze jednej kwestii zwiazanej z produkcją nienaturalnych słodzi - ich producenci powinni zostać wykluczeni z programów pomocowych KOWR . Programy pomocowe dla pszczelarzy mają na celu poprawę sytuacji na rynku miodu, a ziołowe, czy sokowe produkty wytworzone z syropu cukrowego jak słusznie wskazał minister przecież miodami nie są. Działalność producentów nienaturalnych miodopodobnych produktów będzie wpływać na dalszą destabilizację na rynku miodu, a nie na jego poprawę - stoi to w rażącej sprzeczności z celami pomocy. Trzeba tę sprawę decydentom uświadomić!
×
×
 • Dodaj nową pozycję...