Skocz do zawartości

czarg

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  1204
 • Rejestracja

Kontakt

 • Dane do pasieki
  WNI 04015606

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Lokalizacja
  kujawsko-pomorskie
 • Przynależność
  NIE
 • Zgoda
  Nie

Ostatnie wizyty

240 wyświetleń profilu
 1. czarg

  Idą wybory

  Napisz to jeszcze raz po polsku, przeczytaj parę razy na głos komuś w domu, a potem zamieszczaj na forum.
 2. czarg

  Idą wybory

  Nie wstyd Ci tak kłamać?
 3. czarg

  100 lat

  Ostatnia kompozycja Romualda Lipko: https://radio.lublin.pl/2020/01/nie-zastapi-ciebie-nikt-hymn-na-100-lecie-urodzin-jana-pawla-ii/
 4. Sylwia Spurek napisała: @SylwiaSpurek "Dziś na grupie roboczej S&D w ramach komisji AGRI ponownie poruszyłam kwestię poprawki tzw. veggie burger. Poprawka dot. zakazu używania nazw typu burger, kiełbasa, pasztet w odniesieniu do produktów roślinnych. Godzi to w prawa konsumentek/tów i producentek/tów tychże produktów. Jest też sprzeczna z celami UE dotyczącymi walki z kryzysem klimatycznym i ogranicza rozwój zdrowej, bezpiecznej żywności. Jako europosłanka zawsze będę bronić praw klimatycznych, praw zwierząt oraz praw konsumentek/tów." https://twitter.com/SylwiaSpurek/status/1244673747539431426?s=20
 5. czarg

  KORONOWIRUS

  Skoro Kol. Karpacki miał możliwość moderowania, a teraz nie ma to znaczy, że ktoś taką możliwość wyłączył. Pan Czesław zrezygnował z moderowania na skutek tego, że zostały mu cofnięte funkcje moderatora. Karpacki napisał wczoraj o 15.40 "Tydzień temu, zgłaszałem o niemożliwości moderowania forum , pomimo że figurowałem jako jeden z moderatorów . Wpis ten umieściłem pomimo kilku wcześniejszych prób spowodowania, aby te możliwości moderacyjne zostały udostępnione. Niestety , do dnia dzisiejszego żadnego odzewu ze strony administracji Stowarzyszenia nie było.' Piotr-S napisał: "Zwisa mi, że mi nie wierzysz" Jeżeli Prezes tak dba o poziom forum jak deklaruje, to nie powinien publicznie robić tego typu wynurzeń w stosunku do innego uczestnika forum.
 6. czarg

  KORONOWIRUS

  Jak wprowadzą stan wyjątkowy, to wybory będą odwołane w obecnym stanie prawym nie ma takiej możliwości. Czego Ty tutaj nie rozumiesz?
 7. czarg

  KORONOWIRUS

  Pan Czesław miał możliwość moderowania także poza zamkniętym forum przeznaczonym tylko dla członków Polanki - nie mam tam dostepu, a na forum ogólnym widziałem ingerencje Karpackiego. Skoro Kol. Karpacki mógł moderować różne fora to znaczy, że musiał mieć włączoną taka funkcję. Jeśli teraz tego robić nie może to znaczy, że funkcja moderowania została wyłączona. ---------------------------------------------------------------------------------------- Do Ateny "Jeśli jedna osoba mówi ci, że jesteś pijany, możesz to zignorować. Jeśli mówią ci to dwie osoby, możesz zacząć się niepokoić. Jeśli wszyscy dookoła ci to mówią, to idź do domu i połóż się spać"
 8. czarg

  O ziołomiodach technicznie

  Moje pytanie "Mniej aktywny od jakiego własnego produktu?" dotyczyło fragmentu: "I jeszcze jedna sprawa, podając pożywkę ziołową z syty uzyskałem zdecydowanie mniej aktywny produkt." Wyjasniłeś, że chodziło o produkt sporządzony z syropu buraczanego. Ale prozaicko prześliznąłeś się nad jego meritum, które dotyczyło pozostałości pestycydów neonikotynoidowych w pożywce sporządzonej z buraków cukrowych, która siłą rzeczy musi wpływać na aktywność chemiczną słodzi ziołowych.
 9. czarg

  Pszczelarstwo w czasie pandemii

  Wreszcie na coś przydałoby mi sie opłacanie tych składek 🙂 Ale chyba nadinterpretujesz. Jutro wybieram się do pasieki dalej położonej może wziąć ze sobą kwitek opłaty KRUS? Jak mnie zatrzymają opowiem.
 10. czarg

  Z unii i spoza unii

  Kto z nim prowadzi sprawy? Który związek monituje? Jest jakaś korespondencja w tej sprawie?
 11. czarg

  O ziołomiodach technicznie

  To dobra koncepcja, dalsze jej rozwinięcie rozważyłbym w oparciu o propozycję P. Janusza Czaplickiego (zawartą w artykule na który powołuje się również minrol w swojej wykładni) "słódź ziołowa", "słódź owocowa" (oba produkty na bazie syropu z cukru buraczanego). https://pasieka24.pl/index.php/pl-pl/pasieka-czasopismo-dla-pszczelarzy/104-pasieka-2-2003/1257-od-zioomiodow-do-sodzi-zioowych Z syty i wyciągu z ziół powstaje "ziołomiód" Z syty i soków owocowych powstaje "sokomiód".
 12. czarg

  KORONOWIRUS

  Niech będzie Twoje Ateno - modyfikuję wpis, który może urażać Prezesa i wskazywać mu jego powołanie. (od tego typu uwag są Polankowicze). ======================================================================================== Wracając do tematu - w Niemczech ponad 50 tysięcy zakażonych, ale oni mają chyba jakąś łagodniejszą mutację tego wirusa, bo śmiertelność zakażonych jest u nich dziesięciokrotnie mniejsza niż w innych krajach. 🙄 W przygranicznej Alzacji mały Armagedon, https://www.focus.de/politik/ausland/baden-wuerttemberg-nimmt-patienten-auf-keine-behandlung-mehr-fuer-die-aeltesten-corona-horror-direkt-an-deutscher-grenze_id_11817314.html a w Niemczech pod żelazna ręką Kanzlerin Merkel zjadliwośc virusa jest trzymana w ryzach. Dzięki światłemu przywództwu, spójnej racjonalnej politce nie musimy się obawiać zakażeń z tego kierunku..... 🤓 🙃 🥵 😀
 13. czarg

  O ziołomiodach technicznie

  Rozmowy techniczne wymagają stosowania precyzyjnych określeń. Syta to roztwór miodu - syta z cukru buraczanego nie istnieje. Roztwór wodny cukru buraczanego to jeden z rodzajów syropów. Syty używam do podkarmiania rodzin albo do produkcji miodu pitnego. Jestem tradycyjnym pszczelarzem a nie "ziołomiodziarzem", dlatego nie stosuję syropu, ani syty z dodatkami ziołowymi jako pożywki służącej do uzyskania nowego produktu przeznaczonego do konsumpcji dla ludzi, a tylko w celu podkarmiania, względnie pobudzania rodzin pszczelich do pracy. Dlaczego "ziołomiodziarze" nie wprowadzili precyzyjnych określeń róznicujących dwa rodzaje produktów - tych powstających z pożywek sporządzanych z syty, od produktów powstających z pożywek na bazie syropów cukrowych? W dniu 26.03.2020 o 22:40, jjb napisał: "I jeszcze jedna sprawa, podając pożywkę ziołową z syty uzyskałem zdecydowanie mniej aktywny produkt." Mniej aktywny od jakiego własnego produktu?
 14. czarg

  KORONOWIRUS

  Nie bredź znawco mitologii - Atena zrodziła się z głowy Zeusa, a ja z Tobą do żadnego powinowactwa się nie przyznaję.
 15. czarg

  KORONOWIRUS

  Zaczynasz Piotrze w piętkę gonić - uważasz TVN24 za telewizję reżimową? ? ? Też tam nigdy nie wystąpisz w sprawach pszczelarzy? https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-polsce-sprzet-medyczny-z-chin-dla-szpitali-i-sluzb-wyladowal-w-warszawie-4514870
×
×
 • Dodaj nową pozycję...