Skocz do zawartości

czarg

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  1 514
 • Rejestracja

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Lokalizacja
  kujawsko-pomorskie
 • Przynależność
  NIE
 • Zgoda
  Nie

Kontakt

 • Dane do pasieki
  WNI 04015606

Ostatnie wizyty

828 wyświetleń profilu
 1. czarg

  Buckfast - tak czy nie

  I Buckfasty tam trzymają? O Moresie/Temporesie!
 2. czarg

  A tymczasem w SPP

  Myślę, że znam odpowiedź na te ostatnie pytania. Niech trochę opadną emocje, dzień, dwa znajdę godzinkę czasu to napiszę.
 3. czarg

  Kawiarenka pytli

  Recoge bien Ateno, no escribo "quin" sino "quien" Skoro sie bierzesz za cytaty w języku dla Ciebie obcym przepisuj Ateno poprawnie - zrobiłeś literówkę w słowie "quien" i zważ, że miałeś napisać o przysłowiu starożytnych Indian w jednym z ich oryginalnych języków, a nie o przysłowiach hiszpańsko-języcznych Indian czasów konkwisty. Tak, że satysfakcja z Twojej odpowiedzi połowiczna, znowu piszesz bez polotu, nie na temat i z błędami. Ale do nauki hiszpańskiego nie zniechęcaj się Moro/Tempores, ten język jest dość łatwy dla kogoś kto uczył się łaciny.
 4. czarg

  A tymczasem w SPP

  Czyli nie będziecie się już nazywali "polankowa" to secesja, czy próba wyrwania się z organizacyjnego bałaganu prawnego? Bo zaczynaliście przecież jako jednostka organizacyjna SPP Polanka: POZNAŃSKA GRUPA SPP „POLANKA” "Poznańska Grupa SPP "Polanka", Opublikowano: 11-03-2019 18:00 Protokół z zebrania założycielskiego W dniu 11 marca 2019 roku odbyło się zebranie w sali 117 na terenie Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej mieszczącego się przy ul. Piotrowo 2 w Poznaniu, w którym uczestniczyli: (...). Zebranie odbyło się w celu powołania jednostki organizacyjnej Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich „Polanka”. Celem zebrania było ustalenie nazwy dla grupy, składu zarządu i regulaminu działania. Podczas zebrania grupa ustaliła nazwę jako Poznańska Grupa SPP Polanka oraz uchwalono następujący skład zarządu ..." https://spp-polanka.org/blog/poznanska-grupa-spp-polanka/
 5. czarg

  Dolnośląskie piekiełko

  Może i racja założę własny wątek dotyczący spotkania Klubu Wałbrzyskiego, ale później bo teraz jeszcze pasieka czeka.
 6. czarg

  Kawiarenka pytli

  Masz rację, już poprawiam. Teraz Twoja kolej skąd Panie Ateno powziąłeś przekonanie, że starożytni Indianie mawiali tak jak napisałeś?
 7. czarg

  A tymczasem w SPP

  Przykro mi to pisać ale porównanie znów mocno nietrafione. Jokaz jak Cię lubię ani ty nasz Rabbi, ani my Twoi niewierni uczniowie. Poza tym cały wpis poza meritum sprawy. Czy możesz odpowiedzieć na pytanie o regulamin swojego koła - uważasz go za demokratyczny i pasujący do demokratycznego ducha Polanki, można stawiać go za wzór innym, (bo działalność Twojego klubu jest za taki wzór stawiana)?
 8. czarg

  Kawiarenka pytli

  Trochę o Indianach Prekolumbijskich czytałem, ale tego ich powiedzenia nie znam, dasz nam to w oryginale? Ciekawe jak ono brzmi w tenuti, w maja-kicze, keczua, czy w czibcza...
 9. czarg

  A tymczasem w SPP

  W innym wątku Borowy napisał: "Art10a ustawy prawo o stowarzyszeniach. Stowarzyszenie może tworzyć terenowe jednostki organizacyjne. W takim przypadku statut stowarzyszenia określa: 1) zasady tworzenia oraz rozwiązania terenowej jednostki organizacyjnej; 2)strukturę organizacyjną terenowej jednostki organizacyjnej; 3)organy terenowej jednostki organizacyjnej, w tym zarząd, oraz tryb dokonywania ich wyboru lub powoływania; 4)możliwość otrzymywania przez członków zarządu terenowej jednostki organizacyjnej wynagrodzenia za czynnoścwykonywane w związku z pełnioną funkcją, w przypadku gdy w statucie stowarzyszenia przewidziano możliwość otrzymywania takiego wynagrodzenia przez członków zarządu stowarzyszenia. to te (...) kluby są cześcią SPP czy nie? i co się z tym wiąże: Czy pieniążki które gromadzi szeregowy członek Polanki jokaz na koncie widniejącym na stronie "grupy wałbrzyskiej" w opinii Prezesa stanowią majątek SPP czy są środkami prywatnymi członka jokaza? Bo jesli kluby uwazasz za czesc SPP, co wielokrotnie pisałeś, to ten fragment ustawy właśnie łamiesz. Za co grosi 5000 grzywny lub rozwiazanie stowarzyszenia przez sąd (...)" Borowy prowadź kulturalnie dyskusję bez tykania, "od-personów" i epitetów typu "siara", albo ją sobie odpuść.
 10. czarg

  Dolnośląskie piekiełko

  Marbercie opacznie rozumiesz mój wpis. Nie było moim celem czepianie się sadzonek ani tym bardziej akcji ich rozdawnictwa, jak można w ten sposób interpretować moje wpisy??? Powtórzę jeszcze raz bardzo podoba mi się zwyczaj, może już i tradycja przekazywania, czy sprzedaży ( nie wnikam w żaden sposób w formę, ona mnie nie interesuje) sadzonek roślin miododajnych na spotkaniach pszczelarzy. Może i dlatego, że sam nie mam dobrej ręki do ogrodnictwa, ledwie 50% wysadzanych przeze mnie kłączy przetrwało, a taka np. tilapia ani razu mi nie zakwitła, choć rośnie już z 10 lat i ma z 4 m wysokości, budlei nie znałem wstyd przyznać, bo nawet żonie jest ta roślina nieobca. Jeśli chodzi o literaturę bardziej interesują mnie rośliny miododajne uprawiane na większych obszarach dające pożytek towarowy. (Wnuków jeszcze nie mam, ale planuję 😊) ============================================================================== Miałem nadzieję, że pisząc tutaj na temat spotkania kłubu wałbrzyskiego rozdzielę wątki - w tym założonym przez Borowego omawiane będą aspekty prawnego umocowania klubów, które wbrew temu co pisze prezes w moim mniemaniu nie są jasne i klarowne - opinia przedstawiona przez Robina nie jest rozstrzygajaca, bo jest tylko opinią zasłyszaną, poza tym sprawa nie dotyczy tylko klubu jokaza; a w wątku piekiełko porozmawiamy o tym czym kluby się zajmują, bo pozytywy niewątpliwie są o czym też wcześniej wzmiankowałem. Szkoda, żeby te pozytywy zostały przykryte, czy zaprzepaszczone przez wady prawne, niezręczności regulaminowe, czy braki statutowe. Zagaiłem neutralnie o sadzonkach, niestety zostałem źle zrozumiany dlatego jeszcze raz napiszę: uważam, że rozdawnictwo sadzonek roślin miododajnych na spotkaniach pszczelarzy jest dobrym zwyczajem, który należy upowszechniać. Może teraz coś więcej na temat pszczelarskich walorów budlei od praktyków, którzy mają tę rośline w swoim ogródku?
 11. czarg

  Dolnośląskie piekiełko

  Szanowny Robinhuudzie na problemy gastryczne, których objawy pokazujesz zdecydowanie lepsza i sprawdzona jest melisa "liście melisy i ich przetwory pomagają w prawidłowym trawieniu pokarmów poprzez łagodzenie wzdęć, gazów jelitowych, zaparć" patrz https://swiatlekarza.pl/ziola-w-dolegliwosciach-trawiennych/ Sadzonki melisy też były rozdawane na spotkaniu wałbrzyskiego koła. To bardzo fajny zwyczaj wręczania sadzonek roślin miododajnych na pszczelarskich spotkaniach i godny szerszego propagowania, co niniejszym staram się na forum czynić. Poza tym chciałem rozmowę na temat tego spotkania, rozpocząć od jakiegoś miłego i pozytywnego akcentu.
 12. czarg

  Dolnośląskie piekiełko

  Jak wygląda już sobie wyguglałem, ale liczyłem na jakieś rady praktyków i spostrzeżenia tych którzy tę roślinę uprawiają. Ciekawa jest ta trójkolorowa, która tak szczególnie mocno wabi motyle.
 13. czarg

  Dolnośląskie piekiełko

  Szanowny Kolego Jokaz dziękuję za wspaniałą radę, a teraz poproszę coś na temat budlei Davida i waszego spotkania. Pokój i Dobro, Wolność i Pokój, "Do mnie dzieci, wdowy" mam nadzieję, że którymś odzewem trafiłem .
×
×
 • Dodaj nową pozycję...