Skocz do zawartości

czarg

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  1429
 • Rejestracja

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Lokalizacja
  kujawsko-pomorskie
 • Przynależność
  NIE
 • Zgoda
  Nie

Kontakt

 • Dane do pasieki
  WNI 04015606

Ostatnie wizyty

683 wyświetleń profilu
 1. czarg

  Dolnośląskie piekiełko

  Taka prezentacja na pewno poszerzy horyzonty wielu decydentów (może to co pomoże). Dobrze, że w końcu Zespół d/s pszczelarstwa się zbierze i choć posłucha o co z tą węzą i woskiem chodzi. Może jokaz nam na forum też zalinkujesz swoją prezentację ? Rozumiem, że oprócz prezentacji problematyki wystapisz w imieniu Polanki z jakimiś sugestiami i propozycjami. O co będziesz wnioskował?
 2. czarg

  Dolnośląskie piekiełko

  Korytarz życia, powiadasz Ateno. Inaczej wygląda to w mieście, inaczej poza nim, generalnie chodzi o to żeby zostawić środek wolny i usunąć się na boki. A kto miałby tym korytarzem do pszczół dojeżdżać? Pszczelarz? Dziś próbowałem dojechać do jednej pasieki, ale jeszcze trzeba poczekać - takie błoto. W Dolnośląskiem pewnie już lepiej podeschło - w końcu macie tam ponoć piekiełko.
 3. czarg

  Dolnośląskie piekiełko

  Jest przynajmniej kilku Borysów czynnych w polityce (nie licząc Borysławów). Tu należy odróżnić dwóch posła Piotra Borysa (byłego europarlamentarzystę , obecnie posła na Sejm z ramienia KO) i Ryszarda Borysa vice prezesa Dolnośląskiej Izby Rolniczej. Jak rozumiem największe nadzieje wiąże Kol. Jokaz z posłem Piotrem Borysem. No cóż ... naprawdę nie możecie w Dolnośląskiem znaleźć lepszych rzeczników niż Protasiewicz i Borys? https://gazetawroclawska.pl/protasiewicz-i-borys-nie-beda-europoslami-ale-dostana-wielka-odprawe-co-beda-robic/ar/3456261 https://gazetawroclawska.pl/protasiewicz-i-borys-nie-beda-europoslami-ale-dostana-wielka-odprawe-co-beda-robic/ar/3456261/2
 4. czarg

  Kawiarenka pytli

  Czwartkowa ciężkostrawna okoliczność: PĄCZEK Z ADVOKATEM
 5. czarg

  Kawiarenka pytli

  Ale jak to "prezentowane w sposób przemyślany"? To nie będziesz już TU pisał, Ateno ???
 6. czarg

  Covid i miód

  Splendor zarzewia z iskierki się rodzi .... Relax Divina.
 7. czarg

  Kawiarenka pytli

  Daro Twoje trzecie zdanie zaczynające się od słów " Jak mi mówiono z ..." jest obraźliwe i nie powinno się znaleźć na pszczelarskim forum. Opamiętaj się chłopie!
 8. czarg

  Kawiarenka pytli

  Czyżby znowu jakiś gienierał zabronił nadawać ? Ale to dobrze - niech zatrute głowy trochę odpoczną od jazgotu antypolskich szczekaczek. Choć dla nich lepiej byłoby gdyby ten protest trwał do końca świata i jeden dzień dłużej.
 9. czarg

  Kawiarenka pytli

  Panie Ateno pretensje możesz mieć tylko do siebie samego. Jeżeli chciałeś/aś (?)/(!) przekazać swoją wielce odkrywczą myśl o kluczowej roli pożytków w hodowli pszczół, to po kiego diabła nie napisałeś tego wprost, tylko zacząłeś bajać o "powracającym na portalu apokaliptycznym obrazie świata po wyginięciu pszczół", "sentencji niejakiego Einsteina" , o tym co uważaz za bzdurę bo nie potrafisz zrozumieć, o "wizji kataklizmu, który grozi Ziemianom" itd. itd. Pisz jasno o co Ci chodzi, pozbądź się napuszonego, dygresyjnego stylu, bo w nim pisać nie potrafisz Mocium Panie Jowialski. (Z konceptami jak ze solą, nie przesadź bo bolą") ========================================================== Borowy napisał: "Świata nie zbawiamy 😉" Tak ale, utrzymując pszczoły z pewnością czynimy go bogatszym i piękniejszym. ================================================================ To co powyżej to było na poważnie a teraz trochę dla śmiechu - taki obrazek 21 stycznia 2020 Łódź - strajk klimatyczny: Na ulicy Piotrkowskiej pojawiły się sanki, można było usłyszeć piosenki o zimie. Tak łódzcy ekolodzy (Lodzener Eko-idioten) przypominali, że kiedyś padał śnieg. https://lodz.naszemiasto.pl/strajk-klimatyczny-w-lodzi-sankami-po-ulicy-piotrkowskiej/ar/c1-7517665 Trauma ogarniała też twórców i twórczynie... Tymczasem jest jak jest a będzie jeszcze fajniej.
 10. czarg

  Kawiarenka pytli

  No to jeszcze o akceptowanych i nieakceptowanych symbolach: Podczas tegorocznej akcji charytatywnej J. Owsiak i jego orkiestra licytowała nie tylko strajkowe grafiki z piorunem z mało pacyfistycznym, wspólnotowym hasłem "Jesteśmy mocni. To jest wojna" (patrz druga fotka mojego poprzedniego wpisu), na allegro wystawiono także obraz tzw. "Matki Boskiej Kermitowskiej" Pewnie niejedno "napędzane nienawiścią orkiestrowe serce" marzy o takim obrazie. A https://dorzeczy.pl/kraj/171543/skandaliczna-aukcja-na-wosp-mozna-licytowac-matke-boska-kermitowska.html https://allegro.pl/oferta/obraz-matka-boska-kermitowska-10178404667
 11. czarg

  Kawiarenka pytli

  Symbole raz są akceptowane a raz nie. Zimowa dobroczynność - piorun, puszka, i dziecięce serduszka. * * pierwszy obrazek dotyczy akcji przeprowadzanej w III Rzeszy (WHW Winterhilfswerk). https://ciekawostkihistoryczne.pl/2019/06/30/pomoc-zimowa-czyli-jak-hitler-okradal-niemcow-pod-pretekstem-akcji-charytatywnej/ https://pl.qaz.wiki/wiki/Winterhilfswerk , drugi obrazek dotyczy akcji przeprowadzanej w III RP (WOŚP Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy) https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielka_Orkiestra_Świątecznej_Pomocy.
 12. czarg

  Kawiarenka pytli

  Lata mijają a przełomu na liście nie ma ! https://youtu.be/fo9B0vy1wYM?t=23
 13. Polecam Rapicid ma detergent który ułatwia mycie. stężenie zgodnie z etykietą. Czyszczenie i dezynfekcja po osypanej rodzinie przy widocznie zanieczyszczonych kałem elementach ula: Najpierw mechanicznie usuwam zabrudzenia szpachelką lub szczotką, następnie obficie spryskuję całą powierzchnię roztworem Rapicidu i wody 1:100, pozostawiam na 1/2 h, po czym myję ponownie w roztworze o stężeniu 1:200, na koniec płukanie w czystej wodzie i osuszanie na słońcu. Elementy ula, które nie są zabrudzone (np. dennice z zimowym osypem z rodzin zdrowych) po oczyszczeniu z osypu zanurzam na chwilę w roztworze 1: 100 tak by preparat dotarł we wszystkie zakamarki, odstawiam na 1/2 h, po czym obficie spłukuję czystą wodą i suszę na słońcu. https://hodowca.vet/tag-produktu/rapicid/?gclid=CjwKCAiAgc-ABhA7EiwAjev-j9Tl13EVuTAl2jMo3OBAmHqhvL3IK2Bm5zErTd3nSHsFxjpS8chWdRoCOgAQAvD_BwE
 14. czarg

  Kawiarenka pytli

  Ma Pani rację. Przepraszam, że zakłóciłem spokój kawiarniany.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...