Skocz do zawartości

czarg

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  1332
 • Rejestracja

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Lokalizacja
  kujawsko-pomorskie
 • Przynależność
  NIE
 • Zgoda
  Nie

Kontakt

 • Dane do pasieki
  WNI 04015606

Ostatnie wizyty

529 wyświetleń profilu
 1. Rozumiem Cię doskonale Panie Ateno, w końcu mamy jesień, a jesienią ... Jak konspira, to konspira damy radę - trzeba tylko zapamiętać hasła Jesteśmy chyba w domu inżynierze. Na imię masz Leszek prawda, co masz nam do przekazania? Co słychać u Ryszarda?
 2. Wiarygodny nie jesteś, co wynika nawet z ostatnich postów, bo najpierw deklarujesz: "Więcej nic nie wiem. Tyle wiedziałem, tyle napisałem... " a kilka godzin później: "I na razie tyle ..." A poza tym co z Ciebie za społecznik, którego trzeba się dopraszać żeby zechciał zdać sprawozdanie ze swojej społecznej działalności?
 3. Gwoli ścisłości nie pisałeś, że nad projektem ustawy pszczelarskiej pracuje Sejmowa Komisja Rolnictwa Ateno: "Drugi wpis był informacją o tym że ktoś się podjął się przygotowania projektu Ustawy Pszczelarskiej - zainteresowanie na podobnym poziomie. W tym drugim temacie mogę uzupełnić iż już trwają konsultacje w/s składu osobowego fachowców którzy wezmą udział w pracach nad projektem.: Nie podałeś też skąd masz te wiadomości, więc trudno ocenić ich wiarygodność - na stronach Komisji Rolnictwa nic na temat prac nad ustawą pszczelarską nie ma: https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=PROJUSTST&NrKadencji=9&KodKom=RRW No bo jeżeli to prawda co piszesz to chyba Polanka powinna w tych pracach uczestniczyć?
 4. Z dzisiejszej korespondencji od przedstawicielki do kontaktów parlamentarnego Zespołu d/s Wspierania Pszczelarstwa: "Szanowny Panie, niestety nie mam dla Pana dobrych wiadomości, na forum Zespołu nie toczą się zadne prace nad projektem ustawy, nie planujemy rownież w najblizszym czasie posiedzenia Zespołu. Wyślę Panski list do prezydium Zespołu, byc moze nie mam wiedzy na temat projektu a jest on przygotowywany poza Zespolem. http://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=ZESPOL&Zesp=610 pozdrawiam, Magdalena Jóźwiak specjalista ds poselskich Kancelaria Sejmu Biuro Obsługi Posłów +48 22 694-1602 ul. Wiejska 4/6/8 00-902 Warszawa"
 5. Nikt z polityków nie uczestniczył też w akcjach promocyjnych na rzecz wzrostu konsumpcji tego owocu jak nie przymierzając ten wicemarszałek Sejmu z PSL: https://www.sadownictwo.com.pl/sandomierskie-jablko-poswiecone Pod tym filmem w kometarzach można znaleźć wpisy naszego eksperta od sadownictwa Pana Ateny na portalu sadowniczym też "udaje Greka" tyle, że pod nickiem Artemida. Jakoś tutaj marszałka z PSL-u za promocję jedzenia jabłek nie krytykuje.
 6. Gdyby to marszałek Grodzki zachęcał do jedzenia jabłek to pewnie piałbyś z zachwytu. Jak Kosiniak Kamysz organizował akcję #jedzjabłka to wszystko było OK. A ty sam jeszcze nie tak dawno zachwalałeś na forum akcję "jabłko w szkole", a teraz zmieniasz front bo ci to akurat dzisiaj pasuje, żeby ponabijać się z P. Karczewskiego. I jeszcze kłamiesz, że marsz. Karczewski w wywiadzie wskazywał by jeść jabłka po 15-tu opryskach, może jeszcze bez mycia kazał jeść te jabłka? Gdzie to usłyszałeś ? Ty już żadnego wstydu człowieku nie masz. Polski sadownik od siedmiu boleści. Ciekawe co powiedzą na to twoi koledzy z portalu https://www.sadownictwo.com.pl/ , że tak promujesz polskie jabłka Artemido?
 7. Odezwał się inżynier sadownik, który ponoć całe dorosłe życie w PGR-owskich sadach przepracował po to żeby na pszczelarskim forum zareklamować polskie jabłka. Coraz niżej Ateno upadasz w swojej durnocie i nienawiści. Qnia jabłkami poczęstuj jak go już do ZK w Strzelinie dowiozą.
 8. czarg

  O ziołomiodach technicznie

  Odpowiadam Robinowi: To przetworzone obnóża pyłkowe. Unikałbym nazw sugerujących powinowactwo do pierzgi. Pyłek może być konserwowany miodem, ale próba jakiegoś zewnętrznego upadabniania go do pierzgi poprzez wpychanie do foremek w kształcie komórek pszczelich po to by lepiej go sprzedać jest dla mnie też formą oszustwa, ale jeśli można to stopniować - mniejszego oszustwa niż w przypadku zioło.mrodów, bo tutaj przynajmniej komponenty są naturalne - obnóża i miód.
 9. czarg

  O ziołomiodach technicznie

  To, że Baru wywodzi się z forum Ambrozja, gdzie lansowane były różne dziwne specyfiki i różne szkodliwe praktyki to wiem. O tym, że będąc moderatorem tego forum i jednocześnie członkiem Polanki toleruje szykanowanie Polankowiczów na Ambrozji nie wiedziałem. Wpis Baru: "Dyskusja biegnie nadal, ale dzięki moderatorom, już poza Tym forum ." sugeruje, że chodzi tu o moderatorów forum Polanki, którym Baru zawdzięcza możliwość kontynuowania dyskusji o zioło.mrodach poza ogólnie dostepnym forum. Mam nadzieję, że nikt z moderatorów pszczelarskiego forum nie przykłada ręki do powstawania zamkniętych forów w ramach Polanki dla producentów przeróżnych słodzi sokowych i ziołowych, bo to godziłoby w pszczelarstwo, które przypomnę raz jeszcze zasadza się na pozyskiwaniu naturalnych produktów pszczelich i tworzeniu dobrych do tego warunków, a nie na produkcji nienaturalnych specyfików sprzedawanych pod kłamliwymi nazwami. Uczciwym producentem nie jest dla mnie nikt, kto świadomie używa fałszywej nazwy "ziołomiód" na określenie wytwarzanych przez siebie i później podawanych do przerobienia przez pszczoły specyfików złożonych z soków albo wywarów ziołowych i syropów cukrowych. Ja takich ludzi nie nazywam pszczelarzami, oni są co najwyżej pszczelarskimi partaczami. Przykre, że tylu ich w Polance. Tacy ludzie nie powinni otrzymywać wsparcia dla uprawiania swego procederu od organizacji pszczelarskiej, na pewno nie powinni też mieć dostepu do form "pomocy" kierowanej do pszczelarzy, gdyż jest ona przeznaczona na wsparcie rynku miodu, a nie do jakiejś innej, dowolnej produkcji.
 10. czarg

  O ziołomiodach technicznie

  Zostałeś Baru moderatorem forum Polanki, że odpowiadasz? nie ma Cię tutaj: https://forum.spp-polanka.org/staff/ A może chcesz sprostować swoją wypowiedź z ub. soboty, tylko kiepsko Ci idzie pisanie?
 11. czarg

  Ustawa o ochronie zwierząt

  Zdaje się, że żaden z trzech senatorów z PSL nie ponowił "pszczelarskich poprawek" zgłoszonych w sejmie przez posła Sachajko (autorem ich był poseł Protasiewicz PSL Koalicja Polska). Nie słyszałem głosu senatorów z PSL w obronie pszczół podczas posiedzeń komisji senackich, nie ma też śladu ich działań we wnioskach mniejszości https://www.senat.gov.pl/prace/komisje-senackie/posiedzenia,193,1,komisja-rolnictwa-i-rozwoju-wsi.html Prosta kalkulacja polityczna nie pozwoliła Peselowcom stanąć po naszej stronie, bo to mogło zakłócić lansowaną na powrót narrację o prawdziwych obrońcach interesów rolnika, a poprawka uznająca za znęcanie się nad zwierzęciem stosowania śor niezgodnie z zaleceniami etykiety i penalizujące takie zachowania, mogły się nie spodobać rolnikom jeszcze bardziej niż zakaz prowadzenia ferm futerkowych. (Ostatnia szansa pojawienia się pszczelarskich poprawek w senacie to dzisiejsze posiedzenia połączonych Komisji Rolnictwa i Ustawodawczej początek przesunięto na godz.15.00 https://www.senat.gov.pl/prace/posiedzenia/tematy,549,1.html) --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Dlaczego jednak wiodące organizacje pszczelarskie nie wykorzystały sytuacji by zabrać głos w sprawie ochrony pszczół? To też da się łatwo wytłumaczyć - od czasów wprowadzenia KPWP działacze pszczelarscy coraz bardziej skupiają się na obsłudze unijnych programów "pomocowych", chętniej zajmują się przekazywaniem wniosków i transferami pieniędzy niż sprawami związanymi z prawną ochroną działalności pszczelarskiej. Zjawisko to pogłębia się z roku na rok i źle wróży przyszłości pszczelarstwa w Polsce. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Jokaz napisał w piątek 9 X o 10.30 "Polanka i tak stanęła na wysokości zadania, ponieważ byłem w stałym kontakcie z Zarządem. I mogłem na nich liczyć. " Jakiego rodzaju starania podjął Zarząd Polanki żeby sprawa ochrony pszczół została uwzględniona przy okazji zmian w ustawie o ochronie zwiarząt?
 12. czarg

  O ziołomiodach technicznie

  To ciekawa postawa, nie masz zaufania do forumowiczów Polanki, za to masz do koniunkturalnych polityków związanych z PSL-em. Panisko pełną gębą się zrobiło z Ciebie Ateno - razem z politykami próbujesz pisać prawa dotyczące pszczelarzy nie informując nas o ich brzmieniu. Nawet za Sabata działacze PZP nie pozwalali sobie na taką butę i lekceważenie. Baru napisał w sobotę o 16:42 "Jestem pewien że niepotrzebne są tu nieprzychylne komentarze .(...) Dyskusja biegnie nadal, ale dzięki moderatorom, już poza Tym forum ." Mam pytanie do moderatorów forum Polanki: Czy to prawda, że stworzyliście dla "ziołotwórców" polankowych, (takich jak Baru i jemu podobni) osobne subforum na którym mogą szlifować swoją przetwórczą wiedzę? Czy Baru tylko konfabuluje?
 13. czarg

  O ziołomiodach technicznie

  No dobrze, ale tak konkretnie z jakimi propozycjami poszedłeś do polityków w sprawie ziołocukrów? Napisz to wreszcie.
 14. czarg

  O ziołomiodach technicznie

  ATENA Napisano 5 Września A fe, wstydźcie się wszyscy którzy mieli /we wcześniejszych ze mną dysputach/ na temat tzw ziołomiodów podobny pogląd na zagadnienie. I ci z Polanki, i spoza... Jeżeli ktoś myśli że jestem aż takim idiotą aby się podejmować czegoś nie "rozpoznając tematu" w szerszym gronie potencjalnie zainteresowanych - to jest w błędzie.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...