Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Wczoraj
 2. vega

  Pytania do Zarządu

  Czyli nie można liczyć na odpowiedź przedstawicieli Polanki na pytania od członków Polanki???
 3. Dzięki, ciekawa oferta, zastanowię się! __________________________ https://zdrowypakiet.pl/blog/ile-kosztuje-prywatne-ubezpieczenie-zdrowotne
 4. robinhuud

  Dotacje 2023

  Krążąc po necie natrafiłem na perełkę warszawską. Przeczytałem od dechy do dechy na bezdechu, co radzę innym: https://www.wzpwarszawa.pl/pl/aktualnosci/5/s/pismo-arimr-do-przewodniczacego-ds-pszczelarstwa/id/44/grupa/1/ Ktoś ma problem. Zwraca się do właściwego od spraw rozwiązywania problemów organu. Organ wyjaśnia. Jeżeli sprawa jest poważna, problemowiec zwraca się do decydenta na piśmie. Wyjaśnianie jest obowiązkiem i przywilejem władzy. Jak władza nie funkcjonuje - rodzą się demony. Są to tzw. nieoficjalne źródla władzy. Władza ma zafajdany obowiązek wyjaśnić problemy w trybie administracyjnym. Nie będę już tu marudził o konstytucyjnym pytaniu publicznym i pytaniu o publiczny pieniążek (jak na przykład kaska FPRO). Wydawałoby się, że władza pszczelarska lezy w ministerstwie i gdzieś tam po WZP/RZP bo władza PZP to już dawno fikcja. Poniżej mamy przykład krążącej korespondencji. Ktoś pisze do kogoś, ten ktoś odpowiada według jakiegoś rozdzialnika. ARiMR chce dobrze i stara się, ale minrol (przełożeni) sypią im piach w tryby i czynią nierealnymi terminy. Po przeciwnej stronie jest niedołężny starzec - przeciętny polski pszczelarz. Władza ze szczebla WZP/RZP nawet chciała mu pomóc w papierkologii, ale jak widać została zbocznikowana. Może i dobrze, bo nie jest jasna do końca sprawa czyją własnością jest refundowany sprzęt, gdy beneficjentowi zejdzie się z tego padołu przed pięciu laty od momentu gdy kopnęło go refundacyjne szczęście. Panowie ministrowie - zlitujcie się na Boga i wyślijcie do ARiMR swoje decyzje, by ci nie musieli świecić oczami i udawał władzy. Na miejscu zupełnie ostatnio niewidzialnego pana prezydenta wszystkich polskich pszczół poczułbym się takimi pismami zbocznikowanym i niepotrzebnym. A nawet przeszkadzającym innym w solidnej pracy, mimo pobierania kasy za samozatrudnienie swoje i jakiejś rodzinnej firmy "Hary" z ich składek. PZP się stacza i nie widać siły dla wewnętrznego samooczyszczenia się. Przeszkadzał Sąd, przeszkadzała Rada, została tylko do rozwalenia nic nie robiąca Komisja Rewizyjna. Na zjeździe wyprowadzającym sztandar, bo kończy się czas na żarty. Panowie politycy. Ja skromny polski pszczelarz przepraszam Was za to. że jestem za głupi, by wyłonić w demokratycznym państwie jakąś reprezentację środowiska pszczelarzy potrafiącą sensownie współpracować z Wami - władzą wykonawczą, ustawodawczą, sądowniczą i z mediami. Mamy męża stanu - samozwańczego prezydenta, który przywłaszczył sobie prawo bicia medali, karania i wyróżniania, ale nie potrafi pokierować rozlatującą się organizacją.
 5. Ostatni tydzień
 6. Nie bo to tylko projekt z 28 listopada.
 7. Ze względu na ograniczanie kosztów Obslugi ubezpieczenia, certyfikaty będą wystawiane tylko i wyłącznie na prośbę pszczelarza, wysłane na adres mailowy.
 8. Wynika z niego jasno ze musimy jako polanka wystawić fakturę proste jak drut. Nie widzę wątpliwości. W przyszłych wyborach poproszę żebyś mnie zastapił, na pewno będziesz lepiej wykonywał moje obowiązki. Nie widzę sensu dalszej dyskusji, szukasz problemów tam gdzie ich nie ma. Jeśli Ci Polanka nie pasuje nikt tu nikogo nie trzyma. Napisałeś 3 maile z pytaniami o te oświadczenia, prościej było zadzwonić. Więcej czasu zajęło mi odpisywanie na nie niż rozmowa.
 9. Pszczelarze Warmii i Mazur, nie bójta się fundacji! Ona statutowo wesprze miejscowy biznes! Fundacja "Dumni z Elbląga" zarejestrowana w sądzie wiosną 2022 - jednoosobowa. Bez kapitału. KRS 0000964530. Jedno nazwisko - Kamil Nowak. Nie znacie? Podobno kumpel z liceum Szefa Rządowego Centrum Legislacji Stefana Rządcy. Fundacja nie ma nic wspólnego z pszczelarstwem za wyjątkiem wpisanego w statut wspierania miejscowych przedsię biorców. Nie marzą o niczym innym jak pomoc Ukrainie. Pewnie poprzez sprzedaż ichniego miodu. Fundacja Dumni z Elbląga, jedna z bardziej enigmatycznych beneficjentek ministerialnych dotacji. Założona zaledwie w kwietniu 2022 roku, jesienią otrzymała od MEiN 2,186 mln zł na zakup nieruchomości i wyposażenia. Karczowiska Górne 11.
 10. Atena

  Sny pszczelarek i pszczelarzy

  Ośrodek przeniesie się z Kamiannej pod Elbląg??? Minister d/s rolnictwa, mister Kowalski pobłogosławi...
 11. truteń

  Dotacje 2023

  witam. Czy coś już wiadomo na temat refundacji w tym roku? Ze strony WZP w Rzeszowie wynika, że tam już można składać wnioski do dnia 15.02.2023r. Ponadto jest zamieszczone pismo z Ministerstwa Rolnictwa w sprawie Interwencji w sektorze pszczelarskim zgodne z Planem Strategicznym dla WPR na lata 2023-2027
 12. lech

  Sny pszczelarek i pszczelarzy

  Czytałem , że po wyborach zabiorą Rydzykowi wszystko co wyłudził z środków publicznych. Pewnie będzie tak samo z tymi willami.
 13. No chyba właśnie do takich rzeczy to forum jest powoływane by w razie wątpliwości takie pytania zadawać by nie trzeba było z osobna udzielać informacji czy to telefonicznie czy e-mailowo. Zresztą przytoczony przez ciebie Marcin przepis prawny w żaden sposób nie odnosi do tego dlaczego organizacja zbiera w/w oświadczenia. Wystarczy sprawdzić i co z podanego przepisu wynika Art. 106i. [Termin wystawienia faktury] 1. Fakturę wystawia się nie później niż 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy towaru lub wykonano usługę, z zastrzeżeniem ust. 2-9. Dlatego jest tyle niedopowiedzeń i budzą one wątpliwości.
 14. adamski

  Sny pszczelarek i pszczelarzy

  Od i ciekawostka, Karczowiska to jakieś bliskie sąsiedztwo niejakiego Badeńskiego. 🤔. Przypadek, nie sądzę.
 15. vega

  Pytania do Zarządu

  To może warto poprosić kogoś żeby napisał by na forum nie zadawać takich głupich pytań tylko dzwonić od razu. Swoją drogą możliwe, że wyjaśnienie na forum wystarczyło by i nie byłoby potrzeby tracić czasu na odbieranie wielu telefonów? Ale chyba tylko czepiam się więc przepraszam. Na drugi raz trzy razy zastanowię się zanim o coś zapytam. Pozdrawiam, vegeta P)
 16. Środek ciężkosci polskiego pszczelarstwa przenosi się pod Elbląg. Fundacja "Dumni z Elbląga" kupuje dla ministra Czarnka w Karczowiskach domek pszczelarza: https://tvn24.pl/premium/willa-plus-dotacje-ministra-przemyslawa-czarnka-na-zakup-nieruchomosci-6709936?premiumCode=86912cba4dd1a3c9a3f21438f16c764f52e79284 https://tvn24.pl/premium/willa-plus-dotacje-ministra-przemyslawa-czarnka-na-zakup-nieruchomosci-6709936?premiumCode=86912cba4dd1a3c9a3f21438f16c764f52e79284 Minister Czarnek może zostać naszym kolegą:
 17. Atena

  Sny pszczelarek i pszczelarzy

  A czy... bocian nie może śnić o dostatku żab w stawach, ot takich pod jakimś lasem Kiedyś Tadeusz Chyła śpiewał co się śniło psu... Idąc tym tokiem rozumowania...
 18. Bocian

  Sny pszczelarek i pszczelarzy

  Mam swoje pola, lasy i pasieczyska. Nie śniłem i nie śnię o cudzym. Dlatego śpię spokojnie w swoim gnieździe.
 19. Atena

  Sny pszczelarek i pszczelarzy

  Bocianowi śnią się; dwa stawy, las i miejsce na gniazdo...
 20. Bocian

  Sny pszczelarek i pszczelarzy

  Pszczelarze śnią o świetlanej przyszłości. Misiu: dziś tu i teraz, bo potem może być trudniej. Cytuję: "Agencja 'Nieruchomości Czarnek i Wspólnicy'" Była zmiana prawa, powstał fundusz ministra edukacji Przemysława Czarnka, a organizacje bliskie obozowi władzy otrzymują wielomilionowe dotacje na zakup nowych siedzib czy ich budowę. Działka z dwoma stawami, lasem i "domkiem pszczelarza" w okolicach Elbląga za cyrka dwie i pół bańki. Koniec cytatu Ciekawe czyja ta działka. Miłych snów.
 21. Atena

  Kawiarenka pytli

  A już myślałem że NIKT, przychylnym okiem, nie spojrzy na to co pisałem o WIELKIEJ ORKIESTRZE... Jak miłe było moje ROZCZAROWANIE/ZDUMIENIE kiedy zobaczyłem ministra od spraw Zdrowia który Z UZNANIEM WYPOWIADAŁ SIĘ O IMPREZIE. Może to jeszcze nie jaskółka która czyni wiosnę na drodze do rozsądnej normalności ale... zapowiedź zapowiedzi owej wiosny... Obyśmy zdrowi byli....
 22. Zgodnie z art. 106i ust. 1 ustawy o VAT Takie oświadczenia są zbierane, co do wpisu vegety, ja naprawdę mam co robić i uwierzcie mi ze brakuje mi czasu na czytanie jeszcze wpisów na forum kto miał wątpliwości co do wypełnienia oświadczenia mógł zadzwonić wyjaśniłem. Dostałem stertę listów.
 23. Warroza

  podkast Pszczele Wieści

  Rozmowy w kuluarach w podkaście Pszczele Wieści z Naukowej Konferencji Pszczelarskiej dla otoczenia społeczno-gospodarczego "Nauka praktyce", która odbyła się 19.01.2023 r. w Lublinie. W odcinku wykorzystano też za zgodą organizatora niewielkie fragmenty prelekcji z sali konferencyjnej. Zapraszam do odsłuchania. https://www.warroza.pl/p/pszczele-wiesci.html
 24. Atena

  Kawiarenka pytli

  Kojarzy mi się pewne podobieństwo PSZCZELARSTWA do WIELKIE ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY... W czym się to przejawia? Ot, taka wirtualna wizja(?). Otóż zebrana kwota to tak trochę jak wartość MIODU. Konkretna i wymierna. Pozostaje wielokrotnie większa, niewymierna - ZAPYLANIE... czyli to co wnosi dla pobudzenia aktywności społecznej. Europejski poseł Kuźmiuk czyli ten który żyje za euro a nie za złotówki stwierdził, w TVP Info, że nie ma se co głowy zawracać jakąś GLOBALNĄ imprezą skoro tak mało KASY wnosi. Cóż to jest jakieś 200 melonów n a 160 miliardów budżetowych. Dla mnie jest to trzecia prawda ks. Tisznera...
 25. Atena

  Pszczelarskie poczucie humoru

  ŚP. ksiądz Kaczkowski powiedział; "Chętnie pójdę z Owsiakiem do piekła" Można odwrócić tok rozumowania; " Owsiak, za to co robi winien pójść do nieba".
 26. Warroza

  Kawiarenka pytli

  "Pszczelarka" grafika wyliczona (lub stworzona - jak kto woli) przez algorytm MidJourney po zapodaniu hasła" "Female beekeeper".
 27. Warroza

  Radio Warroza

  Afrykanizacja – nowe zagrożenie dla pszczelarstwa w Europie Środkowo-Wschodniej. Badania genomów mitochondrialnych pszczół miodnych i ich typów w Polsce i na Węgrzech ujawniły postępującą afrykanizację, która może być groźna. Potrzebna jest kontrola nad handlem tymi pszczołami - twierdzą naukowcy z Polski i Węgier, gdzie przeprowadzono badania. https://www.warroza.pl/2023/01/afrykanizacja-zagrozeniem-dla-pszczelarstwa.html
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
 • Dodaj nową pozycję...