Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Wczoraj
 2. Piotr_S

  Polska literatura pszczelarska

  No dobra, spróbujmy merytorycznie. No więc nie, warroza z tej literatury nie korzysta. Był na forum kolega, który dawał pszczołom do czytania biuletyny polankowe ale nikt chyba do tej pory nie próbował edukować warrozy, Powodzenia.
 3. Wobec braku możliwości systemowego zgłaszania postów do moderacji - tą drogą zgłaszam: posty 2 i 3 od końca(autorzy odpowiednio p. Karpacki oraz o24), umiejscowione w wątku ze strony ... nadają się po opisaniu jako "nieaktualne/offtop" oraz, "odpowiedź na poprzedzający post" - do systemowego kosza. Pozdrawiam ... Leszek
 4. Podziekowania dla Pana Czeslawa.W starych zbiorach odnalazl i mi przesla dokumentacje ula Lewickiego. Podzikowanie za pasje Pana Czeslawa.
 5. mpm831

  Polska literatura pszczelarska

  Maturę spełniłem. Może kropka była w miejscu obleśnym. Miast merytorycznie się odnieść do bajań Karpackiego owe wstawki na byłego Prezesa na szacunek mało zasługują.
 6. mpm831

  Polska literatura pszczelarska

  "Tak z czystej ciekawości się bym chciał dowiedzieć czy np. Warroza ,korzysta z tej literatury , którą poleca Karpacki." Czyli mamy się domyślać że autorska myśl , wynikająca z dorobku owej literatury , stosowana jest jedynie przez jego autora? Ani oficjalna literatura ani media pszczelarskie nie promują tej autorskiej działalności . Czyli należy się zatem domyślać z jakiej to przyczyny ? Czy efekty są nazbyt skromne? Nigdzie odniesienia nie znajduję?" Ciekawe odpowiedzi. Nawet znaczących na tym forum. Ale konkretnych odpowiedzi brak. Politycznie dalej odpowiada wam opowiadanie bajek?
 7. Witam. Kupilem 100kg wosku, wyglada za ladnie i pieknie pachnie, niestety cos wskazuje na falszerstwo. Jaki jest koszt badania w honeylab. Czy wykrywaja takie substancje jak Kwas stearynowy, lub łój bydlecy?
 8. Ostatni tydzień
 9. Karpacki

  Polska literatura pszczelarska

  Szanowny Kolego. Chciałem załączyć te scany, lecz za każdym razem wyskakuje mi informacja że mogę załączyć tylko coś ponad 20 kb. co przekracza pojemność nawet jednego scanu. A aby wysłać cały spis treści należało by umieścić trzy scany. Proponuję więc , aby przesłał mi kolega swój e-mail na PW. Prześlę koledze te scany , jako załącznik do wiadomości. Mój adres znajdzie Kolega na stronie http://www.berest.pl/. Pozdrawiam.
 10. Prukfa

  Polska literatura pszczelarska

  Jeśli nie byłby to zbytni kłopot to bardzo proszę o zamieszczenie skanu spisu treści.
 11. Atena

  Koncert życzeń

  Każde święto jest okazją do złożenia życzeń bliźnim... Już za kilka dni 30 rocznicę świętuje; WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY... Życzenia grania jeszcze sto lat... Impreza weszła w wiek dojrzały, niektórzy mawiają że to są lata "chrystusowe". Co prawda czasy takie że nie nastrajają do robienia hucznego jubileuszu ale... przekonani zapewne wesprą szczytne cele a satysfakcja z dobrego uczynku będzie odpłatą za dobro...
 12. Karpacki

  Polska literatura pszczelarska

  Kolego. Tak się składa, że mam w swoim zbiorze tą pozycję, cenną nie tylko na zawartość treści pięknie zebraną przez autora, Stanisława Mendralę, ale także ze względu na wielką rzadkość z jaką można ją spotkać w oryginale. Z tą książką wiąże się prawdziwa historia która ma na to wpływ. Książka była drukowana w drukarni w Poznaniu. Kiedy cały nakład był już spakowany aby rozesłać go do księgarń, wybuchła wojna i podczas jednego z nalotów bomba trafiła w drukarnię, która została zniszczona, a z nią cały nakład tej książki. Okazało się jednak, że ktoś musiał wcześniej , wynieść z drukarni jakąś paczkę tych książek, i dzięki temu pewna ilość , rozeszła się jednak po kraju. Na szczęście w 2002 roku, staraniem Sądeckiego Bartnika, został wydrukowany reprint tej książki, którą dzięki temu można się dziś posługiwać. Mam wiele zapytań o fragmenty tej książki i właśnie obecnie przygotowuję scany dotyczące szczegółów budowy ula Lewickiego na prośbę jednego z kolegów, użytkownika naszego forum. Jeśli była by taka potrzeba mogę te scany umieścić także w tym wątku forum. Pozdrawiam .
 13. Od czasu do czasu pojawia się jakiś nowy (czy na pewno?), tu akurat mpm831 i w pierwszym swoim poscie próbuje wsadzić kij w mrowisko. Apeluję do forumowiczów, by najpierw zastanowić się: do kogo piszę, co chcę uzyskać , czy jestem trzeźwy i dopiero potem pisac. Również czytajac czyjś post zerknąć na jego licznik i beniaminków traktować z przymrużeniem oka. Forma debiutu na naszym forum też nie jest sformalizowana, ale jest stosowny wątek gdzie mówimy dzień dobry i przedstawiamy się.
 14. pasiecznik

  Kawiarenka pytli

  Witam i o zdrowie pytam - gospodynię wątku. Kawiarenka została zepchnięta gdzieś w odmęty forum. Tak być nie może! Kawiarenka zawsze w centrum, na rynku naszego forum!
 15. Warroza

  Polska literatura pszczelarska

  Hihi tez mi się wydaje, że nie i tez nie rozumiem o co chodzi.
 16. Prukfa

  Polska literatura pszczelarska

  Natknąłem się dzisiaj na youtube chyba na zapis jakiejś transmisji pod tytułem "Lokalna Pszczoła Krajowa - Michał Smyk". Nie czepiam się tu ni autora ni samej treści - właściwie to przeciwnie - temat uważam za interesujący a autor posiłkuje się pracami Wawryna i Webera (Selekcja i wychów matek pszczelich) oraz Gromisza. Gdzieś jednak podczas swego wywodu prowadzący przytacza fragment: "Na temat wartości pszczół istniały od dawna sprzeczne poglądy, jednak większość znanych pszczelarzy, jak: Lubieniecki, ks. Ciborowski, Brzósko, Demianowicz, zaleca hodowlę w oparciu o pszczołę krajową jako najlepiej przystosowaną do miejscowych warunków klimatycznych i florystycznych." I komentuje jakoś tak: "Ktoś kojarzy te nazwiska? Ja nie bardzo ale może kiedyś to były znane nazwiska." I to mi pokazało jakim jestem człowiekiem z Cro-Magnon, ponieważ "Praca w pasiece" i "Pszczoły czyli nauka o pszczelem życiu i naturze" Ciborowskiego, "Bartnictwo" Ciesielskiego, czy "Praktyczne pszczelnictwo" i "Gospodarka w ulach nadstawkowych" Brzóski należą do podstawowych książek z których czerpię wiedzę na temat pszczelarzenia. A mam pszczoły pięć lat, a nie np. pięćdziesiąt. Przy okazji, może ktoś wie jak można zapoznać się z treścią książki "Ule Polskie" Stanisława Mendrali, której zawzięcie poszukuję już chyba od trzech lat po antykwariatach, olx-ach, allegro i innych miejscach bez większych sukcesów.
 17. Piotr_S

  Polska literatura pszczelarska

  Tak samo pomyślałem w pierwszej chwili, ale teraz nie sądzę. Wnioskując po bardzo dziwnym, drugim poście, którego nie rozumiem ni w ząb, oraz po tym, że słowo Warroza z wielkiej litery jest napisane po kropce, a więc może być wynikiem autokorekty, nie wydaje mi się by to o kolegę @Warroza chodziło.
 18. Bo mieli dobrych doradców i potrafili słuchać. Proponował bym, aby ci co kroją ten zafajdany tort spojrzeli w lustro. Mam też nadzieję, że obecny Zarząd będzie kontynuował tę tradycję. Pozdrawiam
 19. Jeżeli znacznie przekroczę przepisy ruch drogowego i dam niewielkie pieniądze policjantowi , aby odstąpił od przekazania sprawy do sądu to dałem łapówkę. A jeżeli rolnicy trują pszczoły przy uprawie rzepaku i dają niewielkie pieniądze do dyspozycji zarządów organizacji pszczelarskich oczekując widomo czego to czym to będzie? Jestem pełen uznania do poprzednich władz Stowarzyszenia Polanka , że nie skusili się na te pieniądze.
 20. Sadzę że tu chodzi o radio Warroza i Jakuba Jarońskiego??
 21. Czytam, czytam i nic nie rozumiem. Bez pół litra się nie obejdzie, a jak ktoś o nicku mpm831 ochłonie poczyta o czym jest wątek i kto tu oraz co prezentuje. Chyba że to strzał zza węgła....
 22. jokaz

  Strategia od pola do stołu

  Rychło wczas jest reakcją sanepidu z Jeleniej Góry. https://www.jelonka.com/sanepid-ws-glifosatu-102635
 23. robinhuud

  Dolnośląskie piekiełko

  Dziękuję za zrozumienie i konstruktywne podejście do tematu.
 24. jokaz

  Dolnośląskie piekiełko

  Szanowny kolego. Sudecki Klub Polanki przekaże koledze wszelkie informacje dotyczące organizacji tej konferencji włącznie z kosztami po stronie organizatora. Wykonam takie sprawozdanie. Ile pracy, pism, telefonów, kontaktów, zostało wykonanych i wykorzystanych oraz podzielę się wnioskami na przyszłość przy organizowaniu takiej konferencji. jokaz
 25. Te pieniądze zostaną wcześniej czy później pszczelarzom wypomniane. Mnie szlag trafia, jak sobie pomyślę, że pieniądze wszystkich pszczelarzy są zawłaszczane przez „specjalistów” którzy zaczynają je uważać za swoje. Pan Barzyk (kto to jest i dlaczego mnie reprezentuje?!) nawet nie uznał za stosowne popytać po innych organizacjach co jest potrzebne. Ja bym mu podpowiedzial sposób, jak wydać tą śmierdzącą neoniko kasę bez popeliny. Już zresztą sugerowałem dwa kierunki w stronę wszystkich pszczelarzy: 1. Sfinansowanie badań tego, by przy każdej nowowprowadzanej przez COBORU odmianie rośliny miododajnej, lub ważnej dla pszczół, podawana była oprócz agrotechnicznej – pełna charakterystyka pszczelarska; 2. Sfinansować coś uniwersalnego pszczelarsko, powiedzmy kupić od UMCS licencję i zorganizować produkcję powiedzmy woskomatu. 3. Sfinansować z tej kasy rzetelne badania trucia pszczół, koszty badania przy tych zatruciach, profilaktykę w tym zakresie i pomoc dla poszkodowanych. Sterujący procesem dystrybucji tego pieniążka nieoficjalnie, trzymający lejce z drugiego fotela stangret – prezydent mgr T. Dylon tego nie zorganizuje, bo patrząc na reklamy w PP wiadomo komu służy i komu nie da zrobić krzywdy.
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
 • Dodaj nową pozycję...