Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Z ostatniej godziny
 2. tarczewski

  A tymczasem w SPP

  Przykro mi. Tymi wiadomościami jestem skonfundowany miałem inny paradygmat.
 3. Wczoraj
 4. Otrzymałem wynik badania miodu w renomowanym laboratorium puławskim. Okazało się, że aby IJARS uznała miód jako odmianowy – rzepakowy, musi on zgodnie z nieobowiązującą normą posiadać co najmniej 45% pyłków rzepaku (licząc pyłki w sztukach). Miód który wysłałem do badania okazał się miodem o zawartości 88% pyłków rzepaku, a więc miodem rzepakowym bardzo czystym odmianowo. Skrystalizował on na biało i przypomina smalec. Chyba popełniłem błąd metodyczny wysyłając niereprezentatywną dla moich celów próbkę do badania. Wyjąłem mianowicie z uli kilka dni po przekwitnięciu rzepaku kilkanaście półramek wlkp w pełni zasklapionych, które „uśredniły” się odmianowo w miodarce. Słuszniej prawdopodobnie bym postąpił, pobierając wieczorem w pełni kwitnienia nakrop. Nie mam w pastwisku akacji, teraz czekam na lipy i kończę sezon. Prawdopodobnie odwiruję miód rzepakowo – lipowy. W badanym miodzie znalazło się tylko 1% pyłków mniszka lekarskiego, który podejrzewam o obserwowane na wagach dwudniowe dobowe 4- kilogramowe wzrosty na wadze tuż przed zakwitnięciem rzepaku. Szkoda, że w wyniku błędów uzyskuję wynik niejednoznaczny, bo w zasięgu lotu moich pszczół była to jedyna i do tego dokładnie oznaczona odmianowo plantacja rzepaku - hybrydy i miód rzepakowy pochodzi tylko z niej. W rozmowie tlf z dr Teperem przekonałem się, że sam wynik badania jest ważny, ale równie ważna jest jego interpretacja, a to nie jest łatwe. W każdym razie obserwowane przy ładnej pogodzie w pełni kwitnienia odmiany Extract (na plantacji oddalonej 30 m od pasieki) przyrosty po 1 kg /dobę tyłka nie rozrywają. Rolnik solidny, plantacja zadbana. Ostatnio będąc w ARiMR pobrałem wykaz zalecanych do uprawy odmian rzepaku z ich charakterystyką dla rolnika. Nic tam nie ma ważnego dla pszczelarza, z czego wynika, że pszczelarz to nie rolnik. Uważam, że warto wywierać organizacyjny nacisk na COBORU w kierunku publikowania wyników badań nektarowania i pylenia nowych odmian roślin rolniczych ważnych z pszczelarskiego punktu widzenia. Zeskanują te dane o odmianach rzepaku i jutro wkleję - to dość duży materiał.
 5. robinhuud

  A tymczasem w SPP

  Poznańska grupa nie zawiesiła swej działalności. Jesteśmy niewielką grupą związaną z Politechniką Poznańską i nie zależy nam na razie na wzroście liczebności. Jest to zresztą widoczne w regulaminie. Nie ja załatwiałem rejestrację i nie znam szczegółów. Wyjaśnię w poniedziałek. Jeżeli ktoś czuje się z tego powodu niedowartościowany, nic nie stoi na przeszkodzie by w Poznaniu działały dwie grupy, podobnie jak istnieją dwa miejskie koła pszczelarzy PZP. Jedno na lewym, drugie na prawym brzegu Warty (bez związku z adresem pszczelarza).
 6. czarg

  A tymczasem w SPP

  Cóż pandemia... Ważne, że 1:1
 7. Saute

  A tymczasem w SPP

  Czym dalej w las, tym większy gąszcz 🤔
 8. cayose

  A tymczasem w SPP

  Poznańska Grupa chyba zawiesiła swoją działalność. Okrągły rok wydzwaniałem do prezesa grupy z pytaniem o kolejne spotkanie i się nie doczekałem informacji Za to potem dostałem maila, że mam oddać hasło do fanpage grupy na facebooku (który założyłem na prośbę tegoż Prezesa) z powodu nie udzielania się w klubie. To ja już zostanę - nie klubowym Polankowiczem
 9. Borowy

  A tymczasem w SPP

  Poznańska Grupa Polanki w Ewidencji Stowarzyszeń Zwykłych miasta Poznań nie widnieje.
 10. czarg

  A tymczasem w SPP

  Robinie dla pełnej przejrzystości podaj proszę link do Ewidencji Stowarzyszeń Zwykłych w którym jest umieszczona Poznańska Grupa Polanki.
 11. Atena

  A tymczasem w SPP

  Nie znam p. Zieniewicza ani jego poglądów a tym bardzie dokonań ale... mam pytanie /może ktoś zna odpowiedź czy ów pan który popełnił błąd TKWI w NIM CZY SIĘ Z NIEGO WYCOFAŁ. Wspomnę tylko o ministrze /profesorze medycyny / który wyśmiewał maski a inny profesor chciał leczyć wirusa przez wkładanie lodu do majtek. W ocenie kogoś/czegoś należałby /często/ dokonać głębszej analizy zanim wypowie się osąd.
 12. Borowy

  A tymczasem w SPP

  Jest to w teorii możliwe, jednakże jako ze siedziba mieści się w Wałbrzychu dość mało prawdopodobne. Choć wykluczyć na 100% nie można. Wieczorem poszukam po ościennych powiatach.
 13. czarg

  A tymczasem w SPP

  Pod tym linkiem jest info o wykreśleniu Stowarzyszenia z Ewidencji Stowarzyszeń Zwykłych patrz pozycja nr 5 rubryki 10 -13 . ("Uchwała nr 6 /2017 o rozwiązaniu Stowarzyszenia z dn. 11.12.2017 uchwała nr 2/2018 z dn. 24.02.2018 w sprawie likwidacji stowarzyszenia zwykłego. Likwidator Kazimierz Czachowski.(...) BZS 512.6 2017/2018 dokonano wpisu o wykreśleniu w dn. 12.03.2018 stowarzyszenia z ewidencji") Może Sudeccy są gdzieś indziej zarejestrowani?
 14. daro

  A tymczasem w SPP

  Może tak zacząć się obracać w prawie i prawdzie bo o sprawiedliwości nie napiszę . Bo mi się nie chce.
 15. daro

  A tymczasem w SPP

  W związku z linkiem Jacka te wcześniejsze he he he Prezesa to raczej brzmi jak rechot zbójców . Tak więc jak widać nie ma za co dziękować Prezesie . Guzik mnie obchodzą sympatie polityczne borowego , czarga czy Prezesa . Polanka daje tytuł Honorowego Członka profesowi ,, badającemu,, jakość wosku i jednocześnie zaprasza Zieniewicza kol Sabata od kumafosu dającego największe pozostałości w wosku . Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek ?
 16. Borowy

  A tymczasem w SPP

  Link Prezesie, padły konkretne pytania postaraj się konkretnie odpowiedzieć. Tym bardziej że odpowiedź Daro w świetle braku rejestracji stowarzyszenia sie dezuaktualizuje. A jak widzisz zainteresowanie jest duże.
 17. Piotr_S

  A tymczasem w SPP

  Dzięki daro. Tak właśnie wyglądają moje odpowiedzi jak napisałeś w pierwszym poście. W każdym razie to samo bym napisał, więc nie będę powtarzał. Pewnie nie dam się wkręcić w ocenianie regulaminów klubów, bo nie muszę. Takie coś: zawiera wewnątrz pytania także własną odpowiedź autora na to pytanie. Będąc zwolennikiem wolności poglądów i interpretacji, nie próbuję też uzurpować sobie prawa do tego, by poglądy i interpretacje Borowego zmieniać. To oczywiście zupełnie inny punkt widzenie i info już dla reszty świata, ale po pierwsze żaden z sudeckich pszczelarzy się nie skarżył a po drugie zarząd klubu zmieniał się kilkakrotnie (także na stanowisku prezesa). NIe piszę tego po to, by odnosić się do regulaminu ale po to, by odnieść się do działalności sudeckiego klubu. I do tejże działalności najmniejszych nawet zastrzeżeń nie mam. A sporą laurkę działań można by tu wysmażyć. Kto mógłby być niezadowolony z takiej organizacji? Poczytajcie "dolnośląskie piekiełko". Wziąłem zresztą udział w jednym spotkaniu organizacji dolnośląskich i nie dało się nie zauważyć, że były tam osoby chętne do współpracy i otwarte na nią, ale pojawiły się też takie, które chętnie te pierwsze wyszystkie razem utopiłyby z największą przyjemnością. "Wytłumaczę się" Wam także, dlaczego nie będę kontynuował tej dyskusji dalej. Przywykłem oceniać ludzi i organizacje po owocach. Z czasów HideParku pamiętacie pewnie moją sympatie i antypatie polityczne (pewnie zwłaszcza antypatie). Jak wiecie nie przeszkadza mi to z entuzjamem i wdzięcznością odnosić się do ostatnich decyzji MInistra Rolnictwa. Także na forum łatwo znajdziecie moje absolutne poparcie dla działań prezydenta Dylona w kwestii dopłat bezpośrednich w czasie, gdy sugerował on, że uruchomił te działania w ministerstwie. Traktujcie to jako dowód na to, że ludzi, którzy robią dobre rzeczy dla dobra innych ludzi zawsze będę szanował i wspierał. Dopóki będziemy się obracać pomiędzy słowami (zapisanymi czy nie) a nie pomiędzy czynami (które znamy i też są zapisane w wielu miejscach i na wielu portalach pszczelarskich, miejskich, wojewódzkich), nie będę tracił czasu na szukanie dziur i ustosunkowywanie się do nich. Niech każdy kto chce się ustosunkowuje. Ja nie chcę.
 18. czarg

  A tymczasem w SPP

  Ewidencja stowarzyszeń zwykłych wystarczy podać link.
 19. Borowy

  A tymczasem w SPP

  Cytat ze strony : "W Klubie podjęto już starania o przekształcenie na stowarzyszenie zwykłe, lecz niestety, brak jest chętnych do pracy społecznej wśród członków. Ale zawsze można to zmienić". Regulamin : "Klub nie ma aspiracji do tworzenia stowarzyszenia, zrzeszenia lub innego uregulowania prawnego". Ps. Moj błąd- mimo blednych informacji na stronie i w regulaminie widnieje w ewidencji stowarzyszeń zwyklych. Ps2. Jednak mam rację - zostalo rozwiązane w 2018 roku. Bardzo ciekawe. Nasuwają się pytania jakim majątkiem dysponowało i co się z nim stało.
 20. daro

  A tymczasem w SPP

  Z tego co słyszałem rejestrowano stowarzyszenie zwykłe . Jokaz do tablicy . Prawda czy fałsz ? Choć po takim kwiatku - Na zaproszenie Sudeckiego Klubu Pszczelarza Polanka w dniu 27.02.2021r przybył do nas znany i cieniony pszczelarz Pan Zdzisław Zieniewicz z Wrocławia. Z wielką ostrożnością i odpowiedzialnością Wszystkiego się spodziewam . Tak przeszkadza mi nazwisko ponieważ Pan został skazany za stosowanie zabronionych środków do zwalczania warozy . Ktoś kto stosuje -wał kumafos powinien o jakości wosku i jego zanieczyszczeniach wypowiadać się na klęczkach i w worze pokutnym . Jako ekspert owszem w zanieczyszczaniu .
 21. Borowy

  A tymczasem w SPP

  Zauwaz, Robinie, ze ani sudecki klub ani poznański nie mają statusu stowarzyszenia zwyklego. Czy się mylę? Więc argument chybiony. Ps. Daro. Jaki starosta? Te kluby nie są nigdzie zarejestrowane, a jokaz jest osobą prywatna. Żadnym prezesem.
 22. Piotr_S

  Czym ma być nasze forum ?

  W porządku, zgodnie z sugestią większości i zwłaszcza wobec braku sprzeciwu, zamykam wątek.
 23. robinhuud

  A tymczasem w SPP

  Dla cieniasów nadinterpretujących i przewymiarowujących kluby polanki do stowarzyszeń rejestrowych: https://poradnik.ngo.pl/stowarzyszenie-zwykle
 24. daro

  A tymczasem w SPP

  Nie łamią zbierając składki i darowizny Bo dozwala takie coś prawo . Jakim prawem miał by mieć .? Organ nadzorczy Starosta tam gdzie zarejestrowane. Jokaz . Pozwać w każdym razie ich możesz . Do sądu , polskiego . Poklepywać Prezes może ale nic nakazać nie może i za nich nie odpowiada, choćby nie wiem co napisali w ,,statucie,, .
 25. daro

  Czym ma być nasze forum ?

  Bo już zostałem wysłuchany . Powinienem się cieszyć . Cieszę się i wisi gdzie zarząd zabrnie . Bo kultura obrazkowa dociera do nie czytatych . Znaczy się czytać i pisać umie no i ch . nie rozumie . Mnie zaś nauczono że trzeba mówić nie w takim języku jakim się posługuję a takim który rozumie interlokutor. Mi nie wiadomo jest czy nie jest , informacja o tym jest dobrowolna , nawet jeśli jest się członkiem . wiec zarzucając mu ze ściemnia to skąd wiecie że nie ściemnia we wszystkim ? Mi też to lotto czy jest czy nie jest członkiem . Patrz członkostwo , może i tu manipuluje z obawy . Mnie on nie obraża . Zadaje niewygodne pytania na które nie ma odpowiedzi. Rzekomo tym Polanka się różni od PZP. No tak wściekły atak .
 26. czarg

  A tymczasem w SPP

  Zawsze podobało mi się to co robił Jokaz i inni członkowie Klubu Sudeckiego dla popularyzacji pszczelarstwa i dla poprawy warunków pszczelarzenia na Dolnym Śląsku, ale czytając Wasz regulamin klubowy trzeba stwierdzić obiektywnie, że słaby on jest.
 27. czarg

  Czym ma być nasze forum ?

  Wracając do tematu wątku: "Czym ma być nasze forum?" uważam, że nie powinno być miejscem w którym na akceptację zasługują tylko wpisy, a la trener drugiej klasy Jarząbek Wacław https://youtu.be/fWlfG24Uix4?t=11 (Napisałem "nasze forum" ponieważ w nagłówku forum na którym znalazł się ten wątek stoi jak byk: "Forum pszczelarzy i wszystkich zainteresowanych pszczołami i pszczelarstwem".) - zagalopował się Pan, Panie Czesławie z tym wykluczaniem nieprawomyślnych wypowiedzi i użytkowników, forum jest po to by dyskutować a nie by kasować niewygodne wypowiedzi i ich autorów. Borowy poza wyjściem poza temat wątku w niczym nie naruszył regulaminu forum. A ukrywanie, czy usuwanie wypowiedzi ma niewiele wspólnego z deklarowaną otwartością forum i całego Stowarzyszenia. Regulamin klubu polankowego prezesa Jokaza nie jest tematem wątku i dyskusja jego tycząca powinna znaleźć się w oddzielnym wątku, co zdaje się już Borowy poprawił.
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
 • Dodaj nową pozycję...