Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Dzisiaj
 2. Witam, posiadam na sprzedaż 50 sztuk nowych parowników do kwasu mrówkowego. Więcej informacji udzielę telefonicznie.
 3. Trudno powiedzieć, dlaczego jestem 70-tym wyświetlającym ten film. Kto to nagrał, kiedy i po co? Czy ma to jakiś związek z odwołaną Apimondią w Ufie? hymn apimondii - ktoś? cos?
 4. robinhuud

  Apimondia 2022 w Turcji.

  Nieźle zrobiony (bez gadulstwa) przegląd z ostatniej ApiExpo niesłusznie nazywanej (w/g mnie) Apimondią. Film zaczyna i kończy na inoxach światowej sławy firmy Ly-son. Rozglądałem się energicznie, ale nie dostrzegłem innych polskich firm. Nie dostrzegłemrównież, co mnie niezmiernie cieszy węgierskiej firmy Biobalance Int. (klon polskiego Biobalance zarejestrowanego na Marka Klata – tego od „Kamerdynera”) handlującej kradzionym polskim pomysłem nazywanym ApisPlus. Chyba mają dosyć, albo przeszli do głębszej konspiracji kryptowalucianej. Mam ogólne wrażenie, że coraz więcej propolisu, a miód coraz bardziej w produktach, których jest komponentem. Maści, kosmetyki, cukierki i inne pizdryki. Prawdopodobnie tak łatwiej ukryć pochodzenie składnika – taniego miodu z importu. U nas poszło to w kierunku miodów pitnych i piw miodowych, co widać również na ApiExpo. Niewidoczne starania w dziedzinie poprawy jakości wosku i węzy.
 5. Wczoraj
 6. Ostatni tydzień
 7. Atena

  Pszczelarstwo a polityka

  Oj, jakby to fajnie było aby tak można było "żeby się skończyła zanim się zaczęło"... A nóż ktoś z tych, na razie tajemniczych, miał kłopoty aby zostać sołtysem lub ma nieślubnego potomka i już byłby powód aby TUTAJ TO WYEKSPONOWAĆ. Co najmniej 10 bywalców portalu zna temat. Jak na razie konsultacje przebiegają owocnie... A "po owocach poznamy"...
 8. Wygląda na to że ci "donosiciele" , których rzekomo pan ma, to wyjątkowo zakonspirowana grupa, i nie wiadomo czym się zajmująca, skoro wymaga tej konspiracji. Podobnie jak "wąskie grono " tych którzy zostali dopuszczeni do omawiania tematu. Ja obstawiam , że "grono" to , liczy około jednej osoby. Kasandryczne , to są nie, wypowiedzi na forum, tylko rezultaty tych kolejnych kilkuset konsultacji, w tym wyjątkowo zawężonym gronie. Życzę "owocowych" konsultacji. A wyniki można przewidzieć. Pozdrawiam.
 9. Atena

  Pszczelarstwo a polityka

  Z butami to tak mi się jakoś skojarzyło i nie mogłem się oprzeć komentarzowi, jako że pszczelarze są chyba w dobrej sytuacji skoro TAKA persona ze świata polityki świeci dziurawym butem... Nie ja z tym tematem wszedłem na forum. Do autora te uwagi, nie do mnie... Jak mi donoszą, w tych dniach odbyły się kolejne konsultacje w/s prac przygotowawczych do napisania Ustawy Pszczelarskiej. Aby uniknąć jakichś kasandrycznych wypowiedzi na portalu, temat na razie omawiany jest w węższym gronie...
 10. Za klasykiem: „Nigdy przecie słonia Komar nie urodzi Leci przez wieś piesek, Bo co mu to szkodzi? Leci sobie piesek Pewnie coś się stało, Gdyby leciał drugi To by dwóch leciało”. Co zaś się tyczy ZOMO. To myślałeś o ORMO. Na Placu Jedności Robotniczej (obecnie Plac Politechniki) w 68 My Studenci stawaliśmy. To prawda jesteśmy z innych kręgów kulturowych.
 11. Jakoś chętniej udziela się pan w sprawie nic nie znaczących butów , zamiast skomentować , wywołany zresztą przez pana temat , mających obecnie miejsce , spotkań pszczelarzy , chociażby z okazji zakończenia sezonu pszczelarskiego. A z tymi butami do lepiej do szewca , a nie na forum pszczelarskie. Pozdrawiam.
 12. Atena

  Pszczelarstwo a polityka

  But, w podobnym stanie, widziałem w trakcie udzielania wywiadu przez... no mniejsza z tym u kogo. Jak widzę aktywność pszczelarzy na portalu /po przez eksponowanie stanu obuwia/ sięga bruku po którym chadzają pszczelarze.
 13. czarg

  Pszczelarstwo a polityka

  Za młodu w ZOMO lepsze fasowałeś?
 14. Obiecałem , więc słowa dotrzymuję. W sobotę 24 września odbyła się uroczystość zakończenia sezonu pszczelarskiego w Karpackim Związku Pszczelarzy. Była to pierwsza większa impreza masowa , po dużych zmianach jakie nastąpiły w KZP na ostatnim Walnym Zjeździe 22 stycznia 2022 roku. Sezon ten chociaż bardzo trudny wobec stanu Związku pozostawionego przez poprzedni Zarząd , pszczelarsko był na naszym terenie dość dobry. Dopisała zwłaszcza spadź iglasta, co dodatkowo inspirowała naszych pszczelarzy do działań naprawczych. Dlatego też uroczystość nasza była na prawdę spotkaniem zawierającym elementy dziękczynne zarówno opatrzności Boskiej , jak i tym wszystkim pszczelarzom, którzy przetrwali ze swoimi pasiekami te ostatnie lata , gdzie z powodu braku pożytku, niektóre pasieki znikły z krajobrazu . Tak więc uroczystość rozpoczęła się mszą Świętą , odprawioną przez kapelana Karpackiego Związku Pszczelarzy ks. Jana Wnęka . Wziął też w tej uroczystości ks. prawosławny Mirosław Cidyło.. Gośćmi honorowymi byli też prezesi sąsiednich Związków z którymi KZP utrzymuje bardzo dobrą współpracę w ramach Małopolski. Obecny był Prezes WZP z Krakowa pan Wojciech Spisak, oraz Prezes Pogórskiego Związku Pszczelarzy w Tarnowie pan Leszek Bodzioch. Załączam kilka zdjęć. Więcej informacji na stronie Karpackiego Związku Pszczelarzy.
 15. Nie byłem nigdzie, a o motywach/przyczynach nie mam ochoty informować... na portalu.
 16. Jako inicjator ma pan pierwszeństwo. Proszę opisać imprezę w której pan wziął udział. Ja będę następny. Pozdrawiam.
 17. Atena

  Pszczelarstwo a polityka

  NA PEWNO NIE... Stan tego buta jest sprawą indywidualną jego właściciela. Widać że wierzchnia część się błyszczy... O kimś takim śpiewała Ewa Demarczyk.
 18. Znajomy pytał czy to prawda, że taka jest przyszłość naszego pszczelarstwa.
 19. No i poświętowali... Skoro odbyły się imprezy z pszczołą na pierwszym planie i pszczelarzami w tle to czas na podzielenie się refleksjami z imprez... Nie można było być wszędzie, myślę że oceny z różnych miejsc zainteresują innych - czyli; jak TAM było....
 20. Wcześniejsza
 21. Atena

  Pszczelarstwo a polityka

  Pierś mi duma rozpiera że byłem współinicjatorem święta/imprezy / /...i wina/ w której uczestniczy /czynnie/ p. Marszałek. Z tą ...parą... to dopóki nie zostaną ustanowione stosowne prawa, to nawet tego czy idzie "para w gwizdek' czy obok niego nie można określić.
 22. Dzisiaj tj 25 września ze wzruszeniem i z łezką w oku wysłuchałem w tv przemówienia marszałek Witek przy święcie miodu i wina w Przemkowie. Teraz nie wiem, czy dziś stolicą polskich mieszanin miodów i win z krajów i spoza nich jest Przemków, czy Białystok. Imprezy równoległe? Jaką parą przemy we właściwym kierunku i jaki procent tej pary idzie w gwizdek?
 23. Atena

  Pszczelarstwo a polityka

  Przyznam że wyjątkowo krótka jest lista spraw przyjętych przez KPS; Wsparcie zakupu sprzętu i pszczół... Zwalczanie warrozy - niezależnie co TO ma znaczyć.
 24. Może i dobrze że odłożone...
 25. Atena

  Pszczelarstwo a polityka

  No i pszczelarze zostali sierotami.... Spotkanie Zespołu pszczelarzy w minrolu odłożone ad Kalendas Graecas. Vice- zdjęto, nowy ma się zajmować sprawami energetyki w rolnictwie. Minister/premier twierdzi że w tej dziedzinie jest fachurą...
 26. Karpacki

  Czas na spotkanie !

  Wśród wszystkich informacji na temat jesiennego spotkania zauważam brak najważniejszej tzn. programu spotkania. Chciał bym zwrócić uwagę na wysokość kosztów udziału przy założeniu że np. ja musiał bym oprócz kosztów podanych w komunikacie ponieść koszt dojazdu , łącznie w dwie strony 1400 km samochodem. Ile to wynosi to nawet strach liczyć, nie wiedząc jednocześnie jaki jest program spotkania. I chociaż dotąd z reguły mi się to nie zdarzało , w tym przypadku będę zmuszony zrezygnować z tego udziału. Pozdrawiam.
 27. Witajcie Jaki byłby koszt uczestnictwa w samych wykładach + obiad + serwis kawowy bez noclegu za 1 dzień.
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
 • Dodaj nową pozycję...