Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatni tydzień
 2. Karpacki

  Odszedł do Bożej pasieki

  Chcę powiedzieć panu Atenie, że kiedy decydujemy się na umieszczenie takiej informacji, powinna ona być na tyle pełna aby nie wprowadzała z błąd czytających. Jak myślę takiego niedopatrzenia nie można niczym tłumaczyć. Jest ono brakiem szacunku wobec zmarłej osoby. Dlatego chcę poinformować, że zmarł Pan Andrzej Łysoń, ojciec Pana Tomasza Łysonia, zmarł w wieku 70 lat i był założycielem i członkiem Zarządu firmy Łysoń. Składam kondolencje dla rodziny zmarłego. Niech spoczywa w pokoju.
 3. Atena

  Dolnośląskie piekiełko

  Widzę, że kol. Jokaz zawęził tytuł do Dolnego Śląska... Ostatnio o "piekiełkach" doniosła prasa z innych województw; w wielkopolskim, i lubuskim; w jednym wytruto olejem napędowym kilkadziesiąt uli /było widać pracę "fachowca"/, w drugim skradziono 70 rodzin, ktoś chciał szybko mieć dużą pasiekę /też zapewne "profesjonalny" pszczelarz/ A może to kolejny dowód że należy zacząć ewidencjonować "kto co ma" aby nie następowało cudowne rozmnożenie, jak ryb nad jeziorem.
 4. Atena

  Odszedł do Bożej pasieki

  W Bożej Pasiece grono tych którzy mieli wpływ na polskie pszczelarstwo powiększył p. ŁYSOŃ... Kim był dla tysięcy pszczelarzy nie ma co pisać, każdy wie...
 5. Fantastycznie, wspaniała sprawa... Wiodącym tematem winna być sprawa coronowirusa!!! Uważam, że wykłady /pkt 2/ winne być zdominowane przez naukowców którzy wskażą kierunki działań dla ratowania zdrowia i życia przez podejmowanie wspomagania tych którzy podupadli na zdrowiu z przyczyny porażenia coronowisem. Na razie nie ma wypowiedzi, oczywiście nie mam szerokiego " podglądu" sytuacji na którym froncie trwa walka o zdrowie rodaków. Sądzę, że nie tylko ja jestem ciekawy jakie są plany organizatorów jako jest tylko zajawka o igrcach ku wesołości uczestników. Chyba CZAS ABY MYŚLEĆ O ZDROWIU a nie jak świętować.
 6. robinhuud

  Covid i miód

  Powinniśmy już mieć wiarygodne raporty z organizacji pszczelarskich jak covid przetrzepał pszczelarzy. Z tego można wysnuwać ostrożne wnioski o zbawiennym działaniu miodu i produktów pszczelich uwzględniając problemy geriatrii środowiska pszczelarzy i zwiększoną z tego powodu skuteczność wirusa. Pszczelarze zosta-ną/-li zaszczepieni nieco wcześniej niż pozostali statystyczni Polacy.
 7. Mam wiarygodne pojedyncze sygnały w Poznaniu, że w południowo wschodniej Polsce gospodarstawa są odwiedzane przez załadowane furgonetki z nachalną ofertą tanich śor z Ukrainy i Białorusi. Obiecano mi zdjęcia.
 8. Atena

  Covid i miód

  Doceniam zamieszczone zdjęcie ale; - to nie dla mnie jako że ja nie miałbym odwagi kogokolwiek próbować leczyć - od tego są lekarze, apiterapeuci - polecanie literatury dla zainteresowanych to tak jak polecanie internetu do leczenia się zamiast wizyty u konsyliarza, do tego potrzebni fachowcy. Wygląda na to że temat pomocy/rehabilitacji na długo nie przestanie być ważny dla wielu ludzi. - tysiące ludzi ma różne dolegliwości PO CHOROBIE, tworzy się sieć sanatoriów z rehabilitacją ale NIC o miodzie w tym temacie - rozmawiałem z przedstawicielem Polskiej Grupy Uzdrowisk. Próbowałem zainteresować dwoje posłów - nie udało mi się. - ilu zainteresowanych ma literaturę w tym temacie choćby się chcieli poddać kuracji - może KTOŚ(?) widząc ten zastawiony stół zainteresuje się tematem PROFESJONALNIE, sądzę że przed rezolutnymi to i habilitacje, i doktoraty stoją otwarte...
 9. Karpacki

  Covid i miód

  Wypadało by skrócić czas tego daremnego oczekiwania pana Ateny , aż ktoś z "uczonych w piśmie" , specjalnie dla niego napisze coś tu na tym , jego zdaniem "niszowym portalu". Ci "uczeni w piśmie " tu nie napiszą , ale tak w ogóle to piszą i to bardzo dużo. Radzę więc ruszyć się , i poczytać coś z tego co jest już napisane. Gdyby pan nie wiedział, od czego zacząć, pokażę niewielki fragment tej części mojego księgozbioru, który traktuje o Apiterapii, a głównie o miodzie. Gdybym chciał pokazać wszystko , nie starczyło by kilku stołów , więc na początek kilka pozycji, od których powinien pan zacząć, a jak już się zapozna z tym , mogę pokazać kolejną porcję książek , które warto przeczytać , a nie czekać aż ktoś z tych piszących , tu i na jego propozycję , coś napisze. Pozdrawiam.
 10. Przezacny Kolego Andrzeju. Mój udział w Bałtowskim Święcie Pszczelarzy w innej roli niż turysta, zależy nie od sugestii Kolegi, tylko musiał by wynikać z propozycji organizatorów. Obawiam się jednak , czy skoro zakłada się , że w roli głównej , wystąpić ma grono profesorskie, mój ewentualny tam udział, nie zaniżył by zakładanego wysokiego poziomu tej imprezy. Po moich ubiegłorocznych uwagach dotyczących programu, które miały na celu uchronienie przed przedstawieniem "nowości" sprzed ponad 30 lat, zauważyłem jakby spadek sympatii wobec mnie , organizatora tego Święta. Pozdrawiam.
 11. No i to jest wiadomość. Minister Puda zaczyna odkręcać to co popsuł w środowisku Ardanowski. Bez ekologów, bez Dylona i jego zastępcy z PZP, który był za neonikotynoidami, bo dzięki temu mogą spokojnie przytulać kasę z FPRO. Może wreszcie MR będzie bardziej patrzał na zdrowie ludzkie (patrz konsumentów) a nie na kasę rolników. A z mrówkai też kiedyś sobie poradzą jak bardziej będą zwracać uwagę na pozostałości niedopuszczonych środków w produktach rolnych.
 12. Mimo pandemi widac , ze juz Pan Prezes Misiura dziala dla dobra pszczelarzy. Z przeciekow wynika, ze szykuje informacje z zakresu pszczelarstwa w wykonaniu grona profesorskiego. Mam sugestie dla Pana Czeslawa aby perelki pszczelarstwa pokazal w Baltowie, poniewaz takiej oferty dotychczas nie bylo. Do zobaczenia w Baltowie.
 13. https://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/kzprirb-nie-bedzie-czasowego-zezwolenia-na-zaprawe-neonikotynoidowa-w-2021-r,105839.html https://www.ppr.pl/wiadomosci/wniosek-o-wprowadzenie-srodkow-zaradczych-w-zwiazku-z-wycofywaniem-srodkow-ochrony-roslin-odpowiedz-mrirw Ministrowi wydaje się że rządzi. Mrówki pracują. Na wszelki wypadek zaopatrzyłem sie już w Vitaeapis Premium, bo ule stoją 50 m od rzepaku: https://www.sadyogrody.pl/prawo_i_dotacje/104/kas_udaremniono_przemyt_srodkow_ochrony_roslin_z_ukrainy,25345.html https://www.polskieradio.pl/7/473/Artykul/2681280,Nowe-zjawisko-przemyt-srodkow-ochrony-roslin
 14. Podobno Minister Rolnictwa nie wydał zgody w tym roku na stosowanie szkodliwych dla pszczół środków ochrony roślin stosowanych w uprawie rzepaku.
 15. robinhuud

  Polski wosk i polska węza

  W ostatnim numerze „Pszczelarstwa” ukazał się artykuł Igora Pawłyka pt: Węza własnego wyrobu”. Autor wspomina o mojej polankowej publikacji podając nieprawdziwe informacje. Matryca (ukraińska i moja) jest wykonana nie z silikonu, a z żywicy poliuretanowej. Są to dwa zupełnie odmienne tworzywa. Matryca ma twardość około 90 w skali Shore’a A. Ważne jest to A, bo takich skal jest cztery.
 16. czarny

  Dopłaty do dopłat.

  Bardzo ciekawe dotyczy tez i tzw doplat .
 17. robinhuud

  jaka waga pasieczna

  Trzeci rok korzystam z Ulmonitora: http://ulmonitor.pl Zero problemów.
 18. Czy ktoś wie i może poradzić z własnego doświadczenia, która waga pasieczna lepsza, którą bardziej warto kupić: 1. Konigin; https://www.konigin.pl/wagi-pasieczne/75-waga-pasieczna-gsm.html czy 2. Łysoń: https://lyson.com.pl/wagi-pasieczne-i-akcesoria/3982-waga-pasieczna-gsm-classic-5903661516031.html Pozdrawiam wszystkich, dzięki!
 19. Atena

  Covid i miód

  Kiedy się wyprostowałem przypomniałem sobie że miód... no właśnie... Wielu uczonych w piśmie /jak również praktyków?/ rozpisało poszczególne gatunki miodów na różne dolegliwości ale kiedy zaprosiłem do wypowiedź w kontekście wsparcia stanu zdrowia miodem, po szalejącej zarazie, nie było odzewu. Nie oczekiwałem wypowiedzi pszczelarzy jako że oni czerpią wiedzę z tego co powiedzą i napiszą mędrcy świata. Ci, jak widzę wymownie milczą. Może uznali że na tak niszowym portalu nie warto strzępić klawiatury? No to może ktoś, gdzieś, coś znalazł w tym temacie?
 20. maniek_mb

  zakup sprzętu 2020/21

  Koledzy może napiszcie do Darka na adres: sprzet@spp-polanka.org lub telefon od 19-21 do Darka 794375525
 21. Andrzej68

  zakup sprzętu 2020/21

  Ja również nie otrzymałem maila z umową, w SPAMIE też nie ma
 22. Atena

  Covid i miód

  Dziś Dzień Służby Zdrowia. Z jakimi odczuciami podchodzimy dziś do tego Dnia? Dzień niepodobny do wszystkich poprzednich rocznicowych uroczystości które obchodziła Służba Zdrowia. Z szacunkiem, dla trudu i poświęcenia dla tych którzy ratują NASZE zdrowie i życie, prześlijmy im chociaż serdeczne życzenia. Ja składam głęboki ukłon...
 23. Kamil

  zakup sprzętu 2020/21

  E-maile rozesłane do wszystkich osób z listy głównej? Nie otrzymałem nic na skrzynkę.
 24. daro

  Dopłaty do dopłat.

  Tak na szybko nierealne bo nie mierzalne no i narusza pewne prawa . Wspieranie to ma być pszczelarstwa a nie form sprzedaży . To jest gdybologia a nie wizja czegokolwiek .
 25. Borowy

  Dopłaty do dopłat.

  No dla przykładu na szybko - Chcac wspierać sprzedaz bezpośrednia do klienta płacimy wyzsze doplaty do słoika miodu sprzedanego w detalu niz do miodu oddanego do skupu. Tak mozna wpływać na kształt rynku osiągając te cele jakie się chce. Wspierać taki model rozwoju pszczelarstwa jaki chcemy.
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
 • Dodaj nową pozycję...