Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Dzisiaj
 2. Piekielne obrazki zamieszczone powyżej chyba są odosobnione /mam nadzieję!/ ale... ja z nieco odmiennym przekazem z bliższego Nam Wrocławia. Otóż spotkałem się u znajomego, w czteropiętrowcu, na ulicy Hallera. Zapytałem co się zmieniło od czasu zamieszkania, w tj dzielnicy w ciągu ok. 15 lat... Piętnaście lat temu, na jego klatce mieszkali sami rodacy... Teraz na 14 rodzin są tylko cztery polskie rodziny, pozostałe mieszkania zajmują Ukrainki i Azjaci. No jak, pytam zatroskany o byt w takim międzynarodowym tyglu? Kiedyś nie było tygodnia bez policji, burd, śpiewów patriotycznych itp... Obecnie cisza, spokój... rano od większości sąsiadów nie zawsze dobrze wypowiedziane "dzień dobry". Prawie idylla tyle że Azjaci mają swój rytuał... pozostawiając otwarte drzwi na klatkę ciągle coś pichcą o aromatach przyprawiających o mdłości rodaka znad Odry. Nie wszystko tak pachnie jakbyśmy chcieli...
 3. Wczoraj
 4. A w Niemczech na stadionowych koncertach życzeń coraz lepiej słychać nowy przebój: https://youtu.be/L81oTZNxi6c?t=166 Mają rozmach nazisyny!
 5. Szczęśliwy kraj, szczęśliwi Rodacy... Dwa tygodnie podstawowym tematem /od którego rozpoczynano wszelkie newsy/ był stan uda niejakiego Lewandowskiego... Ciąg dalszy ocen/analiz/sądów i osądów trwa!!! Oj, zapomniałem... część braci pszczelarskiej została oszukana/pominięta przy podziale jakieś kasy przez wrednych urzędników z Agencji...
 6. Jako poznaniak nie mam pretensji do mojego Marszałka Wielkopolskiego, bo on nie zna się na pszczołach i chciał dobrze. Pytanie do pana prezesa Borowiaka i pozostałych baronów wielkopolskich (Chodzież, Leszno, Kalisz, Konin) kręcących lody darmowej węzy w Wielkopolsce. Dlaczego rozdając przez kilka lat węze od Marszałka Wlkp za 2 miliony rocznie zupełnie nie interesowała was sprawa wosku wielkopolskiego? Zbierając wielkopolski wosk na wymianę od pszczelarzy Marszałek mógłby być węzowo dwa razy hojniejszy? A tak dzisiaj wygląda to, że chcieliście opróżnić magazyny hurtownikom z wosku niejasnego pochodzenia. Przetargi na obslugę programu za 2 mln rocznie systematycznie wygrywaly 2 firmy: Łysoń i toruńska Pasieka.
 7. Ostatni tydzień
 8. Płakać się chce... Trzeba powołać Polską Izbę Wosku w celu optymalizacji importu tego surowca z krajów UE i spoza. W węzie są pestycydy, bo rolnictwo, bo pszczelarze trują warrozę, a węza śmierdzi ropą, bo jest wożona samochodem z silnikiem dizla. Po przejściu na elektryk przestanie śmierdzieć.
 9. Może ktoś potwierdzić? Czy ten pan w okularach przy kawie i ciasteczkach to dyrektor Jacek Parszewski?
 10. Odczytuję TO że wymieniono gązbę w cepie...
 11. Dwa błędy ort. na 1 stronie: https://pl.wiktionary.org/wiki/niewykorzystywanie https://pl.wiktionary.org/wiki/rokrocznie Czy Przedstawiciele Organizacji Pszczelarskich, "poczuwając się jednak reprezentantami" licznej rzeszy pszczelarzy mają ich świadomość? Czy SPP "Polanka" poparła apel Prezydenta Sabata w sprawie likwidacji możliwości składania wniosków o wsparcie przez indywidualnych pszczelarzy ???
 12. Ostrzeżenie dla pszczelarzy! Zabawa w głuchy telefon. Kiedyś sobie wyguglałem "PZP" i wrzuciłem link witryny na pasek adresowy dla wygody. Dzisiaj rozmawiam z człowiekiem, ktory wmawia mi, że coś jest na jego witrynie PZP czego ja nie widzę. Wierzę rozmówcy i zaczynam być ostrożny. Po chwili eureka! PZP ma dwie różnobrzmiące witryny. Pozostaje do rozstrzygnięcia, czy jest to zwykły burdel, czy element świadomej socjotechniki wynikającej z wniosku, że durniami łatwiej rządzić. Jest w dobrym zwyczaju gdy powstaje nowa strona przekierowywanie, lub chociaż ostrzeganie internautów. Ktoś może pomyśleć jak ja w poprzednim poście. Oto dwa adresy do tego samego, co jest w rzeczy samej czymś innym. To się nazywa dualizm intelektualny. Nikogo nie przeproszę, wręcz przeciwnie! To mi należą się przeprosiny. https://pzp.biz.pl/ https://n.zwiazek-pszczelarski.pl/
 13. Pewne podobieństwo jest "Do mnie dzieci wdowy" zagaił Tadeo: "Klaskaniem mając obrzękłe prawice, znudzony pieśnią próżno lud woła o czyny, lecz ich nie będzie, za to wawrzyny na skroni Tadkowej, oczyszczą tego Asa i w dyrdy odsuną dawne przewiny.
 14. ZMIERZA??? Moim zdaniem kręci się jak pies który chce złapać swój ogon...
 15. Dnia 19 czerwca odbyło się w Warszawie - no właśnie co? Nastały dziwne czasy. Wybrani według niejasnego klucza pszczelarze potajemnie zjeżdżają się, o czymś dyskutują i rozjeżdżają się nie wydając żadnego komunikatu i zacierając ślady w necie. Jakaś tajna apikonfraternia, czy może loża masońska?
 16. Orzeczenia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego to ciekawy materiał. Przydało by się , aby Kolega zamieścił jeszcze te załączniki co zostały załączone w pozwie o których mowa w orzeczeniach sądu.
 17. czarg

  Wsparcie pszczelarstwa 2024

  Nie zdążyłem poprawić poprzedniego linku zanim janek_sz napisał posta, dlatego dopisuję -- tutaj ten link lepiej pasuje (od 5 minuty 15 sek.) Szefem ARiMR został były dyrektor sanatorium i szpitala psychiatrycznego, były astystent ministra Siekierskiego. Pewnie na nowym stanowisku korzysta z doświadczeń zawodowych zdobytych w Tworkach i w Busku. https://interia-r-e1-78.pluscdn.pl/-/000IOE9KS7J68MFC-V1.mp4 -------------- Oddaję głos Minerwie.
 18. janek_sz

  Wsparcie pszczelarstwa 2024

  Dzwoniłem dzisiaj do ARiMRu w sprawie dopłat do działania 1.6.4 gospodarka wędrowna. Okazuje się, że środki dzielono wg klucza ilości posiadanych uli. I tak dopłata wyniosła około 10 zł od posiadanego ula. Czyli jak ktoś ma 100 uli to dostał dopłatę na 1000 zł a kto ma 50 uli to dostał 500 zł ( w przybliżeniu). Jeżeli przyczepka (laweta) kosztuje kilkanaście tysięcy złotych, to można się spodziewać dopłaty na kilka procent wartości przyczepy a nie na kilkadziesiąt procent. Oczywiście dotyczy to pszczelarzy 40+ . Znam osobiście kilka osób po czterdziestce, którzy otrzymali pełne dofinansowanie czyli 60 %. Pytam urzędnika ARiMRu na jakiej podstawie tak się stało? I tu kuriozum "SYSTEM SIĘ POMYLIŁ" brzmi odpowiedź urzędnika na szczeblu kierowniczym. "Proszę podać dane tych pszczelarzy, to skorygujemy im umowy do 10 zł za ul". "System się pomylił", "komputer się pomylił" - taką ciemnotę można było wciskać ludziom w latach 80-tych ubiegłego wieku. Za wszystkim stoi człowiek i powinien odpowiadać za swoją pracę. Moim zdaniem zawinił człowiek szacujący wielkość środków na działanie 1.6.4 oraz człowiek, który "zaprojektował" system przydzielające dopłaty o losowej wartości. W dalszym ciągu podtrzymuję to, że odpowiednie organy kontrolne powinny zająć się sprawą nierównych dopłat.
 19. czarg

  Wsparcie pszczelarstwa 2024

  Niedawno PB sobie założyłem, więc wpis Prezesa mogłem przeczytać - niewiele on wyjaśnia i właściwie tylko mocno rozczarowuje, bo najpierw jest deklaracja: "Zawsze byłem przeciwnikiem tego żeby projekty wsparcia były przy organizacjach związkowych więc bardzo się ucieszyłem kiedy weszła formuła hybrydowa. ", a na końcu rzewne westchnienie do starych skompromitowanych rozwiązań: "czy kiedy wszystkie projekty były w organizacjach pszczelarskich i umowy były na początku kwietnia kiedy można jeszcze się wstrzymać z zakupami było źle ? Czy jeśli w organizacji powiedziano komuś wcześniej że zabraknie środków i czy może w danym roku się wstrzymać z zakupem do przyszłego było źle ?" Nostalgia za czasami gdy kacykowie z organizacji pszczelarskich traktowali pszczelarzy jak nieporadnych leśnych dziadków, których trzeba prowadzić za rączkę - komuno wróć się marzy?!? Na PB polankowym znalazłem też wiele tłumaczący wywiad w którym odsłonięto nieco kulisy doboru fachowców na stanowiska decyzyjne w ministerstwie rolnictwa (od 5 min.15 sek.) Prezesem ARiMR jest etatowy aparatczyk z PSL-u bez koniecznych kompetencji i doświadczenia. https://interia-r-e1-78.pluscdn.pl/-/000IOE9KS7J68MFC-V1.mp4
 20. robinhuud

  Kącik majsterkowicza.

  Dzisiejszy poranny udój na zakończenie sezonu. Ostateczny test przydatności własnej roboty węzy walcowanej na "drukowanym" odlewie. Trzy ramki zasklepione. Widac miejscami nieznaczny import wosku ze starszej woszczyny sąsiednich ramek, małe magazynki nad i pod ramką..
 21. janek_sz

  Wsparcie pszczelarstwa 2024

  Pomijając wszystkie słuszne żale o obcięciu dopłat, nurtuje mnie jedna sprawa: dlaczego jedni dostali kilka procent zwrotu a inni 60 procent. I nie chodzi mi o pszczelarzy do 40 roku życia - oni dostali zgodnie z regulaminem. Natomiast regulamin, ani inne przepisy prawa, nie stanowią aby różnicować pszczelarzy według widzimisię jakiegoś urzędnika! Dlatego, jako członek Polanki, wnoszę do zarządu o powiadomienie prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez ARiMR przez przekroczenie uprawnień i działanie na szkodę interesu publicznego (art 231 kk). Działanie ARiMR przez dowolne różnicowanie przydzielenia dopłaty nie ma uzasadnienia w przepisach prawa i działa destrukcyjnie na morale obywateli i urzędników. Natomiast pszczelarze, którzy pod presją inflacji i zachęcania do zakupów sprzętu pół roku przed zawarciem umowy, dokonali zakupów sprzętu pszczelarskiego ponieśli duże straty.
 22. Na wszystkich forach wrze, tylko nie na Polance. Czy to woda na młyn roszczeniowców? Na fb Polanki prezes coś tam pojaśnił, ale nie wszyscy chcą mieć konto na fb. Czy ktoś wie, na ile została "ustrzelona" Polanka? Może jednak warto dla jedności pszczelarskiej podziękować dobroczyńcom krajowym i unijnym? Ciekawe, że radzą sobie z dopłatami importerzy miodu. Świadczą o tym niebieskie tablice z gwiazdkami przed nowymi pracowniami, magazynami itd. Tam pewnie pracują młodzieńcy przed 40-ką. Może coś powie nam pan Parszewski?
 23. Wcześniejsza
 24. Na portalu coraz wyższy poziom abstrakcji... ... ale skoro już wszystkie ziemskie problemy pszczelarstwa zostały zostały załatwione to można /i tu, i tam/ pofantazjować. Co prawda temat podrzucony ale...
 25. Nie zwracałem specjalnie uwagi ale nigdy nie widziałem pierzgi w komórkach trutowych. Chyba dopiero od dziś zacznę się przyglądać.
 26. Koledzy, pytanie brzmi: czy pszczoły przechowują chleb pszczeli w komórkach trutni, czy nie? Czytałam gdzieś w książkach, że pszczoły przechowują chleb pszczeli tylko w komórkach pszczół. I myślę, że to prawda. Ale wielu się ze mną sprzecza. Morze ktosc dac link na ten temat. Albo z wlastnego doswiadu?
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
 • Dodaj nową pozycję...