Skocz do zawartości

Bocian

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  201
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Przynależność
  NIE
 • Zgoda
  Nie

Ostatnie wizyty

608 wyświetleń profilu
 1. Bocian

  Czas się obudzić.

  Jak grać to grać na całego.
 2. Bocian

  Czas się obudzić.

  Przepraszam zapomniałem dodać że zabiorę tamburyn. Bo bądź co bądź Minister nas nauczał jak grać/zwyciężać mamy. Czekam na termin i miejsce, stawię się niezawodnie.
 3. Bocian

  Czas się obudzić.

  Kiedyś się mówiło: co robi trzech? czeka na czwartego do brydża. To ja się zgłaszam na trzeciego.
 4. Kiedyś mówiło się aluzja a dziś? Niech będzie alegoria: to nasz wódz i przewodnik do świetlanej przyszłości pszczelarskiej. I tak trzymać.
 5. i zarysowano perspektywę
 6. Marzyciel. Lepiej brzmi niepoprawny marzyciel.
 7. Jak łatwo zostać szczęśliwym człowiekiem.
 8. Bocian

  Woskomat WAXO

  Aby dalej nic nie dzielić tylko łączyć. Święta racja. Władza po cichutku dba o interes tych co żyją z pszczelarzy, a głównie o swój własny. A z taką władzą się nie kolaboruje.
 9. Bocian

  Woskomat WAXO

  Szanowni Panowie Woskomat WAXO nie jest miernikiem. To jest wskaźnik. Takie pojęcia jak klasa dokładności legalizacja nie dotyczą Woskomatu. Tu powinienem skończyć choć dzielenie włosa na czworo czasami lubię robić. To podzielmy: Jestem chory i interesuje mnie czy mam gorączkę czy nie. Biorę termometr i patrzę co pokazuje. Co mnie obchodzi czy to jest miernik czy wskaźnik. Mam gorączkę albo nie. Czy ktoś słyszał o legalizacji termometru do sprawdzania gorączki. Nie bo to byłby absurd. Analogicznie sprawdzamy akumulator w samochodzie wskaźnikiem czy akumulator jest naładowany czy rozładowany. Dla miernika jest cały zestaw wymagań. Tylko miernik może być użyty do badań rozjemczych. Reasumując jeśli jest potrzeba zastosować miernik to trzeba udać się z próbką do stosownego laboratorium. A tam mamy "zabawę": pobieranie reprezentatywnej próby, metoda badawcza jest czy nie jest akredytowana i przez kogo, i tak dalej, a na koniec analiza otrzymanych wyników. Można dalej dzielić ćwiartkę włosa dalej na cztery części tylko po co. Pszczelarz potrzebuje prosto, szybko i co najważniejsze tanio uzyskać odpowiedź dobry wosk/węza czy nie. Można to włożyć do ula czy raczej nie.
 10. Szanowny Panie aby mnie zrozumieć trzeba choć trochę posłuchać tego pana: filozof etyk prof. TADEUSZ GADACZ ja mały drobny ptaszek co mogę mogę znaleźć autorytety i kierować sie jego nauką znalazłem go jeśli chodzi o drogę życia i tego się trzymam zaś jeśli chodzi o pszczelarstwo to pozostanie moją słodką tajemnicą kto jest moim autorytetem. Pozostaje wariant że sam sobie w tym zakresie jestem autorytetem. Bo bądź co bądź jestem pszczelarzem już około 50 lat ( pierwsze w 1976 ) Mam też ponad 20 letnie prezesowanie w organizacji pszczelarskich. Twardo stoję choć powinienem latać (ot taki dowcip) Jak kiedyś się mówiło " bez odbioru".
 11. Chwila rozrywki dawno temu a jakże aktualne Niektóre fraszki Sztaudyngera: "A kiedy strzyżesz owieczki, opowiadaj im bajeczki" "Polska A Polsce B Każe się całować w D." "Forsy mają pełne kiesy, a w gębie same wzniosłe frazesy".
 12. Wybrałem po ANGIELSKU. Ale czasami licho mnie bierze jak nie chatka pszczelarza to inny wał. Bardzo bardzo, brzydko się panowie się bawią. A podobno drzewiej pszczelarza w sądzie zwalniano z przysięgi. W moich stronach drzewiej pszczelarza za wydarcie barci lub krzywoprzysięstwo karano obwieszeniem lub wydarciem kiszek. Choć drzewiej nic nie było o etyce czy moralności. Ot tak się rozmarzyłem: piękne to były czasy. Pszczelarz to był KTOŚ.
 13. Przepraszam ja tylko troszeczkę w sprawie szczepionki na zgnilca. Bakteriofag, fag – wirus atakujący bakterie. To najłatwiej znaleźć w Wikipedia, wolna encyklopedia Szczepionka o której Panowie piszą zawiera Bakteriofagi. W przyrodzie choć to trudno policzyć są miliardy miliardów różnych wirusów. Jak pokazuje powszechnie znany Korona wirus [Covid 19] atakujący ludzi bardzo szybko mutuje co jeszcze bardziej komplikuje całą sprawę. I dalej w przyrodzie są miliardy miliardów różnych bakterii. Jedne szkodliwe [chorobotwórcze] inne nie, a są też bardzo potrzebne [choćby mlekowe]. Powstaje więc pytanie czy bakteriofagi atakujące bakterie zgnilca nie będą atakowały innych bakterii. Kto komu zagwarantuje bezpieczeństwo dla całej przyrody. Dla przypomnienia producenci szczepionki Covid 19 pomimo wydania miliardów na badania nie dali gwarancji na nią. Choć Covid 19 to wirus ale sprawy mają się dość podobnie z bakteriami też. Można by długo jeszcze pisać. Ale najprościej: kasa Misiu kasa. Kto wyłoży ciężkie miliardy $ na tak niszowy rynek jak zgnilec pszczoły miodnej. Przykre ale prawdziwe.
 14. Bocian

  Wracając do "ziołomiodów"

  Sugeruję Panie Atena zacząć od regulacji: WODA i WODA BRZOZOWA. Proponuję zacząć od ustalenia który minister ma to w swoich kompetencjach. Jak nasz dzielny v-ce od pszczół to będzie kłopot jak połączyć: Tusk i UE z wodą brzozową. A może się da?
 15. Bocian

  Wracając do "ziołomiodów"

  dodam: mleko sojowe, mleko owsiane, mleko kokosowe. I tak można bez końca. Kto i po co zaczyna odwieczny spór o ziołomiody? I tak każda ze stron pozostanie przy swoim.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...