Skocz do zawartości

Borden

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  140
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Borden

 • Urodziny 8 Maja

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Przynależność
  NIE
 • Zgoda
  Tak

Ostatnie wizyty

739 wyświetleń profilu
 1. Borden

  Dolnośląskie piekiełko

  Zastanawia mnie w czyim imieniu Pan Piotr Skorupa podpisał deklarację woli organizacji takiego Kongresu. Czy "POLANKA" jego upoważniła ? Czy też wystąpił tylko w swoim imieniu. ?
 2. Borden

  Polska Izba Miodu. Wstępujemy?

  https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/miod-zmiana-w-etykietach-ma-objac-okolo-70-procent-produktow-polska-izba-miodu-wyjasnia-st7770291?fbclid=IwAR0WWoV8UzrUAsT7-iZU1lR0BFshZX1I3otOcxDP9c2dAb2QIWg0zTVD5qw Ciekawostka Cyt. :"Import jest konieczny, bo już teraz polscy konsumenci spożywają więcej miodu niż są w stanie wyprodukować rodzime pasieki. Zresztą przed podobnym wyzwaniem stoi cała wspólnota - na unijnym rynku popyt na miód zdecydowanie przewyższa możliwości produkcyjne, dlatego sprowadzanie surowca i komponowanie mieszanek miodów jest konieczne" - wskazał, cytowany w informacji, sekretarz generalny PIM Przemysław Rujna.
 3. Osoby organizujące "kongres" to super tajna ekipa która przygotowuje coś o czym nikt oprócz Ateny nie wie.
 4. Jokaz ma pełną rację. Nikt nie pomoże nieudacznikom którzy okopali się w swoich organizacjach i czekają bo może coś skapnie. Dali ochłapy - po 50 złotych? I już siedzą cicho, a o pszczołach to żaden nie myśli. Przy korycie Polski Związek Pszczelarski i Stowarzyszenie Pszczelarzy Zawodowych. Kto nimi kieruje poczytajcie w internecie. Tu wcale nie chodzi o pszczoły czy też pszczelarstwo tylko o trzepanie kasy na naiwnych "dziadkach"
 5. Nie licz na nikogo. "Jedyna słuszna i nieomylna" reprezentacja pszczelarzy nie pozwoli na jakiekolwiek zmiany Pozostali siedzą z podkulonymi ogonami i czekają na ochłapy.
 6. Borden

  Dolnośląskie piekiełko

  Polanka nieobecna? Bo PZP ma swojego reprezentanta. https://suski.dlawas.info/polityka-i-samorzad/itv-sejm-parlamentarny-zespol-ds-wspierania-pszczelarstwa-prezentacja-projektu-aplikacji-epszczola-dyskusja-nad-propozycja/cid,33338,a
 7. Borden

  Dolnośląskie piekiełko

  Zapraszają jedynie Dolnośląski Związek Pszczelarzy we Wrocławiu. Wiemy dlaczego. Inni się nie liczą bo przypadkiem się okaże, że coś więcej wiedzą, powiedzą ........
 8. Borden

  Dolnośląskie piekiełko

  Zaproszenie czy informację ?
 9. Borden

  Dolnośląskie piekiełko

  W dniu 03 kwietnia odbyło posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Uczestniczyłem w tym spotkaniu które daje podstawy do stwierdzenia, że w woj. dolnośląskim pszczelarze nie maja co liczyć na wsparcie. O czym przykro mi informować entuzjastów którzy dają poczcie, że w dolnośląskim piekiełku wszystko się układa jak najlepiej. W porządku obrad posiedzenia komisji znalazł się punkt - Informacja Marszałka Województwa Dolnośląskiego o udzielonej pomocy dla pszczelarzy dolnośląskich w 2022 roku i zamierzenia na 2023 rok. Była to bardzo krótka prezentacja. Która zawierała następujące informacje: W ramach konkursu nr 6/2022 dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, Dolnośląski Ośrodek Wsparcia Rolnictwa we Wrocławiu zrealizował projekt pn. „Innowacje w gospodarstwach pasiecznych”. W ramach projektu odbyło się szkolenie dla 100 osób, wydano publikację oraz przeprowadzono konkurs na najbardziej innowacyjna pasiekę , koszt 34 947,16 zł. Wsparcie finansowe miały również dwie imprezy pszczelarskie organizowane w Przemkowie oraz we Wrocławiu. W roku bieżącym nic się nie zmieni, powtórka z roku ubiegłego: szkolenie, publikacje, impreza. Gmina Radków złożyła wniosek o organizacje szkoleń i warsztatów dla mieszkańców. Dwa szkolenia będą na temat pszczelarstwa. Wnioskowana kwota dofinansowania 24015,75, w tym 8733,00 na szkolenia dotyczące tematyki pszczelarskiej. O ile wsparciem pszczelarstwa jest niekontrolowane nasadzenia drzew to też trochę ich będzie. Pan Waldemar Kudła wygłosił przemowę o potrzebach pszczelarzy podając przykłady innych województw gdzie rozdawana jest węza lub pokarm dla pszczół. Odpowiedź była bardzo przychylna, województwo bardzo chętnie wesprze pszczelarzy ale w kolejnej odsłonie Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego ponieważ w obecnej nie ma takich założeń. Tak więc kochani pszczelarze radźcie sobie sami, uczestniczcie w imprezach fundowanych, czytajcie broszury z których dowiecie się, że fumagilina jest lekiem na nosemozę.
 10. Borden

  Dolnośląskie piekiełko

  Mają swoich pszczelarzy
 11. Borden

  Dolnośląskie piekiełko

  Znam ich współpracę. Jest ona z zasady jednostronna. Ty dla nich pracujesz, a jak coś potrzebujesz nic z tego nie wychodzi. I mowa jest o DODR
 12. Niech to też będzie ostrzeżeniem dla pszczelarzy i pouczeniem niektórych wykładowców którzy z uporem twierdzą, że parafiną można bezpiecznie odkażać ule.
 13. No to super - władze wybrano
 14. Istnieje tylko jedna "słuszna droga" jest to droga wytyczona przez PZP i Stowarzyszenie Pszczelarzy Zawodowych.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...