Skocz do zawartości

Borden

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  123
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Borden

 • Urodziny 8 Maja

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Przynależność
  NIE
 • Zgoda
  Tak

Ostatnie wizyty

366 wyświetleń profilu
 1. Zmiany są obecnie na poziomie Unijnym. W Polsce dopiero do zmian dojdzie. Ale zalecenia dla PLW już są.
 2. Borden

  Polski wosk i polska węza

  To pismo otrzymały organizacje pszczelarskie. Nie tylko POLANKA. Pewnie próbują zmobilizować pszczelarzy aby wzięli sprawy w swoje ręce.
 3. Borden

  Polski wosk i polska węza

  Dlaczego 4,9 ? Pytam z ciekawości. Każdy w jakiś sposób sobie tłumaczy wybór.
 4. Borden

  Polski wosk i polska węza

  Sytuacja produkowania przez pszczelarzy węzy jest wymuszona z uwagi na towar jaki znajduje się na rynku. Inicjatywa produkcji węzy na własne potrzeby w chwili obecnej godna polecenia. Proszę jednak pamiętać, że nie chodzi tu jak mamy sobie radzić w dobie opanowania rynku węzy przez "oszustów", a jak doprowadzić do tego by ich wyeliminować z rynku. Kupowanie walców, produkcja na własne potrzeby to zamiennik który sprawdzi się w niewielkich grupach które będą w stanie się dogadać. Co raczej jest wątpliwym sposobem ograniczenia masowej produkcji węzy. Pszczelarze to dumna grupa ludzi, mająca własne doświadczenia, teorie i sposoby na wszystko. Świat idzie do przodu. Aby produkować miód trzeba ciężko pracować. Pasieki muszą się rozwijać nie tylko w ilości rodzin pszczelich. Musimy zdobywać wiedzę, doświadczenie, poznawać marketing i wiele wiele innych spraw o których nie mam zamiaru pisać. To powinniśmy robić w czasie kiedy pszczoły "śpią" . Dodajmy jeszcze do tego przygotowania do sezonu Wielkość produkcji pasieki zależna jest od wydolności producenta. Jednym pszczelarzom wydolność spadnie gdy sami będą musieli poświęcić czas na produkcję węzy, innym produkowanie węzy nie będzie się opłacało, kolejnych nie będzie stać na zakup sprzętu, a inni nie będą mieli zdolności "złotej rączki". Wyobraźmy sobie gospodarstwo / duże, z dużym obrotem finansowym/ zajmujące się produkcją roślinną gdzie rolnik sam produkuje surowce niezbędne do tej działalności. Owszem może to robić ale czy musi? Jeszcze raz dodam powinno wszystkim zależeć na tym aby : - wprowadzić regulacje do skupu wosku, produkcji i dystrybucji węzy, zgodnie z rekomendacjami przedstawionymi przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), w którym oceniono ryzyko związane z zafałszowaniami wosku dla pszczół oraz człowieka. / Ministerstwo nic na ten temat nie wie/ - Aby w końcu cokolwiek zrobiono dla pszczelarzy i pszczół bo ochłapy rzucane przez KOWR i ciągłe śmieszne akcję typu posadź kwiatka, adoptuj pszczołę itp.to raczej nie pomoc. Aby zauważono, że jesteśmy / my pszczelarze/ i chcemy coś zrobić nie tylko na swoim podwórku !
 5. Borden

  Polski wosk i polska węza

  Tu wosk z przetopionej węzy, zakupiony w dużej firmie, "badany" , "najwyższa jakość". Mają teraz promocję w jednej ze śląskich firm.
 6. Borden

  Dolnośląskie piekiełko

  A co kolega Atena zna w Sejmie wszystkich? Zna Pan Magdalenę Jóźwiak spec. d/s poselskich przygotowująca spotkanie ? Może numer telefonu ? Tak dla przypomnienia dla kolegi Ateny. Ja jak co piszę to nie wysysam z palca i nie opieram się na zasłyszanych informacjach. Pozdrawiam i nie oczekuję żadnych mądrych cytatów z literatury. PS. Nie znam Pani Marszałek Sejmu
 7. Borden

  Dolnośląskie piekiełko

  Ja niestety na wiele nie liczę. "Zapomniano" zaprosić osoby kompetentne - czyli z Laboratorium Instytutu Pszczelnictwa w Puławach które jako jedyne mogą jeszcze się starać o akredytacje badań wosku / węzy w tym kraju. Bez akredytacji te wszystkie badania węzy które robicie, dla sądu jako dowód są nieistotne. Dzwoniłem wczoraj zarówno do Puław jak i do Sejmu.
 8. Borden

  Dopłata do ula

  Prawdopodobnie. Ale pamiętajmy, że w przypadku akceptacji takiego zapisu można go zinterpretować do woli.
 9. Borden

  Dopłata do ula

  Czytam punkt 5.1.1.2.4. Koszty kwalifikowane, kwoty i stawki wsparcia, gdzie w końcowym opisie znajduje się treść :"Maksymalna wysokość pomocy przekazanej jednemu producentowi produktów pszczelich w ramach tego działania w okresie jednego sezonu nie może przekroczyć 100 zł - dotyczy roku pszczelarskiego 2021/2022." Czyli co? Masz stówkę i po refundacji ? Mam nadzieję, że to jakaś nieścisłość lub niedokończone zdanie.
 10. Borden

  Polski wosk i polska węza

  Jestem bardzo ciekawy finału sprawy. Czekam na informacje o sfinalizowaniu powództwa zarówno jednej jak i drugiej strony.
 11. Borden

  Dolnośląskie piekiełko

  Tak się robi teraz pszczelarstwo !. Nie wiadomo kto to, skąd, a jaki "mądry". Wpłaćcie mu drobną kwotę bo na miodzie mu nie idzie biznes.
 12. Borden

  Dolnośląskie piekiełko

  A dlaczego myślisz, że będzie inaczej ?. Szefowie tych organizacji się nie zmienili . Zarządy chętne do pracy zrzeszają mikro ułamek pszczelarzy z których większość jest zainteresowana korzyściami a nie działalnością propszczelarską.
 13. Borden

  Dolnośląskie piekiełko

  Teraz trzeba do senatorów, może zrobią poprawkę ?
 14. Borden

  Sezon 2020

  Podsumowując sezon na Dolnym Ślasku: 1. rzepak plus wszystko zakwitło na jeden raz - jeden z lepszych 2. Facelia-akacja - średnio chyba tylko bo była facelia pod nosem 3. Lipa - słabiutko 3 słoiki z ula 4. Gryka - zero 5. Siła rodzin - kilka uli średnich. Większość mocne. 6. Osyp warrozy bardzo różny. ale bez tragedii 7. Pyłku dość dużo wystarczy podać syrop to widać pracę / gorczyca i nawłoć / .
 15. Borden

  Sezon 2020

  Zachodzi więc pytanie z czego będzie / w sumie już na targowiskach jest / w tym roku miód nawłociowy ? ? Mam kilka hektarów nieużytków z nawłocią. Rano przez chwilę zbierają pyłek później cisza nawet mucha nie siada.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...