Skocz do zawartości

Piotr_S

Moderator
 • Liczba zawartości

  1288
 • Rejestracja

O Piotr_S

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Lokalizacja
  koło Radomia
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak

Kontakt

 • Dane do pasieki
  Piotr Skorupa
  Ruda Wielka
  Tel. 692 49 52 01

Ostatnie wizyty

709 wyświetleń profilu
 1. Piotr_S

  Zakup leków 2019-2020

  WIększość pieniędzy z refundacji jest już na Waszych kontach. W najbliższych dniach wszystkie refundacje oprócz programu leków zostaną wypłacone. Dlaczego oprócz leków? Otrzymaliśy kwotę refundacji różniącą się o kilkaset złotych od wnioskowanej i nie dostaliśmy informacji skąd różnice. Czekamy jeszcze na wyjaśnienia z KOWR.
 2. Piotr_S

  odsklepiarka do miodu

  Uważałbym na sprzedawcę. Po próbie zamówienia z przedpłatą pojawia się mail z konta <mezglews@f15.thecamels.org> podający dane do przelewu. To "odrobinę" nieprofesjonalne o ile jest to rzeczywisty zakup rzeczywistego produktu.
 3. Piotr_S

  Podkast Radio Warroza

  A ja trochę z pozycji szklanki do połowy pełnej. Długo nie miałem okazji/czasu usiąść w spokoju godzinę czy półtorej i posłuchać podkastu. Ostatnio znów zacząłem dużo jeździć a jak mam wystarczająco dużo czasu za kierownicą, lubię posłuchać czegoś mądrego. Trójki już nie ma, zresztą wielu trójkowych twórców mądrych rzeczy wyleciało z niej już dawno. Pomyślałem OK, zobaczymy co to za radio ta Warroza. No i już prawie połowę podkastów wysłuchałem i powiem, że to jednak bardzo ciekawa rzecz. Zgodzę się z wieloma polemikami robinhuuda, ale mam trochęinny punkt widzenia. Posłuchajcie tego wszyscy, bo warto. Macie swoje doświadczenia, nie wszystkie wątki rozszerzą Wam horyzonty, ale na pewno spotkacie też i takie, które wzbogacą Wasze spojrzenie. Jeśli miałbym autorowi coś radzić: uwag robinhuuda nie da się zastosować do już opublikowanych odcinków. Bez nich te odcinki też są bardzo dobre, ale warto je przemyśleć na przyszłość, może kiedyś powtórzyć niektóre spotkania lub zrobić (może krótsze) dogrywki i podrążyć tematy "dla chleba". Zgadam się, że projekt może zyskać. Niemniej ja deklaruję, że za "ogólną filozofię przyrody" podaną ze smakiem nie omieszkam wrzucić autorowi parę groszy "na czekoladę"
 4. Piotr_S

  Dziwny email z forum

  Spamerzy. Własnie 25 września ktoś umieścił na forum kilka wpisów po koreańsku. Usunąłem autora i jego wytwory. Nie ma sensu tego tłumaczyć - ciągi wyrazów bez znaczenia i adresów internetowych. Nie wiedziałem, że wysłano te wiadomości także do użytkowników.
 5. Piotr_S

  Ustawa o ochronie zwierząt

  To nie jest kwestia oficjalnego stanowiska Stowarzyszenia ale wsparcia w planowanej dyskusji. Dlatego należy to traktować jako mój osobisty skromny wkład, ale proszę bardzo:
 6. Piotr_S

  Wielki Dzień Pszczół

  To ja rozmawiałem z p. posłem Łopatą. Porównanie do Zeusa... hmm, nie wybieram się na Olimp w jakiejkolwiek roli, ale do brzegu. Pan Poseł twierdzi, że Pani Marszałek nie pozwala zbierać się zespołom parlamentarnym w związku z wirusem. Nie pozwala i już, bo ma takie kompetencje. Czy to prawda? - nie wiem. Ponieważ jednak pełnił dyżur poselski kilka dni temu, pozwoliłem sobie zabrać mu kilkanaście minut i naświetlić główne tematy, które przed "nami wszystkimi" - związanymi z pszczelarstwem stoją. Obiecał od ręki wystosować interpelację w sprawie nowego środka ochrony roślin, o którym w maju mówił min. Ardanowski, a który ma zastąpić nieszczęsne neonikotynoidy. Także obiecał się zająć dziwnym zagadnieniem, że rolnicy mają wsparcie w wypadku niekorzystnych warunków klimatycznych (tzn. kiedy sami nie zawinili temu, że nie mają plonów a np. susza), a pszczelarze takiego wsparcia nie mają. Dziwne prawda? - jesteśmy mniej potrzebni? Nie mam tu na myśli wszystkich pszczelarzy, a jedynie tych, dla których gospodarstwo pasieczne jest źródłem utrzymania dla nich i dla ich rodzin. Powiedzmy, że zgłoszenie pasieki powyżej 80 rodzin powinno być cezurą. Rozmawialiśy też o innych tematach, któych bez spotkań i rozmów w szerszym gronie nie da się "popchnąć", więc muszą poczekać.
 7. Piotr_S

  Uwaga beneficjenci!

  Teraz ważna jest tylko identyfikacja sprzętu i jego cena. Nie jest potrzebne załatwianie czegokolwiek. Można jedynie zadzwonić i dowiedzieć się czy ogłoszona cena obowiązuje do maja 2021, a i to nie jest konieczne - usprawni jednak przetwarzanie danych.
 8. Musi to być jedna organizacja. Pozdrawiam
 9. Piotr_S

  Uwaga beneficjenci!

  A jeszcze ubezpieczenie OC w cenie składki 😉
 10. 200 osób to nie jest niska frekwencja. Wiem, bo podglądałem zawsze nasze wyniki z wykładów, kiedy były on-line transmitowane. Dokładały się do osób obecnych na sali, więc nie ma wstydu, ale kiedy raz uczestniczyłem fizycznie w dniach otwartych tej firmy, z pewnością na sali wykładowej była liczba także podobna do Polankowej, więc zdecydowanie poniżej 200. Tak więc spory wzrost im J. Kurskiego i duże gratulacje ode mnie. Zwłaszcza drugi wykład prof. Demetraki-Paleologa świetny a wnioski z pierwszego - inspirujące. Pani dr Gajda też zresztą jak zwykle na wysokim poziomie.
 11. Piotr_S

  Uwaga beneficjenci!

  Rok 2020 jest już zamknięty, więc nie można skorzystać. Warunki ogólne funkcjonowania programów są tutaj: https://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/Rynki_Rolne/Wspracie_dla_rynku_pszczol/2020/Warunki_udzialu_w_mechanizmie_Wsparcie_rynku_produktow_pszczelich_na_lata_2020-2022_zmienione_29.07.2020_r.docx Warunkiem (nie koniecznym ale ułatwiającym) udziału w programie w przyszłym roku jest wypełnienie formularzy zakupowych, które pojawią się już w tym tygodniu i będą aktywne połowy października. No i jak daro napisał, potrzebny jest jeszcze dowód legalności wprowadzania produktów pszczelich na rynek - niekoniecznie teraz, dopiero od momentu realizacji. Tak samo człokostwo w Polance. O ile wymagane w niektórych projektach, o tyle dopiero od momentu realizacji, czyli od nowego roku.
 12. Piotr_S

  Refundacja 2020 - 2021

  W tym roku pszczelarze składali oświadczenia, że wprowadzają produkty pszczele na rynek zgodnie z prawem.
 13. Tak, ule są koledze poszkodowanemu bardzo potrzebne do przezimowania. Pszczoły to wyższy poziom. Polbart wtedy z matkami i chyba pszczołami, no i z fizyczną pomocą pojechał do kolegi. Ja jedynie z ramienia Polanki negocjowałem z nadleśnictwem kwotę odszkodowania dla pszczelarza (byłem zresztą w samochodzie na wyjeździe służbowym i to była jedyna forma, jaką mogłem służyć) ale on prawdopodobnie nie podjął tego tematu i chyba nie wystąpił o odszkodowanie. Tak sądzę, bo choć pytałem, nie dostałem odpowiedzi. Owszem, bardzo mi przykro, że nie pomogłem więcej i po powrocie sam nie pociągnąłem tematu uznając, że skoro kolega więcej nie dzwoni to znaczy, że dał sobie radę. Naprawdę nie wiem, czy ma sens dzielenie tutaj włosa na czworo. Kto może i ma potrzebę, niech pomoże w dowolny sposób. Bez nacisku. Jeśli pomoże, niech o tym napisze by inni mieli na przyszłość przykłady o tym, jak można wesprzeć.
 14. Piotr_S

  Refundacja 2020 - 2021

  A kto powiedział, że tylko miodu? Przecież napisałem: W tym wypadku jednostka kontrolująca prawdopodobnie w postaci terenowego biura KOWR. A czy to nie wszystko jedno? daro, to nie ja na tym forum jestem od bronienia kolejnych radosnych pomysłów władzy. Czyli rządu i jego agencji - bo znów będziesz się słówek czepiał. Wywołaj sobie do tablicy kolegów, którzy objaśnią Ci celowość podobnych działań - ja nie potrafię. Pisałem kiedyś o wzroście obciążeń podatkowych w działalności gospodarczej ze względu na samochód przeznaczony do działalności, to mi Czarg kazał kilometrówkę robić. NIe wiem, czy ktoś wpadł wtedy na pomysł, że nie ma sensu robić kilometrówki, żeby zaoszczędzić stówkę na daninie państwowej rocznie - wszystko jedno czy wzrost obciążeń polega na stówce rocznie czy kilku godzinach pracy rocznie. Tu jest tak samo, władza każe, my protestujemy ale wykonujemy. Czego nie rozumiesz?
 15. Błąd forum. Poprawiłem linka. Dla wszelkiej pewności cytuję treść: Dodam, że teraz to już są 4 rodziny podarowane przez pszczelarzy z Polanki. To, co powyżej, to właśnie przykład takich działań. Nie ma lepszej formy pomocy niż solidarne wsparcie. Właśnie takie, jakim wykazał się Polbart w cytowanym z pewnym błędem (mirage prawdopodobnie nie stracił w ten sposób pasieki a przynajmniej nic o tym nie wiem) zdarzeniu. Kiedy pomaga, kto może, jest to zawsze forma optymalna o ile pasieka nie była ubezpieczona od takich zdarzeń.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...