Skocz do zawartości

Piotr_S

Moderator
 • Liczba zawartości

  1 474
 • Rejestracja

O Piotr_S

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Lokalizacja
  koło Radomia
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak

Kontakt

 • Dane do pasieki
  Piotr Skorupa
  Ruda Wielka
  Tel. 692 49 52 01

Ostatnie wizyty

1 571 wyświetleń profilu
 1. Nawet, gdyby dało się fizycznie to zrobić (a dałoby się), nie wolno ze względu na prawa wytwórni.
 2. Na stronie arte jest informacja, że film będzie dostępny tylko do 3 sierpnia. A też go bardzo polecam.
 3. Piotr_S

  Dopłata do ula

  Byłem dzisiaj po zaświadczenie. Dotyczyło zupełnie innej sprawy. Pani przyjmująca wniosek zapytała czy to dla ARIMR, bo chce wiedzieć, czy kasować opłatę. Ponieważ to nadal dla ARIMR, nic nie zapłaciłem. A rok temu, dla potrzeb dopłaty do przezimowanych, zapłaciłem. Podstawy nie podam, ale zapytaj u swojego PLW. Może to już ujednolicona wersja, że dla potrzeb ARIMR, zaświadczenie jest bezpłatne w całej Polsce.
 4. https://youtu.be/f-dn8Y5yHMU
 5. Internet naprawdę umożliwia samodzielne poszukanie zanim postawi się zarzuty. Oczywiście można nie mieć czasu pomagając, ale po co wtedy stawiać zarzuty? https://www.facebook.com/100044260908012/posts/504975510987808/?app=fbl Absolutnie go nie stawiam. Żaden naród nie zasługuje na taką łatę. Twierdzę, że jest w nas ten czynnik (jak wszędzie w świecie) obecny i że spotykam ludzi nie wolnych od niego. Mówi o nim różnicowanie człowieka, o którym nic nie wiemy, jedynie np. na podstawie przynależności do kręgu kulturowego. Jeśli ci ludzie w drogich kurtkach i z dobrymi telefonami ładowanymi przez białoruskie służby (OK, idźmy na całość) są legią cudzoziemską Łukaszenki, to co tam robią kobiety z dziećmi i w ciąży? O tym mówię. Jedną kobietę z dziećmi przyjmiemy pod swój dach a drugą w ciąży przerzucimy przez płot z powrotem - niech umiera. I to jest jednak rasizm. One obie naprawdę nie różnią się z punktu widzenia człowieczeństwa.
 6. Piotr_S

  Polityka a polityka

  Ad 1. Nie myl agresji z desperacją. Wyobraź sobie, że jesteś jednym z nich. Np. Kurdem zmanipulowanym perspektywą pomocy i pozostawionym samemu sobie zimą, na bagnach, w lesie... Czy tam Jazydem, wszystko jedno. Albo chrześcijaninem. Specjalnie piszę w tej właśnie kolejności. Ad 2. Człowiek to człowiek. Pół roku temu też deklarowałem chęć pomocy. Wtedy nie wolno było pomagać 😔, teraz wolno. Nie mówię, że niedobrze, że teraz wolno. Ad 3. Są na granicy i pomagają. Znów biegają z reklamówkami. To są osoby publiczne, łatwo sprawdzić co robią. Mamy internet. Ad 4. To prawda. Zwłaszcza, że pół roku temu cała unia nabrała wody w usta z domniemaniem "niech giną, nie pomagać". Ad 5. To prawda. Ludzie powinni pomagać ludziom. Tyle, że każdy, każdemu. Każda forma rasizmu, także soft, jest mi obca. Nie wydaje Wam się, że cała heca ze ściąganiem wszystkich potrzebujących z połowy świata i przepychaniem ich przez granicę nie miała tak naprawdę na celu zapchania naszej dobroczynności i socjali? A może właśnie chodziło o to, byśmy zbudowali ten mur i zaimpregnowali przy okazji nasze serca na ludzką krzywdę? Na pół roku przed planowaną inwazją... kusząca perspektywa. Mur już niedługo będzie tylko nikomu niepotrzebną kupą złomu, za to zaangażuje jeszcze mnóstwo niepotrzebnej energii, ale nadzieje wschodnich despotów na osłabienie wsparcia dla potrzebujących, kiedy już ziściły się ich plany, legły na szczęście w gruzach. Pozostało jednak jeszcze w nas coś, co każe sprawdzać kolor skóry tym, którym pomagamy.
 7. Ok. Mam w domu rodzinę z Ukrainy. Matka z dwójką dzieci. Z Wołynia, gdyby to miało jeszcze jakieś znaczenie. Jeszcze trzy dni temu nie wiedziałem o ich istnieniu = nie moja rodzina. Jeśli to miałby być przykład, proszę bardzo.
 8. I bardzo dobrze. Niech każdy pomaga ile może i kiedy może. Sytuacja jest na tyle dynamiczna, że ta późniejsza pomoc będzie nie mniej ważna niż ta doraźna, udzielona teraz.
 9. Piotr_S

  Wiosenny webinar 2022

  Warto przejść do oglądania na Youtuba (kliknąć ten przycisk "Oglądaj w Youtube"), bo tam można zadawać pytania, które na końcu zostaną przekazane prelegentom.
 10. Zapraszam Was na mój nowy kanał Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCaeflZOE247VZyuwhAo9hjw
 11. Piotr_S

  Woskomat WAXO

  Laboratorium jest konieczne, ale fundusz będzie zbędny w obecności woskomatu. Jeśli dostaniemy wcześniej wiarygodną informację o niedostatecznej jakości wosku, sami wyasygnujemy kwotę na badanie referencyjne, z którym pójdziemy do sądu. Jeśli prawo określające jakość będzie wdrożone, wygraną będziemy mieli już na etapie ugody.
 12. Nigdy dotąd nie brał. O tyle nie sądzę, by miało się to zmienić wraz ze zmianą zarządu, że spotkanie w jakimś miejscu dotyka wszystkich w tym samym stopniu. Powinno więc być sprawiedliwie. Co innego w kwestii innych wyjazdów, do których jedynie zarząd jest zmuszony w imieniu (!) wszystkich członków. Tu raczej wręcz namawiam zarząd do brania delegacji i jeśli stowarzyszenie stać, to w pełnej przysługującej kwocie a nie tylko zwrot za bilety czy paliwo jak to bywało wcześniej. Fajny pomysł. Taki pomysł, by jakieś robocze spotkanie z Opolskim Związkiem zorganizować przy takiej okazji.
 13. Niekoniecznie. Jednak kropla drąży skałę. Wiele rzeczy udało się osiągnąć cierpliwie drążąc temat. Popieram wniosek Kazika. Zawsze warto spróbować sprawdzić.
 14. Piotr_S

  Pytania do Zarządu

  Zarząd mówi tu o dwóch różnych tematach, wcale nie sprzecznie. Składki członków nie uczestniczących w projektach wsparcia nie są w żaden sposób bezpośrenio obciążane tymi projektami (tak samo zresztą jak składki osób uczestniczących), ale pośrednio, one wszytkie są jednak obciążone w jakiś sposób, bo miesięczne koszty księgowe zależne są od ilości dokumentów. Ta ilość jest znacząco większa w okresie realizacji projektów i wtedy większy koszt obciąża cały budżet. Pytania były dwa i odpowiedzi też dwie, obie zgodne z prawdą.
 15. Piotr_S

  Kawiarenka pytli

  Prawie 15 zł z tej składki poszło na ubezpieczenie pasieki + przesłanie listu z potwierdzeniem tego ubezpieczenia. Z pozostałej części około połowa (odrobinę mniej niż połowa) poszła na wydatki: koszty obsługi księgowej, utrzymanie stron internetowych, utrzymanie rachunku bankowego, czynsz itp. Odrobinka poszła na podróże (w ostatnich 2 latach to symboliczne kilkaset złotych rocznie - pandemia). Reszta, czyli druga połowa składki została zakumulowana na rachunku bankowym po to, by bezstresowo móc obsługiwać tzw. koszty dodatkowe KPWP, które stanowią około 7% wartości netto projektów. Te pieniądze wracają w refundacji, ale na koniec lipca trzeba je mieć, i wydać po to, by znów mogły wrócić. Dokładny mechanizm wynika z ogólnych warunków ARIMR. Oczywiście nowy zarząd przygotował już dość szczegółowe informacje i wiesz, gdzie je znaleźć. Po skonfrontowaniu tego, co tu napisałem z przesłanymi sprawozdaniami finansowymi i informacjami zarządu, powinno być wszystko klarowne.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...