Skocz do zawartości

Piotr_S

Moderator
 • Liczba zawartości

  1 480
 • Rejestracja

O Piotr_S

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Lokalizacja
  koło Radomia
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak

Kontakt

 • Dane do pasieki
  Piotr Skorupa
  Ruda Wielka
  Tel. 692 49 52 01

Ostatnie wizyty

1 820 wyświetleń profilu
 1. Wspólnie z @Warrozawystartowaliśmy nowy projekt. Zamiast go opisywać, zamieszczam owoc pierwszego etapu tego projektu. Bawcie się dobrze, o ile Wam się spodoba.
 2. Raczej widzę sens w odwrotnej konfiguracji, kiedy 2 rodziny pracują na wspólną miodnię.
 3. Piotr_S

  Smutna wiadomość

  Jeden z najszczerszych i jednocześnie najżyczliwszych ludzi Polanki. Zawsze wprost mówił co mu się nie podobało i wspierał bezwzględnie gdy uważał, że warto. Bardzo się cieszę z tego, że go znałem. Umawialiśmy się na kolejny film z jego pasieki, tym razem bardziej przemyślany, bardziej szczegółowy; życie napisało inny scenariusz.
 4. Historia powstania tych materiałów zaczęła się w lutym/marcu 2020. Ośrodek Rozwoju Edukacji działając na rzecz Ministerstwa Edukacji ogłosił wtedy nabór ekspertów do przygotowania założeń dla nowych materiałów edukacyjnych do kształcenia zawodowego w wielu zawodach. Między innymi dla zawodów pszczelarz i technik pszczelarz. Zgłosiłem się wraz z trzema innymi osobami z innych organizacji i instytucji. Okazało się, że tylko ja poprawnie wypełniłem dokumenty zgłoszeniowe i zostałem zaakceptowany. Założenia do nowych materiałów edukacyjnych musiałem stworzyć sam (takie były warunki umowy), ale oczywiście nie są tylko moją zasługą. Konsultowałem się z wieloma osobami. Spore wsparcie na etapie konsultacji społecznych gotowego już projektu dostałem z Pszczelej Woli. Nie mogę znaleźć na forum wątku, w którym wtedy o tym pisałem, niemniej tutaj nie było zbyt dużego odzewu. W każdym razie gotowy zestaw założeń został złożony w czerwcu 2020 i na tym etapie moja rola się zakończyła. Inne przetargi ORE prowadziły do wykonania tych materiałów i do ich weryfikacji. Niemniej jestem dość zadowolony z tego, co w efekcie powstało. Ale do brzegu. Właśnie ukazała się partia materiałów, ich pierwsza część. Tutaj jest bezpośredni link do grupy materiałów: https://zpe.gov.pl/ksztalcenie-ogolne/ksztalcenie-zawodowe/branza-rolno-hodowlana?domain=rolno-hodowlana-pszczelarstwo Liczę na to, że reszta zaproponowanych wtedy tematów zostanie zrealizowana w podobnie wierny założeniom sposób. To nie miały być tylko filmy edukacyjne, ale również inne multimedialne materiały, interaktywne atlasy a nawet gry. Osobiście czekam na komplet, chociaż miałem świadomość, że zarówno zamówienie ORE było ograniczone do kilku zagadnień kluczowych, jak i nie było obietnicy, że wszystkie przygotowane zostaną zrealizowane.
 5. Piotr_S

  Kącik majsterkowicza.

  Właśnie sobie pomyślałem, że przy kołach z zębami o tym samym module, średnica skuteczna koła jest wprost proporcjonalna do liczby zębów na kole. Ponieważ jestem zupełnym, choć wtórnym, lajkonikiem (jak mawia współautor wątku) w teorii mechaniki, zapytam: mylę się? Wszak wzajemne obroty kół zębatych w jednostce czasu mają się do siebie dokładnie tak, jak stosunek ich liczby zębów.
 6. Nawet, gdyby dało się fizycznie to zrobić (a dałoby się), nie wolno ze względu na prawa wytwórni.
 7. Na stronie arte jest informacja, że film będzie dostępny tylko do 3 sierpnia. A też go bardzo polecam.
 8. Piotr_S

  Dopłata do ula

  Byłem dzisiaj po zaświadczenie. Dotyczyło zupełnie innej sprawy. Pani przyjmująca wniosek zapytała czy to dla ARIMR, bo chce wiedzieć, czy kasować opłatę. Ponieważ to nadal dla ARIMR, nic nie zapłaciłem. A rok temu, dla potrzeb dopłaty do przezimowanych, zapłaciłem. Podstawy nie podam, ale zapytaj u swojego PLW. Może to już ujednolicona wersja, że dla potrzeb ARIMR, zaświadczenie jest bezpłatne w całej Polsce.
 9. https://youtu.be/f-dn8Y5yHMU
 10. Internet naprawdę umożliwia samodzielne poszukanie zanim postawi się zarzuty. Oczywiście można nie mieć czasu pomagając, ale po co wtedy stawiać zarzuty? https://www.facebook.com/100044260908012/posts/504975510987808/?app=fbl Absolutnie go nie stawiam. Żaden naród nie zasługuje na taką łatę. Twierdzę, że jest w nas ten czynnik (jak wszędzie w świecie) obecny i że spotykam ludzi nie wolnych od niego. Mówi o nim różnicowanie człowieka, o którym nic nie wiemy, jedynie np. na podstawie przynależności do kręgu kulturowego. Jeśli ci ludzie w drogich kurtkach i z dobrymi telefonami ładowanymi przez białoruskie służby (OK, idźmy na całość) są legią cudzoziemską Łukaszenki, to co tam robią kobiety z dziećmi i w ciąży? O tym mówię. Jedną kobietę z dziećmi przyjmiemy pod swój dach a drugą w ciąży przerzucimy przez płot z powrotem - niech umiera. I to jest jednak rasizm. One obie naprawdę nie różnią się z punktu widzenia człowieczeństwa.
 11. Piotr_S

  Polityka a polityka

  Ad 1. Nie myl agresji z desperacją. Wyobraź sobie, że jesteś jednym z nich. Np. Kurdem zmanipulowanym perspektywą pomocy i pozostawionym samemu sobie zimą, na bagnach, w lesie... Czy tam Jazydem, wszystko jedno. Albo chrześcijaninem. Specjalnie piszę w tej właśnie kolejności. Ad 2. Człowiek to człowiek. Pół roku temu też deklarowałem chęć pomocy. Wtedy nie wolno było pomagać 😔, teraz wolno. Nie mówię, że niedobrze, że teraz wolno. Ad 3. Są na granicy i pomagają. Znów biegają z reklamówkami. To są osoby publiczne, łatwo sprawdzić co robią. Mamy internet. Ad 4. To prawda. Zwłaszcza, że pół roku temu cała unia nabrała wody w usta z domniemaniem "niech giną, nie pomagać". Ad 5. To prawda. Ludzie powinni pomagać ludziom. Tyle, że każdy, każdemu. Każda forma rasizmu, także soft, jest mi obca. Nie wydaje Wam się, że cała heca ze ściąganiem wszystkich potrzebujących z połowy świata i przepychaniem ich przez granicę nie miała tak naprawdę na celu zapchania naszej dobroczynności i socjali? A może właśnie chodziło o to, byśmy zbudowali ten mur i zaimpregnowali przy okazji nasze serca na ludzką krzywdę? Na pół roku przed planowaną inwazją... kusząca perspektywa. Mur już niedługo będzie tylko nikomu niepotrzebną kupą złomu, za to zaangażuje jeszcze mnóstwo niepotrzebnej energii, ale nadzieje wschodnich despotów na osłabienie wsparcia dla potrzebujących, kiedy już ziściły się ich plany, legły na szczęście w gruzach. Pozostało jednak jeszcze w nas coś, co każe sprawdzać kolor skóry tym, którym pomagamy.
 12. Ok. Mam w domu rodzinę z Ukrainy. Matka z dwójką dzieci. Z Wołynia, gdyby to miało jeszcze jakieś znaczenie. Jeszcze trzy dni temu nie wiedziałem o ich istnieniu = nie moja rodzina. Jeśli to miałby być przykład, proszę bardzo.
 13. I bardzo dobrze. Niech każdy pomaga ile może i kiedy może. Sytuacja jest na tyle dynamiczna, że ta późniejsza pomoc będzie nie mniej ważna niż ta doraźna, udzielona teraz.
 14. Piotr_S

  Wiosenny webinar 2022

  Warto przejść do oglądania na Youtuba (kliknąć ten przycisk "Oglądaj w Youtube"), bo tam można zadawać pytania, które na końcu zostaną przekazane prelegentom.
 15. Zapraszam Was na mój nowy kanał Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCaeflZOE247VZyuwhAo9hjw
×
×
 • Dodaj nową pozycję...