Skocz do zawartości

roburus

Moderator
 • Liczba zawartości

  147
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O roburus

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Lokalizacja
  Pułtusk
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak

Ostatnie wizyty

1 054 wyświetleń profilu
 1. Skopiowałem Twój tekst i wrzuciłem go na FB.
 2. WAXO - jest urządzeniem przy pomocy, którego można określić z dość sporym prawdopodobieństwem, że do wosku dodano substancje, które w wosku znaleźć się nie powinny (np. parafina). Jednak nie można przy pomocy określić dokładnie składu chemicznego tegoż wosku. Samo wykrycie substancji niepożądanych w wosku w krótkim czasie jest bardzo dużym osiągnięciem i sukcesem!
 3. Jest gorzej niż napisałeś. Do napisania tego tekstu namówił mnie Jokaz Zostałem poproszony przez Prezesa Marcina Kruszewskiego abym uczestniczył w sejmowej komisji rolnictwa ds. pszczół i reprezentował Stowarzyszenie w Sejmie. Zostałem wyposażony w stanowisko stowarzyszenia w tej sprawie, które przedstawiłam przy zebranych. Na spotkanie przybył Janusz Kowalski v-ce minister ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który zapowiedział, że nie ma obecnie wystarczająco dużo czasu i proponuje dokończenie rozmów w Ministerstwie o godzinie 14-stej. .Praktycznie wszyscy przedstawiciele pszczelarstwa, udali się na to spotkanie z Panem Ministrem ,nie drążąc tematu dopłat na komisji w sejmie. Jakież było nasze zdziwienie gdy minister na spotkaniu się nie pojawił. Przez 1,5 godziny w oczekiwaniu na ministra, rozmawialiśmy z przedstawicielem ministerstwa i AMiRR. Dowiedzieliśmy się, że wszystko było ustalone w konsultacjach. Nikt z Zarządu SPP "Polanka" nie słyszał o takich konsultacjach. Proponuję o wystąpienie do ministerstwa z pytaniem w ramach informacji publicznej, kiedy były te konsultacje i kto w nich uczestniczył. Jedna z posłanek na komisji w sejmie poinformowała, że widziała Pana Prezydenta Tadeusza Dylona gdy wychodził z ministerialnych salonów. Dowiedziałem się również, że aby uzyskać dopłaty do leków należy AMiRR zarejestrować się i posiadać konto w banku, inaczej nie ma możliwości uzyskania dopłaty. (Przypominam, że 50% pszczelarzy w kraju ukończyło 60 lat, a 20% 70lat) Były podawane plany i terminy, ale na dzień dzisiejszy nie ma ustawy i nie wszystko wiadomo.
 4. roburus

  Kącik majsterkowicza.

  Masz rację. Trzeba poprawić !
 5. roburus

  Kącik majsterkowicza.

  Pozazdrościłem koledze Robinhuud- owii postanowiłem również się pobawić z walcami. To są próby ale mają potencjał. Dwie drukarki dwie jakości. Drukarka filamentowa i druk w żywicy.
 6. roburus

  Pytania do Zarządu

  Po pierwsze: Aby zmienić cokolwiek w statucie, należy zrobić Walne Zebranie na którym to zebraniu można uchwalić zmianę sposobu głosowania. Przypomnę, że gdy posłowie mieli przejść na zdalne głosowanie, musieli zebrać się w sali obrad aby przegłosować tą ustawę. W tym przypadku jest podobnie. Po drugie: musiałby powstać pewien system umożliwiający głosowanie członkom i tylko członkom Stowarzyszenia. A to już nie jest takie proste.
 7. Na początku września zostaną zamieszczone tablice do zamówień na refundację 2021. W ramach refundacji, jak w poprzednich latach będą: Zwalczanie varroa, pasieka wędrowna, sprzęt, zakup pszczół. Korzystanie z dopłat tylko w ramach jednej organizacji. Prosimy osoby będące członkami naszego Stowarzyszenia, chcącymi korzystać z dopłat w ramach innych organizacji o zgłaszanie tego faktu w celu wykreślenia z załącznika przekazywanego do KOWR. Osoby, które zgłoszą się na zakup leków a nie będące członkami naszego Stowarzyszenia, będą dopisane do załącznika przekazanego do KOWR. W tym roku zostanie wysłana automatycznie odpowiedź o złożonym zamówieniu, po podaniu adresu e-mail. Sprzęt:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScavGmYEwuydarVPtt-3cO1i6yuV9uSmuA5MERJqB_hDqJ23w/viewformLeki:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScQB9JeVQRQXhvf-hFdTLWPr4sNfZbWFmhuZYtnOSvVTnqtXw/viewformPasieka wędrowna:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeBLYlNv8UsZd3WUicYRxV13sYiL0IlHrCaBUlKizvRg4u2pw/viewformPszczoły:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSedkH6tyjco0AxZ0CUqUXJ2Ze9SrQ6OHrgZ5nKtnf-jeDJoqw/viewform
 8. roburus

  Plakat dot. oprysków

  Co jakiś czas wieszam taki plakat w gminie i na tablicy sołtysa. Trzeba wydrukować i odnowić informacje, tamta już wyblakłą.
 9. roburus

  Refundacje 2019/2020

  W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi umów, informuję, że czekamy na odesłanie podpisanych umów przez KOWR
 10. roburus

  Wracając do "ziołomiodów"

  Że zgadzam się z Twoją wypowiedzią.
 11. roburus

  Wracając do "ziołomiodów"

  Jak zwykle w temacie.
 12. roburus

  Wracając do "ziołomiodów"

  To nic nie znaczy!
 13. roburus

  Wracając do "ziołomiodów"

  Ostatni raz. Jak widać na podstawie tej definicji wszystko jest jasne, ale ja od początku o tym mówię, więc w czym problem? Otóż w tym aby konsument o tym też o tym wiedział.
 14. roburus

  Wracając do "ziołomiodów"

  To ustosunkuję się do definicji ustawowej. I to jest to o czym piszę od początku. Brak świadomości konsumentów powoduje mylenie pojęć. Nie twierdzę, że ziołomiód to zło jak i nie twierdzę, że moje pszczoły będą go produkowały. Nie jestem zwolennikiem ziołomiodów, choć pszczołom na zimę dodaję ziół do pokarmu zimowego. Ale jak widać problem jest i to nie mały, zarówno dla tych co produkują miód jak i tych co produkują "ziołomiód". Ważna aby taka informacja dotarła do konsumenta. Jeśli producent "ziołomiodów" napisze na etykiecie czym jest jego produkt, bo jeśli chodzi o miód to jest jasna definicja. Następna odpowiedź z mojej strony w sprawie po opublikowaniu odpowiedzi. Panie Kolego,
×
×
 • Dodaj nową pozycję...