Skocz do zawartości

roburus

Moderator
 • Liczba zawartości

  136
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O roburus

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Lokalizacja
  Pułtusk
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak

Ostatnie wizyty

291 wyświetleń profilu
 1. roburus

  Plakat dot. oprysków

  Co jakiś czas wieszam taki plakat w gminie i na tablicy sołtysa. Trzeba wydrukować i odnowić informacje, tamta już wyblakłą.
 2. roburus

  Refundacje 2019/2020

  W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi umów, informuję, że czekamy na odesłanie podpisanych umów przez KOWR
 3. roburus

  Wracając do "ziołomiodów"

  Że zgadzam się z Twoją wypowiedzią.
 4. roburus

  Wracając do "ziołomiodów"

  Jak zwykle w temacie.
 5. roburus

  Wracając do "ziołomiodów"

  To nic nie znaczy!
 6. roburus

  Wracając do "ziołomiodów"

  Ostatni raz. Jak widać na podstawie tej definicji wszystko jest jasne, ale ja od początku o tym mówię, więc w czym problem? Otóż w tym aby konsument o tym też o tym wiedział.
 7. roburus

  Wracając do "ziołomiodów"

  To ustosunkuję się do definicji ustawowej. I to jest to o czym piszę od początku. Brak świadomości konsumentów powoduje mylenie pojęć. Nie twierdzę, że ziołomiód to zło jak i nie twierdzę, że moje pszczoły będą go produkowały. Nie jestem zwolennikiem ziołomiodów, choć pszczołom na zimę dodaję ziół do pokarmu zimowego. Ale jak widać problem jest i to nie mały, zarówno dla tych co produkują miód jak i tych co produkują "ziołomiód". Ważna aby taka informacja dotarła do konsumenta. Jeśli producent "ziołomiodów" napisze na etykiecie czym jest jego produkt, bo jeśli chodzi o miód to jest jasna definicja. Następna odpowiedź z mojej strony w sprawie po opublikowaniu odpowiedzi. Panie Kolego,
 8. roburus

  Wracając do "ziołomiodów"

  Z której ustawy wyjęto tą definicję ?
 9. roburus

  Wracając do "ziołomiodów"

  Proszę mi przedstawić oficjalną definicję ziołomiodu to się do niej ustosunkuję.
 10. roburus

  Wracając do "ziołomiodów"

  Zarząd che aby była świadomość kupującego, co wyraziłem w pierwszym wpisie i że takiej świadomości nie ma i chcę wskazać różnice między tymi produktami aby konsument wiedział co to jest miód a co to ziołomiód.
 11. roburus

  Wracając do "ziołomiodów"

  Ja bym raczej zapytał, jakimi kryteriami się posługiwano wpisując ten produkt na listę produktów regionalnych. Może było jakieś uzasadnienie? A dlaczego Zarząd Polanki miałby się do tego ustosunkować? Czy produkt został wpisany na wniosek tego Zarządu, czy ktoś się z nami konsultował? A odwracając pytanie czemu nie protestowałeś przy wpisywaniu tego produktu na listę produktów regionalnych?
 12. roburus

  Wracając do "ziołomiodów"

  Oczywiście, Zarząd powinien udawać, że tematu nie ma, a niestety jest i jest potrzeba uświadamiania, czego dowodem jest prowadząca wykład nad sposobem oznakowania produktów. Nie jest osobą przypadkową a w przeszłości prowadzącą kontrole żywności i sposobów jej oznakowania (szkoda Elu, że Ciebie tam nie było). A gdzie tacy jak Ona mają szukać odpowiedzi. Wciąż powtarzam, że temat jest ważny i należy pokazać różnice a nie dyskutować nad legalnością.
 13. roburus

  Wracając do "ziołomiodów"

  Wydaje się, że na ten temat powinno mówić się więcej, a mój post wynikał z ostatniego wykładu z Jedlni, jak już wcześniej pisałem. Chciałbym tym tematem uświadomić, co osoby nie związane z pszczelarstwem wiedzą o miodach i ziołomiodach. Nie mam wątpliwości, że w tym gronie jak i pszczelarze w Jedlni wiedzą czym jest miód i jak jest pozyskiwany a czym jest ziołomiód i jakie są między nimi różnice. Otóż nie jest dobrze gdy zdecydowana większość konsumentów nie rozróżnia tych produktów. Dlatego warto o tym mówić, bo pszczelarz pozyskujący miód nie mówi konsumentowi czym jest ziołomiód bo nie ma takiego produktu a producent ziołomiodów nie ma interesu aby mówić o sposobie jego pozyskiwania bo może zrazić kupującego. Dlatego warto o tym mówić aby świadomość była większa dla tych, którzy nie są związani z pszczelarstwem. Ziołomiód i miód są różnymi produktami, choć wytwarzają je pszczoły i nazwy są podobne dlatego warto o tym mówić aby świadomość wśród kupujących byłą większa i mieli możliwość wyboru.
 14. roburus

  Wracając do "ziołomiodów"

  Nie chciałbym dyskutować nad legalnością ziołomiodu, ale nad tym czym on jest i jak jest informowany jego nabywca tego produktu'. Już wiemy, że niektórzy pszczelarze robią to uczciwie ale jak jest z innymi produkującymi ten specyfik?
 15. roburus

  Nowa etykieta na miód

  Cieszę się, że tak ochoczo zabrałaś się za temat.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...