Skocz do zawartości

baru

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  707
 • Rejestracja

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.pasiekabajorek.pl/

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Lokalizacja
  Rzepiennik Biskupi
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak

Ostatnie wizyty

609 wyświetleń profilu
 1. baru

  Dopłata do ula

  I to jest dobre pismo. Z jednym tylko się nie zgodzę ,cena Apiwarolu jest podawana z uwzględnieniem dopłaty . Już któryś rok z rzędu "normalna" cena to powyżej 50 zł (najdroższe "trociny" na świecie ) Nareszcie ktoś oficjalnie powiedział rządowi że opieka wet. nad pasiekami to fikcja .
 2. baru

  Kawiarenka pytli

  Piękne
 3. baru

  Polski wosk i polska węza

  Tutaj masz filmik z całego rozwoju. https://static-content.springer.com/esm/art%3A10.1038%2Fs41598-020-65425-y/MediaObjects/41598_2020_65425_MOESM4_ESM.mp4?fbclid=IwAR2IasY08dFPzeWvVXJUKzYAOkP8ZGvum5o4BpPxzU1GcZ990XLLfGgfito
 4. baru

  Dopłata do ula

  Po pierwsze jak chcesz wrócić i skontaktować się z przyjacielem nie ma problemu ,moderacja jest teraz mniej impulsywna . Napisz do mnie czy któregoś z moderatorów lub do właściciela ,albo po prostu załóż znów konto ,tylko teraz trzeba podać nr. tel. i jest on weryfikowany . Nie ma ananimowego rumakowania . I tutaj dalsza część . Co takiego cię zmyliło? ,kto cię wprowadził w błąd ? . Chłopie obrażasz piszących na forum. Napisz na jakiej podstawie tak twierdzisz. maniek_mb od dawna wiadomo że rewolucja startuje pod hasłami ogólnymi ,ale negocjują delegaci. I "lud" nie wie o szczegółach negocjacji ,dowiaduje się o efektach ,może mało lotne ale to się nie zmieniło . Po za tym np; Piotr odbiera tel. od szarych członków ,pewnie i tamten Pan też więc droga wolna . Nie o wszystkim trzeba trąbić pod kościołem . Zostało napisane wyraźnie że. Dopłaty do rodziny mają być ,ekstra ,niezależnie od tych istnieją . Co do "rozbioru polski na, niezależne i samorządne związki pszczelarskie" Mam taki pomysł żeby tych co do tego doprowadzili teraz ,zamknąć o chlebie i wodzie w jednej sali ,i wypuścić dopóki się nie dogadają . daro - po 45zł wielokwiat ,też nie mam,bo było mało
 5. Na Ambrozji dostał urlop, teraz znów, to samo. Nie poprawny ten kolega, chyba nie refolmowalny a szkoda jak każdego . 😉
 6. baru

  Waga Pasieczna

  Ja to wiem . Do słońca pod dachem,balkonem. Wtedy różnica temp. będzie duża ,a np.deszcz czy śnieg ,nie będzie wpływał. Ciężar stały to stały nie ul z pszczołami ,coś ciężkiego(nie nasiąkliwego),w granicach 60 czy też więcej kg. I pomiar temp. zewnętrznej skorelowany z pomiarem ciężaru. Tylko tyle . Właśnie o zakres "pływania " wskazań mi chodzi ,taki test rzeczywisty ,w ulu zawsze coś, to para to czerw. Takie proste badanie , a tyle może sprawić ...
 7. baru

  Waga Pasieczna

  To czy Mogła byś zrobić taki test? Pomógł by nam przy tworzeniu własnych . Wiedzielibyśmy czy profesjonaliści poradzili sobie z tym problemem. Czy warto walczyć z tym problemem czy dać sobie spokój.
 8. baru

  Waga Pasieczna

  A próbowałeś ,powiązać wykres wagi z temp. zewnętrzną ? Ciekawi mnie ten element .
 9. baru

  Rozdzielacz

  Serwatka, stosowana była u nas przez może 35 lat, teraz nie ma krowy to biały jeleń 😉
 10. baru

  Polski wosk i polska węza

  Po pierwszych nerwach i chęci "zemsty" doszedłem do wniosków. Winny zaistniałej sytuacji był ten kto pierwszy zafałszował węzę . Obecnie trzeba być fachowcem żeby z tego g...ukręcić węzę . Pomijam fakt że "trzeba" dokładać do niego ulepszacze jeszcze teraz.🤫 Skutki badania wosku mogą być i będą nieobliczalne dla pszczelarstwa w skali kraju . Ilu pszczelarzy ma prawdziwy wosk? Metody oczyszczenia krążącego w obiegu nie ma ,pozostaje eliminacja. Ale jestem za .
 11. baru

  Polski wosk i polska węza

  Tak w ogóle to wielkie dzięki za zorganizowanie tego webinaru. Dla mnie woskomat super sprawa ,ale zanim "dorobimy się normalnej węzy" . To wykład mgr.inż. Magdaleny Chęć jest krokiem milowym do zrozumienia naszych kłopotów związanych z dodatkami do wosku. Tak po wykładzie poszukałem pierwszych zdjęć ,jakie robiłem świeżo odrobionej i "zaczerwionej" ramce z kupnej węzy, które wzbudziły moje podejrzenia ,to 2014 rok. Kiedyś wykład prof.Gagosia ,dziś mgr.Chęć . I przynajmniej choroba dokładnie zdiagnozowana,szkoda że mam daleko do lublina .
 12. baru

  Kawiarenka pytli

  Smutne to i dla mnie . Ale kto powiedział "to jest wojna" ? Czarg ? Czyli,to już nie wolontariat 🤨
 13. baru

  Polski wosk i polska węza

  👍 👍 Czekam z niecierpliwością . Na prezentację .sposób walcowania mnie zaskoczył . Bo zagadką było dla mnie horyzontalne ułożenie walców jak i kierunek obrotów .Ale człowiek do końca życia się uczy .
 14. baru

  Polski wosk i polska węza

  Tak wiem, że na mnie to za wielkie pieniądze 😆. Kiedyś wyraziłem się ,że za długo to wszystko trwa ,i dalej tak uważam , nie znam się na procedurach .
 15. baru

  Polski wosk i polska węza

  Jest delikatna różnica między pracą na swoim a państwowym . Mimo tego że swoje jest w Państwie. I tą delikatność mi chodzi .
×
×
 • Dodaj nową pozycję...