Skocz do zawartości

baru

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  749
 • Rejestracja

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.pasiekabajorek.pl/

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Lokalizacja
  Rzepiennik Biskupi
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak

Ostatnie wizyty

692 wyświetleń profilu
 1. baru

  Waga Pasieczna

  Dziękuję za tak obszerna odpowiedz . Teraz z racji spiętrzenia się prac w pasiece -sprawa konstruowania wagi,musi poczekać . Jednak jest to temat który trzeba ogarnąć . Bo z racji coraz bardziej "szarpanych pożytków" taka wiedza będzie potrzebna . Wysłałem pw
 2. baru

  Dopłata do ula

  https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/rusza-pomoc-dla-pszczelarzy.html
 3. baru

  Dopłata do ula

  Ci pszczelarze mają pasieki w innych miejscach też, oczywiście ale te rodziny "na spadź" tutaj stoją cały rok. .Moja wiedza jest nie z papieru i statystyk tylko realna. Nie dotyczy tylko mojego powiatu ale też ościennych. I taki kwiatek, ile tys. jest sprzedawanych odkadów i pakietów? Ile tys idzie na wyrównanie strat zimowych,a ile powiększa liczbę rodzin pszczelich. To samo z ulami 😉. To są proste rzeczy. Tu nie trzeba być filozofem. Utrzymanie obecnego trendu jest na rękę tym co żyją z odkadów i produkcji Uli i sprzętu To taka piramida. Chyba czas podziękować za towarzystwo . Forum wzajemnej adoracji i wątpliwej kultury. Mówią że nie szata zdobi człowieka, ale kultura forum świadczy o właścicielu. Sorry nie udało się obronić normalności. A szkoda, a szkoda. Bezstresowe wychowanie 🤫
 4. baru

  Dopłata do ula

  A tak mnie naszło 🤫
 5. baru

  Dopłata do ula

  Nieśmiało wtrącę ,w obecnej sytuacji przepszczelenia jest to super pomysł . Podobno ciągle brakuje ileś tam rodzin pszczelich w Polsce na km/kwadrat. Powinno się wyłączyć pustynię Błędowską ,piaski i wydmy,asfalty i powierzchownie betonowane plus monokultury będące pustynią dla pszczół ,wtedy by się okazało że jest ok . W Małopolsce przynajmniej jest na full . Wystarczy poczytać na FB jak wędrowcy uszczęśliwiają miejscowych pszczelarzy ,podwożeniem uli . W mojej ocenie promowanie gospodarki wędrownej w Polsce to chybiony pomysł . Wspomnicie, będzie o 70% rodzin więcej gdy dopłaty ”będą uproszczone i to będzie realna liczba ,bo teraz większość hobbystów ma w poważaniu biurokracje i związki . Niedaleko mnie jest do sprzedania miejscówka z 100 rodzinami położona w środku lasu . Tyle że dookoła tego lasu stoi z 500 rodzin czekających na spadź . W tamtym roku była całe 3 dni dwa lata temu około 4 dni reszta to głód pyłkowy i siła 1(jednego korpusu ) bo po pyłek daleko .Taka to rzeczywistość zapylania .
 6. baru

  Uwaga - teren przepszczelony!

  Pozwalam sobie wkleić mój post z innego forum.
 7. baru

  Uwaga - teren przepszczelony!

  10,1 na teraz . http://www.inhort.pl/files/program_wieloletni/PW_2015_2020_IO/spr_2019/Semkiw_2019_Sektor_pszczelarski_zad.4.3.pdf I jeszcze jedna uwaga w moim terenie liczba rodzin zgłoszonych do nie zarejestrowanych to stosunek 40-60% .Tak że dane z tych terenów są mocno nie aktualne . A jednak stawiają ,czyli ? Kto o zdrowych zmysłach uwierzy w tak drastyczny spadek liczby rodzin . Po prostu była dopłata do cukru to każdy zgłaszał ,bo to była dopłata dla pszczelarza a teraz te dotacje to większość ma .. nie potrzebuje .
 8. baru

  Uwaga - teren przepszczelony!

  Sorry to by był za wielki off top. Miłego grillowania.
 9. baru

  Uwaga - teren przepszczelony!

  Dokładnie ,to nie politycy stawiają pasieki po 100-500m jedna od drugiej. Jeszcze jeden przypadek mojego podwórka . Pszczelarz który kupił kilkanaście lat temu działkę i "wrzucił " w teren 100 uli ,teraz chce to sprzedać .Oferta jak z bajki .pasieka w środku lasu itd; tylko że las wcześniej i jest do dziś obstawiony (czekającymi na spadź) pasiekami . Jak jest spadź ,zmieściło by się i jeszcze 100 uli ,ale jest jedno ale . W tamtym roku spadź była i to licha przez 3-4 dni dwa lata wcześniej to samo ,trzy lata wstecz tydzień . ,reszta roku to głód pyłkowy . Politycy nie przepszczelają terenu. Kto przepszczela rejony gryczane .? Kto przepszczela okolice Dąbrowy Tarnowskiej "na akację " ? Macie klub Polankowy zapytajcie ich . W tym roku był teren zapowietrzony i płacz na pół Polski że nie można wjechać ze swoimi ulami i uszczęśliwić okolicznych pszczelarzy.Choć i tak kilku wjechało . Dla nich to jedyny pożytek w roku dla "wędrowników " to epizod .Kto pozwala na ten rabunek? Chciwość i reklama lobbystów . Może słowa są ostre i przyziemne ,nieskładne, ale tak wyglądają rzeczy ,przyziemnie i brutalnie . Nie ma co gadać o ODR i Izbach to inny świat . A co do prezydenta ,spróbujcie się dogadać w 4-6 Niezależnych Związków wtedy z Wami będzie musiał gadać ,a tak to spychologia jednego na drugiego . Lepiej by pewnie było należeć pod resort .
 10. baru

  Uwaga - teren przepszczelony!

  Tylko zachowywać umiar i zachowywać się normalnie . Pszczelarstwo padło ofiarą mody "nawiedzonych ekologów" i lobby producentów . Normalność i zdrowy rozsądek to rzecz dziś deficytowa w wielu dziedzinach. Rozciąga się ten deficyt i na pszczelarstwo. -dotacje do odkładów czyli * pomoc dla analfabetów pszczelarstwa, którzy nie potrafią ,utrzymać stanu pasieki czy też zrobić odkładu (pomijając oczywiście wypadki losowe ) -dopłaty do leków ,gdzie ceny po dotacji są droższe niż wolnorynkowe przed - *dlaczego ?. - dopłaty do lawet ,gospodarki wędrownej , *gdy prawie połowa kraju to rejony zapowietrzone - "walka" o zwiększenie liczebności pni pszczelich. * wiem ile było pni w mojej miejscowości 40 lat temu (było dużo mniej), teraz nie tylko u mnie, o ile zmniejszyło się pastwisko pszczele ? (działki budowlane,trawniczki Angielskie) a liczba pni się potroiła. - reklamowanie na wykładach ,ciast i innych "dopalaczy dla pszczół " tylko po to żeby stworzyć złudzenie rozwoju . *po co? ,kto ma w tym interes ,gdy wiadomo że -jak w tytule tematu . -"walka o drzewa" * następny pomysł ,przepłaconych nierobów na sianie zamętu.W skali kraju powierzchnia zadrzewienia według lat powojennych ile wzrosła ? ile gruntów ornych jest już lasem . O te parę drzew ,chorych lub przy drodze robi się aferę na całą Unię a nie skojarzy się faktu że Ci co " walczą " wyjechali do miasta zostawili hektary na wsi i porosły one lasem . itd; itp;
 11. baru

  Uwaga - teren przepszczelony!

  Idziesz pod prąd . trzmieli coraz mniej dlaczego ? Przecież u mnie mało kto gdzie "pryska" mając wiedzę o skutkach "propagandy o wymieraniu pszczół" pomału muszę emigrować z pszczołami ,już nie pomoże sianie roślin pyłkodajnych to po prostu za mało .
 12. baru

  Koronawirus a pszczelarstwo

  I umierali ,taka jest rzeczywistość .niestety ciężko stwierdzić na ile pomaga nam w przebyciu choroby bycie pszczelarzem. Dlaczego? bo wiele jest przypadków że ludzie przechodzili lekko lub wcale a nie mieli styczności z pszczelarstwem. Ja chyba przeszedłem lekko , czy chorowałem nie wiem ,leżałem dwa dni myślałem że grypa (smak i węch był) . Za 3-4 dni rozchorowała się córka dwa tygodnie 38,5 st i kaszel ,dwa testy ujemne . A za miesiąc wynik na przeciwciała dodatni 🙁 Z tymi pszczelarzami co mam osobisty kontakt co chorowali, to wirus dał im w kość .
 13. baru

  Martwe rodziny pszczele

  W tym 4 mogła być cerane (sucha) i też bym się nie posiłkował nimi . Postępowanie jak w poście powyżej . Ogólnie ryzykowne i nie zalecane jest wykorzystywanie ramek po spadłych rodzinach.
 14. Może być charakter pszczół - jeżeli nie było takich sytuacji wcześniej to -możliwy brak pokarmu -możliwy brak matki (spokojne, ale może być matecznik ) -możliwy cichy rabunek (lub przebyty rabunek) -możliwa choroba Bez przeglądu to tyle .
 15. baru

  Polski wosk i polska węza

  Ta będzie z karmelem żeby chętniej budowały ?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...