Skocz do zawartości

baru

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  660
 • Rejestracja

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.pasiekabajorek.pl/

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Lokalizacja
  Rzepiennik Biskupi
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak

Ostatnie wizyty

451 wyświetleń profilu
 1. baru

  Ciekawostki z życia warrozy

  Waroza widziana pod mikroskopem ,na drugi dzień po zastosowaniu olejku eterycznego,tymiankowego .Zabrana z wkładki pod dennicą osiatkowaną .Jakość nie najlepsza bo nagrywane tel. przez okular mikroskopu . Mocno się szarpie ale ruchy trochę nieskoordynowane ,czyli jakieś porażenie jest.Na trzeci dzień nie było żywych. Załóż konto na YT to będziesz mógł wrzucać bezpośrednio ze smartfona jest możliwość też edycji (przycinania ) na YT. A później na forum. Są też programy w Sklep Play na smartfona do edycji wideo. Kupujesz kabelek podłączasz do komputera, zaznaczasz transferuj pliki( na ekranie smartfona) i kopiujesz wszystko ze smartfona. https://www.youtube.com/watch?v=fhmQthrz-A4 Wroza z odgryzionymi nóżkami . Kliknięcie na wyświetlony odnośnik w nowym oknie powiększa zdjęcie . .
 2. baru

  Sezon 2020

  Pszczelarz sąsiad (palą palnikiem,tróją drożdżami ,i chemią, kamyczek do uczciwości) którego ule ta rodzina rabowała plus waroza i nosema z tych uli . Pierwsze to badanie na nosemę u siebie ,jak brak, to do Puław próbki .
 3. baru

  O ziołomiodach technicznie

  Tylko i wyłącznie dzięki moderatorom. 😂😂
 4. baru

  O ziołomiodach technicznie

  Chcesz uchodzić za poważnego faceta? Dokładnie tak to wygląda w Waszym wykonaniu . Ciekawe ile osób ( z Polanki) miało okazję oglądać ,brać udział w dzisiejszym szkoleniu ,warto było . Chętnie bym wymienił się zdaniem ,oczywiście nie tutaj (bo już mnie nudzi wysłuchiwanie bredni o fałszerstwie ) tylko na pw czy tel.
 5. baru

  O ziołomiodach technicznie

  Jestem pewien że niepotrzebne są tu nieprzychylne komentarze . To temat "technicznie o ziołomiodach" To tak jakżeby wegetarianin na forum wędliniarskim krytykował produkcje wędzonek 😄. Dyskusja biegnie nadal, ale dzięki moderatorom, już poza Tym forum .
 6. baru

  O ziołomiodach technicznie

  😂😂😂 W odpowiednim temacie, możemy dyskutować o uczciwości. A tutaj tylko, zainteresowani 😉, Technicznie naprawdę trudny do uzyskania, w takiej postaci. Gdyby ktoś się obawiał, że może kogoś uczulić, już, niedostępny.
 7. baru

  O ziołomiodach technicznie

  Ja też 🤨. Zrozumiano !!! Ja potrafię odróżnić miód od ziołomiodu i wytłumaczyć na czym polega różnica klientowi . Kwestia nazewnictwa ,spełnienia wymogów to sprawa do dogadania i o tym ten temat .
 8. baru

  O ziołomiodach technicznie

  Widzisz Darek jak Ty etos Polanki na wyżyny wznosisz . Pozazdrościć elokwencji i ogłady . Zaszkodzić możesz jak każdy . Pomóc chyba sobie . P.S.Jak by nie patrzeć mój i 90% postów powyżej to off top . Z technicznego punktu widzenia, zostało tylko, jak kopnąć .
 9. baru

  O ziołomiodach technicznie

  Po pierwsze nie da się wyjść poza cytowany tekst ,dlatego piszę post pod postem . Po drugie, ile Polanka zyskała na tym temacie szacunku w świecie pszczelarskim ,i u swoich klientów . Co pomyśli urzędnik z ministerstwa ,czytając ten temat, jak potraktuje przedstawicieli . Dlaczego... kto ma w tym interes ?
 10. baru

  O ziołomiodach technicznie

  Ziołomiód, nie miód, czaisz różnicę ? Bo normalni ludzie,zjadacze miodu i ziołomiodu tak ,do nich dociera . Jak nie pijesz to jeszcze gorzej .
 11. baru

  O ziołomiodach technicznie

  Darek, pa pa, ja piję o wiele mniej szkodliwe rzeczy . Jak wytrzeźwiejesz zadzwoń pogadamy tel. masz, bo na forum straszny z ciebie gieroj . Szkoda że na spotkaniu nie pokazałeś co potrafisz.
 12. baru

  O ziołomiodach technicznie

  Darek co mam Ci napisać że g.prawda ? Mijasz się z prawdą i dobrze to wiesz. " Sztuczna pierzga " to pyłek z miodem ubity w komórce pszczelej i włożony do ula ,pszczoła nie ma żadnej możliwości ingerencji w zawartość tego pakietu ,może co najwyżej zalać to miodem i zasklepić . Więc tutaj słowo pierzga użyte dla nazwania ubitego (nie przerobionego przez pszczoły )pyłku nie jest adekwatna . W przypadku ziołomiodów każdy miligram jest przez pszczoły przerobiony do postaci przyswajalnej dla nich . I to jest zaletą ziołomiodów. Czyli pszczoła go przerobiła ,to już nie jest syrop z ziołami . Wykaż mi tutaj przewrotność mojego postępowania . czarg etykietę projektowałem zanim w ogóle była jaka kolwiek dyskusja ,można powiedzieć jest nowatorska ,bo nigdzie po etykietach z ziołomiodem nie padało słowo syrop a tylko pożywka .Ja chcąc być uczciwy napisałem syrop, dla mnie syrop kojarzy się z roztworem cukru . Tyle i tylko tyle . Jednak przy sprzedaży zawsze powtarzam to do znudzenia że to syrop cukrowy z pokrzywami lub aronią . Niektórzy mówią ,przecież my to wiemy po co powtarzasz to ciągle. Wtedy mówię o tej dyskusji i Waszych ..no . Jak widzisz nic nie ukrywam i dlatego mam odwagę z Wami dyskutować . Dobrze wiesz że wymagania dla RHD są mniejsze niż dla SB ,jednak pewnie załatwię sobie dla świętego spokoju . Rozmawiałem zresztą o tym z Wet. kontrolującym mnie . Prezes nie ma patentu na jednomyślność i dlatego puki co używamy nazwy obowiązującej dla tego produktu . Jak się zmieni nazwa to zmienię też i etykietę i dorzucę "cukrowy" .Co do produktów pszczelich najwyższy czas je poszerzyć . Co do tradycji to właśnie ja tworzę 😃😃. Jestem wykwalifikowanym pszczelarzem (prowadzenie i nadzorowanie ) z wieloletnim doświadczeniem ,cieszę się zaufaniem w gronie znajomych ,produkty z mojej pasieki trafiają do różnych zakątków Polski i świata ,grono klientów jest stałe i się rozszerza co świadczy ,przynajmniej dla mnie o ich dobrej jakości, co ostatnio dotyczy też ziołomiodów .
 13. baru

  O ziołomiodach technicznie

  Temat jest o ziołomiodach .Ziołomiód z definicji i tradycji wytwarzania jest z syropu cukrowego i zioła. Jeżeli taka informacja jest na et. to Karpacki traci argument , myli pojęcia . U mnie takich pytań o jakość miodu nie ma . Miodu zresztą też pewnie już za chwile nie będzie . Czy produkty sprzedawane bezpośrednio od rolnika ,pszczelarza w ramach SB i RHD są badane ? Nie i nie muszą być bo to sprzedaż ze źródła . -popularyzowanie polskiego miodu i innych produktów pszczelich wśród społeczeństwa. Tutaj myślę że bardzo dobrze wypełniam ten punkt. Ulotki o właściwościach i składzie produktów pszczelich sprzedawanych przeze mnie, czyli miodu,pierzgi, pyłku, propolisu i ostatnio ziołomiodów a także i podmore ,pokazywanie pszczół w uliku obserwacyjnym i tłumaczenie biologi pszczół oraz ich roli w środowisku, każdy klient ma u mnie gratis. - reprezentowanie interesów pszczelarzy oraz ochrona ich godności i dobrego imienia, integrowanie środowisk pszczelarskich i podnoszenie kwalifikacji pszczelarzy, Kwalifikacje mam , potwierdzone przez odpowiednie papierki . Integrowanie środowiska to rozumiem ,przez współprace i pomoc każdemu pszczelarzowi bez względu na przynależność i tego się trzymam .Zresztą bardzo dużo mam znajomych niezrzeszonych . Należę( tylko ) do Karpackiego Związku Pszczelarskiego i Stowarzyszenia Polanka . O godność muszę "walczyć " tylko na tym forum , ale każdy myślę potrafi ocenić poziom dyskusji . Na koniec, temat jest o ziołomiodach technicznie ,zdominowali go jednak przeciwnicy robienia ich w ogóle . Można dyskutować o nazwie ,o składzie, o przepisach ,ale trzeba dyskutować . Dzięki temu tematowi poznałem fajnych pszczelarzy z którymi mogę normalnie porozmawiać podyskutować ale tylko tel. .Brak moderacji powoduje że przez chamskie wypowiedzi nikt nie odważy się cokolwiek napisać ,a miał by kto i o czym pisać bo świat idzie do przodu . Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli wszystkim .
 14. baru

  O ziołomiodach technicznie

  Wiecie co ,szkoda mi Was .Wasze epitety będą wisieć w necie . A świat ....
×
×
 • Dodaj nową pozycję...