Skocz do zawartości

baru

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  592
 • Rejestracja

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.pasiekabajorek.pl/

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Lokalizacja
  Rzepiennik Biskupi
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak

Ostatnie wizyty

160 wyświetleń profilu
 1. baru

  KORONOWIRUS

  Tutaj potrzebny dystans . do akceptacji, na "odlotowym" forum do nowych rzeczy których nie było, gdyśmy dorastali do klientów, którzy się domagają płynnego miodu w środku zimy . mnie też by się przydał do... ;) .
 2. baru

  KORONOWIRUS

  Wyrozumiały jesteś .Dobrze że nie dorastałem w takich czasach, to i smak inny 🥂
 3. baru

  KORONOWIRUS

  Widać moderatora wcięło,albo mu mowę odjęło . Panowie dajcie na luz .🍻 Bo dostaniecie kwarantanne 😆
 4. baru

  Wracając do "ziołomiodów"

  Masz poczucie humoru
 5. baru

  Wracając do "ziołomiodów"

  Czy jest gdzieś miejsce w internecie gdzie można pogadać normalnie o właściwościach produktów pszczelich ? Bez nawalanki ? poproszę o link na pw by oficjalnie nie wspierać konkurencji .;). Przecież tutaj z założenia nie ma przyzwolenia .na chwalenie "tego czegoś" Jeżeli państwowy urzędnik używa słowa ziołomiód i jest wpisane do papierów unijnych jako produkt regionalny ,to czego tu szukać ? Cukro-miód 😆 Miód sztuczny 😆 ludzie opanujcie się . Mam nadzieję że będzie rok miodny (jak 2015) czego sobie i państwu życzę .
 6. baru

  Woskomat WAXO

  Jesteśmy dorośli i rozumiemy pewne rzeczy. To że ciężko było zainteresować tematem, to tylko z tego względu że Panowie mają dużo innych zajęć i z tego też profity. Woskomat powstał z grantu ,jest własnością uczelni,pracowało nad nim wielu ludzi za co dostali rozumiem pieniądze. Z produkcją jest problem bo od razu trzeba zarobić gruba forsę dla uczelni. Gdyby wymyślili i zrobili w garażu sami(co zdaje się było możliwe) to i produkcję by rozpoczęli w garażu . Już by kilka egzemplarzy było na chodzie .;) i kasa by dla nich spływała. Ot życie . Chyba że jestem w błędzie.
 7. baru

  KORONOWIRUS

  W związku z epidemią ,nie zawieszamy sprzedaży produktów pszczelich ale zachowujemy środki ostrożności . Tego naród od nas wymaga
 8. baru

  Wracając do "ziołomiodów"

  Propozycja na prawą stronę etykiety .Pół żartem😉 przy kawie. Ziołomiód aroniowy Ziołomiód nie jest miodem , ale jest produktem pszczelim . Bazą jego jest syrop i sok z aronii . Przechowywać w temp.<15st.Chronić przed światłem słonecznym. ew. coś o krystalizacji Uwaga: Może zawierać więcej enzymów niż z miody nektarowe Może zawierać śladowe ilości miodu Mogę zrezygnować z drugiego członu.😉 Dlaczego jest produktem pszczelim ? Bo krowa karmiona trawą (naturalną paszą 😉) daje mleko , tak samo jak karmiona kiszonką stworzoną przecież przez człowieka. Nad składem pochyliłbym się razem jjb lub kimś kto rozkminiał te sprawy od środka . .Sorry za złośliwości w poprzednim poście ale nie rozumiem tego że mnie ni rozumiecie .
 9. baru

  Woskomat WAXO

  Pan prof. nie zdradził nic ,ile czasu zajmuje,ile będzie kosztowało, (to zależy od potentata który podejmie się produkcji 🤔) to że % zawartość nie istotna też , To że posiada w swoim wnętrzu procesor to 👍. Że została użyta drukarka 3d ,super. W mojej ocenie , nadzieje związane z tym urządzeniem były większe . Znormalizować próbkę można było wagowo, jest objętościowo. Jak będzie dobrze działał to pół biedy. Na próby antybiotykowe trzeba czekać 4 godz.
 10. baru

  Wracając do "ziołomiodów"

  Czarg nie naturalne jest nazywanie naturalnych rzeczy nienaturalnymi . Ja rozumie że poszło hasło na spotkaniu, skończyć z tymi ziołomiódmi, bo nawet prelegenci się mylą 🤫🤫. Ile opuściła ze stawki😉. Za naukę 😉 Nikt nie pokwapił się szanownemu kworum wyjaśnić co to są ziołomiody. Ile znaczą dla ludzi, jaka mogą spełnić funkcję "jako SP"
 11. baru

  Woskomat WAXO

  Mamy zapewnienie że działa Super że jest , 👍 Myślałem że będzie wykrywał rodzaj zafałszowania ,w % wtedy byłby pomocny w ściganiu fałszerzy . Teraz związki ramię w ramię przeciw kombinatorom ,wprowadzić Polską normę na węzę ogólnodostępną i obowiązującą . Co do badań na przyszłość , to już dla specjalistów od chorób ,ciekawe jak wpływa na larwy mix tych zafałszowań 😠. Wydaje się że najtrudniej wynaleźć coś a tutaj okazuje się że "kopiowanie" produkcja jest najtrudniejsza😉. Wymarli Ci wszyscy rzemieślnicy którzy za czasów komuny robili cuda ? Trzeba od razu uruchamiać pół świata ? Mój wniosek jest taki ,jeżeli dało się wyprodukować jeden w warsztacie to i da się produkować setki w warsztacie będzie zapotrzebowanie będzie rozwój zakładu. Ile tego trzeba ? w Polsce może z 200 sztuk?
 12. baru

  Wracając do "ziołomiodów"

  Więc co .Co z literaturą opisującą dosłownie, właściwości lecznicze miodów, propolisu, pierzgi, mleczka pszczelego ? Wychodzi że jest nielegalna. Po co te szkolenia? Czym jest apiterapia. Ktoś bocznymi drzwiami wprowadził takie zapisy a nie inne . Kto? Podejście do etykiety trza zrobić, ale trochę wcześniej trzeba się zagłębić w zawiłości "ślimakowo - marchewkowe" ; Temat się robi za bardzo rozwinięty ,mnie pisanie elaboratów nie cieszy a skrótami myślowymi nie zawsze się trafia w sedno i nie zawsze jest się dobrze zrozumianym.O tym trzeba pogadać na tel. Tutaj zaś , o tym kto powinien lobbować za produktami pszczelimi ,kto powinien dbać o to żeby nie "spychać" ich do kategorii "suplementów diety" które kojarzą się z naciąganiem . Myślę że sprawa przebiega wielowątkowo ,pierwsze udało się zakazać "mówienia prawdy "o produktach pszczelich w imię czegoś tam. I drugie, przy okazji dyskusji o ziołomiodach ,zamiast iść w kierunku rozwijania (ew. kontroli) tych produktów pszczelich. Dyskredytuje się je , ciekawe że temat"wypłynął " w różnych miejscach w tym samym czasie🤔strasznie ciekawe. Telepatia ?? Celowo nie wspominam tutaj o fałszerstwach bo to sprawa jest dla odpowiednich służb .
 13. baru

  Wracając do "ziołomiodów"

  🍻🥂 Zacytowałem fragmenty które wydają się istotne dla mojego toku myślenia . Lobby farmaceutyczne . Właśnie "trawię" przepisy .jestem na 24 stronie wieczorem dalsza część . Myślałem na tym żeby "zmodyfikować" etykietę i pokazać . Nie podoba mi się zapis zabraniający opisywania właściwości leczniczych przykładowo miodów .Nawet w broszurach . Cz właściwości pro zdrowotne będzie cacy ?
 14. baru

  Wracając do "ziołomiodów"

  Jest trochę tego, 😉 Przejrzalem trochę ofert. nikt nie napomknoł nawet że to syrop z ziołami czy czymś innym, pożywka to odpowiednie okreslenie😉 Miód z czarnuszką to też nie ziołomiód, Podsuńcie mi gdzie jest przepis że karalne jest opis właściwości leczniczych produktu? Czy dotyczy to też miodu? Czy publikacje naukowe o właściwościach leczniczych produktów też podpadają pod to? Jeżeli nie ma normy, to zakładamy nowy temat, wypracujmy je.. Może w ramach tej grupy, uda się opracować zdrowa normę. Wtedy każdy z grup chętnych przestrzegania jej będzie mógł dopisać na etykiecie, spełnia normę NUP, Norma Uczciwego Pszczelarza 👍
 15. baru

  Wracając do "ziołomiodów"

  To argument za . 🍻 W obecnej sytuacji wirusowej .
×
×
 • Dodaj nową pozycję...