Skocz do zawartości
pytla

Kawiarenka pytli

1390 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość daro

Moi nie ,, nasi,,. W otoczeniu moich dziadów nawet wół miał rozum . Cep bezmyślne urządzenie mimo że się rusza i nawet może bić , rozumu nie posiada. Fakt , może obrażam debila . Przepraszam. Może pić przestań ?

Lub pij bez okazji ?

Jak można lać na pomniki i mówić o sobie - Polak ? Jak można nie być dumnym  w Święto Narodowe I Kościelne ? PiS - owskie ?

P.S. Władałem dość biegle. Cepem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Wpadłam okna pootwierać, bo nie dość, że gorąco także nocą, to widzę,  że temperatura rozmów też się podnosi ,a temperament rozmówców ciężko będzie rozładować.

Tylko się nie bijcie!

No , a jeśli już to uważajcie....aby nie po oczach, bo kto tu będzie pisał i czytał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z okazji Święta kościelnego przebaczam wszystkim którzy próbują mnie traktować jak konkwistadorzy hiszpańscy Indianina z plemienia Azteków. Nie te czasy... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Moralność Kalego polega na tym że źle jak Kalemu ukraść krowy a dobrze jak  Kali komuś ukraść krowy. Ja nie agituję za żadną partią czy Kukizem jak Atena . PSL pozbyło się chłopów i bycia partią chłopską samo , beze mnie  ,a wyciąga się przedwojenny herb PSL (tego od Mikołajczyka i tych rozstrzelanych przez NKWD) - Żywią i Bronią. Ateno przeczytaj dokumenty swojej partii ,rzekomo bezstronny . Pozbyło się żeby Pan Struzik i jemu podobni byli w PSL.

Ja tam co wieczór  -i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom. PSL od lat zawsze w koalicji co zrobiło dla rozwoju pszczelarstwa ? Nie Ty Ateno a Twoja partia ?

Pytlo kto kogo ma bić ?

Przykro jak obraża się naszą Ojczyznę .  I tyle a może aż tyle. To nie forum polityków i politykierów .

P.S. Jak rozumiem jako katolik ? Instytucja Kościelna odpowiedzialna za Konkwistę istnieje do dziś . Określa się ją jako Św. Inkwizycję - Kongregacja ds. Wiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na naszym portalu nie jest jeszcze tak źle. Nikt mi "fizycznie" nie grozi. Na portalu "sadownictwo" dwóch zacietrzewionych umawia się na autentyczny pojedynek którego podłożem są poglądy polityczne... A może jakie Taliby spod Grójca? Pożywiom - uwidim czym się skończy ta kuńfrontacja? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy jesiennej pogodzie naszły mnie takie oto refleksje; otóż wkrótce tylko pszczelarstwo stanie się dziedziną produkcji rolnej którą, z różnych powodów, trzeba będzie intensywnie zgłębiać. No bo spójrzmy; zboża - wjeżdża agregat uprawowy na pole, orze, nawozi, sieje, bronuje, - wiosną -herbicyd, coś na choroby i ... czekać na kombajn. Gdzie tu miejsce na inwencję rolnika?  Brojlery; wpuszcza się 100 000 sztuk piskląt, standardowa pasza aż do "zbioru" - fabryka!!!

  A w pasiece??? Każdy pszczelarz po swojemu, każdy w innych warunkach, każdy na innych pożytkach, ilość rodzajów uli - też duża a w każdym inaczej... a jeszcze sadownicy, działkowicze, rolnicy, pogoda, sąsiedzi których pszczoły "gryzą", bartnicy którzy dbają by niektóre gatunki chorób i szkodników nie wyginęły.

  Co nas łączy? Na pewno miód i warroza, a może cóś jeszcze??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie poza konkursem, ale nie chciałem zakładać osobnego tematu.

Czy dh-bartnik jest jeszcze czynnym forumowiczem ? 

Pan Stanisław czytuje forum. Przy okazji sobie przypomniałem, że stulisz miotłowy, który od Niego dostałem pięknie się rozrósł i miałem zamieścić zdjęcia. Oj, zapomniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Kto jest za zatrzymaniem czasu....

Gdyby to było możliwe, to oczywiście jestem za. Po co coraz to inne jubileusze? Po co te zbliżające się terminy różnych spotkań czy płatności? Po co to stale zmieniające się oblicze w lusterku , i cały szereg innych problemów, pojawiających się wraz z  upływającym czasem.

Krótko mówiąc jestem za.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol."Cayose" - tak, wchodzę na forum "Polanka" i  czytam teksty.  Nie piszę, bo od tego jest b.wielu młodszych Kolegów.

   Życzyłbym sobie, by każdy z Kolegów napisał na forach polskich tyle tekstów co ja  napisałem, no ale wówczas było takie  zapotrzebowanie.

 

    Pozdrawiam  wszystkich Kolegów, a szczególnie tych, co o mnie jeszcze pamiętają.

 

                                                         d-h  Bartnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było możliwe, to oczywiście jestem za. Po co coraz to inne jubileusze? Po co te zbliżające się terminy różnych spotkań czy płatności? Po co to stale zmieniające się oblicze w lusterku , i cały szereg innych problemów, pojawiających się wraz z  upływającym czasem.

Krótko mówiąc jestem za.

Pozdrawiam.

 

Każdy byłby za, ale niestety Panie Czesławie tu nie o filozoficzne podejście do przemijania idzie,

a o lans PSL-owskiego projektu

 

http://www.rp.pl/Polityka/309109954-PSL-chce-czasu-letniego-przez-caly-rok.html

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/czas-zimowy-psl-sejm,139,0,2375819.html

 

ach te klapki na oczach i jeden punkt odniesienia - co nowego powie partia, to zaraz nam Pan A. powtórzy

i zaproponuje żeby poprzeć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy byłby za, ale niestety Panie Czesławie tu nie o filozoficzne podejście do przemijania idzie,

a o lans PSL-owskiego projektu

 

Oczywiście kolego "Czarg" , celowo skierowałem swoją odpowiedź na filozoficzne podejście do tematu, bo uważam , że pytanie zadane przez kolegę "Atenę", ma tyle sensu, co odpowiedź , czy ruszając rano do pracy, lepiej podnosić lewą , czy najpierw prawą nogę?

Jak widać , tematy pszczelarskie się powoli wyczerpują, a coś przecież trzeba napisać.Gdyby rzeczywiście coś od tego zależało, to powinien on przedstawić swoje zdanie, odpowiednio je uzasadnić, a następnie ostrzec ewentualnych dyskutantów, gdzie będą zaszufladkowani, jeśli wypowiedzą się za, lub przeciw. Zadanie tylko pytania, pozwala mu następnie dowolnie interpretować odpowiedzi.

To, w jaki sposób jego ugrupowanie polityczne stara się przypominać nam , że jeszcze istnieje, pokazuje, że gdyby rząd zapytał się , czy zegar dalej ma się poruszać w tę stronę do do tej pory, to PSL miał by zdanie przeciwne. Tylko po co? tego to nam kolega A chyba nie napisze.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemuż by nie, wszak nie samą warrozą pszczelarz żyje. Czekałem na reakcję "dyżurnego"... i oczywiście była. I jak się tu nie uśmiać po pachy? 

Mam następną informację, czekam na reakcję... W okolicach Żagania, grzybiarze ruszyli w las i ... przerwali Amerykanom manewry.  Może to koniec  Polski w NATO? Oczekuję "poważnych" komentarzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje tematów do Hyde Parku? 

  Oto kilka które  zadaję JA, oczekując odpowiedzi na TYM portalu jako, że jest to portal NASZ, ludzi zainteresowanych tematyką pszczelarską;

   Czy jesteś za wydaniem 2,6 miliarda złotych na budowę i rewitalizację strzelnic? 

   Czy jesteś za kontynuowaniem miesięcznic i kontynuowaniem działalności podkomisji smoleńskiej 

    Czy jesteś za dalszym rżnięciem Puszczy Białowieskiej? 

     Na razie tyle....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego dzielić już i tak podzielone środowisko pszczelarskie tematami politycznymi ?

 

Rozmawiajmy o polityce tylko w kontekście pszczelarstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Rozmawiajmy o polityce tylko w kontekście pszczelarstwa.

  Czuję się wywołany do tablicy, choć idę ku niej niechętnie ale... przedstawię mój punkt widzenia. Wielu, TU piszących,

podkreśla/ uwypukla /  w sensie negatywnym/ rolę PSL-u wpływu na stan pszczelarstwa. Najczęściej przez pryzmat tego iż p. Sabat miał TAM poparcie. Uważam, że przede wszystkim miał poparcie wśród członków którzy na niego głosowali, wszak nikt nie kwestionował legalności wyborów. 

  Czas mija, sytuacja się zmienia, odium Talibów /PSL-u/ w polskim społeczeństwie jest powielane po przez przywoływanie, często nieprawdziwych wydarzeń nawet z dość odległej historii. Często zaciera się czy to jeszcze historia czy już histeria.

   A teraz inaczej, po nowemu; 

 W ubiegłym roku, na Dolnym Śląsku, z inicjatywy PSL zorganizowane zostało spotkanie szefów organizacji regionu. Nikt  nie pytał kto zorganizował, nikt nie mówił kto zorganizował. Konkluzja była jedna; spotkanie było potrzebne, wszyscy uczestnicy dziękowali za inicjatywę. Pokłosiem była konferencja. Wielu na niej skorzystało. 

  W br. znowu PSL zainicjował spotkanie Młodych. Pomyje lały się strumieniami na tę inicjatywę. I co? Ano nikt w trakcie nie interesował się kto był inicjatorem, ważne było to że znowu zaistniały przyczółki czegoś nowego co ma przynieść efekty pszczelarstwu. 

   Nie widzę hurra optymizmu z powodu działalności nowego Ministerstwa czy nowego szefa PZP. Wciąż czekać???

   A może wmyśl starego przysłowia; "jak się nie ma to się lubi (a co się lubi?) to się lubi co się ma". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

Wielu, TU piszących, podkreśla/ uwypukla /  w sensie negatywnym/ rolę PSL-u wpływu na stan pszczelarstwa.

Od 93 roku PSL 18 lat w rządzie .

Od 89 roku

Ministrowie  rolnictwa na 20 - 10 z PSL .

Prezydent PZP poseł na sejm z ramienia PSL

No i się pytam CÓŻ TAKIEGO PSL ZROBIŁ DLA PSZCZELARSTWA ?

Już taki brak pomysłów że czas zatrzymał PSL szef kurde , drugi Kopernik.

Choć jak słyszałem Kopernik była kobietą. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do baru; gdybym to pisał byłaby wrzawa; propaganda, propaganda, propaganda....

Do daru; na 20 dziesięciu z PSL-u. To jakież wiekopomne, nowatorskie rozwiązania wprowadzili  CI INNI?  Oceńcie /ci którzy przez wiele lat tkwiliście w strukturach PZP co w ramach potężnego kołchozu zrobiliście aby było lepiej/. Ja z pszczelarstwem, jako amator, "związany " jestem od 10 lat, poza wszelkimi strukturami. Napisz, i podkreśl wężykiem czego oczekiwałeś od ministrów a nie spełnili co byłoby w ich kompetencji ale aby nie naruszało praw samorządu pszczelarskiego. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Do baru; gdybym to pisał byłaby wrzawa; propaganda, propaganda, propaganda....

Do daru; na 20 dziesięciu z PSL-u. To jakież wiekopomne, nowatorskie rozwiązania wprowadzili  CI INNI?  Oceńcie /ci którzy przez wiele lat tkwiliście w strukturach PZP co w ramach potężnego kołchozu zrobiliście aby było lepiej/. Ja z pszczelarstwem, jako amator, "związany " jestem od 10 lat, poza wszelkimi strukturami. Napisz, i podkreśl wężykiem czego oczekiwałeś od ministrów a nie spełnili co byłoby w ich kompetencji ale aby nie naruszało praw samorządu pszczelarskiego. 

 

Ja pierdziele. O jakim samorządzie pszczelarskim piszesz? Chyba nie o tym o którym robinhhod od lat pisze?

 

O jakich prawach tegoż samorządu.? 

 

Piszesz na forum Polanki, czyli Ludzi co o zmianę walczyli.

 

Na jaką zmianę przez lata ktoś się zgodził?

 

Dupa blada, pierdzielenie farmazonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym jest Polski Związek Pszczelarski jak nie samorządna organizacja zrzeszająca pszczelarzy?  Ma swoje prawa i obowiązki wynikające z obowiązującego statutu. Statut musi zawierać zapisy zgodne z Konstytucja i innymi przepisami prawa obowiązującymi w Rzeczpospolitej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...