Skocz do zawartości
pytla

Kawiarenka pytli

1390 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość daro

Żurawie przyleciały to nie za płotem a doma. Wymiata dennice i ,, piaskowych dziadków ,, . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żurawie przyleciały to nie za płotem a doma. Wymiata dennice i ,, piaskowych dziadków ,, . . .

Rozumiem , że przez kurtuazję nie wspomniałeś  o "piaskowych babkach"...

Albo nie rozumiem jak zwykle "przełożenia Twojej chłopskiej logiki na moją ubogą wyobraźnię.

Reasumując... na trzeźwo nie kumam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

2 Kolegów zmiotło jeden 84 , drugi 96 . A piaskowa babka to nie drożdżowa.

Dziadów też wymiotło z PZP. Chyba Wiosna nie ? A może odwilż. Kiedy co przywiozę byś Kobieto skumała. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 Kolegów zmiotło jeden 84 , drugi 96 . A piaskowa babka to nie drożdżowa.

Dziadów też wymiotło z PZP. Chyba Wiosna nie ? A może odwilż. Kiedy co przywiozę byś Kobieto skumała. :D

No toś mi zabił ćwieka chłopie!

Nie wiem jak odpowiedzieć.

Czy, żebyś się nie spieszył, czy żebyś zdążył...zanim i mnie zmiecie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszło, w kawiarni, wypić "cierpkie wino" ku pomięci nieodżałowanego, dla mnie,  Wojciecha Młynarskiego którego słowa "róbmy swoje, kiedy nam się jeszcze chce" wciąż są dla mnie mottem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żal Panie Leszku, ale jak widać coraz częściej nam przystoi raczyć się winem na stypie cierpkim winem kogoś lub czegoś żałując..

 

Wróćmy do prozy dnia codziennego, bo życie toczy się nadal także na Polance.

 

Nie mogę się doczekać komentarza tygodnia, choć jest komu i o czym pisać, bo rozjazdów i wyjazdów było wiele..   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, coś zacichli pszczelarze... Wszyscy na rekolekcjach?  A tu gore....

   Jak wieść gminna/powiatowa/wojewódzka niesie w niektórych regionach /nawet u uczonych w pismach pszczelarskich/ nastąpił, tej zimy pogrom.

    Zamyśliłem się nad szklaneczką trójniaka, ale moja wiedza(?) w tej materii tak mikra, że do mądrych wniosków mi daleko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre 10 lat temu biegając i psocąc jak przeciętny chłopiec wbiegłem do nieopodal położonej pasieki sąsiada. Zaciekawiły mnie kolorowe domki z których wylatywały pszczoły, pozadawałem kilka pytań i tak pozostałem tam przez kilka kolejnych lat. Odłożyłem piłkę i kolegów z podwórka na bok i zacząłem zgłębiać tajniki pszczelarstwa i życia pszczół ucząc się od sąsiada - staruszka. On cierpliwie odpowiadał na moje pytania i snuł opowieści a ja odpłacałem mu się towarzystwem i "nowoczesnymi, internetowymi, pszczelarskimi ciekawostkami", które mu przedstawiałem - działając w tym czasie jako najmłodszy uczestnik forum zagajnik i polanka, który męczył niestrudzenie swoimi dziwnymi pytaniami drogą Pytlę i Dh-bartnika (występowałem pod innym nickiem niż teraz). Przyszło liceum, imprezy, potem studia. W międzyczasie starszy sąsiad zmarł a ja odłożyłem marzenia o własnej pasiece na później.

Dziś przyjeżdżając do rodziców na święta odwiedziłem dawne zakamarki - terenu gdzie stała pasieka za żadne skarby bym nie poznał - pozostała ona tylko w mojej głowie.

 

Z sentymentalnymi pozdrowieniami

Zdrowych i Spokojnych Świąt! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne święta ,piękna historia i melodia .Film można gdzieś namierzyć ?

cayose  nie żyj tęsknotą ,podjedz do jakieś pasieki na pewno pozwolą Ci posłuchać muzyki  ;) .A w rozmowie z pszczelarzem może odnajdziesz starszego Pana .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre 10 lat temu biegając i psocąc jak przeciętny chłopiec wbiegłem do nieopodal położonej pasieki sąsiada. Zaciekawiły mnie kolorowe domki z których wylatywały pszczoły, pozadawałem kilka pytań i tak pozostałem tam przez kilka kolejnych lat. Odłożyłem piłkę i kolegów z podwórka na bok i zacząłem zgłębiać tajniki pszczelarstwa i życia pszczół ucząc się od sąsiada - staruszka. On cierpliwie odpowiadał na moje pytania i snuł opowieści a ja odpłacałem mu się towarzystwem i "nowoczesnymi, internetowymi, pszczelarskimi ciekawostkami", które mu przedstawiałem - działając w tym czasie jako najmłodszy uczestnik forum zagajnik i polanka, który męczył niestrudzenie swoimi dziwnymi pytaniami drogą Pytlę i Dh-bartnika (występowałem pod innym nickiem niż teraz). Przyszło liceum, imprezy, potem studia. W międzyczasie starszy sąsiad zmarł a ja odłożyłem marzenia o własnej pasiece na później.

Dziś przyjeżdżając do rodziców na święta odwiedziłem dawne zakamarki - terenu gdzie stała pasieka za żadne skarby bym nie poznał - pozostała ona tylko w mojej głowie.

 

Z sentymentalnymi pozdrowieniami

Zdrowych i Spokojnych Świąt! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się nam w Kawiarence: słonecznie, serdecznie,

świątecznie ale przy tym i pasiecznie.

Jednym słowem - bajecznie.

Tak trzymać KONIECZNIE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się nam w Kawiarence: słonecznie, serdecznie,

świątecznie ale przy tym i pasiecznie.

Jednym słowem - bajecznie.

Tak trzymać KONIECZNIE!

:)  ani chybi tak trzymać.

Szkoda, że nie tylko ja się rozleniwiłam pod pretekstem nawału obowiązków.

Niemniej jednak obiecuję poprawę jeśli tylko jest szansa na nowy nabór bywalców.

Pozdrawiam i "patrzę słońca", bo bardzo  nam wszystkim potrzeba energii i wiary w siebie, która zwykle samoistnie budzi się wiosną.

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw - 7 stopni było jak zakwitł agrest i klony, że o czereśniach nie wspomną, a teraz leje jak z cebra .

Na rzepak miałam dzisiaj wywozić ule ale ...znowu się rypło z pogodą i...nie tylko.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, mam powód aby się napić...  Wnuczka wygrała regionalny konkurs piosenki " Złote Nutki".

 Nie pisał bym o tym gdyby nie tytuł piosenki "Pszczoły na wrotkach"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się skupiłem nad stożkiem że nie zauważyłem że to już menisk wypukły ;).

Ot elektronika się za długo nastrajała :) .Przewodność min . 9 .Po bardzo "bidnym " maju  troszkę się humor poprawił .
20170610_181234-225x300.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święto Bożego Ciała... święto wrosłe w tradycję, procesje, sypanie kwiatków i... 

 No, może wkrótce będą szły dwie procesje rozdzielone policją co by się nie mieszali ludzie skutecznie podzieleni przez różne poglądy polityczne, postrzeganie obowiązujących praw i tych przygotowywanych na najbliższe dni. Amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

A Ty się dobrze czujesz ? Kościół jest dla wszystkich , nawet tych ( a może właśnie dla nich ) grzesznych. No chyba że Sowa i przyjaciele ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Pewnie że są dwa sorty polaków , moją babkę pobito tak że mało ducha nie wyzionęła bo nie chciała podpisać volkslisty inni tłumaczą się że nie mieli wyjścia . Wśród Polaków są patrioci i są zdrajcy każdy wybiera swoją stronę i miejsce. Ptak jak ptak , towarzyszenie mądrym ludziom nie czyni mądrym podobnie jak ,,czyszczenie,, kiszki stolcowej  nie czyni z jej właściciela znawcą sztuki filmowej. :D

Jak słyszę partyjni koledzy przyjęli moje zdanie czyżby Koran przeczytali ????? :o :o :oB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo nie odnosiłem się do Twojego wpisu ale myślałem iż uda mi się zrozumieć o co w nim chodzi. Doszedłem do wniosku, że do takich wpisów nie będę się odnosił i nie oczekuje na wyjaśnienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...