Skocz do zawartości

cayose

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  192
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Nie

Ostatnie wizyty

704 wyświetleń profilu
 1. cayose

  Woskomat WAXO

  Zakup przez Polanki to jedno, ale co dalej. Gdzie by miał stać i jak służyć ludzkości pszczelarskiej. To pytania.
 2. cayose

  Woskomat WAXO

  Może kupmy jako Polanka woskomat?
 3. cayose

  Inflacja w pszczelarstwie.

  Niezła sytuacja..
 4. Czy istnieje na polskim rynku usługa badania węzy pod kątem pozostałości po lekach na warroze i inne choroby??(
 5. cayose

  Odkłady 23

  Co prawda bez refundacji ale Michał Lewandowski Ci zrobi dobre.
 6. cayose

  Polankowe etykiety

  Patrząc na to co dzisiaj oferują niektórzy "pszczelarze" w swoich słoikach nie uważam, że oklejanie tego naszym logo będzie działało jako pozytywna promocja stowarzyszenia. Skorzystać może jedynie "pszczelarz" łapiąc klienta na nasze dobre imię. Jestem na nie. Jeśli mielibyśmy markować miód swoim logo (lub chociaż to logo pozwalać umieszac) musielibyśmy mieć wpływ na jego jakość lub możliwość jej kontroli. A to niewykonalne.
 7. Dziś delegacja SPP Polanka pożegnała profesora Jerzego Woyke na warszawskich Powązkach. W imieniu wszystkich naszych członków złożyliśmy wieniec "Profesorowi - SPP Polanka" Cześć jego pamięci!
 8. cayose

  Jak minął rok...

  Rok może nie rekordowy, ale zdecydowanie miodny. Kryzys gospodarczy, bezcłowe wwożenie miodu z Ukrainy, wzrosty cen sprzętów i pracy mocno uderzyły w pasieki towarowe. Praktycznie nie znam pszczelarza towarowego, który w kolejnym roku myślał by o dalszym rozwoju i powiększaniu pasieki - raczej mowa o stagnacji a najczęściej w planach redukcja pasieki wiosną. To sprowadza na ziemie, że Polska to raczej kraj dla pszczelarzy hobbystów a nie biznesmenów. W pszczelarstwie amatorskim i dachowym też widać (na szczęści) pewne załamanie mody. Chyba temat ratowania pszczół już się powoli przejadł. Podsumowując rok szkoda też, że nie wyklarowało się nic (albo o tym nie wiem) z Woskomatem i jego wprowadzeniem do szerokiego użytku.
 9. No i jest kryzys. Słyszę od wielu pszczelarzy, że decydują się na sprzedaż miodu wiosennego za całe 15zł/1kg. Wielu planuje redukcje pasiek wiosną. No i jest kryzys.
 10. cayose

  Kącik majsterkowicza.

  Remont wiekowych dadantów otrzymanych od naszej Pytli. Ule z duszą i dobrą energią. Dostaną nowe życie - w końcu lepiej wyremontować stare ule niż psuć naturę zakupami styropianowych pudeł.
 11. A tak poza medalami, w telegraficznym skrócie - na jakim etapie jest ten wynalazek?
 12. cayose

  Kawiarenka pytli

  Panie Prezesie Marcinie, nic Pan nie winien. Niech Pan realizuje się w życiu w sposób jaki uważa dla siebie najlepszy i odnajduje radość w tym co Panu ją daje Rodzina i ojcostwo to nie jest jedyna słuszna droga życiowa, bo ze średniowiecznego ciemnogrodu z kościołem katolickim na czele już dawno wyszliśmy. Życzę Panu wszystkiego dobrego! I jest mi strasznie przykro, że ktoś wywleka Pana prywatne sprawy na forum mierząc swoją miarą Pozdrawiam
 13. "Kryzys na hurtowym rynku miodu? Od wielu dni dochodzą do nas niepokojące informację od polskich pszczelarzy zawodowych na temat wyraźnych trudności w sprzedaży miodu na rynku hurtowym. Decyzja Unii Europejskiej o pomocy Ukrainie poprzez zwolnienie z cła spowodowała duży napływ ukraińskiego miodu w niskiej cenie do Polski. Jednocześnie gwałtowny wzost ceny paliw, cukru, siły roboczej zwiększyły znacząco koszty prowadzenia polskich pasiek. Czy czekają nas trudne czasy w branży pszczelarskiej?"
 14. Pszczelarstwo nigdzie nie zmierza. Do zagłady.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...