Skocz do zawartości

cayose

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  151
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Nie

Ostatnie wizyty

408 wyświetleń profilu
 1. cayose

  Nowy moderator

  Ambrozja to forum o rzemiośle pszczelarskim. Polanka to forum SPP Polanka. Na Ambrozji pogadamy w którym markecie cukier jest w promocji lub jak dbać o pszczoły, zaś na Polance o "polityce w pszczelarstwie". Być może i forum Polanki miało być także również forum pszczelarskim w znaczeniu takim jak ambrozja, ale jak wiemy raczej to nigdy nie wyszło. W jaki sposób te fora konkurują, może ktoś mi to wytłumaczy?? Blisko 15 lat temu wraz z Bogdanem (Bocianem) i pewnym kolegą Michałem stworzyliśmy Ambrozję. Nie po to by konkurować z zagajnikiem czy polanką. Tylko po to by stworzyć wygodną przestrzeń do dyskusji o hodowli pszczół z podziałem na kategorie i sprawnie działającą wyszukiwarką. Losy forum zagajnik były już wtedy przesądzone (forum oparte na przestarzałym FREE4WEB), forum Polanka również (dopiero potem powstało to na którym teraz piszemy). I tak skoro na Ambrozji zarejestrowało się w całej historii 5300 użytkowników i napisano blisko 400 000 postów to można powiedzieć, że było (i jest) potrzebne i dobrą decyzją było jego stworzenie. Bogdan zmarł, a jego żona forum sprzedała. Było ogłoszenie, czas na zgłaszanie się chętnych. Można było kupić. Kupił Dylon, bo dał najlepszą cenę - proste. W jaki sposób działalność Ambrozji szkodziła Polance lub pszczelarzom polskim ?
 2. Zdecydowanie naganne. A i bez znaczenia czy przed wyborami czy po - sposób realizacji uszczęśliwienia nas moderatorem woła o pomstę.. Pogrążasz się Panie Leszku - czy tam Dawidzie z każdym kolejnym napisanym zdaniem na tym forum.
 3. cayose

  O ziołomiodach technicznie

  Jaki przepis prawny/norma opisuje wymagania jakościowe stawiane dla ziołomiodów (od jednoznacznej definicji tego produktu, po jego parametry)? W jakim dokumencie prawnym jest podany ziołomiód jako produkt pszczeli (przecież pod definicję i wymagania dla miodów nektarowych/spadziowych nie da się go podpiąć) ? Czy pszczelarz może w ramach sprzedaży bezpośredniej/RHD sprzedawać ziołomiód? Zatem jest produktem powstałym w wyniku czego? Przerobienie "syropu" przez pszczoły jest jednym z ostatnich etapów technologii , co jest wcześniej?
 4. cayose

  Nowy moderator

  Po owocach poznamy Mamy nadzieję, że będą znakomite! Za to jeśli dobrze rozumiem - Prezes nie zna idawida, poszukał o nim informacji w internecie i nadał mu uprawnienia moderatorskie na forum Polanka.
 5. cayose

  Nowy moderator

  Również życzę powodzenia
 6. cayose

  Nowy moderator

  🐇 A kto jest Pana "pracodawcą" ? 🏅Czy sądzi Pan, że bez poznania forum i klimatu jego społeczności jako zwykły użytkownik można ot tak wejść na forum jako moderator i robić to dobrze?
 7. A może mogłoby być po 80zł ?
 8. Cześć Na dzień dzisiejszy odbieram sytuację jako następującą: Trwa moda na pszczelarstwo. Rośnie liczba pasiek ( w większości hobbystycznych). Zdawałoby się, że większość szybko upada - jednak z ilości ogłoszeń sprzętu pszczelarskiego, uli to nie wynika. W związku z powyższym dedukuję, że ilość produkowanego miodu przez polskie pasieki ustawicznie rośnie. Ile rocznie produkujemy miodu nie wiadomo - bo na dzień dzisiejszy nie ma możliwości nikt zebrać tych danych. Ile w Polsce konsumujemy rocznie miodu również się nie dowiemy. Na dzień dzisiejszy uważam, że w interesie wszystkich pszczelarzy polskich, producentów sprzętu pszczelarskiego i wszystkich czerpiących z tego zyski (paradoksalnie nawet w interesie importerów miodu do Polski "skądkolwiek") byłoby zwiększenie konsumpcji produktów pszczelich w polskim społeczeństwie. Można to próbować zrobić odpowiednimi kampaniami promocyjnymi/reklamującymi. Na dzień dzisiejszy na stronie KOWR przeczytamy: " Zgodnie z ustawą z dnia 22 maja 2009 r. o funduszach promocji produktów rolno–spożywczych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1496), utworzono 10 odrębnych funduszy promocji: Fundusz Promocji Mleka; Fundusz Promocji Mięsa Wieprzowego; Fundusz Promocji Mięsa Wołowego; Fundusz Promocji Mięsa Końskiego; Fundusz Promocji Mięsa Owczego; Fundusz Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych; Fundusz Promocji Owoców i Warzyw; Fundusz Promocji Mięsa Drobiowego; Fundusz Promocji Ryb; Fundusz Promocji Roślin Oleistych (wprowadzony z dniem 1 sierpnia 2019 r.). " Kiedyś ktoś pisał (chyba Krawczyk z PZP), że ma powstać Fundusz Promocji Produktów Pszczelich, ale czas minął a takiego funduszu brak. Daje pod rozwagę, co możemy zrobić? Jako Polanka? Ale również jako "Jan Kowalski - pszczelarz" ? A może taka promocja trwa - tylko nie znalazłem o tym informacji? Zapraszam do dyskusji.
 9. cayose

  Kącik majsterkowicza.

  Będziesz producentem?
 10. cayose

  Pożytki

  Na jakich statystykach, liczbach bazujesz w swej wypowiedzi? Czy na tym co ci się wydaje? Jakieś zestawienie areału wysiewanego rzepaku w poszczególnych ostatnich latach?
 11. Co tam strefa zapowietrzona zgnilcem. Uniwersytet w Poznaniu ratuje pszczoły!
 12. Przecież to nie jest temat krytykujący współpracę pszczelarzy. Tylko nie informowanie konsumenta o tym, że miód pochodzi z innej pasieki. Jaki problem poinformować?
 13. Standard. Temat tabu od zawsze. Lubie dla rozrywki śledzić strony takich handlarzyn. Piękne fotografie, najlepie ze starym dziadkiem pszczelarzem. Miód dostępny cały rok w szerokiej gamie. No i jeszcze fajnie opłacić jakiegoś blogera - influencera aby chwalił i promował te produkty. Ale...wszystko ma swój czas.
 14. cayose

  A tymczasem w PZP...

  Dlaczego tyle tysięcy ludzi mimo wszystko należy do tej organizacji?
 15. cayose

  Sąd Koleżeński

  O to to A gdzie mamy pisać o pszczelarstwie jak nie na Ambrozji? Na grupach facebookowych gdzie poziom sięga totalnego dna? Wśród osób którym nie chce się otworzyć pierwszej lepszej książki lub osób, które po 2 latach pszczelarzenia są ekspertami światowymi ds. pszczelarstwa? Czy na Polance, gdzie nawet jeśli zapytam chociażby o rodzaje podkarmiaczek to po dwóch dniach przez brak moderacji wątek będzie pełen bijatyki między jakimiś mądraszkami oraz pełen rozważań etyczno-religijno-polityczno-nie wiadomo jakich. Ludzie, przypatrzcie się największym forom w polskim internecie (teraz i w historii) i pokażcie takie, które dobrze funkcjonuje bez moderacji. Nie mam wyboru
×
×
 • Dodaj nową pozycję...