Skocz do zawartości
pytla

Kawiarenka pytli

1390 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór. Dzień dobry. (Zależy kiedy to czytacie).

 

Umowa oczywiście obowiązuje. Jak również zasady netykiety i regulamin.

Powyższe oświadczenie obowiązuje oczywiście tak długo jak będę potrzebny jako bezstronny moderator.

Co zrobi nowy, gdy stary narazi się zbyt dużej liczbie osób poprzez ingerencję w wzajemne przepychanki (delikatnie to ujmując) między stronami, nie wiem.

 

Nie będzie ingerencji w treści w Hyde Parku jeśli tylko są zgodne z prawem.

 

Ad. spotkania - uważam, że obecne miejsce jest lepsze dla umawiania prywatnych spotkań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednakże, moderatorze, nie jestesmy w gimnazjum i jakas swoboda wypowiedzi bylaby wskazana.

No naprawdę, teraz to juz wykosiles wszystko. Przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem mam pozwolić na to aby rozmówcy obrzucali się inwektywami; wzajemnymi oskarżeniami itp.

Mam ignorować zgłoszenia o moderację w wątkach bo takowe się pojawiają.

Ciekawe co mam odpisać? "sorry Kolego / Koleżanko ale nie mogę kasować wpisów sugerujących całkowitą nie prawdę na Twój temat bo to się nie spodoba osobie X; Y"

Jak również pozwolić na odbieganie od tematu wątków.

 

Zastanawiał się ktoś czemu na innych formach pszczelarskich "ruch jest większy"?

Czemu nikt tam nie boi się odezwać, zapytać, prosić o pomoc?

 

Moim zdaniem: - z tej prostej przyczyny, że tu zamiast otrzymać konstruktywną odpowiedź,  nawet nie po myśli; otrzyma szereg wpisów z których cześć będzie z domieszką "błota".

Zamiast konstruktywnej wymiany zdań po kilkunastu wpisach otrzymujemy sprzeczkę z tendencją na wielką awanturę, która odbiega od tematu.

A jak wkracza moderator to się główni rozmówcy obrażają.

 

A najzabawniejsze jest to, że zaczynam odnosić wrażenie, że jednoczę Was wszystkich.

Proponuję na spotkaniu wiosennym o 15 minut dyskusji. Trzech kandydatów. Małe głosowanie. I po sprawie.

Tylko szanujcie nowych moderatorów bo to nie łatwy kawałek chleba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze przez nieuwagę ale ja żadnych inwektyw nie dostrzegłem.

Co do prawd, nieprawd ich oczywistosci lub nie - uwazam, prywatnie oczywiscie, ze ocena takowych to juz nie rola moderatora.

A rozmijanie sie z tematyka - taka juz specyfika for internetowych. W kazdym razue nie zauważyłem abysmy odbiegli od tematyki zbyt znacznie.

Pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam przykład bez wskazywania osoby jak i miejsca, którego zgłoszenie dotyczyło.

 

cyt.: "Post w całości jest atakiem personalnym obraźliwym dla napadniętego"

cyt.: "Czy takie kolejny raz obrażanie innych użytkowników przystoi. Gdzie są moderatorzy"

cyt.: "nie mieści się w tematyce wątku"

 

itd. itp.

 

Wrażliwość jest różna. Trzeba to wyważyć i rozważyć. Sprawdzić czy zgłaszający ma rację. Czy nie przesadza. Czy w wyniku przeniesienia jakiegoś wpisu nie powinny być edytowane dalsze odnoszące się np. z oburzeniem do jego treści czy też cytujące go. Czy autor w innych wątkach nie odnosi się do informacji / wypowiedzi jaką, rzeczywiście uznałem za niepoprawną. Czy posty pomiędzy są spójne. Czy nie zawierają prób trollowania w oparciu o wpis wykasowany. 

To nie pierwsze miejsce w sieci, które moderuje. Zapewnia, że nie kieruję się prywatnymi układami itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, wydaje mi sie ze z kontekstu mozna odczytac autora tych - brzydko powiem - donosow.

Jednak mimo wszystko uczestnik forum, jak doswiadczony by nie byl, monopolu na prawde nie posiada. Nawet jesli jest autorem watku w ocenie co jest zgodne z tematem a co nie jest moze sie mylic.

Powinienes Kolego dopuscic troszke wieksza swobode.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam przykład i proszę zastanówmy się wspólnie.

 

 

Mamy około 14 minut po północy. Do tej pory Kolega polbart dodał już 6 razy jeśli mnie pamięć nie myli w różnych miejscach forum link do teledysku w serwisie YouTube.

Dodatkowo założył 2 (słownie) dwa wątki - 1. ????????? 2. - CENZURA (oba już połączone i przeniesione w obecne miejsce). Nie raczył zapoznać się z wiadomością znajdującą się od ponad godziny w jego skrzynce pocztowej.

Łamie regulamin oraz netykietę. Spamuje forum.

Możesz mi powiedzieć co w związku z powyższym mam zrobić? Którą opcję wybrać?

 

a. Kolega polbart jest znany i ceniony więc niech robi co chce. - nic nie kasujemy nawet jeśli nie na temat. 

 

b. Kasujemy i kierujemy się regulaminem narażając się na "szlachetny" tytuł cenzora albo jeszcze gorzej. 

 

c. Ponieważ dalej spamuje tą samą wiadomością do pkt. b dodajemy ostrzeżenie.

 

Kto jest tym "be" jak by powiedziała moja córka kilka lat temu? Według polbart`a ja - cenzor. Czy masz podobne zdanie przy podanym przykładzie z ostatnich 2 godzin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tu sprawa jest banalna.

Polbart jest pijany, i pracuje nad tym zeby byc pijanym jeszcze bardziej.

Trzeba zrozumiec, dorosli jestesmy.

Ja bym kasował i sie nie przejmował.

Kazdy przypadek jest inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. pierwszej opinii. - nie mam swojego zdania. Nie mi to oceniać. Każdemu wolno (jeśli tak jest) i to nie moja sprawa.

 

Ad. drugiej opinii - tak każdy przypadek jest inny. 

 

 

Ad. wcześniejszej wypowiedzi odnośnie podejrzeń - mylisz się bez względu na to kogo masz na myśli. 

Specjalnie zacytowałem zgłoszenia nie jednej osoby i wielu wątków / odległych czas - okresów.

 

Ad. rozwiązania - moderator też człowiek - spać musi. Więc zapewne za niedługo skończy się to blokadą czasową na nowe posty.

A rano (mam nadzieję, że nie wcześniej) będę wysłuchiwał / odczytywał kolejne wpisy jaki to jestem zły bo pokasowałem to czy owo.

Tyle tylko, że ja prawie nic nie kasuję a przenoszę do archiwum. Łatwo w takim przypadku podać się weryfikacji czy postąpiło się słusznie, kierując się bezstronnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam przykład i proszę zastanówmy się wspólnie.

 

 

Mamy około 14 minut po północy. Do tej pory Kolega polbart dodał już 6 razy jeśli mnie pamięć nie myli w różnych miejscach forum link do teledysku w serwisie YouTube.

Dodatkowo założył 2 (słownie) dwa wątki - 1. ????????? 2. - CENZURA (oba już połączone i przeniesione w obecne miejsce). Nie raczył zapoznać się z wiadomością znajdującą się od ponad godziny w jego skrzynce pocztowej.

Łamie regulamin oraz netykietę. Spamuje forum.

Możesz mi powiedzieć co w związku z powyższym mam zrobić? Którą opcję wybrać?

 

a. Kolega polbart jest znany i ceniony więc niech robi co chce. - nic nie kasujemy nawet jeśli nie na temat. 

 

b. Kasujemy i kierujemy się regulaminem narażając się na "szlachetny" tytuł cenzora albo jeszcze gorzej. 

 

c. Ponieważ dalej spamuje tą samą wiadomością do pkt. b dodajemy ostrzeżenie.

 

Kto jest tym "be" jak by powiedziała moja córka kilka lat temu? Według polbart`a ja - cenzor. Czy masz podobne zdanie przy podanym przykładzie z ostatnich 2 godzin?

\

Z całym szacunkiem,

polbart 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Dzień dobry. (Zależy kiedy to czytacie).

 

Umowa oczywiście obowiązuje. Jak również zasady netykiety i regulamin.

Powyższe oświadczenie obowiązuje oczywiście tak długo jak będę potrzebny jako bezstronny moderator..

 

Ad. spotkania - uważam, że obecne miejsce jest lepsze dla umawiania prywatnych spotkań.

Dobry wieczór. Miło mi, że wymieniliście poglądy i jak mniemam nikt nie czuje się dotknięty.

 

Moderatorze, bez obaw. Obiecuję, że nie będziemy się obrzucać błotem i że potrafimy zaakceptować różnice w poglądach.

 

Nie mam żadnych zastrzeżeń do decyzji o przeniesieniu wątku. 

 

Mam zastrzeżenia do siebie, bo niechcący spowodowałam przywrócenie pewnego wątku i to tylko...w dobrej wierze z czystej chęci przyjścia z pomocą.

 

Mam też prośbę/radę abyś  podejmował decyzję w oparciu o swoje morale , doświadczenie i wiedzę , a nie czyjekolwiek , pretensje, donosy czy też interwencje użytkowników i ich presje.

 

Bądź autorytetem tego Forum po prostu.

Według mnie masz ku temu przesłanki o ile poprzestaniesz na własnej ocenie sytuacji.

 

No, zdanie  Prezesa się liczy ale nie sądzę aby cokolwiek zakwestionował. Ma dystans...nawet do siebie, podobnie jak pozostali członkowie Zarządu.

Znasz się "na robocie" więc rób to co Ty uważasz za stosowne .

 

;)Problemy z donosów zawsze chętnie rozpatrzymy przy kawie albo winie jeśli tylko w czymkolwiek moglibyśmy być pomocni, a przy okazji zyska etyka, bo nie ma to jak "kawa na ławę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tu sprawa jest banalna.

Polbart jest pijany, i pracuje nad tym zeby byc pijanym jeszcze bardziej.

 

:rolleyes: Naprawdę? a ja pomyślałam, że dziewczyna go rzuciła i...spać nie może.

Nawet jeśli ...to też bym się nie przejmowała i kasowała jak leci, a jakże.

Niekoniecznie teraz bo nie da się ukryć, że  ma  chłop kondycje i nie pośpisz tej nocy. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 100 % czystym sumieniem zapewniam, że każdy wniosek o moderację rozpatruję w oparciu o powyżej wymienione czynniki.

 

A i nie podchodzę do nich (wniosków o moderację) jak do donosów. Byłbym rad nawet z tego, że użytkownicy zwracają mi uwagę na "miejsca" gdzie ich zdaniem jest coś nie tak.

Ciężko czytać i analizować każdy post. Zdarza mi się też coś przeoczyć. Znajdą się osoby na tym forum, które potwierdzą słabość "mojego wzroku".

 

Jednak zgłoszenie, że coś jest nie tak z wypowiedzą nie oznacza z automatu, że zgłaszający uzyska efekt w postaci "cięć".

Nic z tego. Na spokojnie sprawdzę i ocenię.

 

PS. Na dziś się pożegnam. Żona za chwilę każe spać mi w gościnnym.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 100 % czystym sumieniem zapewniam, że każdy wniosek o moderację rozpatruję w oparciu o powyżej wymienione czynniki. 

Niech dobry Bóg ma Cię w opiece

Szkoda czasu i atłasu, jak mówi pytla.....na użytkowników.

Przecież Ty tu rządzisz i tego się trzymajmy.

Jak  to do nich dotrze może przeczytają regulamin , żeby dowiedzieć się dlaczego tak , a nie inaczej postąpiłeś zamiast zawracać Ci...no, jak to mówią głowę.

Niezależnie od tego do czego prowadzi dyskusja i tak ktoś musi podjąć decyzję.

Wyluzuj , rób swoje  i oszczędzaj oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie fora są bezradne wobec pijaków, świrów i chorych psychiczne z okresowymi napadami choroby (zdarzają się tacy, nawet z przebłyskami geniuszu), pieniaczy, półanalfabetów grafomanów, nie potrafiących wykorzystać nawet funkcji autokorekty edytora tekstu, ani przekazać swych myśli innym. Są tacy, co po zrobieniu zadymy usuwają swe posty do kropki i na jakiś czas znikają z forum. Sam miałem kiedyś propozycję spod Sandomierza, by wspólnie rozpieprzyć forum Polanki, co uznałem jako oryginalny "komplement". Fora są bezradne również wobec forumowiczów z rozwielkokrotnieniem jaźni, którzy dyskutują sami z sobą pod wieloma nickami. Niektórzy mają dostęp do wielu komputerów i z nich kolejno nadają jako różni forumowicze. Jeszcze nikt nie wymyślił algorytmu skutecznej osłony forum przed takimi ludźmi. Jednak forum ma swe zalety i powinniśmy wszyscy uszanować maszą wspólną własność. Ciężko jest również ocenić piszącego przez pryzmat celu danego wpisu, ponieważ często jest on sprytnie zakamuflowany. Jednak uważam, że forumowicze, którzy jawnie dążą do rozpierdzielenia, czy ośmieszenia forum, powinni być z niego usuwani ostrym cięciem brzytwy. Może jakimś rozwiązaniem bezkarnej anonimowości byłoby wyświetlanie w pasku daty i czasu IP autora wpisu. Wiem, że zdolni idioci potrafią to obejść poprzez serwery proxy i inaczej, ale wtedy widać, że ktoś raz nadaje z Burkina Faso, a drugi raz ze Sri Lanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za slowa uznania, niewątpliwe szczere, jednak co do meritum obawiam sie ze nie znajdziesz wielu zwolennikow takiego rozwiazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...