Skocz do zawartości
pytla

Kawiarenka pytli

1390 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Niemal codziennie, kiedy otwieram drzwi kurnika /w którym urzęduje kogut i pięć kur/, kogut, kiedy mnie zobaczy, od razu atakuje?! Dlaczego - nie wiem? Karmię go, zapewniam towarzystwo kur, chronię przed mrozem - a on mnie atakuje?

    Od razu przychodzi mi na myśl p. czarg.  Niemal każdy temat podjęty przeze mnie jest atakowany, też nie potrafię zrozumieć?

    No, nie jest odosobniony, znam wielu 30- 40 kanapowych patriotów którzy dziś wiedzą lepiej co powinien był zrobić Wałęsa w roku '71, czy czym ja zawiniłem zapisując się do ZSL- w tym samym roku, zamykając sobie drogę do wszelkich awansów w państwie PZPR, skazując się na to że będę  tolerowanym choć niepewnych poglądów obywatelem w PRL. Poglądów które często były odmienne od przyjętej linii rządzących. Przyznaję, nie były to poglądy rewolucyjne... Rewolucyjne mieli Węgrzy w '56, Czesi w '68...

  Próbowałem tę zagadkę rozwiązać nawet  analizując bajki Ezopa - też nie doszedłem do konstruktywnych wniosków.

  Pozostaje mi żywić nadzieję, że mój kogut zrozumie że nigdy nie miałem złych zamiarów wobec niego... odgrażał się nie będę bo pilnuje kur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemal codziennie, kiedy otwieram drzwi kurnika /w którym urzęduje kogut i pięć kur/, kogut, kiedy mnie zobaczy, od razu atakuje?! Dlaczego - nie wiem? Karmię go, zapewniam towarzystwo kur, chronię przed mrozem - a on mnie atakuje?

    Od razu przychodzi mi na myśl p. czarg.  Niemal każdy temat podjęty przeze mnie jest atakowany, też nie potrafię zrozumieć?

  

Może gdzie indziej jest "pies pogrzebany" i rozum nie wystarczy aby (nie tylko ten) temat ogarnąć.

Może trzeba się odwołać do instynktu lub tzw.wyższych uczuć, bo inaczej pozostaje tylko koguta przerobić na rosłół oraz uznać różnice w poglądach za naturalne, co bardzo uprościłoby wnioski. 

Mniejsza już o Ezopa, ale przecież nie da się między bajki wlożyć,  że "kto się czubi ten się lubi...."

Coś w ty jest i tego się trzymajmy ;).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

którzy dziś wiedzą lepiej co powinien był zrobić Wałęsa w roku '71,

Oni nie mają za złe 71 a 91 . Kto wypuścił gacie z zębów w 71 wie jak było. Wie też że w 91 wystarczyło powiedzieć przepraszam i zadośćuczynić tym co się skrzywdziło. Nie wiedzą jak wzmocniono lewa nogą . jesteś chłop , nie płacz. Chłopaki nie płaczą.

Co do koguta - widzi rywala . Pokaż kto lepiej pieje czyli po prostu wpierdzielić . Po czymś takim kogut pozna kto większy kogut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz p. daro, do oceny wielkich postaci należy podchodzić z dystansem; ot choćby Sobieski,jako hetman, jeden z pierwszych skrył się pod skrzydła króla szwedzkiego w czasie "potopu" i bardzo późno się nawrócił na stronę króla. Kto mu to pamięta? Traugutt w carskiej armii, jako jeden z dowódców,  rozbijał powstanie Węgierskie, zrozumiał błąd, przewodził powstaniu Styczniowemu. Tyle o wielkich, Wałęsa  na stronach historii /za 30-50 lat/ im dorówna. Będzie jeszcze wspominka o gen. Jaruzelskim choć nie wiem w jakim kontekście.

 O prawda, było jeszcze o kogucie, postaram się go pokonać...   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

 Sobieski,jako hetman, - bardzo późno się nawrócił na stronę króla.

 

Traugutt w carskiej armii

A Wałęsa ni Sobieski , ni Traugut. Ni nawrócił się i nic nie zrozumiał. To się nazywa - iść w zaparte. Może powołać 100 biegłych - niech powoła a tak z legendy powoli się staje legendarną kanalią. I kiedyś będą mówić nie - wyszedł jak Zabłocki na mydle tylko jak wałensa na donosach.

Będzie i wspominka o Jaruzelskim , Kiszczaku jak o Beri , Stalinie , Dzierżyńskim ( notabene pomnik jemu powinni pozostawić bo wyrżnął więcej ruskich niż wszystkie polskie wojska w całej historii) zniewalających swoich obywateli. 

Wracając do koguta z wiekiem zmądrzeje lub jak nie lubisz drastycznych kup mu z 10 jeszcze aby sił na pierdoły nie miał. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Akurat w kwestii kapowania UB jestem bez grzechu tylko kamienie nie dolecą , ale jak to  w powiedzeniu o świni - ciepły deszcz pada. Gdyby mi , bzdetowi,  ktoś coś  takiego napisał ,powiedział następnego dnia leżał by pozew w sądzie . Jak się myślało że kwity popalone to się po sądach ludzi ciągało jak wypłynęły u człowieka chonoru to cośik strach .

I tyle w kwestii kamieni i Pisma Świętego.

P.S. Nie doczytałem

 

oceny wielkich postaci

Bo bym się  poparzył. ,, Ja komunizm obaliłem ,, a listy doJanajewa pisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w kwestii kapowania....

Daro to u mnie na wiosze nie ma szans....NIKT (i oby tak zostało na zawsze)

 

Wlaśnie stamtąd wrócilam otwieram komputer, a tu wiadomość numer jeden na WP

 

Trwa obława po napadzie na bank w Klementowicach

 

Jaki tygrys...jaka obława. Psy spokojne. Chłopy piwko ciągną w sklepie . Na wsi jak makiem zasiał.

No i macie te media.

Jaki bank...taki napad.

Wypadałoby przez analogię skomentować, że jaki kraj taki prezydent. Kosmici go nie wybrali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie coś pozytywnego w polskiej polityce; Miss Egzotica. Piękne, egzotyczne panie, mieszkające w Polsce mogą, bez obaw, zaprezentować się przed polską publicznością. Może to dobry początek by można było mówić o otwartości na inne narodowości niezależnie od koloru... oczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem losu drzewa które tak zdecydowanie zatrzymało szefową rządu. Jeżeli dobrze rozpoznaję to lipa lub klon. Dużo się mówi o samochodzie...że pancerny a o drzewie że miododajne to nic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie coś pozytywnego w polskiej polityce; Miss Egzotica. Piękne, egzotyczne panie, mieszkające w Polsce mogą, bez obaw, zaprezentować się przed polską publicznością. Może to dobry początek by można było mówić o otwartości na inne narodowości niezależnie od koloru... oczu.

Szanowny Kolego. W pszczelarstwie to otwarcie na "egzotyczne panie" trwa już dawno, ku uciesze naszych miejscowych hodowców i trutni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, gdzie się podziali starzy członkowie Polanki:Pytla, Zygmunt Sz,Roburus, Przemura, Nightingale  i wiele innych znamienitych postaci.Wcześniej chętnie i dużo pisali na forum.

I jedyne co przychodzi mi na myśl to to, że ciężko dyskutować jak na co drugi wpis odpowiada "Karpacki",nie ważne na jaki temat, byle coś napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Buble duble tyś członek Polanki ? Jak nie to co Ciebie pozycja Karpackiego obchodzi ?

Karpacki dominator ? W tym wieku testosteron to tylko w tabletkach i na pewno nie o pianie chodzi Mirku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było ponad rok temu ostre spięcie na linii Karpacki- Roburus w temacie nadaktywności tego pierwszego na forum (ban dla Karpackiego). Potem coś podobnego na mniejszą skalę przydarzyło się z Przemurą. Z obydwu starć z osobami z kierownictwa Polanki Karpacki wyszedł zwycięsko co wzmocniło jego pozycję dominatora. Chyba głównie dzięki przyjaźni i życzliwości Pytli i PiotraS. Uważam że dobrze by było gdyby swoją niewątpliwie bardzo mocną pozycję w stowarzyszeniu oparł na wyborach. Termin bliski.

Zawsze uważałam i nadal tak sądzę, że przyjaźn i życzliwość dominują wśród nas. 

Nie zaczynajcie '" beczki", z której wyleźliście i to chyba z własnej i nieprzymuszonej woli.

Raczej to pierwsze gwarantuje pozytywne rozwiązania .

 

Nietrudno komuś dokopać i obrazić i jeszcze łatwiej unieść się honorem i ustąpić pola. 

 

Może rozsądniej byłoby rozważyć , że mocną pozycję Stowarzyszenia utrzymują wybrani (czyt. Zarząd) przy spontanicznym wsparciu jak to raczyłeś ująć "dominatora" czy też niewielu dominatorów.

Reszta w "stanie spoczynku" z pozycji obserwatorów lub krytykantów dokonuje oceny i wyciąga wnioski (niekoniecznie zasadne, bo naginające fakty).

Wypada podkreślić, że kilka osób konsekwentnie poświęca swój czas i zapał aby w dobrej wierze kontynuować to co w kilkanaście osób rozpoczeliśmy 12 lat temu.

Jeśli Kolega uważa za zasadne "wycinać" i tych nielicznych , to życzę powodzenia w słusznej sprawie zachęcenia całej czeredy członków do wzmożonej aktywności , bo póki co  za naturalne i oczywiste uważają wszystko co dotyczy ich obsługi ale  nie stare hasło polankowe" jak ci się coś nie podoba ,...to zrob to sam".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Talos i trouble... po pierwsze nikt do czytania wypowiedzi p. Karpackiego nie zobowiązuje, po drugie tematyka jaką TU można prezentować jest bardzo szeroka i zawsze można "dać głos".  Byle treść mieściła się w ramach zawartych w regulaminie. Chętnie inni poczytają, co jeszcze inni mają do powiedzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rola dominatora nie bierze się z tego że często zabiera głos, ale z tego że odmawia innym prawa głosu. : jak Ci się nie podoba to wypier... nikomu tutaj twoje pisanie nie jest potrzebne.

Jak się człowieku podpiszesz tu prawdziwym nazwiskiem, albo chociaż jednym z kilkudziesięciu nicków których już na tym forum używałeś, to nie będzie potrzeby ani tego komentować, ani brać pod uwagę.  Miszczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Atena. Ponieważ nowy prezes, jest w zgodzie z byłym prezesem, śpieszę powiadomić kolegę, że "prezes coś postawił" , tylko że kolega na naszym spotkaniu się nie pojawił, aby osobiście odebrać to, co dla niego przygotowano. Gdyby coś takiego miało miejsce, myślę, że nie obyło by się ani bez hymnu, ani bez "sto lat".

Zresztą nie chcę "wybiegać przed szereg" i myślę że otrzyma kolega w tej sprawie stosowną wiadomość. I wtedy będzie okazja, aby przekopiować tekst, który kolega napisał powyżej, tylko z jedną małą zmianą. Mianowicie, powinien wtedy on brzmieć mniej więcej tak: " Chyba czas, aby, " Atena" coś postawił...A tu ani hymnu, ani "sto lat"...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie piję póki co.(chyba, że z Panem Leszkiem ...za tych co winnice sadzą)

Poczekam na nowe otwarcie, bo chciałabym się upewnić, że będzie za co.

Kiedyś zawsze mieliśmy relację po spotkaniach zwykle zręcznym piórem Chrośniaka kreślone.

Może i tym razem da głos...jakimś felietonem.

Poznałam nowych członków i naprawdę niektórzy dech w piersiach zapierają. W dobrym znaczeniu tego słowa.  

Proszę tylko Prezesa, żeby wykorzystał potencjał...z marszu, bo czas usypia entuzjazm.

 

Generalnie może przy okazji podziękuję wszytkim, którzy przybyli na Walne Zebranie Członków, bo w ten sposób dowiedli, że niewątpliwie nie jest im obojętne to co dotyczy dalszego rozwoju wypadków, na które poprzez  dokonane wybory możemy mieć wpływ jako organizacja .

Było ich...niewielu.

Nie odbiegamy już tak bardzo (przynajmniej w zaangażowaniu) od PZP. Po prostu delegaci wyłonili się samoistnie.

Mam nadzieję, że wzrost liczebny członków w końcu znajdzie przełożenie na wzrost i rolę Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich POLANKA w środowisku pszczelarskim i...nie tylko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dreinmal hoh...

 Po pierwsze; za błędy "na górze" - jak w popularnej piosence /popełnione intensywnie pracując/

 Po drugie; zdrowia dla pszczelarzy i ich podopiecznych

 Po trzecie; za przyszłe sukcesy Polanki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedyś zawsze mieliśmy relację po spotkaniach zwykle zręcznym piórem Chrośniaka kreślone.

Może i tym razem da głos...jakimś felietonem.

 

Taaaak.

Drzewiej było tak, że  Chrośniak  na spotkaniach mógł chłonąć  wszystkimi 

swymi   wejściami  mądrości   pszczelarskie od  Naukowców i Praktyków płynące,

kątem  oka  jeno urodę nielicznych pszczelarek  kontemplując.

I  miał w on czas  o czym pisać, choć nie zawsze mądrze, ale co tam.

Ostatnimi  zaś czasy  -  "mamona"  (diabelski wynalazek Fenicjan),

 całkowicie zaabsorbowała jego uwagę.

 Żeby zaś całkowita  jasność  była  - polankowa  mamona.

W czym rzecz wiedzą Ci, co na spotkaniach  bywają.

Ostatnio, co prawda,  w finansach Polanki  idzie ku lepszemu

 (nie mylić z "dobrą zmianą").

Czy  uda  się przez   to odwrócić  bądź  zatrzymać choćby pewne

procesy z chrośniakową demencją związane  ???

Oby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy  uda  się przez   to odwrócić  bądź  zatrzymać choćby pewne

procesy z chrośniakową demencją związane  ???

Oby.

 

No proszę...myślałby kto po takim dictum, że Alzheimer depcze mu po piętach, a wyłgał się zręczniej niż szelma jaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to w życiu bywa, są charaktery, które lubią dużo i wyraziście mówić i rozpędzają skrytsze w usposobieniu towarzystwo swoją gadaniną.  :ph34r:

A ja tu wchodzę raz na kilka tygodni i tylko przewijam, zwracając uwagę (i czytając) tylko posty naszej Pytli. 

Miłej niedzieli! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tu wchodzę raz na kilka tygodni i tylko przewijam, zwracając uwagę (i czytając) tylko posty naszej Pytli. 

Miłej niedzieli! 

 :) Lejesz miód na moje serce Przyjacielu.

Niemniej jednak nie przesadzaj, bo ani chybi skrzydła mi  jeszcze urosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...