Skocz do zawartości

Atena

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  3 756
 • Rejestracja


Aktywność reputacji

 1. Like
  Atena przyznał reputację dla lechPodatek cukrowy od miodu sklepowego.   
  Według mnie propozycja jest bardzo dobra i możliwa do przeprowadzenia. Potrzeba tylko promocji tej sprawy. Rządzący pewnie czekają na takie rzeczowe propozycje , bo oni też chcą mieć spokój.
 2. Like
  Atena przyznał reputację dla PiotrDemontaż Państwa Polskiego przez koalicję 8 gwiazdek   
  Nie no miałem tylko czytać ale nie wytrzymuje manipulacji jaka sie tutaj odstawia.  Ładnie znalazłes błędne tłumaczenie, prawie nie słychać tam oryginału. Zamieszczam oryginalny tekst przemówienia i babka wyrażnie mówi o następnym tygodniu nie roku. Week nie year, 52s. No na tyle angielski to chyba prawie każdy zna, a jak nie to podstawowy tłumacz google pomoże. 
   
 3. Like
  Atena przyznał reputację dla lechPszczelarze, czas na działanie! Wspólnie w strajku!   
  Właśnie takie trzeźwe spojrzenie na sprawy przekonuje mnie do mojego kandydata na prezesa ewentualnej federacji związków pszczelarskich.
 4. Like
  Atena przyznał reputację dla lechPszczelarze, czas na działanie! Wspólnie w strajku!   
  Problem tkwi w tym , że jeszcze nie.
 5. Like
  Atena przyznał reputację dla lechPszczelarze, czas na działanie! Wspólnie w strajku!   
  I tędy droga. Nie można tylko założyć , że szefem takiej organizacji - federacji będzie prezydent PZP. W tej chwili jest to jeszcze zbyt silna organizacja , aby nie miała takich zapędów. Szefem takiej organizacji powinien być najlepszy dla pszczelarzy człowiek bez względu na organizację do jakiej należy. Ja to mam nawet kandydata na takie stanowisko
 6. Like
  Atena przyznał reputację dla maniek_mbPytania zwykłego forumowicza do Zarządu Polanki   
  Również jako członek SPP Polanka przychylam się do prośby o przedstawienie sprawozdania z wczorajszego posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz jakie w tym wszystkim zajmuje stanowisko Zarząd SPP Polanka.
 7. Like
  Atena przyznał reputację dla czargPytania zwykłego forumowicza do Zarządu Polanki   
  Czy można liczyć na to, że na forum znajdzie się sprawozdanie z wczorajszego posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które było poświęcone sytuacji w polskim pszczelarstwie z uwzględnieniem dofinansowania produkcji krajowej, importu miodu i produkcji miodu pitnego?
  Obejrzałem posiedzenie KRiRW online, widziałem obecnego tam delegata SPP "Polanka"- niestety nie zabierał on głosu, więc nie usłyszałem stanowiska Zarządu SPP "Polanka" ani w sprawie importu miodu, ani w kwestii produkcji miodu pitnego, czy też w temacie dofinansowania produkcji krajowej miodu.
  Zapewne przekazaliście swoje uwagi do minrolu i przewodniczącego KRiRW w formie pisemnej, czy można prosić o zamieszczenie tego pisma na forum?
  Proszę również o opublikowanie materiałów, które przygotował w temacie posiedzenia przedstawiciel ministerstwa rolnictwa. szczególnie interesują mnie informacje dotyczące nowych możliwości produkcji miodu pitnego.
 8. Like
  Atena przyznał reputację dla czargPszczelarze, czas na działanie! Wspólnie w strajku!   
  Jak zamierzacie popierać protest rolników, na milcząco-siedząco, tak jak zrobiłeś to na posiedzeniu KRiRW?
  W sprawie pszczelarzy nie zabrałeś głosu, a protesty rolników będziesz wspierać???
   
   
 9. Like
  Atena przyznał reputację dla czargSejmowa Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi X kadencji   
  Pierwsza skucha poseł Bogucki i jego kolega z Podkarpacia!
  Przedstawiciel ministerstwa mówi, że pszczelarze chcą przedłużenia vacatio legis w sprawie wprowadzenia rozporządzenia o znakowaniu miodu!?! To postulat Polskiej Izby Miodu a nie pszczelarzy!
  -------
  Po wysłuchaniu wszystkich głosów mam wrażenie, że słabsi to byli nasi reprezentanci. Rozumiem, że milczenie jest złotem, ale można było sobie pomilczeć w domu, a nie w Sejmie.
   
 10. Like
  Atena przyznał reputację dla czargSejmowa Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi X kadencji   
  Bardzo cenna uwaga (też o tym pomyslałem🤓), ale wniosek o wykluczenie nie przejdzie- w końcu oni są głównymi uczestnikami i beneficjentami tego całego zamieszania związanego z bezcłowymi kontyngentami od 2016 r, a teraz z tzw. "liberalizacją handlu art. rolno-spożywczymi", ale bardzo na miejscu byłoby wskazanie Przewodniczącemu Komisji, żeby traktować wypowiedzi członków PIM nie jako opinie pszczelarzy, czy ich reprezentantów - a tak pewnie będą przynajmniej niektórzy z nich się prezentować - tylko jako uczestników szkodliwego dla kondycji polskiego pszczelarstwa procederu związanego z importem miodu z Ukrainy i Chin.
  Jednemu, czy drugiemu członkowi PIM powinniśmy wskazać, że nie jest on reprezentantem pszczelarzy, mimo posiadanej kilkusetpniowej czy klilku - tysięcznej pasieki, bo jego głównm źródłem dochodu jest nie produkcja z własnej pasieki, a międzynarodowy handel produktami pszczelimi. I podkreslać, że ponadnormatywny import miodu niszczy ekonomikę polskiego pszczelarstwa i jest powodem upadku polskich pasiek. 
  Statutem PIM można się jak najbardziej podeprzeć wskazując członkom KRiRW, kto może być członkiem PIM i dlaczego nie są nimi pojedyńczy polscy pszczelarze -producenci. Dasz Ronbinie krótki wyciąg z zapisów tego dokumentu? 
  Przedstawicielom PIM można też zadać pytanie ile mają w obrocie polskiego miodu? Ale nie w znaczeniu chińskiego miodu kupionego przez przedsiębiorcę z polskim obywatelstwem, tylko o to ile miodu oni sami wyprodukowali i wprowadzili do obrotu i jaki to stanowi % całości obrotów tej "polskiej" izby?
  Na marginesie: polscy importerzy miodu potrafią znaleźć poparcie swoich interesów nie tylko w polskim Sejmie, ale także w PE, oto taki przykład:
   https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/E-8-2017-007676_PL.html
 11. Zmieszany
  Atena otrzymał reputację od NacekPszczelarze, czas na działanie! Wspólnie w strajku!   
  A skąd wiesz czy dożyjesz moich lat - nie ośmieszaj się...  Jeden wciąż mi wmawiał demencję - i nic - nie ma kto potwierdzić, bo do lekarzy nie chodzę...
     A domagaj się rekompensat, nawet wymyśl formę i kwotę / do czego? ula? miodu? pszczelarza? / I wyślij na Berdyczów...
     A poza tym - byle do wiosny...
 12. Zmieszany
  Atena otrzymał reputację od NacekPszczelarze, czas na działanie! Wspólnie w strajku!   
  Napisz, Mister czarg, jakież to hasła będą wypisane na Twoim sztandarze w czasie strajku... 
      "Iść, iść, w stronę słońca..."   Co prawda słowa optymistyczne słowa ale to tylko piosenka.
      Oczekiwałem ocen, od tych którzy już  ten akt woli wsparcia własnych interesów po przez strajk,  zaliczyli...
       A TU CISZA....
 13. Like
  Atena przyznał reputację dla lechPszczelarze, czas na działanie! Wspólnie w strajku!   
  Pod tą wypowiedzią oraz wspomnianą wypowiedzią Kolegi Robina podpisuję się dwiema rękami.
 14. Like
  Atena przyznał reputację dla pasiecznikPszczelarze, czas na działanie! Wspólnie w strajku!   
  Ja to czegoś nie rozumiem. Czytając wiadomości i relacje ze strajków to pierwszym hasłem jest ANTY ZIELONY ŁAD a drugim ANTY IMPORT.
  I o ile ANTY import jest jasny to serio jako pszczelarze chcemy wspierać rolasów w ANTY zielony ład, który mógłby dać szansę na jakąś normalność pożytkową i chemiczną ?
  Panowie youtuberzy i facebookowicze nawołują do protestów, nagrywają filmiki. No, ale jak już dojdą do stołu i rozmów i nawet wzbudzą chęć wysłuchania to co powiedzą? Jaki program przedstawią ? Jakimi danymi się podeprą ? 
  Robin to równy gość i to co napisał jest w samo sedno.
  Polscy pszczelarzy wkurw..eni, gorycz się przelała ale ilu z tej okazji wypisze się ze swoich kół, stowarzyszeń, związków czy do kogo tam należą i kto powinien o nich walczyć?
  A nie walczy, bo liczy się kasa za prowadzenie refundacji, fikcyjne odkłady a nie praca społeczna. 
 15. Like
  Atena otrzymał reputację od Marcin_KPszczelarze, czas na działanie! Wspólnie w strajku!   
  Jest takie powiedzenie o "owczym pędzie"  czyli za jednym "baranem" idą "owce"  które mając  przewodnika podążają za nim  ... bezmyślnie.  
      Takie podążanie za baranem /wodzem, satrapą/ nie było ewenementem w historii, nie tylko parlamentaryzmu... Bezmyślność /również ta zbiorowa/ kosztuje przede wszystkim społeczeństwo które dało się ogłupić... Jewroparlamentarzysta głośno głosił że Zielony Ład to jego inicjatywa, która się zrodziła w Warszawie...    Z trybuny sejmowej TO SŁYSZAŁEM  i nikt temu nie zaprzeczył!!!
 16. Like
  Atena przyznał reputację dla czargPolanka TV - Pszczele Wieści - o przyrodzie naukowo   
  No nie do końca Ateno. Pyłek pszczeli jak każda substancja wspomagająca leczenie i jak każdy lek  może poszczególnym konsumentom, czy pacjentom szkodzić. Zawsze istnieje promil, czy procent populacji dla  której dana substancja jest alergenem. I dlatego przed podaniem należy sprawdzić reakcję organizmu na nieznaną substancję. Zwykle staram się przypominać o tym klientom odniosząc uwagi do pyłku i propolisu
  Przeważająca wiekszość z nas pszczelarzy nie jest lekarzami, nie stawia diagnoz więc nie może ordynować pyłku pszczelego i innych produktów pszczelich na konkretne schorzenia. Ale przykładając należytą staranność do prawidłowego pozyskania i przechowywania pszczelich produktów możemy zaoferować je jako substancje wspomagające, jako suplementy albo po prostu jako zdrową żywność i wskazać, że wg badań ze względu na swój skład wykazuje ona konkretne właściwości terapeutyczne i najczęściej stosuje się je w danej postaci i dawkach.
  Zamiast zasady primum non nocere w naszym przypadku jako hasło reklamujące produkty pszczele lepiej chyba używać stwierdzenia tego samego  starożytnego uczonego, które mimo upływu wieków nadal brzmi przekonywująco i jest nadal prawdziwe - "Niech żywność będzie twoim lekarstwem, a lekarstwo twoją żywnością"
  ---------------------------------------------------------------
  Jeszcze w uzupełnieniu do ostatniego komentarza Piotra_S :
  "Dla mnie, publikacje w pismach recenzowanych popychają naukę do przodu. W pewnym sensie ją tworzą. Pomimo wielu wad, nauka nie wypracowała lepszej metody samorozwoju. Publikacje, które przedstawiamy, są w większości BARDZO naukowe."
  Jedyne zastrzeżenie jakie mam do publikacji naukowych w pismach recenzowanych są te które wynikają z ludzkich słabostek i z niedoskonałości, pisałem o tym wcześniej. Każdy naukowiec jest tylko człowiekiem, który podobnie jak inni może ulegać wpływom korporacyjnych sponsorów, dla których zlecenie badań, które mają przynieść korzystne dla nich wyniki, a potem ich rozpowszechnianie i recenzowanie przez innych naukowców nie stanowi wielkiego problemu. Dlatego próby objaśniania świata przy pomocy piramid wnioskowania i dowodzenia naukowego, schematów i metaanaliz nie zawsze jest idealną i jedynie słuszną drogą poznania
  Moje główne zastrzeżenia w odniesieniu do waszych filmów dotyczą sposobu ich przedstawiania. Liczne błędy merytoryczne w prezentacji tematu z jednej strony, a z drugiej jakaś dziwaczna skostniałość argumentacji zawierająca się w schematach hierarchii dowodzenia naukowego i samoekscytacja wypowiadanymi terminami. Zajmujecie się przez większość czasu sprawami formalnymi, metodologią i terminologią nie dochodząc do żadnych odkrywczyczych dla nas konkluzji. Jednocześnie zdarza się, że informacje dla nas interesujące w ogóle nie są przez Was podejmowane. Ta drażni i zdumiewa.
 17. Like
  Atena przyznał reputację dla czargPolanka TV - Pszczele Wieści - o przyrodzie naukowo   
  Czy potraficie Panowie udowodnić własną tezę "Pyłek w medycynie- nie tak prędko!" jakąś  dobrą metaanalizą i niezależnymi badaniami klinicznymi zgodnie z piramidą hierarchii dowodowej?
  Wybiórcze, wycinkowe badania pt. "Skuteczność terapeutyczna pyłków podawanych doustnie" stroicie w kostium jakiejś metaanalizy.
  Pyłek z jakich kwiatów był badany? Czy można uogólniać i wysuwać jakieś jednoznaczne twierdzenia przecież pyłek jednej rośliny może bardzo istotnie różnić sie od pyłku pochodzącego z innej rośliny?
  Czy badania dotyczyły pyłków z polskich upraw i polskich roślin dziko rosnących? Nas polskich pszczelarzy interesuje przede wszystkim skuteczność pyłku zbieranego w Polsce przez nasze pszczoły w środowisku przyrodniczym Polski. (Sorry Piotr wiem, że nie lubisz przymiotnika "polski", "polskie" i reagujesz alergicznie, specjalnie dla Ciebie czasami będę zastepował go słowem "rodzimy").
  Badanie dotyczy tylko preparatów podawanych doustnie - per os, zupełnie pomijając pozostałe metody enteralne per rectum i subliguale, także metody parenteralne takie jak per iniectio, czy per inhalationem.
  Jakie dawki brane były pod uwagę, czy określono dosis minima, therapeutica, toxica dla każdego z rodzajów pyłku, czy wrzucono wszystkie rodzaje pyłków do jednego worka??? 
  Przez dwadzieścia prawie minut filmu opowiadacie dyrdymały, by na koniec przytoczyć konkluzję, że nie można uznać pyłków za lekarstwa, bo zbyt mało fachowych badań w tym kierunku przeprowadzono, a te które przeprowadzono nie mają istotnego znaczenia Skoro tak jest, to po jakiego grzyba opowiadacie nam o tym wszystkim przez tyle czasu?
  Dla tych którzy nie przebrnęli przez gąszcz Waszych mętnych tłumaczeń może z tego całego filmu pozostać mylne przekonanie, że pyłek pszczeli jest do luftu i że nie należy go zbierać i oferować klientom. O to w waszej metaanalizie idzie?
  Po krótkim googlnięciu znalazłem taką publikację P. Przemysława Rokickiego dra nauk farmaceutycznych 
  https://www.doz.pl/czytelnia/a1279-Pylek_pszczeli_-_dla_zdrowia_i_urody
  To chyba ten Pan jest autorem artykułu:
  https://pl.linkedin.com/in/przemysław-rokicki-60380363
  Może według Was nie jest on fachowcem w swojej dziedzinie i pisze bzdury niewarte uwagi?
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Następny film będzie pewnie o tym jak mało przeprowadzono wiarygodnych badań miodu? 
  ------------------------------------------------------
  dopisałem 15.30 
  Dlaczego nie omówiliście wyników tej pracy:
  ,https://www.hindawi.com/journals/ecam/2015/297425/
  która znalazła się w przecież w prezentowanej analizie Michele A
  Therapeutic efficacy of orally...
  Michele Antonelli, Davide Donelli, Fabio Firenzuoli   Tam w abstrakcie czytamy:   "Pyłek pszczeli jest cennym produktem apiterapeutycznym, niezwykle cenionym przez medycynę naturalną ze względu na jego potencjalne zastosowania lecznicze i odżywcze. Wykazuje szereg działań, takich jak przeciwgrzybicze, przeciwdrobnoustrojowe, przeciwwirusowe, przeciwzapalne, hepatoprotekcyjne, przeciwnowotworowe immunostymulujące i miejscowo przeciwbólowe. Donoszono również o jego radykalnym potencjale zmiatania. W pracy omówiono korzystne właściwości pyłku pszczelego i zasadność jego terapeutycznego zastosowania w różnych stanach patologicznych oraz obecnie znane mechanizmy, dzięki którym pyłek pszczeli moduluje proces gojenia ran oparzeniowych"  
 18. Like
  Atena przyznał reputację dla ulabozek2Uchwała Koła Pszczelarskiego   
  https://vm.tiktok.com/ZGeBnEFSw/
 19. Like
  Atena przyznał reputację dla ulabozek2Woskomat WAXO   
  19 tys kosztuje nie 28 tys.
 20. Like
  Atena przyznał reputację dla lechCo tam Panie u prezydentów i ministrów...   
  Myślałem , że rozumiemy się bez słów. Import miodu z Ukrainy spowodował spadek ceny np. miodu rzepakowego do 10 zł za kilogram. Chyba jest to wystarczający powód , aby strajkować z rolnikami.
 21. Like
  Atena przyznał reputację dla baruDemontaż Państwa Polskiego przez koalicję 8 gwiazdek   
  Osiągnięcia dla "demokracji"
   
 22. Like
  Atena przyznał reputację dla PiotrDemontaż Państwa Polskiego przez koalicję 8 gwiazdek   
  A gdzie fakty i dowody. Ja mam tezę, że trutnie przynosza więcej miodu niż robotnice bo mają większą mase i mogą więcej nektaru zabrać. ;). Naprawdę nie widzisz tu manipulacji? Tezy mogą głosić wszytko a ważne są dowody tych tez. Teza bez dowodu nic nie znaczy. "Wszyscy „wiedzą”, że Iwan Iwanowicz odkrył elektryczność, a Wania Popowicz opracował prawo wyporu na lata przed Archimedesem." 
 23. Like
  Atena przyznał reputację dla PiotrDemontaż Państwa Polskiego przez koalicję 8 gwiazdek   
  Tylko czy nie przyszło Ci do głowy, że to wymysł innej kasty manipulujacej łatwowiernymi.  Z jakiegoś dziwnego powodu zakładasz że Twoja partia ma monopol na prawdę i bycie patriotami. To dosyć dziwne założenie zważywszy na mnogość wyroków nakazujących sprostowania i przeprosiny. Dobrze że mają prezydenta co ułaskawia kłamców jak np. pani Ogórek. Patriotyzm mylisz z wykrzykiwaniem haseł, noszeniem sztandarów i wpinek w marynarkach. Patriotą jest ten co w pocie czoła pracuje dla dobra tego kraju, a nie kupuje "okazyjnie" kolejne nieruchomości na żonę. W patriotyźmie nie chodzi o to co kto krzyczy tylko żeby kraj był coraz silnieszy, miał lepszą przyszłość i był dobrze postrzegany na arenie międzynarodowej. Teraz czas na kilka faktów o rządach tych co maja monopol na patritycm. 
  1 Silny kraj - w ostatnim roku mieliśmy najniższy przyrost PKB od czasów przemian. Polskie rolnicto i transport ledwo zipie przez konkurencję z Ukrainy z którą nic nie zrobiono. Nikt nie myślał na przód, łatano po kolei to co juz ledwo zipało -zboże, miód. owoce. Co ciekawe teraz zalewa nas tani cukier, o którym też nikt wcześniej nie pomyślał. 
  2 Przyszłość- program 500+ okazał sie totalną klapą i mamy najniższy przyrost demograficzny w historii. Dla porównania czesi poszli inną drogą i mają bum dzietności. W kraju brakuje mieszkań dla młodych. O programie mieszkanie + sam prezes powiedział że lipa. O czasu reformy oświaty spadamy w badaniach PISA jeżeli chodzi o umiejętności naszych dzieci. Mamy rozwarstwienie na dzieci bogatych, chodzące do prywatnych szkół, jak córka byłego premiera i biedotę w niedoinwestowanych publicznych szkołach. Co ciekawe wnuki aktualnego premiera chodzą do szkoły publicznej. 
  3. O postrzeganiu naszego kraju nie chce się nawet rozpisywać. Proponuje puścić sobie prezydenta w Davos,  albo słynne "Friend in need, is a friend indeed"  i posłuchć co naprawde powiedział. Nie dziwie się babce, że walnęła śmiechem.
  Pewnych rzeczy nie da się obronić. Choć rozumiem, że lata indoktrynacji zrobiły swoje. Sam znam starszego pana co uważa, że za PRL to było najlepiej. 
 24. Zmieszany
  Atena otrzymał reputację od czargCo tam Panie u prezydentów i ministrów...   
  Kwiat polskich koryfeuszy nauk i działaczy związanych z pszczelarstwem urządził spotkanie na Ziemi Lubelskiej...    W dodatku,   iluż tam sponsorów...  Aż się serce raduje... O, nie, nie - na radość /być może???/ przyjdzie czas kiedy  kiedy ów konwentykiel/synod/sympozjum obwieści wszem i wobec  jakież to owoce przyniesie dla tysięcy tych co są posiadaczami pszczół... jako że definicji pszczelarza nie udało się sformułować  Rzeczpospolita, /po rozbiorach!/ trwa wiek z okładem. 
   Jako posiadacz pszczół, w amatorskiej ilości,  czekam z  niecierpliwością...
 25. Zmieszany
  Atena otrzymał reputację od czargGdzie oglądać TV Republika i WPolsce.pl   
  W kontekście powyższego wpisu odwołam się do Biblii...
     Chrystus gościł w domu celnika... co spotkało się z krytyką faryzeuszy.
      Jest jeden drobiazg który różni  /gościnność prezydenta z wizytą Chrystusa/ - celnik zrozumiał swoje niecne postępowanie i się nawrócił!!!
×
×
 • Dodaj nową pozycję...