Skocz do zawartości

Atena

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  3 832
 • Rejestracja


Aktywność reputacji

 1. Like
  Atena przyznał reputację dla BocianDokąd zmierza Polskie pszczelarstwo   
  Wiele osób mnie pyta i co ja na to wszystko? A ja na to ze stoickim spokojem za Puchatkiem:

 2. Haha
  Atena przyznał reputację dla gidaDolnośląskie piekiełko   
  Cóż... pozostaje tylko się zgodzić. Czytaliśmy na ten temat długi tekst na https://mttp.pl/ Póki co trudno o jakiekolwiek wnioski. Myślę, że potrzebna jest tutaj jakaś mocna postać. 
 3. Like
  Atena przyznał reputację dla lechDokąd zmierza Polskie pszczelarstwo   
  Czy to już pszczeli dołek?  Moim zdaniem to dopiero początek dołka. Dołek to dopiero będzie jak zlikwidują dofinansowanie do sprzętu i.t.d. ,  i całość kwoty przeznaczą do dofinansowania do ula. Wtedy to ilość członków związków pszczelarskich spadnie trzykrotnie i wtedy będzie normalnie. Zarządy związków pszczelarskich nie będą miały nic do stracenia i w końcu zaczną reprezentować pszczelarzy bo to co obecnie jest jest  nienormalne.
 4. Like
  Atena przyznał reputację dla lechKoncert życzeń   
  Tam na tej manifestacji prawdziwych rolników to nie było. Tam byli tylko zwolennicy PIS-u i członkowie tej partii , a na Białoruś to chyba więcej PIS-owców będzie uciekało. 
 5. Like
  Atena przyznał reputację dla lechChrońmy rzepak. Za wszelką cenę.   
  Wiele osób w szczególności rolników nie rozumie jakie szkody robi stosując poza wszelkim umiarem środki ochrony roślin. Tak krytykowany " Zielony Ład" może w znacznym stopniu to ograniczyć , ale jest przez środowiska rolnicze krytykowany. Jak na innym Forum  Pszczelarskim negatywnie oceniłem wielokrotne w ciągu roku stosowanie  na jednym polu ŚOR-in to wpisy moje zostały usunięte. Obserwując okolice mojego domu stwierdzam , że np. wróbli jest coraz mniej. 
 6. Like
  Atena przyznał reputację dla czargPolskie Centrum Miodu   
  Wygląda na to, że pierwsze skrzypce w imporcie z Rosji grają firmy skupione wokół MFood i spółek od nich zależnych, czy tylko z nią powiązanych personalnie. Cała ta łódzka grupa z kolei nadaje ton Polskiej Izbie Miodu i kto wie czy nie zaopatruje w ruzki miód hurtowników tam skupionych. Na półkach hipermarketów miodu z ruzką etykietą chyba raczej nie znajdziemy, ale beczki z ruzkimi oznaczeniami po hurtowniach się pewnie jeszcze plątają. Ruzki surowiec służył najpewniej jako komponent do mieszanin z Unii i spoza Unii, część ruzkiego miodu na pewno trafiała też bezpośrednio na zachodnie rynki i generowała tam kryzys branży pszczelarskiej.( Co prawie od razu poskutkowało pracami w PE nad nową dyrektywą miodową, w której tak jak w polskim rozporządzeniu regulowana będzie sprawa etykietowania miodu).
  To w pewien sposób wyjaśnia tak szeroko zakrojoną akcję w różnego rodzaju internetowych publikatorach branży spożywczej w sprawie odroczenia regulacji etykietowania mieszanin miodowych z podaniem krajów pochodzenia ich poszczególnych komponentów. I aktywość wynajętego w tym celu Pana R.
  Ale byłby huczek gdyby udało się udowodnić publice, że kupując tanie mieszaniny miodowe wspiera mordercę Putina.
 7. Like
  Atena otrzymał reputację od roburusDemontaż Państwa Polskiego przez koalicję 8 gwiazdek   
  Mister czarg  wklepując " ustalenia" chyba liczył na to że ktoś to będzie czytał... Jeżeli przeczyta to  spowoduje że zatrzęsie się scena polityczna portalu i  zmiecie z horyzontu tych którym się nie podobały "stare porządki"... 
      A tu nic...
 8. Like
  Atena przyznał reputację dla SalezyPszczelarze, czas na działanie! Wspólnie w strajku!   
  Tu widać alternatywne stanowisko wobec protestów. Oczywiście ten pan został zidentyfikowany. Obrońca konstytucji, demokracji, tęczowy bohater. To wczoraj a dziś rolnik jak widać pełną gębą. Chociaż my chłopy z dziada pradziada nie dajcie się ogłupić przez prowokatorów.
 9. Like
  Atena przyznał reputację dla janek_szProjekt zmiany rozporządzenia o znakowaniu miodu   
  Jest projekt rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zmiany rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych. Rozporządzenie ma przedłużyć vacatio legis z 12 miesięcy na aż 24 miesiące obowiązku znakowania miodu krajem jego pochodzenia. Importerzy miodu (głównie ci zrzeszeni w Polskiej Izbie Miodu) wnioskują o wydłużenie nie 24 miesiące tego zapisu, czyli jeszcze przez 2 lata można będzie zobaczyć na półkach sklepowych "mieszaninę miodu z UE i poza UE" zamiast np. Chińska Republika Ludowa. A więc konsumenci w dalszym ciągu nie będą wiedzieli jaki miód kupują.
  Wyraźmy swój sprzeciw dla takiej zmiany rozporządzenia.
  Na stronie Rządowego Centrum Legislacji można, w ramach konsultacji publicznych, wyrazić swoją opinię na temat takiej zmiany.
  Po przejściu na stronę: https://legislacja.gov.pl/projekt/12382659/katalog/13042992#13042992 pod tytułem projektu rozporządzenia zobaczymy symbol koperty i napis “wyślij komentarz do projektu”. Po kliknięciu otworzy nam się formularz, w którym możemy wyrazić swoją (oczywiście negatywną) opinie o projekcie zmian. Dodatkowo trzeba podać imię i nazwisko, adres email i zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
 10. Like
  Atena przyznał reputację dla pasiecznikZagadka imienia Jacka Parszewskiego   
  Kasa misiu, kasa... coś takiego jak brać pszczelarska nie istnieje...
  Procent od prowadzenia projektów, refundacji dla zarządów związków w tym Polanki to jest to! I po co się wychylać, jak można zgarnąć kasę i zjeść paluszki na posiedzeniu sejmowym
 11. Like
  Atena przyznał reputację dla lechPszczelarze, czas na działanie! Wspólnie w strajku!   
  Czyli strajkujemy za prawem dla rolników do stosowania SOR bez ograniczeń , w tym trujących dla pszczół , i za brakiem ugorowania , które to mogło poprawić ubogie pożytki?
 12. Like
  Atena przyznał reputację dla lechPodatek cukrowy od miodu sklepowego.   
  Według mnie propozycja jest bardzo dobra i możliwa do przeprowadzenia. Potrzeba tylko promocji tej sprawy. Rządzący pewnie czekają na takie rzeczowe propozycje , bo oni też chcą mieć spokój.
 13. Like
  Atena przyznał reputację dla PiotrDemontaż Państwa Polskiego przez koalicję 8 gwiazdek   
  Nie no miałem tylko czytać ale nie wytrzymuje manipulacji jaka sie tutaj odstawia.  Ładnie znalazłes błędne tłumaczenie, prawie nie słychać tam oryginału. Zamieszczam oryginalny tekst przemówienia i babka wyrażnie mówi o następnym tygodniu nie roku. Week nie year, 52s. No na tyle angielski to chyba prawie każdy zna, a jak nie to podstawowy tłumacz google pomoże. 
   
 14. Like
  Atena przyznał reputację dla lechPszczelarze, czas na działanie! Wspólnie w strajku!   
  Właśnie takie trzeźwe spojrzenie na sprawy przekonuje mnie do mojego kandydata na prezesa ewentualnej federacji związków pszczelarskich.
 15. Like
  Atena przyznał reputację dla lechPszczelarze, czas na działanie! Wspólnie w strajku!   
  Problem tkwi w tym , że jeszcze nie.
 16. Like
  Atena przyznał reputację dla lechPszczelarze, czas na działanie! Wspólnie w strajku!   
  I tędy droga. Nie można tylko założyć , że szefem takiej organizacji - federacji będzie prezydent PZP. W tej chwili jest to jeszcze zbyt silna organizacja , aby nie miała takich zapędów. Szefem takiej organizacji powinien być najlepszy dla pszczelarzy człowiek bez względu na organizację do jakiej należy. Ja to mam nawet kandydata na takie stanowisko
 17. Like
  Atena przyznał reputację dla maniek_mbPytania zwykłego forumowicza do Zarządu Polanki   
  Również jako członek SPP Polanka przychylam się do prośby o przedstawienie sprawozdania z wczorajszego posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz jakie w tym wszystkim zajmuje stanowisko Zarząd SPP Polanka.
 18. Like
  Atena przyznał reputację dla czargPytania zwykłego forumowicza do Zarządu Polanki   
  Czy można liczyć na to, że na forum znajdzie się sprawozdanie z wczorajszego posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które było poświęcone sytuacji w polskim pszczelarstwie z uwzględnieniem dofinansowania produkcji krajowej, importu miodu i produkcji miodu pitnego?
  Obejrzałem posiedzenie KRiRW online, widziałem obecnego tam delegata SPP "Polanka"- niestety nie zabierał on głosu, więc nie usłyszałem stanowiska Zarządu SPP "Polanka" ani w sprawie importu miodu, ani w kwestii produkcji miodu pitnego, czy też w temacie dofinansowania produkcji krajowej miodu.
  Zapewne przekazaliście swoje uwagi do minrolu i przewodniczącego KRiRW w formie pisemnej, czy można prosić o zamieszczenie tego pisma na forum?
  Proszę również o opublikowanie materiałów, które przygotował w temacie posiedzenia przedstawiciel ministerstwa rolnictwa. szczególnie interesują mnie informacje dotyczące nowych możliwości produkcji miodu pitnego.
 19. Like
  Atena przyznał reputację dla czargPszczelarze, czas na działanie! Wspólnie w strajku!   
  Jak zamierzacie popierać protest rolników, na milcząco-siedząco, tak jak zrobiłeś to na posiedzeniu KRiRW?
  W sprawie pszczelarzy nie zabrałeś głosu, a protesty rolników będziesz wspierać???
   
   
 20. Like
  Atena przyznał reputację dla czargSejmowa Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi X kadencji   
  Pierwsza skucha poseł Bogucki i jego kolega z Podkarpacia!
  Przedstawiciel ministerstwa mówi, że pszczelarze chcą przedłużenia vacatio legis w sprawie wprowadzenia rozporządzenia o znakowaniu miodu!?! To postulat Polskiej Izby Miodu a nie pszczelarzy!
  -------
  Po wysłuchaniu wszystkich głosów mam wrażenie, że słabsi to byli nasi reprezentanci. Rozumiem, że milczenie jest złotem, ale można było sobie pomilczeć w domu, a nie w Sejmie.
   
 21. Like
  Atena przyznał reputację dla czargSejmowa Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi X kadencji   
  Bardzo cenna uwaga (też o tym pomyslałem🤓), ale wniosek o wykluczenie nie przejdzie- w końcu oni są głównymi uczestnikami i beneficjentami tego całego zamieszania związanego z bezcłowymi kontyngentami od 2016 r, a teraz z tzw. "liberalizacją handlu art. rolno-spożywczymi", ale bardzo na miejscu byłoby wskazanie Przewodniczącemu Komisji, żeby traktować wypowiedzi członków PIM nie jako opinie pszczelarzy, czy ich reprezentantów - a tak pewnie będą przynajmniej niektórzy z nich się prezentować - tylko jako uczestników szkodliwego dla kondycji polskiego pszczelarstwa procederu związanego z importem miodu z Ukrainy i Chin.
  Jednemu, czy drugiemu członkowi PIM powinniśmy wskazać, że nie jest on reprezentantem pszczelarzy, mimo posiadanej kilkusetpniowej czy klilku - tysięcznej pasieki, bo jego głównm źródłem dochodu jest nie produkcja z własnej pasieki, a międzynarodowy handel produktami pszczelimi. I podkreslać, że ponadnormatywny import miodu niszczy ekonomikę polskiego pszczelarstwa i jest powodem upadku polskich pasiek. 
  Statutem PIM można się jak najbardziej podeprzeć wskazując członkom KRiRW, kto może być członkiem PIM i dlaczego nie są nimi pojedyńczy polscy pszczelarze -producenci. Dasz Ronbinie krótki wyciąg z zapisów tego dokumentu? 
  Przedstawicielom PIM można też zadać pytanie ile mają w obrocie polskiego miodu? Ale nie w znaczeniu chińskiego miodu kupionego przez przedsiębiorcę z polskim obywatelstwem, tylko o to ile miodu oni sami wyprodukowali i wprowadzili do obrotu i jaki to stanowi % całości obrotów tej "polskiej" izby?
  Na marginesie: polscy importerzy miodu potrafią znaleźć poparcie swoich interesów nie tylko w polskim Sejmie, ale także w PE, oto taki przykład:
   https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/E-8-2017-007676_PL.html
 22. Zmieszany
  Atena otrzymał reputację od NacekPszczelarze, czas na działanie! Wspólnie w strajku!   
  A skąd wiesz czy dożyjesz moich lat - nie ośmieszaj się...  Jeden wciąż mi wmawiał demencję - i nic - nie ma kto potwierdzić, bo do lekarzy nie chodzę...
     A domagaj się rekompensat, nawet wymyśl formę i kwotę / do czego? ula? miodu? pszczelarza? / I wyślij na Berdyczów...
     A poza tym - byle do wiosny...
 23. Zmieszany
  Atena otrzymał reputację od NacekPszczelarze, czas na działanie! Wspólnie w strajku!   
  Napisz, Mister czarg, jakież to hasła będą wypisane na Twoim sztandarze w czasie strajku... 
      "Iść, iść, w stronę słońca..."   Co prawda słowa optymistyczne słowa ale to tylko piosenka.
      Oczekiwałem ocen, od tych którzy już  ten akt woli wsparcia własnych interesów po przez strajk,  zaliczyli...
       A TU CISZA....
 24. Like
  Atena przyznał reputację dla lechPszczelarze, czas na działanie! Wspólnie w strajku!   
  Pod tą wypowiedzią oraz wspomnianą wypowiedzią Kolegi Robina podpisuję się dwiema rękami.
 25. Like
  Atena przyznał reputację dla pasiecznikPszczelarze, czas na działanie! Wspólnie w strajku!   
  Ja to czegoś nie rozumiem. Czytając wiadomości i relacje ze strajków to pierwszym hasłem jest ANTY ZIELONY ŁAD a drugim ANTY IMPORT.
  I o ile ANTY import jest jasny to serio jako pszczelarze chcemy wspierać rolasów w ANTY zielony ład, który mógłby dać szansę na jakąś normalność pożytkową i chemiczną ?
  Panowie youtuberzy i facebookowicze nawołują do protestów, nagrywają filmiki. No, ale jak już dojdą do stołu i rozmów i nawet wzbudzą chęć wysłuchania to co powiedzą? Jaki program przedstawią ? Jakimi danymi się podeprą ? 
  Robin to równy gość i to co napisał jest w samo sedno.
  Polscy pszczelarzy wkurw..eni, gorycz się przelała ale ilu z tej okazji wypisze się ze swoich kół, stowarzyszeń, związków czy do kogo tam należą i kto powinien o nich walczyć?
  A nie walczy, bo liczy się kasa za prowadzenie refundacji, fikcyjne odkłady a nie praca społeczna. 
×
×
 • Dodaj nową pozycję...