Skocz do zawartości

ulabozek2

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  96
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Przynależność
  NIE
 • Zgoda
  Tak

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Prof. Kołtowski wczoraj w tv powiedział że pszczelarze zostali z 60% miodu niesprzedanego. Gdyby tak zorganizować wielki jarmark w Warszawie to można by tam sporo miodu sprzedać. Podobne jarmarki organizowane są na wielką skalę w Moskwie od ponad 30 lat. Zaczęło się gdy merem był Łużkow który był też pszczelarzem. Teraz tych jarmarków jest kilka w ciągu roku. Z najdalszych zakątków imperium przyjeżdżają pszczołowody że swoimi miodami. Ktoś kiedyś doliczył się 70 odmian tych miodów. Moskwianie licznie odwiedzają te jarmarki i masowo kupują miód w większych ilościach. Taka alternatywa dla miodu z hipermarketu. Czy coś takiego byłoby wykonalne w Polsce???
 2. Coś na kształt wielkich moskiewskich jarmarków miodowych które są od czasów mera Łużkowa organizowane. Jest to wykonalne i sensowne czy też nie.
 3. Zastał pszczelarstwo ocynkowane , zrobił nierdzewne. Pogłowie rodzin pszczelich wzrosło dwukrotnie. Czas jego urzędowania to okres sukcesu. Tak jest oceniany przez kolejnych ministrów.
 4. https://www.sadownictwo.com.pl/120-mln-zl-dla-pszczelarzy-w-ramach-interwencji-pszczelarskich Zwodnicza liczba,skoro w 2023 wydano 76mln to jakim cudem w 2024 120mln? Wydaje mi się to działaniem pozornym pod wpływem gorączki strajkowej. 1/3 tej kwoty wróci do budżetu.
 5. Mr Polbee kilka lat temu gdy zaczynał działalność to na fb zapisał do grup pszczelarskich. Oferował tam miód w 25kg wiadrach po przystępnej cenie. Taką miał wtedy wizję odrodzenia polskiego pszczelarstwa.
 6. Tak, oczywiście. Dlatego jak sądzę nie facelię a gatunki inwazyjne posieją ( już posiali ?). Nawłoć mi się wydaje idealna do tego celu. Wielkość areału do obsiania jest gigantyczna. Kilka lat trzeba poczekać na efekty. Baza pożytkowa bardzo wzrośnie. Jeżeli wojna się skończy to ją wykorzystają.
 7. Wiodący udziałowiec bartnik.ua co wszystko tłumaczy.
 8. Greccy pszczelarze robią zadymę przed parlamentem ( film z 22.02).
 9. Proszę przeczytać artykuł: https://edialog.media/2023/10/15/ukrainskie-pola-rozminuja-pszczoly/ A potem zrobić proste wyliczenia o jakie ilości miodu tu chodzi. Przyjmijmy tylko 2mln ha i że to obsieją nawłocią kanadyjską. Przyjmijmy wydajność miodową zaledwie 100kg/ha. Otrzymamy wielkość 200 000 ton miodu. Obecnie Ukraina produkuje niewiele ponad 70000 ton. Trzykrotny wzrost produkcji.
 10. Jeszcze w 2022 było 2.2 mln ( doniesienia prasowe). Rok później już tylko 1.52mln. Dane za 23 pochodzą z podzielenia kwoty dopłat (76mln) przez 50zł. Spadek pogłowia o 25% w ciągu roku z powodu braku opłacalności.
 11. Miód akacjowy ze względu na delikatny zapach i smak jest szczególnie podatny na zafałszowanie syropem HFS. Dlatego źadnych wyjątków. Wszystko co pochodzi od rozlewaczy opodatkować podatkiem cukrowym. Na eksport niech rozlewają.
 12. Może poprostu podatek powinien objąć wszystkie miody płynne. To jest najprostszy wyróżnik dobrej jakości miodu. Płynny to słodzik i potraktować go podatkiem cukrowym.
 13. https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/6350908,o-co-chodzi-z-podatkiem-cukrowym-jakie-produkty-sa-nim-objete.html W przypadku miodu trzebaby zastosować mocniejszą formułę np. opłata stałą 10zl od kilograma. Dwie korzyści by to dało. Miód sklepowy stałby się droższy więc miód od pszczelarza konkurencyjny. Druga korzyść to spore przychody które można by przeznaczyć na dopłatę do ula. To taki postulat w kontekście trudnej sytuacji pszczelarzy. Duży sprzeciw przewiduję że strony rozlewaczy z PIM.
 14. Taki podatek już od kilku lat istnieje w przypadku napojów, nie jest to technicznie skomplikowane.
 15. Gdyby wdrożono taki podatek (z wyjątkiem SB i RHD) to: 1) cena miodu sklepowego wzrosłaby o 10zł za kg co spowodowałoby większe zainteresowanie miodem od pszczelarza. 2) zebrane w ten sposób pieniądze wystarczyłyby na dopłatę po około 100 zł do rodziny pszczelej. Taki mam pomysł.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...