Skocz do zawartości

ulabozek2

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  91
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O ulabozek2

Informacje o profilu

 • Przynależność
  NIE
 • Zgoda
  Tak

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Tak, oczywiście. Dlatego jak sądzę nie facelię a gatunki inwazyjne posieją ( już posiali ?). Nawłoć mi się wydaje idealna do tego celu. Wielkość areału do obsiania jest gigantyczna. Kilka lat trzeba poczekać na efekty. Baza pożytkowa bardzo wzrośnie. Jeżeli wojna się skończy to ją wykorzystają.
 2. Wiodący udziałowiec bartnik.ua co wszystko tłumaczy.
 3. Greccy pszczelarze robią zadymę przed parlamentem ( film z 22.02).
 4. Proszę przeczytać artykuł: https://edialog.media/2023/10/15/ukrainskie-pola-rozminuja-pszczoly/ A potem zrobić proste wyliczenia o jakie ilości miodu tu chodzi. Przyjmijmy tylko 2mln ha i że to obsieją nawłocią kanadyjską. Przyjmijmy wydajność miodową zaledwie 100kg/ha. Otrzymamy wielkość 200 000 ton miodu. Obecnie Ukraina produkuje niewiele ponad 70000 ton. Trzykrotny wzrost produkcji.
 5. Jeszcze w 2022 było 2.2 mln ( doniesienia prasowe). Rok później już tylko 1.52mln. Dane za 23 pochodzą z podzielenia kwoty dopłat (76mln) przez 50zł. Spadek pogłowia o 25% w ciągu roku z powodu braku opłacalności.
 6. Miód akacjowy ze względu na delikatny zapach i smak jest szczególnie podatny na zafałszowanie syropem HFS. Dlatego źadnych wyjątków. Wszystko co pochodzi od rozlewaczy opodatkować podatkiem cukrowym. Na eksport niech rozlewają.
 7. Może poprostu podatek powinien objąć wszystkie miody płynne. To jest najprostszy wyróżnik dobrej jakości miodu. Płynny to słodzik i potraktować go podatkiem cukrowym.
 8. https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/6350908,o-co-chodzi-z-podatkiem-cukrowym-jakie-produkty-sa-nim-objete.html W przypadku miodu trzebaby zastosować mocniejszą formułę np. opłata stałą 10zl od kilograma. Dwie korzyści by to dało. Miód sklepowy stałby się droższy więc miód od pszczelarza konkurencyjny. Druga korzyść to spore przychody które można by przeznaczyć na dopłatę do ula. To taki postulat w kontekście trudnej sytuacji pszczelarzy. Duży sprzeciw przewiduję że strony rozlewaczy z PIM.
 9. Taki podatek już od kilku lat istnieje w przypadku napojów, nie jest to technicznie skomplikowane.
 10. Gdyby wdrożono taki podatek (z wyjątkiem SB i RHD) to: 1) cena miodu sklepowego wzrosłaby o 10zł za kg co spowodowałoby większe zainteresowanie miodem od pszczelarza. 2) zebrane w ten sposób pieniądze wystarczyłyby na dopłatę po około 100 zł do rodziny pszczelej. Taki mam pomysł.
 11. https://pzp.biz.pl/2024/02/15/konferencja-w-mrirw-na-temat-strajkow-rolnikow/
 12. https://www.money.pl/gospodarka/polske-zalewa-tani-miod-z-chin-tysiace-pszczelarzy-ma-problem-6935920159676928a.html
 13. https://vm.tiktok.com/ZGeSPkcxv/
 14. Poprosiłam swojego czasu aby zajęli się jakimiś badaniami dotyczącymi pasków nasączonych gliceryną z kwasem szczawiowym. Nie ma wiele takich badań ale coś tam jest a temat jest bardzo praktyczny i ważny dla pszczelarzy. To Warroza jak na złość wynalazł takie badania które podważają sensowność tej metody. Mógł wybrać inne badania ale nie, postanowił dołożyć Randy Olivierowi który z jakiś względów go denerwuje. Nie lubię Warrozy przez to. Jestem pewna że z tym pyłkiem to też jego był wybór badania.Pszczelarz tak by nie postąpił. Nie podcinałby gałęzi na której siedzi.On tylko udaje pszczelarza. Denerwujący z tym swoim mędrkowaniem jest strasznie.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...