Skocz do zawartości

ulabozek2

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  40
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Przynależność
  NIE
 • Zgoda
  Tak

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Nie o to chodzi. Brak jest polubień i podaj dalej postu z zawiadomieniem o projekcie ( 2 polubienia i 2 podaj dalej na ponad 6000 członków grupy). O tym decydują użytkownicy fb a nie algorytmy. Dla porównania ostatni filmik Pszczelary ma 297 polubień i 271 podaj dalej na 5800 obserwujących jej profil. To od razu przekłada się na oglądalność filmu. Pytanie brzmi dlaczego członkowie Polanki i inni członkowie grupy Polanka na fb nie " podali dalej" tego zawiadomienia. Dziwne to jest. Mogę odpowiedzieć w swoim imieniu (podobna argumentacja jak pasiecznika) dlaczego tego nie zrobiłam, no ale ja nie jestem członkiem.
 2. Na fb PiotrS zawiadomił o projekcie na grupie Polanka która liczy ponad 6tys członków. Powinno być mnóstwo lajków i podaj dalej. Powinno być mnóstwo wyświetleń filmu. Tymczasem nic takiego nie nastąpiło. Dlaczego?
 3. Dałam Robinowi kilka lajków i zachęcam państwa do tego samego. Ciężko mu się odnaleźć, tam na tym fb.
 4. No bo to jego działka, nie moje, takie tematy. A nie ma go bo przez miesiąc zadeklarował że nic nie napisze. Tak aby forum odetchnęło. Już niedługo p. Atena wróci, chyba tydzień czy dwa tej emigracji wewnętrznej mu zostało.
 5. 11 września Minister Rolnictwa poinformował że przygotowywane jest nowe rozporządzenie dotyczące oznakowania miodu. Na etykiecie mają być wyszczególnione wszystkie kraje pochodzenia miodu. Koniec z określeniami " mieszanka miodu z UE i poza UE" Pewnie to kiełbasa wyborcza dla pszczelarzy. Nie znam się. Zamieszczam info z powodu nieobecności na forum p.robinhuda.
 6. W najnowszym, dzisiejszym filmie Pszczelara promuje miód z polskich pasiek. Wygląda jak milion dolarów i jak pięknie mówi. Ten film przebije w popularności trzy poprzednie ( tak przeczuwam). Na bank ją zaproszą do tv na pogadankę o miodzie. Świetna robota Natalio.
 7. Postaw otwarty ulik weselny (na gazecie oczywiście ) ale do góry dnem. Rameczki jeżeli nie są zakitowane i boisz się że wylecą to obwiąż cały ulik drucikiem. 100% przyjęć.
 8. ulabozek2

  Ceny miodu

  Wg. Pszczelary on tu już jest, oferowany pszczelarzom po 10zł za kg.
 9. Kwasu szczawiowego rotować nie trzeba. Paski czy też gąbeczki nasycone gliceryną z kwasem szczawiowym to super wynalazek, najlepszy od wielu lat. Wszystkie baywarole, biowary i inne paski są niepotrzebne. Przynajmniej w mojej pasiece tak to wygląda.
 10. Fabryka czerwiu ( brood factory) Palmer przytacza swoje dane z 2011 roku, kiedy to z 50 zimowanych odkładów zebrał 245 ramek czerwiu na zasilanie rodzin produkcyjnych (9 maja – 19 czerwca = 6 tygodni), a po 19 czerwca czerwiu wystarczyło mu na utworzenie 330 nowych odkładów co daje w sumie prawie 900 ramek czerwiu. 18 ramek czerwiu krytego od jednego dwukorpusowego przezimowanego odkładu. https://herewebee.wordpress.com/2017/03/19/michael-palmer-and-the-sustainable-apiary/
 11. ulabozek2

  Buckfast - tak czy nie

  Bucfast Meda. Co sądzicie o tym bucfascie na tle innych.
 12. Dolny cały korpus jest też przedzielony na pół stałą przekładką. Dennica też przedzielona. Stabilniej i równiej to wszystko stoi gdy na dole cały korpus. Konfiguracja że wspólną miodnią też jest możliwa:
 13. Zarówno Robin jak i Karpacki dostali dwa tygodnie temu na PW pytanie o problemy poruszane w niektórych moich postach. Nie chciałam zaśmiecać tak zacnego i wyjątkowego forum przyziemnymi problemami . Robin się wymiksował z odpowiedzi. Karpacki odpowiedział długo ale minął się z pytaniem. Dlatego te dwa posty ( gilceryna +ks, korpusiki 4 ramki) pojawiły się na forum. Ale spoko, mi się tematy do dyskusji na forum wyczerpały. Dyskusji jako takiej też nie ma. Trochę cierpliwości p. cayose , wrócą p. Robin i Karpacki w swoim stylu. Nie ma szansy by to forum stało się bardziej prozaiczne i przyziemne. Wiele lat , wiele pracy włożyli panowie Robin i Karpacki aby takie było jak jest i tego się nie odkręci. Żałuję nawet źe coś tam napisałam na forum bo pewnie jak wrócą to mi się oberwie.
 14. Zgadnijcie z czego ten miód.
 15. Czy ktoś spotkał się z gospodarzeniem takim jak na obrazkach?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...