Skocz do zawartości

Atena

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  2 971
 • Rejestracja

Zawartość dodana przez Atena

 1. Robert - po jaką cholerę cytujesz całe strony czyichś wpisów????
 2. Zgadzam się z tym tokiem rozumowania. Wydaje mi się że z wielu problemów jakie trapią polskie pszczelarstwo kluczowym jest uregulowanie sprawy węzy i wosku.
 3. Cud??? Jaki cud ? Wszystko jest wynikiem czyjegoś działania lub zaniechań! Pytanie jest proste; w czyim interesie? Jeżeli wytwarzający węzę stworzyli lobby aby produkować bez norm i odpowiedzialności to wychodzą na tym całkiem dobrze. TRACI PSZCZELARZ i KONSUMENT!!! A teraz; oczekiwanie na cud, cud jak w Kanie Galilejskiej. Parę osób, w tym dwóch dyrektorów 5-ulowych pasiek, podejmuje się prób współpracy, w imieniu tysięcy pszczelarzy, z organizacjami i instytucjami spoza żyrandola w którym świecą władcy światka pszczelarskiego. Jaki cud??? TO MA BYĆ NORMALNOŚĆ wynikająca ze struktury naszego środowiska i rolnictwa. Proszę prześledzić jakie mamy wsparcie/zainteresowanie kiedy ukazujemy efekty tej współpracy lub kierunki które takowe efekty mogą przynieść wymierne rezultaty. Aby się nie trudzić- odpowiem krótko; milczenie i krytyka. Czy takie podejście / do własnego interesu?/ może motywować do działania? NIE MOTYWUJE!!! Dlaczego to robię??? A dlatego aby udowodnić sobie i innym - że jak się chce TO MOŻNA!!! Co z tego mam - satysfakcję czyli NIC. Robertowi; nie wiem czy z trzymania kciuków był kiedyś jakiś pozytywny efekt /historia milczy na ten temat/ ale warto spróbować.
 4. Po dwakroć jestem usatysfakcjonowany wpisem robina; po pierwsze - że docenia zaangażowanie posła w tematykę pszczelarską i po drugie że robin docenia możliwość zmian na niwie pszczelarskiej po przez współpracę/współdziałanie z instytucjami/organizacjami spoza opłotków organizacji pszczelarskich.
 5. Atena

  Covid i miód

  Dziękuję kol. robinowi za wstawienie filmu na interesujący temat. Przekazałem informację komuś kto, od lutego po covidzie, nie może dość do zdrowia. Sądzę, że zainteresowanych będzie więcej. do jjb; skąd wiedza o działaniu NA civid i co to praktycznie znaczy?
 6. Atena

  Jak to jest z tą uczciwością ?

  Widzę że słowo "uczciwość" ma, na tym portalu, synonim - "ziołomiody". No cóż, uważam że jest to duże zawężenie/spłycenie tematu a i tak na żaden consensus się nie zanosi... Nic, tylko sprawę skierować do sądu. Sędzia winien być apolityczny, najlepiej ksiądz... i co najmniej 12 ławników.
 7. Atena

  Monitoring os w pasiece

  Oczywiście wstawić! To jeszcze jedno świadectwo w jakich warunkach działają dolnośląscy pszczelarze... Nie dość że "piekiełko" to jeszcze szerszony! Jedyna nadzieja że władza wojewódzka, różnego autoramentu, pomoże.
 8. Atena

  Jak to jest z tą uczciwością ?

  Zacznę od Wikipedii; słowo - uczciwość... " Cecha ludzka polegająca w relacjach społecznych na wywiązywaniu się z danego słowa /uznawanych norm moralnych/ nawet tego kiedy nie widzą lub nie oczekują". Tak więc nie jest to sformułowanie które należałoby przypisywać do jakiegoś konkretnego tematu np. spraw związanych z produkcją miodu i jego dystrybucją. Uważam, że owa "cecha" rozciąga się, w przypadku pszczelarzy na całokształt postępowania, w tym na stosunki w środowisku, postrzeganie wzajemnych relacji które są uzewnętrzniane również na TYM portalu. Wydaje mi się że w wypowiedziach często dominuje pomijanie biblijnej zasady; dostrzegania źdźbła w cudzym oku, nie widząc belki...
 9. Atena

  Kawiarenka pytli

  Jak widzę, nikt nie zauważył że napisałem iż dożynki były w Warszawie tylko że były w SPALE. Jak widać nikt do niej nie przywiązał wagi. Ważne kto napisał... Test się udał...
 10. Atena

  Kawiarenka pytli

  A to był taki test na to co ważniejsze; informacja o spotkani pszczelarzy powiatu z instytucjami i organizacjami samorządowymi które deklarują wsparcie dla spraw związanych z pszczelarskich w woj. dolnośląskim czy taki sobie niedzielny, nic nie znaczący news, choć dotyczący p. Prezydenta RP. Wygrał Prezydent. Wiadomość o dożynkach zamieszczona była chyba we wszystkich stacjach telewizyjnych...
 11. Atena

  Kawiarenka pytli

  Jest kolejna okazja do świętowania; DOŻYNKI w SPALE. Pan prezydent Najjaśniejszej wystąpił z mową dziękczynną i deklaracją że będzie pamiętał... kto go wsparł w wyborach.
 12. Atena

  Kawiarenka pytli

  Upieram się że nie jestem mumią o której śpiewał Tadeusz Chyła... a owa pszczoła też nie była z wykopalisk tylko latała na mojej działce... Wiedziała gdzie zawitać! Ponieważ o sprawach związanych z pszczołą miodną niewiele się TU obecnie pisze, to przedstawiłem alternatywę. Może zainteresuje inny gatunek jak sprawa barci, pszczół na dachach i tym podobne koszałki-opałki...
 13. Atena

  Kawiarenka pytli

  Może przejść na TAKIE PSZCZOŁY, co prawda miodu z TEGO nie będzie ale... ubędzie wiele problemów np. z woskiem, warrozą, użądleniami... Na moim kwiatkach widzę je coraz częściej. Może Izba rolnicza wesprze???
 14. Atena

  Kawiarenka pytli

  Jak się grzały łącza kiedy była dyskusja nad książka Liebiga... Aż "miło" było patrzeć jak tak wielu potrafiło /merytorycznie/ napisać tak niewiele. Wczoraj przedstawiłem ciąg dalszy, zapowiadanej wcześniej, inicjatywy włączenia urzędników i organów samorządowych w sprawy pszczelarstwa. Jak wspomniałem wyżej ZAINTERESOWANIE spotkaniem było duże, przebiegało w rzeczowej i bezkonfliktowej atmosferze, z pełnym zrozumieniem istniejących obecnie uwarunkowań i sytuacji społeczno- politycznej /niestety!/. I co? A no nico... Doba mija i nikt się nie zainteresował tym że w sprawach pszczelarskich można nie tylko narzekać. Ja widzę, że jest pole do merytorycznych rozmów z perspektywą rozwiązywania problemów które narosły przez lata.
 15. Atena

  Kawiarenka pytli

  Zgodnie z wcześniejsza zapowiedzią w dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie przedstawicieli organizacji pszczelarskich działających w powiecie lubińskim. Oprócz przedstawicieli kół pszczelarski PZP w spotkaniu uczestniczył prezes autonomicznej organizacji pszczelarskiej Zagłębia Miedziowego z/s w Rudnej. Gospodarzem spotkania był Oddział Dolnośląskiej Izby Rolniczej. Ponadto w spotkaniu wzięli udział; Powiatowy Lekarz Wet, Kierownik Biura Doradztwa Rolniczego, przedstawiciel PSOR. Tematem spotkania było podsumowania bieżącego sezonu oraz wskazanie najważniejszych problemów z którymi borykają się pszczelarze w regionie. Dominującym tematem była sprawa jakości wosku i węzy. Ponadto poruszane był temat wędrówek pasiek, terminów wykaszania łąk, opieki weterynaryjnej pasiek. handlu miodem. Powołano trzyosobowy zespół który podsumuje zgłoszone postulaty celem przekazania władzom Izby Rolniczej do realizacji.
 16. A kto go wspiera? Może jest don Kichotem ale... Przy pełnej bierności tysięcy pszczelarzy... mając 5 /słownie pięć/ czynnie włączył się w trudny temat. I SĄDZĘ że pokaże, że można wygrać.
 17. Wydaje mi się że niektórzy tkwią jeszcze w czasach ... zaprzeszłych bo już po wojnie /jak wykazał p. Karpacki/ były jakieś badania a za fałszowanie miodu szło się w tiurmu. Wciąż słyszę z ekranu TV że żyjemy w praworządnym kraju. Czyli, jak można zrozumieć z niektórych wpisów to nieprawda. Dlaczego ta nieprawda ma dotyczyć pszczelarstwa? Jakiś San Escobar wewnątrz Rzeczpospolitej czy co???
 18. Interesujące - po raz drugi Bogumił wyraża troskę o to by, niezależnie jakim kosztem, nikt nie zarobił? Ani pszczelarze, ani potencjalni właściciele woskomatu. Rozumiem, że producenci węzy mają się dobrze ale kosztem pszczelarzy - pszczół nie pytam, one po prostu pracują w dużo gorszych warunkach.
 19. Chcąc mieć zdrowe mleko, ekologiczne... mam sobie kupić kozę. O krowie nie myślę bo nie byłoby jak jej na piętro wprowadzić. Wydaje mi się że nie tędy droga by każdy z 40-50 tys pszczelarzy coś-jakoś kombinował aby mieć zdrową węzę. W tylu innych dziedzinach są normy które muszą być przestrzegane a temacie WĘZY I WOSKU ma być tak że każdy ma SE JAKOŚ ZAŁATWIAĆ.
 20. Idąc tym tropem /jak wyżej/, po jaką cholerę pakować towar w higieniczną folię, można zawijać w gazetki reklamowe których wszędzie pełno. Oczywiście nie informować nikogo za granicą...
 21. Atena

  Covid i miód

  Powtórzę po raz kolejny - ja nie mówię o leku!!! Ja jestem przeświadczony że jakieś naturalne substancje mogą powodować ULGĘ tym którzy przeszli tę chorobę. Tu, jak sądzę, wielkie koncerny nie będą przeciwdziałały. Oto dowód; są środki przeciwkaszlowe produkowane przez wielkie wytwórnie które w opisie mają kilkanaście zastrzeżeń i pastylki/syropy z małych firm farmaceutycznych na których jest napisany skład i ile razy zażywać. I pomagają. Zresztą każdy z gatunków miodów ma swoje zalecenia iż jest polecany dla... Obawiam się, że temat będzie jeszcze długo aktualny, niestety częściej dla płaskoziemców niż zaszczepionych.
 22. Atena

  Covid i miód

  W nawiązaniu do wpisu robina o Apimondi, jak sądzę, byłoby oczekiwanie aby ktoś się TAM WYBRAŁ i PRZEKAZAŁ urbi et orbi do jakich wniosków tamtejsi konsyliarze się skłaniają. Może będą już WYNIKI jakichś badań dających wiarygodne wnioski.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...