Skocz do zawartości

pasiecznik

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  32
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Przynależność
  NIE
 • Zgoda
  Nie

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. pasiecznik

  Kawiarenka pytli

  Prace i koszty generują członkowie korzystający z refundacji. ale też Osoby obsługujące projekty mają za to płacone. Czy jest to intratna praca czy mało opłacalna to już kwestia subiektywna ale ZARABIAJĄ na tym. Słuchajcie, była Pytla, która po nocach nie spała - pracowała zawodowo, wychowywała dzieci, prowadziła pasiekę i jeszcze wierszem na forum pisała i zajmowała się prawie WSZYSTKIM w Stowarzyszeniu. Ale nie możemy oczekiwać by do końca życia jechała na takich obrotach i dlatego odeszła w cień kilka lat temu a energia Stowarzyszenia opadła. I taka jest prawda - powiedzmy sobie to wprost i szczerze. I ze świecą szukać drugiego tak zaangażowanego i charyzmatycznego lidera. Nie znajdziemy - taka prawda. Ale jest też drugi aspekt. Kiedy Polanka powstawała był jeden cel przewodni - STWORZYĆ ALTERNATYWĘ DLA DZIADOWSKIEGO PZP i przerwać monopol na reprezentowanie pszczelarzy na arenie krajowej. No i cel został osiągnięty. A co jest dzisiaj celem Polanki - konkretnym i mierzalnym ? I tutaj trzeba się zastanowić i ten cel wyznaczyć. Bo póki co to jest malkontenctwo jak to nic się nie dzieje, nie ma klubów usankcjonowanych, rosół na zjazdach jest za tłusty a piwo za mało gazowane zaś składki drożeją. A czego chcemy? Konkretnie, bez pierdzielenia o "dobru polskiego pszczelarstwa". A na koniec pozdrawiam miłe Panie ze zdjęcia.
 2. pasiecznik

  Kawiarenka pytli

  Chyba brakiem kultury od Pana, Panie Jokaz. Pisanie o tym co winien Marcin w swoim PRYWATNYM życiu jest wysoce niekulturalne i nie ma nic wspólnego z poglądami politycznymi.
 3. pasiecznik

  Kawiarenka pytli

  Widzę ratunek w koledze Jokaz i Maniek_mb. Pozdrawiam
 4. pasiecznik

  Kawiarenka pytli

  Zatrważające.. Jeśli faktycznie ktoś usunął jakieś Pani posty to wnioskuje o wydalenie ze Stowarzyszenia tej osoby.
 5. pasiecznik

  Kawiarenka pytli

  O losie. Stowarzyszenie Pszczelarskie, które miało być otwarte na wszystkich i zapraszało wszystkich pszczelarzy teraz oficjalnie (nie kryjąc tego w uzasadnieniu decyzji) zwiększa wpisowe 10-krotnie by zniechęcić pszczelarzy do wstępowania w jego szeregi - bo zarząd się nie wyrabia. To ja mam pytanie: 1. co zarząd ma takiego do roboty z członkiem Polanki, który nie bierze udziału w programach refundacyjnych? 2. czy to może jest problem z wyrabianiem się z czynnościami związanymi z refundacjami? 3. jeśli na punkt 2. odpowiedź brzmi tak to proszę o informację ile na prowadzeniu poszczególnych projektów zarobiły poszczególne osoby i ilu pszczelarzy obsłużyli. Czy skoro się nie wyrabiają to był jakiś "przetarg" na forum na prowadzących projekty? 4. z czego wynika wybór prowadzących poszczególne projekty refundacyjne? Boże - napiszcie może, że wszystko drożeje i koszty rosną ale nie że chcecie ograniczyć ilość członków... Pozdrawiam
 6. pasiecznik

  Apimondia w Ufie

  Stefan Mandl Szef Austriackiego Związku Pszczelarzy apeluje do Apimondii o rezygnację z organizacji tego wydarzenia w UFIE! Przyłączmy się do apelu.
 7. W mojej ocenie padły z głodu. Zabrakło im lub nie odeszły od czerwiu.
 8. pasiecznik

  Kolega Przemura

  Czy ktoś wie co się dzieje u Kolegi Przemury? Niegdyś aktywny forumowicz - jeszcze na Zagajniku. Propagator pszczoły buckfast w Polsce. Podróżnik pszczelarski (w poszukiwaniach dobrej pszczoły). Autor licznych publikacji w Pszczelarstwie. Jednak od dawna słuch zaginął. Przynajmniej ten online..
 9. pasiecznik

  Kawiarenka pytli

  Witam i o zdrowie pytam - gospodynię wątku. Kawiarenka została zepchnięta gdzieś w odmęty forum. Tak być nie może! Kawiarenka zawsze w centrum, na rynku naszego forum!
 10. Przeczytałem kilkukrotnie moje pytanie i nie wiem na jakiej podstawie Kolega "widzi", że nie rozumiem posiadania innych planów w roku 2022. Może Kolegę też zabolało moje pytanie - jeśli tak, to przepraszam najmocniej. 🙄 Niestety nie potrafię odczytać powyższego zdania. Czy to stwierdzenie? Czy pytanie? Zatem niech Kolega nie żywi urazy, że zostawię bez komentarza. Przepraszam wszystkich Polankowiczów za odbiegnięcie od tematu spotkania wiosennego. Tym postem kończę offtop. Bardzo się cieszę, że się znów spotkamy! Dziękuję, że są osoby, które to organizują i to - non profit. Mam nadzieję, że zgryźliwość niektórych "przyjaciół" Polanki Wam nie podetnie skrzydeł! Darz miód! Dobrego wieczoru!
 11. Panie Karpacki, wyrazy uznania za taką kolekcję! Chętnie bym zobaczył spis tytułów w kolekcji
 12. I to jest to. A kolega odmową organizacji spotkania nie wykazuje się arogancją w stosunku do innych członków SPP? Wystarczy poczytać ostatnie posty tego użytkownika (maniek_mb) by móc z przekonaniem stwierdzić, że czego by nie zrobił obecny (nowy) Zarząd to będzie źle - choćby kolor drinków na spotkaniu.
 13. W sumie to fajna dyskusja. Ilu członków z każdego z województw mamy w Polance?
 14. Dziękuję za odpowiedź. Choć jednej rzeczy w niej nie rozumiem. Spotkanie w centrum w okolicy Lublina lub Puław? Lublin lub Puławy w centrum czego są położone ? 🤕
 15. Pani Pszczółko Agato, w jaki sposób Lublin i ten konkretny Hotel został wybrany? Myślę, że odpowiedź na to pytanie rozwieje wątpliwości kolegów.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...