Skocz do zawartości

pasiecznik

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Przynależność
  NIE
 • Zgoda
  Nie
 1. Uff jednak ktoś mnie zrozumiał. Tak jak się spodziewałem, "uderz w stół a nożyce się odezwą". Jeśli miód ukraiński miałby być oznaczony jako miód "Z Pasieki Dziadka Władka z Ustrzyk Dolnych" to problem miałby nie jeden. Ale jak to miód z pasieki towarowej od sąsiada to już "musimy sobie pomagać, dosyć mamy problemów, stratytaty". Czyli - tak jak nam wygodnie. Ciekawe..
 2. na opakowaniu jest informacja o tym kto wyprodukował. Ani biedronka Ani Lidl tylko Mleczarnia XYZ. Ani biedronka ani Lidl nie udaje hodowców krów ani nawet mleczarni. I o to tutaj chodzi. O tworzenie FIKCYJNYCH pasiek, które konsumentom nawijają makaron na uszy o swoich pięknych pasiekach, najlepiej eko. Klient ufa,że kupuje miód właśnie z tych uli, które widzi. A jest robiony w bambuko. Ot historia..
 3. Chciałbym poruszyć temat ciekawy aczkolwiek temat tabu. W rozmowach z pasiekami towarowymi okazuje się, że największymi odbiorcami miodu w ilościach hurtowych dla wielu takich pasiek są inni pszczelarze. Pszczelarze Ci rozlewają tenże miód do swoich słoików, podpisują jako swój i w ramach swojego RHD czy sprzedaży bezpośredniej handlują nim jako swoim. Nie mam nic do układu handlowego: ktoś produkuje, ktoś sprzedaje a czasem nawet ktoś pośredniczy. Tak jest zbudowany świat. Ale wszystko byłoby okej gdyby na etykiecie widniała informacja o faktycznym producencie i o dystrybującym. No i nie w ramach RHD czy tam Sprzedaży Bezpośredniej a w ramach przepisów obowiązujących rozlewnie produktów spożywczych czy jakoś tak (nie znam się). Dla mnie to zwyczajne OSZUKIWANIE konsumenta końcowego, za które powinny być wyroki. Wstyd i hańba dla tych oszustów.
 4. pasiecznik

  A tymczasem w SPP

  Czy to zdanie mogę również przyjąć jako odpowiedź na poprzednie moje pytanie - zamkniętości grupy poznańskiej na innych członków?
 5. pasiecznik

  A tymczasem w SPP

  Z tego co pisze użytkownik Robin. Poznański Klub Polanki nie jest otwarty na wszystkich członków Polanki z miasta Poznań - choć jest Poznański (przynajmniej w nazwie). Potrzebna jest rekomendacja i nie wystarczającą jest członkostwo w Polance - z tego co rozumiem. Jaka filozofia za tym stoi?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...