Skocz do zawartości

pasiecznik

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  55
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Przynależność
  NIE
 • Zgoda
  Nie

Ostatnie wizyty

335 wyświetleń profilu
 1. A ilu ludzi przejdzie przez bodajże 40 minutowy film gdzie dwójka Panów rozmawia i cytuje naukowe artykuły na tle drewutni ? Z całym szacunkiem, bo szanuję każdego kto robi cokolwiek zamiast siedzieć w fotelu, ale forma jest trudna do przejścia. I niestety ja nie widzę wartości przynajmniej w tym 1. odcinku.
 2. Nie uzyskałem odpowiedzi na zadane pytanie. Nie wiem dlaczego. Poszukałem sam na stronie ministerstwa. SPP Polanka otrzymało 239 880,96 zł na realizacje projektu.
 3. Ile Polanka dostała finansów na realizację projektu od tego ministerstwa ?
 4. pasiecznik

  Nowy moderator

  Ehh, nie wytrzymałem za długo, ale jeszcze gwoli wyjaśnienia. I to jest ta wasza netykieta: pokój i dobro. Prowokacja zachęcająca do dalszej bezcelowej dyskusji. Fakty, nazwiska, które podaje tutaj Robin w przypadku nie prawdziwości podlegają pod kodeks karny, pod wiele paragrafów. Choćby klasyczne zniesławienie. Panie Robinie ile wyroków czy spraw w sądzie ma Pan z uwagi na nieuzasadnione działanie na szkodę PZP?
 5. pasiecznik

  Nowy moderator

  Kiedyś na forum Ambrozji powstawały dziesiątki postów dziennie i logowały się setki użytkowników, dziś na nim ruch jest nieporównywalnie mały - więc kto ma tam robić bałagan? Ja również zawieszam swoją działalność i pisanie na tym forum do odwołania. Nie godzę się by do edycji czy ocenzurowania jakiegokolwiek mojego postu miał prawo użytkownik iDawid. Pozdrawiam
 6. pasiecznik

  Nowy moderator

  Jak na forum SPP Polanki, wolnym forum, jedynym miejscu w Polsce gdzie można poczytać o wałkach PZP i innych brudach moderatorem może być ktoś nie należący do SPP Polanka ... Do tego wszystko się tutaj sprowadza. Poza tym mimo atmosfery i buntu wielu użytkowników on sam się ochoczo poraz drugi na to stanowisko pcha. Będąc społecznikiem i mając za dużo wolnego czasu można pomagać w schronisku, w swojej radzie osiedla czy na innym forum. Więc to wytłumaczenie do mnie nie trafia. Atena, Karpacki, Robinhuud czy Pasiecznik (ja) to prawie jedyni ludzie,którzy genrują jakikolwiek ruch i życie na umierającym forum Polanki. Ba - tymi czasem kłótnimi czy polemiką generują jedyne jakiekolwiek życie w SPP Polanka, której druga działalnością obok naszego pisania jest już chyba tylko refundacja.
 7. pasiecznik

  Nowy moderator

  Dlaczego Pan jako nie członek Polanki wykazuje "chęć i zapał" do pracy społecznej na forum ?
 8. pasiecznik

  Z dzisiejszego Teleexpresu.

  Jaki ziołomiód? O czy tu mowa. Jak pszczelarz jedzie na pożytek z mauserem dolać 10% syropu do uli to jest tragedia i miód naddający się do rynsztoku ( i słusznie, i racja) a jak pszczelarz robi "miód" w 100% z syropu cukrowego z dodatkiem jakichś tam ziółek czy owoców do barwy i smaku to nagle uniwersytety badają zbawienny wpływ i nazywacie to super produktem ? Ja się pytam po co? Serio trudno zapakować ule na przyczepe i pojechać sobie nawet 150km na pożytek i produkować MIÓD? Albo zając się czymś innym jeśli faktycznie w okolicy pszczoły nie mają czego zbierać.
 9. Podobno można zakupić na stoiskach super miodek inwertowy. Czy w tym roku też będzie ?
 10. Na stronie internetowej IJHARS w zakładce zafałszowana żywność są wyniki kontroli i napisane kto i za co został ukarany. Niestety nie ma dostępnej formy pisemnej tylko informacja o wyniku kontroli.
 11. Chodzi mi po głowie jedna sprawa. IJHARS w trakcie kontroli miodów często wykazuje, że miód nie jest prawidłowo nazwany co do gatunku względem jego składu pyłkowego. Tymczasem na stronie HoneyLab Teper czytamy: Klasyfikacja miodu pozyskiwanego w kraju Obowiązujące Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 3 października 2003 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie jakości handlowej miodu (Dz. U. Nr 181, poz. 1773 z późn. zm.) nie precyzuje wymagań dla procentowej zawartości pyłku. Dlatego zapisy w tym dokumencie uniemożliwiają poprawną klasyfikację miodu do odmiany. W związku z tym, przy braku innych źródeł, do interpretacji wyników analizy pyłkowej miodu wykorzystywana jest Polska Norma „Miód pszczeli” (PN-88/A-77626)." W związku z tym na jakiej podstawie IJHARS orzeka czy miód lipowy jest miodem lipowym? I na jakiej podstawie karze za to "producenta". Skoro w polskim prawie nie ma obecnie kryteriów i standardów jakie miód musi spelniać by móc być miodem gatunkowym? Przecież norma nieumocowana w prawie jest tylko do dobrowolnego stosowania i nie można jej spelniania od nikogo wymagać odgórnie.
 12. pasiecznik

  Inflacja w pszczelarstwie.

  Pszczoły nie mają znaczenia. Jeśli coś ma znaczenie to otwarta granica z ukrainą i całoroczne miodobranie naszych miodowych bonzów z "rodzinnych pasiek z tradycją". Prawdziwe miernoty leją to gówno w słoiki, etykietują jako swoje i sprzedają. Po co pszczoły? Panie Wiktorze, nie zauważył Pan już dawno? Po chu.. pszczoły? To tylko problem i robota... Dlatego wszystkim układ obecny pasuje. t
 13. pasiecznik

  Inflacja w pszczelarstwie.

  no to prawdziwe jajca np. Ziomek PZP naciągał na nadgodziny, wyłudzając ze związku kupe kasy co na pewno łapie się pod paragraf ale - oddał więc luzik.
 14. pasiecznik

  Czas się obudzić.

  Potrzebny jest marsz w obronie pszczelarzy.
 15. Bezcłowy miód od wielu miesięcy wjeżdża bez ograniczeń z Ukrainy. Podobnie jak zboża. Rolnicy płaczą, protestują, mówią o tym i nagrywają filmy. Pszczelarze milczą - a wiele towarowych, POLSKICH gospodarstw pszczelarskich jest bliska splajtowaniu.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...