Skocz do zawartości

Zdjęcie

A tymczasem w PZP...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
526 odpowiedzi w tym temacie

#361 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2787 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 09 grudzień 2018 - 23:22

Na tych kilku zdjęciach zauważyłem na czele tylko prezydentów - "seniorów" :( :

https://twitter.com/...//jasnagora.pl/

bp Bialogłowski: (kliknij i zezwól)

Prezydent pięciu pni.

#362 kaczkow

kaczkow
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 10 grudzień 2018 - 03:07

Kilka tyś. ? 100 podstarzałych 'zakarpaskich", 1-2 "robinhuków" , 2 prezydęntów ,kapelani,biskupi ,rodziny ,częstochowianie. Z tego tam nie ma nawet 10 ton w sezonie,a 5 na handel  .

#363 Beton

Beton
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 10 grudzień 2018 - 09:09

Likwidacja konta na forum w związku z trwającym hejtem i brakiem reakcji ze strony administracji.

#364 Karpacki

Karpacki
  • Moderator
  • 1526 postów
  • LokalizacjaBerest

Napisano 10 grudzień 2018 - 10:04

................

Forum publiczne nie  sprzyja jednak merytorycznej dyskusji na niektóre  tematy, a i pomiędzy nami jest spora różnica wieku, co w pewnym stopniu tłumaczy różnicę w sposobie rozumienia i postrzegania otaczającego nas stanu.

Pozdrawiam.

Z całym szacunkiem. Ale co ma do właściwej oceny konkretnych zdarzeń , różnica wieku? Chyba jedynie to , że starszy patrzy na niektóre sprawy z dłuższej perspektywy, i coraz mniej ma nadziei na to, że coś wróci na właściwe tory. A młodszy, myśli że to czego jest świadkiem to, incydent czy potknięcie, które może być , i powinno szybko naprawione. Ja nie widzę problemu, aby merytorycznie podyskutować na publicznym forum o każdym temacie , oczywiście mającym związek z tematyką forum. Proszę wziąć pod uwagę , że czytających forum, jest kilkadziesiąt razy więcej , jak piszących na nim.  A z tych czytających , tylko nieliczni decydują się , na zabranie głosu wtedy , kiedy im się zdaje że muszą to zrobić , gdyż inaczej temat na tym straci. Takim typowym tego przykładem , jest post 362 w tym wątku, niejakiego "kaczkowa".

Skoro jednak kolega uważa, że dyskusja nie ma sensu, to jego wola. Ja uważam jednak, że warto swój sposób postrzegania konkretnych zdarzeń, merytorycznie uzasadnić, chociażby dlatego, aby poznać "sposób rozumienia i postrzegania otaczającego nas stanu".

Pozdrawiam.

#365 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2787 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 11 grudzień 2018 - 13:28

Najlepsza relacja jaką znalazłem w necie z XXX Pielgrzymki Pszczelarzy.

http://www.pszczelar...hp?art=200#read

Autor nie wspomina o jakimś istotnym wyróżnieniu medalowym prezydentów „seniorów” Tadeusza i Waldemara. Dokumentuje jednak fotograficznie fakt szczególnego wyróżnienia (bo na Jasnej Górze) znanego mi z publicznej kosumpcji kumfosu pszczelarza–bohatera i producenta chałupniczych leków z Dolnego Śląska, Zdzisława Zieniewicza. Widać, że Pan Zdzisław w dobrym zdrowiu, odbudował mikroflorę żołądkowo-jelitową. Gratulacje dla Pana Zdzisława i dla Zarządu PZP!!! Teraz kolej na Alexa Bajana. Jesteśmy z nich dumni, są wzorem do naśladowania dla młodzieży! ;)

IdArt200_1153519330_s.jpg

Prezydent pięciu pni.

#366 Karpacki

Karpacki
  • Moderator
  • 1526 postów
  • LokalizacjaBerest

Napisano 11 grudzień 2018 - 16:17

Ja ze swojej strony, również starałem się odnaleźć jak najwięcej relacji z tej uroczystości, aby mieć jako tako pełny obraz jej przebiegu. To co zauważył kolega "robinhuud" że jeden ze sprawozdawców, nie zauważył odznaczenia pana Zieniewicza, inni nie zauważyli medalowych odznaczeń byłych prezydentów. Zachodzi więc pytanie, dlaczego w ogóle znalazły się tam tego typu punkty programu ??? Przepatrzyłem kilka programów tych uroczystości, w tym chyba najbardziej prawdopodobny , bo samego Organizatora a więc Regionalnego Związku Pszczelarzy w Częstochowie.  W żadnym z tych programów, nie znalazłem punktu , "wręczenie medali i wyróżnień" . Skąd więc nagle te punkty znalazły się tam na miejscu? Kto zgłosił taka potrzebę i dostarczył przygotowane odznaczenia i listę odznaczonych ? Może ktoś wie ? 

Jeśli tego, ktoś nie wyjaśni, będzie trzeba uznać że to organizatorzy , a więc PZP i RZP Częstochowa.

Nie wnikając w tym momencie w te szczegóły, chciał bym zauważyć, że jeśli chodzi o rangę odznaczenia , to bardzo ważna jest informacja dotycząca tego, na czyj wniosek i czyją decyzją ono następuje.  Jak odznacza np. Prezydent Kraju, to oczywiście, nie każde z tych odznaczeń ma on obowiązek osobiście wręczyć. Ale nawet jak w jego imieniu wręcza jakiś Wojewoda , czy inny urzędnik z jego upoważnienia, to zawsze podczas takiej ceremonii, wygłasza regułkę , z czyjego nadania i z czyjego upoważnienia dokonuje on tego wręczenia. Było by dobrze dowiedzieć się jak było w tym przypadku?  Tak się bowiem składa, że o randze odznaczenia decyduje na czyj wniosek, i czyją decyzją jest ono przyznane. Mniej ważne jest już , kto je osobiście wręczał.  Chociaż dla odznaczonego , ma to często niebagatelne znaczenie.

Pytań było by tu dużo więcej, ale jak się wydaje, zaistniała tam jakaś manipulacja, bo ze strony RZP Częstochowa, dowiadujemy się , że odpowiedzialnym animatorem tych spotkań, był pan Piotr Krawczyk, a nawet na prowadzonej przez niego stronie Pszczelarstwo Polskie, najbardziej aktualnym wydarzeniem , są Wybory w Kole Pszczelarzy w Jędrzejowie.  Oj , festiwal niedomówień i braku informacji trwa nadal. 

Pozdrawiam.

#367 adamski

adamski
  • Użytkownik
  • 437 postów

Napisano 11 grudzień 2018 - 16:58

A mieliście dać 100 dni spokoju 😉. Jednak się nie da?

#368 Karpacki

Karpacki
  • Moderator
  • 1526 postów
  • LokalizacjaBerest

Napisano 11 grudzień 2018 - 17:54

Kolego Adamski.  Gdyby pierwsze oznaki dobrej zmiany były, jestem za daniem całkowicie spokój, bo i czemu by nie. Ale jak się okazuje, jak na razie, to trwa realizacja Uchwały, ale Zjazdu Połczyńskiego. Do wykonania ich , brakuje uhonorowania jeszcze specjalnymi medalami, pani przewodniczącej Komisji Rewizyjnej z przed Połczyna, oraz jej członków.  Ponadto pragnę zauważyć, że wielokrotnie starano się nas przekonywać, że Pielgrzymka Pszczelarzy na Jasną Górę, jest pielgrzymką wszystkich pszczelarzy , a nie tylko tych z PZP. Dlaczego więc duszpasterz pszczelarzy, wita tylko prezydentów PZP, niektórych nawet po imieniu, a nawet słowem nie wspomni ,że przybyło tam też wielu pszczelarzy z innych Związków, którzy też mają swoich prezesów ?  Czy nie było by właściwiej, powitać wszystkich i zaapelować,  o działania jednoczące , aniżeli po imieniu witać tego, który przez wiele lat doprowadził do tego rozbicia które jest ?  Dla niego, to akceptacja jego polityki związkowej.

Cóż więc się dziwić, że wzorem tego , także i w sali Ojca Kordeckiego, dzieje się podobnie.  Na kontynuację starego porządku i 1000 dni spokoju nic nie da. 

Ot i cała prawda. 

Pozdrawiam.

#369 filip

filip
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 11 grudzień 2018 - 18:03

w Gdańsku też był słynny duszpasterz, a dzisiaj co ?. Zachowaj nas Panie od takich duszpasterzy                     

• marbert lubi to

#370 tarczewski

tarczewski
  • Użytkownik
  • 245 postów

Napisano 11 grudzień 2018 - 18:17

Żałuję bardzo, że zdjęcia wykonane 07.12. 2018 są słabej jakości, ale zapewniam, że  nie są fotomontażem.  Nie wiem, czy jest szansa poprawienia ich jakości. Pan Zdzisław Zieniewicz nie był w tym dniu uhonorowany, być może, że otrzymał statuetkę, dzień wcześniej na samej konferencji.

Myślałem, że będzie sprawozdanie na stronie PZP.  Samo przemilczanie uhonorowania, byłych prezydentów, może być spowodowane wychodzeniem pszczelarzy z uroczystości co na pewno nie umknęło uwadze.

Wiem, że jakieś tajne spotkanie, tylko dla zaproszonych gości odbyło się na tym szczeblu w niedzielę 09.12.2018 w Brzegu  na Opolszczyźnie. Też były odznaczenia.

...............................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

#371 Karpacki

Karpacki
  • Moderator
  • 1526 postów
  • LokalizacjaBerest

Napisano 11 grudzień 2018 - 18:49

Kolego Tarczewski. Proszę się za bardzo nie przejmować jakością tych zdjęć które kolega wykonał. Kilka z podobnych, które pokazują dokładnie kto tam siedział, jest na stronie RZP Częstochowa. Jednak nie wiadomo dlaczego, poukładane one tam są w zestawy po cztery, i w w jakiś sposób zabezpieczone tak, aby nie szło ich ściągnąć na komputer. 

Być może są chronione prawem autorskim, aby bez opłaty ich nie rozpowszechniać. 

Trochę to dziwne, gdyż organizatorom powinno zależeć na tym aby wiadomości o organizowanej imprezie mogły rozchodzić się jak najszerzej, a tu nie wiadomo o co chodzi?

W nawiązaniu do tego rzekomo utajnionego spotkania o którym kolega pisze, to wygląda na to że jest sezon na odznaczenia.  Widocznie wielu uważa że jest tak dobrze. Jednak ciśnie się pytanie , skoro jest tak dobrze, to czemu jest tak źle ?

Pozdrawiam.

#372 jokaz

jokaz
  • Użytkownik
  • 416 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

Napisano 11 grudzień 2018 - 18:51

Cześć, nie bardzo chciałem zabierać głos w tej sprawie ale...

Statuetkę Dzierżonia otrzymał Pan Zieniewicz na wniosek, nie pszczelarzy dolnośląskich ale białostockich. Na Dolnym Śląsku szczególnie byłe województwo wrocławskie działacze pszczelarscy - (nie wszyscy), mają do Pana Zdzisława pretensje, gdyż jako osoba niezrzeszona wytyka im błędy w działaniu a w szczególności ich bierną postawę dotyczącą chociażby chorób pszczół czy wędrówek pasiek. Więcej nie będę się wypowiadał, nie mnie oceniać kto i za co otrzymał. Od tego jest kapituła. Z mojej strony pogratulowałem już Panu Zdzisławowi. I tyle.

Druga sprawa. Medale jakie otrzymali obaj prezydenci to te: https://ostrzeszowin...sci/cid,11848,a

Medal Honorowego Bartnika na 100 lecie Odzyskania Niepodległości.

Pozdrawiam

• tarczewski lubi to

#373 marbert

marbert

Bieszczady, okolice Soliny.

• Użytkownik
  • 1392 postów

Napisano 11 grudzień 2018 - 19:10

Dajcie spokój, w mym byłym kole legitymację członka wręczano z honorami.

Te odznaczenia ( blachy, bez znaczenia i legitymacje, bez znaczenia), niech sobie przypinają. Jak tak lubią. To mnie zawsze śmieszyło. Sztandary, pierdoły igrzyska dla ludu.

Z kolegą Karpackim nawet w jakimś temacie na temat sztandarów, mając inne zdanie trochę tam ... popisaliśmy.

Po czynach ich poznacie.    Nie po orderach, sztandarach i innych pierdołach.

A czyny jakie są każdy widzi.

#374 tarczewski

tarczewski
  • Użytkownik
  • 245 postów

Napisano 11 grudzień 2018 - 19:27

Fakt słyszałem, spotkałem, rozmawiałem, pan Zdzisław ma swoje, czasem bardzo kontrowersyjne zdanie.

...............................................................................................................

#375 Karpacki

Karpacki
  • Moderator
  • 1526 postów
  • LokalizacjaBerest

Napisano 11 grudzień 2018 - 20:16

To mnie zawsze śmieszyło. Sztandary, pierdoły igrzyska dla ludu.

Z kolegą Karpackim nawet w jakimś temacie na temat sztandarów, mając inne zdanie trochę tam ... popisaliśmy.

Zgadza się kolego, trochę popisaliśmy. Ale sztandary i odznaczenia, to nie jakieś tam fanaberie Karpackiego. To elementy, które w w niespokojnej historii naszego kraju, miały zawsze znaczenie, o wiele  poważniejsze, jak "pierdoły igrzyska dla ludu". Nie powiedział by tak człowiek , znający historię naszego kraju i to od dawna, nie tylko nam współczesną. I nie ja tu jestem od tego, aby w tej kwestii uświadamiać. 

Ale dopiero wtedy , kiedy te uświęcone symbole zaczyna się wykorzystywać do spraw przyziemnych i "na pokaz" , przestaje się szanować wartość, jaką od wieków spełniały. 

Zaczyna się od rzeczy takich jak certyfikaty jakości , poprzez różne inne naciąganie uczciwości w sprawach zwykłych, a kończy się na rozdawaniu garściami odznaczeń, i wykorzystywaniu przedmiotów szacunku i godności, do osiągania celów z tzw. niskich pobudek. Jest to działanie przeciw tym wszystkim , którzy znaczenie tych symboli pojmują tak , jak przez wieki były one traktowane.  Ale to nie wykład z etyki, tylko małe przypomnienie zasad , nad którymi się nie dyskutuje.

Pozdrawiam.

• Atena, tarczewski i czarg lubią to

#376 czarg

czarg

konto wygaszane

• Użytkownik
  • 886 postów
  • Lokalizacjakujawsko-pomorskie

Napisano 11 grudzień 2018 - 22:41

I nie ja tu jestem od tego, aby w tej kwestii uświadamiać. 

Ująłbym to inaczej Panie Czesławie 

- dobrze że na forum jest ktoś taki jak Pan, żeby o tym przypominać.

#377 Karpacki

Karpacki
  • Moderator
  • 1526 postów
  • LokalizacjaBerest

Napisano 11 grudzień 2018 - 22:45

Dzięki kolego za wsparcie, bo już zaczynałem się tu czuć jak, goły na balu przebierańców. Także koledze Tarczewskiemu.

Pozdrawiam.

#378 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1780 postów

Napisano 12 grudzień 2018 - 07:53

Generalnie zgadzam się z wypowiedzią p. Karpackiego - #375 - ale... życie nie znosi próżni. Choćby sprawa przyznania odznaczenia dla p. Zieniewicza... Czy zasłużył - nie wiem, ale znalazł się KTOŚ kto go uhonorował. PZP rozdaje takie czy inne odznaczenia które, zapewne dla większości obdarowanych stanowią satysfakcję, powód do dumy, choćby w środowisku w którym mieszkają, prowadzą pasieki czy, często, również jakąś inna działalność społeczną. I słusznie, że są odznaczeni, wyróżnieni bo, jak sądzę będzie ich to motywowało do pracy i działalności. Czy wszyscy zasługują na owe odznaczenia? Sądzę że są i tacy którzy wyróżniają się tym że mocno klaszczą we właściwym momencie...

Tu przejdę do sprawy p. Jacka zza gór i rzek choć z tego samego Eurokołchozu. Emocji było dużo, stanęło na tym że można, z czystym sumieniem, popierać Naszego ziomka. No i dobrze! Tylko rodzi się temat na który, jak sądzę wypowiedzą się  bywalcy portalu; Jak zmodyfikować system przyznawania nagród i odznaczeń aby był czytelny i nie budził tylu kontrowersji.

#379 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2787 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 grudzień 2018 - 08:05

Cześć, nie bardzo chciałem zabierać głos w tej sprawie ale...

Statuetkę Dzierżonia otrzymał Pan Zieniewicz na wniosek, nie pszczelarzy dolnośląskich ale białostockich...

Nie wiem jokaz, czy ja to dobrze zrozumiałem. Władze Koła pszczelarzy w Ostrzeszowie z okazji 100 –nej rocznicy odzyskania niepodległości Polski ustanowiły okolicznościowy medal i nadały kilku osobom, w tym prezydentom seniorom, tytułów „Honorowego bartnika” bez wcześniejszego ustalenia regulaminu nadawania.

https://ostrzeszowin...sci/cid,11848,a

Czy aby nie popadamy w śmieszność?

Władze ostrzeszowskiego koła mają w swym zasięgu kompetencyjnym stulecie odzyskania niepodległości nie przez Polskę, a co najwyżej odzyskania tejże przez przedmieścia Ostrzeszowa.

Prawo bicia monety, stanowienia medali, świąt itp. mają tylko określone instytucje i osoby.

Bo jeszcze kto pomyśli, że ostrzeszowiaki chcą zastąpić, lub spauperyzować Polonię Restitutę

https://pl.wikipedia...rodzenia_Polski

W końcu ktoś wpadnie na pomysł, by produkować masowo i wystawiać na Allegro statuetki ks. Dzierżona. Zdaje się wzór użytkowy nie jest zastrzeżony.

Odznaczanie „przełożonych” medalem jest niesmaczne, może być odbierane jako włażenie im w zadek dla osiągnięcia jakichś celów. Takie samo wrażenie odnoszę przy odzanaczaniu statuetkami ludzi nie związanych z pszczelarstwem, a dla załatwienia jakiegoś tam geszeftu. Ja bym nie wpadł na pomysł odznaczania medalem tych, którzy mają prawo odznaczać mnie, bo nie chciałbym narażać ich subtelnej psychiki na zażenowanie i powodować wrażenia, że liczę na rewanż.

Jeżeli ktoś czuje się kompetentnym wyróżniać przełożonych, jest dla nich niebezpieczny. Prędzej, czy później wpadnie na pomysł, że ma tyle władzy dyscyplinarnej ile obowiązkow i poczuje się władnym ich karać.

Ale to tylko mój pogląd i wyrażam go nie narzucając, a jedynie nieśmiało sugerując  innym. Dobrze, że Polanka w sprawie tytułów, odznaczeń, sztandarów i innych insygniów władzy zachowuje się z umiarem. W PZP to element psychotechniki i psychologii tłumu. Nie mogą się od tego powstrzymać nawet w Świątyni.

• Atena lubi to
Prezydent pięciu pni.

#380 tarczewski

tarczewski
  • Użytkownik
  • 245 postów

Napisano 12 grudzień 2018 - 11:02

Często się  z Robinhuudem zupełnie się nie zgadzam- Szczególnie utarczki personalne. Ale, dziękuję za stanowcze działania na rzecz uzdrowienia patologii w pszczelarstwie.  Dziękuję za post 379. Mam takie samo zdanie, stąd  prześmiewcze posty 341 i 351, które w dużym stopniu odzwierciedla poglądy tych co podczas odznaczania decydentów w Częstochowie zaczęli wychodzić.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych