Skocz do zawartości

adamski

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  487
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Przynależność
  NIE
 • Zgoda
  Nie

Ostatnie wizyty

342 wyświetleń profilu
 1. adamski

  A tymczasem w PZP...

  Czytam, czytam i czytam i się zastanawiam czy dzisiaj PZP jeszcze jest komuś potrzebne. Na pewno tak, ale nie jako: - instytucja zbierająca haracz na Kamianną, - wydajaca płatne odznaczenia (każdy związek może sobie je kupić w dowolnej ilości), - śląca głupawe pisma do ministerstwa nie mające pokrycia z rzeczywistością i obecnym prawodawstwem, - reprezentująca interesy największej firmy pszczelarskiej (aż oczy bolą tak to widać) to już nie partnerstwo a poddaństwo. - bez chęci porozumienia z innymi organizacjami pszczelarskimi. Ale skoro związki i zarządy oraz pszczelarze w tych związków chcą takiego właśnie PZP to czemu Polanka im przeszkadza. Niech się cieszą swoim szczęściem. Fakt, że przydała by się jedna reprezentacyjna organizacja pszczelarska, która realizowałaby uchwały i stanowiska przyjęte przez większość związków i organizacji pszczelarskich oraz godnie reprezentowałaby branżę pszczelarską przed urzędami państwowymi i międzynarodowymi. 🤔🤔🤔🤔 Obecny Zarząd PZP to chyba najbardziej niemy zarząd jak do tej pory. Eliminuje kolejne organy statutowe tak aby nikt im nie przeszkadzał, tylko w czym nie przeszkadzał?😶
 2. adamski

  Uwaga - teren przepszczelony!

  O losie bywasz przewrotny. Jakieś 10 lat temu prof. Huszcza na sejmowej komisji Rolnictwa grzmiał jakie to ciężkie czasy idą dla pszczelarstwa. Jeżeli nic politycy nie zrobią to niebawem zabraknie pszczół i zostanie tylko jedna kadencja sejmu 😉 rodzajowi ludzkiemu. Politycy niewiele zrobili a pszczół przybyło na tyle, że na Polance piszą o przepszczelniu. Co robić Panie, co robić? Może za bardzo nie mieszajmy a życie samo zweryfikuje kto z pasji zajął się pszczelarstwem a kto dla chwilowej mody. A w między czasie niech każdy posadzi rocznie tyle drzew lub krzewów miododajnych lub posieje tyle arów roślin pożytecznych dla pszczół ile ma rodzin pszczelich. Na pewno będzie lepiej. Bo pszczelarstwo to nie tylko pszczoły ale i dbanie o bazę pozytkową dla nich.
 3. adamski

  A tymczasem w PZP...

  I wszystko czego się Dylon dotkie przemienia się odwrotnie jak u mitycznego Midasa 😊 Dzisiaj byłem w biurze związku dowiedzieć się o dotacje i akurat trafiłem na dyskusję o sprawozdaniu PZP. 600 tyś straty na działalności gospodarczej w tym roku i ponoć 500 tyś w tamty roku. Dobrze, że pszczelarze składki płacą 800 tyś to było z czego pokryć tę stratę. Dzięki temu, że cały rok nic nie robili to mają kasę na dalsze trwanie i nic nie robienie. Ciekawe ile z tego jest prawdą. Pszczelarze jednak to bogaci ludzie. Brawo najwności ludzka. A na temat dopłat do rodziny pszczelej, które to miały być już wypłacane 😏 cisza jak kamień w wodę.
 4. No i to jest wiadomość. Minister Puda zaczyna odkręcać to co popsuł w środowisku Ardanowski. Bez ekologów, bez Dylona i jego zastępcy z PZP, który był za neonikotynoidami, bo dzięki temu mogą spokojnie przytulać kasę z FPRO. Może wreszcie MR będzie bardziej patrzał na zdrowie ludzkie (patrz konsumentów) a nie na kasę rolników. A z mrówkai też kiedyś sobie poradzą jak bardziej będą zwracać uwagę na pozostałości niedopuszczonych środków w produktach rolnych.
 5. adamski

  Szkolimy się on line

  Ot i ciekawostka. Dylon zrobił coś sam od siebie bez pomocy firmy Ł. i kompromitacja. Jakie pieniądze wydali na ten wspaniały materiał? Im więcej osób to oglądało tym gorzej. Z dobrych źródeł wiem, że mimo posiadania narzędzi do przeprowadzania takich spotkań on-line przez PZP ostatnie i chyba jedyne spotkanie z prezesami aby nie nie zrobić podobnie, spotkanie organizował na prywatnej platformie, główny drygent Badeński Waldemar. Czy PZP potrafi jeszcze być niezależną organizacją?Niezależną organizacją od ośrodka decyzyjnego umieszczonego w K i K.
 6. adamski

  Dopłata do ula

  Takie postawienie sprawy refundacji kosztów obsługi projektów, ma jedynie chyba na celu jeszcze bardziej uzależnić związki od firmy. Od firmy która ma kasę na prowizję dla związków za transfer środków w odpowiednim kierunku. No bo który Prezes dla ratowania finansów zwiazku nie skusi się być pośrednikiem między Pszczelarzami a producentem o największej marży ? najbardziej chojnego. Tak to się kończy gdy marionetka firmy siedzi na stołku "prezydenta" pszczelarzy. Daliście się Panowie omamić i nie mówię w tym momencie o Polance. Mieliście reprezentować Pszczelarzy a daliście się kupić za judaszowe srebrniki. Najwyższy czas się obudzić.
 7. adamski

  Dopłata do ula

  Żadna w tym incjatywa Dylona, proszę zwrócić uwagę na towarzystwo posłów w tej incjatywie. To oni zapewne przymuszeni ? przez swoich Pszczelarzy z okręgu wyborczego postanowili zadziałać a Dylon - PZP tylko to firmuje. Cóż takie życie. Jeszcze nic nie zrobił dla pszczelarstwa oprócz rozwalenia PZP i oddania go do realizacji celów biznesowych największej firmy pszczelarskiej. PS. Kto nie potrafi prowadzić pasieki bez dotacji lepiej niech się za pszczoły nie bierze.
 8. adamski

  Polski wosk i polska węza

  A miało być tak pięknie, szybki i tani sposób na badanie jakości wosku. ? Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o??
 9. To taki hit pijarowski?. Dylon już załatwiał dopłaty do ula potem suszowe i już nawet dzielił te pieniądze teraz wraca z tematem dopłat bezpośrednich bo innego nie ma. Ale może coś z tego wyjdzie, a może będzie jak zawsze. W końcu w tym roku wybory w PZP mają , kiełbasę jakkolwiek trzeba mieć. ?
 10. Kolego Atena a może nikt nie podłapał tematu drugiego bo nie dotyczy Pszczelarzy ??
 11. Czy ktoś oglądał "ZIELONĄ PARASOLKĘ" zafundowaną przez chojnych pszczelarzy w kwocie 88 tyś złotych dla 210 słuchaczy. Nie miałem czasu obejrzeć a nie wiem czy warto. Czy to dobrze spożytkowana kasa na promocję pszczelarstwa za milczenie na temat neonikotynoidów.
 12. No właśnie, jakieś osoby mówiące o sobie, że reprezentują środowisko Pszczelarzy zgodziły się na ryzyko chronicznego osłabienia rodzin pszczelich po zapylaniu na uprawch rzepaku w zamian za kasę z funduszu promocji dla pszczelarzy. Dzisjaj te same osoby czerpią pełnymi garściami z tych funduszy organizując konferencje czy dając wykłady na tych konferencjach. Czerpią korzyści kosztem większości Pszczelarzy i pszczół . Środowisko naturalne też dostaje rykoszetem od szkodliwych decyzji.
 13. A gdzie prezydent Dylon? Czyżby obyli się bez niego?.
 14. Z planu finansowego tej konferencji wynika 110 000 złociszów rzepakowej kasy na promocję pszczelarstwa dla Barzyka i Dylona. Tak się robi piniądz.
 15. https://bip.kowr.gov.pl/fundusze-promocji/wyplaty-z-funduszy-promocji/fundusz-promocji-roslin-oleistych Ot i ciekawostka, jest kasa to trzeba ją przerobić aby coś dla siebie zarobić. Ile może wynieść wynagrodzenie dla 5 - 6 wykładowców online a ile kasy biorą organizatorzy konferencji za organizacje. Powodzenia ? w skubaniu Pszczelarzy
×
×
 • Dodaj nową pozycję...