Skocz do zawartości

adamski

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  506
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Przynależność
  NIE
 • Zgoda
  Nie

Ostatnie wizyty

633 wyświetleń profilu
 1. adamski

  Inflacja w pszczelarstwie.

  A w PZP deflacja 😣 kolejna organizacja rzuciła papierami i stwierdziła, że nie po drodze jej z Dylonem. Dylon ma się dobrze i do połowy maja dalej na zwolnieniu chorobowym. Ponoć jakieś wnioski złożone do KR przez jedną z organizacji o skierowanie sprawy do Prokuratury przeciwko T. D. 🤔🤫 Kilkanaście tysięcy ton miodu trafiło na rynek polski z Ukrainy i przyblokowało sprzedaż miodu u Pszczelarzy ale też i mieszaczy. Deflacja w cenach miodu. 50 zł na głowę przezimowanej matki pszczelej ma Pszczelarzy zająć na wiosnę. A wiosna wystartować nie może. Co raz więcej pasiek można nabyć drogą zakupu w dobrej cenie. Do rynku wtórnego nie ma dopłat.
 2. adamski

  Inflacja w pszczelarstwie.

  Około 10 tyś zł miesiecznie i nic nie robić nie przebywać na świętokrzyskiej, parę wyjść do MRiRW i jeszcze dodatkowo nadgodziny. Czy zarząd PZP to akceptował? czy WZD pogratuluje prezydentowi PZP za dobre reprezentowanie środowiska pszczelarzy? Pszczelarze są bogaci, stać ich na rozrzutność i podwyżkę dla panującego. Tym bardziej, że większość zarządów związków robi za dziękuję. To już za 4 dni nagrody będą wypłacane.
 3. adamski

  Inflacja w pszczelarstwie.

  Honorową postawę 😂 złapali gościa na wyprowadzaniu kasy ( 3 miesiące nadgodzin 😳) łaskawca co by to się bardziej nie rozlało szybciutko zwrócił to co wpłynęło na jego konto. A co z kasą do ZUS, który na tej podstawie wypłacił wyższe chorobowe i pewnie da większą emeryturkę.
 4. To już nawet się nie kryją z tym jak z PZP zrobił sobie podległą organizacje a z lokalnych baronów dystrybutorów. Quo vadis PZP?
 5. 🤔 No to ciekawe. To powinno wszystkich nauczyć. Jeżeli jakiś związek nie realizuje uchwał i wniosków walnego Zjazdu to go się wywala. A co robi się z Zarządem PZP, który nie realizuje uchwał WZD, zapisów statutu a i pewnie nie realizuje wniosków po zjazdowych (ciekawe jakie one były) ? 😳 Zapewne Tadeusz Dylon złamał statut, uchwałę oraz kodeks pracy w zakresie wynagrodzeń. Jaka go będzie czekać z tego powodu nagroda. Pewnie brawa od wiernych poddanych 👏👏👏na WZD w marcu. A może nikt o tym nie wspomni bo nikt nie zapyta? Pytających już nie ma.
 6. https://www.google.com/amp/s/www.rmf24.pl/fakty/polska/newsamp-defraudacja-pieniedzy-niegospodarnosc-skandal-w-okregu-szcze,nId,3037177 Schemat wykorzystywany i często naśladowany. Czy taką studnią bez dna jest Dom Pszczelarza w Kamiannej❓Tam co roku zarząd PZP przelewa setki tysięcy złotych ze składek Pszczelarzy a dalej już nikt nie kontroluje komu i za co się płaci np. za zakup miodu. Okolica mówi, że teraz o jakość miodu w DP dba WZP Rzeszów. 🤔
 7. Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze. Nawet jak Tadeusz D. przytulił bezprawnie znaczną kwotę składkowych pieniędzy ( coś ponoć koło 40 tyś za nadgodziny) to i tak mu nic nikt nie zrobi. Prawie 10 tyś miesięcznie podstawowej pensji było mu mało. Tak się kroi Pszczelarzy. Częstochowa zadawała kłopotliwe pytania to już się jej pozbyli. To kto teraz będzie pytał. Zarząd PZP to akceptuje ale i delegaci też są za przecież to nie ich. I czy to wszystko?
 8. adamski

  Sny pszczelarek i pszczelarzy

  Od i ciekawostka, Karczowiska to jakieś bliskie sąsiedztwo niejakiego Badeńskiego. 🤔. Przypadek, nie sądzę.
 9. adamski

  Woskomat WAXO

  Tak się zastanawiam co zmieni WAXO w naszym pszczelarskim życiu. Jeżeli nie będzie mechanizmu prawnej odpowiedzialności za oferowany towar to niewiele, efektu nie będzie. Do tego potrzebne są normy i labolatorioum referencyjne oraz fundusz pokrywający koszty badań - wprowadzający nowy ład na rynku wosku - węzy. Dotyczy to dwóch stron barykady.
 10. Nie chcecie nie bierzcie Dylonowi to na rękę, więcej dla niego. Zielony parasol wszystko przytuli. 😏
 11. Rzepak już posiany. Także bez wpływu zmiana ministra. NOWY - na pewno będzie chciał się przypodobać rolnikom. Takie ma zadanie. Także może być różnie.
 12. adamski

  A tymczasem w Orionie Kłobuck

  Uzyskanie czystego ksantohumolu nie jest ani proste, ani tanie. Jako pierwsze na świecie dokonały tego dwie Polki. Kiedy to VITAEAPIS wprowadzono? Paulina Stopczyk: Najtrudniejszym etapem była stabilizacja ksantohumolu, który bardzo szybko izomeryzuje do nieaktywnej formy. Powstaje pytanie czy ten ksantohumol w preparacie dla pszczół do polewania, jest aktywny czy może to tylko placebo z nieaktywną firmą izomeru ksantohumolu. Ciasto chyba ma inny zakres zastosowania nie wymieniony w patencie. I z opisu wynika że zawiera ekstrakt chmielu który w swoim składzie zapewne ma ksantohumol. Znajdujący się w szyszkach chmielu ksantohumol jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów, działa m.in: przeciwgrzybiczo, przeciwbakteryjnie, przeciwstarzeniowo oraz wspomaga gojenie ran. Od i ciekawostka. Czy jest aktywny czy nie i dlaczego taki drogi 🤔.
 13. adamski

  A tymczasem w PZP...

  Ooo, a nie mówiłem tam rządzi teść Łysonia - Badeński i importer miodu pod przykrywką Spółdzielni - przez swoich giermków. Dajcie sobie już spokój z PZP z tej organizacji nic już nie będzie. Ponoć na pytanie od Delegatów na co poszło ponad 400 tyś złotych zapisane w sprawozdaniu jako usługi zewnętrzne? Dylon odpowiedział "a bo to ja teraz pamiętam, na przykład na hydraulika" i po czymś takim zarząd dostaje absolutorium za dobre zarządzanie organizacją. Brawo przedstawiciele Pszczelarzy którzy decydujecie w jaki sposób wydawane są pieniądze Pszczelarzy.
 14. adamski

  A tymczasem w PZP...

  Ładnie ustawił Dylon i jego kompani Delegatów. 400 zł od osoby za uczestnictwo w zjeździe, (w normalnej komercyjnej sprzedaży 400 zł za pokój 2 osobowy ze śniadaniem w w/w hotelu). Dobrze jest wydawać nie swoje pieniądze. Czy to dobrze świadczy o gospodarności obecnego zarządu. Tak na marginesie czy Kamianna przynosi zyski? Coś mi się zdaje, że za ostatnie 4 lata, 800 tyś dołożone ze składek Pszczelarzy, do funkcjonowania obiektu tylko ta księgowość potrafi nieźle to ukryć.
 15. Od i ciekawostka jak to Dylon z Barzykiem potrafią być kreatywni. 1. Zielony Parasol gdzie przybywa 70 do 100 osób dostaje dofinansowanie powyżej 100 tyś. 2. Ogólnopolskie Dni Pszczelarza, które są dobrą okazją do promowania pszczelarstwa w regionie i kraju a uczestników jest ponad 4000 osób, dofinansowanie trochę ponad 90 tyś. Od czego to zależy 🤔 czyżby nie od tego, że Zielony Parasol odbywa się na Podkarpaciu u Barzyka i Dylona i oni wiedzą jak te pieniądze przytulić z korzyścią dla siebie. A na O Dni Pszczelarza robi jakiś tam związek ( tu chodziło o MZP) zbyt uczciwy do przekrętów i trudno tym dwum panom się podczepić do przerobienia trochę kasy 🤔. Sprytnie, czy się mylę? Jeżeli tak to przepraszam.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...