Skocz do zawartości

adamski

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  472
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Przynależność
  NIE
 • Zgoda
  Nie
 1. adamski

  Ustawa o ochronie zwierząt

  Dobra rada, nie mieszajcie pszczół z tą procedowaną ustawą o ochronie zwierząt. Stańmy z boku i przyglądajmy się na rozwojowi konfliktu między nowym Ministrem a rolnikami. 🤔
 2. adamski

  Wielki Dzień Pszczół

  Kolego Robinhuud. Zespół, który wstawiłeś to zespół poprzedniej kadencji. Zespół obecnej kadencji jedynie się powołał i na tym jego prace się zakończyły. 😁🤔☹️ https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=ZESPOL&Zesp=610 Nikt im d..... nie truje to i niczym się nie zajmuje. Szkoda, jakość miodu, która obecnie pojawia się na półkach sklepowych w hiper i super a także normalnych marketach, warta jest bliższego przyjżenia. Miodu u Pszczelarzy nie ma za dużo i to nie tylko u polskich Pszczelarzy. A w sklepach do woli 🤔. Czy pszczoły są nam potrzebne? Rośliny samopylne, miód samo produkujący się. 😁
 3. adamski

  A tymczasem w PZP...

  No właśnie egoizm. Czy pszczelarze są egoistami? Z wypowiedzi powyższych można wnioskować, że tak, chociaż sam tak nie uważam. Dzisiejsza okazja do "świętowania" nie ma nic wspólnego z Św. Ambrozym, którego pszczelarze przyjęli za swojego patrona. Dzisiejsze święto to święto pszczoły, pszczoły której ludzkość zawdzięcza bardzo wiele i warto o tym mówić i to nagłaśniać. To dzisiaj zapewne wszystkie redakcje i portale internetowe chętnie by się oderwały od polityki i poświeciły więcej czasu pszczołom i temu co dzięki nim uzyskujemy. Przejrzałem kilka portali i są wzmianki o pszczolach i dobru jakie nam dają. Szkoda, że organizacje pszczelarskie nie wykorzystują tak jak np. firma Łyson okazji do promowania efektów pracy pszczoły. A jeszcze parę lat temu w obronie pszczół organizowano Marsze, Rajdy itp. Co się stało? Czyżby pszczelarze sami mieli dosyć pszczół i innych pszczelarzy?
 4. adamski

  A tymczasem w PZP...

  Dziś "Wielki Dzień Pszczół" taka nasza polska świecka tradycja. Jakoś nie zauważyłem z tej okazji aktywności "wiodącej" organizacji pszczelarskiej z jej prezydentem na czele jak i tych dwóch innych "ogólnopolskich", które też chcą brylować na tle Pszczelarzy i działać w interesie pszczół. Co się dzieje?
 5. adamski

  A tymczasem w PZP...

  W regionalnych organizacjach pszczelarskich zakończono realizację projektów KPWP. Pewnie z różnym efektem wykorzystania przyznanych środków. W tym czasie Zarząd PZP skutecznie starał się wprowadzać zamieszanie w terminach realizacji projektów. Niby o coś wnioskuje do KOWR I MinRol ale tematów nie dopina tylko wprowadzają zamieszanie. Nie odpowiedzialność w działaniu przeogromna. No i jeszcze rodzynek na torcie Kamianna, kolejny rok na minusie tym razem 250 tyś straty za 2019, taki ponoć wynik finansowy udało się uzyskać Zarządowi PZP. Kto bogatemu zabroni.
 6. adamski

  Wracając do "ziołomiodów"

  Ziołomiód produkt spożywczy jakich wiele na rynku a nawet lepszy od wielu zawierających cukier. Problem polega jedynie na nazewnictwie które może wprowadzać w błąd klienta. Należałoby coś w temacie ochrony nazwy miód zrobić i tylko tyle. Kopanie głębsze tego produktu nie ma sensu.
 7. Wydaje mi się, że większość chorób pszczół jest pochodną kiepskiego odżywiania. Dobra baza pozytkowa jest w stanie wiele chorób ograniczyć lub nawet całkiem wyeliminować. Oczywiście jest kilka innych warunków, które należy dopełnić np. dobra matka itp. Niestety co raz gorzej ze spełnieniem tego pierwszego.
 8. Dzisiaj pszczelarstwo stało się bardzo modne, znam wiele osób które w ostatnim czasie kupiły pszczoły lub planują takie coś uczynić. Mówienie, że w Polsce mamy 1,7 miliona rodzin pszczelich i 70 tyś Pszczelarzy to duże niedoszacowanie cirka 20 nawet do 30% głównie jeżeli chodzi o ilość osób które mają pszczoły. A to już całkiem inny krajobraz niż 5 lat temu a to co było 10 lat temu to przepaść w jakości pszczelarstwa. Także i problemy się zmieniły.
 9. Parlamentarzyści mają problem sami ze sobą, gdzie im myśleć o problemach Pszczelarzy. Jak Sachajko prowadził zespół a się starał to na zespół nikt z parlamentarzystów nie przychodził. Pszczelarscy uczestnicy sami przed sobą wymyślali i udawadniali problemy w pszczelarstwie. Były to problemy głównie w ich organizacjach. Na przestrzeni ostatnich paru lat sytuacja w pszczelarstwie bardzo się zmieniła, kto tego nie zauważa to niech wyjdzie ze swoich okopów i trochę się rozejrzy.
 10. Sami sobie ten los sprawiliśmy. Im więcej będzie pszczelarzy i pszczół tym więcej będzie takich ataków, niszczenia pasiek atakowania medialnego produktów. Przy obecnej suszy gdy pszczołom brakuje dobrej bazy pożytkowej, to jeszcze bardziej się nasili + walki o miejscówki. "Pszczelarstwo miejskie- dachowe" w dużej mierze utrzymuje się dzięki sponsorom, którzy chcą mieć takie pasieki i dzięki temu coś udowodnić. Dobrze, że świadomość konsumentów jest coraz większa i wiedzą gdzie udać się po miód- dobry miód.
 11. Życie lubi nas zaskakiwać. Pszczoły sobie poradzą bez ingerencji pszczelarza nawet miesiąc czasu.Moze i nawet lepiej im będzie. A pszczelarze z grupy ryzyka niech nie ryzykują tylko siedzą na dupie. No chyba, że kontrakt z pszczołami nie wiąże się z pośrednim kontaktem z innymi osobnikami potencjalnymi nosicielami. Wtedy można się wybrać do pasieki.
 12. Czy Lasom Państwowym potrzebna kasą z funduszu promocji pszczelarstwa? 88 000 dofinansowania do konferencji organizowanej przez lasy i ekologów i WZP Rzeszów. Już pierwsze decyzje pokazują, że to przekręt kosztem pszczelarzy. A co teraz z tymi pieniędzmi jak impreza się nie odbędzie?
 13. adamski

  A tymczasem w PZP...

  Kolego Karpacki, historia organizacji jest bogata to każdy wie kto już jakiś czas zajmuje się pszczelarstwem. Jednak nurtuje mnie pytanie, które tu zadałem. Po co ktoś sobie zadał tyle trudu aby w tym PZP to co mogło być proste tak zagmatwać. Komu potrzebna wydmuszka czy może szyld PZP i co dzięki temu chce załatwić. Dzisiaj większość pszczelarzy jest już poza tą organizacją, ale to zarząd tej organizacji (realizując kogoś interesy) załatwia sprawy w ministerstwie. Cytat ze strony PZP Ze strony Polskiego Związku Pszczelarskiego w spotkaniu udział wzięli Tadeusz Dylon – prezydent, wiceprezydent prof. Zbigniew Kołtowski, skarbnik Ryszard Voss oraz Waldemar Badeński – prezes RZP Elbląg http://pzp.biz.pl/2020/02/10/budujace-spotkanie-z-ministrem-rolnictwa-i-rozwoju-wsi/ Oczywiście tajemnicą 😎 jest kogo interesy są reprezentowane w takim składzie osobowym.
 14. adamski

  Wracając do "ziołomiodów"

  Czy ziołomiody są legalne czy nie? Przecież o tym zadecydowało ministerstwo rolnictwa rok temu uznając ziołomiód pokrzywowy jako produkt tradycyjny wprowadzając go na listę takich produktów. Po raz kolejny dając psztyczka w nos pszczelarzom i tradycyjnemu pszczelarstwu. Po raz kolejny z przykrością trzeba stwierdzić, że nie ma dobrej reprezentacji zwyklego pszczelarstwa w Ministerstwie Rolnictwa. https://www.gov.pl/web/rolnictwo/ziolomiod-pokrzywowy Sprawdźcie kto ma w ofercie ziołomiód pokrzywowy?
 15. adamski

  A tymczasem w PZP...

  Co jest tak cennego w PZP, że ktoś zadał sobie tyle trudu aby to tak zagmatwać? A wszystko grubymi nićmi szyte i w efekcie końcowym komu ma to służyć? Bo tu chyba nie o pszczelarzy chodzi ale o ich kieszenie.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...