Skocz do zawartości

adamski

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  499
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Przynależność
  NIE
 • Zgoda
  Nie

Ostatnie wizyty

504 wyświetleń profilu
 1. adamski

  Sny pszczelarek i pszczelarzy

  Od i ciekawostka, Karczowiska to jakieś bliskie sąsiedztwo niejakiego Badeńskiego. 🤔. Przypadek, nie sądzę.
 2. adamski

  Woskomat WAXO

  Tak się zastanawiam co zmieni WAXO w naszym pszczelarskim życiu. Jeżeli nie będzie mechanizmu prawnej odpowiedzialności za oferowany towar to niewiele, efektu nie będzie. Do tego potrzebne są normy i labolatorioum referencyjne oraz fundusz pokrywający koszty badań - wprowadzający nowy ład na rynku wosku - węzy. Dotyczy to dwóch stron barykady.
 3. Nie chcecie nie bierzcie Dylonowi to na rękę, więcej dla niego. Zielony parasol wszystko przytuli. 😏
 4. Rzepak już posiany. Także bez wpływu zmiana ministra. NOWY - na pewno będzie chciał się przypodobać rolnikom. Takie ma zadanie. Także może być różnie.
 5. adamski

  A tymczasem w Orionie Kłobuck

  Uzyskanie czystego ksantohumolu nie jest ani proste, ani tanie. Jako pierwsze na świecie dokonały tego dwie Polki. Kiedy to VITAEAPIS wprowadzono? Paulina Stopczyk: Najtrudniejszym etapem była stabilizacja ksantohumolu, który bardzo szybko izomeryzuje do nieaktywnej formy. Powstaje pytanie czy ten ksantohumol w preparacie dla pszczół do polewania, jest aktywny czy może to tylko placebo z nieaktywną firmą izomeru ksantohumolu. Ciasto chyba ma inny zakres zastosowania nie wymieniony w patencie. I z opisu wynika że zawiera ekstrakt chmielu który w swoim składzie zapewne ma ksantohumol. Znajdujący się w szyszkach chmielu ksantohumol jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów, działa m.in: przeciwgrzybiczo, przeciwbakteryjnie, przeciwstarzeniowo oraz wspomaga gojenie ran. Od i ciekawostka. Czy jest aktywny czy nie i dlaczego taki drogi 🤔.
 6. adamski

  A tymczasem w PZP...

  Ooo, a nie mówiłem tam rządzi teść Łysonia - Badeński i importer miodu pod przykrywką Spółdzielni - przez swoich giermków. Dajcie sobie już spokój z PZP z tej organizacji nic już nie będzie. Ponoć na pytanie od Delegatów na co poszło ponad 400 tyś złotych zapisane w sprawozdaniu jako usługi zewnętrzne? Dylon odpowiedział "a bo to ja teraz pamiętam, na przykład na hydraulika" i po czymś takim zarząd dostaje absolutorium za dobre zarządzanie organizacją. Brawo przedstawiciele Pszczelarzy którzy decydujecie w jaki sposób wydawane są pieniądze Pszczelarzy.
 7. adamski

  A tymczasem w PZP...

  Ładnie ustawił Dylon i jego kompani Delegatów. 400 zł od osoby za uczestnictwo w zjeździe, (w normalnej komercyjnej sprzedaży 400 zł za pokój 2 osobowy ze śniadaniem w w/w hotelu). Dobrze jest wydawać nie swoje pieniądze. Czy to dobrze świadczy o gospodarności obecnego zarządu. Tak na marginesie czy Kamianna przynosi zyski? Coś mi się zdaje, że za ostatnie 4 lata, 800 tyś dołożone ze składek Pszczelarzy, do funkcjonowania obiektu tylko ta księgowość potrafi nieźle to ukryć.
 8. Od i ciekawostka jak to Dylon z Barzykiem potrafią być kreatywni. 1. Zielony Parasol gdzie przybywa 70 do 100 osób dostaje dofinansowanie powyżej 100 tyś. 2. Ogólnopolskie Dni Pszczelarza, które są dobrą okazją do promowania pszczelarstwa w regionie i kraju a uczestników jest ponad 4000 osób, dofinansowanie trochę ponad 90 tyś. Od czego to zależy 🤔 czyżby nie od tego, że Zielony Parasol odbywa się na Podkarpaciu u Barzyka i Dylona i oni wiedzą jak te pieniądze przytulić z korzyścią dla siebie. A na O Dni Pszczelarza robi jakiś tam związek ( tu chodziło o MZP) zbyt uczciwy do przekrętów i trudno tym dwum panom się podczepić do przerobienia trochę kasy 🤔. Sprytnie, czy się mylę? Jeżeli tak to przepraszam.
 9. adamski

  A tymczasem w PZP...

  A czy ta organizacja jest jeszcze organizacją Pszczelarzy🤔Pszczelarz Polski =Pasieka bis Biuro PZP wydaje się być przedstawicielstwem firmy Ł. w stolicy. Dajcie sobie spokój z tym PZP. Dylon człowiek ze wszechmiar nie etyczny sprowadził tą organizacje do swojego poziomu. Liczy się tylko kasa, misiu.
 10. adamski

  Dopłata do ula

  Już po konsultacjach społecznych, Polanka nie została ujęta. Było szybko 5 dni.
 11. adamski

  Dopłata do ula

  No, no. Jestem po lekturze rozporządzenia i powiem, że wygląda dosyć ciekawie. Może w pierwszym roku nie będzie tego dużo bo u PLW ewidencja jest słabo aktualizowana ale jest dobrze. Kolejne wsparcie dla pszczelarzy.
 12. adamski

  A tymczasem w PZP...

  Manipulowanie swoimi członkami przez Dylona i jego zarząd PZP, dalej trwa w najlepsze. Chyba jakieś 3 miesiące temu środowisko pszczelarskie obiegła informacja, że Dylon już załatwił dopłaty do przezimowanej rodziny. "Nie przeszkadzajcie bądźcie cicho wszystko już załatwiłem" takie ponoć słowa padały z ust wtedy jeszcze prezydenta Dylona. Przypomnę tylko, że półtora roku temu to samo mówił o SUSZOWYM jak doprowadzał do likwidacji Rady Związku PZP. Też było blisko też prosił żeby nie przeszkadzać i mu zaufać. Dzisiaj to samo przy neutralizacji Komisji Rewizyjnej. Przypadek-nie sądzę. W międzyczasie prawie 1 000 000 zł straty na działalności gospodarczej PZP. Skok na kasę funduszu Promocji Roślin Oleistych. Oddanie Pszczelarza Polskiego firmie z Kleczy. Odebranie związkom pszczelarskim około 800 000 zł na obsługę KPWP. Wypędzenie Pszczelarzy z wrzosowiska na Podkarpaciu. Nie będzie już zwrotów za likwidację ognisk zgnilca - ponoć zarząd PZP w ogóle tematem się nie interesował mimo posiadanej wiedzy na ten temat. Temat do sprawdzenia. Takie oto ciekawostki udało mi się usłyszeć podczas ostatniej rozmowy z dobrze poinformowanymi. Pewnie jeszcze wiele ciekawych rzeczy wypłynie. No cóż, czy pszczelarze pójdą po rozum do głowy i zrobią z tym porządek. Czy może kolejne obietnice spłyną na uszy pszczelarskie.
 13. adamski

  A tymczasem w PZP...

  Czytam, czytam i czytam i się zastanawiam czy dzisiaj PZP jeszcze jest komuś potrzebne. Na pewno tak, ale nie jako: - instytucja zbierająca haracz na Kamianną, - wydajaca płatne odznaczenia (każdy związek może sobie je kupić w dowolnej ilości), - śląca głupawe pisma do ministerstwa nie mające pokrycia z rzeczywistością i obecnym prawodawstwem, - reprezentująca interesy największej firmy pszczelarskiej (aż oczy bolą tak to widać) to już nie partnerstwo a poddaństwo. - bez chęci porozumienia z innymi organizacjami pszczelarskimi. Ale skoro związki i zarządy oraz pszczelarze w tych związków chcą takiego właśnie PZP to czemu Polanka im przeszkadza. Niech się cieszą swoim szczęściem. Fakt, że przydała by się jedna reprezentacyjna organizacja pszczelarska, która realizowałaby uchwały i stanowiska przyjęte przez większość związków i organizacji pszczelarskich oraz godnie reprezentowałaby branżę pszczelarską przed urzędami państwowymi i międzynarodowymi. 🤔🤔🤔🤔 Obecny Zarząd PZP to chyba najbardziej niemy zarząd jak do tej pory. Eliminuje kolejne organy statutowe tak aby nikt im nie przeszkadzał, tylko w czym nie przeszkadzał?😶
 14. adamski

  Uwaga - teren przepszczelony!

  O losie bywasz przewrotny. Jakieś 10 lat temu prof. Huszcza na sejmowej komisji Rolnictwa grzmiał jakie to ciężkie czasy idą dla pszczelarstwa. Jeżeli nic politycy nie zrobią to niebawem zabraknie pszczół i zostanie tylko jedna kadencja sejmu 😉 rodzajowi ludzkiemu. Politycy niewiele zrobili a pszczół przybyło na tyle, że na Polance piszą o przepszczelniu. Co robić Panie, co robić? Może za bardzo nie mieszajmy a życie samo zweryfikuje kto z pasji zajął się pszczelarstwem a kto dla chwilowej mody. A w między czasie niech każdy posadzi rocznie tyle drzew lub krzewów miododajnych lub posieje tyle arów roślin pożytecznych dla pszczół ile ma rodzin pszczelich. Na pewno będzie lepiej. Bo pszczelarstwo to nie tylko pszczoły ale i dbanie o bazę pozytkową dla nich.
 15. adamski

  A tymczasem w PZP...

  I wszystko czego się Dylon dotkie przemienia się odwrotnie jak u mitycznego Midasa 😊 Dzisiaj byłem w biurze związku dowiedzieć się o dotacje i akurat trafiłem na dyskusję o sprawozdaniu PZP. 600 tyś straty na działalności gospodarczej w tym roku i ponoć 500 tyś w tamty roku. Dobrze, że pszczelarze składki płacą 800 tyś to było z czego pokryć tę stratę. Dzięki temu, że cały rok nic nie robili to mają kasę na dalsze trwanie i nic nie robienie. Ciekawe ile z tego jest prawdą. Pszczelarze jednak to bogaci ludzie. Brawo najwności ludzka. A na temat dopłat do rodziny pszczelej, które to miały być już wypłacane 😏 cisza jak kamień w wodę.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...