Skocz do zawartości

adamski

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  463
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Przynależność
  NIE
 • Zgoda
  Nie
 1. Sami sobie ten los sprawiliśmy. Im więcej będzie pszczelarzy i pszczół tym więcej będzie takich ataków, niszczenia pasiek atakowania medialnego produktów. Przy obecnej suszy gdy pszczołom brakuje dobrej bazy pożytkowej, to jeszcze bardziej się nasili + walki o miejscówki. "Pszczelarstwo miejskie- dachowe" w dużej mierze utrzymuje się dzięki sponsorom, którzy chcą mieć takie pasieki i dzięki temu coś udowodnić. Dobrze, że świadomość konsumentów jest coraz większa i wiedzą gdzie udać się po miód- dobry miód.
 2. Życie lubi nas zaskakiwać. Pszczoły sobie poradzą bez ingerencji pszczelarza nawet miesiąc czasu.Moze i nawet lepiej im będzie. A pszczelarze z grupy ryzyka niech nie ryzykują tylko siedzą na dupie. No chyba, że kontrakt z pszczołami nie wiąże się z pośrednim kontaktem z innymi osobnikami potencjalnymi nosicielami. Wtedy można się wybrać do pasieki.
 3. Czy Lasom Państwowym potrzebna kasą z funduszu promocji pszczelarstwa? 88 000 dofinansowania do konferencji organizowanej przez lasy i ekologów i WZP Rzeszów. Już pierwsze decyzje pokazują, że to przekręt kosztem pszczelarzy. A co teraz z tymi pieniędzmi jak impreza się nie odbędzie?
 4. adamski

  A tymczasem w PZP...

  Kolego Karpacki, historia organizacji jest bogata to każdy wie kto już jakiś czas zajmuje się pszczelarstwem. Jednak nurtuje mnie pytanie, które tu zadałem. Po co ktoś sobie zadał tyle trudu aby w tym PZP to co mogło być proste tak zagmatwać. Komu potrzebna wydmuszka czy może szyld PZP i co dzięki temu chce załatwić. Dzisiaj większość pszczelarzy jest już poza tą organizacją, ale to zarząd tej organizacji (realizując kogoś interesy) załatwia sprawy w ministerstwie. Cytat ze strony PZP Ze strony Polskiego Związku Pszczelarskiego w spotkaniu udział wzięli Tadeusz Dylon – prezydent, wiceprezydent prof. Zbigniew Kołtowski, skarbnik Ryszard Voss oraz Waldemar Badeński – prezes RZP Elbląg http://pzp.biz.pl/2020/02/10/budujace-spotkanie-z-ministrem-rolnictwa-i-rozwoju-wsi/ Oczywiście tajemnicą 😎 jest kogo interesy są reprezentowane w takim składzie osobowym.
 5. adamski

  Wracając do "ziołomiodów"

  Czy ziołomiody są legalne czy nie? Przecież o tym zadecydowało ministerstwo rolnictwa rok temu uznając ziołomiód pokrzywowy jako produkt tradycyjny wprowadzając go na listę takich produktów. Po raz kolejny dając psztyczka w nos pszczelarzom i tradycyjnemu pszczelarstwu. Po raz kolejny z przykrością trzeba stwierdzić, że nie ma dobrej reprezentacji zwyklego pszczelarstwa w Ministerstwie Rolnictwa. https://www.gov.pl/web/rolnictwo/ziolomiod-pokrzywowy Sprawdźcie kto ma w ofercie ziołomiód pokrzywowy?
 6. adamski

  A tymczasem w PZP...

  Co jest tak cennego w PZP, że ktoś zadał sobie tyle trudu aby to tak zagmatwać? A wszystko grubymi nićmi szyte i w efekcie końcowym komu ma to służyć? Bo tu chyba nie o pszczelarzy chodzi ale o ich kieszenie.
 7. adamski

  A tymczasem w PZP...

  Kolego Karpacki, zgadzam się w zupełności z Twoimi słowami i dlatego nie komentuję obecnej sytuacji w PZP. Demokracja ma to do siebie, że często ma wiele głów ale nie ma rozumu. Byłem niedawno na szkoleniu pszczelarskim gdzie wykładowca wszedł na temat zagrożeń jakie czekają na pszczoły. Zwrócił moją uwagę szczególnie jeden punkt węza. Węza jako wektor przenoszenia przetrwalników zgnilca. Im większa masówka w produkcji węzy tym mniejsza dbałość o dobrą sterylizację wosku. ( Byłem kiedyś na dniach otwartych w pewnej firmie i tam autoklawu raczej nie widziałem) Tym bardziej jest to niebezpieczne kiedy jest brak wosku na rynku i ci najwięksi producenci skupują co popadnie a dwa lata temu i rok temu nie chcieli wosku z Wielkopolski. Zbiegło się to również w czasie z informacją która do mnie dotarła od jednego z działaczy jakoby zarząd PZP wiedział coś o karach za wykrucie zgnilca w zakładzie produkującym węzę i sprzedającym na całą Polskę i nic w temacie nie zrobił, choćby krótka informacja. Także Kolego Karpacki jeszcze raz przytoczę Twoje słowa "Zabieranie głosu w tej sprawie prawdopodobnie nic tutaj nie zmieni. ." Z którymi to się coraz bardziej zgadzam. Pozdrawiam
 8. adamski

  MON 810

  304 odmiany kukurydzy MON 810.jeżeli któregoś nie ma ww wykazie to można uprawiać. Takie granie w kotka i myszkę. Trzeba pilnować Ardanowskiego.
 9. adamski

  MON 810

  O co chodzi, przecież przyjęliśmy jako kraj założenia, że jesteśmy wolni od upraw GMO w tym od kukurydzy MON 810. Czy aby takie konsultacje nie służą temu aby coś w tym temacie zmienić. Udało im się ( rzepakowcom, kukurydziakom i burakom) wygrać sprawę Neonikotynoidow to i złożą odmienne stanowisko aby umożliwić uprawę MON 810 w Polsce. Głównymi oponentami zawsze byli pszczelarze i Greenpeace, pszczelarze słabi jak nigdy, Greenpeace też jakoś kiepsko ciągnie te sprawy jak nie mają K.J. już w swoich szeregach.
 10. adamski

  KOWR-SZKOLENIA-PATOLOGIA?

  Tak jak sama nazwa wskazuje są to reprezentanci i ktoś ich wybiera do reprezentowania interesów wybierających. Skoro byli w stanie przekonać większość wybierającą do takiego a nie innego stanowiska to ich wybór-wybierajacych. Na tym polega demokracja. Czy stanowisko przedstawiane jest dobre dla jednostki, różnie z tym bywa ale ktoś tych reprezentantów wybrał. Jak się coś nie podoba trzeba zebrać większość i walczyć o swoje lub zmienić reprezentację. W PZP wybrali sobie ludzi, którzy nie wiele mają do powiedzenia w sprawach pszczelarskich dlatego na wszelkich spotkaniach milczą bo brakuje im argumentów. A w temacie szkoleń szkolenia są potrzebne i dobrze, że się odbywają, wiedzy nigdy dość i wielu przydało by się ją odświeżyć bo zachowują się jakby wszystkie rozumy posiadali. Ta wiedza przekazywana na szkoleniach jest zdecydowanie lepsza od tego co można wyczytać na forach internetowych. Sposób finansowania jest w tym wszystkim mniej istotny, ale dobrze że są fundusze na ten cel.
 11. adamski

  A tymczasem w PZP...

  No i są zmiany. W dzisiejszym monitorze sądowym opublikowano zmiany w statucie PZP. Jakich, wszystkich zmian dokonano w statucie tego nikt chyba poza zarządem nie wie. Jest jedna ciekawostka: W sprawach majątkowych przekraczających zwykły zarząd była wymagana zgoda Rady, wiadomo Radę wykreślono i przekazano jej kompetencje Walnemu Zjazdowi ale chyba nie całkiem. Zgodnie z tym co jest w KRS zarząd nie musi o nic pytać Walnego np zaciągając 2 miliony kredytu czy sprzedając Kamianną. Z niecierpliwością oczekuję opublikowania pełnej wersji nowego statutu. Jakie smaczki jeszcze przegłosowali delegaci na walnym.
 12. Ze statutem PZP chyba jednak coś drgnęło. Wyciąg z KRS zanotowano taki fakt jak uchwalenie zmian do statutu na walnym zjeździe. Czy taki zapis oznacza że statut został przyjęty. Nie wiemđ.
 13. Ardanowski rozmawia tylko z tymi którzy go słuchają i za dużo nie żądają. Akceptują jego derogację dotyczące Neonikotynoidów i dają się przekupić stanowiskiem w komisji zarządzającej funduszem promocji, ponoć w 2019 jakieś 200 tysięcy. A PZP jak to zwykle w PZP gdzieś tu na forum widziałem fajny mem: "Lepiej żeby rządził jeden głupi niż dziesięciu mądrych". Min.Ardanowskii też to pewnie zauważył u pszczelarzy i z tego korzysta.
 14. adamski

  Sezon 2020

  Dobrzy jesteśmy w handlu miodem, mamy dwie Polskie firmy, które mocno kręcą na rynku europejskim miodem, ale nie Polskim miodem tylko spolszczonym. Tak samo wiele firm ukraińskich, które mają siedzibę w Polsce i tu nadają pochodzenie polskie miodom.
 15. Bardzo interesujące było stwierdzenie, że zgnilec wprowadzany jest do Polski przez miód z Hamburga. Jakoś nikt nie wiąże zgnilca z węzą rozprowadzają po Polsce przez wielkich światka pszczelarskiego. Nie przestrzegają wymagań co do jakości wosku to i sobie nie będą głowy zawracać sterylizacją wosku a autoklawach. Ponad 200 ognisk zgnilca w całej Polsce (wykrytych) przypadek, nie sądzę.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...