Skocz do zawartości

robinhuud

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  3072
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Lokalizacja
  Poznań
 • Zainteresowania
  Biografie prezydentów PZP
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Nie

Ostatnie wizyty

678 wyświetleń profilu
 1. Oj baru, ja próbuję ci powiedzieć, że kiedyś nie było wałów, a były bobry. Nie było problemów powodzi do czasu wybicia bobrów i usypania wałów. Zrobiono to z zachłannosci na te twoje nadwiślańskie łączki i wysepki z siankiem dla pierdzących krów. Przez te wały, co dziś spadnie z nieba, zaraz jest w Bałtyku. Woda niesie wąskim korytem między wałami dziwne rzeczy i te osadzają się w miejscach zwolnienia biegu. A więc przykładowo w zalewie przed Włocławkiem. Kiedyś tych „mułów” się nazbiera tyle, ze tama pierdyknie i będzie tragedia. Straty nieporównanie większe niż od bobrów i niezebranego siana. Ja próbuję Ci powiedzieć, a Ty nie próbujesz mnie zrozumieć.
 2. Oj baru, jak już coś powiesz to powiesz. Nie można na przyrodę patrzeć z poziomu gospodarstwa rolnego, czy legendarnego nawalonego melioranta. Najpierw melioranci zamienili krainę tysiąca jezior na kotlinę rolniczą z pastwiskami. Potem z tego powodu zapanowała susza, bo zmeliorowano za wiele milionów wiele krain bobrów tłumacząc podatnikowi że ratuje się ludzkość przed głodem. Dzisiaj antymeliorant prezydent Duda chce płacić 5 tysięcy za każde oczko wodne. Gdyby zapłacił tyle rolnikowi za szkody bobrowe, to tenże miałby pretensje? Miałby!. Poszedł by do urzędnika i dał mu łapówkę, by ten pozwolił mu się wybudować na bobrowym (rzecznym) terenie zalewowym. Potem przy najbliższym podtopieniu miałby pretensje że go nikt nie chce ubezpieczyć i pytał się premiera: Jak żyć? Są rolnicy, co zgodziliby się na to, by skasować 5 tys za zalewisko bobrowe, bo takowe jest lepsze niż dudowe oczko wodne przy domu. I do tego jeszcze dopłaty rolnicze JPO – żyć przy żeremiu nie umierać!. Nie będę Ci tu marudził o programie Wisła i przykładowo kretyńskiej tamie we Włocławku wybudownej na pokaz bobrom dużym kosztem, bo o tej cykającej bombie ekologicznej pewnie więcej wie czarg. Kalifornia chce się bronić przed suszą poprzez reintrodukcję bobrów kiedyś wybitych do nogi. Co ciekawe, nie ma dla tego pomysłu rozsądnej alternatywy. https://kopalniawiedzy.pl/Kalifornia-susza-bobry,23336
 3. Piotr Topiński w swoim filmie usiłuje mnie przekonać, że Słowacy są prawie tak mądrzy jak prezydent Duda ze swymi refundowanymi oczkami wodnymi. Wydaje mi się jednak, ze wszyscy oni mogą dużo nauczyć się od bobrów, byle nie słuchali elektoratu sugerującegi ich wybicie jako szkodników. Mieliśmy już program Wisła. Złosliwi mówili, ze polegał on na tym, by być bliżej koryta i pogłębić dno.
 4. robinhuud

  Woskomat WAXO

  Euroinvent 2020. Waxo został dostrzeżony za granicą i wyrózniony złotym medalem. Dla mnie ten medal ma większą warość niż medal ApiExpo, bo to impreza ogólna, ponadpszczelarska. Z jaką konkurencją Waxo wygrał? Patrz strona 238 na liście pretendentów: http://www.euroinvent.org/cat/EUROINVENT_2020.pdf Śpijcie dalej krajowi apibiznesmeni, śpijcie krajowi apidziałacze. Rozdawajcie dalej pszczelarzom za darmo węzę nie wiadomo z czego. Miłych snów i bezsensownej wycieczki do Ufy.
 5. To dlaczego ministrem właściwym do spraw pszczelarskich jest minister rolnictwa i rozwoju wsi? Przecież nie mając danych do podjęcia decyzji nie można rządzić pszczołami tak jak świniami.🤪
 6. Wybaczam i proszę o wybaczenie nastawiając drugi policzek, cierpiąc jednocześnie za wszystkich w milczeniu szczerze i mocno wraz z czynnym żalem i chęcią poprawy.
 7. Oj tam, Prezesie, ciężki kaliber sprawy. Z przepszczeleniem łatwo walczyć. Zmniejszenie opłacalności produkcji pasiecznej poprzez deregulację rynku tanim importem i celowo nieskuteczna walka z chorobami pszczół. Porzucenie hodowli pszczoły miodnej przez państwo (sterowanie genetyczne) i rozbicie organizacyjne pszczelarzy dopłatami z ich własnych pieniędzy do warrozy poprzez odkłady. Mimo takich wysiłków przepszczelenie w Polsce rośnie, wchodzą trucizny, zapałki itp...W odwodzie pozostaje owadzi holokaust z użyciem chemii rolniczej. Z przeludnieniem nie ma tak prosto. Wojny ograniczono poprzez broń masowego rażenia ABC dostępną dla biedoty i strach bogatych sprzed odwetem. Pozostały mało jak na razie skuteczne pandemie. Pewne doświadczenie w ograniczeniu populacji mają Chińczycy preferujący jednego bachora w rodzinie. Jeżeli chodzi o skuteczną depopulację – brak wskazówek. Naukowiec coś sugeruje, ale nie ma do końca odwagi powiedzieć wprost. Tak jest jak meteorolog mówi o genetyce itp. Czy powinniśmy już stawiać pomniki jak nasi przodkowie na Wyspach Wielkanocnych? Prezydent Duda widzi ratunek dla ludzkości w tworzonych za nasze pieniądze oczkach wodnych. Powinniśmy zawierzyć politykom i dociążyć się większymi podatkami z entuzjazmem!!?. Narasta strach przed nielicznymi zorganizowanymi bogaczami dopracowującymi w tajemnicy przed społeczeństwem swe hipotetyczne techniki depopulacyjne. Chcą oni ponoć zostać na Ziemi sami ze swymi kontami bankowymi. A może popracujmy wszyscy nad sterowaniem albedo Ziemi inaczej niż poprzez emisję dwutlenku węgla? Dlaczego demograficzne mimo wewnętrznego celibatu kościół walczy na zewnątrz z antykoncepcją i aborcją?. Czy w ten sposób niedługo przeciętny Polak nie będzie muzułmaninem? Kosmonauci pierwsi zauważyli, że Ziemia to pędzący bez sensu w przestrzeni niesterowany statek kosmiczny z nieświadomą tego głupkowatą i zarozumiałą załogą homo sapiens.
 8. Jako laik rzepakowy uważałem, że słowo ministra jest coś warte. Podobno w Polsce mamy zakaz stosowania neonikotynoidów za wyjątkiem zapraw nasiennych dla dwóch roślin ważnych dla pszczół: rzepaku i buraka cukrowego. Zainteresowałem się agrotechniką uprawy rzepaku i tu niespodzianka. Nie róbmy oprysków w dzień, ale w nocy słabo widać. Więc jednak pryskamu pokazowo w dzień. Można zaoszczędzić na paliwie i zastosować 5 środków naraz. Alchemicy sugerują na kwitnący rzepak i nie tylko łatwo dostępny w handlu środek na bazie neoniko (acetamipryd) o ładnej nazwie Los ovados. Skuteczny w truciu owadów i długo działający. Zakup jest premiowany magnetycznym notesem kowboja. Łatwo dostępny na Allegro. https://allegro.pl/listing?string=los%20ovados&bmatch=baseline-al-product-eyesa2-engag-dict43-hou-1-2-0318 Niektórzy szkolący rolników nie lubią pryskać o zmroku, inni dla zaoszczędzenia kasy na paliwo stosują 5 substancji naraz, bo w ulotkach nie wspomniano o synergii. https://www.youtube.com/watch?v=MTIoL1CXmOc&list=PL9ZbPOLy05t0fJoB4dyBg9nYBxgI3MXsu https://www.youtube.com/watch?v=lwoDknDVPP8&list=PL9ZbPOLy05t0fJoB4dyBg9nYBxgI3MXsu&index=11 https://www.youtube.com/watch?v=vu7RNAJPQRU&list=PL9ZbPOLy05t0fJoB4dyBg9nYBxgI3MXsu&index=18 Na wszelki wypadek przy żadnym filmowanym łanie rzepaku nie rozstawiono dla wiarygodności przekazu uli. Nigdzie również nie wspomniano, że rolnik może po bratersku zafundować profilaktycznie pszczelarzowi na zgodę vitaeapis. Ostatnio nawet znacznie potaniał. W tym systemie promocji chemii rolniczej (silnie dotowanej) nie ma miejsca dla pszczół i pszczelarzy. Wychodzi na to, że minister nie za bardzo wie co się dzieje w jego resorcie, lub chce, abym myslał, że on jest cacy, tylko ma doradców bebe (Jacek Parszewski). Ale za stary wróbel jestem i nie dam się nabrać na ministerialny koński placek. Nawet za 1 mln 200 tys zł. Pszczelarsko pozdrawiam sekretarza FPRO Marka Barzyka z Krosna. Chłopie, powiedz cokolwiek, zdaj sprawę z urzędu! Nie daj się prosić, bo łaski nie robisz!
 9. robinhuud

  Wracając do "ziołomiodów"

  Baru, nie musisz nic mówić ani pisać na etykiecie. Ułóż przed pasieką wszystkie protezy, kule i okulary Twoich klientów, którzy po zjedzeniu Twojego miodu je porzucili. Jeden obrazek wart więcej niż 1000 słów a i nikt Ci nie zarzuci, że mówisz o czymś na czym się nie znasz.
 10. robinhuud

  ULmonitor

  Majowy dzionek na wadze. Poznań, 29 maj 2020, ładna pogoda bez opadów, niewielkie zmienne zachmurzenie chmurami głównie cumulus. Umiarkowany pożytek przed akacją, rodzinka średniej siły. Na wykresach waga ula nr 1 w kg, temperatura i wilgotność przy ziemi (pod ulem stojącym na europalecie). Waga ula rano z częściowo odparowanym nakropem: 7.00 – 35,2 kg. Minimalna waga 35 kg – godz. 9.45. Od godziny 10.55 zdecydowany początek wzrostu wagi ula do wartośi maksymalnej o godz. 20.35 – 37,5 kg. Od tego momentu równomierny spadek do rana do wartości 36,2 kg. Odpowiednio temperatury przy ziemi: 7.00 – 8°C 9.45 – 14,4°C 10.55 – 16,1°C 14.35 – maksimum – 19,1°C 20.35 – 14,3°C 5.00 – minimum – 5,1°C O 7.00 ponownie 8°C Zapis wilgotnosci niewiele wnosi do analizy – minimum 60,5% o 20.54 i maksimum rano o 7.00 – 70%. Uproszczona analiza: Pszczoły zbieraczki (kundelkrainki) zdecydowanie najchętniej opuściły ul o 9.45 gdy panowała temperatura 14,4°C. Pracowały w polu do godz 20,35 kiedy to na zewnątrz znów było 14,3°C. Od tej godziny rozpoczęły nie opuszczając ula odparowywanie przyniesionego nakropu. Przyniosły go 2,5 kg. Do rana odparowały 1.3 kg wody. Szacunkowo przyniosły więc 1,2 kg miodu. Nakrop z aktualnego pożytku miał więc zawartośc wody około 42%. Wnioski pozostawiam czytelnikom, szczególnie mit o bezpieczeństwie oprysków dla pszczół po godz. 18.00. Bo przecież nie dotyczy on zupełnie zapylaczy nocnych, o których nawykach temperaturowych zapylania maciejki, tytoniu, wiesiołka itp roślin kwitnących nocą praktycznie nic nie wiemy. Ale kto by tam się tym przejmował. Wydaje się, że dla pszczół ważna jest temperatura powyżej 14,3°C, a dla rolnikow i ich ministra opętanych misją zaopatrzenia społeczeństwa w tanie marketowe pasze metodą rabunkowej eksploatacji środowiska – wydajność z 1 ha za wszelką cenę.
 11. robinhuud

  Warroza, nowy preparat

  Kowr. Rezygnacja członków Polanki z refundacji badań miodu w 2021 roku, lub coś podobnego. Tak by pozostała im kalkulacja szansy na zmniejszenie dopłat do walki z varroa w wyniku powstania skutecznego preparatu. Celowo nie piszę leku, bo wkraczamy na czyjąś udeptaną ziemię. Propozycja złożona publicznie i demonstracyjnie ministrowi Ardanowskiemu w jakimś związku z derogacją neoniko i z pominięciem obowiązku powiadamiania najpierw Jacka Parszewskiego. Ot takie zagranie na Jego niewątpliwej wrażliwości neoniko na dolę apis mellifera. W ten sposób, by ewentualny sukces natychmiast przekuć na kampanię wyborczą decydenta. Tak by suweren i pan minister byli przekonani, że uratowali pszczoły na Świecie. Każdy z osobna i niezależnie z zupełnym pominięciem starającego się naukowca. Albo w całosci finansowanie z zupełnie niedociążonego rzepakowego FPRO pana sekretarza M. Barzyka, któren to kisi kasę na ODP w Łowiczu, ktore nie wiadomo czy się odbędą. Tu możemy śmiało i bezczelnie naciskać, bo mamy pozorne moralne prawo.
 12. robinhuud

  Co na warozę w sezonie

  Aktualnie mam w ulach „argentyńskie” paski z kwasem szczawiowym z gliceryną. W zeszłym roku sprawdziły się bardzo dobrze. Ceramika kapilarna + kwas mrówkowy - to bardzo ciekawa propozycja i jestem gotów to wypróbować. Niczego mądrzejszego o kwasach w ulu ponad pracę Howisa nie spotkałem.
 13. robinhuud

  Woskomat WAXO

  Świeżo guglowane: Co tam słychać w Lublinie na UMCS? Czy woskomat WAXO wychodzi na ostanią prostą? https://www.umcs.pl/pl/sprzedaz-i-wynajem,2792,sprzedaz-praw-do-uzyskania-trzech-zgloszen-patentowych-tester-woskow-analizator-woskow-przyrzad-do-analizy-woskow,90703.chtm https://www.youtube.com/watch?v=yLjVF6VA5Yo https://www.youtube.com/watch?v=F3DQg80h1u4&feature=youtu.be https://www.youtube.com/watch?v=hnzc1WcNNeE&feature=youtu.be
 14. robinhuud

  Co na warozę w sezonie

  Koncepcja niebanalna, oryginalna. Wyrób swojej produkcji sprzedaje Twój krajan z podkrakowskich Grzegórzek – tel. 600 199 494. Nie znacie się? Nie wygląda na „kup pan cegłę, daj pan stówkę…”, ale gościu bardzo dyskretny. Pewnie jako typowy krakus miga się przed fiskusem, co akurat jako poznaniak rozumiem (historia powstania drutu aluminiowego). https://sklep.ceglanewnetrze.pl/pszczelarstwo/44-19-elementowy-zestaw-plytek-ceramicznych-cur-varro-do-zastosowania-w-zwalczaniu-warrozy.html
 15. Dzierżon 3D zeskanowany i wydrukowany w plastiku tym razem (z powodu dostępności filamentu) na różowo:
×
×
 • Dodaj nową pozycję...