Skocz do zawartości

robinhuud

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  3 996
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Lokalizacja
  Poznań
 • Zainteresowania
  Biografie prezydentów PZP
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Nie

Ostatnie wizyty

2 804 wyświetleń profilu
 1. Trudno powiedzieć, dlaczego jestem 70-tym wyświetlającym ten film. Kto to nagrał, kiedy i po co? Czy ma to jakiś związek z odwołaną Apimondią w Ufie? hymn apimondii - ktoś? cos?
 2. robinhuud

  Apimondia 2022 w Turcji.

  Nieźle zrobiony (bez gadulstwa) przegląd z ostatniej ApiExpo niesłusznie nazywanej (w/g mnie) Apimondią. Film zaczyna i kończy na inoxach światowej sławy firmy Ly-son. Rozglądałem się energicznie, ale nie dostrzegłem innych polskich firm. Nie dostrzegłemrównież, co mnie niezmiernie cieszy węgierskiej firmy Biobalance Int. (klon polskiego Biobalance zarejestrowanego na Marka Klata – tego od „Kamerdynera”) handlującej kradzionym polskim pomysłem nazywanym ApisPlus. Chyba mają dosyć, albo przeszli do głębszej konspiracji kryptowalucianej. Mam ogólne wrażenie, że coraz więcej propolisu, a miód coraz bardziej w produktach, których jest komponentem. Maści, kosmetyki, cukierki i inne pizdryki. Prawdopodobnie tak łatwiej ukryć pochodzenie składnika – taniego miodu z importu. U nas poszło to w kierunku miodów pitnych i piw miodowych, co widać również na ApiExpo. Niewidoczne starania w dziedzinie poprawy jakości wosku i węzy.
 3. Dzisiaj tj 25 września ze wzruszeniem i z łezką w oku wysłuchałem w tv przemówienia marszałek Witek przy święcie miodu i wina w Przemkowie. Teraz nie wiem, czy dziś stolicą polskich mieszanin miodów i win z krajów i spoza nich jest Przemków, czy Białystok. Imprezy równoległe? Jaką parą przemy we właściwym kierunku i jaki procent tej pary idzie w gwizdek?
 4. Może i dobrze że odłożone...
 5. To za przynoszenie bękartów...😀
 6. Po aferze traktorowej nowym szefem Jacka Parszewskiego został Janusz Kowalski. To dobry impuls dla pszczelarstwa😀 Panie Jacku - gratulacje!
 7. robinhuud

  VitaeApis new

  Temat jakby się skończył, ale okazuje się, że nie.Wyskoczył tylko z lokalnych ram forum Polanki na grunt ogólnopolskich mediów. Myślę, że sprawa jest rozwojowa i z korzyścią dla pszczół i pszczelarzy. W roli głównej kolejny słup -nasz stary znajomy Tomasz Tokarski: https://www.money.pl/gospodarka/mialy-byc-krociowe-zyski-jest-spor-wart-kilka-milionow-6775956799920800a.html Będzie okazja przetestować gdyńską prokuraturę.
 8. Mnie ten przypadek zaciekawił pod względem prowadzenia przez kogoś tam jakiejś tam "polityki kadrowej". Wojewoda występuje do prezydenta z wnioskiem. Czy tak doskonale zna swój "rewir" i jego "pastwisko pszczele", że prosi wojewodę o wyróznienie dwóch konkretnych osób? Może zna je osobiście? Trochę ryzykowne działanie. Zazwyczaj z wnioskiem o takie odznaczenie występuje jakaś organizacja. W tym przypadku ciekawy jest moment wystąpienia z wnioskiem. Prosta analiza chronologii wydarzeń. Jeżeli nastąpiło to przed zjazdem KZP, to dwaj działacze wystąpili by z wnioskiem na siebie. Jeżeli po zjeździe, to... No właśnie., co wtedy? Przychodzi mi na myśl tylko manipulacja przez ktosia dobrodusznymi przełożonymi w celu realizacji swojej radosnej prywatnej polityki społecznej.
 9. robinhuud

  Kącik majsterkowicza.

  Niestety nie udało się z powodu błędu konstrukcyjnego modelu odlewu. Model okazał się za słabym by wytrzymać zabiegi ciśnieniowe związane z przygotowaniem formy. Błąd do poprawki - następne podejście do drukarki 3D.
 10. Niestety w KZP trwa chaos. Jeżeli chodzi o aktualne dane władz - inne nazwiska widnieją na witrynie internetowej, inne w KRS i inne znam z rozmów z pszczelarzami tej organizacji. Dane w KRS prawdopodobnie nie zostały zaktualizowane, co mozna sprawdzić w wyszukiwarce sądowej łatwej do wyguglowania (KRS 0000038269). Jedno w tych danych jest pewne - wymienieni panowie ukrzyżowani zniknęli z wykazu władz KZP w tym roku będąc w Zarządzie wcześniej.. Wynika to z wydruku informacji pełnych KRS odpis_pelny_38269_1662162563890.pdf
 11. robinhuud

  Kącik majsterkowicza.

  Przebieram nogami w dołkach startowych, bo mam dziś wreszcie odebrać odlewy mosiężne walców. Cudeńka rodzą się w bólach.
 12. Władza wiąże się z wyróżnieniami i karami. Wyróżnienia mogą być różne na różnych szczeblach władzy. Najwyżej w tej hierarchii stoją medale i ordery nadawane przez Prezydenta RP. Kiedyś prawo bicia monety, medali, nadawania przywilejów miał władca. Przykładowo w pszczelarstwie mamy odznaczenia rangi państwowej (złoty krzyż zasługi), branżowo – resortowej (zasłużony dla rolnictwa) i organizacyjnej (statuetka Dzierzona). Polanka nie przewiduje w swym statucie wyróżniania organizacyjnego medalami, co nie oznacza, że nie może wykazać inicjatywy w tym zakresie występując z odpowiednim wnioskiem do przykładowo ministra rolnictwa, a ten wg swego uznania odpowiednio wyżej. Odznaczenia powinny być wręczane podczas uroczystości odpowiedniej rangi przez nie byle kogo. Chodzi o to, by nie spauperyzować medali, ich wartości wychowawczych i nie ośmieszyć odznaczających. Szczególnie dbać należy o delikatną psychikę młodzieży – naszej przyszłości i nie podważyć przez głupotę fundamentu jej zaufania do starszych. Ostatnio jestem pytany przez pszczelarzy o logikę i chronologię trzech dat (ciekawe dlaczego ja, a nie pan wojewoda małopolski): 22 stycznia 2022 – Zjazd w Karpackim ZP, podziękowanie dotychczasowym władzom za pracę i nieudzielenie im absolutorium. 19 maja 2022 – Pan Prezydent Andrzej Duda odznaczył dwóch pszczelarzy – ex-członków władzy Karpackiego ZP bez absolutorium, którymi zapewne interesowały się odpowiednie służby 2 lipca 2022 – Pan wicewojewoda małopolski w imieniu Pana Prezydenta RP przypina na Biesiadzie u Bartnika na bohaterskich piersiach panów ex-członków władz Karpackiego ZP brązowe medale zasługi. Odbyło się to na oczach zdumionych członków Karpackiego ZP. Z oficjalnych dokumentów wynika, że obaj panowie: Andrzej Budz i Józef Rosiek zostali wyróżnieni na wniosek wojewody małopolskiego za zasługi w rozwoju i upowszechnianiu pszczelarstwa przez samego Prezydenta RP Andrzeja Dudę. https://www.prawo.pl/akty/m-p-2022-797,19267729.html Pan Prezydent musi się „wytłumaczyć” dlaczego i na czyj wniosek wyróżnił bohaterów. Pan wojewoda małopolski już nie. A szkoda, ponieważ moc odznaczeń w zakresie budowy autorytetu działa w obie strony: władza – pszczelarze i odwrotnie. Dlatego tak mnie ciekawi kto przekonał Pana Wojewodę…Plebs pszczelarski może podziękować troskliwej władzy przy urnie wyborczej. Tak właśnie rodzą się sytuacje, że za potencjalnymi zawodowymi przywódcami kroczą pszczelarskie kamasze, a nie serca. Ktoś wsadził na saneczki Wojewodę, ten kolejno Prezydenta i pooojechaliii. Ciekawe ile trzeba czasu podwładnym by Pana Prezydenta i Pana Wojewodę odprowadzić od miny, żeby nie robili fo pa w tym fułaje. https://drive.google.com/file/d/1tLtfSLciea_-qVDTEGoa_owS4Kzakoly/view
 13. robinhuud

  Kącik majsterkowicza.

  Kąt wierzchołkowy komórki to według ruskiej definicji kąt stożka wpisanego w dno komórki, a więc kąt stożka opartego o trzy zazwyczaj krótsze przekątne trzech rombów - ścian dna komórki. To te przekątne trzech rombów, które spotykają się w wierzchołku dna komórki. Myślę, że zachodzi potrzeba zdefiniowania podstawowych parametrów komórki pszczelej. Być może takie definicje powinny się znaleźć w normie (polskiej, lub europejskiej) na węzę. Na dzień dzisiejszy nasi producenci nie podają kąta wierzchołkowego dna komórki sprzedawanej węzy. Nie zawsze parametr ten jest podawany na narzędziach do produkcji węzy. Chińczycy nie przejmują się tym problemem i produkują węzę plastikową z dnem komórki w kształcie czaszy.
 14. robinhuud

  Apimondia 2022 w Turcji.

  Pszczelarstwo w Polsce się rozwija dynamicznie. Pszczoły rosną w siłę, a pszczelarze żyją dostatniej. Szkoda, ze w Turcji nikt się o tym nie dowie. Miło posłuchać rad doświadczonego pszczelarza dla pasiecznych lajkoników:
×
×
 • Dodaj nową pozycję...