Skocz do zawartości
Piotr_S

A tymczasem w PZP...

761 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość daro

 

Chciałbym tylko dodać, że dopłaty do rolnictwa to ukryty socjal zapobiegający wyludnianiu terenu i powstawaniu slamsów (faweli) wokół miast. Na dzień dzisiejszy wg mej obserwacji z polskiego rolnictwa najbardziej zfawelizowane jest pszczelarstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pełnej jasności. Mam gdzieś refundację, uważam ją za szkodliwą i korupcjogenną. Nie zamierzam z niej korzystać. Również z darmowej węzy od Marszałka, chociaż tu zrobie wyjatek. Wezmę dla oceny jakości. Potem mogę komuś oddać, lub zwrocić. Nie czepiaj się mnie pacanie w gumofilcach (typ obuwia niehigienicznych wieśniaków, nie obraźliwe) i berecie (z opalonym półgłowkiem) i innych co mają 5 uli. Jeżeli kogoś chcę tu poinformować, to pszczelarzy zrzeszonych i niezrzeszonych bez rhd i sb, mających większą ilość uli, którym chyba warto pomóc. Jak już musimy pszczelarzom pomagać. Dopłaty do rolnictwa wymyślił zdaje mi się Hitler podczas kryzysu. Nie rozumiem pacanie, dlaczego mi imputujesz sprawy, których nie ma i których nie rozumiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. Robinhuud po co tworzyć prawo które można olać załatwiając je jednym papierem formatu A4. Niech uproszczą wymagania a może bardziej niech dostosują do realiów życia prawo bo SB dla pszczelarzy jest prosta tylko nadinterpretacja przez PLW stwarza problemy.

Dziś będą przyjmować wnioski jak leci a potem wyruszą w teren i będą karać jak leci.

Szanowny Kolego, ja nie tworzę tego prawa, przyglądam mu się z boku, próbuję interpretować i informować innych. Mamy takie prawo na jakie zasługujemy. Mieliśmy w Sejmie swojego legislatora przez całą kadencję i co z tego wynika? Brak ustawy i porządnego statutu wiodącej organizacji reprezentującej podobno wszystkich pszczelarzy umożliwia władzy wykonawczej pogrywanie z pszczelarzami w kulki. (neoniko, sms-y o opryskach, kasa rzepakowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

Jeżeli kogoś chcę tu poinformować, to pszczelarzy zrzeszonych i niezrzeszonych bez rhd i sb, mających większą ilość uli, którym chyba warto pomóc. Jak już musimy pszczelarzom pomagać.

To to jest informacja ? -

 

Zbieramy miód, inne produkty pszczele, matki i sprzedajemy tak jak grzybiarze grzyby. Ja nauczyłem sie tego od polityków, prostytutek i księży. Do niedawna jeszcze - od lekarzy i prawników. Na czarno, bez paragonu. Organizacja powinna dążyć do ucywilizowania problemu. Bez organizacji będziemy tak sterowalni jak grzybiarze i prostytutki, że o innych kasujących bez kasy przez delikatność nie wspomnę. W Polsce pszczelarstwo to często sposob na dorobienie sobie do gównianej emerytury.

To to jest wymądrzanie się kogoś kto nie ma najmniejszego pojęcia o czym mówi.

Najlepszym przykładem jest to -

 

Mam gdzieś refundację, uważam ją za szkodliwą i korupcjogenną. Nie zamierzam z niej korzystać.

Bo nie masz prawa z niej skorzystać . Korumpowani są tylko i wyłącznie działacze a pomoc nie jest szkodliwa tylko zorganizowana po sowiecku . Zakłada że każdy to złodziej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

daro

preferujesz komunizm w stalinowskim wydaniu,wymieszany z religijną mieszanką (która z Biblią nie ma nic wspólnego). Takie (państwo islamskie) w szyldzie katolickim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Gdzie to forum jest?

Nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, kliknij w zakładkę Forum i przewiń do końca w dół.

Pewnie przez niedopatrzenie marbert jeszcze nie ma uprawnień do nowego forum. Zajmę się tym, właśnie dlatego prosiłem o sprawdzanie czy wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oboje proszę o maila do mnie. W Waszych profilach nie ma żadnych danych pozwalających zweryfikować członkostwo. To oczywiście nie problem na forum ogólnym, ale kiedy mam inny adres mailowy w deklaracji członkowskiej a inny w profilu, muszę to jakoś zweryfikować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oboje proszę o maila do mnie. W Waszych profilach nie ma żadnych danych pozwalających zweryfikować członkostwo. To oczywiście nie problem na forum ogólnym, ale kiedy mam inny adres mailowy w deklaracji członkowskiej a inny w profilu, muszę to jakoś zweryfikować.

"Użytkownik Piotr_S nie może otrzymywać żadnych nowych wiadomości". Wysłać na maila poza forum - piotr.skorupa@spp-polanka.org?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Świętokrzyskiej narasta fala demokracji. Powrót do starych, sabatejskich tradycji? Zarząd nie zmiele ani grosza z kasy KOWR, ale będzie ustalał reguły gry i nasyłał na WZP/RZP coś tam sugerujące kontrole?. Jakby klasyka "dziel i rządź" przy pomocy cudzych 20 milionów. Nasiadówka w KOWR właśnie się odbywa. Pismo od góry do dołów:

 

99322530327414809422.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie mogę wyprzedzić Zarząd PZP w informowaniu pszczelarzy. Jest to teraz o tyle łatwe, że instalowane są na Świętokrzyskiej nowe komputery sprezentowane zupełnie bezinteresownie przez zaprzyjaźnione firmy.. https://pzp.biz.pl/2019/07/17/nowe-komputery-dla-biura-pzp/

Aby sprzedać legalnie miód i załapać się na jakąkolwiek refundację, potrzebna będzie zarejestrowana sprzedaż bezposrednia lub RHD. Procedury rejestracji SB i RHD mają zostać uproszczone. Może to i dobrze, bo wreszcie jakoś tam się policzymy. Ale wielu nie zarejestruje się ze względu na tradycję rodzinną, obawę kontroli, opodatkowania, wyrobione jeszcze za zaborów nawyki oporu gospodarczego wobec władzy, talentu do konspiracji itp. Dlaczego nie? Bo NIE!. :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja będzie łatwiejsza đ ale wymagania pewnie nadal te sameđ czyli zależne od widzimisię PLW i jak zinterpretuje rozporządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Jak PLW wreszcie ruszy dupę na rynek dwa razu w tygodniu, pobierze sprzedawane coś zwane miodem do badania . Bez etykiet itd, za cenę której w obiegu brak ze względu na marny rok. ;)

To ja zobaczę rolę Państwa. Inaczej to ściema. 

 

Nie korzystam z refundacji. 

Mój tata korzysta ale chyba tylko dlatego że jest przyzwyczajenie i też koła propaganda. 

 

Kwas mrówkowy i szczawiowy to grosze niż nawet po refundacji pszczelarze płacą za paski czy pastylki do spalenia. Matki z refundacji ojjj,ojjjj.  :rolleyes:

 

Miodarki i innych nie kupuje się co roku a raczej raz na całe życie.

 

Z roku na rok pożytki gorsze. Zmiana klimatu robi swoje. Dla przyjemności pozostaje pozostawienie kilku pni. A wówczas całe te przepisy mam w nosie. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytania do Jacka Parszewskiego rządzącego pszczelarstwem (projekt):

Dlaczego drobni pszczelarze bez SB i RHD sprzedający swój miod legalnie do skupów nie zasługują na refundacje? Czy ma Pan jakąś koncepcję zapylania środowiska po rozwaleniu pszczelarstwa w dzisiejszym stanie organizacyjnym? Czy będzie kolejny bezcłowy kontyngent miodu dla Ukrainy? Bo zbiory latoś kiepskie, a dzięki kontyngentowi nie zadziała prawo o podaży i popycie jako determinantach ceny. Miód potanieje.

Czy ma Pan świadomość podkopywania zaufania elektoratu do aktualnie rządzącej opcji? Przełożeni mogą Panu tego nie darować. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech_p

Robinie, z Twoją swobodą formułowania myśli... poinformowałbym prezesa rządzącej partii o powyższym poście.Szczególnie w kwestii podkopywania zaufania elektoratu do partii rządzącej.

Zmiany kadrowe na szczeblu minrolu (opracowywanie programów wsparcia), tylko wyjdą pszczelarzom na dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

tylko wyjdą pszczelarzom na dobre.

Albo i nie. Nie ma tak źle aby gorzej być nie mogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WZP Rzeszów na fb:

https://www.facebook.com/wojewodzki.zwiazekpszczelarzy.1

Reklamuje się Alex Bajan przemytnik  nielegalnych leków sprzedawanych bez recepty, spod lady, bez paragonu i kasy fisk. Do tego dumny absolwent Pszczelej Woli.

Panie dyrektorze Worobik. Panie prezydencie Dylon...Litości!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie mam fb. Jeżeli to prawda, uważam że należy poinformować Głównego Lekarza Weterynarii o tym fakcie. A on z kolei winien poinformować organy ścigania.

Kto się tym zajmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interwencja skuteczna, już posprzątane. Zachowałem na pamiątkę zrzuty ekranu z namiarami na hurtownię przemytniczą. Mnie intryguje pytanie dlaczego Alex nie boi się reklamy na witrynie WZP Rzeszów, a boi Polanki? Swego czasu chwalił się, że zaopatrywał w kumafos całą wierchuszkę pszczelarską. Mam nadzieję, że konfabulował. Dyrektor Worobik może być dumny z dwóch absolwentów - szmuglerów.

Jaden lepszy od drugiego.

 

45029492033818226949.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę należy to zgłosić tym bardziej że pisze że "są produkty w Polsce" oficjalnie na piśmie i pogonić dziada raz a dobrze

Cześć, nie mam fb. Jeżeli to prawda, uważam że należy poinformować Głównego Lekarza Weterynarii o tym fakcie. A on z kolei winien poinformować organy ścigania.
Kto się tym zajmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...