Skocz do zawartości

tarczewski

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  320
 • Rejestracja

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak

Ostatnie wizyty

239 wyświetleń profilu
 1. ,,Zachodzi pytanie: czy polskich pszczelarzy, urodzonych weterynarzy i farmaceutów, " Zachodzi pytanie: kto z polskich pszczelarzy zrobił urodzonych weterynarzy i farmaceutów. ja pamiętam czasy kiedy pszczoły były leczone przez lekarzy weterynarii jak każde inne zwierzęta.😁
 2. tarczewski

  Sezon 2020

  Takie zakończenie sezonu też jest możliwe bo z opryskami szaleją.: ,,Paweł Kukiz stracił 40 tys. pszczół. Ktoś je zabił, stosując środek na komary" 😬
 3. Niech mi ktoś powie, że na pszczołach nie można zarobić milionów!!!A pszczelarze ciągle z ręką w nocniku. Chyba zacznę sprzedawać maść na szczury.😁
 4. Dla mnie bomba. ,, Instytutu Nauk Leśnych Politechniki Białostockiej stworzył naturalną kompozycję na podstawie grzyba z Puszczy Białowieskiej. W Puławach były prowadzone badania in vivo: hodowano larwy pszczół w sztucznych komórkach, podzielono je na kilka partii, z których część była zarażona zarodnikami zgnilca amerykańskiego. Sprawdzano ile umrze w trakcie hodowli. Te, które były nieleczone wymarły, natomiast te, które były leczone poprzez podanie ekstraktu złotoporka niemiłego przeżyły w ok. 70 proc.” Notabene penicyliny, antybiotyki penicylinowe są wyizolowane z pleśni (grzyby)!!! . Naukowcy za odkrycie tego antybiotyku otrzymali nagrodę Nobla. Penicylina wyleczyła miliony jak nie miliardy ludzi . Przed fumagiliną , penicylina była stosowana do zwalczania zgnilca amerykańskiego. Jeśli by się udało stworzyć preparat o takiej skuteczności a nie będącym antybiotykiem to rzeczywiście, czapki z głów Obecnie w UE jest zakaz leczenia pszczół antybiotykami i dla tego jest to tak ważna wiadomość! .
 5. Jestem fanem Primy od wielu lat. Dotychczas były to matki o jasnym ubarwieniu w tym roku otrzymałem matki prawie czarne. Zastanawiam się czy obecna barwa nie jest skojarzona np. z odpornością na choroby, żywotnością i z agresją po skojarzeniu z trutniami np. Buckfast, tym bardziej, że sprowadzam po kilkadziesiąt szt. jednodniówek. Nie wiem, czy jakieś były badania. Natomiast słyszało się różne opinie, tz. 3 pokolenie miało się odznaczać szczególną agresywnością . Ja dotychczas niczego podobnego nie zauważyłem.
 6. tarczewski

  Wracając do "ziołomiodów"

  Z przykrością uważam,że robinhuud w tej kwestii miewa dużo racji, którą w części podzielam.
 7. tarczewski

  Wracając do "ziołomiodów"

  Oczywiście.Proszę mi dać kilka dni. Mam ją na starym uszkodzonym laptopie. Dziękuję za zainteresowanie.
 8. Czy warto? To zależy. W moim odczuciu wszystko zależy od podejścia. I tak, jak mamy zamiar mieć tradycyjną pasiekę i nie dopłacać do naszych fanaberii to zupełnie nie. Ale, jak zakładamy, że na podstawie i zapleczu 10 pni będziemy handlować produktami pszczelimi z unii i poza to inna sprawa. do tego sprzedamy naiwniaczkom kilkaset matek, jako super rasowych na bazie jakiejś jednodniówki to może być fajny dodatek do pensji i satysfakcja. W razie jak by nie wyszło to choróbsko spalić, dostać dodatkową gratyfikację. Za rok zabrać jakieś pnie z ogródka (jak mnie) i odnowa Polska Ludowa. To wszystko mi się chyba śni po tym absyncie. Żona znowu jakaś markotna.
 9. tarczewski

  Wracając do "ziołomiodów"

  Ale, jak słyszę, że koła gospodyń wiejskich organizują imprezy na którym promują ziołomiód to zaczynam się zastanawiać co jest. Mimo nachalnego, kryminalogennego importu i bomu na pszczoły, prawdziwego naturalnego krajowego miodu brakuje. A i pozyskanie jest coraz bardziej uciążliwe i kosztowne. Może to jest przyczyną? Dla tego, powinna powstać jak najszybciej ustawa pszczelarska, która również powinna normować te sprawy. Rozwiązaniem mogą by być również, etykiety z szczegółowym wyszczególnieniem składu np. rodzaju miodu użytego oraz regularne badanie np. sanepidu.
 10. Szanowny Roinhuudzie w tej erystyce na mnie nie mógł mi nikt zrzucić jakieś braki merytoryczne w temacie, albo nietrafne spostrzeżenia. Odpuszczam.
 11. tarczewski

  Sezon 2020

  Mój sezon w miodobraniu rozpocząłem od klonów, wierzb, mirabelek, ałycz itd. Mimo manipulacji półramkami zaledwie 2 wiaderka miodu. Następny był rzepak i wirowałem dwukrotnie, wyszło średnio nieźle. Akacje zaczęły kwitnąć wyjątkowo obficie zaglądałem do nadstawek i zacierałem ręce. Zapach kwiatów wspaniały wprost odurzający. Przyszła ulewa a później kolejna i kolejna. W rowach i na podwórzach woda. Na akacjach grona zgniłych kwiatów. Mój wykręcony miód akacjowy to: miód, widło i powidło, na pewno nie akacjowy. Z czego? Wyszło średnio źle. Wstawiłem pasiekę na facelii. Super, hiper pierwsze kręcenie po11dniach –rekord. Na drugi dzień ulewa i tak przez 4 dni. Facelia wyłożona i gnijąca odór zgniłego mięsa. Zabrałem pszczoły na lipę. Pogoda w kratkę, lipa daje sobie radę, ale w czwartek znów ulewa. Znów w rowach i na podwórzach woda. Nie daleko od jednej pasieki zrobiłem 0,5hektarową. łąkę kwietną: niewiele gorczycy, żmijowiec grecki, facelia, gryka. O dziwo, gryka przebiła wszystko(nawet gorczycę), pięknie kwitnie. W poniedziałek będzie kręcenie miodu lipowego. 🙂Po lipie jedziemy w góry na grykę, więc nie wiem jak będzie. Ale w ostatnich latach było mizernie. To by było na razie tyle.
 12. Kolego Robinhuudzie, proszę przestań wypisywać czego nie rozumiem a co rozumiem. Nie obrażaj własnej inteligencji Ja, Cię szanuję, jako uczestnika dyskusji i w stosunku do Ciebie nie robię prywatnych wycieczek.Nie jestem tu petentem. Mój wpis z środy był ostry i miał poruszyć zainteresowanych w temacie:,,Tu chodzi o spauperyzowanie pszczelarzy tu i teraz , dać kasę biznesowi około pszczelarskiemu, zamiast zrównać w prawach pszczelarzy z rolnikami. Lobby biznesowe chce pszczelarzy wydudkać a nasze organizacje przyklaskują i wmawiają nam jak będzie nam dobrze, albo chociaż ośmieszyć." Myślałem głównie, że to poruszy i zmotywuje osoby przychylne i zainteresowane w temacie.Wałkujesz to same ciasto, miodu z tego nie będzie. Nie masz pomysłu na problem? Nie wierzę, Ty jak nie wielu na tym forum umiesz rozumiesz, ale czy chcesz? Twoja wola.
 13. Na początek chcę podziękować za nie usunięcie mojego postu, mimo, że jest prawdziwy i dotyka . Odpowiem Robinhuudowi, ponieważ intelektualnie mamy wiele cech wspólnych. Może, rzeczywiście zacznijmy od tego co nas różni a co łączy: ,,Nie znam Najsztuba i nie jestem sędzią. Nie jestem za LGBT, ale też nie jestem za ich tępieniem, tak jak ogólnie nie jestem za tępieniem wszystkich facetów ubierających sukienki, nawet czarne. Jestem za 99% normalnych pszczelarzy którzy są za normalną rodzina, o ile nie mają oni na myśli narzucenie mi siłowo ideologii rodziny Radia Maryja” OK, ja też, mimo że jestem katolikiem. ,,Czy chcesz mnie przekonać do walki klas i dyktatury czegoś tam nad czymś? Już to przerabiałem i nie przełknąłem, bo niestrawne. Nie trawię również kultu jednostki obojętnie jakiej: Stalina, Papierza, Tadeusza, czy Jaroslawa. Widzę u Ciebie pewną aberrację.” Źle , niedobrze, czy w moim poście są jakieś peany w tym temacie. Przeczytaj jeszcze raz. Napisałem o faktach.,, Czy rozdawanie moich pieniędzy wbrew mojej woli jest OK? A w jakim kraju rząd łaskawie pyta co zrobić z pieniędzmi z Twoich podatków, chociaż częściowo, częściowo powtarzam pyta w referendach Szwajcaria. Poprzedni rząd nie dał 500+ 14 dla emerytów, rencistów i co Widziałeś jakąś znaczącą poprawę w kraju: gospodarka, stopa życiowa obywateli? Ja widziałem w Lubuskim głodne dzieci i starców co nie mieli na leki. ‘’ Do pszczelarstwa zacznie się garnąć element przypadkowy dla socjalu i otrzymamy efekt "zgnilec +" Nie zgadzam się z tą tezą. Zgnilec i tak kwitnie i to jest dużo szerszy problem , ale nie taki.,, Jeżeli już doplaty mają być, to muszą być absolutnie transparentne”Święta prawda.,, Poszukaj w necie sprawozdania, jak pszczelarz łyknął 6 mln unijnej i krajowej dopłaty dla głodujących Polaków zaopatrując ich w ponoć krajowy miód dla biedaków. Nie wyguglasz, bo trzeba mieć szczęście, by to znaleźć w formacie graficznym jpg niestrawnym dla wyszukiwarek.” Wiem o kogo chodzi. ,,Dlatego chcę by zacząć remanent od czegoś konkretnego, powiedzmy raportu okresowego Funduszu Promocji Roślin Oleistych. Bez tego raportu tworzenie dalszych takich pseudoprogramów pseudopomocy jest bezsensem.” Popieram. Z pozostałymi sprawami podobnie. Co nie oznacza, że nie napisałem jak jest i tego się trzymam. Jak ktoś się czuje urażony za: wykształconych obiboków żerujących na harówie ciemnogrodu jest panicznie obrzydliwa to dobrze jeszcze trochę sumienia ma.
 14. Kolego Robinhuud nie masz racji. Nie można nazywać szamba perfumeriom, moich słów nie trzeba rozbierać na części, przekręcać i tłumaczyć na swój pokrętny obraz bo to hejt. Każdy kto to przeczytał zrozumiał. To robisz Robinhuudzie co zrobił sąd, broniąc Najsztuba, który potrącił przechodzącą przez pasy 77-letnią kobietę. ... ani ubezpieczenia OC, ani aktualnych badań technicznych, ani prawa jazdy. A odnośnie różnych nurtów aberracyjnych to ich sprawa, jednak nie może być reklamą i krzywdząca. Po co Robinhudzie to robisz? Czy człowiek z wykształceniem, celebryta, polityk to nadczłowiek i ma przywileje nie można go nazwać wykształciuchem (obraza majestatu). 99% pszczelarzy jest za normalną rodziną.
 15. Czy napisałem jakieś kłamstwo? Czym obraziłem, chyba prawda boli. Odnośnie studiów mam też nawet kilka kierunków. A Pańskie studia mają być argumentem . Jak chce mnie Pan obrazić to się nie uda. Właśnie w tej chwili w TVP oglądałem kobietę prowadzoną na smyczy. To właśnie jest śmieć.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...