Skocz do zawartości

tarczewski

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  376
 • Rejestracja

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak

Ostatnie wizyty

541 wyświetleń profilu
 1. tarczewski

  Łąka Kwietna

  Jeden ha to na 3-4 rodziny i to jeśli w pobliżu nie ma pasieki. Moim zdaniem, jest to nie bardzo możliwe. Moje próby raczej skończyły się nie powodzeniem,raczej bardziej praktyczne by było podzielenie na osobne poletka, kwitnące naprzemiennie.
 2. Niemcy to jeden z najmądrzejszych narodów świata a może i najgorszy.Mam duży uraz osobisty. Fajnie, że to wyłuskałeś. Mi pewnie w natłoku spraw by umknęło. Właśnie nie wiem, czy konsultacje odzwierciedlą prawdziwy obraz woli wszystkich pszczelarzy. Czy indywidualny głos będzie się liczył, jak zrzeszenia i związku? Czy trzeba zmienić wszystko,żeby zostało tak jak jest? Mi osobiście nie przeszkadza bieganie do ARiMR za dopłatami . Uczciwie wypłacili za rodziny pszczele i za uprawy. Program wygląda sensownie , choć mam uwagi.
 3. rubinhuudzie;temat ważny na forum Ty napisałeś ja poparłem idźmy tą drogą. Pokazałem jak jest z ksantohumolem.do Ciebie nie dotarło Ty twierdzisz, że nic nie rozumiemy i nie umiemy czytać ze zrozumieniem.A preparat to cud mód, postawa godna najlepszych sprzedawców garów. Profesjonalna ocena hejt-owska równoprawnych użytkowników forum. Podziwiam.Jak będziemy drzeć koty .Trzeci da kolejne dopłaty do ula. A Polanka ma potencjał.Pozdrawiam.
 4. Robinuudzie , nie wiem jak Ty, ale ja rapicid stosuję w pasiece tylko do dezynfekcji, jest skuteczny, polecam. Myślę,że z ksantohumolem jest podobnie jak z witaminą C wszyscy reklamują sprzedają i chwalą. Mało kto wspomina czy to lewoskrętna czy prawoskrętna. O skutkach przedawkowania prawie nikt nie wspomina. Panaceum NA WSZYSTKO Faktem jest,że. witamina C, to świetny antyoksydant. Przy okazji poruszyłeś naprawdę ważny temat: Może tu należy nasze organizacje uczulać. Kropla wody drąży skałę. Reszta wypowiedzi mało atrakcyjna. Już myślałem,że wspomnisz o efektach leczenia nosemy cerany wodą utlenioną, też warto reklamować 🍅
 5. Z patentami tak powinno być jak Piszesz, czy jest inna sprawa. Ksantohumol same prawdy i tylko prawdy: Ksantohumol skutecznie chroni skórę przed pierwszymi oznakami starzenia. Ksantohumol,zapobiega powstawaniu nowotworów. Leczy nowotwory, była szczepionka na czeniaka. Ksantohumol odkryli właściwości przeciwdrobnoustrojowe ksantohumolu względem bakterii i wirusów. Ksantohumol hamuje wzrost Plasmodium falciparum- pierwotniaka wywołującego ludzką malarię. Ksantohumol wykazuje aż 30-krotnie silniejsze działanie antyoksydacyjne od witaminy C. Ksantohumol osiągał wynik czterokrotnie wyższy, niż witamina C, uznawana powszechnie za świetny antyoksydant. Ksantohumol, och i ach i jeszcze więcej. No i bym całkiem zapomniał , zwalcza wszystkie zatrucia pszczół. Być może to wszystko prawda, ale podobne rzeczy można napisać o zielonej herbacie. Choćby z powyższych prawd nie kupię tego preparatu dla moich pszczółek.
 6. Wystąpię w obronie Polskiego przedsiębiorcy, Jarosława Kasprzyka. Czy, ksantohumol jest tożsamy z tym zawartym w tym preparacie z patentem? Czy tylko domniemanie śledczego robinhhuda. Coś mi to pachnie reklamą, mało chodliwego preparatu. Jak pszczelarz zastosuje ,,wywar z chmielu" to też będzie sekowany na forum? Bo należy kupić właśnie ten preferowany.???
 7. tarczewski

  Dopłata do ula

  Robinhhudzie, zupełnie nie masz wyczucia chili i poczucia humoru. Jak to przeczyta człowiek kumaty i wrażliwy to zawał pewny.Służby czuwają a Ty tak z grubej rury. No nie wiem, jak tak otwarcie można uświadamiać szaraczków. A niech tam ,chyba się napiję.
 8. tarczewski

  Dopłata do ula

  Słowo się rzekło i kobyłka u płota. Kierownik biura powiatowego ARiMR wydał decyzję o przyznaniu pomocy w wysokości 20zł. do rodziny pszczelej. Pieniądze zostaną przelane na wskazane konto. Wiecie co, ja się cieszę,że być może moje memoriały wysyłane do wszystkich świętych w jakimś stopniu, też znalazły posłuch. A na naszym forum cisza, czyżby to pomoc nie chciana przez użytkowników i zbędny kłopot?
 9. tarczewski

  Sezon 2021

  Sezon 2021. Moje spostrzeżenia, odnośnie mojego regionu to coraz słabszy pożytek rzepakowy. W tym roku nie można narzekać na akację.Spadź pojawiła się na krótko zabarwiając jedynie pożytki. Lipa była rekordowa i to koniec.Poza wystawionymi pasiekami na pożytki uprawowe przeważnie późna facelia i gryka.
 10. tarczewski

  Chaber bławatek

  Atena, ja tak robię z pożytkami jw., nie raz ogórecznik.
 11. tarczewski

  Chaber bławatek

  15 lat? być może. ,,Facelia agresywna"??? To zależy w jakiej kombinacji z gryką wysiada , nawet gorczycę w tym roku stłumiła.Lepiej wysiewać osobno.
 12. tarczewski

  Dopłata do ula

  Jeśli ta ustawa nie została znowelizowana w tym zakresie i dalej obowiązuje to jest to bardzo smutne. Wynika z tego, że opłaty były pobierane nielegalnie i że PLW nie są na bieżąco z obowiązującymi przepisami prawnymi, praktycznie w całym kraju. Pieniądze nielegalnie pobrane, powinny podlegać zwrotowi poszkodowanym a urzędnicy nie znający prawa i lekceważący prawo, przykładnie ukarani. To mnie bardzo dziwi, ponieważ przy każdej placówce PLW jest naprawdę bardzo dobrze wynagradzany prawnik.
 13. tarczewski

  Co z tym nektarem?

  Fajna analiza robinhuuda. Fragment: Koreluje to z moimi doświadczeniami w tym temacie. Pozdrawiam.
 14. tarczewski

  Co z tym nektarem?

  Może w tym temacie wypowie się merytorycznie (bez polityki i dąsów) Atena, zna te tereny świetnie.
 15. tarczewski

  Co z tym nektarem?

  Odmian lip by się trochę znalazło. W tym również lipa srebrzysta ( na Dolnym Śląsku nazywana: Lipa Węgierska). Poza poza południem Polski występuje sporadycznie. Faktycznie są lata w których jej nektar jest ewidentnie trujący. Ale, zdarzają się też takie, gdy jest przez pszczoły oblatywana i nie widać strat a przybytki nektaru i owszem. Karpacki już o tym temacie pisał. Naukowcy na razie tematu nie ogarnęli.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...