Skocz do zawartości
pytla

Kawiarenka pytli

1390 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kawiarenka to można pogadać o wszystkim ? :) 

Ma niemały problem odnośnie sprzedaży miodu.

Potrzebuję jakichś pomysłów jak "powiedzieć" klientom, że jestem i że sprzedaję miód, czy jedyne co mogę zrobić to tylko czekać i pozwolić działać poczcie pantoflowej?

Oczywiście portaleaukcyjne ale średnio to działa jak na razie..

Będę wdzięczny za wszystkie rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mieszkasz na wsi, dowiedz się na poczcie ile egzemplarzy ulotki reklamowej potrzeba, by dotarła do prawie wszystkich domów w promieniu hmm... 7 km. Zamów tyle ulotek formatu A4. To jest format, który poczta rozprowadza najtaniej, chyba 8 gr. za szt. Papier musi być najcieńszy możliwy. U mnie osiemdziesiątka zmieściła się w wadze na styk. Taka kampania kosztuje jakieś 500-700 zł. Daj na ulotce coś, co sprawi, że ludzie nie wyrzucą jej od razu do pieca. Ja swoją złożyłem na pół i całą rozkładówkę wypełniłem opisami różnych miodów.

 

Sukcesu nie określiłbym jako spektakularny ale koszt się zwrócił już dawno a ciągle przychodzą nowi klienci. A dalej to już marketing szeptany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

Moze by tak ktos z osob wladnych sie odezwal, napisał, cos....

 

Wszyscy macie w dupie ?

Bo to już jest w czarnej dupie. Nikt nic już nie zrobi. Z mojej strony była propozycja przeniesienia treści . Prezes tak wymyślił a ja wiedziałem i pisałem że po jakimś czasie to wszystko przepadnie bo martwe forum zamknie się z automatu . Ciesz się że choć te jest bo mogła firma się zwinąć a trakcie . :D

 

 

Daj na ulotce coś, co sprawi, że ludzie nie wyrzucą jej od razu do pieca

Napisałbym co ale dzieci czytają .

To się nazywa budowanie rynku .Ja miód noszę do przedszkola ,do zerówki w szokole .Sprzedaż w tym samym miejscu o tej samej porze , napis na aucie - miód - telefon . Na bocznych drzwiach logo Polanki . ;)

Budowanie skojarzenia miody z Twoją twarzą . Jednolity wzór słoika , naklejki . 100 gramówki gratis dzieciakom .No i czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Festyny ,zabawy .spotkania  -zaproponuj udział ,prelekcję ,degustację .I rozmawiaj ,rozmawiaj i częstuj . ;)

Na początku SB ,jeden pszczelarz mi powiedział "reklamę innym robisz "

zgoda, ale i sobie też  :)

O i to to  właśnie

 

Jednolity wzór słoika , naklejki . 100 gramówki gratis dzieciakom .No i czas.

 

A przede wszystkim jakość ,jakość i najważniejsza jakość . Reszta sama przyjdzie .

Choć w Twoim przypadku nie wiem czy zbyt dogoni rozwój pasieki ,bo w opisie ambitne plany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daro, ty masz jednak obsesję. Zagajnik był prywatnym forum w żaden sposób poza sentymentalnym nie związanym z Polanką. Nie mieliśmy do niego żadnych praw. I nadal nie mamy, podobnie jak do węzy wielkopolskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kawiarni /nawet wirtualnej/ można wiele. 

 Władysław Kosiniak-Kamysz zaproponował na fb; Podaj rękę trzem ludziom którym jesteś gotów przebaczyć wyrządzane ci krzywdy. Podejmuję temat; gotów jestem podać rękę czargowi i daro  którzy, jak odczuwałem i oceniałem wielokrotnie bezinteresownie mnie hajtowali. 

 Moja prawica wyciągnięta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Sklerozę  a nie obsesje ,  pomylił mi się zagajnik ze startym forum . Stare forum przepadło i o tym pisałem . Nie prawdę ?

Co do węzy to mam obsesje konfliktu interesów . Jak się zamawia towar u producenta z którym prowadzi się inne działania to jest jak jest .Nie o Polance mowa teraz akurat ale tak to działa . A żona Cezara ma być poza wszelkimi podejrzeniami.

I tyle .

Baru ja o jakości nie pomyślałem w promocji bo ta musi być najwyższa . Ja tam jak ktoś pyta się czy choć dobry zawsze odpowiadam jak się nie spodoba zawsze  może zwrócić po spróbowaniu w domu  .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Ateno podaj jaką krzywdę Ci zrobiłem . Pisząc prawdę o PSL ?Nigdy nie podważyłeś merytorycznie moich krytyk.  Ja osobiście do Ciebie nie mam ni i daj Boże abym nie miał. Nie atakowałem Ciebie osobiście jako osoby .Nie zgadzam się na  Twoje poglądy a nie osobę. To wolny kraj i wolnym kraju każdy ma się z poglądami drugiego nie zgadzać .

Jak to Było ? Przekażcie sobie znak pokoju  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ateno podaj jaką krzywdę Ci zrobiłem . Pisząc prawdę o PSL ?Nigdy nie podważyłeś merytorycznie moich krytyk.  Ja osobiście do Ciebie nie mam ni i daj Boże abym nie miał. Nie atakowałem Ciebie osobiście jako osoby .Nie zgadzam się na  Twoje poglądy a nie osobę. To wolny kraj i wolnym kraju każdy ma się z poglądami drugiego nie zgadzać .

Jak to Było ? Przekażcie sobie znak pokoju  ?

 Nie po to to pisałem aby się wdawać w dalszą polemikę...  Takie są moje odczucia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

A ja nie prowadzę polemiki . Kazał Prezes - napisałeś . Cieszy mnie to bardzo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

P.S. Tak klepałem sobie ule i jednak myślę że Borowemu chodziło o ,,Zagajnik,, gdzie były pszczoły i pszczelarstwo a nie lokowanie produktów i polityczka , bo nawet nie Polityka.

Za dużo polityki  za mało pszczół jak usłyszałem od kogoś .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

P.S. Tak klepałem sobie ule i jednak myślę że Borowemu chodziło o ,,Zagajnik,, gdzie były pszczoły i pszczelarstwo a nie lokowanie produktów i polityczka , bo nawet nie Polityka.

Za dużo polityki za mało pszczół jak usłyszałem od kogoś .

Tak, Borowemu chodziło a Zagajnik. daro, na pewno jest coś, co trzyma cię w Polance. Po powyższym poście nie mogę wywnioskować co... Jeśli i wtedy i teraz jest tak źle...

 

Bo jeśli jednak jest trochę lepiej to tak samo jak prawo do krytyki masz statutowy obowiązek dbać o dobre imię Polanki. Zauważyłem trochę że słowo statut działa na ciebie jak na niektórych słowo konstytucja, ale sorry Vinetou, podpisałeś deklarację dobrowolnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z dofinansowaniem do sprzętu? Czy najpierw kupujęsprzęt a później (jak przyjdzie czas na wypełnianie wniosków) wypełniam wniosek podając wszystkie informacje? Czy odwrotnie, najpierw wniosek później zakup? Na rok 2019 dofinansowanie to max 60% ceny netto i max 50 zł do rodziny pszczelej?

Wiem, że dla wielu to banalne ale ja nigdy tego nie robiłem  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wniosek, potem umowa między Tobą a Stowarzyszeniem i dopiero zakup. Jesli nie złożyłeś jeszcze wniosku, złóż, zostaniesz wpisany na listę rezerwową obecnej transzy. Jeśi złożysz wniosek przed upływej terminu na następny rok, będziesz na liście głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

P.S. Tak klepałem sobie ule i

Robienie uli uszlachetnia  ;) .

Dlatego co roku staram się zrobić kilka nowych :) .

 

Plan wykładów podany w terminie późniejszym.

W Wiśle dostępne są stoki narciarskie ( jeden tuż obok), baseny i spa w hotelu Gołębiewski.

Żeby nie było  przykro wykładowcom że mówią dla 10-20 osób . :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wniosku jaki znalazłem trzeba podać stan pasieki na dzień 30 września 2017 więc chyba muszę poczekać...

Pasiekę mam zarejestrowaną od 2018.

 

Tak, proponuję zapisać się na najbliższą transzę zakupu w terminie, który będzie ogłoszony. Nie spodziewam się go przed jesienią bo jeszcze nie ma ministerialnej propozycji a potem jeszcze Bruksela... dopiero później pojawią się krajowe warunki udziału w projekcie i zaproszenie do składania wniosków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagajnik był prywatnym forum w żaden sposób poza sentymentalnym nie związanym z Polanką. Nie mieliśmy do niego żadnych praw. I nadal nie mamy, podobnie jak do węzy wielkopolskiej.

 

A co ze starym forum Polanki pamięci Kmdr. Pirxa?

To forum było przecież ściśle związane z działalnością Stowarzyszenia,

też nie macie do niego zabezpieczonych praw?

Dlaczego często nie ma do niego dostępu, przydałoby się - przecież było na nim dużo informacji

na temat szkodliwości neonikotynoidów, a także linków z wypowiedziami Pana Ardanowskiego wtedy Przewodniczącego Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi z czasów gdy bronił pszczelarstwa

przed zabójczą chemią rolniczą i działalnością lobbingową koncernów.

 

 

=================================================================================

 

Atena napisał:

"Władysław Kosiniak-Kamysz zaproponował na fb; Podaj rękę trzem ludziom którym jesteś gotów przebaczyć wyrządzane ci krzywdy. Podejmuję temat; gotów jestem podać rękę czargowi i daro  którzy, jak odczuwałem i oceniałem wielokrotnie bezinteresownie mnie hajtowali."

 

Chyba nie zrozumiałeś swojego partyjnego szefa: 

https://medianarodowe.com/wladyslaw-kosiniak-kamysz-zaprasza-do-akcji-znak-pokoju/

P. Kosiniakowi-Kamyszowi nie chodziło o robienie z siebie ofiary hejtu, ani o wyszukiwanie rzekomych hejterów po to by im potem wspaniałomyślnie przebaczać w mediach społecznościowych.

Znowu opacznie przetwarzasz rzeczywistość...

Do akcji na fb nie przystępuję, ale prawicy Twojej nie odrzucam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

Tak, Borowemu chodziło a Zagajnik. daro, na pewno jest coś, co trzyma cię w Polance. Po powyższym poście nie mogę wywnioskować co... Jeśli i wtedy i teraz jest tak źle...

Ty mi Kolego statutem nie wyjeżdżaj. Co ma to dobrego wizerunku Stowarzyszenia i gdzie tu krytyka -

post 588 ? Gdzie tu słowo Polanka ? Rzekomo forum jest otwarte dla wszystkich a nie tylko Członków i o forum mowa  a nie stowarzyszeniu .  Mam taką chorobę jak ktoś się do mnie dowala  sztywnieje mi środkowy palec . Jak napisałem już parokrotnie zawsze można zablokować mi konto . Problem ?

Ja dorosły jestem  ,płakać nie będę .

 

A co ze starym forum Polanki pamięci Kmdr. Pirxa?

Już napisałem - nima i nie będzie . Forum zamknięte na które nikt nie zagląda , nawet administracja  , zostaje po jakimś czasie wywalone . Bo po co ma być? Chyba ja jedyny przeczytałem regulamin na tej platformie , być może platforma padłą . Ofiarowywałem się przenieść wolnym czasem treści co ważniejsze ...

Kolejne ostrzeżenie ?

P.S . Statut Polanki też przeczytałem uważnie . Dbanie o wizerunek obowiązuje wszystkich .

A na Polance trzymają mnie Koledzy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Tak co do ostrzeżenia i obowiązków członka ( choć osobiście uważam że powinno się dbać o swoją organizację ) -

 

§15.

Członkowie zwyczajni maja obowiązek:

1. brania udziału w działalności Stowarzyszenia i realizacji jego celów;

2. przestrzegania statutu i uchwał władz Stowarzyszenia;

3. regularnego opłacania składek.

Słyszałem w Pikulu że prof . Gagoś jest członkiem nadzwyczajnym Polanki ?

Prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Tak na marginesie od Zagajnika wszystko się w pszczelarstwie zmieniło . Na gorsze.

Jak tak dobrze to dla czego tak źle ?

:o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od punktu widzenia. Wtedy było dobrze, reprezentacja pszczelarzy dziękowała w osobie (wtedy jeszcze) prezesa każdemu kolejnemu ministrowi za wszystko, co dobrego robił dla pszczelarzy. A ci nie myśleli o niczym innym, jak tylko do spółki z wiodącą organizacją pszczelarską kombinowali, jak pszczelarzom zrobić jeszcze lepiej. Aż przyszedł Zagajnik, przyszła Polanka i wszystko się rozleciało prawda? A było tak dobrze. I komu to przeszkadzało? Jak to było? - komuno wróć czy jakoś tak...

 

Ech dawniej to były czasy... a teraz już nie ma czasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Wiesz Prezesie mało mnie polityka interesuje , choć powinna . Nie czuję żadnej poprawy . Był marsz protesty i co ? Ano nic. Jak zaczynałem ceny zbytu były na tym samym poziomie . Minęły lata i co ? Dalej to samo,  tyle że poziom życia wzrósł niewspółmiernie .Do Polanki zapisałem się,  bo myślałem,  głupi , że oprócz pszczół ważny jest los pszczelarzy , nie rzucam kredkami jak co poniektórzy staram się zrobić coś pożytecznego . Nie zgadzam się z pewnymi działaniami i nie tylko że mam do tego prawo .  Nadzieja umiera ostatnia.

Komuno wróć ? To chyba nie ten adres . Nie wspominam , idę do przodu tylko wiatr w oczy coraz silniej wieje . Powinno być coraz lepiej . Powinno .

I nie ważne kto komu robi dobrze czy kiedyś , czy teraz  - wszyscy dym..ą nas pszczelarzy .Pszczelarzowi  mała to różnica kto to robi , tyłek boli jednako .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daro Ty zadzwoń do prezesa ,pogadajcie, z Twoim zaangażowaniem i pomysłami możesz dużo pomóc .

a przez tel. inaczej niż przez klawiaturę ,ja Ci to  o mówię ,a Ty to wiesz .

O komunie mi nie wspominajcie ,byłem przeciw .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...