Skocz do zawartości
pytla

Kawiarenka pytli

1390 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Warroza

Rozumiem. Wypowiadałem się jako zwykły szeregowy użytkownik forum, którym jestem. Chciałem pomóc, gdyż zależy mi na tym forum (ja je interpretowałem jako forum otwarte dla wszystkich i na różnice) i coś tam wiem lub czuję. Nie przedstawię własnej wizji zmian na forum publicznie jak w przypadku wielu innych opinii czy zajęcia stanowiska w wielu innych wątkach z przyczyn atmosfery na forum. Żałuję, że wypowiedziałem się nieopatrznie także w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko i córko...ależ ja tu nie robię za cerbra, choć ujadam jak wszyscy w dobrej sprawie.

Też jestem szeregowym użytkownikiem i od pozostałych różnię się tylko tym, że...wypadłam z szeregu.  Co nie oznacza, że upadłam tak nisko, żeby kogokolwiek w czymkolwiek ograniczać.

Nie moja wina, że wpadłeś mi w oko tylko  "warrozy". Zawsze działa mi na nerwy (choć stoję na innym stanowisku niż większość pszczelarzy uporczywie ją zwalczających). 

Chyba się nie zrozumieliśmy, ale nic to.

A co niby z atmosferą na Forum jest nie tak? Chyba przesadziłeś, a jeśli ja przesadziłam to po prostu przepraszam i serdeczności ślę.

A teraz zasuwam do podziemi, bo zgodnie z moją dewizą (co to ja niby nie potrafię), o mało co nie spaliłam chałupy przy okazji klarowania wosku. Uprzątnięcie skutków trochę mi zajmie więc czujcie się swobodnie panowie.

Róbcie swoje bez obaw, że któregoś pogonię.

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Warroza

Cieszę się z wyjaśnienia. Rzeczywiście odebrałem to jak ustawienie mnie do pionu i przywołanie do porządku swojego szeregu. Dręcz pszczeli jest bardzo elastyczny i tolerancyjny jak wiadomo więc przełknąłbym to bez problemu. ;)

varroa_serce.png

Nie wycofuję się z tego stwierdzenia subiektywnego. Chętnie je wyjaśnię jak to widzę dla dobra forum, jeżeli ktoś chce słuchać w jakimś gronie. To się nadaje na dłuższą wypowiedź w jakiejś grupie.Tutaj nie napiszę, bo zacznie się bezpardonowe odbijanie piłeczki łącznie z personalnymi argumentami, a zupełnie nie mam na to ochoty, ani to jest moim celem. Później oczywiście można z tego wykorzystać ile się chce w tym nic oraz napisać o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, pytla napisał:

A co niby z atmosferą na Forum jest nie tak? 

Już Pani Dyrektor zapomniała co napisała  dwa dni temu?

Przypomnę:

"Zarząd porzucił Forum, które było wizytówką Polanki i zaniechał jakiejkolwiek na nim działalności co jest dużą stratą dla wizerunku Stowarzyszenia. Nie budujemy więzi, brakuje podstawowych informacji i zainteresowania sprawami bieżacymi co godzi w interes nas wszystkich i utwierdza w przekonaniu, że maja nas głęboko w......d...."

Wczoraj P. Prezes tylko potwierdził Pani słowa:

"Jak już wcześniej pisałem nie mam czasu na zaglądanie na forum niestety. Kontrola goni kontrolę, a projekty projekty, postaram się po nowym roku wrzucić jakieś krótkie sprawozdanie z działalności na stronę główną" 

Mamy więc obietnicę od P. Prezesa, że nawet nie w grudniu po południu tylko po "Nowym Roku" Pan Prezes "postara się wrzucić jakieś krótkie sprawozdanie" . Pewnie ta obietnica dotyczy  sprawozdania rocznego. OK na pewno takie sprawozdanie jest konieczne, ale co z bieżącą informacją o kontaktach na linii władza - Stowarzyszenie ? Co z informacją na temat zmian na stanowiskach moderatorów - dotychczas taką informację przedstawiał Prezes, tak trudno skreślić tych kilka zdań w sprawie dla funkcjonowania forum tak fundamentalnej? 

Pani Dyrektor próbuje wskrzesić w nas forumowiczach nadzieję, że z nowym Zespołem Parlamentarnym d/s Pszczelarstwa ruszy robota "z kopyta". Ja się pytam jakim sposobem? Jeśli informacja na forum bedzie przekazywana przez Zarząd od wielkiego dzwonu najwcześniej już po nowym roku ...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Warroza, zbliża się weekend. Zrób któregoś wieczoru spotkanie na platformie, którą zaproponowałeś dla wszystkich chętnych, lub dla wybranych osób, których powiadomisz przez PW. Będzie okazja jednocześnie opowiedzieć o Twojej wizji i od ręki wyjaśnić wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr_S napisał:

@Warroza, Będzie okazja jednocześnie opowiedzieć o Twojej wizji i od ręki wyjaśnić wątpliwości.

W punkt Piotrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, czarg napisał:

Już Pani Dyrektor zapomniała co napisała  dwa dni temu?

Przypomnę:

"Zarząd porzucił Forum, które było wizytówką Polanki i zaniechał jakiejkolwiek na nim działalności co jest dużą stratą dla wizerunku Stowarzyszenia. Nie budujemy więzi, brakuje podstawowych informacji i zainteresowania sprawami bieżacymi co godzi w interes nas wszystkich i utwierdza w przekonaniu, że maja nas głęboko w......d...."

Wczoraj P. Prezes tylko potwierdził Pani słowa:

"Jak już wcześniej pisałem nie mam czasu na zaglądanie na forum niestety. Kontrola goni kontrolę, a projekty projekty, postaram się po nowym roku wrzucić jakieś krótkie sprawozdanie z działalności na stronę 

 

Skądże, jeszcze co nieco pamiętam...

Z atmosferą to był taki skrót myślowy dotyczący  wydarzeń z ostatnich dni.

Tak mi przyszło do głowy wywołać do tablicy naszego rzecznika. 

Zarząd zapracowany po uszy. Trzyma kontakt we własnym gronie, ale przecież mógłby go wykorzystać i mieć święty spokój, a my szansę na sukces i zaspokojenie ciekawości co tam w trawie na Polance piszczy.

W końcu i on przyjął na siebie brzemię odpowiedzialności  za Stowarzyszenie .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koła PZP spotykają się na zebraniach w szkołach, salach wiejskich, domach kultury, garażach pszczelarzy. 

Od zawsze salą wiejską dla spotkań Polanki było forum. Z całym szacunkiem, ale jeśli zarząd Polanki nie ma czasu czy ochoty pisać na forum to tak jakby zebranie koła PZP w sali wiejskiej odbywały się bez jego kkierownictwa. Spotkajmy się, pokrzyczmy - ale I tak ani nas nikt nie uspokoi, ani nam nie odpowie. I tak jest teraz u nas na forum.

Jeśli dodanie kolejnego szczebla w drodze informowania Polankowiczów w postaci pośrednika- Rzecznika będzie dla Zarządu jakimś ułatwieniem to chętnie się tego podejmę. 

Jednak nie wiem czy Zarząd nie powinien być przy ludziach - jak przez lata. Zarząd to nie jedna osoba.

Pod rozwagę. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, cayose napisał:

Jeśli dodanie kolejnego szczebla w drodze informowania Polankowiczów w postaci pośrednika- Rzecznika będzie dla Zarządu jakimś ułatwieniem to chętnie się tego podejmę.

Wydaje mi się, że będzie ułatwieniem. Ten czas dla zarządu to ewidentnie bardzo trudny okres. Jeśli nie mogą, to nie mogą i już. Dla pszczelarzy zaś - potrzeba informowania przychodzi falami. Teraz akurat jest taka fala.

1 godzinę temu, cayose napisał:

Jednak nie wiem czy Zarząd nie powinien być przy ludziach - jak przez lata.

Powinien i być może to się zmieni, albo i nie, bo co człowiek to charakter, ze swoimi zaletami i wadami, i przyszłość trudno przewidzieć. Ktoś na pewno powinien od czasu do czasu informować o bieżących sprawach. Nawet jeśli z rzadka. Zawsze to coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Piotr_S napisał:

@Warroza, zbliża się weekend. Zrób któregoś wieczoru spotkanie na platformie, którą zaproponowałeś dla wszystkich chętnych, lub dla wybranych osób, których powiadomisz przez PW. Będzie okazja jednocześnie opowiedzieć o Twojej wizji i od ręki wyjaśnić wątpliwości.

Polanka dotąd umiała zrobić użytek z netu jako narzędzia. W sumie Polanka to net. A net to narzędzie, nie cel. Może warto rozszczelnić instalacje, uchylić okna i spowodować jakiś mały przeciąg w chwilowym zastoju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Warroza
8 godzin temu, Piotr_S napisał:

@Warroza, zbliża się weekend. Zrób któregoś wieczoru spotkanie na platformie, którą zaproponowałeś dla wszystkich chętnych, lub dla wybranych osób, których powiadomisz przez PW. Będzie okazja jednocześnie opowiedzieć o Twojej wizji i od ręki wyjaśnić wątpliwości.

Informacja o spotkaniu w części dla Polankowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Wszystkim Barbarom, Baśkom, Basieńkom oraz wszystkim górnikom, niezależnie co kopią w kraju /ostatnio miodem płynącym/  z dalekiego San Escobar,  serdeczne życzenia zdrowia  i  pomyślności 

   przesyła  ATENA

    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Zanim słońce wstanie, z dalekiego San Escobar, przesyłam wszystkim pszczelarzom najserdeczniejsze życzenia - zdrowia i pomyślności z okazji święta św. Ambrożego.            Niech święty patron natchnie pszczelarzy jeszcze większą  wolą pracy dla dobra wspólnoty środowiska pszczelarzy w którym działają... Niech wesprze i  da siłę do wypełniania obowiązków, / których się podjęli/  tych którzy pełnią funkcje społeczne związane z pszczelarstwem...

    Nie wiem jak to  widzi z góry święty Ambroży ale...

   ...wydaje mi się, że jest się o co troszczyć nie tylko w ten świąteczny dzień ale i na cały rok problemów nie braknie. 

  

   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Atena napisał:

Niech święty patron natchnie pszczelarzy jeszcze większą  wolą pracy dla dobra wspólnoty środowiska pszczelarzy w którym działają... 

Niech święty patron natchnie polityków do aktywnego działania na rzecz pszczelarstwa polskiego aby nie zasłaniali się, że w uNI czegoś nie ma lub uNIA czegoś nie wymaga. 

Darz miód. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unia rządzi, sądzi, radzi,

Unia nigdy nas nie zdradzi! 

 

W oryginale brzmi to tak:

 

Die EU regiert, urteilt, berät,

die EU wird uns niemals verrat..!

 

(wężykiem, wężykiem)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, czarg napisał:

Palindrom ze Słowacji:

"Jelenowi piwo ne lej"

 

Znajomy pyta czy to prawda że w Mojej Ojczyźnie przestało pis-dzić?

Drugi pyta czy już czytałem bestseler?

A ja spokojnie: zdążę.

Dam radę wrócić i zobaczyć rękę sprawiedliwości.  Dam radę dolecieć i do Wronek. Pokołuje nad spacerniakiem. A co tylko ma dzieci nosić. Czasami trzeba się pocieszyć.

Do zobaczenia po Nowym Roku obieram kurs do Ojczyzny. Ja wiem tam na mnie czekają.

upadek zbawcy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W imieniu swoim i moich koleżanek i kolegów z Sudeckiego Klubu Pszczelarza Polanka, serdecznie dziękuję za przesłanie kalendarza na rok 2024. 

Tym bardziej dziękuję twórcom, sponsorom oraz ludziom zaangażowanym w to dzieło. Miło jest otrzymać prezent od swojej organizacji na zakończenie roku kalendarzowego. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również i ja zostałem mile zaskoczony-poczta dostarczyła mi kalendarz. Fajny prezent. Bardzo dziękuję Dużo zdrowia dla wszystkich zaangażowanych w tę inicjatywę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...