Skocz do zawartości
pytla

Kawiarenka pytli

1390 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Przedwiośnie już daje się zauważyć w mediach.

  Coraz więcej czerwonych kwiatków, podobnych do anturium, z napisem "WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu, wciąż mówi; "Wiele hałasu o nic... " 

...a tu okazuje się że 58% rodaków uważa że TELEWIZJA POLSKA winna wesprzeć  WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ  POMOCY!  Jakiś procencik jest przeciwny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Warroza

"Pszczelarka" grafika wyliczona (lub stworzona - jak kto woli) przez algorytm MidJourney po zapodaniu hasła" "Female beekeeper".
 

imgpsh_fullsize_anim.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojarzy mi się pewne podobieństwo PSZCZELARSTWA  do  WIELKIE ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY... 

W czym  się to przejawia?  Ot, taka wirtualna wizja(?).

Otóż zebrana kwota to tak trochę jak wartość MIODU. Konkretna i wymierna.   Pozostaje wielokrotnie większa,  niewymierna - ZAPYLANIE... czyli to co wnosi dla pobudzenia aktywności społecznej. 

 Europejski poseł Kuźmiuk  czyli ten który żyje  za euro a nie za złotówki stwierdził,   w TVP Info, że nie ma se co głowy zawracać jakąś GLOBALNĄ  imprezą skoro tak mało KASY wnosi.  Cóż to jest jakieś 200 melonów n a 160 miliardów budżetowych. 

Dla mnie jest to trzecia prawda ks. Tisznera...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem że NIKT, przychylnym okiem, nie spojrzy na to co pisałem o WIELKIEJ ORKIESTRZE... 

 Jak miłe było moje ROZCZAROWANIE/ZDUMIENIE  kiedy  zobaczyłem ministra od spraw Zdrowia który Z UZNANIEM WYPOWIADAŁ SIĘ O IMPREZIE.    Może to jeszcze nie jaskółka która czyni wiosnę na drodze do rozsądnej normalności  ale... zapowiedź zapowiedzi owej wiosny...

 Obyśmy zdrowi byli....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimny poranek a ja popijam moją ulubioną kawę zastanawiając się jak dużo czasu i nerwów kosztuje przygotowywanie takiej małej konferencji. Partner strategiczny Sudeckiej konferencji to trudny partner. Wiele by pisać ale determinacja jednostek doprowadza do ustaleń. Wierzę, że moje koleżanki i koledzy z klubu staną na wysokości zadania i uczynią wszystko aby konferencja w Wałbrzychu była bardzo owocna, udana a przede wszystkim aby nasi goście czuli się komfortowo. Niestety, tym razem bez możliwości transmisji w sieci. A to z dwóch powodów. Nie mamy operatora, a i jeden z prelegentów zaznaczył, że wiedzą którą się podzieli będzie (tajemna)😉 - żartowałem.

Zapraszam w imieniu organizatorów do odwiedzenia Starej Kopalni w Wałbrzychu.

Ps. Przesłodziłem tą kawę. 😀

image_6483441(1).JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analizuję zawartość plakatu  i mam następujące uwagi które organizatorzy winni, pro publico bono upowszechnić na portalu;

  -  Przede wszystkim tematy które będą prezentowali poszczególni wykładowcy.  Przyznam że spektrum tematów jest szerokie, dość mocno odbiegające od  najczęściej prezentowanych na podobnych konferencjach. Może to zainteresować tych którzy kolejnych powtórek nie są ciekawi.

    Uważam, że wskazane byłoby uczestnictwo  przedstawiciela weterynarii...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2023 o 06:39, jokaz napisał:

Zimny poranek a ja popijam moją ulubioną kawę zastanawiając się jak dużo czasu i nerwów kosztuje przygotowywanie takiej małej konferencji. Partner strategiczny Sudeckiej konferencji to trudny partner. Wiele by pisać ale determinacja jednostek doprowadza do ustaleń. Wierzę, że moje koleżanki i koledzy z klubu staną na wysokości zadania i uczynią wszystko aby konferencja w Wałbrzychu była bardzo owocna, udana a przede wszystkim aby nasi goście czuli się komfortowo. Niestety, tym razem bez możliwości transmisji w sieci. A to z dwóch powodów. Nie mamy operatora, a i jeden z prelegentów zaznaczył, że wiedzą którą się podzieli będzie (tajemna)😉 - żartowałem.

Zapraszam w imieniu organizatorów do odwiedzenia Starej Kopalni w Wałbrzychu.

Ps. Przesłodziłem tą kawę. 😀

image_6483441(1).JPG

Linki źle skrojone , przekierowują tylko do plakatu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

    11 lutego 1847 powstało pierwsze na świecie

              ŚLĄSKIE  TOWARZYSTWO PSZCZELNE

             Współzałożycielem  był  ks. Dzierżoń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   Dzisiaj, w Dzień Kobiet, święto Pań, Dam, Panien i całego damskiego elektoratu zaangażowanego w sprawy pszczelarskie

    składam serdeczne życzenia pomyślności i spełnienia wszystkich pragnień...

     ATENA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka cisza tu zapadła a tyle się dzieje w kraju. Chciałbym pogratulować kolejnemu klubowi Polankowemu odwagi i determinacji w stworzeniu i zarejestrowaniu Małopolskiego Związku Pszczelarzy. Z krótkiej rozmowy telefonicznej dowiedziałem się, że Małopolski Związek Pszczelarzy działa na podstawie ustawy z 1982 r. I choć ciężko było zarejestrować taki twór to jednak udało się. Na stronie związku jest już informacja o wyborze członków zarządu, komisji i sądu koleżeńskiego. 

 Tak więc gratuluję, bo jeszcze do niedawna byli to członkowie Polanki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

    W sytuacji kiedy organizacja ogólnopaństwowa / jaką jest/była PZP/od dziesięcioleci  jest przykładem czego nie powinna być PRZYKŁADEM to wydaje się że wszelkie lokalne inicjatywy, za którymi stoją lokalni, godni zaufania działacze którzy  przejmują inicjatywę,  należy wspierać "myślą, mową i wszelkimi dostępnymi uczynkami"... 

   NIECH IM SIĘ DARZY...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   KTOKOLWIEK  WIDZIAŁ...

   KTOKOLWIEK  WIE...

     O jakichś  regionalnych, ogólnokrajowych,  INICJATYWACH które mają na celu promocję spożycia/sprzedaży  miodu...

    Puk, puk, puk...

    to do drzwi Zarządu Polanki - może TAM   ma ktoś informację o  TAKICH INICJATYWACH???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to? A15% z promocji spożycia roślin oleistych dla Marka Barzyka człowieka z teczki Min. Ardanowskiego to co?. Już po nim trzech ministrów się zmieniło (Puda, Kowalczyk, Telus - niebawem będzie czwarty), a Barzyk cichuteńko siedzi bez legitymacji demokratycznej i spija pszczelarską śmietankę przyprawioną importowanym z Ukrainy technicznym rzepakiem... A gdzie Dylon? Król Tadeusz bez uli...Podobno po marszałek Witek zawiera bliższą znajomość z ministrem Ziobrą. Oj pszczelarze, pszczelarze. Co z was za elektorat! Tylko wy patriotycznie powstrzymaliście inflację. Wszystko drożeje oprócz miodu! Coraz więcej ogłoszeń: "sprzedam pasiekę". Kręćcie, kręćcie ten nikomu niepotrzebny miód...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ci co w patriotycznym działaniu, zwalczając /myślą, mową i uczynkami/  przeżytki minionej epoki  skutecznie doprowadzili do tego że dziś w awangardzie zwalczających INFLACJĘ  SĄ  PSZCZELARZE. W zaistniałej rzeczywistości chętnie bym widział pszczelarzy na równi z tymi co mi podnieśli cenę chleba z 2,30  na 5,70...  Przecież to wszystko  ROLNICTWO... 

   Nie wiem jakie hasło, dla pszczelarzy, byłoby adekwatne do zaistniałej rzeczywistości?  Ja ze zdiagnozowaną, na tym portalu, demencją i głupotą(?) nie podejmuję się tak trudnej roli...ale oczekuję wpisu/popisu....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczekujesz - to masz.

Amatorska próba oceny sytuacji w segmencie pszczelarskim.

Bidny polski rolnik wyprodukował bez sensu zboże i został zmuszony "przez Ukrainę" do sprzedaży go za grosze. Jego pan - minister WTM (w tym momencie) Telus postanowił dopłacić mu z publicznej świeżo wydrukowanej kasy dodatek - miejmy nadzieję nieopodatkowany. Oczywiście w tempie wolniejszym niż inflacja. WTM minister Telus boi się rolników wkurzyć przed wyborami - więc tak tańczy jak mu zagrają. A i tak ma na wsi przerypane.
Pszczelarze są jak dzieci we mgle i zamiast P. Kołodziejczaka mają jakiegoś tam bez jaj "prezydenta". To zupełnie analogiczna historia rolnicza z podobnym ukraińskim rodowodem. Pszczelarz - podobno też rolnik powinien wg tej logiki dostać dopłatę do każdego sprzedanego słoika miodu. Skup miodu działa w Polsce tak samo jak elewatory przed żniwami. Pszczelarze mają już żniwa - wirują nikomu niepotrzebny drogi miód. Rolnikom pozostał jeszcze miesiąc.
Jeżeli cokolwiek zostanie załatwione, to pójdzie to w stronę pszczelarzy z Polskiej Izby Miodu. Im też się należy dopłata do każdego sprzedanego słoika w markecie. No bo czym się różni wyprodukowanie miodu w słoiku wirowaniem, a konfekcjonowaniem miodu technicznego po standaryzacji? W nich wierzę! To oni przed pszczelarzami-dziadami biegają po ministerjalnych korytarzach. Dopłata powinna być do sprzedanego i udokumentowanego miodu. Pszczelarz ani nie sprzeda, ani nie udokumentuje tego co sprzedał. Jak na razie lasy idą pod siekierę, bo potrzeba papieru na dodruk pieniędzy. A jak pszczelarze zorganizują jakiś protest, to nie obędzie się bez sponsorowanej góralskiej orkiestry z Brunar na czele, tak jak było podczas Marszu w Obronie Pszczół.

Jak nie zostaną załatwione dopłaty dla pszczelarzy z Polskiej Izby Miodu, będzie narastał ruch sprzedaży importowanego miodu nieopodatkowanymi kanałami SB i RHD skorumpowanych pszczelarzy. To już trwa, rośnie sprzedaż bezpośrednia miodu z pasiek bezulowych, coraz częściej sprzedawanych w całości.

Kiedyś za komuny dopłacano do chleba, aż rolnicy nie stwierdzili, że chleb jest tańszy niż niedotowana pasza dla świń i zaczęli go masowo wykupywać do chlewów. Tak działają wszystkie dopłaty i tak politycy nabierają głupi elektorat. Ludzie, ponieważ nie umiecie wydać zarobionych pieniędzy - oddajcie je nam. My wam pokażemy na co je wydać i jeszcze zostanie nam na papu i kampanię wyborczą.

I to działa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Czy to oznacza że wraca jakiś okres lodowcowy czy  nowa moda wkracza w granice Rzeczpospolitej  ?

  Po wpisach na portalu trudno się zorientować jaki trend się ukształtuje...  A może nowocześni /dotowani(?)/  bartnicy zdominują produkcję miodu w naszej Najjaśniejszej... Bocian, jak dron, widzi wszystko z innej perspektywy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyprałem i wyprasowałem spodnie. Pomału szykuję się do imprezy. Organizują ją ludzie, którzy zastali Polskę cynkowaną, a pozostawią inoxową. Niech się święcą ODP w Łowiczu! Oczekuję tradycyjnie dużej delegacji z Wietnamu i Ukrainy. Oczekuję honorowego Patronaitu co najmniej ministra Telusa i marszałek Witek. No i oczywiście solidnej dopłaty do każdego sprzedanego w trybie SB i RHD słoika miodu. Albo na wzór górników i rybaków - jednorazowej solidnej kasy za pozbycie się raz na zawsze pasieki i przebranżowienie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej zabrał głos jeden z większych producentów miodu w Rzeczpospolitej. Przyznam, z pełnym znawstwem tematu... Ci mniejsi zapewne nie będą mieli kłopotów ze zbytem  bo jakoś, z rodziną i znajomymi, poradzą sobie z produkcją.

  Ale ja o czym innym;  może to kogoś zainteresuje, /jak zwykle gotów jestem przyjąć merytoryczną krytykę moich poczynań/ ale wspomnę o dwóch epizodzikach w handlu moją "produkcją".  Mam znajomą która zaopatruje się u mnie w miód  którym obdziela, z różnych okazji, współpracowników /zamiast kwiatów/. Ta jej INNOŚĆ podoba się w jej miejscu pracy... Drugi epizod, z tego roku; inna znajoma zamówiła ileś słoiczków miodu dla nauczycieli  którzy uczyli jej córkę w ósmej klasie... Przyznam że też nie standardowo 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda, dla pszczelarzy, nie jest to okres wędrówek turystycznych ale  wielu informacja, którą zamieszczę poniżej, może będzie wykorzystać w dowolnym okresie...

 Otóż w pobliżu Grodkowa, na Opolszczyźnie, w miejscowości Kopice znajduje się swego rodzaju Izba Pamięci poświęcona Ks. Dzierżoniowi. W miejscowości tej powstało pierwsze na świecie stowarzyszenie pszczelarskie.  Pieczę nad ową placówka sprawuje sympatyczny p. Stanisław. 

 Zaprasza wszystkich zainteresowanych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   Pszczelarze dziś świętują...

    Mamy/mają dziś  ŚWIĘTO! 

    Sytuacja w branży  stabilna, ceny miodu, od dwóch lat prawie bez zmian.

    Alleluja, i do przodu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...