Skocz do zawartości

jokaz

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  838
 • Rejestracja

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.pszczelarz.cba.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Lokalizacja
  Wałbrzych
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak

Ostatnie wizyty

1 240 wyświetleń profilu
 1. jokaz

  Dolnośląskie piekiełko

  A tym czasem Polankowicze z Sudeckiego Klubu, pobrali dziś dawkę wiedzy, jedząc pyszne ciasto, popijając kawusią z nowo zakupionego ekspresu dla klubu. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02qVgq5LAfo34MwfBoeFH96kqLZsPxs16hSxdAfMjKmqKRKEGVnt2EbgHH3VLnE7pal&id=100079980184253
 2. jokaz

  Pytania do Zarządu

  Cześć, jakie są konsekwencje za nie złożenie oświadczenia, które w imieniu Zarządu Polanki Pan prezes wysłał 3 stycznia 2023?
 3. jokaz

  Dolnośląskie piekiełko

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0h6W1YkGvFWUpHXkGCGxzkiFvmtew4gB72vEWZRgZkHkghLZTvegwrZTvegcGykvul&id=100057533106786
 4. Wykład na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.
 5. jokaz

  Dolnośląskie piekiełko

  ja tam tylko zwykły członek Polanki.... I po spotkaniu. Było trochę narzekania. Ale najważniejsze, że przedstawiciel Izby Rolniczej zobowiązał się do działania na rzecz pszczelarstwa na Dolnym Śląsku. Jak dotąd żadna organizacja czy to pszczelarska czy to około rolnicza nie łączy tyle związków i stowarzyszeń pszczelarskich jak Izba. Oby ten trend się nie zmienił. Są pomysły. Duża cześć czasu poświecono nowej perspektywie (dofinansowania) na lata 2023/2027 Co mi utkwiło w pamięci. Cytat: "Trzeba zaangażować parlamentarzystów od prawa do lewa"
 6. O czym wielokrotnie na tym forum pisaliśmy i ja również. Szanowni forumowicze. To, że fundacja trzepie kasiurę to jest pewne. Gorzej, że umoczeni są w to ala pszczelarze. To się chyba nazwywa zdewaluowane sumienie. Rok temu, zorganizowaliśmy jako Klub Polanki podobną konferencję. Była ona transmitowana na cały świat. Nie dosyć, że była uważam fajne zorganizowana to jeszcze moja grupa dołożyła starań aby każdy uczestnik nie był głodny i wyszedł z również fajnymi prezentami. Pomógł Urząd Miasta Wałbrzycha, pomogli sponsorzy a i sami Klubowicze. Wielki szacun dla nich. Każdy mógł otrzymać chociażby po 6/10 sadzonek roślin nektarodajnych. Wszytko zeszło. Ale to tylko jeden z wielu prezentów. Przyznam, że sporo mnie kosztowało pracy - ta 1 Sudecka Konferencja Pszczelarzy ale miałem wokół siebie ludzi którzy widzieli sens pracy. I za to im dziękuję a ja przy okazji uczyłem się być jeszcze lepszym organizatorem. Nikt nie zarobił bezpośrednio. Klub stał się uboższy o kwotę około 500 zł. a nie 50.000 - 60.000 tysięcy. I żadna fundacja nie jest i nie była potrzebna!! Trochę wiem jak trzepią kasiurę różnego rodzaju fundacje, rzekomo dla dobra pszczelarzy, czy dobra środowiska. Przecież muszą się jakoś utrzymać. My Sudeccy pszczelarze Polankowicze, planujemy zwołać jeszcze raz podobną konferencję, niestety już bez rozgłosu światowego ale bardziej lokalnie. I tu przy okazji podziękuję SPP Polanka, że obejmie patronatem medialnym nasza konferencję na którą będę zapraszał Was w innym wątku tego forum. Tylko jeszcze trochę cierpliwości. 🙂
 7. Tyle samo co w ubiegłym roku.
 8. jokaz

  Dolnośląskie piekiełko

  Trochę czasy się zmieniły. Pandemia, choroba Pana Kłaka i ogólnie słabe działania pozostałych organizacji pszczelarskich. Brak koncepcji działania. I jeszcze to... Trudno się współpracuje z kimś, kto na dzień dobry rzuca słowa. "Rozdajecie pieniądze? Bo jak nie, to nie mamy o czym rozmawiać" Dolnośląskie piekiełko nie wygasło. Brakuje rąk do pracy. Każdy patrzy, aby coś dla siebie ugrać. A co ja mogę, ze Zbyszkiem czy Adamem. Atena motywuje do działania. Ma swoją wizję. Można się zgadzać lub nie, ale coś się robi. A pozostali?
 9. jokaz

  Dolnośląskie piekiełko

  Z Dolnośląskiego podwórka. Powstało kolejne stowarzyszenie pszczelarzy na Dolnym Śląsku. Niestety, nie mam żadnych informacji czy prężne działają. W opinii mojego kolegi pszczelarza, nowe stowarzyszenie to przerost ambicji.
 10. jokaz

  Dolnośląskie piekiełko

  Nie wiem jakie będą dalsze efekty współpracy z DIR ale na wniosek kilku organizacji pszczelarskich działających na terenie Dolnego Śląska DIR wyznaczyła do kontaktu i współpracy z organizacjami Pana Waldemara Jankowskiego. Pan Jankowski wydaje się być zainstalowany problematyką pszczelarską. Ps. Nie było by parcia także i z mojej strony na DIR, gdyby nie bierna postawa największych organizacji pszczelarskich na dolnośląskiej ziemi. Obiecane mam, że po 15 stycznia 2023 odbędzie się spotkanie robocze w DIR
 11. Cześć. Konsultacje były Robercie. Ja osobiście jako pszczelarz miałem możliwość wypowiedzieć się na piśmie jakieś 1,5 roku temu. A jak ja to widzę. Otóż, zapomnieliście Państwo jak na przedostatnim spotkaniu zespołu do spraw pszczelarstwa Pan prezydent dziękował Ministerstwu Rolnictwa za wspaniałą współpracę. Dziękował tyle razy, że aż mnie mdliło. Dawno takiego kadzenia nie słyszałem. Zapewne PZP wśród swoich organizacji przekazał informację, że odbyły się spotkania robocze w MR. Dla MR małe organizacje poza strukturami PZP nie są partnerami. I tak to proszę odczytywać. I jeszcze jedno. Czy Pan minister Kowalski czytał Pinokio? Być może ważne sprawy wagi państwowej go zatrzymały. Tego nie wiemy.
 12. jokaz

  Bartnictwo? - i co dalej?

  Cześć, przed wczoraj u stóp góry Iglicznej niedaleko Stronią Śląskiego widziałem ładnie wykonane barcie. Też w duchu zadawałem sobie powyższe pytania Robina. Barcie były usytuowane obok leśniczówki więc można sądzić że są odpowiednio zadbane.
 13. jokaz

  Czas na spotkanie !

  Nie ma Grzesiu.
 14. jokaz

  Kawiarenka pytli

  Cześć wszystkim. Proszę się nie łudzić, że nastąpią zmiany. Nawet dyskusja w kawiarence tego nie zmieni. A teraz napiszę Wam dlaczego. Dostaniecie odpowiedź taką. Weźcie i zróbcie to Wy. Według mnie SPP Polanka swój renesans ma już za sobą. I tak jak pisałem. Statut Polanki był opracowany na grupę przyjaciół gotowych do dzialania. Nie przewidziano wielu rzeczy. A czy teraz warto go zmieniać? Wątpię.
 15. jokaz

  Kawiarenka pytli

  I zaśmierdziało lewactwem.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...