Skocz do zawartości

jokaz

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  907
 • Rejestracja

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.pszczelarz.cba.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Lokalizacja
  Wałbrzych
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak

Ostatnie wizyty

1 666 wyświetleń profilu
 1. jokaz

  Dolnośląskie piekiełko

  Dziękuję za zdawkowe odpowiedzi. Proszę Ateno zwróć uwagę, że w tak krótkiej odpowiedzi ( patrz powyżej) aż trzy krotnie użyłeś "..." niedopowiedzeń. Dlatego uważam, że lekceważysz czytelników. Więcej pytań nie mam, bo nie da się dyskutować z kimś kto konkretnie nie udziela informacji. Jest konkretne pytanie winna być konkretną odpowiedź. A jeżeli nie znasz odpowiedzi to napisz. Nie znam odpowiedzi. Gratuluję jednak pomysłu. A resztę dopowiedzą sobie czytelnicy.
 2. jokaz

  Dolnośląskie piekiełko

  Pan Skorupa nie jest dolnoślązakiem. A rzeczywiście p. Kudłę przedstawiać nie trzeba. Krótką masz pamięć 🙁 Kiedy Ateno zrozumiesz, że sprzedawałeś informację na forum bez pokrycia? Biłeś pianę! Sprzedawałeś konia nie mając go nawet w swojej stajni🤣 Nawiasem mówiąc, to tak wielki związek sam mógłby zorganizować Kongres, gdyby tylko chciał. Znalazł by partnerów do pomocy ale tego nie zrobił, bo na siłę pewnie chciałeś Ateno uszczęśliwić wszystkich. A zapewne związkowi nie było na rękę tworzenie Kongresu I po co to wszystko🤔 I na koniec. Zwróć uwagę ile jest warta Twoja Izba Rolnicza. A wiele razy było Ci pisane, że nic z nimi nie osiągniesz...
 3. jokaz

  Dolnośląskie piekiełko

  Szanowny Ateno, Aż cisną się na klawiaturę pytania. Jaką Pan reprezentuje organizację pszczelarską? Że zabierał się Pan za Kongres. Na Dolnym Śląsku jest około 9 organizacji pszczelarskich. Obdzwoniłem kilka z nich i w słuchawce w sprawie Kongresu usłyszałem "Pierwsze słyszę" Więc ktoś tu kłamie! Od tych rzekomych przedstawicieli, otrzymał Pan deklarację chęci wzięcia udziału czy pomocy w organizacji Kongresu? Bo to wielka różnica. Według mnie, zaczął Pan współpracować z ludźmi którzy nie koniecznie chcieli zabrać się za pracę. Być może wymuszał Pan działanie na nich lub co gorsza dla świętego spokoju coś Panu obiecali ale nie dotrzymali słowa. "Z niewolnika nie będzie pracownika" Pana mocne zaangażowanie się w Kongres i natrętne informowanie na forum sprawiło, że Kongres dolnośląski stał się już w zalążku wielką KOMPROMITACJĄ Proszę zwrócić uwagę, że w dalszym ciągu udziela Pan wymijających odpowiedzi. Świetnie rozumiem Pana słowa Bo nikt nie lubi przyznawać się do porażki. I dalej mam tylko przypuszczenia, bo nie znam faktów, bo nie chce ich Pan ujawnić ale: Dolnośląska Izba Rolnicza, Komisja Rolnictwa przy UMWD, nawet tym bardziej Pana poseł (z serduszkiem w klapie), który potrafił naobiecywać, że coś załatwi.... nawet palcem nie kiwną. Bo nie mają w tym interesu! Na zakończenie, Żeby nie było, że tylko Pan Piotr Borys (poseł KO) zawalił ale i Pan vice marszałek Grzegorz Macko (PiS) i jego ziomale z partii również dawali nadzieję pszczelarzom w tym mojej osobie. A wyszło jak zwykle. Tak więc: postawił Pan, Panie Atena na złego konia.
 4. jokaz

  Dolnośląskie piekiełko

  Cześć, Od kilku miesięcy, byliśmy tu na naszym forum zarzucani informacjami o rzekomym kongresie dolnośląskim. Kolega Atena podbijał temat i starał się reklamować kongres jak tylko umiał. No miał to być sygnał dla całej Polski, że pszczelarze czegoś oczekują. Często pisał, że ktoś mu przeszkadza itp. Ateno chwała Ci za pomysł. Jak widać telefoniczne czy e-mailowo nie da się wszystkiego załatwić. Trzeba jeździć! W żaden sposób nie utrudnialem Atenie prowadzenia kampanii na rzecz czegoś, co w moich oczach wiedziałem, że na obecną chwilę - chwilę polityczną nie zostanie zorganizowane. A skąd ta wiedza? Jestem zwykłym pszczelarzem i od dłuższego czasu obserwatorem życia pszczelarskiego na Dolnym Śląsku. Czasem spotkam się w Urzędzie Marszałkowskim, czasem z jakimś posłem.... Widzę, jak wszyscy garną się do pracy, bo pszczelarze są najważniejsi. Mam złe doświadczenia z UMWD. Komisja Rolnictwa p. Kura, pani Michalska nawet palcem nie kiwnęli w sprawie pszczół. Przed nami byli przedstawicele Koła Kłodzko. Oni również zostali "olani". Z przykrością muszę napisać, że Pan Atena postawił na złego konia. Do czego zmierzam. Otóż, Dolnośląska Izba Rolnicza w ostatnich miesiącach miała u siebie kampanię wyborczą. Mam pewne podejrzenia, że DIR podpisała umowę na tzw. kongres z UMW Dolnośląskiego. Ale to są moje przypuszczenia, ponieważ zawsze Pan Atena nie zdradzał tajemnicy. Kto, z kim i dlaczego itp. Wpisy zawsze były tajemnicze, niedopowiedziane. Zmuszające czytelnika do domysłów czy też do poszukiwania prawdy. Postawienie na pewnego prezesa z Legnicy w żaden sposób nie pomogło tej inicjatywie. Zapewne kolega Atena nie wyciągnął wniosków z historii nie tak odległej. Czytaj początek tego wątku. W obecnej sytuacji, na posła który obecnie jest w ministerstwie sportu też nie ma co liczyć pomimo, że jest z zespole ds pszczelarstwa. Dlatego pytam otwarcie: Która z organizacji pszczelarskich zaangażowana była w projekt kongresu? Ile tych organizacji było? Kto z kim podpisywał umowę na organizację kongresu? Jakie nazwiska stoją za kongresem? (Bo miało być tu tyle fachowców) Ps. Uprzejmie proszę nie brać mojego wpisu jako atak na osobę czy osoby tak bardzo zaangażowane na rzecz pszczelarzy dolnośląskich ale jako wpis proszący o wyjaśnienie i sprecyzowanie aby na przyszłość nie popełniać podobnych błędów.
 5. O to sprawozdanie to prosiłem osobiście na piśmie do Pana przewodniczącego. Ciekawy przypadek powiadasz? Byliśmy w trzy osoby. Rozmowa rzeczowa. Dlaczego akurat ten poseł? Ponieważ jest najbliżej Sudetów a jest w w zespole. I druga kwestia to, że na drugiego dolnośląskiego posła to raczej bym już nie liczył. Zajął się bardziej sportem. Pan poseł poświęcił nam prawie godzinę. Wybraliśmy trzy tematy ogólnopolskie. 1. Ustawa pszczelarska. 2. Norma na wosk i węzę pszczelą 3. Prawidłowe oznaczenie miodów Najbardziej Pana posła interesowała sprawa napływu olbrzymiej ilości miodów z Chin i Ukrainy, bardzo często bez jakiejkolwiek kontroli co do jakości. Nie wspominał kiedy się zespół zbierze. Ale odniosłem wrażenie, że będziemy bardziej ze sobą współpracować. A mój challenge dalej aktualny. Pozdrawiam
 6. Dobry wieczór. Dziś będąc na spotkaniu z Panem posłem Krzysztofem Tudujem w trzy osobowym klubowym składzie, przedstawiliśmy nasze problemy w trzech punktach dotyczące województwa dolnośląskiego jak i trzy punktach dotyczące kraju. Z wielkim naciskiem na jakość wosku i węzy pszczelej! Zostaliśmy wysłuchani. Szykuję się interpretacja poselska. Poseł, dał nam nadzieję. A czas zweryfikuje. Mój challenge dalej aktualny.
 7. Dzięki czarg... Bardzo prosto. Na zasadzie oświadczenia z pominięciem weterynarii. Wyrywkowe kontrole z Agencji która wypłaca środki. Jeżeli złożyłeś oświadczenie świadomie kłamiąc, zostajesz wykluczony na 5 lat z pomocy. Kolejne oszustwo wykluczony dożywotnio. Warunek. Wszystko czytelnie wyjaśnione beneficjentowi. Dodatkowo, krótka spraw w sądzie za składanie fałszywego oświadczenia. Jest wina, jest kara. Dla mnie jest to bardzo czytelnie.
 8. https://www.gov.pl/web/arimr/nabor-2023-pomoc-dla-pszczelarzy-do-przezimowanych-rodzin-pszczelich
 9. Dla potwierdzenie tych słów zapisanych przez Pana Prezesa SPP Polanka dodam, że pszczelarze z Polanki w klubie Wałbrzych około 50% nie pobiera "jałmużny", bo w rzeczy samej jak ktoś ma małą ilość rodzin pszczelich przezimowanych to szkoda mu tyle czasu poświęcić na formalności. Za stworzone pismo dziękuję, gdyż będzie mi potrzebne jako argument w dzisiejszej rozmowie z Panem posłem.
 10. To ja daję każdemu kto to czyta wyzwanie!!! Niech każdy z Was umówi się na spotkanie z jednym z członków Parlamentarnego Zespołu ds Pszczelarstwa. A, że jest to możliwe to ja wiem, bo 29 lutego br jestem umówiony z moim posłem z tegoż zespołu na rozmowę w biurze poselskim. Na rozmowę czekałem 5 tygodni. A czy warto? To się okaże.
 11. Tu źródło. https://www.facebook.com/share/p/Ggge1GJTH5BCEuWA/
 12. 20 luty 2024 rozumiem, od północy do północy ale gdzie?
 13. jokaz

  Definicja pszczelarza

  Chodząc dziś po Warszawie, natrafiłem na taki twór. Zdjęcie poniżej. Może warto tam szukać sprzymierzeńców, którzy zapewne cieszyli by się z większej ilości rolników pszczelarzy. Już kiedyś słyszałem na jednym z wykładów u prof Chorbinskiego definicję, kto to jest pszczelarz. Wydaje się, że należałoby umocować to prawnie. I do tego jest potrzebne stosowne lobby pszczelarskie. Jeszcze są instytucje państwowe które mogłyby zadziałać. Napisałem jeszcze, bo są już przymiarki do likwidowania instytutu pszczelarskiego.
 14. jokaz

  Definicja pszczelarza

  Cześć, pracować zawsze warto. Ustanowienie definicji pszczelarza, będzie wiązało się z pewnego rodzaju obowiązkami i przywilejami. Na pewno obciąży budżet państwa. Ale da też pewnego rodzaju prestiż. Zrównanie pszczelarza do rolnika jak najbardziej dobry pomysł. Ale winno się ustalić, od jakiej ilości posiadanych rodzin pszczelich można traktować pszczelarza rolnika. Z racji pracy społecznej zauważyłem, że pszczelarze są traktowani po macoszemu przez chociażby Izby Rolnicze. Bo nie są rolnikami ale tylko wspomagają produkcję rolną. Zakładając. Jako pszczelarz- rolnik płacę ZUS i chciałbym korzystać z przywilejów jakie ma rolnik a nie mogę. Daję przykład. Chciałem wysłać moich dwóch synów na kolonie organizowane przez IR. (Oboje pomagają mi w pracy pszczelarskiej) Nie mogłem ich zapisać, ponieważ nie jestem rolnikiem i nie płacę KRUS. Ale instytucje państwowe wymagają od mnie posiadania wymaganych przez rolników numery RHD, EP. Nie mogę jako pszczelarz skorzystać z dofinansowania jakie przysługuje rolnikowi i nie ważne że mam EP, RHD. Kiedyś nawet kawałka ziemi nie mogłem kupić, teraz ponoć się to zmieniło do 1hektara. Jest to rozdwojenie jaźni.
 15. jokaz

  Kawiarenka pytli

  W imieniu swoim i moich koleżanek i kolegów z Sudeckiego Klubu Pszczelarza Polanka, serdecznie dziękuję za przesłanie kalendarza na rok 2024. Tym bardziej dziękuję twórcom, sponsorom oraz ludziom zaangażowanym w to dzieło. Miło jest otrzymać prezent od swojej organizacji na zakończenie roku kalendarzowego. Pozdrawiam
×
×
 • Dodaj nową pozycję...