Skocz do zawartości

jokaz

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  816
 • Rejestracja

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.pszczelarz.cba.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Lokalizacja
  Wałbrzych
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak

Ostatnie wizyty

1 125 wyświetleń profilu
 1. Być może związek przewidział. Proszę zwrócić się z tym zapytaniem do związku. A jeżeli chodzi o działanie stowarzyszenia Polanka to cisza.
 2. jokaz

  Dolnośląskie piekiełko

  Może lepiej niech wystuga okolicznościową statuetkę pewien mocy w pisowni ale nie w czynie pszczelarz z Pomorskiego. Bez odbioru
 3. jokaz

  Dolnośląskie piekiełko

  W rzeczy samej😉
 4. jokaz

  Dolnośląskie piekiełko

  Ma kolega rację, budowanie plakatu na telefonie komórkowym komuś kto ma słabe pojęcie jak powinien plakat wyglądać nie służy pomysłodawcom nie mnie jednak liczą się chęci. Pozdrawiam
 5. jokaz

  Dolnośląskie piekiełko

  W świat poszły podziękowania skierowane do Ministra Rolnictwa za pośrednictwem Fb. Plakat mówi sam za siebie. Dolnośląscy pszczelarze nie siedzą cicho.
 6. jokaz

  Pszczelarstwo a polityka

  To ja poproszę konkretnie. Z kim konsultacje? Kto jest inicjatorem powołania tego zespołu? Gdzie to można wyczytać? I jeszcze poproszę o źródło podanej przez kolegę informacji.
 7. Jest wiele rzeczy które mi się nie podobają w tym półtoragodzinnym spotkaniu. Nie mogę zrozumieć, dlaczego nie można wprowadzić polskiej normy chociażby na węzę pszczelą? A tłumaczenie, bo nie ma unijnej dyrektywy jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe. Chyba wychodzi zasada. Nie bo nie i co mi zrobisz? Albo: nie bo nie. A dlaczego nie? Bo nie!
 8. jokaz

  Dolnośląskie piekiełko

  Dzień dobry. Wczoraj miałem okazję reprezentować koleżanki i kolegów Polankowiczów na spotkaniu zrorganizowanym przez Pana posła RP Piotra Borysa, spotkaniu roboczym w Izbie Rolniczej we Wrocławiu. Gospodarzem był Pan Ryszard Borys prezes DIR. Pszczelarzy reprezentowali 3 przedstawiciele. Jednego związku i dwóch stowarzyszeń działających na terenie Dolnego Śląska. Pana posła interesowały spostrzeżenia co do opracowywanego planu Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023/2027 Został nam przekazany już trzeci projekt tego dokumentu. Skany przesłałem Panu prezesowi SPP Polanka. Dyskusja dotyczyła w głównej mierze jakości miodów, problemów w pozyskiwaniu środków z innych źródeł niż K.P.W.P. Dla mnie najważniejsze było zagadnienie jakie poruszyłem na zakończenie spotkania. Dlaczego nie ma efektów w tym prawnych a dotyczących jakości wosku i węzy pszczelej? Odpowiedzi jaką usłyszałem a Państwu przekazuję jest taka. Cytuję: "Nie ma normy unijnej i nic nie można zrobić". 🙁 Czyli dalej tkwimy w tym woskowym piekiełku.
 9. jokaz

  Dolnośląskie piekiełko

  Cześć, W dziale "Sprawy organizacyjne" w katalogu "Pytana do Zarządu" proszę umieścić to pytanie. O ile nie została udzielona koledze indywidualna odpowiedź. Sam jestem ciekaw czy zmienił się stosunek do tego zagadnienia. Pozdrawiam
 10. jokaz

  Dolnośląskie piekiełko

  Światowy dzień pszczół 2022r. Pracy w pasiekach co nie miara, ale czas dla ludzi z pasją i dla rodziny musi się znaleźć.
 11. Cześć, nie tylko kolega ma takie odczucie. Ponieważ i ja jestem bardzo zawiedziony postawą ministerstwa. Mam też wrażenie, że jest ono po stronie tych co trzepią kasę. Jest luka w prawie więc wiele jest osób które wykorzystują tą lukę czerpiąc korzyści majątkowe.
 12. Cześć, gdzie mogę doczytać kogo du.a boli i kto jest nie wygodny. Bo dlaczego to pewnie się domyślę.
 13. jokaz

  Dopłata do ula

  Cześć, poszukuję podstawy prawnej dla której Powiatowy Lekarz Weterynarii wyda mi bezpłatne zaświadczenie potrzebne do przedstawienia w ARiMR na dopłatę do rodziny pszczelej.
 14. Zostałem poproszony o wpis. I nie chcę aby był źle odebrany. Zapewne każdy z nas w mniejszej czy większej formie pomaga ludziom dotkniętym wojną. W Sudeckim Klubie Polanka przekazujemy informację do tych co potrzebują pomocy psychologicznej. Jest to sprawdzony człowiek z Wrocławia: "Kochani, gdyby była potrzebna pomoc psychologiczna dla osób dotkniętych kryzysem wojny (pomoc dotyczy zarówno uchodźców jak i osób pomagających), to zapraszam nieodpłatnie. Konrad Smolak (psycholog, psychotraumatolog i terapeuta). Tel. 737-887-383 lub zarezerwować darmową wizytę stacjonarnie we Wrocławiu lub online na https://twojpsycholog.pl/profil-psychologa/konrad-smolak-1260 " Mamy też sprawdzonego naszego partnera w działaniu. Za którego ręczę swoją (jokazową) głową i wiem jak działa i kim jest. Kto chce pomóc w zbiórce wspierającej uchodźców z Ukrainy (środki intymnej higieny, majtki, skarpetki, piżamy, kapcie, dresy…i inne niezbędnie dla życia rzeczy ) prosimy o wpłaty na konto z tytułem „DAROWIZNA”. Uwaga! Z innym tytułem środki niestety będziemy musieli zwrócić z powrotem. Bóg zapłać za waszą ofiarę. Fundacja Świętej Męczennicy Wielkiej Księżnej Elżbiety Fiodorowny Ul. Parkowa 4, 58-350 Sokołowsko NIP 8862997260, Regon 366912878, KRS 0000670725 Santander bank 68 1090 2271 0000 0001 3444 9784 O innych inicjatywach nie będę jeszcze pisał, bo to na razie koncepcja. Nie mniej jest trochę ludzi, którzy pomogą w późniejszym czasie.
 15. To co opisał kolega Robin pokazuje patologię w pszczelarstwie z jaką musimy się mierzyć. Proszę zwrócić uwagę jak wiele jest nieprawidłowości. Jak wiele osób i instytucji, trzepie "kasiurkę". Już nie wspomnę o moralności. A raczej jej braku w przypadku Funduszu Roślin Oleistych.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...