Skocz do zawartości

jokaz

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  488
 • Rejestracja

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.pszczelarz.cba.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Lokalizacja
  Wałbrzych
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak

Ostatnie wizyty

147 wyświetleń profilu
 1. Taka dygresja. Mam dwóch synów. 7 i 3 latek. Starszy uderzył młodszego i głaszcząc go po głowie mówi: "Dlaczego płaczesz? Nie płacz" Czy tu nie jest podobnie?. Będziemy truć Wam pszczółki ale maci tu kasę i cicho siedzieć proszę.
 2. Nie chcę uchodzić za nieuka ale to Krościenko Wyżna to gdzie to jest? Zaraz się okaże, że to stolica polskiego pszczelarstwa będzie skoro taka brudna kasa płynie tam. Mnie moja babcia mówiła: "nie ruszaj, bo będziesz śmierdzieć". Dlatego też, pochwalam decyzję Zarządu Polanki by nie wyciągać ręki po brudne pieniądze. Choć zawsze pieniądze kuszą...
 3. jokaz

  Pszczelarstwo w czasie pandemii

  Obowiązek rejestracji pasiek pszczelich wynika z Ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt i zwalczaniu chorób zakaźnych.
 4. jokaz

  Dolnośląskie piekiełko

  Kolega Atena w innym wątku tak chwali p. Kurę z Urzędu Marszałkowskiego... To ja widzę to tak. W miesiącu kwietniu ma być spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu poświęcone pszczelarstwu. Na prośbę DZP Wrocław. Uważam, że "nic o nas bez nas" Dlatego dobrze było by gdyby organizacje pszczelarskie na Dolnym Śląsku zainteresowały się spotkaniem a nie chowały głowę w piasek. Z drugiej strony to p. Kura jako przewodniczący Komisji Rolnictwa przy Urzędzie Marszałkowskim winien być bezstronny i zaprosić pozostałych. Czy tak będzie? Wątpię! Trzeba mu będzie przypomnieć. Może Atena to uczyni, ma swoje wtyki
 5. Pan Prezes Piotr prosił o wnioski do zmiany regulaminu forum to je przedstawiam. Propozycja zmiany regulaminu. 1. Osoby korzystające z forum Polanka a które są członkami Polanki w przypadku publicznego obrażania lub też używania wulgaryzmu otrzymują ostrzeżenie. W przypadku ponownego nie przestrzegania regulaminu zawiesza się konto użytkownika na 1 rok kalendarzowy. 2. Osoby korzystające z forum Polanki a nie będące członkami Polanki, które publicznie obraziły lub też użyły wulgaryzmu automatycznie ich konto będzie zawieszone na 1 rok kalendarzowy lub całkowita kasacja konta. Ps. Tylko twarda ręka moderatora może i będzie miła wpływ na to, że forum Polanki stanie się forum na najwyższym poziomie. I nie ma zmiłuj się!!
 6. jokaz

  Decyzja o rezygnacji.

  Szanowny kolego. Przeczytałem Twój wpis z wielkim smutkiem. Co więcej, bardzo ubolewam, że w moim Stowarzyszeniu pozwala się na różne wybryki. Forum jest naszą wizytówką. Głośno pisałem o likwidacji Haye parku co pozwoliło by bardziej oczyścić nasze forum. Niestety i moje działania i wpisy poszły na Berdyczów. Nie wiem, dlaczego tak się dzieje. Uważałem, że frywolność rozpasała się. Nie chcę krytykować tu nikogo ale... Dalszy wywód zrobię na wewnętrznym dziale Polankowym. Pozdrawiam
 7. jokaz

  KORONOWIRUS

  Czyżby koronawirus zaczął działać? A może to są skutki uboczne wirusa?
 8. jokaz

  Idą wybory

  Da znać... Tak jak było z Senatem. (Likwidacja) I wieloma innym sprawami.
 9. jokaz

  Dolnośląskie piekiełko

  Cześć, ja bardzo krótko. W sprawie glifosatu. Otrzymaliśmy odpowiedź o Pana ministra po przez ręce trzech posłów dolnośląskich którzy zainteresowali się sprawą. Na interpelację trochę czekaliśmy. Krótko. Pan minister twierdzi, że glifosat jest ok. Co wy chcecie? Jest zatwierdzony do użytku i już. Nadzór ma sprawować Inspekcja nasiennictwa... A czy sprawuje to inna sprawa. Dlatego też, polecę moim kolegom pszczelarzom z Klubu aby baczniej przyjrzeli się opryskom gryki po przekwitnięciu. Damy dowody na to, że nie jest tak kolorowo jak Pan minister prawi. Wystosowaliśmy pismo do Pana Premiera celem weryfikacji obietnicy wyborczej a dotyczącej nasadzeń, gdyż jako pszczelarze jesteśmy żywo zainteresowani nasadzeniami. Pismo zostało przekierowane do ministra klimatu. Dziś przyszła odpowiedź. Pozwolę sobie na wielki skrót myślowy. "Nie dla psa kiełbasa" Owszem dziękują za zainteresowanie, ale tym tematem zajmują się Lasy Państwowe. Pismo wychwala działania LP które dotyczą pszczelarstwa w lasach. Żadnych konkretów. Kopię pisma prześlę do naszego stowarzyszenia. Pozdrawiam
 10. jokaz

  Wieści z San Escobar

  Znalazłem na dolnośląskiej ziemi.
 11. jokaz

  Dolnośląskie piekiełko

  Tak żeby było ciekawie, Polankowy Klub z Sudetów wystosował pismo do Premiera RP w celu spełnienia obietnicy przedwyborczej jaką złożył p. Morawiecki a dotyczącej nasadzeń drzew. Otrzymaliśmy odpowiedź, że tą sprawą ma zająć się minister klimatu Pan Michał Kurtyka. Czekamy na konkrety.
 12. jokaz

  Gorący temat

  Borowy, jak się udało spotkanie z kolegą Karpackim? I tyle w temacie.
 13. jokaz

  Sezon 2020

  Tak, dużo elementów uli styropianowych fruwało. Straty są. Jest też postanowienie o budowie blaszaka. Rodziny sprane deszczem. Ale co się dziwić. Ludzi orkan potrafił zabić.
 14. jokaz

  Sezon 2020

  Dziś przeszedł orkan przez Sudety. Alert pogodowy otrzymałem wczoraj po 18.00 Straty w pasiece 3000 tys. Mam nadzieję, że u Was lepiej to wygląda.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...