Skocz do zawartości

jokaz

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  508
 • Rejestracja

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.pszczelarz.cba.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Lokalizacja
  Wałbrzych
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak

Ostatnie wizyty

236 wyświetleń profilu
 1. Cześć, sprawa wygląda następująco. Wchodzsz na główną stronę Polanki. Czytasz statut Stowarzyszenia, jeżeli Ci to odpowiada, wypełniasz formularz zgłoszeniowy i wysyłasz na wskazany adres. Wpłacasz stosowne opłaty typu wpisowe, członkowskie. Następnie jeżeli masz już zgłoszoną pasiekę u PLW zamawiasz leki. Kontakt masz na forum. Prowadzi ten projekt przemiła Pani Krysia. Po zaksięgowaniu wpłaty przychodzi Ci paczka z lekami na twój adres. Co do sprzętu. Jeżeli masz RHD lub SB to na głównej stronie Polanki ukaże się informacja kiedy należy zapisać się na sprzęt. Krok po kroku wypełniasz formularze. Sprawa łatwa. Życzę powodzenia.
 2. Co by to dało? Nic. Wiedza bezużyteczna. Już wielokrotnie pisałem jak można policzyć ilość rodzin w Polsce. Sprawa bardzo łatwa. Wychodzi na to że ta wiedza dalej jest nie potrzebna, bo gdyby była potrzebna to dawno było by wszystko policzone.
 3. Rocznie 3 palety dla Wałbrzycha. Bierzemy z Pedropolu
 4. jokaz

  Miody z dodatkami

  Z tego co ja wiem, to tylko SB możesz się bawić z dodatkami. Pozdrawiam
 5. Jak zaczynałem swoją przygodę z pszczołami to można było o prasce betonowej poczytać. Teraz wchodzą nowe technologie. 3D to obecnie teraźniejszość. Ludzie wymyślą jeszcze coś lepszego. Swego czasu Leszek Stępień reklamował fajne praski. Co prawda trochę kosztowała ale jakość ze zdjęć rewelacyjna.
 6. jokaz

  Dolnośląskie piekiełko

  Dziękuję za zainteresowanie się tematem. Jak widać na załączniku, jest efekt pracy. WIORiN ustosunkował się do pisma Klubu Polankowego i przesłał nam treść ulotki. Ulotka do powielenia. Jednocześnie informację że treść ulotki została przesłana do wszystkich biur IORiN na całym Dolnym Śląsku. Mam nadzieję, że załacznik działa. Chciałem tylko nadmienić, że to co zostało zrobione to nie tylko zasługa Klubu ale i zasługa osób nam zaprzyjaźnionych. Za co składam serdeczne podziękowania.
 7. jokaz

  Kiedy wolno pryskać?

  Dokładnie tak. Nie leżały przed ulem.
 8. jokaz

  Kiedy wolno pryskać?

  Do czego to doszło!!! Nigdy nie doznałem strat przez wytrucie ale znam ludzi którym zdarzyło się to nieszczęście. Wiem jak się zachowywali się ci co tego doznali, widziałem jak kawał chłopa płakał po swoich pszczołach. Wytrucie!!! Przyjeżdżam do pasieki około 10.30 Jest ciepło, pszczoły pracują w polu. Wysiadam z auta i wpadam w histerię, przeszywa mnie lęk, strach bo słyszę wycie silnika przypominające odgłos pracy ciągnika z opryskiwaczem. Mój Boże, a zaraz obok pasieki mam w tym roku posiany rzepak w dwóch kawałkach. Już kwitnie. Pierwsza myśl... to już po mnie. Blady strach mnie odleciał. Po chwili odgłos pracy silnika zbliża się do mnie i moim oczom ukazuje się pociąg sieciowy. Moja pasieka jest blisko torów kolejowych. Och jaką wielką ulgę poczułem, proszę sobie wyobrażać. Uff Do czego to doszło, że pszczelarz żyje w takim strachu, bo wie, że jak mu wytrują pszczoły to na nikogo za bardzo nie ma co liczyć. Pozdrawiam
 9. jokaz

  Pszczelarstwo w czasie pandemii

  Wczoraj słyszałem jak 90 letni pszczelarz mówił, że kiedyś pszczelarze nie chodzili do lekarza a raczyli się produkatmi pszczelimi.
 10. jokaz

  Dolnośląskie piekiełko

  Może kto zechce zadziałać.
 11. Bardzo dziękuję za zaufanie. Jest mi miło ale ja po prostu nie bardzo się znam. Bardzo budujące są ostatnie wpisy na mój temat. Dziękuję. Dalszą część mojego wpisu dokonam na naszym wewnętrznym forum ale wieczorem.
 12. Taka dygresja. Mam dwóch synów. 7 i 3 latek. Starszy uderzył młodszego i głaszcząc go po głowie mówi: "Dlaczego płaczesz? Nie płacz" Czy tu nie jest podobnie?. Będziemy truć Wam pszczółki ale maci tu kasę i cicho siedzieć proszę.
 13. Nie chcę uchodzić za nieuka ale to Krościenko Wyżna to gdzie to jest? Zaraz się okaże, że to stolica polskiego pszczelarstwa będzie skoro taka brudna kasa płynie tam. Mnie moja babcia mówiła: "nie ruszaj, bo będziesz śmierdzieć". Dlatego też, pochwalam decyzję Zarządu Polanki by nie wyciągać ręki po brudne pieniądze. Choć zawsze pieniądze kuszą...
×
×
 • Dodaj nową pozycję...