Skocz do zawartości

jokaz

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  868
 • Rejestracja

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.pszczelarz.cba.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Lokalizacja
  Wałbrzych
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak

Ostatnie wizyty

1 362 wyświetleń profilu
 1. jokaz

  Dolnośląskie piekiełko

  Cześć, otrzymaliśmy jako klub pszczelarzy zaproszenie więc przekazuję dalej. Może komuś z Polanki się ta wiedza przyda. Pozdrawiam
 2. jokaz

  Dolnośląskie piekiełko

  Cześć, dowiedziałem się z pewnego źródła, że i nasz Urząd Marszałkowski szykuje dla pszczelarzy niespodziankę. Kto wie, czy będzie to kapiszon czy dobry strzał w przysłowiową 10. Gdyby tak się stało, to moje wycieczki do Wrocławia miały by sens.
 3. jokaz

  Zgnilec i co dalej?

  Czyli, jakieś prawo jest. Z tym, że jak słyszę: To działa na mnie jak przysłowiową "płachta na byka" Trzeba się troch po fatygować i w świetle obowiązujących przepisów zadziałać. Mam wrażenie, że PLW może tylko trzeba chcieć. Jeżeli mu się nie chce to jest ktoś wyżej nad nim. Tylko jak piszę, trzeba trochę za tym pochodzić i nie odpuścić. A całą sytuację opisać chociażby w pięknym artykule.
 4. Myślę, że kolega Robin się nie obrazi, że pozwolę sobie wstawić link jak to kolejny marszałek województwa tym razem małopolskiego pomaga pszczołom. https://www.wnp.pl/parlamentarny/wydarzenia/malopolskie-19-projektow-dot-ochrony-pszczol-ze-wsparciem-z-budzetu-wojewodztwa,704628.html Kwota imponująca patrząc się na biedaka z dolnośląskiego o czym pisał w wątku Dolnośląskie piekiełko kolega Borden.
 5. jokaz

  Dolnośląskie piekiełko

  Kolego Atena, komu i na co jest to WAXO potrzebne? Kogo kolega chce uszczęśliwić? Trzeba najpierw poznać szczegóły, dlaczego opolskie wspiera pszczelarstwo i pszczelarzy? Proszę nie mieć nadziei, że coś się zmieni. A tak dla przypomnienia, jaki jest tytuł tej telenoweli (wątku) to bardzo proszę podaję link. https://powiat.klodzko.pl/5920/konkurs-wzorowa-pasieka-powiatu-klodzkiego-2023.html Proszę zwrócić uwagę dla kogo jest ten konkurs? Kto może brać udział w konkursie? Podziały były, są i muszą być. Kiedy organizowaliśmy (Polankowicze) naszą piękną konferencję w Wałbrzychu, nikt nie pytał się o przynależność związkową. Konferencja była dla każdego nawet dla ludzi z PZP. Dlaczego powiat kłodzki to czyni? Tego nie wiem. Choć zadam sobie trochę trudu i to ustalę.
 6. jokaz

  Kawiarenka pytli

  Taka cisza tu zapadła a tyle się dzieje w kraju. Chciałbym pogratulować kolejnemu klubowi Polankowemu odwagi i determinacji w stworzeniu i zarejestrowaniu Małopolskiego Związku Pszczelarzy. Z krótkiej rozmowy telefonicznej dowiedziałem się, że Małopolski Związek Pszczelarzy działa na podstawie ustawy z 1982 r. I choć ciężko było zarejestrować taki twór to jednak udało się. Na stronie związku jest już informacja o wyborze członków zarządu, komisji i sądu koleżeńskiego. Tak więc gratuluję, bo jeszcze do niedawna byli to członkowie Polanki.
 7. jokaz

  Dolnośląskie piekiełko

  Żebyście wiedzieli jakie to "złote góry" obiecali przesldstwiciele Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu pszczelarzom, to byście się byli dumni, że jesteście dolnoślązakami. Sęk w tym, że czarować i bajki opowiadać to oni mogą moim 🐝🐝🐝🐝🐝 Ale i są tacy prezesi co w te cuda wierzą. 🙁 Bo ja nie.
 8. Dobry wieczór. Dziś wpadł w moje ręce biuletyn wydawnictwa Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu wydany w styczniu 2023 pt. „Rok w innowacyjnej pasiece”. Jakie było moje zdziwienie kiedy przeczytałem - cytuję: " W przypadku stwierdzenia znacznego porażenia pszczół przez „nosemozę” /czyli chorobę pszczół wywołaną przez grzyby z rodzaju Nosema/, należy leczyć je w kwietniu z użyciem fumagiliny". Przypomnę mamy rok 2023. Biuletyn ze stycznia 2023 i artykuł napisany 04/2023! Zrobiłem małe dochodzenie, bo nie chciałem już dzwonić lub pisać do DODRu w celu wyjaśnienia tekstu w którym promuje się stosowanie laku niedopuszczonego w całej Unii Europejskiej. Co ustaliłem? Ten sam tekst pojawił się w czasopiśmie Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego „Twój doradca Rynek Rolniczy” kwiecień 2023. Czyżby nikt tego nie zauważył? Pani dr Anna Gajda z SGGW w Warszawie, opublikowała pracę poglądową na temat nosemozy i tam wyraźnie zaznaczyła, że nie wolno stosować fumagiliny. Nie wolno! Jest całkowity zakaz stosowania na terenie Unii !. A tak „poważna” instytucja jaką jest DODR redaguje w 2023 roku broszurę pod pięknym i chwytliwym tytułem "Rok w innowacyjnej pasiece" gdzie zezwala się i aprobuje stosowanie wycofanego już dawno ze sprzedaży antybiotyku o nazwie fumagilina. Potwierdzają się tym samym słowa Pana Dyrektora DODR , że pszczelarstwo jest dla nich "marginalne!". Nie zwracam się do nich z pismem bo nie bardzo mam ochotę otrzymywać odpowiedzi jacy to doradcy są potrzebni i ile oni nie robią dla pszczelarstwa. Podsumuję to tylko: Jaka instytucja taki biuletyn i wiedza w nim przekazywana! Ciężko im wydać parę złotych i dać fachowcowi artykuł czy biuletyn do oceny merytorycznej? Nie, lepiej jest oczekiwać, że ktoś za darmo zrobi tę robotę. Jestem przekonany, że sprytne oko doświadczonego pszczelarza znajdzie więcej perełek chociażby jak ta cytuję: "W kwietniu... najlepszą metodą jest podkarmiania pszczół małymi dawkami syropu cukrowego 1:1" Z powyższego mam takie pomyślenia, że nie polecam młodym adeptom pszczelarstwa (moim praktykantom) oglądać filmów na kanale YouTube, bo zdarzają się, że "filmowcy" celowo wprowadzający w błąd ale i wspomniane wydawnictwo też nie mogę polecić. z pszczelarskim pozdrawiam Twój rynek rolniczy 1.pdf Twój rynek rolniczy 2.pdf
 9. Wiem, że nie jest ładnie siebie cytować ale zgodnie z obietnicą zapraszam do foto relacji i podsumowanie II konferencji na stronie Sudeckiego Klubu Pszczelarza Polanka. Ps. Podziękowania dla firmy Akina Bonsai. Na pierwszym planie widać specjalnie warzone piwo z okazji konferencji o nazwie "Sudeciak Polankowy".
 10. jokaz

  Dolnośląskie piekiełko

  A jednak. Na 6 dni przed, Komisja Rolnictwa przy UMarszalkowskim we Wrocławiu wysłała zaproszenia.
 11. Z wielką satysfakcją pragnę poinformować, że nasza II Sudecka Konferencja Pszczelarska zakończyła się sukcesem. Jest też okazja do podziękowania naszemu Panu prezesowi Marcinowi za zaangażowanie się i pomoc. Patronat medialny tej inicjatywy miała też SPP Polanka. Jednocześnie informuję, że konferencja odbyła się dzięki samym członkom Polanki. Można by rzec: Polankowicze - Polankowiczom. Nikt nie wyszedł głodny i spragniny. Furorę zrobił chleb pieczony na miodzie, zupy grochowa i fasolową oraz nasze Polankowe piwo: Sudeciak Polankowy z najmniejszego legalnego browaru w Polsce. Nie zabrakło olbrzymiej ilości czasopism, broszur, książek wydawanych przez Polski Związek Działkowców. Wpisowe za konferencję (słoik miodu) zostały w całości przekazane na wałbrzyskie hospicjum. W najbliższym czasie na stronie klubu ukaże się odpowiednia fotorelacja i opis. W imieniu organizatorów Polakowiczów składamy wszystkim zaangażowanym serdeczne podziękowania, członkom Polanki, wolontariuszom i tym co choć najmniejszym stopniu przyczynili się do takiego sukcesu. Dziękujemy.
 12. jokaz

  Dolnośląskie piekiełko

  Na dzień dzisiejszy z mojej wiedzy, żadna organizacja pszczelarska działająca na Dolnym Śląsku.
 13. jokaz

  Dolnośląskie piekiełko

  W miesiącu kwietniu, odbędzie się kolejne spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu. Komisja Rolnictwa przy U. Marszalkowskim ma omawiać problematykę pszczelarską. Z mojego doświadczenia wynika, że przedstawiciele pszczelarzy nie mają co tam szukać. Schemat jest następujący: Punkt 1. Radni proszą o pismo aby na tej podstawie zająć się problemami pszczelarzy. Punkt 2. Pismo zostaje dostarczone. Po czym następuje cisza i brak odpowiedzi. Punkt 3. Patrz punkt nr. 1.
 14. jokaz

  Dolnośląskie piekiełko

  Za nami II Sudecka Konferencja Pszczelarska w Wałbrzychu. Polankowicze dali radę! Przesyłam link jak to u nas było. Jest długa lista osób którym trzeba dziękować ale nie jestem w stanie wszystkich wymienić aby o nikim nie zapomnieć. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...