Skocz do zawartości
pytla

Kawiarenka pytli

1390 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Pierdu pierdu w pustej kawiarence same stare ramole...
Analiza trendów cen prowadzi do wniosku, że za rok- dwa marketowy miód będzie tańszy od cukru, co skuteczniej spowoduje wzrost konsumpcji miodu w Polsce niż wszystkie dotychczasowe akcje promocyjne PZP, SPZ, Minrolu, Kujawskiego i FPRO. Warto inwestować w Polską Izbę Miodu, gdyż mimo KPWP ona będzie głównym beneficjentem pszczelarskim. Chciałbym się zapisać, ale nie mogę znaleźć dwóch wprowadzających. Czy w kawiarence słodzimy i czym? Może być inwert do kawki? Na pączku już jest. A może do kawki kłobuckie ciasto z pyłkiem i prebiotykiem? Jak ciasto, to już oczywiście bez pączka. Może zamiast kawki do łysoniowego ciasta naturalna, nieprzetworzona woda z dehydratyzacji miodu kupiona w zaprzyjaźnionej pasiece w nieopodatkowanym trybie sprzedaży bezpośredniej? A może dziś zaszalejemy? Ziołomiodzik inwertowy z barwnikiem malinowym podwójnie schłodzony, mocno gazowany CO2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z okazji spotkania Polakowiczów pomyślałam, że wypadało by przy okazji pozdrowić wszystkich pozostałych, co to utknęli w nicości i ani ich widać ani słychać. Przy okazji trochę pozamiatam, żeby Panu Moderatorowi nie przyszło do głowy posprzątać i po mnie.

Wnoszę też o odrobinę tolerancji wobec moich kolegów Pszczelarzy, których poniosły emocje i dali im upust.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pytla napisał:

 Przy okazji trochę pozamiatam, żeby Panu Moderatorowi nie przyszło do głowy posprzątać i po mnie.

I ja witam Panią Prezes. A ten zakątek ... jest bezpieczny, jest poza ... jurysdykcją 😉

Co do 

3 godziny temu, pytla napisał:

Wnoszę też o odrobinę tolerancji wobec moich kolegów Pszczelarzy, których poniosły emocje i dali im upust.

Każdy jest tylko człowiekiem. Staram się nie wchodzić nikomu w drogę. Myślę, że możemy przynajmniej spróbować nawzajem się tolerować. Mówię tu zwłaszcza do niepotrzebnie rozemocjonowanych 🙂 Wszyscy mamy tu coś do zrobienia. Oby każdy, dla rozwoju tego Forum. Szkoda życia na podjazdy.

Pozdrawiam ... Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tak długim nieużytkowaniu sądzę że czas na odkurzenie lokum...

Liczę na to, nie jako współgospodarz ale gość który TU czasem zaglądał. Sądzę, że byłoby o czym pogadać przy jakimś kielichu, /bo jak widać bez tego/ na forum sztil.

 Temat się zarysował - przygotowania do Kongresu Pszczelarskiego we Wrocławiu. Teraz czas na znalezienie tematów/kierunków które winne być poruszone w trakcie konwokacji. Jak  na razie zainteresowanie niewielkie... choć krytycznych uwag o stanie branży pszczelarskiej jest wiele.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sierpniu prezydent elekt PZP profesjonalista (zatrudniony na pensji, nigdy nie złożył przysięgi na wierność statutowi) Tadeusz Dylon zrezygnował z pracy i powołania. Podobno jego stolec zajął prezydent amator (pracujący społecznie) Stanisław Ból. Mamy połowę października. Na witrynie PZP nadal prezydentem PZP jest Tadeusz Dylon. Mam pytanie do admina obsługującego i Polankę i Ambrozję byłego prezydenta PZP. Czy obywatel Tadeusz Dylon nadal jest właścicielem forum Ambrozja? Czy nadal jest prezesem WZP Rzeszów?
https://pzp.biz.pl/struktury-pzp-2/
https://pzp.biz.pl/2023/09/25/komunikat-zarzadu-pzp/
Podobną sytuację mamy w Polance.
Formalnie pracuje 12 administratorów i moderatorów.
https://forum.spp-polanka.org/staff/

Taki przykładowo DawPi ostatni raz nas nawiedzil 8 marca 2020. Inny - Przemura - 26 marca 2019. Ppepe i roburus  - wiosną tego roku. Bardzo aktywnie pracuje tylko LDawid nie będący członkiem Polanki - spadochroniarz nie przyznający się do Ambrozji. Ale chwała mu za to, że pracuje. Bo inni bardzo przypominają obywatela Tadeusza Dylona, który najpierw coś obiecywał, a potem się wycofał rakiem i po angielsku.
Polankowicze obradują nad Soliną po raz pierwszy bez kontaktu z resztą polankowiczów. Organizacja internetowa Polanka zrezygnowała ze swego oręża - internetu. Kiedyś forum żyło. Od wielu słyszałem, że jak rano wstaną, wypiją kawę - włączają komputer i patrzą co się dzieje na forum Polanki. Tak zaczynali dzień. Nasze Forum było uważane za wiarygodne i szybkie źródło informacji o pszczelarstwie.  Mieliśmy całkiem spore grono obserwatorów z pszczelarskich sfer opiniotwórczych. Było. Zostało rozgonione przez karpackiego i robinhuuda. Miał to naprawić spadochroniarz z zewnątrz. Ostatni miesiąc pokazał, że wszystkim naprawianie idzie jak pani prostytutce w deszcz. Życzę wszystkim wysoko na polankowym stolcu zreperowania forum z drobną dedykacją dźwiękową. Pucio - pucio:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzruszyłam się nieomalże do łez.

Do pełni szczęścia brakuje mi jednak  wykopanego z Forum Pasiecznika, jak mniemam...w emocjach. Dlatego optmistycznie nakłaniam do rozejmu i zdroworozsądkowych reakcji w każdej sytuacji. Każdy członek Polanki ma prawo czuć się zaopiekowany niezależnie od okoliczności. Świat, nie tylko pszczelarski po prostu się wali, a Wy tutaj skupiacie się na jakichś pierdołach i to....z dupy wziętych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwoli Kol. Wiktor iż się odniosę - tam, gdzie jestem upoważniony:

5 godzin temu, robinhuud napisał:

Mam pytanie do admina obsługującego i Polankę i Ambrozję ... jest właścicielem forum Ambrozja? 

Tak.

5 godzin temu, robinhuud napisał:

Czy nadal jest prezesem WZP Rzeszów?

Nie zostałem upoważniony - proszę kierować zapytanie na właściwy adres.

5 godzin temu, robinhuud napisał:

Taki przykładowo DawPi ostatni raz nas nawiedzil 8 marca 2020

Drogi Panie - jakby Pan lepiej "poguglał" :P to pewnie by i doszedł do jedynego słusznego wniosku, iż Admin DawPi sprawuje pieczę nad naszym Forum, jedynie z tytułu supportu IPS. 

5 godzin temu, robinhuud napisał:

LDawid nie będący członkiem Polanki - spadochroniarz nie przyznający się do Ambrozji.

Poraz kolejny wprowadza Kolega innych w błąd - to już recydywa i chyba w naturze, co wcale nie usprawiedliwia. Ani nie "spadochroniarz" wszak nie zostałem tu "nasłany" tym bardziej, nie jestem niczyim protegowanym ani nie - nie przyznający się do Ambrozji. Kwestia ta była wałkowana już dwa lata temu ponadto ... mój profil jest każdemu chętnemu dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, ldawid napisał:

 

Poraz kolejny wprowadza Kolega innych w błąd - to już recydywa i chyba w naturze, co wcale nie usprawiedliwia

Tak, wyedytowałem z niczego ten zrzut ekranu na złość koledze. Ze niby to był cenzorem szkolącym cenzorów Ambrozji.

dawid.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, robinhuud napisał:

Kiedyś forum żyło.

 

9 godzin temu, robinhuud napisał:

Ostatni miesiąc pokazał


Że  nie może żyć bez babrania się w sprawach innych,

-to skończyło może forum.?

Czy oprócz personalnych ataków ktoś coś?

O paskach o warozie,o przepszczeleniu? ktoś docenia pszczelarską robotę  Piotra?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nauczcie się cenić siebie. Wówczas wylezie z was to zadęcie, zacietrzewienie i potrzeba narzucania innym własnych racji.  To ma być oaza relaksu i swobodnej dyskusji ukierunkowanej na rozwój (także osobisty), a nie agresję. 

My się kiedyś lubiliśmy pomimo różnic, które nas dzieliły i mieliśmy wspólne jasno określone cele. Nie chcę mi się wierzyć, że to wszystko diabli wzięli.

W imię tej empati możesz pierniczyć o warrozie i paskach, (chociaż to już było) dowoli. Jakoś wytrzymam. Także chwalić Piotra, chociaż póki co prochu nie wynalazł, bo mam nadzieję , że przysporzy nam chwały. Jakoś muszą tą kasę przewalić z korzyścią niekoniecznie dla siebie na co po prawdzie liczę.

Coraz mniej między ludźmi więzi, życzliwości i umiejętności komunikowania się. 

Niemniej jednak życzę powodzenia, bo jest gdzie i o czy porozmawiać.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Może przy tej ciszy, która aż dzwoni w uszach, dodam kilka słów własnych refleksji/ przemyśleń...

   Od dłuższego czasu informuję  na TYM FORUM że trwają przygotowania do Kongresu Pszczelarskiego. Stosowne porozumienie w tej sprawie zostało podpisane między Zarządem Izby Rolniczej a osobą która deklaruje doprowadzić do zorganizowania Kongresu. Trwają konsultacje z potencjalnymi współorganizatorami.  Osoba która się TEGO podjęła na razie się z tym  nie afiszuje /przynajmniej  na tym portalu/  ale się temu nie dziwię jako że jak na razie NIKT z Polankowiczów  nie okazał zainteresowania tematem. /Co prawda miałem parę telefonów od zainteresowanych ale spoza Polanki./

   Zapewniam  że owa osoba jest części Polankowiczów  znana, ma dość obszerny dorobek w produkcji jak i w działalności w społeczności pszczelarskiej. 

  Poniekąd rozumiem takie postępowanie bo po cóż wieścić "urbi et orbi"  coś co nie interesuje potencjalnych zainteresowanych.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polanka wzięła się z forum.

Forum to dla Polanki powinna być rzecz święta. 

Forum Polanki to nie forum gdzie trzonem dyskusji jest to czy ramkę przesunąć w prawo czy w lewo tylko tematy związane z szerokorozumianą pszczelarską polityką i działaniami dla dobra badź szkody pszczelarzy. 

Tak było od zawsze. Komu to zaczęło przeszkadzać? Albo kto ma w tym interes by to niszczyć. 

Ambrozje sam tworzyłem razem z Bocianem i kolega Michałem z Oświęcimia (lata temu), do dzisiaj są tam moje grafiki, które robiłem jako kilkunastolatek.

Świętej już pamięci Bogdan nie założył Ambrozji jako forum konkurencyjnego dla  forum Polanki, do której zresztą należał. Stworzył miejsce do dyskusji na techniczne pszczelarskim tematy i tematy dotyczące hodowli pszczół. Takiego miejsca wtedy w sieci brakowało - forum zagajnik z pewnych względów upadało, było oparte też na wychodzącym z użycia silniku. 

Więc jeśli ktoś oczekuje miejsca bez rozmow politycznych to sam zachęcam i zapraszam do uczestnictwa w forum Ambrozja.

A od forum Polanki ręce precz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   Gdzież, ja nie w kawiarence  należy ogłosić że...

       Kapituła AKADEMII PSZCZELARSTWA I ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU  dokonała oceny i rozstrzygnęła o przyznaniu tytułu

                                                                       PSZCZELARZA   ROKU   w IX edycji  za rok 2023

                        Laureatką  Grand Prix  w kategorii pszczelarstwo towarowe została p. KATARZYNA MAZIEC

                                                                   w kategorii pszczelarstwo hobbystyczne p. ELŻBIETA WARCHOLAK

                                                                    w kategorii współpracy z rolnikiem PIOTR  CZAJKOWSKI

                                                                     w kategorii pszczelarstwo miejskie MARCIN SUDZIŃSKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, niech mnie nawet Idawid wywali z portalu / i tak nie ma co robić/ ale nie mogę się oprzeć politycznej refleksji dotyczącej ostatnich dni...

 Premier Tusk, w komentarzu po spotkaniu z prezydentem powiedział, że dyskutując o sprawach państwowych najwyższej wagi...

PREZYDENT SIĘ DO MNIE UŚMIECHNĄŁ..." i niech to będzie przejawem dobrych relacji między obydwoma politykami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Leszek

@ldawid nie demonem jestem a człowiekiem z krwi i kości. Nieobce mi ludzkie odruchy. Nikt strachać się nie winien będąc cnót wszelakich piewcą jakowoż ... człek nikczemny, winien mieć się na baczności.

Tak że @Ateno czyń swą powinność jak dotąd ... roztropnie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  W najbliższych dniach, w Lublinie odbędzie się spotkanie braci pszczelarskiej... z niejednego świecznika przedstawicieli.

   No cóż, bywalcom TEGO forum nikt NIC nie obwieścił... a szkoda, bo chyba by wypadało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Ktokolwiek wie /więcej ode mnie/ niech oświeci  większe gremium POLANKOWICZÓW  o czym ów areopag będzie radził/debatował... Chyba większość zżera ciekawość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   W dniu świątecznym  - 11. listopada - taki wierszyk Marii Konopnickiej...

    A jak ciebie kto zapyta

    Kto ty taki, skąd ty rodem?

    Mów, żeś z tego łanu żyta,

    żeś z tych łąk co pachną miodem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak zakończył się zjazd Zawodowych Pszczelarzy

z tego co wiem - z ogólną akceptacją stanu rzeczy w postaci sprowadzania miodu z ukrainy.

Zresztą sam zarząd praktykuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.10.2023 o 20:56, cayose napisał:

Polanka wzięła się z forum.

Forum to dla Polanki powinna być rzecz święta. 

Forum Polanki to nie forum gdzie trzonem dyskusji jest to czy ramkę przesunąć w prawo czy w lewo tylko tematy związane z szerokorozumianą pszczelarską polityką i działaniami dla dobra badź szkody pszczelarzy. 

 

15 godzin temu, pasiecznik napisał:

I tak zakończył się zjazd Zawodowych Pszczelarzy

z tego co wiem - z ogólną akceptacją stanu rzeczy w postaci sprowadzania miodu z ukrainy.

Zresztą sam zarząd praktykuje.

Ja naprawdę kibicuję Polance jako takiej ,jej członkom których miałem okazję poznać .

Ale czy Polanka nie ma Swoich spraw czy trzeba non stop patrzeć ,kontrolować co robią inne związki?

Czy fajnie by było gdyby na Ambrozji czy forum KZP  "babrano "się  w sprawach Polanki?

Czy naprawdę nikt nie zauważa "niestosowności " takiego zachowania?

Jeżeli jaki Polanka starujecie z jakimś projektem , jest to zgodne z moim osobistym przekonaniem ,popieram to,  

i np; innemu związkowi nic do tego..

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...