Skocz do zawartości
Guciu

Pszczelarze, czas na działanie! Wspólnie w strajku!

106 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

 Mamy już w kraju od lat konglomerat polsko - ukraiński: Pańkowski Bartnik Izjasław - Kasztelewicz Sądecki Bartnik Stróże. Może pozbawienie konglomeratu przywództwa miodowego jest rozwiązaniem problemów polskich pszczelarzy?. A może zaprosić do tańca pozostałych pszczelarzy z Polskiej Izby Miodu? Jeszcze nigdy w apihistorii tak liczni nie troszczyli się tak bardzo o tak nielicznych pszczelarzy. Myślę jednak, że PIM zadusi Mr Polbee, albo ten się opanuje i wstąpi w próg Izby.. I tu jest mój i Mr.Polbee problem: dwóch wprowadzających. §8 Statutu PIM.

Podjedz miodku od Huzara

To ci wacuś stanie zara.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, czarg napisał:

To nie są polskie marki. Jesteśmy dużym producentem części samochodowych z powodu durnych przepisów unijnych branża jest narażona na duże koszty związane ze zmiana profilu produkcji, np. producenci tłumików, kolektorów, filtrów wypadają z gry w elektrykach to niepotrzebne. W odróżnieniu od Ciebie nie tęsknię do samochodów elektrycznych, nie jestem przekonany co do bezemisyjności motoryzacji opartej na silnikach elektrycznych - 

 

 A ja mam samochód hybryda plug - in i  jeżdżę głównie na małych dystansach na prądzie  , do ogrzewania domu mam pompę ciepła i dom bardzo dobrze ocieplony , fotowoltaiki mam 20 kW oraz zwracam uwagę w sklepach co kupuję do jedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

    No i mamy propozycję od męża opatrznościowego, / dla polskich pszczelarzy/, jak uzdrowić to co jest do uzdrowienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr Polbee kilka lat temu gdy zaczynał działalność to na fb zapisał do grup pszczelarskich. Oferował tam miód w 25kg wiadrach po przystępnej cenie. Taką miał wtedy wizję odrodzenia polskiego pszczelarstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.03.2024 o 15:41, lech napisał:

 A ja mam samochód hybryda plug - in i  jeżdżę ...

To bardzo ładnie, wrzuć na forum parę fotek i opisz jak używasz swoją hybrydę do prac pasiecznych, ciągnięcia lawety itp., ale proszę nie w tym wątku, bo tutaj rozmawiamy o celowości przyłączenia się pszczelarzy do protestu rolników.

Nasi wczoraj jednak byli w Warszawie. 

"To jest zielony nieład.(...) łączymy się z rolnikam i(..) Jest takie  przyzwolenie rządu, miód może płynąć bez kontroli jakiejkolwiek" - mówi pszczelarz od 3 minuty filmu:

Tym razem pała, gaz i gumowa kulka go minęła, ale nie wszyscy mieli takie szczęście:

Czy tylko ja mam deja vu?  

Junakom w białych kaskach powinni puścić z głośników marsz: Chłopcy z Golędzinowa

 "Gaz-rurę weź, szeregi formuj zwarte, Gaz-rurę wznieś i naprzód idź, i bij,

Bo społeczeństwo jest dziś harde i uparte, Więc chłopom czas najwyższy przylać w ryj.

 Więc wolny szlak chłopcom z Golędzinowa,..  "

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę napisać ponownie, jeżeli w kawiarence pytli są problemy z odczytaniem posta. Nie popieram strajku, a ponieważ jestem członkiem zarządu nie rozumiem, jak można wypowiedzieć się w tej kwestii, że zarząd w całości go popiera. Nic tu skomplikowanego nie ma. Dyskusji na ten temat nie było. Decyzja jak zwykle zapadła gdzieś indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.02.2024 o 14:03, himek1 napisał:

jako członek zarządu SPP Polanka i jego skarbnik potwierdzam że nasza koleżanka  Ela Gustaw wiceprezes występuje w naszym imieniu, dyskutowaliśmy to w naszym gronie

popieramy działanie Eli i będziemy je wspierać

Miciuk Dariusz

członek zarządu, skarbnik SPP Polanka

No to mamy na forum dwugłos w sprawie poparcia strajku rolników przez SPP Polanka. 

Głos Pani vice prezes Agaty Świerczyńskiej jest przeciwny wcześniejszej wypowiedzi sekretarza Zarządu SPP Darka Miciuka, który napisał, że poparcie dla protestu wyraziła także P. Ela Gustaw też viceprezes Zarządu i że sprawa poparcia była wśród członków Zarządu dyskutowana.

Jesteście ciałem kolegialnym, więc różnice w opiniach między jego członkami wystepują naturalnie jak w każdej innej zbiorowości. Z tego co pamiętam ze swojej krótkiej pracy w zarządzie w przypadku głosów odrębnych nie miały one znaczenia wobec decyzji całego zarządu i raczej publicznie ujawniane nie były.

Dla nas uczestników forum istotne jest to czy została podjęta formalnie decyzja Zarządu SPP "Polanka" w sprawie poparcia protestu rolników i innych grup zawodowych w tym pszczelarzy, czy też nie. To chyba prosta informacja, która ostatecznie przetnie niedopowiedzenia i rodzące się różnego rodzaju domysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Warroza

Alternatywne stanowisko w sprawie udziału pszczelarzy w bieżących protestach rolniczych w związku z formą i hasłami obecnymi na protestach.

Zapraszamy do udziału. :)

https://warroza.pl.eu.org/poll?r=protesty

 

Ostrzeżenie moderatora: po skorzystaniu z powyższego linku kończy się  przewidziana regulaminem forum odpowiedzialność Polanki za administrowanie przekazywanymi danymi osobowymi uczestników ankiety i przechodzi w całości na użytkownika Warroza.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternatywne wobec prawdy obrazy protestu polskich rolników, fałaszywe przedstawienie formy protestu i używanych przez rolników haseł;

 Stanowisko rolniczej Solidarności z 13 marca br.:

„Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników  Indywidualnych „Solidarność” podtrzymuje żądania dotyczące wstrzymania wprowadzania tzw. „Zielonego Ładu”, którego naszym zdaniem, skutkiem będzie między innymi likwidacja rolnictwa rodzinnego, przemysłu i ogromnych kosztów dla gospodarstw domowych  w Polsce  i całej Unii Europejskiej.

W dalszym ciągu domagamy się  natychmiastowego wstrzymania niekontrolowanego importu płodów rolnych i artykułów spożywczych głównie z Ukrainy i Rosji, na teren Unii Europejskiej szczególnie Polski oraz przywrócenie ochrony unijnego rynku na zasadach obowiązujących przed napaścią Rosji na Ukrainę.

Bezcłowy import niszczy polskie rolnictwo, szczególnie towarowe gospodarstwa rodzinne. Nie wspiera potencjału obronnego Ukrainy, a jedynie przynosi krociowe zyski pochodzące z nieuczciwej konkurencji międzynarodowym korporacjom. Skutecznie niszczy również zrodzoną po wybuchu wojny przyjaźń między narodami polskim i ukraińskim.

Aktualna sytuacja rolnictwa w naszym kraju, będąca głównie efektem błędnej polityki Unii Europejskiej niezgodnej z dotychczasowymi zasadami Wspólnej Polityki Rolnej, wymaga zdecydowanych działań osłonowych, podobnych do działań podjętych w celu ratowania podmiotów gospodarczych przed skutkami Covid-19.

Domagamy się natychmiastowego wprowadzenia „tarczy wojennej w rolnictwie i jego otoczeniu”,  podtrzymującej żywotność ekonomiczną gospodarstw poszkodowanych w wyniku nieodpowiedzialnej polityki Unii Europejskiej i państwa polskiego po wybuchu wojny.

Szacujemy, że  wartość pomocy powinna wynosić ok. 15 mld euro, współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.”  napisał Przewodniczący Związku w przekazanym stanowisku.

https://solidarnoscri.pl/wniosek-nszz-ri-solidarnosc-o-tarcze-oslonowa-dla-rolnictwa-w-zwiazku-z-wojna-na-ukrainie/

Wszytko się zgadza wystarczy w miejsce słów "rolnictwo" wpisać "pszczelarstwo", a zamiast "płodów rolnych" "miodu i produkltów pszczelich" no i skorygować wartość pomocy. 

Zapraszam do solidarnego udziału w proteście😉

razem z pszczelarzami niemieckimi:

https://www.bienenjournal.de/news/meldungen/landwirte-und-imker-demonstrieren/

 "Pszczelarze zawodowi ostrzegają, że wiele przedsiębiorstw będzie musiało zostać zamkniętych w przyszłości"

https://www.bienenjournal.de/news/meldungen/proteste-gegen-honigimporte/

pszczelarzami francuskimi:

 

 

 

 

pszczelarzami greckimi:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zatrzymanie szaleństwa importu miodu upomnieli się europejscy rolnicy stowarzyszeni w organizacjach należących do Copa Cogeca:

COMM(24)00769                                                                                                                    

 

07.03.2024 r.

 

Wspólne oświadczenie

Eurodeputowani z Komisji INTA zawiedli unijnych producentów odrzucając potencjalne poprawki do autonomicznych środków handlowych (ATM) dla Ukrainy

Komisja INTA głosowała dzisiaj nad odnowieniem ATM dla Ukrainy. Mimo uzasadnionych obaw i protestów, eurodeputowani nie poparli nawet ograniczonych poprawek, które uczyniłyby z tej propozycji prawdziwy kompromis. Zaledwie kilka tygodni po tym jak wszystkie partie polityczne UE zabrały głos, aby dać wyraz uznania i wsparcia dla europejskiego rolnictwa, odbyło się głosowanie, którego wynik nie odzwierciedla prawdziwej troski o nasze rolnictwo!

Nigdy nie można kwestionować wsparcia dla Ukrainy, jednak od społeczności rolnej, zwłaszcza dotkniętych producentów wrażliwych sektorów zboża, cukru, drobiu, jaj i miodu*, wymaga się poniesienia nieproporcjonalnego obciążenia związanego z liberalizacją handlu. Komisja INTA nie wykazała żadnego poziomu zrozumienia ignorując poprawki przedstawione przez samych eurodeputowanych oraz nie proponując nawet korekty okresu referencyjnego.

Odnowienie ATM dla Ukrainy będzie miało ogromne konsekwencje, a także znaczenie strategiczne, o czym już wielokrotnie informowaliśmy przez ostatnie miesiące.

Eurodeputowani oraz partie polityczne nie powinny oczekiwać, że rolnicy zrozumieją, że ich obawy zostały zignorowane z powodów proceduralnych i czasowych. Chociaż Komisja Europejska z pewnością ponosi dodatkową odpowiedzialność za opublikowanie tego wniosku tak późno, gdy tegoroczny harmonogram był dobrze znany, nie ma usprawiedliwienia dla tak rażącego ignorowania obaw społeczności rolniczej, a także tych wyrażonych przez posłów do PE w COM AGRI.

Wszystkie oczy zwrócone są teraz na posłów do PE i ich działania podczas następnej sesji plenarnej w Strasburgu. Brak żadnych ostatecznych poprawek do wniosku byłby nie do przyjęcia. Z tego względu jeszcze raz wzywamy do okazania prawdziwego wsparcia i zrozumienia, które nie kończy się na słowach!

W imieniu następujących stowarzyszeń:

AVEC – Stowarzyszenie przetwórców drobiu i handlu drobiem w krajach UE

CEFS – Europejskie stowarzyszenie producentów cukru

CEPM – Europejska konfederacja producentów kukurydzy

CIBE – Międzynarodowa konfederacja europejskich plantatorów buraka

COPA-COGECA - Zjednoczony głos rolników i ich spółdzielni w Unii Europejskiej

EUWEP - Europejska unia hurtowników jaj, produktów jajecznych, drobiu i dziczyzny

https://copa-cogeca.eu/press-releases

------------------------------------

* podkreślenie i powiększenie moje

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.03.2024 o 17:19, Gość Warroza napisał:

Alternatywne stanowisko w sprawie udziału pszczelarzy w bieżących protestach rolniczych w związku z formą i hasłami obecnymi na protestach.

Sianie fermentu w tym czasie jest pracą na szkodę pszczelarzy , na Ambrozji ankietę usunąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację w tej pożałowania godnej niby to "bezstronnej ankiecie" made in Warroza - (widoczne są tam tylko głosy popierające, te przeciwne są niewidoczne ), jej autor nie tylko sieje ferment we wzajemnych stosunkach pomiędzy pszczelarzami a rolnikami, ale także bezpodstawnie i obraźliwie oskarża pszczelarzy uczestniczących w protestach o głoszenie haseł "mających wzbudzać szkodliwe emocje" (...) i dalej pogrubioną czcionką te hasła wylicza "1.Obecność szkodliwych i podburzających emocje społeczne haseł: "antyukraińskich (a nawet proputinowskich, czy prorosyjskich!), antyunijnych, ksenofobicznych i nacjonalistycznych".

-----------------------------------------------------------------------

Wracając do rolniczych protestów i reakcji na nie Europarlamentarzystów jest mały pozytyw:

"Na ostatnim posiedzeniu plenarnym PE "głosowano przeciwko opinii sprawozdawczyni Sandry Kalniete (PPE)*, którą komisja wcześniej zatwierdziła. Posłowie dodali zboża i miód** do wrażliwej listy produktów, w przypadku których uruchamiane będą automatyczne zabezpieczenia przed nadmiernym importem z Kijowa, gdy importowane ilości przekroczą średnią wielkość okresu referencyjnego 2021–2023."

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/wiesci-rolnicze/pozostale-wiesci-rolnicze/34442-parlament-europejski-proponuje-rozszerzenie-ograniczen-w-handlu-z-ukraina-zboza-i-miod-wlaczone-do-limitow-importowych

* PPE (franc. Parti Populaire Européen, PPE, ang. European People’s Party, EPP), EPL - europejska partia polityczna  w skład której wchodzą głównie partie proeuropejskie, chrześcijańsko-ludowe, liberalne i liberalno-konserwatywne. (Z Polski do PPE należą PO i PSL)

** powiększenie czcionki moje

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu widać alternatywne stanowisko wobec protestów. Oczywiście ten pan został zidentyfikowany. Obrońca konstytucji, demokracji, tęczowy bohater. To wczoraj a dziś rolnik jak widać pełną gębą. Chociaż my chłopy z dziada pradziada nie dajcie się ogłupić przez prowokatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.03.2024 o 21:15, czarg napisał:

"bezstronnej ankiecie" made in Warroza - (widoczne są tam tylko głosy popierające, te przeciwne są niewidoczne )

Nie prawda. Przeciwne głosy są widoczne. Co prawda jest tylko jeden - Twój.

2 godziny temu, Salezy napisał:

Obrońca konstytucji, demokracji, tęczowy bohater. To wczoraj a dziś rolnik jak widać pełną gębą.

Skąd takie wnioski? Może to "prawdziwy rolnik"? Z dziada pradziada?

Ten prowokator nie wypowiada się o konstytucji, demokracji i nie prezentuje "tęczowych"poglądów. Poza tym jego wypowiedź o policji odbieram jako sarkazm.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda pisana rozłącznie jest nieprawidłowa tak jak i Twój wniosek Janku. Ta dziwna "ankieta" rejestruje głosy z pewnym opóźnieniem - w czasie gdy pisałem inkryminowany przez Ciebie post głosy przeciwne nie były widoczne. Cóż to za ankieta, która poprzedzona jest przydługą zmanipulowaną argumentacją? Jeżeli miałaby mieć ona walor poznania opinii to powinna być prosto i jednoznacznie sformułowanymi pytaniami: 1.Jesteś za poparciem protestu rolników? 2. Jesteś przeciwko poparciu protestu rolników?  Tyle i tylko tyle. W poważnej ankiecie nie ma miejsca na pytania z ukrytą tezą, ani na uzasadnienia zawierające jawnie kłamliwe oskarżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, czarg napisał:

Nieprawda pisana rozłącznie jest nieprawidłowa tak jak i Twój wniosek Janku

To że napisałem "nie prawda" rozłącznie nie zmienia faktu, że skłamałeś.

Poza tym o jakim moim wniosku piszesz? Żadnego nie składałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę o tym, że nazywanie mnie kłamcą dlatego, że napisałem o "zmanipulowanej ankiecie" jest Twoim nieprawidłowym wnioskiem. Nie składałeś go, tylko wysnułeś nie znając całej sprawy. Powtarzam w momencie gdy pisałem posta nie były widoczne żadne głosy przeciwne. Jeżeli teraz ktoś odda głos przeciwny, czy będzie to oznaczało, że skłamałeś pisząc o tylko jednym głosie przeciwnym? Nie bądź chłopie śmieszny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, janek_sz napisał:

 

Skąd takie wnioski? Może to "prawdziwy rolnik"? Z dziada pradziada?

Ten prowokator nie wypowiada się o konstytucji, demokracji i nie prezentuje "tęczowych"poglądów. Poza tym jego wypowiedź o policji odbieram jako sarkazm.

 

Ten człowiek został zidentyfikowany, przejrzyj wpisy na Twitterze. Wielokrotnie w sposób publiczny manifestował swoje poglądy. Historia tego człowieka, to nie te kilkadziesiąt sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   A może by tak podzielić tytuł wątku na;

    PSZCZELARZE  CZAS NA DZIAŁANIE !  - potraktować jako wezwanie

     co do drugiej części - to najpierw ustalić o co pszczelarze / tylko pszczelarze!!!/   mają strajkować/demonstrować/protestować... Na razie wybija się jeden postulat - import...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, janek_sz napisał:

To że napisałem "nie prawda" rozłącznie nie zmienia faktu, że skłamałeś.

Poza tym o jakim moim wniosku piszesz? Żadnego nie składałem.

W kwestii wyjaśnienia. Wnioskowałem, aby w tej "ankiecie" pokazać też opinie negatywne dla jasności, że skoro można je wyrazić, nie powinno się również ich ukrywać. Tak więc rzeczywiście pojawiły się po wpisie czarga, że ich tam nie ma. 

Jakkolwiek popieram ten punkt widzenia, również nazwa "ankieta" rzeczywiście nie jest najszczęśliwsza. Bardziej widziałbym to jako sondowanie opinii osób, które nie są zwolennikami łączenia się pod wspólnymi hasłami, które wcale nie są takie wspólne, a przynajmniej właśnie nie dla wszystkich. 

A poza tym prawo do odmiennego punktu widzenia powinno być szanowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr_S napisał:

W kwestii wyjaśnienia...

Napisałeś Piotrze w kwestii wyjaśnienia:

"Jakkolwiek popieram ten punkt widzenia, również nazwa "ankieta" rzeczywiście nie jest najszczęśliwsza. Bardziej widziałbym to jako sondowanie opinii osób, które nie są zwolennikami łączenia się pod wspólnymi hasłami, które wcale nie są takie wspólne, a przynajmniej właśnie nie dla wszystkich."

Przeczytałem Twoją wypowiedź kilka razy, ale dziś jej zrozumieć nie dałem rady, jutro spróbuję jeszcze raz może mi się uda... i się odniosę, oczywiście szanując odmienny punkt widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sondowanie opinii osób, które nie są zwolennikami łaczenia się pod wspólnymi hasłami, które wcale nie są takie wspólne, a przynajmniej nie dla wszystkich, chyba się zakończyło. No i dobrze. Źle, że zabrakło przeprosin za pomawianie protestujących pszczelarzy o używanie haseł mających wzbudzać szkodliwe emocje.. etc.

Jutro kolejna kumulacja rolniczych protestów. Mapa 550 rolniczych blokad:

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1SQmDD1qFi6fTS8ZvbgxpKJEXZlwjs74&ll=52.26958354620725%2C24.07293536369009&z=7

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w jednym towarzystwie znalazł by się taki element. Każdy ma swojego wroga ,

Ujęcie mówi samo za siebie ,morze flag Polski  i zdjęcie  baneru które zrobił "przyjaciel" rolników z tvn .

To tak jakby na podstawie niektórych postów z tego forum oceniać całą  Polankę .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie bardzo ładnie dyskutujecie o aktualnym nastroju rojowym wśród rolników, pszczelarzy, myśliwych. Dopóki dyskusja jest o faktach i nie zawiera prymitywnej propagandy - OK. Baru, Twoja uwaga o "przyjacielach rolników z tvn" - autorach tego baneru wywołała u mnie refleksję że Polanka jest apolityczna i awyznaniowa. Mam nadzieję, ze nie przekroczycie w tej dyskusji pewnej subtelnej czerwonej kreski, a szczególnie Ty - mode Ambrozji błyśniesz przykładem, że można różnić się pięknie i zgodnie z duchem regulaminu Forum.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...