Skocz do zawartości

Pszczółka Agata

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  327
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Pszczółka Agata

 • Urodziny 28.06.1980

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Mazowsze
 • Zainteresowania
  ogrodnictwo, jeździectwo, zielarstwo
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak

Ostatnie wizyty

179 wyświetleń profilu
 1. Jest akcent opymistyczny. Otóż poszkodowany pszczelarz zaapelował o wsparcie i zebrał przez darowizny znacznie wiecej niż oczekiwał
 2. Ciekawa rzecz. Bo o ile pamiętam, a jeszcze ze mną całkiem nie najgorzej, to na konferencji Weterynaria dla pszczelarstwa itd. W Kielcach A. D. 2019, był taki pan, który opowiadał o glifosacie, był naukowcem i tłumaczył, że on jednak szkodzi. Pewnie i jemu zaszkodził, że tak z tym wyskoczył, nieprzymierzając, jak Filip z konopii...
 3. Nie wiem, to raczej nie będzie wątek optymistyczny... https://kontakt24.tvn24.pl/ktos-przyszedl-w-nocy-i-zniszczyl-pasieke-nie-sadze-zeby-bylo-co-zbierac,317084.html
 4. Aktualnie nie wystawiłam jeszcze docelowej beczki z wodą, tylko grzeję z buta do koleżanek z konewką gorącej wody. Koleżanki są niezmiernie punktualne. Wylatują między 12 a 13. Wlewam do poidełek ciepłą wodę i do następnego dnia starcza. W deszczu też latają na poidła. Zdumiewa mnie to, ale może przyzwyczajenie jest też drugą naturą pszczół.
 5. Ja mam dadanty, jak Bozia przykazała, korpus gniazdowy i nadstawki. Do gniazda zaglądam w sezonie jak najmniej. Duża ramka dla plennych pszczół daje większe szanse na zmagazynowanie bezpiecznego zapasu na wypadek załamania pogody. Nadstawki są nieduże. Jako kobiecie, poradzono mi lekką konstrukcję i dlatego mam ule poliuretanowe. Rada była dobra, przecież taka pełna nadstawka, może ważyć i tak ponad 25kg, a nie noszę po jednej ramce. Rodziny wywożę, co prawda stawiam na platformie wiosną, a zdejmuję jesienią, ale i tak warto oszczędzać plecy. Dla mnie, osoby z 4-letnim doświadczeniem, mankamentem był sposób wymiany ramek w gnieździe. Jest on prosty w ulach wielkopolskich, w dadancie trzeba pomyśleć. Ule mam 10-ramkowe, trochę są przyciasne, trudno zajrzeć do gniazda, gdy już jest 10 ramek. Można zrezygnować z ostatniej i wstawić cienki zatwór, wtedy jest łatwiej. Dennica wysoka z czterema pajączkami.
 6. Pozwolę sobie pięknie podziękować Ortodoksyjnemu feminizmowi mówię dziś kategoryczne nie!
 7. Pszczółka Agata

  DYFUZOR - stosowanie

  Nawet sam tymol przedostaje się do wosku i zmienia jego własciwości chemiczne.
 8. Pszczółka Agata

  KORONOWIRUS

  Tutaj to każdy musi sam sobie poddać pod rozwagę, czy ulegamy ogólnemu szalenstwu, czy też nie. Spotkanie się odbyło tydzień temu. Koleżanka Krysia doszła do wniosku, że jej status jest niepewny i wstrzymała się od dołączenia do grupy. Każdy sam ocenił swoje szanse. Wyściskaliśmy się i wycałowaliśmy do upadłego. Ale obowiazkowa dezynfekcja również się odbyła. Na razie nikt nie umarł. Czy spotkanie było ryzykowne, czas pokaże.
 9. Pszczółka Agata

  KORONOWIRUS

  Ze względu na ograniczone parcie na szkło, postaram się poszukać jakiegoś gotowca. Ale przyszło mi do głowy, że jeżeli by pani z Sanepidu przeszkoliła się u pana Michnika i vice versa, to myślę, że taka nietypowa współpraca zaowocowałaby dużą poprawą w kulejących dziedzinach i mam tu na myśli formułowanie poprawnych językowo i logicznie wypowiedzi ze strony pierwszej, a poziomu higieny osobistej ze strony drugiej.
 10. Pszczółka Agata

  KORONOWIRUS

  Jak wycierać elegancko nos czy jakie są najnowsze trendy jeśli chodzi o publiczne wystąpienia w okularach?
 11. Pszczółka Agata

  KORONOWIRUS

  No i dobrze, że miała te okulary, bo to nieco odwracało uwagę od stylistyki wypowiedzi.
 12. Pszczółka Agata

  KORONOWIRUS

  Ta dyskusja dotyczy, jak dla mnie, wbrew pozorom i tytułowi tematu, formy. W obu przypadkach forma jest po prostu żenująca.
 13. Pszczółka Agata

  Zagajnik

  Co się stało z Zagajnikiem? Mniej więcej do momentu ostatniej modrenizacji forum można było czytać. Przyznam, czytywałam w wolnych chwilach i dla wiedzy i dla rozrywki także. Ale wziął i zniknął? Gdzie się podział?
 14. Pszczółka Agata

  KORONOWIRUS

  Nie jestem pewna, czy ta pani na pewno go uniknęła
 15. Pszczółka Agata

  KORONOWIRUS

  O, i tu w tym temacie...
×
×
 • Dodaj nową pozycję...