Skocz do zawartości
robinhuud

Komu służy ARR / KOWR? - czego pszczelarz oczekuje od państwa

298 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie my mamy wspólne interesy z zawodowymi Kasztelewicza?

Jakie mamy z nimi wypracować wspólne stanowisko np w kwestii importu miodu czy oznaczeń na słoikach?

A czy wszystko dzieli zawodowców i pozostałych? Czy zawodowcy to inna kasta pszczelarzy, czy zasadnicza różnica tkwi w ilości posiadanych rodzin?  Moim zdaniem należy znaleźć wspólne problemy, przynależność organizacyjna nie powinna być linią podziału jako że jest to linia podziału występująca tylko wśród pszczelarzy. Rynek jest ten sam, środowisko przyrodnicze wspólne, choroby i szkodniki pszczół te same...

  Poznałem paru "zawodowców", zdarzają się  tam pszczelarze z kompleksem wyższości nad "pospólstwem" ale chyba większość podziela pogląd iż problemy są wspólne, no, może często tylko skala jest nieco większa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Nie uważam się za wyrocznię ani, że przyznanie komuś racji miałoby być jakimś wielkim problemem. W obliczu dobrych argumentów, trzeba po prostu ustępować, bo tu o cel chodzi a nie o to, kto ma rację.

 

Mamy dobrego prawnika, z dużym doświadczeniem. Szukajcie takich studentów. Tą metodą dałoby się w kilka miesięcy mieć dobry projekt. A poparciem dla Węgrów zajmę się za kilka dni. Wyjeżdżam jutro na tydzień.

Dziękuję koledze za te słowa i wyrozumiałość.

 

Pewnie bez kosztów się nie da.

Fajnie by było aby prawnik się wypowiedział. Jakie są możliwości takiego działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

W kwestii oznaczeń na słoikach, nie wszyscy zawodowi mają szansę korzystać z ukraińskich miodów dzięki "mętnej wodzie".

Tak , akurat.Hodowcy matek  .

 

Jakie my mamy wspólne interesy z zawodowymi Kasztelewicza?

Akcje Polanki zawsze przez nich sponsorowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

daro

Możesz rozszerzyć myśl. Bo nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

pszczoly-1.jpg

 

Skoro czytać nie potrafisz to dojdziesz po obrazkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy. Nie wiem, gdzie pismo obrazkowe studiował użytkownik "Daro". Według tego co ja odczytałem z przedstawionego obrazka, to wymienione tutaj firmy sponsorowały ten Rajd, a nie organizację "Polanka".  Tuż pod szybą samochodu, pokazane są loga organizacji biorących udział w Rajdzie. Natomiast na dole pokazani są sponsorzy.  Udział brało jak widać PZP, a wśród sponsorów Rajdu ich nie ma. Jakoś tego "Daro" nie zauważył. Natomiast wydedukował, że to Polanka była sponsorowana. A to darmozjady,nie???

Skąd u tego "Daro" tyle złośliwości wobec tej Polanki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

A kto tu pisał o sponsorowaniu Polanki ???

 

Akcje Polanki zawsze przez nich sponsorowane.

Na dole sponsorzy akcji na górze organizatorzy też  PZP .

Trasa rajdu  ?

http://spp-polanka.org/wp-content/uploads/2017/08/Program-Trasa-rajdu-29.08.2017-1.pdf

Do poczytania .

To co nie ma Polanka wspólnych interesów z zawodowcami ?

Pszczoły no  tak, byłbym zapomniał ! ?

Teraz już  zawodowi nie mieszają a węza najlepsza nie Ukraińska tylko nasz Polska ! Ta .

 

W kwestii oznaczeń na słoikach, nie wszyscy zawodowi mają szansę korzystać z ukraińskich miodów dzięki "mętnej wodzie".

Mi nie potrzebne poklepywanie po plecach i nie jestem złośliwy a po prostu piszę prawdę.

Nie jestem takim idiotą by pisać bez posiadania twardych dowodów po co to poklepywanie działaczy po plecach i jak są produkowane miody , węza. Fakt , przez mądrzejszych niż Ci z Kamiannej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A kto tu pisał o sponsorowaniu Polanki ???

 

  Daro

 

Akcje Polanki zawsze przez nich sponsorowane.

Proszę . Pamięć pana "Daro" nie trwa nawet doby. Nie ma pan już bliższej rodziny do której mógł by się "przyssać"??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może, zbyt zaczytałeś się w Panu Tadeuszu? :huh: :blink:    daro, myślę, że się nieco pogubiłeś, wiadomo po co był ten rajd. Chciałbyś się tłuc tymi gruchotami, przez całą Polskę? Ja na pewno nie.

...............................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Panie Karpacki - okulary.

Akcje , Polanka to już S.A. ?

 

Postaw zarzuty i pokaż te dowody. Bez tego to jedynie głupie podgryzanie.

Ja nie mam lokalu ,,Sowa i przyjaciele,,

Głupie podgryzanie  ?

Na jakiej podstawie twierdzisz -

 

W kwestii oznaczeń na słoikach, nie wszyscy zawodowi mają szansę korzystać z ukraińskich miodów dzięki "mętnej wodzie".

? Napisałem oprócz Hodowców Matek.

Mam kupić słoiki miodów sponsorów rajdu czy wystarczą zdjęcia z ich zawartością i naklejami?

Czy mam zdjęcie zmieścić świstaka co nakleja sreberka ?

Gdybym miał takowe złożył bym zawiadomienie.Po drodze z Węgier zachacz o Ukrainę i popytaj kto skupuje wosk na Ukrainie , jak mniemam odlewa świeczki paschalne.

Rajd w obronie pszczół na 9 dni 6 u Pszczelarzy Zawodowych .

Cejrowski  kiedyś powiedział że dżentelmen nie traktuje prostytutek jak damy , dżentelmen nie chodzi do burdelu.  Uczciwemu człowiekowi nie potrzebny adwokat on nie klepie się po plecach ze złodziejami. Choć dodam że o nikim tak nie sądzę , uważam że ludzie robią biznes  , uczciwy i legalny ale są dla nas KONKURENCJĄ niezbyt pożądaną.

Boddan - nie rozumiem idei odwiedzania wszystkich wielkich mieszaczy i czemu miało to służyć. Stalin miał określenie użyteczny idiota  , chyba nie muszę tego tłumaczyć.

 Nic się nie pogubiłem , poznałem naocznie i na własnym grzbiecie. No kurcze nie ABW i ustojstw różnorakich mi brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Karpacki - okulary.

Akcje , Polanka to już S.A. ?

 czy wystarczą zdjęcia z ich zawartością i naklejami?

.Po drodze z Węgier zachacz

 

Bez okularów widać, że z pamięcią coś nie tak. I także to, że o jakichś sponsorowanych "akcjach" też pisał tu tylko "Daro" . A okulary to przydały by mu się aby robił mniej błędów ortograficznych . Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie podgryzanie ?

Na jakiej podstawie twierdzisz -

?

A ty na jakiej podstawie snujesz swoje insynuacje? Był już kiedyś taki, co mnie łącznie ze ś.p. Robertem Kolasińskim oskarżał o współudział w fałszowaniu miodu w Ameryce. Albo zarzut + dowód albo jesteś zwolennikiem rzucania g. z nadzieją że coś się przylepi.

 

Jeśli masz coś nie do mnie a do kogoś innego, to napisz, skąd wiesz, że ja wiem to co ty i mam współudział w tym, co ty sobie wyobrażasz. Bo przecież nie chciałeś mi napisać ani jednego szczegółu w mailu, o którym obaj wiemy. Szansę miałeś. Kawa na ławę - kogo masz na myśli?

 

Czy czując się teraz pomawianym o coś, czego nie zrobiłem powinienem poprosić prokuraturę o pomoc w wyjaśnieniu natury pomówień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochany pszczelarzu ( czyt. Daro )

 

Zanim zaczniesz czegokolwiek oczekiwać od państwa czy też dociekać komu służy ARR i KOWR skończ  z kampanią negatywną tylko skup się na radykalnej i skutecznej walce z nieprawidłościami o ile istnieją ku temu przesłanki/dowody.

 

I...nie pisz , że niczego nie oczekujesz skoro zabierasz głos w temacie, o którym wątek .

 

Czas pojąć , że nikt nie będzie poważnie traktował środowiska, które wzajemnie się nie szanuje i dyskredytuje każdą próbę współpracy nawet jeśli idea jest wspólna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo TU trwa dyskusja na temat ziemi dla pszczelarzy. Temat trudny i ważny dla wielu pszczelarzy... 

Z nasłuchu  wiem iż trwa(?) dyskusja dla na temat zmian w spapranej ustawie o obrocie ziemią. W jak szerokim gronie trwa owa dyskusja - nie wiem ale obserwując inne "dyskusje" jest to grono "samych swoich" którzy wiedzą najlepiej jak uszczęśliwi "lud pracujący... a szczególnie ten niepracujący.

  Skoro trwa dyskusja to jest okazja by organizacje pszczelarskie włączyły się w temat. Nie sądzę by dostały zaproszenie ale jest parę ścieżek aby w tej dyskusji zaistnieć, a może i ugrać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

Cytat

 

W kwestii oznaczeń na słoikach, nie wszyscy zawodowi mają szansę korzystać z ukraińskich miodów dzięki "mętnej wodzie".

Tak , akurat.Hodowcy matek  .

Cytat

 

Jakie my mamy wspólne interesy z zawodowymi Kasztelewicza?

Akcje Polanki zawsze przez nich sponsorowane.

Panie Prezesie - nie prawda ? To proszę napisać. Proszę mnie nie porównywać do psychopaty. Stawiam zarzuty ? Stwierdziłem fakty naocznie pokazany dowód gdzie  napisani sponsorzy akcji.Jak rozumiem to ci co nie korzystają z kręcenia loda ? Zapytałem się czy pokazać słoiki z naklejkami.

Dla mnie mamy tak wspólne interesy jak facet hodujący świnkę wietnamską w domu do właściciela przemysłowej fermy świń. Jak się mylę to łatwiej by było  sprostować.

 

 

Czas pojąć , że nikt nie będzie poważnie traktował środowiska, które wzajemnie się nie szanuje i dyskredytuje każdą próbę współpracy nawet jeśli idea jest wspólna.

Kto tu kogo dyskredytuje ?

Wymaganie żeby świnia szanowała rzeźnika to wielka przesada. To latanie po Polsce maluchami to się nazywa współpraca ? W czym ? Idea  owszem wspólna pszczoły nie mają narodowości.

 

Zanim zaczniesz czegokolwiek oczekiwać od państwa czy też dociekać komu służy ARR i KOWR

Pierwsze napisałem komu służy i nikt tego nie podważył, 

Co więcej służy dobrze .

 

Po drugie oczekiwania mam jedne ale brzydkie słowo będzie więc nie napisze jakie.

Panie Karpacki -

 

A okulary to przydały by mu się aby robił mniej błędów ortograficznych

No cóż prostak ze mnie , nie wykształcony. Jednak nie będę musiał płakać publicznie  że mam 900 pln emerytury jak Pan. Jak się pracowało , jakie się płaciło składki tak się ma . Lepsze byki i pełna miska .

Ś.P. Panu Kolasińskiemu zawdzięczam zainteresowanie się tematem filtracji miodu .jak również kto piał nad perspektywami rozwoju tego.

 

 

skup się na radykalnej i skutecznej walce z nieprawidłościami o ile istnieją ku temu przesłanki/dowody

A cóż ja CBA? Robinem też nie jestem i nie będę pieprzył bez możliwości dowodów mogących iść do sądu. Wiedza nie zawsze jest poparta  twardymi dowodami .

P.S. Jak powstanie wszechświata. Zamiast mnie atakować personalnie można wytknąć moją nieprawdę . Po popisach bezkarnych robinhooda gadka o wzajemnym szacunku to tylko puste słowa. Ja wiem że chodziło o personalia a nie zasady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

pszczoly-1.jpg

 

Skoro czytać nie potrafisz to dojdziesz po obrazkach.

Temat rajdu szczytny.

I...? Bo dalej nie rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat rajdu szczytny.

I...? Bo dalej nie rozumiem?

Szanowny kolego. Zrozumieć o co chodzi panu "Daro" nie jest tak prosto. Po pierwsze trzeba wziąć pod uwagę, że nie jest on członkiem Polanki, i tak zawzięcie ją atakując , prawdopodobnie chce  sam siebie przekonać, że do takiej organizacji należeć nie warto. Jest to chyba ostatnia rzecz jaka jest mu do szczęścia potrzebna, bo wszystkie inne ma doskonale poukładane, a to co mu będzie potrzebne , zawsze można kupić za kilka dolarów. Nie wiem też dlaczego uparcie robi na naszym forum reklamę firmie "Łysoń" skoro mógł by Polance?  Nawet wybór tego żółtego "malucha" o tym świadczy, kiedy lepiej było by pokazać polankowy, który był prezentowany wszystkim obecnym w Mrągowie. Pytałem jednego z ,kolegów, czy nie wie dlaczego on tak postępuje, ale odpowiedział mi krótko że "te typy tak mają".

Pozdrawiam.55195585231409742485.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Jak zapłacę 80 pin będę cacy ? Czy  Pan mnie wywali lub nie przyjmie .

Co ma Polanka wspólnego z zawodowymi ? Takie było pytanie . Moja odpowiedź - sponsorowanie , nie Polanki a  imprez przez nią organizowanych. Jak coś ma więcej wspólnego to proszę napisać. Sponsorzy są i na Polankowym maluchu co za różnica toż to koledzy pszczelarze ( Łysoń) .

Zmieniło się zdanie co do mieszaczy ? Już są cacy ?

228709d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Daro mieszasz pojęcia.

 

Rajd jest pod tematem "Pszczoły przetrwają gdy kwiaty zapylaj".

 

Wszyscy co chcieli pod tematem się podpisali.

 

To nie ma nic wspólnego w logicznym rozumowaniu z mieszaczami miodów. Oni też mieli prawo się podpisać. 

A masz po to intelekt aby ziarno od plew przesiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze raz.

Co mamy wspólnego z Kasztelewiczem i jego kolegami ?

 

Przecież mamy rozbieżne interesy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy jeden wspólny. I Kasztelewicz i każdy z pszczelarzy chce sprzedać jak najwięcej miodu i jak najwięcej na tym zarobić. Wspólny mianownik miód i kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

No to jeszcze raz.

Co mamy wspólnego z Kasztelewiczem i jego kolegami ?

 

Przecież mamy rozbieżne interesy.

Jakie rozbieżne? Proszę punkt po punkcie.

Może jestem idiotą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...