Skocz do zawartości
pytla

Kawiarenka pytli

1390 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Przy pytlowej wirtualnej kawce technicznej. Troszkę nowożytnej apihistorii RP:
W sprawie importu spożywki z Ukrainy robi się na przedwiośniu 2023 szum. Polska Izba Miodu pierwsza dopada ministra rolnictwa prosząc w imieniu polskich pszczelarzy o nieblokowanie importu, czy bezcłowego kontyngentu. Kieruje się oczywiście jak zwykle autentyczną troską o polskiego konsumenta miodu. Po pszczelarzach z PIM apelują w marcu do ministra organizacje pszczelarzy. Za pszczelarzy uważają się na przykład uporczywie niektórzy pszczelarze zawodowi uwikłani rodzinnie w Polskiej Izbie Miodu. PZP uzurpując sobie prawo reprezentowania wszystkich pszczelarzy zrzeszonych i niezrzeszonych apeluje odcinając się w swym apelu od PIM. Po tym prezydent pszczelarzy robi angielskie wyjście z organizacji, która nabiera powietrza w płuca i władzę przejmuje drugi garnitur. Gminna wieść niesie, że gość na problemy z prawem . Z netu dowiaduję się, że PIM dociera jako pierwsza do eurokomisarza Wojciechowskiego lobbując swoje szczere pszczelarskie podejście do importu i znakowania miodu. Na koniec władza Polanki z resztkami z wiodącej organizacji polskich pszczelarzy do której nie należy już całe południe Polski zasiada z Judaszami przy okrągłym stole utrzymując mnie w ciemnocie. Na koniec po takich konsultacjach społecznych i dialogu społecznym pan minister podejmuje decyzje konsultując je ze swym wybitnym specjalistą od tej branży Panem Jackiem Parszewskim. Na koniec okazuje się, że robimy zadymę, bo problemu importu miodu z Ukrainy nie ma, a ja i władze PZP jesteśmy matołami i nie mamy wiedzy. Władze Polanki podejmują decyzję o wyniosłym milczeniu. Gdyby nie tradycyjnie niezastąpiony Tomasz Łysoń, byłbym ciemny jak tabaka w rogu. Dziękuję Panie Tomaszu!

Coś przegapiłem?


https://pzp.biz.pl/2023/05/25/apel-dotyczacy-importu-miodu/

https://demagog.org.pl/wypowiedzi/czy-ukrainski-miod-trafia-masowo-do-polski-sprawdzamy/

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie będziemy mieć pszczelarzy w przedstawicielstwie z krwi i kości ,tylko z ambicjami politycznymi ,dopóty będziemy traktowani jak politycy ,czyli jak osoby  .

 

Daliście się ponieść w Polance "wyższym przesłaniom" i to Was gubi , napisał ktoś że Polanka powstała by "być w polityce " nie w stricte pszczelarstwie , a polityka to  jest k.....  kochana osoba.

Najpierw by trzeba było mieć kogoś za plecami , ileś tysięcy pszczelarzy, a tu się mówi  "Kluby mamy Was  w poważaniu "🤫

KZP 1,5 tyś,  Polanka 1,5 tyś  już by był 3tyś .  a tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, robinhuud napisał:

PZP uzurpując sobie prawo reprezentowania wszystkich pszczelarzy ...

Panowie/Panie - mając na uwadze nieraz i w wypowiedziach swych szczytne cele, proszę jednak w nich ważyć słowa a przynajmniej ... rozumieć co się pisze 🤗 

Słowa jak elementy domu - nieumiejętnie użyte, mogą doprowadzić i do katastrofy 😉

17 godzin temu, robinhuud napisał:

Gminna wieść niesie ...

No i ten "Pudełek" 😁. To już doprawdy nie licuje. Albo jesteśmy poważni albo ... dziecinni. Wiem że to "kawiarenka" a w jako takiej i ... nagrywali kiedyś. Jednak zalecałbym poruszać się w sferze prawdy/twardych faktów a nie domniemań i konfabulacji. 

Ps. A słowa powyższe piszę nie jako Gospodarz tu czy mod a ... jako prosty bywalec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, ldawid napisał:

Panowie/Panie - mając na uwadze nieraz i w wypowiedziach swych szczytne cele, proszę jednak w nich ważyć słowa a przynajmniej ... rozumieć co się pisze 🤗 

Słowa jak elementy domu - nieumiejętnie użyte, mogą doprowadzić i do katastrofy 😉

No i ten "Pudełek" 😁. To już doprawdy nie licuje. Albo jesteśmy poważni albo ... dziecinni. Wiem że to "kawiarenka" a w jako takiej i ... nagrywali kiedyś. Jednak zalecałbym poruszać się w sferze prawdy/twardych faktów a nie domniemań i konfabulacji. 

Fakty są takie , że ogromna większość pszczelarzy jest przeciwna importowi miodu z Ukrainy do Polski oraz wolałaby zamiast dofinansowania do sprzętu itd gotówki jak to otrzymują rolnicy , a jak jest to wszyscy wiemy. Wiemy też kto reprezentuje pszczelarzy w rozmowach z Ministerstwem Rolnictwa i komu zawdzięczamy obecną sytuację pszczelarzy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Przyznam że niewiele zrozumiałem z wpisu baru - coś w rodzaju "jestem za a nawet przeciw..."

   No cóż, słabi nie mają racji... i to nie jest wymysł obowiązujący tylko w branży pszczelarskiej.   A jakąż to aktywność w sprawach zawodowych członkowie Polanki przejawiają pszczelarze na SWOIM PORTALU.   Czasem intuicja mi podpowiada /może zawodzi?/ że angażując się w zorganizowanie Kongresu działam przeciw interesom pszczelarzy skupionych w Polance /choć jakoś tolerowany???/.  Dowodów jest aż nadto - "cisza" nad tematem że aż w uszach dzwoni... Jeżeli "ktoś, coś..." to wątpliwości lub prześmiewczo...

    A później konstatacja; ...wiemy też kto reprezentuje pszczelarzy w rozmowach z Ministerstwem Rolnictwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Warroza
2 godziny temu, lech napisał:

Fakty są takie , że ogromna większość pszczelarzy jest przeciwna importowi miodu z Ukrainy do Polski oraz wolałaby zamiast dofinansowania do sprzętu itd gotówki jak to otrzymują rolnicy , a jak jest to wszyscy wiemy. Wiemy też kto reprezentuje pszczelarzy w rozmowach z Ministerstwem Rolnictwa i komu zawdzięczamy obecną sytuację pszczelarzy. 

Ale w sprawie importu sprzętu typu miodarki i leków to już jest jak najbardziej za. ;) Najlepiej jak najtaniej, czyli bez żadnych certyfikatów, ceł itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Warroza napisał:

Ale w sprawie importu sprzętu typu miodarki i leków to już jest jak najbardziej za. ;) Najlepiej jak najtaniej, czyli bez żadnych certyfikatów, ceł itd.

Wystarczy poszperać po internecie i znajdziesz zestawienie drogi kolego ile co kosztowało przed dotacjami a ile po. Dlaczego opłacało się kupować Apiwarol na ukrainie taniej niż w Pl po refundacji?? Sławetny artykuł Jaronia spowodował nagły wzrost cen gdyż ktoś został podstawiony pod ścianą. Do miodarki certyfikat?? Na co na blachę?? Niektórzy kontrolujący w ramach sb lub rhd wymagają certyfikatu na to że słoiki które pszczelarz kupuje są przeznaczone do kontaktu ze spożywką - kilka takich historii mam jeszcze w zapasie. Więc nie idźmy w stronę papierologii. Cło jest pobierane na granicy żeby ochronić producentów - a tych jeszcze kilku się ostało. Więc najlepszym rozwiązaniem byłby brak dotacji - porównaj ceny uli poliuretanowych kilku producentów i wyciąg wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   Był/jest taki fajny film  gdzie mister Czechowicz miał laboratorium gdzie sprawdzał zawartość "cukru w cukrze" ... Oczywiście takie laboratorium miało "głęboko uzasadniony sens ekonomiczny"...  

  A może jeszcze inaczej - " w tym szaleństwie jest metoda",  metoda na interes.

     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ldawid napisał:

Panowie/Panie - mając na uwadze nieraz i w wypowiedziach swych szczytne cele, proszę jednak w nich ważyć słowa a przynajmniej ... rozumieć co się pisze 🤗 

Słowa jak elementy domu - nieumiejętnie użyte, mogą doprowadzić i do katastrofy 😉

No i ten "Pudełek" 😁. To już doprawdy nie licuje. Albo jesteśmy poważni albo ... dziecinni. Wiem że to "kawiarenka" a w jako takiej i ... nagrywali kiedyś. Jednak zalecałbym poruszać się w sferze prawdy/twardych faktów a nie domniemań i konfabulacji. 

Ps. A słowa powyższe piszę nie jako Gospodarz tu czy mod a ... jako prosty bywalec.

I jako prostemu bywalcowi Tobie doradzę, że jako taki jak już usiadłeś przy stoliku - ogranicz się do dyskusji w wątku, a nie pouczaj starego chłopa. Nie jesteś prostym bywalcem, bo nie jesteś członkiem Polanki i powinieneś mieć wprowadzającego do kawiarenki. W kawiarence prezentowane jest nie oficjalne stanowisko zarządu Polanki, a dyskutujemy sobie w swoim gronie. Kibic z dala się .... przygląda. Przeczytałeś link z oficjalnej strony PZP? Tam bardzo wyraźnie Tadeusz Dylon (podpisał pimo) powołuje się na uzgodnienia z innymi organizacjami, ale dobry zwyczaj dyplomatyczny wymaga na papierze nie gemby, ale stempli i podpisów. Co do pudelkowania, to na razie jako dźentelmen mam związane ręce, ale wiedz, że jestem w posiadaniu oficjalnej informacji wewnętrznej PZP o powodach "rezygnacji" prezydenta tej organizacji. Nie chciałbym by taka osoba reprezentowała mnie przed ministrem - przynajmniej do czasu aż prokurator i sąd nie zakończą sprawy, ponieważ jest to antyreprezentacja polskiego pszczelarstwa.  Podobnie jak nie chciałem, by reprezentował mnie poprzednik - przemytnik kumafosu. Wtedy jednak prokurator i sąd nie stanęli moim zdaniem na wysokości zadania, ale załatwił to prowizorycznie połczyński zjazd. Podobny zjazd planowany jest w PZP na marzec 2024. Może wpuści w polskie pszczelarstwo trochę swieżego powietrza, albo wybierze kolejną kontrowersyjną osobę do reprezentowania mnie wbrew mojej woli.😏🥴😦

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, robinhuud napisał:

... nie pouczaj starego chłopa ...

Nie pochlebiaj sobie zanadto - że wyrażę się w konwencji zaprezentowanej wyżej - jak to mówią ... nie z każdym brudzia piłem i może dobrze :D:P

Do merituma po pierwsze:

3 godziny temu, robinhuud napisał:

... nie jesteś członkiem Polanki i powinieneś mieć wprowadzającego do kawiarenki...

Nigdzie taki wymóg nie jest wyartykułowany a zwłaszcza ... w pierwszym założycielskim poście co więcej:

- "kawiarenka" jest faktycznie ogólnie dostępną, dla każdego użytkownika

- do "kawiarenki" ma dostęp czynny(umożliwiający publikację), każdy zarejestrowany na Forum użytkownik

- w "kawiarence" wypowiada się wielu "nie członków Polanki", którzy nie zostali "wprowadzeni" do tej Szanownej Świątyni

Mając na uwadze powyższe poraz kolejny na Tym Forum - wytykam Panu konfabulację.

I w Pańskiej działalności publicystycznej tu, głównie o to kopie kruszę. 

Dalej - pomijając jaskrawe powszechnie znane uprzedzenia emanujące z Pana, wobec kierownictwa PZP obecnego i kilku wcześniejszych, to wydawanie publicznie osądów

3 godziny temu, robinhuud napisał:

Nie chciałbym by taka osoba reprezentowała mnie przed ministrem - przynajmniej do czasu aż prokurator i sąd nie zakończą sprawy

wobec osób nie skazanych prawomocnym wyrokiem - o ich winie a przynajmniej o domniemaniu winy(zgodnie z art. 42 ust. 3 Konstytucji podpierając się  art. 5 § 1 k.p.k.- jest prawnie i po ludzku ... niedopuszczalne. I o takie podejście Pańskie do innego człowieka, też będę kopie kruszył. Jako legalista i będąc kiedyś zawodowo związany z prawem - nie mogę obojętnie przejść wobec niegodziwości. 

A cicho siedzieć nie będę, kiedy będę miał coś do powiedzenia nawet do "starego  chłopa", kiedy ten odlatuje.

3 godziny temu, robinhuud napisał:

Kibic z dala się .... przygląda.

Ja też nie wszystkie rozumy zjadłem ale staram się, przynajmniej otoczenia nie ranić.

Na koniec jak Szefowa zapodała a nie koniecznie, jakby szanowny Pan sobie życzył i tu forsował

W dniu 15.10.2015 o 20:42, pytla napisał:

Tu dyskusja może być niekoniecznie uporządkowana według ustanowionych reguł, bo jak widać te biorą "w łeb" ale za to owocna we wnioski mające wartość dla tych którzy chcieliby się czegoś dowiedzieć od konkretnych stałych bywalców. 

Pozdrawiam ... Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonałeś mnie Leszku - skruszony odszczekuję i przepraszam po zrozumieniu swego błędu, przygnieciony ciężarem popełnionego bezeceństwa..


Nie jest prawdą jakoby do Zarządu PZP wpłynęło z Prokuratury zawiadomienie o wszczęciu dochodzenia w sprawie niekorzystnego rozporządzenia majątkiem PZP i wprowadzenie w błąd osoby odpowiedzialnej za prowadzenie księgowości i wypłaceniu nienależnego wynagrodzenia za nadgodziny Prezydenta PZP...  To mi się tylko przyśniło w brzydkim śnie.


Tadeusz Dylon - to duma polskiego ruchu pszczelarskiego. To wzór wielkiego przywódcy, bohaterskiego bojownika i genialnego organizatora pszczelarstwa. To kontynuator najpiękniejszych polskich tradycji pszczelarskich. To wspaniała postać apidziałacza związanego na śmierć i życie z ideą i walką o etos polskiego i światowego pszczelarstwa oraz kodeks najwyższych standardów etyki pszczelarskiej. To uosobienie wykutego w walce braterstwa wszystkich polskich pszczelarzy ze wszystkich organizacji pszczelarskich. To symbol internacjonalizmu pszczelarskiego przepojonego płomiennym patriotyzmem, żarem poświęcenia i potężną wolą czynu w walce o zjednoczenie polskiego pszczelarstwa, idee Apislavii i Apimondii.
Uczmy się czcić i naśladować Tadeusza Dylona.
Pozdrawiam ... Wiktor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, robinhuud napisał:

Przekonałeś mnie Leszku - skruszony odszczekuję i przepraszam po zrozumieniu swego błędu, przygnieciony ciężarem popełnionego bezeceństwa

Można trywializować, można nachalnie udawać niezrozumienie, można celowo pomijać lub uwypuklać fakty. Zależy to od samopoczucia przekazującego. A mi wcale nie chodzi o konkretnego człowieka ... skreślonego przez Pana. Mi chodzi o uporczywe łamanie przez Pana przyjętych zasad, na co kilkukrotnie na tym Forum wskazywałem. Nie wszystkie metody prowadzą do celu ... zbożnego. Amen.

Pozdrawiam ... Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Panie Dawid, idź se Pan moralizuj i nauczaj na reszcie tego forum - masz duży obszar, pobanuj trochę ludzi i Ci ulży. 

 

Panie Baru,

za taką wypowiedź czas samemu siebie skrytykować za niestosowność

18 godzin temu, baru napisał:

Dopóki nie będziemy mieć pszczelarzy w przedstawicielstwie z krwi i kości ,tylko z ambicjami politycznymi ,dopóty będziemy traktowani jak politycy ,czyli jak osoby  .

 

Daliście się ponieść w Polance "wyższym przesłaniom" i to Was gubi , napisał ktoś że Polanka powstała by "być w polityce " nie w stricte pszczelarstwie , a polityka to  jest k.....  kochana osoba.

Najpierw by trzeba było mieć kogoś za plecami , ileś tysięcy pszczelarzy, a tu się mówi  "Kluby mamy Was  w poważaniu "🤫

KZP 1,5 tyś,  Polanka 1,5 tyś  już by był 3tyś .  a tak ?

W dniu 12.11.2023 o 20:20, baru napisał:

 

Czy naprawdę nikt nie zauważa "niestosowności " takiego zachowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Przypomina mi się stary dowcip...

   Jakiś sfrustrowany obywatel modli się; Panie Boże daj abym wygrał w Lotto....

    Głos z nieba -  a grasz???

    Tak odczytuję ciągłe narzekanie i  modły o zmiany na lepsze(?) przy praktycznie totalnej bierności środowiska  pszczelarzy.  Aktywność wykazują natomiast ci którzy działają w otulinie tej profesji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Atena napisał:

Tak odczytuję ciągłe narzekanie i  modły o zmiany na lepsze(?) przy praktycznie totalnej bierności środowiska  pszczelarzy.  Aktywność wykazują natomiast ci którzy działają w otulinie tej profesji.

Tu się zgodzę z Ateną. Nawet moja organizacja jakość przycichła ale się nie dziwię, skoro na proste pismo od ponad 8 miesięcy brak jest odpowiedzi.... To może zniechęcać do działania. 

Z nastaniem nowej perspektywy dotyczącej pszczelarstwa będzie członków  w organizacjach pszczelarskich coraz mnie. I znaczenie tychże organizacji stanie się marginalne. Pszczelarzy już rozegrano. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

     Nic tylko się upić...

      Widzę jakim prorokiem był poeta pisząc;  "...wśród wielu przyjaciół, psy zająca zjadły..."

       Niech każdy dopisze swoją interpretację do tych słów wieszcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na niestabilną sytuację na portalu /jak również w kraju/ zdecydowałem udać się na dłuższy "urlop"  na SAN ESCOBAR.

Jako że okres przedświąteczny, a nie wiem kiedy wrócę,  życzę wszystkim bywalcom zdrowia oraz aby im się im spełniało to czego mi życzą.

  Atena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Atena napisał:

Ze względu na niestabilną sytuację na portalu /jak również w kraju/ zdecydowałem udać się na dłuższy "urlop"  na SAN ESCOBAR.

Jako że okres przedświąteczny, a nie wiem kiedy wrócę,  życzę wszystkim bywalcom zdrowia oraz aby im się im spełniało to czego mi życzą.

  Atena

Z wzajemnością wszystkiego co najlepsze - szkoda że to forum umiera 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, cayose napisał:

Wiwat pułkownik! Wiwat Robin!

 

Ja w kwestii formalnej do nowego Moderatora, bo nie wiem, czy "boki zrywać", czy to tak na serio wybrzmiało w expose🤔

Cyt.liczę na was

Naoglądałeś się transmisji z Sejmu i myślisz, że będziemy/nie będziemy takimi fujarami jak ci tam co nie dają rady nie tylko z trybunałem?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę na Was - w znaczeniu, że nie będziecie mi przysparzać problemów i trosk. Że każdy grzecznie poproszony rozrabiaka sam poprawi swój ewentualnie niestosowny wpis. Że forum będzie z mojego punktu widzenia bezobsługowym. Jako administrator będę starał się być niewidocznym. Ale wiecie, dyscyplina musi być! U mnie trzeba tyrać!...Chociaż forum bez przypraw i pieprzu oraz humoru jest nudne. Spróbuję złapać odpowiedni dla inteligentnych użytkowników balans . Jak ktoś będzie miał coś do mnie - meldować dyskretnie poprzez "powiadomienie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze w kwestii zmian moderatora.

Czy naprawdę trudno zrozumieć co się kryje pod enigmatycznym sformułowaniem " z przyczyn obiektywnych".

Zawsze będę stała na stanowisku ,że pszczelarz to nie byle kto. Podkreślam PSZCZELARZ

Nie wszystkich , którzy uzurpują sobie  prawo bycia nim to dotyczy.

I nie wynika to bynajmniej z braku definicji tylko z braku etyki. Niemniej jednak zakładając Stowarzyszenie mieliśmy ambicje przywrócenia temu zawodowi dawnej rangi i znaczenia. Mam nadzieję, że ten duch nie zaginął. Przestańcie zatem specjaliści wszelkiej maści  w tym m.innymi  od moderacji, od lustracji, informatyki, psychologii itp. przeszkadzać chociażby w zwyczajnej komunikacji, bo ta przede wszystkim podupadła na Forum.

Są rzeczy ważne i ważniejsze. Chcecie się bliżej z tematem zapoznać to proponuję zamiast nękać Forum oglądać transmisję z obrad Sejmu.

Tam już jest wystarczajacy cyrk i odwracanie uwagi od tego co istotne i ważne dla nas .

Każdy ma  szansę na dobre wywiązanie się z zadania, którego się podjął. Także nowy moderator i Kolega warroza, który swoją myślę,  że poniekąd dzięki Polance otrzymał. Skupcie się zatem na swojej działce i przestańcie ustawiać  to okrojone już nawet ze złudzeń forum na swoją modłę.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...