Skocz do zawartości

GEMBARA.PL

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    58
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

  • Przynależność
    TAK
  • Zgoda
    Tak

Ostatnie wizyty

543 wyświetleń profilu
  1. Dziękuję za sadzonki wierzby. Towar wysokiej jakości w cenie poniżej kosztów produkcji. Gratis (figa) na razie w donicy szybko rośnie. Serdeczne dzięki. Czesław Gembara Gospodarstwo Pszczelarskie OTOWO koło Lusowa w WIelkopolsce
  2. GEMBARA.PL

    Poznań przyjazny pszczołom

    Ciekawe,bo na terenie Ścisłego Miasta Poznania jest zakaz stawiania pasiek. Uchwała rady miejskiej. Kolega w tym rejonie ma pasiekę 15-to pniową w własnym ogrodzie,i osiąga wydajność w sezonie ok.60kg.z ula. O takim zbiorze ja tylko mogę pomarzyć.Pszczoły są zdrowe.Nie ma strat zimowych.
  3. GEMBARA.PL

    Przypomnienie

    Na jaki adres odesłać książkę leczenia zwierząt.?
  4. GEMBARA.PL

    ULmonitor

    Technologia bardziej zaawansowana elektronicznie od Arduino,Malinki i podobnych.. Zminiaturyzowana i niezawodna,nie wymagająca znajomości języków programowania i bieżącej obsługi. W czujnikach baterię wymieniamy co 3 lata. Możemy podłączyć dowolną ilość czujników. Cena aktualnie jeszcze nie sprecyzowana,ale na Polankę będą przygotowane.
  5. GEMBARA.PL

    ULmonitor

    Nie inwazyjna metoda kontroli wnętrza uli. Umożliwia kontrolę temperatury i wilgotności w ulu,a także sterowanie temperaturą. Szerzej przedstawię informacje na spotkaniu w Puławach. Aktualnie opiszę jedną z możliwości systemu. Poziom B Praca na poziomie B możliwa jest z telefonem działającym pod kontrolą systemu Android i posiadającym funkcję NFC. Możliwa jest wtedy obserwacja i rejestracja parametrów pobieranych z uli jak i póżniejsza ich archiwizacja na serwerze konsoli ULmonitor. Każdy rejestrator zapisuje parametry w swojej pamięci i podczas odczytu za pomocą NFC przekazuje do telefonu.Dan wraz z wykresami można przeglądać bezpośrednio na wyświetlaczu telefonu lub zapisywać raport jako plik w formacie PDF. Użytkownik może także ręcznie telefonem przekazać wszystkie parametry przez internet na serwer konsoli ULmonitor. Możliwość przesyłania danych poprzez NFC do telefonu mają wszystkie typy rejestratorów. Rejestratory radiowe różnią się tylko tym,że umożliwiają przekaz danych także drogą radiową.Chcąc w przyszłości korzystać z pracy automatycznej na poziomach A i A1,lub z dodatkowym odbiornikiem danych na poziomie A2,należy wybrać rejestratory radiowe RF,które mają jeszcze dodatkową zaletę,można je umieszczać w dowolnych miejscach ula.Jeśli mamy zamiar pracować tylko przy pomocy telefonu na poziomach B i B1,wtedy wystarczą rejestratory NFC. W tym przypadku rejestratory należy umieścić w ulach tak,aby była możliwość pobrania z nich danych poprzez NFC bez ingerencji w gniazdo.Dobrym miejscem jest środkowy pajączek na powałce pod daszkiem.Odczyt można zrobić zdejmując daszek i przykładając na chwilę telefon do rejestratora.są też rejestratory z sondą.Sondę umieszcza się w dowolnym miejscu wewnątrz ula,a zabezpieczony rejestrator na zewnątrz.Chcąc zrobić odczyt,wystarczy podejść do ula i zbliżyć na chwilę telefon do rejestratora.Rejestratory mają fabrycznie rozpoczęty okres i zapisują pomiary domyślnie co 10 minut.
  6. 07.08.2017 znalazłem rójkę z znaczną ilością trutni. Po osadzeniu w ulu,natychmiast zaczęły pobierać syrop.
  7. GEMBARA.PL

    Czy jest rozwiazanie?

    -Wg mnie, tylko świadomy klient dokonując wyboru jest w stanie wpłynąć na to co się dzieje.- stwierdza jjb moim zdaniem świadomość osiąga klient studiując reklamówkę supermarketu,i stąd doskonale orientuje się w miodach. Nasze,wymierające,rozczłonkowane środowisko,staje się coraz większą egzotyką.Możemy pozostawać w samozadowoleniu, bo MY to sobie damy radę,ale klienci stopniowo odpadną.Sprawa Uroczyska pokazała nasze miejsce w świadomości klienta,a nie dodam,ze i w świadomości pszczelarzy.Większość z nas wykorzystała okazję żeby siedzieć cicho..
  8. GEMBARA.PL

    Ciekawa inicjatywa

    .... i zachodzi słoneczko ...............
  9. GEMBARA.PL

    Ciekawa inicjatywa

    Pszczoły to są owady społeczne,i wszystkie pracują ku wspólnemu celowi. Pszczelarze,jak widać, to w znacznej mierze przemądrzałe samolubne bubki,śmiem sądzić,że z zawiści naplują innym do zupy.
  10. GEMBARA.PL

    Ciekawa inicjatywa

    daro! defetyzmu nasiałeś dużo jak na tak zimną wiosnę.Może i wyrosną wątpliwości. głosuj.
  11. GEMBARA.PL

    Rójka

    To powiedz mi,ile razy mama odymić APIVAROLEM aby zasłużyć na miano odpowiedzialnego,i wyjaśnij mi dlaczego inne rodziny zareagowały pozytywnie.
  12. GEMBARA.PL

    Rójka

    Jakiej rasy pszczoły? Nie wiem,ale w tej rodzinie odparowało tylko 5ml kwasu mrówkowego z podanych 70ml. W pozostałych rodzinach odparowało w tym czasie po 70ml. Wszystkie rodziny mają czerw w różnym stadium rozwoju,spacerują trutnie,i ani jednego matecznika.
  13. GEMBARA.PL

    Rójka

    Rodzina z której wyszedł rój nie ma czerwiu,obsiada na czaro 6 ramek,ma 4 ładne,wygryzione mateczniki z cichej wymiany. Zebrany rój przystąpił dynamicznie do pracy.3,5 ramki na czarno
  14. GEMBARA.PL

    Ciekawa inicjatywa

    Daro! Syn to nie kumoterstwo,ale obowiązek! Murarka,a w moim gospodarstwie pszczelarskim jest kilkanaście rodzai dzikich pszczół.Maleńkie i duże,szare i kolorowe,ale mało kto wie,że istnieją inne pszczoły niż te co mamy w ulach.Ty w samozadowoleniu o tym wiesz. Jeżeli wydają pieniądze na na inne,dla nas nie istotne projekty,to dlaczego nie mamy wesprzeć projektu nam najbliższego. Oddaję głos!
  15. GEMBARA.PL

    Rójka

    Dzisiaj tj.28.04.2017 o 8,30 zebrałem pierwszą rójkę. Temperatura +3 Przez cały tydzień podobnie,W ciągu dnia nie przekraczała 11 st.. Pszczołom niczego nie brakowało,pokarm był,miejsca dosyć. Rozejrzyjcie się czy u was nie wiszą i marzną.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...