Skocz do zawartości

GEMBARA.PL

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  63
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak

Ostatnie wizyty

628 wyświetleń profilu
 1. To nadal nas nienawidzą ? Problemem jest zielony ład. 5-tka dla zwierząt, dobrostan zwierząt i władnych., a dla nas chłód i głód. Zagwozdką są maski. Za Tuska kara za maski, za Kaczyńskiego kara za brak maski. Dzisiaj każdy ma prawo nosić maskę lub nie nosić. Szanuję uczucia religijne nie pozwalające na naruszanie spokoju zmarłych i dlatego nie można dokonywać ekshumacji, a poza tym po co to komu? Krew się lała w Podolu, krew się leje na Palestynie , Wszystko to na zimno, bez nienawiści, bo przestrzeń życiowa dla naszych, a Niemcy się zbroją.
 2. Najsprawniejsza nacja w świecie to banderowcy., hebrajczykom co nieco jeszcze brakuje. Do pobicia: 30.000 dzieci, 20.000 kobiet, 10.000 mężczyzn w ciągu jednego tygodnia, w jednym województwie, a tych województw objętych działaniem było 7 Jakie są szanse , że będzie nowy rekord?
 3. -O jej wiarygodności przekonamy się niebawem, bo nastepny tydzień zaczyna się już od jutra.- To Unia ma pieniądze? Protesty na drogach i ulicach niewiele znaczą, a są uciążliwe dla społeczeństwa - wyborców. Sejm, Senat , Rząd to ciała zbiorowe, każdy z jego członków jest za, ale cóż ,większość chce inaczej. Ja nie ponoszę żądnych konsekwencji, Ja tylko byłem zobligowany. A gdyby tak, protestujący przenieśli się pod domy i mieszkania posłów, europosłów, senatorów i ministrów, to wtedy to by dotyczyło ich osobiście. Osobista byłaby nie tylko wypłata ale i świadomość odpowiedzialności każdego z osobna, a na ulicach i drogach byłoby normalnie
 4. Jeżeli mamy jako tako naświetlony temat mandatów (poselskich!), to teraz pytanie: czy ci Panowie nie powinni odpowiadać za śmierć tysięcy ludzi pozbawionych dostępu do leczenia, za nachalną propagandę szczepionkową, za ogłupianie narodu pandemią, za maski i mandaty, za zaszczepienie naiwnych preparatem eksperymentalnym w nowych technologiach (Premier Kopacz jednak miała jaja), za miliardowe koszty i straty. Na razie tylko tyle.
 5. TRÓJ PODZIAŁ WŁADZY tak chyba jest w Polsce. Posła nie wybiera nikt inny jak wyborcy, i tylko oni mogą go pozbawić mandatu, czyli ich reprezentacji. Co do sprawy karnej, to mogą odbyć wyrok po skończonej kadencji, lub brać udział w pracach Sejmu-Senatu w ramach przepustek celowych. Decyzja w rękach mandatariusza.
 6. Dziękuję za sadzonki wierzby. Towar wysokiej jakości w cenie poniżej kosztów produkcji. Gratis (figa) na razie w donicy szybko rośnie. Serdeczne dzięki. Czesław Gembara Gospodarstwo Pszczelarskie OTOWO koło Lusowa w WIelkopolsce
 7. GEMBARA.PL

  Poznań przyjazny pszczołom

  Ciekawe,bo na terenie Ścisłego Miasta Poznania jest zakaz stawiania pasiek. Uchwała rady miejskiej. Kolega w tym rejonie ma pasiekę 15-to pniową w własnym ogrodzie,i osiąga wydajność w sezonie ok.60kg.z ula. O takim zbiorze ja tylko mogę pomarzyć.Pszczoły są zdrowe.Nie ma strat zimowych.
 8. GEMBARA.PL

  Przypomnienie

  Na jaki adres odesłać książkę leczenia zwierząt.?
 9. GEMBARA.PL

  ULmonitor

  Technologia bardziej zaawansowana elektronicznie od Arduino,Malinki i podobnych.. Zminiaturyzowana i niezawodna,nie wymagająca znajomości języków programowania i bieżącej obsługi. W czujnikach baterię wymieniamy co 3 lata. Możemy podłączyć dowolną ilość czujników. Cena aktualnie jeszcze nie sprecyzowana,ale na Polankę będą przygotowane.
 10. GEMBARA.PL

  ULmonitor

  Nie inwazyjna metoda kontroli wnętrza uli. Umożliwia kontrolę temperatury i wilgotności w ulu,a także sterowanie temperaturą. Szerzej przedstawię informacje na spotkaniu w Puławach. Aktualnie opiszę jedną z możliwości systemu. Poziom B Praca na poziomie B możliwa jest z telefonem działającym pod kontrolą systemu Android i posiadającym funkcję NFC. Możliwa jest wtedy obserwacja i rejestracja parametrów pobieranych z uli jak i póżniejsza ich archiwizacja na serwerze konsoli ULmonitor. Każdy rejestrator zapisuje parametry w swojej pamięci i podczas odczytu za pomocą NFC przekazuje do telefonu.Dan wraz z wykresami można przeglądać bezpośrednio na wyświetlaczu telefonu lub zapisywać raport jako plik w formacie PDF. Użytkownik może także ręcznie telefonem przekazać wszystkie parametry przez internet na serwer konsoli ULmonitor. Możliwość przesyłania danych poprzez NFC do telefonu mają wszystkie typy rejestratorów. Rejestratory radiowe różnią się tylko tym,że umożliwiają przekaz danych także drogą radiową.Chcąc w przyszłości korzystać z pracy automatycznej na poziomach A i A1,lub z dodatkowym odbiornikiem danych na poziomie A2,należy wybrać rejestratory radiowe RF,które mają jeszcze dodatkową zaletę,można je umieszczać w dowolnych miejscach ula.Jeśli mamy zamiar pracować tylko przy pomocy telefonu na poziomach B i B1,wtedy wystarczą rejestratory NFC. W tym przypadku rejestratory należy umieścić w ulach tak,aby była możliwość pobrania z nich danych poprzez NFC bez ingerencji w gniazdo.Dobrym miejscem jest środkowy pajączek na powałce pod daszkiem.Odczyt można zrobić zdejmując daszek i przykładając na chwilę telefon do rejestratora.są też rejestratory z sondą.Sondę umieszcza się w dowolnym miejscu wewnątrz ula,a zabezpieczony rejestrator na zewnątrz.Chcąc zrobić odczyt,wystarczy podejść do ula i zbliżyć na chwilę telefon do rejestratora.Rejestratory mają fabrycznie rozpoczęty okres i zapisują pomiary domyślnie co 10 minut.
 11. 07.08.2017 znalazłem rójkę z znaczną ilością trutni. Po osadzeniu w ulu,natychmiast zaczęły pobierać syrop.
 12. GEMBARA.PL

  Czy jest rozwiazanie?

  -Wg mnie, tylko świadomy klient dokonując wyboru jest w stanie wpłynąć na to co się dzieje.- stwierdza jjb moim zdaniem świadomość osiąga klient studiując reklamówkę supermarketu,i stąd doskonale orientuje się w miodach. Nasze,wymierające,rozczłonkowane środowisko,staje się coraz większą egzotyką.Możemy pozostawać w samozadowoleniu, bo MY to sobie damy radę,ale klienci stopniowo odpadną.Sprawa Uroczyska pokazała nasze miejsce w świadomości klienta,a nie dodam,ze i w świadomości pszczelarzy.Większość z nas wykorzystała okazję żeby siedzieć cicho..
 13. GEMBARA.PL

  Ciekawa inicjatywa

  .... i zachodzi słoneczko ...............
 14. GEMBARA.PL

  Ciekawa inicjatywa

  Pszczoły to są owady społeczne,i wszystkie pracują ku wspólnemu celowi. Pszczelarze,jak widać, to w znacznej mierze przemądrzałe samolubne bubki,śmiem sądzić,że z zawiści naplują innym do zupy.
 15. GEMBARA.PL

  Ciekawa inicjatywa

  daro! defetyzmu nasiałeś dużo jak na tak zimną wiosnę.Może i wyrosną wątpliwości. głosuj.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...