Skocz do zawartości

Bocian

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  120
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Bocian

 1. Obrzydliwe to jest to co Pan pisze. Jakim prawem śmie Pan mnie osoby po studiach obrażać. Byłoby miło gdybym napisał iż jest Pan śmieć. Bez odbioru.
 2. Bocian

  Sprzedaż bezpośrednia a podatek

  Szanowny Panie bez paniki!!!!! Nic Pan nie musi. Spokojnie to Pan pracuje na rzecz Społeczeństwa (środowiska), a Ono w swojej roztropności postanowiło nie nakładać na Pana żadnych ciężarów. Tyle powinno wystarczyć. Ale jak zwykle są szczegóły które to Społeczeństwo sobie postanowiło zastrzec. Co by Pan nie postanowił być przedsiębiorcą mającym 1000 uli a wtedy trzeba płacić. Do rzeczy jest Pan z mocy prawa zwolniony z płacenia podatku ale musi pan prowadzić ewidencję sprzedanego miodu. To brzmi bardzo eufemistycznie ale wystarczy zeszyt 16to kartkowy na którym Pan napisze ewidencja sprzedaży. Na pierwszej stronie na górze "2020 rok" Pozycja 1 sprzedałem Roch kowalski 10 słoików za 200 zł' pozycja 2 i tak dalej wszystko jak mówi młodzież w temacie
 3. Bocian

  A tymczasem w PZP...

  Święte słowa w ŚWIĘTY DZIEŃ.
 4. Bocian

  Podpis umów cyfrowo

  Proszę zapytać lepiej dlaczego Związki nie podpisują i rozliczają cyfrowo umów z KOWR. W ubiegłym roku już KOWR takie umowy/rozliczenia akceptował i rozliczał. JEDYNIE TRZEBA MIEĆ PODPIS KWALIFIKOWANY.
 5. Bocian

  MON 810

  Proszę o pomoc. Czy to dobrze czy źle. Bo już przestałem rozumieć. Bijemy pianę bo tak lubimy czy........?. Dlatego proszę o pomoc. Ja stypendysta ZUS nie ogarniam.
 6. by toczyć koło na około
 7. Bocian

  KOWR-SZKOLENIA-PATOLOGIA?

  Zasad podstawowa wiemy o czym mówimy. Przepraszam miało być: Zasada podstawowa wiemy o czym mówimy.
 8. Bocian

  KOWR-SZKOLENIA-PATOLOGIA?

  A świstak siedzi i zawija. Ja zapytałem wprost o rolę KOWR. Może jako stypendysta ZUS nie "ogarniam" ale może to pora powiedzieć dość. Dość plucia, że wszystkiemu są winni ci okropni prezesi i KOWR. Jak chcesz szanowny Panie to zostań prezesem tej złej organizacji. Zapraszam Wskażę moją i parę sąsiednich gdzie czekamy na swoich następców. Serdecznie zapraszam. Pokaż że jesteś lepszy. Chciałem bronić niesłusznym zarzutom pod adresem KOWR, bo to nie Oni, a Ministerstwo (oni są tylko wykonawcą), a skończyło się na obronie wielokrotnie opluwanych prezesów. Od dawna miałem taki zamiar, ale brak mi było śmiałości powiedzieć dość. Znam wielu (bardzo wielu) z nich to bardzo bardzo, bardzo dobry ludzie (jeśli to jeszcze coś znaczy) i brak mojej zgody na ich obrażanie. Proszę bardzo mówić którzy to ci źli. A od reszty to proszę z daleka. Kto jak nie Oni póki co ciągną nasze pszczelarstwo. Wbrew pozorom kto trzyma grupę ponad 50 tysięcy naszych pszczelarzy w jako takiej formie. Oczywiste marzenie i ja chciałbym aby było w lepiej. Ale mamy to co mamy. Może też potrzeba zadać pytanie, a kto się stawił pod ministerstwem w czasie protestów przeciwko neonikotynowcom. Proszę o listę, ja tam byłem. Może też porozmawiamy o tym co można było załatwić dla pszczelarzy tu i teraz, a jakoś zabrakło chętnych. Jak trzeba to jestem gotowy na dalszą wymianę argumentów. Zasad podstawowa wiemy o czym mówimy.
 9. Bocian

  KOWR-SZKOLENIA-PATOLOGIA?

  A czy będzie to duży kłopot jak poproszę o odpowiedź na pytanie do czego KOWR jest powołany? Ani nie jestem pracownikiem KOWR ani nie muszę stawać w jego obronie. Ale akceptować niezasadnych opinii moim zdaniem nie wolno.
 10. Bocian

  KOWR-SZKOLENIA-PATOLOGIA?

  Przepraszam, ale nie można zgodzić się z powyższą argumentacją o wolności stowarzyszania. Każdy może należeć do ilu chce organizacji i stowarzyszeń. I to jest poza dyskusją. Ale w zgłoszeniach do KOWR trzeba wybrać jedną organizację z której się zgłaszam. Środki KOWR dzieli na organizacje w/g liczby rodzin posiadanych przez członków tej organizacji. A z tego prosty wniosek: zgłoszenie się w kilku organizacjach tych samych pszczelarzy z tymi samymi rodzinami zakłóca cały system. Podział środków pomiędzy organizacje odbywa się na niewiarygodnych danych. To na przykład może tłumaczyć dlaczego dane KOWR co do liczby rodzin pszczelich są mało wiarygodne (choć lepsze od wszystkich innych). Z powyższego nie wynika że można w różnych organizacjach ubiegać się o refundację. To już wcześniej KOWR zaczoł pilnować.
 11. Bocian

  A tymczasem w PZP...

  Pogmerałem w pamięci i podpowiem: było coś w tej sprawie zgłoszone ze strony LW tyle ze nie wiem czy GLW czy WLW. Wiem że natychmiast podniesiono sprawę: na jakich zasadach w oparciu o jakie prawo i tak dalej. Nie jestem pewien ale było pismo w tej sprawie ze strony PZP. Ale czy był i jaki dalszy ciąg tej sprawy to nie wiem. Trzeba zapytać na Świętokrzyskiej o szczegóły (tylko kogo).
 12. Bocian

  A tymczasem w PZP...

  W tej sprawie powinien wypowiedzieć się ówczesny Prezydent PZP. Ale i bez Jego wypowiedzi pewne jest jedno: ściema z tą propozycją wskazania kandydatów na rzeczoznawców. Dowód nie wprost. Jeśli by tak było to musiałby wiedzieć o tym (nawet nieoficjalnie) Prezes Zawodowców, Polanki, Śląskiego i mogli zgłosić swoich. A skoro pięć lat cisza to co? Nie to abym bronił PZP (mają swoje za uszami) ale w tej sprawie to nie tak.
 13. Bocian

  A tymczasem w PZP...

  Błąd KOWR nie dzieli na liczbę osób ale na liczbę rodzin pszczelich. To bardzo zmienia całe wcześniejsze wywody. Pszczelarze jak i rodziny pszczele są policzalne więc liczba a nie ilość.
 14. Bocian

  Potęga palinologii.

  A propos #8, moja akacja okazała się być miodem jeżynowym w tym roku Przepraszam, mam zawsze kłopot z cytowaniem. To nie tak. "Moja akacja" pewno jest akacją a pewno nie jest miodem jeżynowym. Sztuka czytania analiz pyłkowych wymaga (oj bardzo wymaga) dogłębnej wiedzy. Z życzeniami sukcesów na drodze zgłębiania tajników wiedzy palinologii
 15. Bocian

  Potęga palinologii.

  Użytkownik 211 postów LokalizacjaMazowsze Napisano wczoraj, 19:48 A propos #8, moja akacja okazała się być miodem jeżynowym w tym roku
 16. Witam, Niestety mogę potwierdzić "się nie da". Choćby z bardzo prostego powodu - odpowiedzialności cywilnej. Żartując dasz komuś słoik miodu a On dostanie "rozwolnienia" i chce iść do sądu to może pozwać osobę fizyczną. A zgodnie z prawem osoba nie jest w dwu osobach. z pozdrowieniami
 17. Bocian

  brak woszczyny w ulu

  Jak skończę strajkować, a w zasadzie wspierać strajk to chętnie odpowiem. Jak ja wspieram i uczę adeptów pszczelarstwa w tej trudnej drodze. Proszę mi wierzyć mam w tym duże doświadczenie. Nieskromnie to już kilkanaście osób które już samodzielnie prowadzą pasiekę o których mówię wyszły z pod mojej reki. I wiem jedno dadzą radę. Nie ma problemu będzie Pan jedną więcej. Ja naprawdę jestem życzliwy choć twardy nauczyciel. Zmuszam uczniów do myślenia, a nie łykania wiedzy jak pelikan. z pozdrowieniami
 18. Bocian

  brak woszczyny w ulu

  Panie Marku, chętnie bym pana pouczył podstaw pszczelarstwa, ale tak się składa jestem w sporze zbiorowym. Muszę się powstrzymać do zakończenia strajku. Ale mamy czas. Strajk się kiedyś skończy. Wiedza ma o to do siebie KTOŚ KOMUŚ musi ją przekazać. Cierpliwości. Jak nie my to kto będzie niósł kaganek wiedzy. Jak bym wpadł w sidła megalomani: jak nie My to Kto. z pozdrowieniami.
 19. Bocian

  Rodzina bez matki

  Tak wychowają. Tylko będzie to niepełnowartościowa matka. Trzeba pamiętać temperatura ma tu podstawowe znaczenie. Dlatego matki wychowane w czasie intensywnych zbiorów akacji są słabe. Pszczoły intensywnie wentylują co skutkuje silnymi wahaniami temperatury.
 20. Szanowny Panie, po pierwsze sugeruję zapoznać się z wątkiem Nowa perspektywa finansowa #126 na tym forum, i jakie było zainteresowanie, po drugie a na jakiej podstawie doszedł pan do wniosku o przewinie prezesów wojewódzkich? Znam kilku z nich i mam inne zdanie. Dopuszczam że błędne dlatego pytam. A może to im akurat na pszczołach zależy. To raczej mamy dziś kłopot z brakiem chętnych a nie z nadmiarem. po trzecie rozmawiając o rodzajach-formach wsparcia dla pszczelarstwa może by zacząć od wyjaśnienia podstawy prawnej czyli źródeł finansowania. Łatwiej wtedy zrozumieć dlaczego jest tak jak jest. Przejście na dopłaty do rodziny pszczelej wymaga stworzenia stosownej regulacji prawnej i określenie źródeł finansowania. po czwarte ja też bym wolał dopłatę do ula. Ale decyduje ten co daje. Jak mi się nie podoba to mogę nie brać. po piąte jako gość na tym forum przepraszam za szczerość i dosadność.
 21. Bocian

  Nowa perspektywa finansowa

  Moim skromnym zdaniem droga do dopłat bezpośrednich do ula wiedzie przez Brukselę. Z posiadanej wiedzy jest tam klimat do zmian. Lepiej to ująć konstatacją: klimat do zajęcia się głównie pszczołą a nie rynkiem miodu. Ale co tam moje zdanie. A ono jest proste: DYREKTYWA PSZCZELA (OWADZIA). Prawo unijne i na tej bazie walczymy o swoje. Na marginesie droga: zapłata za zapylanie rzepaku to droga donikąd. Jak plantator chce zapłacić to niech płaci. Jak nie to nie. Jego sprawa. Jak dojdzie do wniosku że mu to się opłaca to zapłaci. A jak nie to nie.
 22. Bocian

  Nowa perspektywa finansowa

  Szanowni Państwo ten wątek dotyczy: Nowa perspektywa finansowa.Wycieczki zostawcie do innych, a tu popiszmy o meritum. Ja mam jedną uwagę-prośbę. Może ktoś wie lub trafił na takie dokumenty: Jakie uwagi zgłosiła KE do realizacji dotychczasowych KPWP. To pozwoli wiedzieć co legło u podstaw zmian w nowym KPWP. Czy są to propozycje nasze rodzime (ministerstwa i ich doradców) czy też propozycje-wymogi KE. Taka wiedza bardzo ułatwi konsultację proponowanego KPWP na następne lata.
 23. Bocian

  Nowa perspektywa finansowa

  Polecam http://www.zwiazekpszczelarski.pl/projekt-krajowy-program-wsparcia-pszczelarstwa?_mid=PTDqBqThXlE= Miłej lektury
 24. Bocian

  KPWP 2018 / 2019

  Proszę sprawdzić jaki macie kod pocztowy KOWR. Ja mam 01-2017. ot kłopot. I co tu zrobić. Już podpisane odesłałem. Na kopiach ksero zauważyłem.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...