Skocz do zawartości

Bocian

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  240
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Bocian

 1. Święte słowa też doszedłem do tych samych wniosków i rozwiązań. Jedynie zrobiłem sobie ze styroduru własne ulki. Z rameczkami wysokości 1/2 wlp. Przy łączeniu ulików wieszam rameczki w korpusie 1/2 wlp.
 2. A ja po staremu siedzę i myślę: Wchodząc w dyskusję z "kimś" z konieczności zmuszasz się do zniżenia do jego poziomu. Dla mnie to szkoda czasu. Takie przepychanki nic nie dają. Jeśli ktoś nie ogarnia aluzji, to co mam powiedzieć jak Naczelnik: "spieprzaj dziadu". Miłego dnia Panie Atena.
 3. Bocian

  Kącik majsterkowicza.

  To mi PAN zaimponował. Pełen szacun.
 4. Bocian

  Kącik majsterkowicza.

  Ciekawość mnie zżera.🦢
 5. Jedyne co może przyjść na myśl to przypowieść o świni wpuszczonej do domu.
 6. Bocian

  Sny pszczelarek i pszczelarzy

  A co będzie jak się zroją? Czy mam spokojnie patrzeć jak wiszą na gałęzi, a może skropić "wodą święconą". A może tak po prostu krzyżyk na drogę i PA PA.
 7. Bocian

  Sny pszczelarek i pszczelarzy

  Tak sobie siedzę pod ulem i myślę: to co pszczoły do października będą trzymać trutnie w ulu?
 8. Bocian

  Polska literatura pszczelarska

  Jak na niedzielny poranek wystarczy. Cały dzień już na wesoło. Kto by potrafił mnie tak ubawić swym bełkotem, no kto? Jak tylko Horn poinformuje o swoim członkostwie w organizacji "Zwolnieni z myślenia" to znaczy: znalazł swoje miejsce. 🤪
 9. Bocian

  Polska literatura pszczelarska

  Jak ktoś myśli że ma monopol na mądrość to jest w błędzie. Wiele osób poza wiedzą praktyczną ma dostęp i potrafi znaleźć i przeczytać ze zrozumieniem. Choć to ostatnie czasami szczególnie zarozumiałych zawodzi. No to mamy: W sumie 24 dokumenty cytowane 766 razy (h-index 12) Lata 2012-21 13 dokumentów, cytowanych 359 razy Współpraca: Jego tematy: w tym najliczniejszym jest 370 pod względem liczby dokumentów Jego dzieła i ich cytowalnosc: Ma kilka prac które można uznać za przełomowe (lub istotne) w swoim dorobku wg liczby cytowan -> pow 30 Są też tacy "spece" że potrafią znaleźć nie "gorsze" autorytety. 😀😆
 10. Bocian

  Polska literatura pszczelarska

  Znajomy pytał czy Kopernik był POLAKIEM? Udzieliłem wiążącej odpowiedzi: NIE BYŁ KOBIETĄ😜🤓
 11. Bocian

  Woskomat WAXO

  Pan Bocian jeśli łaska. Proszę bardzo jestem pszczelarzem do ubiegłego roku posiadałem ponad dwieście rodzin. Obecnie z powodu przejścia zawału mam trochę ponad setkę. Wykształcenie wyższe techniczne, jeszcze z czasów zdawania egzaminów wstępnych na uczelnie. Jako że pszczelarstwo jest wiedzą praktyczną, a nie teoretyczną wypracowałem swój wskaźnik określający stopień doświadczenia pszczelarskiego: Suma liczby przezimowanych rodzin w kolejnych latach prowadzenia pasieki. Aktualnie mój wskaźnik grubo przekroczył cztery i dobiega do pięciu tysięcy. Jeśli potrzeba to mogę jeszcze długo o moim doświadczeniu pszczelarskim i moim udziale w działalności organizacji pszczelarskich. Nadmienię posiadam też sporą wiedzę i doświadczenie w zakresie ewaluacji nauki tak krajowej jak i zagranicznej. Oceny dorobku naukowego ludzi nauki. Odradzam wchodzenia ze mną na to pole. A teraz dla rozrywki:
 12. Bocian

  Woskomat WAXO

  Napisano Poniedziałek o 08:51 Żegnamy bez żalu. W temacie WAXO: Ponawiam pożegnanie.
 13. Bocian

  Sny pszczelarek i pszczelarzy

  Najważniejsze kasa musi się zgadzać. Najpierw ograniczymy do minimum populację robali. Jeszcze komuś przyjdzie do głowy żeby to paskudztwo jeść. Następnie zrobimy program odbudowy pogłowia robali i będziemy klawo. Ile Pań Urszul i Panów Jacków będzie miało pracy. Jak bardzo okażą się ważni i niezbędni. Ile kasy UE popłynie? A ile sukcesów można będzie odtrąbić. Szukam miejsca koło Radomia zawsze to bliżej do Afryki.
 14. Bocian

  Polska literatura pszczelarska

  Żegnamy bez żalu.
 15. Bocian

  Polska literatura pszczelarska

  Ja tak po prostu: "cymbalistów było wielu, ale żaden nie śmiał zagrać przy Jankielu" co tu pisać, kiedyś się mówiło: Geniusz nie więcej Eu-geniusz.
 16. Ano też tak że już ponad 150 ukraińskich rolników wraz z ciągnikami odleciało w "siną dal" na minach.
 17. Ja też: bardzo, bardzo przepraszam wszystkich pszczelarzy i konsumentów miodu za to że przyłożyłem rękę do odejścia Tadeusza Pierwszego. Obiecuję poprawę i proszę o wybaczenie.
 18. Bocian

  Polska literatura pszczelarska

  Jedyne co mi przychodzi na myśl: tak jak w powiedzeniu: jak się dzielą profesorowie? na zwyczajnych, nadzwyczajnych i nienadzwyczajnych. I tu w miejsce profesorów można podstawić dowolnie wybraną grupę/profesje. Choć czasami trudno tak prosto podstawić bo mi czasami wychodzi: normalni, nienormalni i pierdolnięci.
 19. Bocian

  Sny pszczelarek i pszczelarzy

  Ogólnie sytuacja w NASZYM pszczelarstwie jest zła, ze wskazaniem na bardzo zła. Co więc nam pozostaje: demonstrować w obronie pszczelarzy i pszczół. Wodzu nasz prowadź:
 20. Bocian

  Sny pszczelarek i pszczelarzy

  a już myślałem że występ z tamburynem to mistrzostwo świata a jednak nie:
 21. Chce dopytać: czy czarnowidzami są też ci co przewidywali totalna klapę tegorocznych programów wsparcia pszczelarstwa. Bo mnie się wydaje: od samego początku takie przygotowanie, jak i wdrażanie tegorocznych projektów to delikatnie mówiąc jedna wielka porażka. Czy w kwietniu ubiegłego roku było wiadome że w tym roku będzie program program wsparcia pszczelarstwa czy też nie. Oczywiście było wiadomo. Młynarski śpiewał: "co by tu jeszcze Panowie spieprzyć". A teraz co pszczelarze winni.
 22. Bocian

  Hipokryzja pszczelarzy

  Aby nie być gołosłownym twierdząc, że Pan Tadeusz miesza bądź nie rozumie o czym mówi pierwszy przykład: Chloranfenikol i miód z Chin. To sprawa sprzed kilkunastu lat. A było to tak w miodzie z Chin znaleziono ten antybiotyk. Miód zutylizowano. Czy całą partię nikt nie wie. Przeprowadzono śledztwo. Na żadnym etapie prowadzenia pasiek i pozyskiwania miodu nie używa się Chloranfenikolu. To skąd w miodzie. Otóż okazało się, przygotowując miód do wysyłki do Europy opakowania (beczki na miód) poddano myciu środkami dezynfekującymi. A jednym ze składników środka myjącego był właśnie Chloranfenikol. Pozostałości po środku myjącym przedostały się do miodu. Chloranfenikol praktycznie nie podlega rozkładowi więc przy dzisiejszych metodach badawczych wykrycie go w miodzie nie stanowiło problemu. Zmieniono skład środka myjącego i problem ustał. Nie to żebym był zwolennikiem importowania miodu z Chin, ale twierdzenie że miód z Chin to trucizna to gruba przesada. O drugim przykładzie kolor miodu, a jego jakość/prozdrowotność napiszę. Kilkanaście lat temu ta problematyka stanęła na Konferencji w Puławach. W kontekście miodu Manuka. Zasygnalizuję kolor miodu do prozdrowotności ma się nijak.
 23. Bocian

  Hipokryzja pszczelarzy

  Po latach nic się nie zmieniło. Jeśli ktoś chciałby bardziej ośmieszyć środowisko pszczelarzy to Tadeusz zrobi to najlepiej. Niedościgniony wzór. Wszystko ze wszystkim mu biednemu się pomieszało. W moich czasach studenckich często parafrazując mówiliśmy: „debili było wielu, ale żaden nie śmiał zagrać przy …..” Ostatecznie pozostało mi zawołać: Tadeusz na ministra rolnictwa.
 24. Bocian

  Sny pszczelarek i pszczelarzy

  A mnie się śniła wielka demonstracja pszczelarzy. Jak zobaczyłem na czele Janusza Kowalskiego i Jacka Parszewskiego z transparentem „NIE ODDAMY POLSKIEGO PSZCZELARSTWA W NIEMIECKIE RĘCE” to się obudziłem. I sam już nie wiem: czy się bać, czy strach się bać. Jak Sejm podejmie uchwałę o obronie polskiego pszczelarstwa to się nareszcie uspokoję. Tylko spać mi nie pozwala wątpliwość czy najpierw wypowiedzą się uchwałą w sprawie obrony polskich krów czy pszczół.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...