Skocz do zawartości

Zdjęcie

Forum Polanki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#21 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1558 postów

Napisano 20 styczeń 2019 - 15:49

Mi chodzi o oficjalne dokumenty .

Polanka organizacja pszczelarzy ma się zajmować zadaniami ministerstw ?

jakichś planowanych przez ministerstwo celowych działań np.

Cóż nie odkrywasz Ameryki tylko brak kasy. Powinny być 2 pule jedna  dla wszystkich i druga na budowę gospodarki pasiecznej . Mi tam w niczym nie pomogą ale jak leżą pieniądze grzech się nie schylić. :D

Jak nie KOWR ?  - http://www.kowr.gov....ow-pszczelich

Skoro wspierają to do końca z przelewem włącznie .

#22 Piotr_S

Piotr_S
  • Moderator
  • 1014 postów
  • Lokalizacjakoło Radomia

Napisano 21 styczeń 2019 - 07:32

Mi chodzi o oficjalne dokumenty .

Jak nie KOWR ?  - http://www.kowr.gov....ow-pszczelich

Skoro wspierają to do końca z przelewem włącznie .

Po pierwsze, przelewy robi ARIMR. KOWR zarządza całością, ale jeśli agencja rządowa przejmie rozliczenia z pszczelarzami, będzie to ARIMR.

Po drugie - we wszystkich oficjalnych dokumentach też. Za każdym razem w takiej czy innej formie, ale zawsze, jeśli chodzi o jakiekolwiek plany na przyszłość, choćby przy ostatnich wnioskach dotyczących KPWP (załącznik). No ale co się dziwić, że ministerstwo odsuwa to jak może, jeśli członkowie Polanki tego nie widzą, albo nie chcą widzieć?

Nawet przed planowanym, niedoszłym spotkaniem z ministrem mieliśmy z zewnątrz pytania o to, jakie jest nasze stanowisko w sprawie zapłaty za zapylanie. Ano, zawsze takie samo, od kilkunastu lat. Zmienia się jego nazwa: dopłata bezpośrednia, dopłata do żywej rodziny pszczelej, zapłata za zapylanie ale sens pozostaje ciągle ten sam.

Załączone pliki

#23 Karpacki

Karpacki
  • Moderator
  • 1525 postów
  • LokalizacjaBerest

Napisano 21 styczeń 2019 - 11:16

Zakładanie nowych tematów na tym forum, przestało mieć jakikolwiek sens.  Jaki by nie był jego temat, i tak wszystko zostanie sprowadzone do tego samego. Przykładem powyższa dyskusja kolegi Daro, z  Piotrem_S.   Nie mam już pewności , czy to co obecnie napiszę ma sens, ale tak jak niektórzy, "rzucają się na klawiaturę" aby "dokopać " komuś , kto się akurat odezwał, a nie jest darzony sympatią przez czytającego, tak ja czuję potrzebę i obowiązek , działania w obronie przyzwoitości na tym forum, a tym samym, w obronie dobrego imienia Polanki , gdyż jest to organizacja do której należę, i o której opinia , nie jest mi obojętna.

Nie dalej jak wczoraj, ukazało się na tym forum kilka wpisów , daleko wykraczających poza określone regulaminem normy, za które , zresztą słusznie, kolega Piotr_S, "obiecał" autorowi tych wpisów ostrzeżenie. Po niedługim czasie w wątku pt. "Robinhuud do spowiedzi" , ukazał się wpis, tego samego autora, który zawierał inwektywy ubliżające już nie wybranym użytkownikom tego forum, a wszystkim którzy z niego korzystają i czytają wpisy na nim umieszczane.  Miałem nadzieję, że zareaguje na to ktoś z grupy moderatorów, których jak wiadomo, mamy na tym forum sześcioro. Niestety, do późnego wieczora, żadnej reakcji nie było. Pomyślałem , że być może oczekują oni na formalne zgłoszenie, zachowując się jak policjant, który stał się świadkiem przestępstwa, ale nie reaguje , czekając na formalne zgłoszenie.

Niestety, dziś wątku o spowiedzi już nie ma, i nie widać też żadnych działań, które powinny być skutkami umieszczenia tych obelżywych wpisów. Ich autor nie ma nawet tego pierwszego ostrzeżenia, które "obiecał mu" kolega Piotr_S. 

Jak to rozumieć ???  Gdyby obelżywe słowa dotyczyły tylko wybranej osoby , czy osób, mogli by oni w duchu politowania , stwierdzić, że nie mają za złe tej zniewagi, i poprosić administratora forum o "przymknięcie oczu" na ewidentne złamanie jego  regulaminu . Jednak w tym przypadku obelżywe słowa i epitety, odnosiły się do wszystkich członków Polanki , i wszystkich użytkowników tego forum, także tych, którzy członkami Polanki nie są.  Jak się to ma do zasady, zawartej w większości statutów organizacji jakie znam? Że członek organizacji powinien dbać o dobre imię tej organizacji i jej członków.???

Na tym forum , nieco wcześniej, umieściłem wątek pod tytułem "Równi i równiejsi wobec prawa". Dotyczył on równego traktowania podmiotów gospodarczych, zajmujących się produkcją uli i sprzętu podlegającemu refundacji.  Dziś wypadało by utworzyć wątek "Równi i równiejsi wobec Regulaminu Forum" .  Oczywiście tworzenie takiego wątku, nie ma sensu, bo i tak tematem jego stanie się KOWR i KPWP,  jak wyżej.

Piszę o tym , nie dlatego że nie mam co robić, czy dlatego że "wiosną tak już jest" . Piszę dlatego , że należy walczyć o szacunek tak dla organizacji w której się jest, jak i do sytuacji forum , na którym się pisze.  Zdarzenia jakie aktualnie mają miejsce, stawiają duży znak zapytania, o ten szacunek i opinię. Oczekuję od osób , które z racji pełnionych funkcji w tej organizacji mają do tego prawo, aby z niego skorzystali dla dobra Polanki i tego forum, określiły co podjęły w tej sprawie, i czego nie podjęły , pomimo że należało? 

Pozdrawiam.

#24 baru

baru
  • Użytkownik
  • 449 postów
  • LokalizacjaRzepiennik Biskupi

Napisano 21 styczeń 2019 - 22:53

Piszę dlatego , że należy walczyć o szacunek tak dla organizacji w której się jest, jak i do sytuacji forum , na którym się pisze.  Zdarzenia jakie aktualnie mają miejsce, stawiają duży znak zapytania, o ten szacunek i opinię. Oczekuję od osób , które z racji pełnionych funkcji w tej organizacji mają do tego prawo ( i obowiązek), aby z niego skorzystali dla dobra Polanki i tego forum,

Zgadzam się z Karpackim, prawo i obowiązek ,bronienia dobrego imienia .Tym bardziej że to Forum Firmowe nie prywatne .

Nie bądźcie jak prokuratura, mądra po szkodzie .Ostatnia "dyskusja " była przegięciem ale to skutek przymykania oka na inne "rozszerzanie wolności wypowiedzi ".

Prezes ,zarząd nie jest "chłopcem do bicia" .To władza .

• jokaz, Atena i vega lubią to

Jestem Polakiem i jestem z tego dumny .
Dążyć do ideału nie znaczy nim być .
http://pasiekabajorek.pl

#25 vega

vega
  • Użytkownik
  • 75 postów

Napisano 22 styczeń 2019 - 00:45

Myślę, że jedyną drogą do ograniczenia chamstwa na forum jest konieczność podpisywania się pod każdym swoim postem z imienia i nazwiska. Dlatego jako członek Polanki, której dobre imię jest dla mnie bardzo ważne, apeluję o taką zmianę w regulaminie by nie było możliwe rejestrowanie się użytkowników "pod nickiem" ale z imienia i nazwiska. Szczególnie, że forum należy do stowarzyszenia a nie do osoby prywatnej. Skoro do Polanki nie wstępuje się "pod nickiem" to czemu na Forum Polanki można pisać anonimowo? Konieczność podpisania się pod swoimi słowami skutecznie ograniczy głupawe wpisy.

• baru lubi to

#26 baru

baru
  • Użytkownik
  • 449 postów
  • LokalizacjaRzepiennik Biskupi

Napisano 22 styczeń 2019 - 08:23

Konieczność podpisania się pod swoimi słowami skutecznie ograniczy głupawe wpisy.

Już to kiedyś podnosiłem .

I raczej by nie doszło do sytuacji kiedy ubliża się z imienia i nazwiska prezesowi samemu się podpisując "obrońca uciśnionych "

Reklamując swoja stronę ;) ,jednocześnie podpisuje się też ,od dawna .Z imienia i nazwiska .

Jeszcze jedno jakoś ja od dawna udostępniając  swoje dane ,żyję tak samo,członkowie zarządu których nazwiska są znane .

• vega lubi to

Jestem Polakiem i jestem z tego dumny .
Dążyć do ideału nie znaczy nim być .
http://pasiekabajorek.pl

#27 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2786 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 22 styczeń 2019 - 10:25

Nie sądzę, personalia największch rozrabiaków forum Polanki: polbarta, daro, moje i jeszcze kilku są znane. Kwestia jest w czymś innym. Albo to coś się wynosi z domu rodzinnego, albo się tego czegoś nie ma.

Prezydent pięciu pni.

#28 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1780 postów

Napisano 22 styczeń 2019 - 11:09

Nie sądzę, personalia największch rozrabiaków forum Polanki: polbarta, daro, moje i jeszcze kilku są znane. Kwestia jest w czymś innym. Albo to coś się wynosi z domu rodzinnego, albo się tego czegoś nie ma.

Aby nie było tak dostojnie i poważnie w sprawach danych personalnych to jeden z bywalców rozpracował moją rodzinę w dwóch pokoleniach z poinformowaniem zainteresowanych i niezainteresowanych ile dostałem głosów w ostatnich wyborach. Aby pogłębić mój stres i depresję nazwał mnie... sadownikiem. 

• vega lubi to

#29 Karpacki

Karpacki
  • Moderator
  • 1525 postów
  • LokalizacjaBerest

Napisano 22 styczeń 2019 - 12:02

Aby pogłębić mój stres i depresję nazwał mnie... sadownikiem. 

Szanowny kolego? A co to za wredne przezwisko - "sadownik"? Ja znam wielu ludzi, których bez problemu można nazywać sadownikami , i żaden z nich nie ma z tego powodu stresu i depresji. Tak mi się przynajmniej wydawało. Po oświadczeniu kolegi, muszę się nad tym poważnie zastanowić.

Jak to trzeba uważać. Nigdy nie wiadomo , czym można sobie zaszkodzić ? 

Pozdrawiam.

#30 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2786 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 22 styczeń 2019 - 12:28

Prezydent pięciu pni.

#31 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1780 postów

Napisano 22 styczeń 2019 - 13:18

Szanowny kolego? A co to za wredne przezwisko - "sadownik"? Ja znam wielu ludzi, których bez problemu można nazywać sadownikami , i żaden z nich nie ma z tego powodu stresu i depresji. Tak mi się przynajmniej wydawało. Po oświadczeniu kolegi, muszę się nad tym poważnie zastanowić.

Jak to trzeba uważać. Nigdy nie wiadomo , czym można sobie zaszkodzić ? 

Pozdrawiam.

Czyż dla większości pszczelarzy sadownicy nie są jednymi z głównych sprawców  stanu naszego pszczelarstwa? I taki zaprzaniec/renegat/kolaborant/ z całą chemią współczesnego świata/ śmie się wypowiadać na pszczelarskim forum?      

#32 vega

vega
  • Użytkownik
  • 75 postów

Napisano 22 styczeń 2019 - 15:59

Sam jestem sadownikiem. Moje pszczoły mieszkają w sadzie a dookoła jest mnóstwo sadów. Nigdy nie miałem problemu z okolicznymi sadownikami i nigdy nie miałem zatrucia w pasiece. Tak na marginesie dodam tylko, że wielu sadowników postrzega pszczelarzy dokładnie tak samo jak pszczelarze sadowników. Dla mnie to nie jest problem i nie myślę o tym. Uważam, że nie ma o co kruszyć kopii. Natomiast martwi mnie, że Forum Polanki zezwala na anonimowe wpisy na forum. Podpisywanie się imieniem i nazwiskiem w jakiejś mierze wyłącza anonimowość ale też włącza autocenzurę. Jeśli chcemy podwyższyć poziom forum to podpisywanie się jest na pewno na to jednym ze sposobów.

• Atena lubi to

#33 Karpacki

Karpacki
  • Moderator
  • 1525 postów
  • LokalizacjaBerest

Napisano 22 styczeń 2019 - 16:14

I taki zaprzaniec/renegat/kolaborant/ z całą chemią współczesnego świata/ śmie się wypowiadać na pszczelarskim forum?      

Skąd u kolegi tyle samokrytycyzmu ??? Na dzień dzisiejszy, więcej nam szkodzą plantatorzy rzepaku oraz buraka cukrowego. Przed opryskami sadów jest szansa uciec, lub się w te miejsca nie pchać, a ci z tymi neonikotynoidami, to szkodzą przez kilka lat i to nie tylko pszczołom. Na Komisji Sejmowej, było o tym wyraźnie mówione, ale nie zrobiło to na nikim specjalnego wrażenia. Może należało by to mówić na Komisji Zdrowia.

A mówił kolega że jest optymistą ??

#34 Karpacki

Karpacki
  • Moderator
  • 1525 postów
  • LokalizacjaBerest

Napisano 22 styczeń 2019 - 16:45

Natomiast martwi mnie, że Forum Polanki zezwala na anonimowe wpisy na forum. 

Szanowny kolego. Tak jak napisał kolega Robin w poscie 27 tego wątku, większość piszących tu , nawet pod nickiem, jest nam znana. Przynajmniej jeśli chodzi o imię nazwisko i miejsce zamieszkania. Znamy też w większości ich osiągnięcia pszczelarskie. Decydując się na nieregulaminowe wpisy, rozszerzają wachlarz informacji o sobie, co przeważnie nie służy podnoszeniu ich autorytetu ani na forum, ani poza nim. Robiąc to świadomie, mogą przewidzieć jakie będą tego skutki. Oczywiście , nie myślę tu zaraz o skutkach prawnych, ale jak będą postrzegani przez tych użytkowników forum, którzy ich znają. Mnie bardziej zastanawia , pojawiający się np. nowy użytkownik, który nie tylko że nie znany, to zanim chociaż kilka słów na swój temat , jako powitanie, powinien napisać, a on ni stąd , ni zowąd , jedzie "z grubej  rury", po wszystkich, na prawo i lewo.

Co taki ma na celu ??? Przecież nawet, gdyby przypadkiem napisał coś mądrego, co warto było by uhonorować, to gdzie mu wysłać nagrodę ??? 

Na szczęście , częściej zasługują oni na krytykę, i nie trzeba ich szukać. Ale świadectwo sobie wystawiają odpowiednie, i dlatego chyba ten pęd do anonimowości.  Nie wiem, po co jednak wystawiać sobie anonimowo takie "laurki" ?  Nigdy nie wiadomo, co może się w życiu zdarzyć ? A może dojść do tego , że zostanie gdzieś rozpoznany, i jak będzie wtedy wyglądał ??  Niezbyt ciekawie.

Pozdrawiam.

#35 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1558 postów

Napisano 22 styczeń 2019 - 17:04

Vega -to jest zasada forum . Nikt nigdy nie jest anonimowy . Apelowałem o forum zamknięte , ale jak chcesz aby inni nie byli anonimowi zacznij od siebie jak np. Bronek . Ja Ciebie znam , Ty mnie. :D ;)

#36 vega

vega
  • Użytkownik
  • 75 postów

Napisano 22 styczeń 2019 - 21:41

Skoro Panowie i Panie tak bardzo sobie cenicie swoje "nicki" to ja już więcej nie będę argumentował przeciwko. Ja swój "nick" też cenię - może nawet bardziej niż większość userów. 

#37 Pasieka Facelia Błękitna

Pasieka Facelia Błękitna
  • Użytkownik
  • 70 postów
  • LokalizacjaCieszanów

Napisano 22 styczeń 2019 - 22:10

Również popieram "podpisywanie się" pod wypowiedziami. Ja mam uzupełnione chyba wszystkie dane a z imienia i nazwiska przedstawiłem się w odpowiednim poście, gdzie przedstawiamy siebie i swoje pasieki :)

Osoby, które krytykują co tylko się da robią to przeważnie z powodu ich niepowodzeń, narastającej konkurencji może, nie warto się tym przejmować zwłaszcza jeśli są anonimowi. Ja na poważnie pszczołami zająłem się rok temu a już miałem w swojej miejscowości dwóch "wrogów", pszczelarzy z 20-to letnim stażem w biznesie. Krytykują mnie, bo mam "lepiej niż oni" (chodzi o wyposażenie i czystość w pracowni), powiedziałem im w końcu, że jeśli od któregokolwiek z nich spotka mnie jakaś nieprzyjemność jeszcze raz to przy kolejnym miodobraniu odwiedzi ich inspekcja weterynaryjna i żeby od siebie zaczęli "zmieniać świat na lepsze", bo jak można po 20-tu latach sprzedawania miodu w dużych ilościach wciąż używać miodarkę ocynkowaną, miodobranie robić w budzie w lesie bez wody i topć a następnie dosłownie miażdżyć pszczoły w sicie czy miodarce... Od tamtej pory obaj odsyłają do mnie klientów bo już sprzedali swój miód a mi jeszcze trochę zostało :) Jak widać zawsze są jakieś pozytywy, a jeden z nich to już nawet nową miodarkę kupił :D

#38 Pszczółka Agata

Pszczółka Agata
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 22 styczeń 2019 - 22:11

A teraz czuję się jak na policyjnej kontroli i muszę sprawdzić czy mam ważne dokumenty...?
Na szczęście aktualne jeszcze ;)

#39 Borowy

Borowy
  • Użytkownik
  • 426 postów

Napisano 22 styczeń 2019 - 22:31

Należy założyć ze czyta jeszcze wiecej wykolejeńców niz pisze :-)
  • daro lubi to

#40 Pasieka Facelia Błękitna

Pasieka Facelia Błękitna
  • Użytkownik
  • 70 postów
  • LokalizacjaCieszanów

Napisano 22 styczeń 2019 - 22:47

Pani Agato to nie chodzi o jakiekolwiek kontrole tylko, każdy człowiek chyba ma jakąś godność, nikt nie jest doskonały i każdy popełnia błędy. Jestem nowy na tym forum, a jestem tu ponieważ zostałem członkiem SPP Polanka więc powinienem chyba interesować się tym co dzieje się w jej społeczności. Najczęśliej czytam tu o ludziach którzy się prawie nienawidzą, wyzwiska i totalny brak szacunku do innych. Przykro mi najbardziej, że wpojono mi w dzieciństwie szacunek do osób starszych, a tu jest totalny brak szacunku, naprawdę mi przykro, że chyba już nie chcę tu być, a tym samym i w Polance... po prostu to nie moja bajka :/ mam trzech kolegów którzy "szukają" związku lub stowarzyszenia i pytali mnie gdzie ja jestem i czy warto.. co mam im powiedzieć? Szczerze napiszcie co mam im powiedzieć? 

Ludzie z innych stowarzyszeń też tu zaglądają, jak później będą patrzeć na Polankę? Gdzie jest regulamin forum ? Zgodnie z nim można obrażać czy wyśmiewać innych? 

Naprawdę przykro czytać codziennie te wpisy  :(

• vega lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych