Skocz do zawartości

vega

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  594
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Lokalizacja
  Powiat żyrardowski
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak

Ostatnie wizyty

326 wyświetleń profilu
 1. vega

  O ziołomiodach technicznie

  Jestem pewny, że ani zwolennicy ziołomiodów nie przekonają swoich adwersarzy ani na odwrót. Jestem też pewny, że wiele nieprzychylnych komentarzy padnie w tej dyskusji. Jestem też pewny, że nie jest ona potrzebna z powodów wspomnianych wcześniej. Po co więc "drzeć koty" ?
 2. vega

  Suszarka do pyłku

  Też mam Konigin. Bardzo dobra jakość.
 3. Zbyt mądre to to nie jest.
 4. vega

  Sezon 2020

  Na Mazowszu też ulewy - akurat jak zakwitła akacja. Nie dość, że maj był nędzny to jeszcze teraz takie coś.... Ciekawy sezon się zapowiada.
 5. Ha ha ha ha... I co jeszcze? Może pszczoły kazać im znakować? Zielone do miasta w ramach powiększania terenów zielonych? Jakieś argumenty merytoryczne? Bzdury na resorach jakie rzadko się spotyka. Nie ma co się odnosić do takich pomysłów rodem z Sowietów.
 6. Bardzo dziękuję Panu Piotrowi Smiataczowi za bardzo konkretny post w tej jakże ważnej sprawie. Jestem przekonany, że osoby "niedowierzające" lub wręcz mające inne zdanie nie zaakceptują tej informacji i spróbują ją podważyć. Proponuję tym osobom aby podważyły wartość merytoryczną tego postu pokazując inne badania a nie podważając wiarygodność instytutów badawczych, których wyniki badań są inne od oczekiwanych.... Aż tyle i tylko tyle. Do dzieła Panowie krytykujący.
 7. To jest bardzo blisko jednej z moich pasiek (ok. 5 km). Miejsce pod pasiekę wyjątkowo atrakcyjne - pewnie z 1000 lip kilkudziesięcioletnich, mnóstwo akacji, sady, lasy, łąki i pola uprawne. Bez ogromnych monokultur rolnych. Rozmawiałem z właścicielami i to nie pierwsze wytrucie. Zresztą właściciele mają bardzo popularny kanał na YT i są dość medialnymi osobami a pasieki mają bardzo ładne i dobrze prowadzone.
 8. vega

  Kiedy wolno pryskać?

  Robinhood - już w pierwszym zdaniu swojej wypowiedzi włożyłeś w moje usta słowa, których nie wypowiedziałem. To mało przyzwoite. Dlatego wybacz ale nawet nie czytam co dalej napisałeś bo tylko Ty wiesz o co Ci chodzi. Powiem jeszcze raz, możliwe, że odczytasz i zrozumiesz co mówię zanim zechcesz lub nie zechcesz odnieść się do tego. Należy lobbować na rzecz skutecznego egzekwowania przepisów. Specjalnie dla kolegI robinhooda powtórzę - EGZEKWOWANIA. Przypisywanie innym słów, których nie wypowiedzieli to zwykłe draństwo i tak należy tarktować takie posty. Mam nadzieję, że kolega robinhood ma trochę przyzwoitości by wycofać się z tego.
 9. vega

  Kiedy wolno pryskać?

  Uważam, że walka o egzekwowanie przepisów dotyczących oprysków powinna być jednym z najważniejszych zadań Polanki i polankowiczów. W dzisiejszych czasach, czasach "chemicznej" żywności taki cel powinien przyświecać każdemu światłemu pszczelarzowi. Tak naprawdę nawet zwykły działkowiec opryskując bezmyślnie kilka kwitnących drzew może wytruć mnóstwo pszczół i innych owadów. Walka o egzekwowanie przepisów musi być prowadzona. Dzisiaj sadownik czy inny plantator nawet jak wytruje to trzeba mu to udowodnić a jak się zgłasza do PIORINu, że pryska w dzień to nawet nie interesuje ich to. VAT potrafili uszczelnić więc musimy lobbować aby w kwestii oprysków też coś robiono a nie olewano nas.
 10. Etos pszczelarza... pisząc o tym, że go nie ma stwierdzam tylko fakt. Doprecyzowując swoją wypowiedź dodam, że mówiąc tak miałem na myśli to, iż w powszechnej świadomości społecznej jest to pojęcie nie znane lub mało znane.
 11. Etos pszczelarza... O czy mowa? Takiego etosu nie ma już dawno i nie ma co powoływać się na niego. Są jednak ludzie, dla których prawda, czy honor są ważniejsze niż wszystkie pieniądze, są ludzie, którzy nie zaprzedadzą swoich ideałów za żadne pieniądze czy inne korzyści. Niestety, dzisiaj dla większości społeczeństwa, dużej większości liczy się "etos szmalu". Taki mamy teraz świat i wątpię by to się zmieniło za sprawą naszego wołania.
 12. Etyka w biznesie. Jak świat światem takie rzeczy miały miejsce, mają i mieć będą. Nie rozumiem zdziwienia i oburzenia. Jeśli ktoś jest utopistą to jego sprawa i niech sobie wierzy w te utopijne dyrdymały. Ja uważam, że należy twardo stąpać po ziemi i być przygotowanym na każdą ewentualność. Jak Pani Pszczółko Agato jest na tyle naiwna i nie zna życia to wcześniej czy później boleśnie się o tym Pani przekona i to życie pozna nie tylko od tej przyjemnej strony. Proszę tylko aby nie odbierała Pani tego jako atak ale jako zimny komentarz.
 13. vega

  Pszczelarstwo w czasie pandemii

  A tak przy okazji to jeden z uli w mojej pasiece ustawiony jest na wadze pasiecznej. Wczoraj przybyło prawie 2 kilogramy. Wygląda więc, że mimo katastrofalnej suszy coś jednak donoszą. To świetna wiadomość. Edytowane 24 Kwietnia przez vegadopisałem dalszą cześć wypowiedzi
 14. vega

  Sezon 2020

  Daro, te upadki rodzin to na Twoich pasiekach?
 15. vega

  Plakat dot. oprysków

  Bardzo dziękuję. Przyda się na pewno.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...