Skocz do zawartości
robinhuud

Co tam Panie u prezydentów i ministrów...

411 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

  W dalszym ciągu trwają konsultacje  w/s kolejnej imprezy pszczelarskiej na Dolnym  Śląsku  oraz  Kongresu Pszczelarskiego...

   Niestety, wiele czynników zewnętrznych powoduje że tempo spowolniło. Wymienić  tu należy intensywną kampania wyborcza do parlamentu, wybory w Izbach Rolniczych, spiętrzenie prac w pasiekach,  natłok imprez dożynkowych, żniwa i prace pożniwne... i jeszcze parę.

  Czyli... byle do spokojniejszego czasu w późniejszej jesieni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   Pomimo bogatego kalendarza zainteresowanych instytucji  oraz napiętych terminów w działalności osób prywatnych udało się wstępnie pozyskać wąskie grono osób które deklarują podjęcie się przygotowania i przeprowadzenia  Kongresu.  W tym osoby która miałaby przewodniczyć... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 września Minister Rolnictwa poinformował że przygotowywane jest nowe rozporządzenie dotyczące oznakowania miodu. Na etykiecie mają być wyszczególnione wszystkie kraje pochodzenia miodu. Koniec z określeniami " mieszanka miodu z UE i poza UE"

Pewnie to kiełbasa wyborcza dla pszczelarzy. Nie znam się. Zamieszczam info z powodu nieobecności na forum p.robinhuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ulabozek2 napisał:

Na etykiecie mają być wyszczególnione wszystkie kraje pochodzenia miodu. Koniec z określeniami " mieszanka miodu z UE i poza UE"

Jestem sceptyczny co do tego, iż coś to zmieni na rynku. Typowe pudrowanie ... zwłaszcza, że przychylam się do stwierdzenia ...

6 minut temu, ulabozek2 napisał:

Pewnie to kiełbasa wyborcza

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Atena napisał:

  Informacja istotna i zrozumiała...

   Natomiast nie rozumiem; ... "z powodu nieobecności na forum p. robinhuda."

No bo to jego działka, nie moje, takie tematy. A nie ma go bo przez miesiąc zadeklarował że nic nie napisze. Tak aby forum odetchnęło. Już niedługo p. Atena wróci, chyba tydzień czy dwa tej emigracji wewnętrznej mu zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

                 Tren VIII - dla Urszulki   


 Wielkieś mi uczynił pustki w domu moim,

    Moj drogi robinhuudzie tym zniknieniem swoim!

    Pełno nas, a jakoby nikogo nie było:

    Jedną maluczką duszą tak wiele ubyło.

    Tyś za wszytki mówił, za wszytki śpiewał,

    Wszytkieś na forum wątki zawżdy poobiegał.

    Nie dopuściłaś nigdy lDawidowi się frasować

    Ani władzom Polanki zbytnim głowy psować,

    To tego, to owego wdzięcznie obłapiając

    I onym swym uciesznym śmiechem zabawiając.

    Teraz wszytko umilkło, szczere pustki w domu,

    Nie masz zabawki, nie masz rozśmiać się nikomu.

    Z każdego kąta żałość człowieka ujmuje,

    A serce swej pociechy darmo upatruje.😏

................................................................................................

do końca września zapraszam na fb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jednym z najważniejszych motywów Trenów, jest ... motyw przemiany. „Treny” to bowiem nie tyle opowieść o Orszulce, ile historia rozpaczy jej rodziców (przede wszystkim ojca) ..."

Jeśli powyżej zaprezentowana  próba twórczości własnej, miałaby być tego zwiastunem, nic tylko bić 👏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, robinhuud napisał:

......................................

do końca września zapraszam na fb.

Dałam Robinowi kilka lajków i zachęcam państwa do tego samego. Ciężko mu się odnaleźć, tam na tym fb. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Wczoraj, w siedzibie Dolnośląskiej Izby Rolniczej podpisane zostało pełnomocnictwo dla... /mniejsza o nazwisko/ upoważniające do podjęcia działań organizacyjnych w celu zorganizowania we WROCŁAWIU  KONGRESU PSZCZELARSKIEGO  w marcu 2024.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Może w tym krótkim zdaniu nie zostałem zrozumiany...

   Otóż miałem na myśli struktury centralne PZP.  Rozumiem, w Twojej wypowiedzi, że masz na myśli z kołami pszczelarskimi włącznie.  Otóż, przy wdrażaniu obecnego sposobu dofinansowywania pszczelarz/rodzin pszczelich  rola struktur centralnych jest coraz mniejsza.

   Roli kół i regionalnych związków nie umniejszam, uważam że są potrzebne w terenie w celu harmonijnego rozwoju pszczelarstwa i wzajemnej współpracy.

    Miejmy nadzieję że o tym będzie gorąca dyskusja na KONGRESIE...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   Przyznam, że zaczyna mnie dziwić to że NIKT z Zarządu Polanki nie zabrał głosu w/s przygotowywanego Kongresu. Członkowie Zarządu mają wiedzę o stanie przygotowań...

   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   Może to będzie upierdliwość z mojej strony ale...

     ...czy ktokolwiek wie czy z branży pszczelarskiej /lub bliskich zawodowo/ załapał się do parlamentu.

  Wiem tylko że p. Piotr Borys - Członek Zespołu  Parlamentarnego d/s Wspierania Pszczelarstwa.

     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Atena napisał:

   Może to będzie upierdliwość z mojej strony ale...

   

Sam tego chciałeś - zabieram głos:
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/parlamentarne-zespoly-poslowie-obowiazki,222,0,2410718.html
Pan Borys jest również wiceprzewodniczącym zespołu d/s zwalczania chorób zakaźnych zwierząt i jeszcze piętnastu innych. Ptasia grypa, ASF dwa lata temu - czemu nie? Ale żeby zaraz zgnilec amerykański czy nosemoza pszczół? Brakło w ostatnich latach czasu, bo chęci nie...


https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=POSIEDZENIAZESP&Zesp=806


https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/posel.xsp?id=031


Podziwiam Ateno Twój optymizm.
Zespoły kończą bieg wraz z upływem kadencji bez żadnego raportu i rozliczenia. Klasyczna ponadpartyjna solidarna bezpłatna praca fikcyjna. Socjotechnika zwiększenia naiwnego elektoratu poprzez imponowanie mu w mediach.
Och jak bardzo chciałbym się mylić. Potraktuję ten Kongres jako test wiarygodności. Pszczelarze to z punktu widzenia polityków elektorat niszowy - bez znaczenia. Tym bardziej, że sami nie wiedzą kto jest w Polsce pszczelarzem i dla jakich celów ma być taka definicja. Nie potrafią się sami zorganizować i mają ciągle zmieniające się wymagania do władz i polityków. Jak nie wybiorą sobie na prezydenta przemytnika niedozwolonych leków weterynaryjnych, to wybiorą dezertera. Jajcarze - sami nie wiedzą o co im chodzi. Bez szemrania znoszą wlewanie na swoje podwórko ton miodu i wosku niejasnego pochodzenia. Czy można ich traktować poważnie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Odpowiem, może niezbyt poważnie ale...

   Za czasów szefowania zespołowi przez posła Sachajkę  zespół BYŁ...  Za czasów szefowania zespołowi przez posła Łopatę zespół  BYŁ i NIEWIELE ROBIŁ...  ale coś...                  Jednym z aktywniejszych członków był poseł Borys, który jest zainteresowany Kongresem... 

   Czyli, w myśl starego porzekadła; na bezrybiu i rak rybą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, robinhuud napisał:

Pan Borys jest również wiceprzewodniczącym zespołu d/s zwalczania chorób zakaźnych zwierząt i jeszcze piętnastu innych. Ptasia grypa, ASF dwa lata temu - czemu nie? Ale żeby zaraz zgnilec amerykański czy nosemoza pszczół? Brakło w ostatnich latach czasu, bo chęci nie...

Dla jasności sytuacji.

Pan poseł jest tak skuteczny.... tak jak ja posiadam umiejętność tańca flamenco 😃 i może co najwyżej palcem w bucie pogrzebać.

Niech udowodni, że sprawy pszczelarzy są mu bardzo bliskie i choć raz w roku coś osiągnie dla braci pszczelarskiej.

Wiele mówi mało robi, a jak już zrobi to mówi, że się nie da!!! Że skoro Unia nie wymaga, to my jako Państwo polskie nic nie możemy. (Chodzi o jakość wosku i węzy pszczelej)  Zawiódł mnie i zmarnowałem tylko mój cenny czas i pieniądze pszczelarzy. Bieg jałowy przy nim.

7 godzin temu, Atena napisał:

Za czasów szefowania zespołowi przez posła Łopatę zespół  BYŁ i NIEWIELE ROBIŁ...  ale coś...                

Przez namowę Pana Ateny, wiosną tego roku, wysłany został apel do Pana posła Łopaty, aby pozostawił po sobie jakiś dokument o dokonaniach zespołu ds. pszczelarstwa, aby inni nie wracali i nie wałkowali tematów od nowa. Domyślam się, że nic nie powstało. A jeżeli się mylę, to będę po trzykroć przepłaszał i włożę na siebie wór pokutny🥴

Inicjatywie Kongresu kibicuję ale proszę nie obiecywać sobie, że coś w tematyce pszczelarstwa ruszy na korzyść po tym kongresie.

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Napiszę krótko...

   Nie po to ponad rok zabiegałem aby zorganizować KONGRES PSZCZELARSKI, / jako że w moim wieku i przy stanie liczebnym mojej pasieki byłoby to  co najmniej groteskowe/ bo o jakimś "INTERESIE" nie ma mowy , po prostu uważałem że jest taka potrzeba.

   Jeżeli ktoś uważa że był sens  TO NIECH WSPIERA, jeżeli uważa że to był BŁĄD TO NIECH NIE PRZESZKADZA  a z krytyką niech zaczeka na skutki/efekty...

   Ci  co zadeklarowali uczestnictwo w organizowaniu nie mają wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   Wśród jesiennych mgieł i mroku zaczyna się przecierać horyzont polityczny z zarysem sylwetek kto będzie zarządzał polskim rolnictwem.  Dwóch /Maliszewski i Rzepa/ mają jakieś epizody we współpracy z pszczelarzami/pszczelarstwem - ogrodnik i rolnik.  Kołodziejczakowi nie można odmówić rozsądku i determinacji... 

A może ktoś czwarty???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 października 2023 r. opublikowane zostało rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 13 października 2023 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych (Dz.U. z 2023 r. poz. 2233), modyfikujące zasady wskazywania państw, z których pochodzi miód.

Zgodnie z nowelizacją, w oznakowaniu miodu w opakowaniach podaje się nazwę państwa pochodzenia, w którym miód został zebrany, a w przypadku gdy miód pochodzi z więcej niż jednego państwa, nazwy państw pochodzenia, w których miód został zebrany. Oznacza to, że dotychczasowe oznaczenia „mieszanka miodów…” nie będą dozwolone.   

Rozporządzenie wchodzi w życie 18 kwietnia 2024 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...