Skocz do zawartości
pytla

Kawiarenka pytli

1390 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

418468141_7126632687394187_5173789011547225987_n zima — kopia.jpg

   Powyżej zamieściłem zdjęcie kwitnącego jaśminu żółtego.  Na dalszym planie śnieg... czyli wiosna tuż, tuż...

    Dodatkowy argument to to iż  Bocian zaanonsował swój powrót... na portal.

    Orłoś wrócił,  a w lasach  Koss  się zagnieździł...  "Wiosna, wiosna wkoło"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ta sama historia i tych dwóch różnych historii absolutnie nie można porównywać. Pamięci o tamtych z czerwca nie wolno w ten sposób rozpuścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Piotr_S napisał:

To nie jest ta sama historia i tych dwóch różnych historii absolutnie nie można porównywać. Pamięci o tamtych z czerwca nie wolno w ten sposób rozpuścić.

Napiszę dalej , że porównywanie tych dwóch historii to skandal. Tamci ludzie w przeszłości walczyli o prawdziwą wolność dla narodu. Ci teraz pod płaszczykiem walki z korupcją nadużywali władzy , za co np. w Wielkiej Brytanii groziłoby im dożywocie. Teraz prawica próbuje zrobić z nich męczenników , ale niestety w naszym kraju system wartości uległ degradacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"To nie ta sama historia i tych dwóch historii nie można porównywać", "porównywnie ich to skandal".

Szanowni Panowie nie jesteście dla mnie dostatecznie istotnymi autorytetami, aby zmienić mój pogląd w tej sprawie.

O tym czy porównywanie represji politycznych czasów PRL z represjami rządu 13 grudnia jest zasadne przekonują mnie osoby o prawdziwych autorytetach i wielkich zasługach dla Polski Niepodległej.

To Pani Zofia Romaszewska* i Państwo Kelusowie**. Wszyscy oni w 1976 i później pomagali represjonowanym robotnikom, jeździli do Radomia wtedy i dziś jeżdża tam znowu, aby upomnieć się o więźniów politycznych - posłów M. Wąsika i M. Kamińskiego. Jan Krzysztof Kelus jest właśnie tym pszczelarzem, który  "ze swoją kobitą hoduje pszczoły pod ruską granicą," autorem słynnego protest songu "Ballada o szosie E7". Kto jak nie on właśnie ma prawo do porównań tamtej i obecnej sytuacji?

Jan Krzysztof Kelus w ostatnim wywiadzie dla tyg.  Gazety Polskiej tak wyraził swoje stanowisko:

"Nie jest sprawą codzienną, że władza wybrana w drodze demokratycznych wyborów, w środku Europy, zamyka bezprawnie do więzienia posłów i byłych ministrów. Takie wydarzenia kojarzą się z brudnymi dyktaturami albo republikami bananowymi. (...)

I w odniesieniu do przesłania zawartego w "Balladzie o szosie E7" ( Gdzie wtedy byłeś?) :

"To jest dokładnie ta pora, o której wtedy napisałem (...) Jestem tam sercem i duszą".

Wczoraj Jan Krzysztof Kelus mimo tego, że od pewnego czasu porusza sie na wózku inwalidzkim zdecydowł się pojechać do Przytułów po to, aby wesprzeć bezprawnie uwięzionych posłów.

https://wpolityce.pl/polityka/678813-jan-krzysztof-kelus-na-manifestacji-w-przytulach-starych

 

Wcześniej pod więzieniem protestowała jego żona Urszula Sikorska-Kelus 

https://niezalezna.pl/polska/do-radomia-powrocila-po-48-latach-by-dac-wyraz-solidarnosci-z-kaminskim-przeciwko-zlu-trzeba-wystepowac/508873

 

------------------------------------------

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zofia_Romaszewska

**https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Krzysztof_Kelus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, czarg napisał:

"To nie ta sama historia i tych dwóch historii nie można porównywać", "porównywnie ich to skandal".

Szanowni Panowie nie jesteście dla mnie dostatecznie istotnymi autorytetami, aby zmienić mój pogląd w tej sprawie. O tym czy porównywanie represji politycznych czasów PRL z represjami rządu 13 grudnia jest zasadne przekonują mnie osoby o prawdziwych autorytetach i wielkich zasługach dla Polski Niepodległej. To Pani Zofia Romaszewska* i Państwo Kelusowie**. Wszyscy oni w 1976 i później pomagali represjonowanym robotnikom, jeździli do Radomia wtedy i dziś jeżdża tam znowu, aby upomnieć się o więźniów politycznych - posłów M. Wąsika i M. Kamińskiego. Jan Krzysztof Kelus jesty właśnie tym pszczelarzem, który  "ze swoją kobitą hoduje pszczoły pod ruską granicą," autorem słynnego protest songu "Ballada o szosie E7". Kto jak nie on właśnie ma prawo do porównań tamtej i obecnej sytuacji. Jan Krzysztof Kelus w ostatnim wywiadzie dla tyg.  Gazety Polskiej tak wyraził swoje stanowisko:

"Nie jest sprawą codzienną, że władza wybrana w drodze demokratycznych wyborów, w środku Europy, zamyka bezprawnie do więzienia posłów i byłych ministrów. Takie wydarzenia kojarzą się z brudnymi dyktaturami albo republikami bananowymi. (...)

I w odniesieniu do przesłania zawartego w "Balladzie o szosie E7" ( Gdzie wtedy byłeś?) :

"To jest dokładnie ta pora, októrej wtedy napisałem (...) Jestem tam sercem i duszą".

Wczoraj Jan Krzysztof Kelus mimo tego, że od pewnego czasu porusza sie na wózku inwalidzkim zdecydowł się jednak pojechać do Przytułów po to aby wesprzeć bezprawnie uwięzionych posłów.

https://wpolityce.pl/polityka/678813-jan-krzysztof-kelus-na-manifestacji-w-przytulach-starych

 

 

Ja nie muszę nic czytać ani nikogo słuchać , aby dowiedzieć się jak było. Członkiem tej prawdziwej pierwszej Solidarności byłem od początku . Kilkukrotnie strajkowałem , a raz nawet w stanie wojennym i wiem co to jest strach czy podczas strajku ktoś nie zacznie również do mnie strzelać. Wtedy o Kaczyńskich nikt nawet nie słyszał. Prawdziwym przywódcą był Wałęsa i to jest dla tych co pamiętają tamte czasy bezdyskusyjne. O Janie Kelusie pierwszy raz słyszę i nie jest to dla mnie autorytet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, lech napisał:

Ja nie muszę nic czytać ani nikogo słuchać ,

Pewnie, że nie. Rozumiem, że przedstawiona wyżej wersja historii Solidarności jest Pańska i będzie sie jej Pan trzymał.

"Żeby ludzie byli tacy jak owady,

żeby ludzie żyli tak jak te owady,

obojętni sobie wzajem,  wrodzy obcym

tylko pracujący, tylko zbierający.

Żeby jak owady nie pytali "

Tekst pochodzi z https://www.tekstowo.pl/piosenka,jan_krzysztof_kelus,bajka_o_pszczolach.html

Dla tych, którzy słuchać chcą Ballada w wersji oryginalnej:

I "Bajka o pszczołach":

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei nie mam zamiaru wpływać na czyjekolwiek poglądy. Staram się, by moje własne nie były jednostronne. Tamten czerwiec skończył się represjami, z którymi dobrze mi znane miasto boryka się do dziś i tekst Pana Kelusa o szosie E7 w przedstawionej interpretacji mówi o tym w bardzo przejmujący sposób. Sam Pan Kelus ma prawo protestować teraz według własnych poglądów i według własnej oceny rzeczywistości. Nie wiem czy to on uważa, że to ta sama historia, co wtedy.

Ja tak nie uważam i bardzo się z taką oceną nie zgadzam.

List Piotra Ryby Do Andrzeja Dudy | PDF (scribd.com)

A numer z dziećmi wysłanymi do Pekinu owszem, kojarzy mi się ze ścieżkami zdrowia z ballady Pana Kelusa. To chyba nawet okrutniejsze od bicia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Piotr_S napisał:

A ja z kolei nie mam zamiaru wpływać na czyjekolwiek poglądy.

Czyżby?

Dlatego zamieściłeś ten link do listu otwartego?

Może jeszce podeprzesz się Piotrze autorytetem kontynuatorów Jerzego Urbana.

Znam ten list i wiem kim jest Pan P. Ryba, ale Ty najwyraźniej nie masz o tym bladego pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru wchodzić w kompetencje sądów. Nawet się nie chcę dowiadywać kim był, wiem, że ciążą na nim jakieś zarzuty, o których sam pisze i sam przyznaje że nie jest święty. Wiem natomiast, że obydwa składy sędziowskie wiedzą o tym więcej niż ja, i że nie wszystkie wątki z listu są zmyślone. A numer z dziećmi naprawdę poniżej godności urzędnika państwowego i nijak nie potrafię takiego urzędnika przyrównać do ofiar czerwca '76.

A przecież wiem jeszcze o innych działaniach i postawach Panów. Nie na tyle by oceniać, czy powinni siedzieć w więzieniu. Wystarczająco, by protestować przeciwko porównaniu. W każdym razie nie, nie są bohaterami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

W dniu 3.01.2024 o 15:32, Piotr_S napisał:

Trafiłeś na użytkownika [...] Jeśli się z Tobą nie zgodzi, nie zawaha się Ciebie obrazić i przypisać Ci wszystko, czego nie napisałeś ani nawet nie pomyślałeś, ale on pomyślał, że Ty pomyślałeś.

Piotrze miałeś rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale tam się pojawiły przeprosiny. Tu póki co też mówimy o własnych punktach widzenia i akcentach, i jeszcze się nie obrażamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówimy o akcentach tylko o bezprawnie przetrzymywanych więźniach politycznych: o posłach M. Wąsiku i M. Kamińskim i o różnych punktach widzenia. Z jednej strony punkt widzenia bohaterów Polski Niepodległej Zofii Romaszewskiej, Urszuli i Jana Kelusów i punkt widzenia Pana Ryby wyrażony w jego wątpliwej wartości liście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, czarg napisał:

Nie mówimy o akcentach tylko o bezprawnie przetrzymywanych więźniach politycznych: posłów M. Wąsiku i M. Kamińskim i o różnych punktach widzenia. Z jednej strony punkt widzenia bohaterów Polski Niepodległej Zofia Romaszewska, Urszula i Jan Kelusowie i punkt widzenia Pana Ryby i jego wątpliwej wartości list.

Co Kolego będziesz pisał jak za kilka lat jak szacuje się  , że około 100 posłów z PIS-u łamało prawo i będzie osądzonych? Czy też po skazaniu ich przez niezależny sąd nazwiesz ich więźniami politycznymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to już jest nieco 

7 minut temu, czarg napisał:

Nie mówimy o akcentach tylko o bezprawnie przetrzymywanych więźniach politycznych: o posłach M. Wąsiku i M. Kamińskim i o różnych punktach widzenia. Z jednej strony punkt widzenia bohaterów Polski Niepodległej Zofii Romaszewskiej, Urszuli i Jana Kelusów i punkt widzenia Pana Ryby wyrażony w jego wątpliwej wartości liście.

A to już nieco obraźliwe jest. Jak ci nie pasuje stanowisko kogoś, kto Ci nie pasuje, znajdź sobie stanowisko p. Krystyny Pawłowicz w tej samej sprawie. O sprawie tu piszę a nie o autorytetach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka, ten stan ma swoją netową nazwę. Jajcarski gryps z pierdla na szarym papierze pakowym jako powód gównoburzy w spokojmej kawiarence...
Lepiej pogadajcie o wódce i gołych babach i wyślijcie kolorowe MMS-y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co będzie za kilka lat? Ja chcę wolnej praworządnej Polski dlatego teraz zamieszczam apel Komitetu Obrony Więźniów Politycznych:

"Komitet Obrony Więźniów Politycznych zaprasza wszystkich, którzy chcą wyrazić swoją solidarność z Ministrem Mariuszem Kamińskim oraz Ministrem Maciejem Wąsikiem, do poparcia Listu Otwartego, który w najbliższych dniach skierujemy do Adama Bodnara.

Niech nasza wspólna inicjatywa pokaże Ministrowi Sprawiedliwości skalę poparcia dla obu Panów Ministrów. Chcemy wspólnie dać wyraz swojemu zaniepokojeniu o los obu uwięzionych oraz wezwać do działań mających na celu natychmiastowe uwolnienie osadzonych.

Każdy, kto chce podpisać apel, może wysłać swoje zgłoszenie mailem na adres Komitetu Obrony Więźniów Politycznych: KomitetOWP@gmail.com

Prosimy o wskazanie imienia, nazwiska i ew. informacji, którą chcą Państwo zawrzeć przy podpisie.

Każda forma wyrażenia poparcia społecznego jest ważna. Działajmy wspólnie, pokażmy solidarność. Wspólnie walczmy o wolność dla Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

Komitet Obrony Więźniów Politycznych

LIST OTWARTY DO ADAMA BODNARA:

Pan Adam Bodnar
Minister Sprawiedliwości-Prokurator Generalny,

Apelujemy o podjęcie działań, które doprowadzą do natychmiastowego uwolnienia Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Po wszczęciu przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę procedury ułaskawieniowej od reakcji Pana Ministra zależy zdrowie i życie głodujących polityków. Każdy dzień zwłoki może doprowadzić do tragedii!

Prezydent Andrzej Duda nie pozostawił żadnej wątpliwości co do swojej woli – Prezydent RP chce ułaskawić obu polityków. Dlatego niezrozumiały jest brak decyzji o zawieszeniu wykonywania kary i przedłużanie procedury ułaskawieniowej. Trudno uznać Pana dotychczasowe działania za adekwatne w sytuacji, która zagraża życiu i zdrowiu uwięzionych, a także budzi realne zaniepokojenie społeczne wśród Polaków.

Konsekwencje braku Pańskich działań w tej sprawie mogą być niezwykle poważne, nie tylko dla obu polityków i ich rodzin, ale również dla całego państwa polskiego. Nie można dopuścić do sytuacji, w której jakiekolwiek argumenty i motywacje o charakterze politycznym byłyby stawiane ponad życie ludzkie, a także przewidziane prawem prerogatywy Prezydenta RP.

Dlatego jeszcze raz wzywamy, aby na czas trwania postępowania ułaskawieniowego, zawiesił Pan wykonywanie kary i doprowadził do natychmiastowego zwolnienia Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika z więzienia. Oczekujemy, że będzie Pan podejmował w tej sprawie decyzje w sposób natychmiastowy.

Obecna sytuacja jest bez precedensu. Od Pana decyzji zależy, czy przejdzie Pan do historii jako człowiek, który doprowadził do dramatu osób ułaskawionych, czy też osoba, która podejmie oczekiwane przez Polaków decyzje.

 

https://kowp.pl/aktualnosci/murem-za-kaminskim-i-wasikiem/"

I na tym dziś kończę wymianę poglądów bo mam umówioną wizytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby było coś o autorytetach i czerwcu '76, to chylę czoła przed Panem Kelusem a nie chylę przed nie mniej w sprawę zaangażowanym p. Mecierewiczem, pomimo uznania dla jego czynów wtedy. Nie wszystkie autorytety starzeją się tak samo. Bez znaczenia dla tematu... i też już kończę, nie planując do tego tematu powracać.

A polityk w więzieniu nie jest więźniem politycznym podobnie jak hydraulik w więzieniu nie jest więźniem hydraulicznym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was abyście odłożyli na bok argumenty i przekonania , bo jesteśmy na ścieżce do nikąd. Dajcie dobry przykład, że można się różnić i współistnieć. Innego wyjścia nie mamy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pytla napisał:

można się różnić i współistnieć. Innego wyjścia nie mamy. 

100% zgody. Świat głupieje i się polaryzuje. Mamy sporo spraw do załatwienia razem jako rodziny, społeczności, narody. Każdą z tych jednostek można podzielić, by łatwiej nią zarządzać z zewnątrz. Ale scalenie każdej z nich też jest możliwe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   Muzyka łagodzi obyczaje...

    Ot i mamy motto na najbliższy czas.  WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY  może skutecznie złagodzić  napięcia w wielu  w wielu wymiarach, choćby między babcią w moherowym berecie z wnuczkiem z irokezem na głowie, skłóconych  sadowników z pszczelarzami czy sąsiadami koszącymi nocą zboże w pobliżu wsi...

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Piotr_S napisał:

A polityk w więzieniu nie jest więźniem politycznym podobnie jak hydraulik w więzieniu nie jest więźniem hydraulicznym. 

Naprawdę to napisałeś? Panie Prezesie???

Nie rozumiesz realnie istniejącego i w przypadku posłów M. Kamińskiego i M. Wąsika jak najbardziej adekwatnego do ich sytuacji pojęcia "więzień polityczny"?

A "więzień hydrauliczny" co to ma być? Chcesz wprowadzić nową kategorię więźniów?

Nie, przecież ty tylko powtarzasz stworzoną przez innych szyderę, godną wychowanków J. Urbana.

Bezprawnie uwięzionego posła karmią pod przymusem sondą wciskaną do żołądka przez nos, a ty sobie "żartujesz" o hydraulice?

I piszesz o więźniu hydraulicznym?!? Nisko upadłeś Panie Prezesie jako człowiek, jako Polak i dla niektórych jako autorytet.

Pytla napisała:

"Proszę Was abyście odłożyli na bok argumenty i przekonania , bo jesteśmy na ścieżce do nikąd"

Pani Dyrektor na jakiej ścieżce jest Piotr Skorupa to z jego wpisów dość dobrze widać. Ja w każdym razie nakreśloną przez niego ścieżką podążać nie zamierzam zbyt cenię sobie to, że jestem Polakiem i chrześcijaninem,. Pszczelarzem jestem dopiero później, a w czasach deptania godności ludzkiej, praworządności, siłowego tłumienia wolności słowa i przemocy nie będę odkładał na bok swoich przekonań i udawał, że nic się nie dzieje. "Dla zwycięstwa zła wystarczy bezczynność ludzi uczciwych". Dlatego jeszcze raz podaję link do apelu w sprawie uwolnienia bezprawnie więzionych posłów w nadziei, że na tym forum znajdą się tacy, którzy go podpiszą. Pani już podpisała? 

https://kowp.pl/aktualnosci/murem-za-kaminskim-i-wasikiem/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   Prawda jest, niestety,  dość przykra... 

   Wpisy na portalu zyskują ożywczy wydźwięk dopiero jak tematyka polityczna wchodzi na wokandę.  Praktyczna  tematyka pszczelarska stanowi jakiś  margines.  Przyznam, że uczestniczę w tej  grze z przymrużeniem oka starając się, od czasu do czasu, przywołać tematykę pszczelarską, jak się okazuje,  z mizernym rezultatem. 

   Odniosę się do powyższego wpisu czarga.  Czas pokazuje że trwanie, / podobnie jak ów Żyd  który kwestionował istnienie żyrafy/, udając że się nie dostrzega, choćby w realnie zaistniałej sytuacji że  grozi nam powrót(?) do tego co było gdzie sąd ma być po właściwej stronie...  "Niech prawo prawo znaczy a sprawiedliwość"... - Julian Tuwim - starozakonny. 

   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Atena napisał:

    Ciekawy jestem co na to powiedziałby śp. Andrzej Lepper patrząc  "z góry"... na te ziemskie rozterki... 

   

że widzi tutaj "niespójność" w obecnej narracji i uzasadnieniu sądu.

Lepper miał haki na ekipę platformy a miał go "wykończyć " Kamiński ???

tylko wybitni absolwenci szkół wschodnich mogli to wymyślić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...