Skocz do zawartości
pytla

Kawiarenka pytli

1390 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Eeee, chyba nie. Jak mamy z jednej strony czarne a z drugiej białe, to może najłatwiej jest pójść w stronę szarości, ale można, choć trudniej, też w całą paletę kolorów. Od razu zaznaczę, do tęczy się nie ograniczając ale tęczę włączając też w paletę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Kraj nasz obecnie stał się miodem płynącym, co można stwierdzić na każdym bazarze...

   Cóż więc życzyć, w ten świąteczno-noworoczny czas tym co ów  miód produkują?  Myślę że przede wszystkim zdrowia i dobrego samopoczucia a pozytywnego rozwiązywania problemów , nieco później, w nowym sezonie...

   Przy okazji życzę tym którzy podjęli się zorganizować Kongres Pszczelarski wytrwałości w realizacji przedsięwzięcia a tym którzy zadeklarowali wsparcie/poparcie dotrzymali obietnic.

     Tego życzy  50 000 polskich pszczelarzy

      ATENA

        

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.12.2023 o 10:12, Atena napisał:

   Przy okazji życzę tym, którzy podjęli się zorganizować Kongres Pszczelarski wytrwałości w realizacji przedsięwzięcia a tym którzy zadeklarowali wsparcie/poparcie dotrzymali obietnic.

     Tego życzy  50 000 polskich pszczelarzy

      ATENA

        

Występujesz w imieniu 50 000 polskich pszczelarzy Ateno? Czy masz jakieś nadzwyczajne zdolności rozumienia tego czego oni sobie życzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Pardon,  między słowem "życzy" a "50 000"   miało być kluczowe słowo "dla"...

   Wszystkich zbulwersowanych jeszcze raz  serdecznie przepraszam...

  Doceniam czujność godną najlepszych służb specjalnych /z "pegazusem " włącznie/ jaką od lat wykazuję mister czarg na tym portalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To połknięte słowo zmienia całkowicie sens Twojej wypowiedzi dziękuję za wyjaśnienie. 

( Ponieważ tak bardzo docenisz moją czujność, muszę zwrócić Ci jeszcze uwagę na pisownię słowa "pegasus" - nie ma tam literki "z". )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że w ten dziwny czas bez Świąt , bez śniegu i polskiej telewizji nasz Kolega z Białorusi (Nik) przegląda Forum Polanki próbując zrozumieć co się u nas wyprawia. A tu na forum cisza, martwota ,nic się nie dzieje, wyglądać to może dla obserwatora z zewnątrz , że też odcięli nam sygnał - nie , nie to jeszcze nie ten etap 😉. Dlatego śpieszę Nikowi i innym nierozumiejącym donieść, że w Polsce, podobnie jak na Białorusi mamy małego dyktatorka, ten dyktatorek  to Don Tusk ( w skrócie DDT), wybraliśmy go sobie w demokratycznych wyborach (historia XX w. zna takie przypadki u naszych sąsiadów też swego czasu demokratycznie wybrano miłośnika Tysiącletniej Rzeszy o podobnie śmiesznym imieniu - skończyło się to tragedią dla Polski i Europy). Ów dyktatorek zatruwa polską scenę polityczną od wielu lat usłużnie wykonując polecenia swoich mocodawców zza Odry. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia kazał swojemu podwładnemu pułkownikowi SB pełniącemu funkcje ministra Kultury (!) wyłączyć sygnał polskiej telewizji i energicznym blitzkriegiem przejąć polskie media, kilkanaście ośrodków TVP, Polskie Radio i agencję informacyjną PAP, po to, aby ograniczyć Polakom dostep do odmiennej narracji niż propaganda reżimowa. Ten blitzkrieg jak dotąd się nie powiódł, a upływający czas coraz dobitniej udowadnia wszystkim jak niekonstytucyjne i bezprawne działania stoją za kamerdynerem Brukseli i Berlina tymczasowo sprawującym rządy w Najjaśniejszej Rzeczpospolitej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, czarg napisał:

Widzę że w ten dziwny czas bez Świąt , bez śniegu i polskiej telewizji

Tak też myślałem.

A łyknołeś kolego pigułki?

Ludziom z wypranym mózgiem stanowczo trzeba powiedzieć Dość.

Siewcom nienawiści mówimy Dość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogło być Świątecznie. Kopać się z koniem rozumianym jako osioł pełnokrwisty to nie dla mnie.

Prowadzenie dyskursu z osobą o nieuleczalnym deficycie intelektu pozostawiam innym.

prezent pis.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostawiaj Boćku, pozostawiaj w sumie nic tutaj merytorycznie nie wniosłeś, a i dla mnie to wygodne,

bo uwierz mi to duży absmak próbować zgłębić sens Twojej pokracznej polszczyzny:

"A łyknołeś kolego pigułki?" 

Najwyraźniej tak samo "garbatej" jak Twoje rozumienie reguł demokracji, praworządności i wolności słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, czarg napisał:

Pozostawiaj Boćku, pozostawiaj w sumie nic tutaj merytorycznie nie wniosłeś,

 

Za to ty wniosłeś nienawiść, pogardę. Ale już ten czas się kończy. A pozostało ci jedynie wycie i ujadanie małego wściekłego  pieska. Takiego co by chciał ugryźć, a tu wszyscy patrzą i się śmieją.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Bocian napisał:

(...) a tu wszyscy patrzą i się śmieją.

Nawet gdyby tak było jak piszesz, że wszyscy w ten ponury czas, przypominający grudzień 1981 r. śmieją się radośnie, to przecież wiadomo, że w Polsce "ten się śmieje , kto się śmieje ostatni". Napisałeś drogi Boćku, że czas się kończy, masz rację każdemu z nas się kończy, dlatego, życzę Tobie i nam wszystkim zdrowia, żebyśmy doczekali końca tej bezprawnej farsy i  mogli się wesoło 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby wszem było jasne. W tej wyjątkowej kafejce zgodnie z umową niczego nie moderuję. Sugeruję jednak nieśmiało z polityką przenieść się do wątku naszego Forum "Parada różności" i uszanować Gospodynię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.12.2023 o 01:01, Bocian napisał:

Dam radę wrócić i zobaczyć rękę sprawiedliwości.  Dam radę dolecieć i do Wronek. Pokołuje nad spacerniakiem.

Uwaga na wiatraki ;) .

Przykład jak można być chamskim i drugiemu to przypisać  🤨

23 godziny temu, Bocian napisał:

Ludziom z wypranym mózgiem stanowczo trzeba powiedzieć Dość.

Siewcom nienawiści mówimy Dość.

 

23 godziny temu, Bocian napisał:

Prowadzenie dyskursu z osobą o nieuleczalnym deficycie intelektu pozostawiam innym.

 

22 godziny temu, Bocian napisał:

A pozostało ci jedynie wycie i ujadanie małego wściekłego  pieska. Takiego co by chciał ugryźć, a tu wszyscy patrzą i się śmieją.

Jeżeli można tutaj obrażać to można i należy  tutaj to ganić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  ... już chyba wypełniły się dni..  i czas aby przejść do odkrycia kart  w/s  anonsowanych  na portalu. przygotowań  do Kongresu Pszczelarskiego. Pacta sunt servanda -  jak mawiali starożytni Rzymianie.  Zgodnie z tym co TU pisałem swoją misję, której się podjąłem, zakończyłem z chwilą podpisania porozumienia we Wrocławiu, między Dolnośląską Izbą Rolniczą  a ...

   Oczekuję, jak również, zapewne, wielu pszczelarzy ciekawi co się w tej materii dzieje.  Co prawda, kraj nasz dziś jest miodem spływający  ale mam dziwne przeświadczenie, graniczące z pewnością, że jest wiele spraw które można ulepszyć/usprawnić/zreorganizować ku czci, chwale i satysfakcji ludzi działających w tej branży.  Oczywiście, można zdać się na popularyzowaną przez uczonych w piśmie "sztuczną inteligencję"  ale, jak sądzę niewielu, szczególnie tradycjonalistów za nią nadąża. 

   "Gwiazdka",  co prawda nie Betlejemska, zwiastuje nam zmiany w wielu płaszczyznach życia społecznego i gospodarczego... Moim zdaniem pszczelarstwo nie może być pominięte...

      Pozostaje mi  wciąż wierzyć w wizję Adasia Mickiewicza  zawartą w "Odzie do młodości"...

      Z optymizmem kreślę się, jeszcze w starym roku. Nowy Rok chcę rozpocząć pod palmami... na San Escobar.

     ATENA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Nowy rok bieży...   czas na podsumowania.  Przyznaję że mieli rację starożytni Grecy którzy mieli proroczą maksymę: "nec Herkules contra plures."

   Przez parę lat w  błędnym (?) przeświadczeniu starałem się doprowadzić  "konie do wodopoju"  ale okazuje się że są syte i napojone. Rżą z zadowolenia a ja je, naiwniak, próbowałem uszczęśliwiać... W międzyczasie dowiedziałem się że jestem durniem, zdiagnozowano  u mnie zdalnie/ przez diagnostę- amatora/ demencję a koronnym /wytykanym publicznie błędem życiowym/ było trwanie przy czterolistnej koniczynce /55 lat/.    Dziś świadom owych błędów stwierdzam jednoznacznie że

   PRZEGRAŁEM

    Już widzę zwycięzców, którzy tak skutecznie ze mną walczyli/napominali/wyśmiewali jak zdobią skronie w laurowe wieńce zwycięzców... Aby było bardziej współcześnie to może i szampana odstrzelą... 

    Pozostaje mi jeszcze przeprosić tych których przekonywałem/przekonałem że działając "w dobrej wierze" wprowadziłem ich w maliny/meandry moich przemyśleń i wniosków, co prawda nie w MOIM interesie.  /Bo jakiż interes może mieć paroulowy pszczelarz-amator/.

   Sącząc jakiś domowy trójniak , siedząc  w cieniu figowego krzewu, pozostanie mi, w cichości ducha powtarzać z  nostalgią ... a jednak się kręci...

    Pogodzony z realiami czasów i okoliczności  pozostaje mi czekać na to że i dla mnie zagra orkiestra która gra dla... WSZYSTKICH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro sobie żartujemy, to ja mam taki:

"Prezydent związku pszczelarskiego pyta się worożychy:

- Jakie zbiory miodu będziemy mieli w tym roku?

- Średnie.

- ?!?

- To znaczy gorsze niż w zeszłym, ale za to lepsze niż w przyszłym roku".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Kilkanaście stopni mrozu i już portal zamarzł? 

   W oczekiwaniu na jakąś odwilż, /jaką?/  aby pobudzić wyobraźnię czytających, opiszę obrazek/widoczek który zobaczyłem w sklepie... piekarniczym.

   Na ladzie stoją cztery słoiki miodu - /wszystkie patoka -jakby przed chwilą z miodarki spuszczone/  pierwszy - przeźroczysty jak woda z krynicy, z napisem - akacjowy, drugi- z nieco żółtawym odcieniem - rzepakowy, trzeci - ciut mocniej zabarwiony - lipowy...  Czwarty gryczany, miał coś z koloru gryki...   Cena ujednolicona...

   Kraj miodem płynący...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co na etykiecie? Producent podany?

Ten sklep piekarniczy to piekarnia, czy sklep z wyrobami piekarniczymi, bo rozumiem, że nie z wyposażeniem i akcesoriami do piekarń?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba mieć żadnych specjalnych uprawnień, żeby nam przekazać czy sprzedawany tam miód był oferowany przez któregoś ze znanych polskich importerów z Polskiej Izby Miodu, lokalnego pszczelarza, czy też przez kogoś jeszcze innego. Nie pytam ani o nazwiska, ani o nazwy firm, bo to nie śledztwo, a Twój wpis miał ponoć "opisać obrazek i pobudzić wyobraźnię". 

A co z tym "sklepem piekarniczym'? Wpisz sobie w google frazę "sklep piekarniczy" i zobacz co otrzymasz.

W sklepach piekarniczych obecność miodu piekarniczego nie jest niczym specjalnie dziwnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  2-go stycznia napisałem;

     "PRZEGRAŁEM" 

   byłem ciekawy reakcji - już  widziałem te wpisy -  gloria victis(?),  vae victis(?)  a tu  NIC!!!  Nawet "dobrze ci tak" nikt nie napisał...

     Jako że nowy rok bieży   to ... w nowym rozdaniu... w tym ciemnym tunelu /zimą!/ przeleciał  jakiś robaczek świętojański....     Nie jest to jeszcze światełko ale chyba zwiastun światełka...  Co prawda z innej strony ale "coś błyska z dala"...

   

   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...