Skocz do zawartości
czarg

Demontaż Państwa Polskiego przez koalicję 8 gwiazdek

45 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ w sposób bezprawny odcięto nam dostep do mediów publicznych, po to by serwować narrację taką samą jak w mediach prywatnych zbudowanych przez współpracowników peerelowskich służb,  będę tutaj zamieszczał informacje i opinie do których dotarcie może być dla części odbiorców utrudnione. 

Profesor Ryszard Piotrowski konstytucjonalista:

 - "W sprawie TVP, Polskiego Radia i PAP minister B. Sienkiewicz nie działał zgodnie z przepisami prawa.

-  Rząd nie rządzi prawem, to prawo rządzi rządem,

-  Prezydent ma najwyższą demokratyczną legitymację w państwie i nie można pomijać jego prerogatyw.

-  Panowie Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik są nadal posłami".

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu więzieniu Kamiński wreszcie wyleczy się. Powinien podziękować Sądowi za wyrok , bo na wolności na wyleczenie nie miał szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, lech napisał:

Dzięki temu więzieniu Kamiński wreszcie wyleczy się. Powinien podziękować Sądowi za wyrok , bo na wolności na wyleczenie nie miał szans.

Błąd, jako szara eminencja i poseł miał lepszą opiekę niż w więzieniu - jedna różnica, teraz jest leczony pod przymusem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, ArkadiuszC napisał:

Błąd, jako szara eminencja i poseł miał lepszą opiekę niż w więzieniu - jedna różnica, teraz jest leczony pod przymusem

No , ale już go wypuszczają i się nie wyleczy z tej paskudnej choroby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o tym miał być ten wątek, ale ponieważ wciąż są jakieś niejasności i niezrozumienie dokończmy. 

Użytkownik Piotr twierdzi, że PP. Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński nie są posłami tylko przestępcami.

Tymczasem Sąd Najwyższy orzekł, że obaj Panowie wbrew postanowieniu marszałka Sejmu posłami jednak są.

https://www.rp.pl/prawo-dla-ciebie/art39724531-mandaty-kaminskiego-i-wasika-sn-podwazyl-postanowienia-marszalka-sejmu

Marszałek Hołownia najwyraźniej też nie wierzy w skuteczność "wygaszenia mandatów", bo do tej pory, a 21 stycznia upłynął miesiąc, od czasu gdy "wygasił" oba mandaty, nie zawiadomił na podstawie informacji PKW kolejnych kandydatów o przysługujących im prawie do mandatów  poselskich. (art. 251 paragraf 1 Kodeksu wyborczego).

Posłowie Kamiński i Wąsik przestępcami nie są choćby z tego prostego powodu, że zostali ułaskawieni przez Prezydenta RP i ich wyrok z mocy prawa uległ zatarciu. https://www.specprawnik.pl/poradnik-prawny/zatarcie-skazania-w-wyniku-uaskawienia-przez-prezy/

Użytkownik Lech pisze o chorobie i martwi się o zdrowie posła Mariusza Kamińskiego.

Poseł Kamiński jest cukrzykiem, tutaj analiza medyczna jego stanu zdrowia: https://www.medonet.pl/zdrowie/wiadomosci,glodowka-kaminskiego-to-igranie-z-organizmem-cukrzyka--oto--czym-moze-grozic-wstrzas-hipoglikemiczny,artykul,17694327.html

------------------------------------------------
Jak powszechnie wiadomo obaj posłowie są już na wolności.
Tutaj pierwsza po wyjściu z więzienia rozmowa telefoniczna z Maciejem Wąsikiem:

Nie ulega wątpliwości, że Panowie posłowie wolność zawdzięczają w dużej mierze społeczeństwu obywatelskiemu - tym wszystkim, którzy dawali w różny sposób wyraz swojemu sprzeciwu wobec bezprawnemu uprowadzeniu i uwięzieniu posłów, uczestnicząc w licznych manifestacjach na terenie całego kraju, przyjeżdżając pod areszty w Radomiu i Przysusze, podpisując apele i petycje, działając w mediach społecznościowych. 

Dla mnie szczególnie miłym faktem było uczestnictwo w protestach legendy opozycji antykomunistycznej i jednocześnie naszego "kolegi po fachu" - Jana Krzysztofa Kelusa:  

Cieszy także uaktywnienie się ludzi młodych:

RWONP!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Poseł Mariusz Kamiński opowiedział jak został potraktowany przez wymiar sprawiedliwości ministra Adama Bodnara, na kilka godzin przed zwolnieniem z więzienia. Przed południem 24 stycznia doszło do zastosowania procedury przymusowego dokarmiania pod nadzorem specjalnie w tym celu przybyłego sędziego sądu penitencjarnego (nb. członka Stow. "Iustitia").

Posła Kamińskiego skrępowano pasami na łóżku i kilkakrotnie próbowano mu włożyć przez nos sondę do żołądka, a gdy ta operacja na skutek anatomicznej deformacji przegrody nosowej nie powiodła się, mimo dalszego sprzeciwu więzionego nie zastosowano wobec niego innej, łagodniejszej formy dokarmiania, tylko siłą wprowadzono mu sondę przez przełyk.

(Kilka dni temu w Kawiarence Pytli Piotr_S prześmiewczo napisał o "więźniu hydraulicznym", jestem ciekaw czy w kontekście tego co przedwczoraj zrobiono Panu Mariuszowi Kamińskiemu nadal ma ochotę żartować w ten sposób?).

-------------------------------------

I jeszcze taki mały kwiatek - wiceministra sprawiedliwości sprawująca nadzór nad więziennictwem Pani Maria Ejchart-Dubois pytana o strajk głodowy osadzonych posłów stwierdziła, że "Każdy ma prawo nie jeść i nie pić, to jest decyzja indywidualna na tym polega prawo do wolności osobistej" *

Czy należy to rozumieć jako zachęcenie do łamania prawa, czego stróżowi prawa robić w żadnym razie nie wolno? (Bo przecież art.116 a 5) Kodeksu karnego wykonawczego zakazuje więźniom odmawiania posiłków dostarczanych przez administrację ZK **). Czy po prostu Pani wiceministra nie uznawała, że PP. Wąsik i Kamiński byli "pełnoprawnymi" więźniami?

 

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/9399691,wiceminister-sprawiedliwosci-kazdy-ma-prawo-nie-jesc-i-nie-pic.html

** https://arslege.pl/zakazy-obowiazujace-skazanych/k135/a12550/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, czarg napisał:

Wczoraj Poseł Mariusz Kamiński opowiedział jak został potraktowany przez wymiar sprawiedliwości ministra Adama Bodnara, na kilka godzin przed zwolnieniem z więzienia. Przed południem 24 stycznia doszło do zastosowania procedury przymusowego dokarmiania pod nadzorem specjalnie w tym celu przybyłego sędziego sądu penitencjarnego (nb. członka Stow. "Iustitia").

Posła Kamińskiego skrępowano pasami na łóżku i kilkakrotnie próbowano mu włożyć przez nos sondę do żołądka, a gdy ta operacja na skutek anatomicznej deformacji przegrody nosowej nie powiodła się, mimo dalszego sprzeciwu więzionego nie zastosowano wobec niego innej, łagodniejszej formy dokarmiania, tylko siłą wprowadzono mu sondę przez przełyk.

(Kilka dni temu w Kawiarence Pytli Piotr_S prześmiewczo napisał o "więźniu hydraulicznym", jestem ciekaw czy w kontekście tego co przedwczoraj zrobiono Panu Mariuszowi Kamińskiemu nadal ma ochotę żartować w ten sposób?).

-------------------------------------

I jeszcze taki mały kwiatek - wiceministra sprawiedliwości sprawująca nadzór nad więziennictwem Pani Maria Ejchart-Dubois pytana o strajk głodowy osadzonych posłów stwierdziła, że "Każdy ma prawo nie jeść i nie pić, to jest decyzja indywidualna na tym polega prawo do wolności osobistej" *

Czy należy to rozumieć jako zachęcenie do łamania prawa, czego stróżowi prawa robić w żadnym razie nie wolno? (Bo przecież art.116 a 5) Kodeksu karnego wykonawczego zakazuje więźniom odmawiania posiłków dostarczanych przez administrację ZK **). Czy po prostu Pani wiceministra nie uznawała, że PP. Wąsik i Kamiński byli "pełnoprawnymi" więźniami?

 

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/9399691,wiceminister-sprawiedliwosci-kazdy-ma-prawo-nie-jesc-i-nie-pic.html

** https://arslege.pl/zakazy-obowiazujace-skazanych/k135/a12550/

Tak to już jest , że z przestępcami trzeba postępować zdecydowanie. Oni też tak postępowali z Leperem i innymi z tym ,że bezprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem że PiS  dokona przeglądu, w każdym województwie, jak będzie grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2024 o 12:28, lech napisał:

Tak to już jest , że z przestępcami trzeba postępować zdecydowanie. Oni też tak postępowali z Leperem i innymi z tym ,że bezprawnie.

Co do sprawy ŚP. Leppera to potrzebny byłby dłuższy wywód, ale to może przy innej okazji teraz tylko tyle, że Andrzej Lepper  był przynajmniej od pewnego czasu kreacją służb i przez pewien czas był też pod ich opieką, gdy próbował się spod tej opieki wyrwać i zrobił się zbyt gadatliwy, te same służby wykonały na nim wyrok.

Czy potrafisz przedstawić jakie to przestepstwa popełnili posłowie Wąsik i Kamiński?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wracając do tematu wątku posłowie zostali aresztowani a właściwie uprowadzeni z Pałacu Prezydenckiego. Wczoraj w telewizji wpolsce,pl dość szeroko o tym opowiadali podając szczegóły wcześniej nie znane. Nie znalazłem niestety linku do wywiadu, ale mam jego zapis:

"Politycy zapytani zostali także o wydarzenia w Pałacu Prezydenckim, w którym zostali zatrzymani przez policję pod nieobecność prezydenta.

To kolejny element zastraszania opozycji i jednocześnie element uderzenia w głowę państwa. Nie ukrywaliśmy, oficjalnie, dzień wcześniej była informacja, że jesteśmy zaproszeni przez prezydenta na spotkanie. Przyjechaliśmy, rozmawialiśmy z prezydentem. On miał różne obowiązki państwowe, poprosił, żebyśmy poczekali na dokończenie naszej rozmowy, co dalej. Nie ma mowy o jakimkolwiek ukrywaniu się. W którymś momencie naszej rozmowy z panią minister Grażyną Ignaczak-Bandych, przyjechał zastępca szefa SOP z informacją, że mają nakaz, że muszą udzielić pomocy policji. Powiedziałem, że w tej chwili prezydent jest na zewnątrz, będzie za pół godziny, rozumiem, że powinien się zwrócić z taką informacją do prezydenta. Dodałem, żeby poczekał na powrót prezydenta i uzgodnił to z prezydentem, ponieważ jesteśmy jego gośćmi. Chwilę później natychmiast wkroczyło kilkunastu policjantów i siłą wyciągnęli nas przez sekretariat głowy państwa, z pokoju przylegającego bezpośrednio do gabinetu prezydenta. Była to demonstracja siły. Jestem przekonany, że to była decyzja na poziomie rządowym, zapewne pana Kierwńskiego, żeby taki pokaz siły wobec prezydenta, którego obecny reżim nie znosi, wobec opozycji przeprowadzić, to była świadoma demonstracja siły

– powiedział Mariusz Kamiński.

Nie wyobrażamy sobie, żeby policja weszła na teren Sejmu bez zgody marszałka. Tak samo nie wyobrażamy sobie, żeby policja mogła wejść na teren KPRP bez zgody prezydenta. Złamano tę zasadę, używając do tego SOP podległej MSWiA. To, że SOP nie poinformowała prezydenta o tym, że dostała takie polecenie można traktować jako zdradę kierownictwa

– wskazał Maciej Wąsik.

Mariusz Kamiński przypomniał, że to on, po konsultacji z prezydentem, powołał na szefa SOP Bartłomieja Hebdę. Dodał, że w trakcie zatrzymania byli na spotkaniu z minister Ignaczak-Bandych, która była zszokowana, nie miała informacji o interwencji policji.

12 policjantów. Znam swoje prawa jako osoby zatrzymanej. Zażądałem telefonu do adwokata, zadzwoniłem do niego. Zaledwie po kilku zdaniach policjant wyrwał mi telefon. Ewidentnie spieszyli się, żeby nie wrócił prezydent. To był podstęp. Bajki o tym, że pod Belwederem zepsuł się autobus – to było dogadane. Zepsuł się tam, gdzie miał się zepsuć

– wskazał Maciej Wąsik.

Tusk i Kierwiński za tym stoją. Kierwiński był tępym wykonawca. To aparatczyk partyjny. Na pewno było to za wiedzą Tuska. Ten rząd powstał 13 grudnia, wiemy, co to znaczy dla Polaków

– dodał Kamiński." https://wpolityce.pl/polityka/679533-relacja-maciej-wasik-i-mariusz-kaminski-w-telewizji-wpolsce

W sprawie bezprawnego wtargnięcia do Pałacu Prezydenckiego funkcjonariuszy PP toczy się postępowanie prokuratorskie z art. 231 KK.

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/9409104,prokuratura-czeka-na-nagrania-min-z-palacu-prezydenckiego-ws-zatrzym.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, czarg napisał:

Co do sprawy ŚP. Leppera to potrzebny byłby dłuższy wywód, ale to może przy innej okazji teraz tylko tyle, że Andrzej Lepper  był przynajmniej od pewnego czasu kreacją służb i przez pewien czas był też pod ich opieką, gdy próbował się spod tej opieki wyrwać i zrobił się zbyt gadatliwy, te same służby wykonały na nim wyrok.

Czy potrafisz przedstawić jakie to przestepstwa popełnili posłowie Wąsik i Kamiński?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

https://www.rp.pl/przestepczosc/art39714801-afera-gruntowa-wiezienie-za-podrabianie-dokumentow-za-co-skazano-mariusza-kaminskiego-i-macieja-wasika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, czarg napisał:

Czy potrafisz przedstawić jakie to przestepstwa popełnili posłowie Wąsik i Kamiński?

No to nie trzeba dużo szukać. Wystarczy nie cytować jedynej słusznej prawdy - TV Republika. Zostali skazani za podrabianie dokumentów i podsłuchiwanie bez zezwolenia. Oznacza to przekroczenie uprawnień czyli łamanie prawa. Intencje nie są ważne. Zawsze znajdą się tacy co powiedzą, że oni tylko wykonywali rozkazy. To funkcjonariusze mają obowiązek znać prawo oraz procedury i ich przestrzegać, a nie łamać czy naginać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TRÓJ PODZIAŁ WŁADZY tak chyba jest w Polsce.

Posła nie wybiera nikt inny jak wyborcy, i tylko oni mogą go pozbawić mandatu, czyli ich reprezentacji.

Co do sprawy karnej, to mogą odbyć wyrok po skończonej kadencji, lub brać udział w pracach Sejmu-Senatu w ramach przepustek celowych. 

Decyzja w rękach mandatariusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   O tym że może być NORMALNIE niech świadczy  dzisiejszy dzień  - wojsko gra, strażacy śpiewają, policjanci mają oko nad wolontariuszami... 

   I TO JEST NORMALNOŚĆ W DEMOKRATYCZNYM KRAJU.   Nikt nikomu pegasusem do sypialni nie zagląda... a "nowa" TVP  jest akceptowana przez 60% odbiorców.

   Widać że kierunek słuszny... choć droga wyboista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.01.2024 o 09:42, Atena napisał:

   O tym że może być NORMALNIE niech świadczy  dzisiejszy dzień  - wojsko gra, strażacy śpiewają, policjanci mają oko nad wolontariuszami... 

 

Wojsko ma bronić i odstraszać agresorów, strażacy ratować i gasić a policja dbać o przestrzeganie prawa.

Użytkownik Piotr w kontekście sprawy PP. Wąsika i Kamińskiego napisał:

No to nie trzeba dużo szukać. Wystarczy nie cytować jedynej słusznej prawdy - TV Republika.

Zatem nie ograniczajmy się. Tutaj cały przebieg tzw. afery gruntowej przedstawił człowiek, który zna sprawę lepiej niż inni: 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2024 o 15:46, czarg napisał:

Użytkownik Piotr w kontekście sprawy PP. Wąsika i Kamińskiego napisał:

No to nie trzeba dużo szukać. Wystarczy nie cytować jedynej słusznej prawdy - TV Republika.

Zatem nie ograniczajmy się. Tutaj cały przebieg tzw. afery gruntowej przedstawił człowiek, który zna sprawę lepiej niż inni: 

W dniu 26.01.2024 o 18:54, czarg napisał:

Czy potrafisz przedstawić jakie to przestepstwa popełnili posłowie Wąsik i Kamiński?

Odnosiłem się do wpisu za co są skazani. Akurat powoływanie się na gościa z CBA biorącego udział w sprawie nie uważam za słuszne. Sąd badając sprawę uznał że fałszowali dokumenty i podsłuchiwali bez pozwolenia. Ten gość twierdzi, że mieli na wszystko zgody. Ciekawe co się z nimi stało? Ukradła wróżka zębuszka czy może myszy zjadły? Gdyby były zgody na takie działania operacyjne to nie byłoby wyroku za ich brak, myślmy logicznie.

Z przedstawionej wypowiedzi wynika, że CBA podjęła szeroko zakrojone działania operacyjne na podstawie opowieści jednego gościa, który setkom ludzi opowiadał jakie ma możliwości. Śledczy nie znaleźli ani jednego przykładu na to że facet coś załatwił, a uznali że mówi prawdę. Co ciekawe nikt z tych setek ludzi nie przekazał mu pieniedzy , a zrobili to oficerowie CBA po czym okazało sie, że nikt tych pieniedzy nie wziął. To ma mnie przekonać o słuszności podjętej akcji czy o mocy dowodów przeciw Lepperowi? 

Przestępca nie może być posłem. Ludzie to jak posłać pedofila, żeby uczył dzieci. Rozumiem, że niech uczy oby nie moje?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manipulacja jest tutaj  zastraszajaca,  i prawo Kalego.

"Gdy będziesz w naszych szeregach.... włos ci z głowy nie spadnie"

Cejrowski czasem  przesadza, ale miał rację 😞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2024 o 15:23, GEMBARA.PL napisał:

TRÓJ PODZIAŁ WŁADZY tak chyba jest w Polsce.

Posła nie wybiera nikt inny jak wyborcy, i tylko oni mogą go pozbawić mandatu, czyli ich reprezentacji.

Co do sprawy karnej, to mogą odbyć wyrok po skończonej kadencji, lub brać udział w pracach Sejmu-Senatu w ramach przepustek celowych. 

Decyzja w rękach mandatariusza.

Szanowny Kolego
Kiedyś jako członek PZP pozwoliłem sobie na krytykę pana prezydenta PZP publikując dowody i historia przyznała mi rację. Zostałem w kole pszczelarzy wybrany na delagata na zjazd WZP Poznań. Zjazd ten swoją uchwałą wywalił mnie z organizacji nie pytając się o zdanie mego "elektoratu" i sądu koleżeńskiego. Wtedy nie stanąłeś w mej obronie jak teraz bronisz posłów skazanych prawomocnym wyrokiem. Od takich spraw to wszystko się zaczyna. Podobna jak moja poznańska sytuacja zaistniała w Kielcach. Wywalony na zjeździe delegat oddał sprawę do sądu, wygrał, organizacja musiała wycofać uchwałę, przyjąć go z powrotem i zapłacić karę pieniężną na organizację charytatywną. Też bym wygrał w sądzie z WZP Poznań, ale nie mam czasu na sądy i brzydzę się maluczkimi, którzy mają się dobrze do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Widzę, że p. GEMBARA  przedłożył zręby projektu jakiejś nowej konstytucji.  W obowiązującej takich "zapisów" nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2024 o 15:23, GEMBARA.PL napisał:

TRÓJ PODZIAŁ WŁADZY tak chyba jest w Polsce.

Trójpodział władzy to rzecz skomplikowana przynajmniej dla niektórych "wybrańców narodu".

Czy to, że  taki "wybraniec narodu" jak Pan Józefaciuk swoją osobą może kompromitować polski Sejm to wina skołowanych wyborców, czy może wina cynicznych szefów partii układających listy wyborcze? Osobiście nie wierzę, że obecność na liście wyborczej takich ludzi jak bohater poniżej linkowanego filmiku nie była celowym zabiegiem służącym ośmieszaniu instytucji polskiego państwa.

https://www.tiktok.com/@jachcy_/video/7329040691508563233?is_from_webapp=1

Przypomnę, że ten Pan poseł jest członkiem Parlamentarnego Zespołu d/s Pszczelarstwa.

----------------------------------------------------------

Piotr napisał:

 "Sąd badając sprawę uznał że fałszowali dokumenty i podsłuchiwali bez pozwolenia."

Tak, gdyby tylko u nas sąd, sąd znaczył, a sprawiedliwość, sprawiedliwość.

i dalej:

"Przestępca nie może być posłem."

Nie może! Ale mamy wiele przykładów, że przestępcy są posłami , senatorami, ba nawet marszałkiem. Niestety polski parlament jest wykorzystywany przez przestępców jako miejsce azylu, gdzie pod osłoną immunitetu ujść można sprawiedliwości.

------------------------------------------------------------------

Baru to prawo miałeś na myśli?

------------------------------------

Robinhuud napisał:

"Kiedyś jako członek PZP pozwoliłem sobie na krytykę pana prezydenta PZP publikując dowody i historia przyznała mi rację."

Pamiętam też jak kiedyś próbowałeś zainteresować wymiar sprawiedliości sprawą sprzedawania ukraińskiwgo miodu z banderolą PZP w Domu Pszczelarza i wtedy sprawiedliwości również nie stało się zadość. Niestety choroba polskiego wymiaru sprawiedliwości pozwala cwaniakom i przestępcom na bezkarność. Gdy do tego dodać stronniczość niektórych sędziów ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

     Widzę że mister czarg  jest nie tylko pszczelarzem  ale również śmiało próbuje wchodzić w kamasze wymiaru sprawiedliwości... 

   Co prawda nie ma prawa sądzić ale uzurpuje sobie prawo do OSĄDZANIA.  Nasze prawo w tej materii jest jednoznaczne /może nie wszyscy się z tym zgadzają(?)/  że za winnego można uznać kogoś kto został skazany prawomocnym wyrokiem sądu RP!!!   Koniec, kropka. Wszystkim innym przysługuje DOMNIEMANIA NIEWINNOŚCI!!!

    Za przekroczenie obowiązujących w Rzeczpospolitej  praw minister i jego zastępiec zostali skazani prawomocnym wyrokiem, wydanym w imieniu RZECZPOSPOLITEJ... i tego się trzymajmy... jak pijany płotu. Jak na razie to najpewniejsza ostoja bo... no mniejsza z tym...

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, czarg napisał:

"Przestępca nie może być posłem."

Nie może! Ale mamy wiele przykładów, że przestępcy są posłami , senatorami, ba nawet marszałkiem. Niestety polski parlament jest wykorzystywany przez przestępców jako miejsce azylu, gdzie pod osłoną immunitetu ujść można sprawiedliwości.

Nawet pałac prezydencki jest meliną, z której policja wyciąga chowających się tam przed nią polityków - kryminalistów. Naiwnością jest sądzić że przestępstwa mogą popełniać politycy z tylko jednej partii. Z mego doświadczenia wynika, że przestępcą zostaje polityk dowolnej opcji skażony i zdeprawowany kilkuletnim trzymaniem władzy gwarantującej bezkarność. Wszyscy politycy to mendy i przyszli lub przeszli przestępcy. Do polityki idzie się po władzę i kasę wycierając sobie po drodze gębę przejściowymi, taktycznymi ideami i ideałami. Obsrywając i niszcząc konkurencję. Politycy to nieudacznicy, którzy w życiu niczego nie osiągnęli, nic nie potrafią i jedyną swą szansę widzą w babraniu się w szambie politycznym. Brzydzę się politykami wszystkich opcji i partii. Szczególnie tymi co mają po 20-30 lat. Zapracowali sumiennie na takie moje odczucie. Prostytutkę potrafię uszanować, polityka niestety NIE!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie polskiej polityki i polityków odpowiem Ci nadal aktualnym cytatem z ks. Adama Jerzego Czartoryskiego:

"W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie.
Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia,
tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej,
i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."

Demontażu polskiego państwa chce "partia antypolska" i o tym jest ten wątek . Pozostałe uwagi są zasadne, ale w odniesieniu do "politykierów" udających polityków, których czasami trudno odróżnić, jest ich w naszym życiu publicznym niestety większość, wystepują z różnym natężeniem we wszystkich stronnictwach politycznych. Prawdziwi politycy to ludzie dla których mottem jest: "działanie na rzecz dobra wspólnego" - to rzadki gatunek, ale jeszcze wciąż niewymarły.

Porównanie Pałacu Prezydenckiego poniżej krytyki, więc się z nią wstrzymam.

---------------------------------------

Pan Atena nadinterpretuje i znowu udaje Greka, który nie słyszał o "sędziach na telefon", o "wyrokach na zamówienie", o "odrębnej, specjalnej kaście" i przedstawicielach "wolnych sądów" biorących się za politykowanie. 

https://www.facebook.com/Lemingopedia/videos/niezależne/1146721155458924/

No i jeszcze pozaregulaminowo wykrzykuje:      

"Wszystkim innym przysługuje DOMNIEMANIA NIEWINNOŚCI!!!"

Aż boję się zapytać co to za mania.

Atenie przypominam po raz kolejny, że zgodnie z regulaminem,

na forum:  "3.1.  Nie krzyczymy (nie piszemy wielkimi literami)."

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

      Przywoływanie czasów ks. Czartoryskiego do porównania z nam współczesnymi  jest jakby ktoś porównywał autostradę do Drogi Mlecznej...    Wówczas Państwo Polskie było  tylko abstrakcyjnym  pojęciem a nie  bytem narodowym... 

     Każdy ocenia po swojemu...  Istotą  takiej oceny  fakty które stanowią podstawę do oceny...  ale nie traktowane wybiórczo,  tylko całościowo.  Sądzę, że powołane Komisje Sejmowe zajmą się wnikliwie kompleksową oceną  a nie tak jak my to możemy zrobić na podstawie doniesień medialnych.

 No  to czekajmy cierpliwie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Jeżeli mamy jako tako naświetlony temat mandatów (poselskich!), to teraz pytanie: czy ci Panowie nie powinni odpowiadać za śmierć tysięcy ludzi pozbawionych dostępu do leczenia, za nachalną propagandę szczepionkową, za ogłupianie narodu pandemią, za maski i mandaty, za zaszczepienie  naiwnych preparatem eksperymentalnym w nowych technologiach (Premier Kopacz jednak miała jaja), za miliardowe koszty i straty. Na razie tylko tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...