Skocz do zawartości
Piotr_S

Maluchy promują pszczoły

36 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

W tytule wątku bynajmniej nie chodzi o realizację oferty edukacyjnej dla przedszkoli ;) 

 

Przypomnę akcję sprzed półtora roku:

 

Akcja się odbyła, samochody pozostały. Stowarzyszenie Pszczelarzy Zawodowych chce wykorzystać tamte doświadczenia i zorganizować tym razem rajd dookoła Polski wschodniej, którego zakończenie będzie w Koszalinie 15 września na Ogólnopolskich Dniach Pszczelarza. Celem będzie promowanie pszczół i roślin miododajnych a każda uczestnicząca ekipa będzie mogła mieć emblemat czy logo swojej organizacji, jednak obowiązkowym malowaniem dominującym będzie to, związane z tematyką akcji.

 

Pomimo, że jedynym w miarę ustalonym elementem jest kalendarium poszczególnych etapów a tym samym trasa rajdu (nawet i to może się jeszcze zmienić), Polanka wystawi jedną dwuosobową ekipę i nie pisałbym o tym teraz, gdyby nie pewna propozycja. Są wśród nas pasjonaci takiej właśnie motoryzacji, mogliby pewnie wziąć udział w rajdzie. Przymierzajcie się do tego wydarzenia. Myślcie o nim. Trzeba będzie zapewnić sobie samochód, benzynę, wyżywienie i koszt noclegów (co w grupie nie wyjdzie tak drogo jakby się wydawało) i wjechać do towarzystwa z dobrym humorem i inicjatywą. Trzeba będzie pomagać sobie nawzajem i wszystkim razem podczas organizowania różnych akcji ad hoc na postojach - takich jak na filmie... ale innych.

 

Gdzieś tam z czasem powrócę do tematu i dodam uzupełnienia jak już się będą plany konkretyzowały. Na razie zostawiam Was z tematem na fajną zabawę i prawdopodobnie doskonałą i bardzo medialną akcję promocyjną. Zakarmiajcie wcześniej :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

rajd dookoła Polski wschodniej, którego zakończenie będzie w Koszalinie

Przepraszam ale może Zachodniej . Jak Koszalin we wschodniej to ja pewnie w Chinach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie pomyłka. Gdyby był po zachodniej, byłby za krótki. Poczekaj na mapę, zobaczysz. No i tuż koło Chin przejedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rajd maluchów z dysydenckiego Krakowa do mego ulubionego Koszałkowa - szczegóły na dysydenkiej witrynie PZP (bez imprimatur i nihil obstat prezydenta):

http://www.zwiazekpszczelarski.pl/rajd-w-obronie-pszczol?_mid=GmeMMEpx4v4=

Brak informacji, czy do maluchów zostaną przytwierdzone sztandary  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniam te informację o dokładną trasę rajdu.

Trasa Rajdu.pdf

 

Wiadomo, realizacja planu jest już na tyle dokładna na ile pozwolą na to warunki, ludzie i sprzęt. Niemniej Komador Mrówka to dobry i twardy organizator więc powinno z tym być dobrze. W każdym razie będzie nam strasznie miło spotkać na miejscu postojów i wydarzeń "naszych". Łącznie pojedzie kilkanaście samochodów. Załogę Polanki stanowią Piotr Skorupa i Dariusz Miciuk w części trasy wymiennie z Robertem Chrzanowskim.

 

Jako organizatorom, zależy nam przede wszystkim na dotarciu bezpośrednio do społeczności, które odwiedzimy. Chcemy do nich dotrzeć z hasłem "Pszczoły przetrwają, gdy kwiaty zapylają". Będziemy po drodze sadzić rośliny i drzewa miododajne i opowiadać o pszczołach i środowisku. Będą media lokalne i ogólnokrajowe. Z tego powodu chciałbym, byście Wy, pszczelarze, także licznie przybyli w te miejsca. Wy tam, w tych społecznościach działacie, to dobra okazja by z jednej strony dać się jeszcze lepiej poznać a z drugiej strony, by "przedłużyć" te spotkania pszczelarzy z lokalną społecznością jeszcze na długo po zakończeniu rajdu. Chodzi o taki przesunięty efekt.

 

Do zobaczenia na trasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma dość cierpliwości, by przebić się przez reklamy, może obejrzeć 10 minut tv (patrz 19.00-29.00 minuta programu) o "Rajdzie w obronie pszczół". W programie dziennikarz na wstępie podaje dane o stanie krajowego pszczelarstwa, które za chwilę wiceprezes Kasztelewicz neguje w czambuł podważając dane ministerialne. Za chwilę Pan wiceprezes dla równowagi dziękuje Panu Ministrowi za wstrzymanie neoniko. Audycja w państwowej telewizji - niestety brakuje informacji o nieoficjalnym lokowaniu w niej produktu. Lokowany nieoficjalnie produkt widać na starannie odwróconych nalepkami do widza słoikach i na uroczej czapeczce z logo lokującego produkt. Pan prezes skromnie wykręca stojący przed nim słoik etykietą do siebie. Pan wiceprezes przeciwnie - do kamery. Pan wiceprezes tradycyjnie nie potrafi rozgraniczyć swych ról jako wiceprezesa i jako przedsiębiorcy, przez co podważa podawany w audycji cel Rajdu. Pan wiceprezes namawia Polaków do wtranżalania miodu bez opamiętania i bez czytania etykiet na słoikach. Stwarza klimat niedopszczelenia kraju i zapaści pszczelarskiej, podczas gdy wszyscy wiemy z danych ministerialnych, że pszczół i pszczelarzy mamy coraz więcej, a rynek jest zalany miodami i jego ceny ku radości klientów spadają.  Można odnieść wrażenie, że wiceprezes jest gotów dla pszczół zrobić wszystko, w tym przykładowo potrzebujących zaopatrzyć w pakiety i odkłady importowane w dowolnej ilości, co wydaje się być jedynym ratunkiem dla polskiego pszczelarstwa. No nie wiemâŚ

 

http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/tydzien/wideo/27082017-0800/33508368

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Odsłuchałem linkowany przez Robinhuuda materiał (o pszczołach mowa od 19 minuty):

dla mnie Pan Kasztelewicz coraz bardziej "tadzioli" (tzn. gada Sabatem).

Mam wrażenie, że robi sobie "publicity" na naszym  garbie, "tadzioląc" o upadkach zimowych, podtruciach, słabych zbiorach spowodowanych kiepską pogodą, sugeruje wspólnotę pszczelarskich losów i stroi się w piórka naczelnego obrońcy polskiego pszczelarstwa.

Wydaje mi się, że dla Pana Kasztelewicza każdy temat  zahaczający o pszczoły, każda audycja w której bierze udział jest przede wszystkim dobrą okazją żeby zareklamować siebie i swoją firmę.

 

Media utrwalają schemat skojarzeniowy: mówisz polski pszczelarz, myślisz sądecki bartnik.

 

Przypominam sobie jak na marszu w obronie pszczół wielu prominentnych działaczy pszczelarskich bezrefleksyjnie wystroiło się w kamizelki z logo "made in Stróże".

 

Ciekaw jestem czyje znaki firmowe będą świeciły (tak jak te kamizelki sprzed kilku lat) na samochodach 126 P, w ramach akcji "maluchy promują ...."?

 

Jedno cieszy - jak bystrze zauważył Robin, Pan Prezes Mrówka pojawił się w studio TV z miodem w słoikach na których nie widać loga producenta, czy to znak,  otrzeźwienia w zarządzie "Zawodowców" ???

 

Może jakiś refleks, jakieś dalekie echo hasła które powinno przyświecać każdemu, który bierze się za działalność społeczną, by służyć sprawie "własnego pożytku zapomniawszy",

 

Trzeba też pamiętać, żeby nie dać się wykorzystać do promocji prywatnego biznesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często staram się oglądać program Tydzień, aby być na bieżąco z informacją rolniczą. Muszę jednak zrewidować to przyzwyczajenie, bo przynajmniej na podstawie tego programu, do którego link jest powyżej, można nazwać to raczej dezinformacją. Pomijając już fakt , że do tej pory, nie pamiętam programu, w której było by tyle lokowania produktu co w tym.  Można by się zastanawiać, czy pracownicy telewizji tego nie widzą? Programów reklamowych jest więcej , jak zasadniczego programu, i jeszcze w tym, też reklama. No i to dziękowanie ministrowi za to że nie każe truć nas i siebie. Chyba że dla niego jest osobna grządka za stodołą. Za co mu dziękować?? przecież to nie informatyk komputerowy, to nie specjalista od budowy samolotów, tylko minister rolnictwa, w rządzie Rzeczypospolitej. To on powinien się znać na rolnictwie jak mało kto, a nie podejmować słuszne decyzje na skutek akcji protestacyjnych i próśb. On podejmując właściwe decyzje, powinien udowadniać, że słusznie zajmuje, powierzoną sobie funkcję.

A tak naprawdę , to brak konsekwencji w linii poszczególnych programów. Niedawno oglądaliśmy program o dużych stratach w pasiekach. O ubytkach zimowych i zagrożeniach nowymi chorobami. Jeszcze dudnią po korytarzach redakcyjnych wieści o CCD. Mówi się , o potrzebach szukania nowych środków na warrozę, aż w Argentynie, a może na Antarktydzie.

I nagle , jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, wszystko jest odwrotnie. I kto to sprawia??? 

Zarówno w programach pesymistycznych, jak i w tych hurra optymistycznych, wciąż ta sama osoba, spełniająca funkcję jedynej wyroczni.

Skąd te dane o produkcji miodu??? Kto je zebrał i według jakich kryteriów ? 20 tysięcy ton, to może być ilość importu, bo z pasiek w Polsce , niewielu już miód, wiezie do skupu.

Tak "zachęcające" są jego ceny . A w dodatku kto wie, ile rzeczywiście jest tych pszczół w Polsce?

Na Pomorzu pogrom, potrzeba sięgania po środki na odbudowę, 20 mln zł. Po nawałnicach pogrom, tak podaje ta sama telewizja , które emituje ten program o którym mówimy.

Na Dolnym Śląsku potężne straty, wypszczelona Kotlina Kłodzka, i okolice. Północna Wielkopolska, uczestniczyła w nawałnicach. Na Podkarpaciu nie było spadzi, a późna i zimna wiosna, nie pozwoliła na odebranie miodów wiosennych. W wielu rejonach kraju nie zakwitła akacja i lipy.

Ale za to , w programie telewizyjnym, 20 tysięcy ton z polskich pasiek. Czy jest gdzieś granica manipulacji jaką w tej sprawie się stosuje???

Ostatnia nadzieja , w "Rajdzie Maluchów".  Otrzymałem kilka dni temu apel, o wsparcie finansowe tej imprezy. Podobno będzie w niej brała udział także "POLAKA".

Skoro jest tak dobrze, jak pokazuje program, to czemu jest tak źle, że trzeba organizować takie imprezy? Przekornie, można by powiedzieć, niech ją finansują ci, którzy nawirowali te 20 tysięcy ton miodu. (zaimportowali). Bo to właśnie ich loga, będą tam reklamowane i nie wierzę, aby w tych wystąpieniach, jakie będą im po drodze, chociaż raz ktoś powiedział, spożywajcie polski miód z polskich pasiek, bo tylko w ten sposób wspiera się polskie pszczelarstwo. 

Można by na ten temat jeszcze wiele, ale klawiatura się zacina. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie o tym pisałem, że te wszystkie "dane" to "kupa śmiechu". Jednocześnie wzrosła ilość rodzin (1,5mln???)  i...  szalone straty, po zimie, w kilku regionach. 

Planujemy, że w trakcie konferencji we Wrocławiu zaplanowane zostaną działania aby przynajmniej można było policzyć posiadaczy pszczół /pszczelarzy/ i wypracować i wdrożyć metodę wprowadzenia ewidencji ilości rodzin pszczelich.  Na pewno będzie trudno z wielu względów, zapewne /jak mniemam/ przy czynnym i biernym oporze wielu.  Ktoś musi to zacząć!  Może nam się uda? 

  Chętnie, w tym temacie, podejmiemy współpracę  z innymi samorządami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać według statystyki Forum, około 80 % użytkowników, przegląda cały czas Kalendarz Społeczności. A tam nawet słowa nie ma o Rajdzie Maluchów . Według tego na wrzesień nie przewiduje się żadnej imprezy pszczelarskiej. To co oni tam przeglądają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.radiomaryja.pl/informacje/krakow-wyruszyl-rajd-obronie-pszczol/

Wypada życzyć szerokiej drogi.

Osobiście mam nadzieję patrząc na skład załóg, że rajd przyczyni się do integracji polskiego środowiska pszczelarskiego. Przykładowo w rajdzie bierze udział do niedawna członek zarządu PZP Przemysław Szeliga, dziś prezes Zrzeszenia Pszczelarzy Krakowskich wchodzącego w skład będącego poza strukturą PZP WZP Kraków. Panu Szelidze nie udało się wyprowadzić swego Zrzeszenia ze struktur WZP Kraków, więc musiał opuścić władze PZP.

Jako ciekawostkę podam fakt, że dziś pszczelarze z WZP Kraków bawili się w Domu Pszczelarza w Kamiannej, gdzie nie będąc członkami PZP nie mogą skorzystać z regulaminowych ulg, mimo, że pozostają współwłaścicielami obiektu.

http://wzp-krakow.pl/aktualnosci/id/248.html

Pszczelarze z Koła Pszczelarzy w Kamiannej będąc współwłaścicielami Domu Pszczelarza, nie mogą przebywając w nim mówić, że są u siebie.

Kiedy to wszystko znormalnieje? Pomyślcie i porozmawiajcie o tym panowie prezesi wieczorami przy grillu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy spore problemy z czasem na przygotowanie jakichś relacji i nocujemy w miejscach badzo, co prawda, gościnnych, ale ze słabym dostępen internetu. Bieżące informacje zawsze znajdziecie na naszej facebookowej grupie, na stronie rajdu: https://www.facebook.com/RajdMaluchami/ oraz w radiu i telewizji. Te dwie krótkie relacje udało mi się po nocach zmontować:

 

https://youtu.be/k5HbWrYhrUw

 

https://youtu.be/XA4QtW88L-k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamiast relacji zmontowanej przez kolegę Piotra, można było w TELE=EKSPRESIE zobaczyć relację z Rajdu Maluchów w Obronie Pszczół. Nie była to jakaś szeroka relacja ale malucha reprezentującego Polankę można było poznać , po kolorze i numerze rejestracyjnym, bo jak zwykle wypowiadającym się do kamery, był prof. Wilde.

Pozdrawiamy serdecznie uczestników Rajdu i życzymy szczęśliwego dotarcia do celu oraz "szerokiej drogi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko - lista linków do poczytania, obejrzenia i posłuchania:

 1. https://krakow.tvp.pl/33933460/z-krakowa-wyruszyl-rajd-w-obronie-pszczol#
 2. https://www.facebook.com/wwwKrakowPL/videos/1806214459406189/
 3. http://brzeszcze.naszemiasto.pl/artykul/krakow-rajd-samochodow-fiat-126p-w-obronie-pszczol-zdjecia,4240664,artgal,t,id,tm.html
 4. http://www.gazetakrakowska.pl/strefa-agro/a/z-krakowa-ruszyl-rajd-w-obronie-pszczol-zdjecia,12466934/
 5. https://gazetabilgoraj.pl/mobile/actions/news/269731
 6. http://m.elblag.net/artykuly/rajd-maluchow-w-obronie-pszczol-zawita-do-elblaga,32149.htm
 7. http://www.podlasie24.pl/miasto-siedlce/region/-rajd-w-obronie-pszczol-2272b.html
 8. http://www.tygodniksiedlecki.com/t41562-rajd.w.obronie.pszczol.htm
 9. https://lublin.tvp.pl/33947695/rajd-w-obronie-pszczol-wyruszyli-milosnicy-pszczelarstwa
 10. http://krakow.tvp.pl/33933377/z-krakowa-wyruszyl-rajd-w-obronie-pszczol
 11. http://www.gazetakrakowska.pl/strefa-agro/a/z-krakowa-ruszyl-rajd-w-obronie-pszczol-zdjecia,12466934/
 12. http://mobi.portel.pl/artykul/100254.rajd-maluchow-w-obronie-pszczol-zawita-do-elblaga.html
 13. http://www.rdc.pl/informacje/rajd-w-obronie-pszczol-przyjedzie-do-warszawy/
 14. https://gazetabilgoraj.pl/mobile/actions/news/269377
 15. https://www.wrp.pl/w-obronie-pszczol/
 16. http://www.m.bilgorajska.pl/aktualnosc,14644,0,0,0,Pszczoly-przetrwaja-gdy-kwiaty-zapylaja.html
 17. http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/agrobiznes/wideo/12092017-1210/33698526
 18. http://www.farmer.pl/fakty/rajd-w-obronie-pszczol-zawital-do-warszawy-zdjecia,73606.html
 19. http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Przystanek-rajdu-samochodow-Fiat-126p
 20. http://www.rdc.pl/podcast/horyzonty-rajd-w-obronie-pszczol/
 21. https://ro.com.pl/rajd-w-obronie-pszczol-dotarl-do-olsztyna/01352282
 22. http://www.kronikatygodnia.pl/wiadomosci/5912,w-obronie-pszczol
 23. http://www.radiomaryja.pl/informacje/krakow-wyruszyl-rajd-obronie-pszczol/
 24. https://dorzeczy.pl/kraj/40956/Rajd-w-obronie-pszczol.html
 25. http://www.pomorska.pl/eko-region/ekowiesci/a/trwa-rajd-fiatow-126p-w-obronie-pszczol,12477339/
 26. http://podlasie24.pl//miasto-siedlce/region/-rajd-w-obronie-pszczol-2272b.html
 27. https://infosiedlce.pl/mobile/actions/news/270069
 28. http://pszczolki.pl/index.php/20-wyroznione/980-rajd-w-obronie-pszczol
 29. http://www.elblag.eu/index.php/miasto/11151-rajd-maluchow-w-obronie-pszczol-zawita-do-elblaga
 30. http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/rajd-w-obronie-pszczol-wyruszy-z-krakowskiego-rynku-bedzie-mozna-dostac-nasiona-kwiatow/
 31. http://bartnik.pl/rajd-w-obronie-pszczol/
 32. https://www.pulawy.eu/artykuly/rajd-w-obronie-pszczol-w-pulawach,40711.htm
 33. http://www.uwm.edu.pl/egazeta/rajd-obronie-pszczol
 34. http://twojsacz.pl/rajd-obronie-pszczol-zajedzie-tez-nawojowej/
 35. http://fakty.elblag.pl/tag/rajd-maluchow-w-obronie-pszczol/
 36. https://news.krakow.pl/rajd-w-obronie-pszczol-pszczelarze-rozdadza-miododajne-rosliny
 37. https://www.ppr.pl/wiadomosci/z-krakowa-wyruszyl-rajd-w-obronie-pszczol
 38. http://www.sggw.pl/aktualnosci/rajd-w-obronie-pszczol
 39. https://24wspolnota.pl/galeria/2940/rajd-w-obronie-pszczol/
 40. http://www.agropogoda.pl/rajd-malucha-w-obronie-pszczol
 41. http://www.truso.tv/wiadomosci/47230,rajd-w-obronie-pszczol-w-elblagu
 42. http://www.tvsztum.pl/aktualnosci/15642,dzierzgon-zapraszamy-na-rajd-w-obronie-pszczol-140
 43. http://www.olsztynek.pl/aktualnosc-2533-rajd_po_polsce_w_obronie_pszczol_news.html
 44. http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek&nrartyk=16400
 45. http://www.lublin.uw.gov.pl/aktualnosci/%E2%80%9Emaluchy%E2%80%9D-w-obronie-pszcz%C3%B3%C5%82-dotar%C5%82y-do-Lublina
 46. http://www.tv-wschod.pl/wiadomosci/11366,ratujmy-pszczoly
 47. https://www.eastnews.pl/pictures/subject/id/01231375/section/news
 48. http://www.reporterpoland.pl/pictures/subject/id/01109222/section/news/
 49. http://www.minrol.gov.pl/pol/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Przystanek-rajdu-samochodow-Fiat-126p
 50. http://www.olsztyn.com.pl/artykul,kultowe-maluchy-przemierzaja-polske-dzis-beda-w-olsztynie,23923.html
 51. http://www.dziennikbaltycki.pl/strefa-agro/wiadomosci/a/rajd-w-obronie-pszczol-dojedzie-w-czwartek-do-dzierzgonia,12480841/
 52. https://olsztyn.onet.pl/rajd-w-obronie-pszczol-dotarl-wczoraj-do-olsztyna/y5d8l34
 53. https://olsztyn.tvp.pl/33993495/14917-godz-1830
 54. http://warszawa.tvp.pl/33977859/13092017
 55. http://mobi.portel.pl/artykul/100380.jada-przez-kraj-zeby-pomoc-pszczolom.html
 56. https://www.facebook.com/TrusoTV/videos/10155700457979419/
 57. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1399366863446163.1073741959.329715350411325&type=1&l=83fab848f2
 58. http://elblag24.pl/jada-maluchami-by-ratowac-pszczoly-beda-tez-w-elblagu/
 59. http://m.info.elblag.pl/index.php?id=news_&wybrano=51663
 60. http://dziennikelblaski.pl/465059,Rajd-w-obronie-pszczol-zawital-do-Elblaga.html#axzz4sjzNITqL
 61. http://www.polskieradio.pl/42/3166/Artykul/1854552,Fiatem-126p-w-obronie-pszczol
 62. http://expresselblag.pl/wydarzenia/rajd-w-obronie-pszczol-zawital-do-elblaga/

 

Jak znajdziecie zdublowane linki, dajcie znać, pousuwam duplikaty. 

 

:)  :)  :)  Czy taki odzew medialny uważacie za zadowalający?  :D  :D  :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to znów rodzaj podsumowania. Wczoraj odbyła się konferencja podsumowująca. Prawda, że moje wystąpienie nie tyle o rajdzie było - bardziej o tym, dlaczego takie rajdy warto organizować: http://spp-polanka.org/artykuly/aktualnosci/polanka-tv-aktualne-problemy-pszczelarstwa-w-polsce-i-na-swiecie/

https://youtu.be/FG2AkMgi3nc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Prezesie. Super wystapienie. Gratuluję.

 

Mam taką propozycję dla koleżanek i kolegów z najlepszego forum Polanki, ażeby przesłać link tego przemówienia do swoich Powiatowych lekarzy weterynarii a jak się da, to do lokalnych mediów.

Myślę, że to dobry pomysł. A jak wyślecie link do swoich przyjaciół i znajomych z listy email, to była by bomba. Nagłaśniajcie, bo w moim odczuciu warto.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że jest to diagnoza... Generalnie podpisuje się pod nią. Diagnoza to wstęp do terapii ... i tu zaczynają się schody. Porównałbym ze stanem działań uzdrawiających w "ludzkiej" służbie(?) zdrowia. Co prawda pszczelarzy mniej, pieniędzy mniej, pszczoły się nie poskarżą a w ich "interesie" wypowiadają się ludzie / nie tylko lekarze ale też politycy, znachorzy, a i tacy dla których "im gorzej tym lepiej"/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie rozbawił najbardziej kij w mrowisko - miód ,, robinowy ,, i wrzenie jakie wywołał.

Wszystko na tacy podane .

Twardy nasz Prezes i nawet na liściki nie patrzył. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam co prawda wrażenia, by mi odwagi brakowało, ale tu w ogóle nie o to chodzi. Wpływ na kształt tego wystąpienia miało co najmniej kilkanaście osób, godziny przegadane przez telefon i cała zawartość tego forum. Nie ukrywam, wielu ludzi mi gratuluje ale to Wam wszystkim te gratulacje się należą. Nikt nie jest mądry sam z siebie, wiele osób stoi za takimi wystąpieniami. 

 

Poza tym, to dopiero pierwszy krok, trochę jak napisał Atena. Znajdę trochę czasu, powrzucam na forum tematy, które pojawiły się jako uszczegółowienie tego, co mogliście usłyszeć a niektóre wręcz jako zupełnie inna, równoważna ścieżka - tutaj podziękowania koledze, z którym ponad godzinę przegadałem ze 2 godziny temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
 • Dodaj nową pozycję...