Skocz do zawartości
Jarosław

Rolnik uzyska ze sprzedaży żywności nieopodatkowany przychód do 20 tys. zł

66 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Natomiast nie uzyska kolega żadnej informacji (co najwyżej dezinformację) na witrynie, na której takie rzeczy powinny być podawane w pierwszej kolejności.

http://zwiazek-pszczelarski.pl/

Jako członkowi PZP jest mi ogromnie wstyd i przepraszam wszystkich za ten stan, za Tadeusza Sabata i całą komisję rewizyjną..

-------------------------------

moja opinia okresowa działania władz PZP na podstawie

§ 13 statutu PZP
1.        Członek zwyczajny Związku ma prawo:
4)     oceny działalności Związku, jego organów oraz osób pełniących w tych organach funkcje z wyboru,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 listopada 2016 (wtorek), godz. 08:00

Wspólne posiedzenie komisji: FPB i RRW

sala im. Wojciecha Trąmpczyńskiego (nr 106, bud. C)

  • Rozpatrzenie sprawozdania Podkomisji nadzwyczajnej o rządowym projekcie ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia sprzedaży żywności przez rolników (druk nr 935)
    • - referuje przewodniczący podkomisji poseł Robert Telus.

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/PlanPosKom.xsp?view=2&komisja=RRW

 

transmisja z posiedzenia od go dz 8.00 na stronie:

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/transmisje.xsp?unid=54ACAB45D0BC5CB8C1258067004E21A0#

 

Tekst zmian po ustaleniach podkomisji z 4 i 10 listopada, (to nad nim pracują członkowie Komisji Sejmowych i przedstawiciele organizacji społecznych):

 

http://orka.sejm.gov.pl/opinie8.nsf/nazwa/spr_935/$file/spr_935.pdf

 

Trzymajmy kciuki za przedstawicieli organizacji pszczelarskich, żeby zawalczyli o interesy naszej branży

i godnie nas reprezentowali!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C.D. prac nad ustawą o rolniczej sprzedaży detalicznej:

 

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/transmisje.xsp?unid=91DE44F9B9D7FB89C125806C004E4F6E#

 

Trzymajmy kciuki za przedstawicieli organizacji pszczelarskich naszych wspaniałych reprezentantów wobec władzy ustawodawczej i ministerstwa, wywalczcie dla pszczelarzy dobre zapisy! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równocześnie w Ministerstwie Rolnictwa właśnie trwają rozmowy nad kształtem planowanego rozporządzenia i załącznika do niego niego. Tam jesteśmy i raczej w kontekście tego spotkania należy trzymać kciuki bo ograniczenia tutaj będą miały dla nas znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozporządzenie jest aktem prawnym niższej rangi wobec ustawy i musi z niej wynikać, ale rozumiem,

że nie można być wszędzie, dobre i to, kciuki trzymam.

(a już się bałem, że znienawidzona przez liberalnych pszczelarzy Pisowska władza utrudnia dostęp przedstawicielom Polanki do konsultacji ;) )

 

Kto personalnie z ramienia Polanki jest na tych rozmowach?

 

Z niecierpliwością będę oczekiwał na sprawozdanie z tego spotkania.

 

Mam nadzieję, że tym razem Polanka stanie na wysokości zadania i o wynikach rozmów poinformuje na czas,

żebyśmy nie musieli, wobec braku informacji korzystać ze stron PZP, jak to miało miejsce ostatnio. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozporządzenie jest aktem prawnym niższej rangi wobec ustawy i musi z niej wynikać, ale rozumiem,

że nie można być wszędzie, dobre i to, kciuki trzymam.

Tutaj to nie ma znaczenia. W komisji nie przeforsujemy zmiany podejścia, że ustawa dotycząca sprzedaży detalicznej ma dotyczyć nie tylko rolników ale producentów żywności bo w grupie rolników jest tylko część pszczelarzy. Dlaczego? - to jest na filmie, który czarga boli. Wszyscy, którzy oglądali transmisję sprzed kilku godzin widzieli jak wygląda głosowanie - kalka z PO/PSL. Nic się nie zmieniło. Nawet posłowie śmiali się z któregoś zapóźnionego, który nawet nie wiedział co głosują ale wiedział jak głosować. No i nieszczęsnym limitem komisje się nie zajmą, to w końcu tylko załącznik. To musi pójść od strony ministerstwa. Jak nie wierzysz, sprawdź punt drugi.

 

 

(a już się bałem, że znienawidzona przez liberalnych pszczelarzy Pisowska władza utrudnia dostęp przedstawicielom Polanki do konsultacji ;) )

Znowu się narażę tym, którzy mówią że polemizuję z betonem (sorry, to nie moje słowa) ale po raz kolejny napiszę, że nic mi do władzy (wszak razem borykaliśmy się z liberałami a gest ówczesnego marszałka Komorowskiego to był dla nas wszystkich gwóźdź do trumny wielkiego, bądź, co bądź, wysiłku) a co tej nienawiści - jest mi to uczucie zupełnie obce (rozumiem, to może być trochę dziwne). Sprawdź tylko w drukach sejmowych kto jest na liście organizacji do konsultacji i znajdź tam choć jedną organizację pszczelarską. Przypadek co?

 

 

Kto personalnie z ramienia Polanki jest na tych rozmowach?

Robert Chrzanowski.

 

 

 

Mam nadzieję, że tym razem Polanka stanie na wysokości zadania i o wynikach rozmów poinformuje na czas,

żebyśmy nie musieli, wobec braku informacji korzystać ze stron PZP, jak to miało miejsce ostatnio. 

Polanka jest na wysokości zadania nawet ponad miarę swoich możliwości a po co ci ten czas, to już zupełnie nie rozumiem? Czyżbyś chciał coś z tym zrobić? Jakoś wesprzeć? Daj spokój. Dla twojej wygody nie poświęcimy czasu na działanie pisaniem sprawozdań. Przyjdzie trochę luzu, będą sprawozdania. A dowiadywać się o ważnych sprawach na stronach PZP sam bym chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że tym razem Polanka stanie na wysokości zadania i o wynikach rozmów poinformuje na czas,

żebyśmy nie musieli, wobec braku informacji korzystać ze stron PZP, jak to miało miejsce ostatnio. 

 

Szanowny kolego. Mamy akurat taki czas, kiedy funkcjonują dwie strony PZP, jedna ta, nad którą kontrolę ma ten tzw. "beton" , i były już prezydent tej organizacji, oraz nowa, która niewątpliwie bardziej ludzką twarz prezentuje. I napiszę to nawet ja, Karpacki, że gdyby cały czas strona PZP była tak prowadzona i można znaleźć na niej rzetelne informacje interesujące środowisko, może nie były by potrzebne te wszystkie wątki dotyczące sytuacji w PZP na naszym forum. Nie musieli byśmy się prześcigać , kto pierwszy opublikuje coś interesującego. Ważne, aby były to informacje prawdziwe, a postępowanie działaczy, podyktowane dobrem członków reprezentowanych przez organizację.

Aktualnie, "stara" strona PZP, kontynuuje linię "jedynie słuszną" skompromitowanej kliki jak tam od wielu lat obsadziła większość istotnych funkcji, i nadal kompromitująca się coraz nowymi ujawnianymi , a trwającymi już od lat procederami.

Gdyby istniała, oparta na rzetelnych i uczciwych podstawach współpraca, istniejące równolegle strony, jak i działający w tych organizacjach ludzie, nie musieli by ze sobą rywalizować, a mogli by się doskonale uzupełniać.

I trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że gdyby w PZP nie doszło do zawłaszczenia pewnych funkcji na zasadzie "Lukaszenkowości" i braku należytej reakcji na ten stan, być może dziś, nie musiało by być tylu organizacji i takiego rozbicia w środowisku.  Za to wszystko odpowiada były prezydent, ale też i klika zgromadzonych wokół niego klakierów którzy widzą w tym swój interes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj to nie ma znaczenia. .

 

Rozporządzenia muszą wynikać z ustawy nie mogą być  z nią sprzeczne - jak to może nie mieć znaczenia?

 

W komisji nie przeforsujemy zmiany podejścia, że ustawa dotycząca sprzedaży detalicznej ma dotyczyć nie tylko rolników ale producentów żywności bo w grupie rolników jest tylko część pszczelarzy. Dlaczego? - to jest na filmie, który czarga boli

 

No tak, zaocznie ( czytaj - nie uczestnicząc w obradach Komisji Parlamentarnych ) niczego prawdopodobnie przeforsować się nie da.

Obecność na posiedzeniach Komisji pozwoliłaby też, być może zrozumieć o co w ustawie chodzi i kogo ona dotyczy

(rolników ! wśród rolników są także pszczelarze).  

Film który "czarga boli"  (TVPolanka - 5) zawiera insynuacje, jest nielogiczny - nie tłumaczy odpuszczenia sobie przez Polankę Sejmowej Komisji Rolnictwa, na rzecz aktywności w ministerstwie rolnictwa.

 

Wszyscy, którzy oglądali transmisję sprzed kilku godzin widzieli jak wygląda głosowanie - kalka z PO/PSL. Nic się nie zmieniło. Nawet posłowie śmiali się z któregoś zapóźnionego, który nawet nie wiedział co głosują ale wiedział jak głosować. No i nieszczęsnym limitem komisje się nie zajmą, to w końcu tylko załącznik. To musi pójść od strony ministerstwa. Jak nie wierzysz, sprawdź punt drugi.

 

Odbiór transmisji może być sprawą indywidualną, nie podzielam opinii, że nic się nie zmieniło. 

O jaki "nieszczęsny limit"  którym nie zajmą się Komisje Ci chodzi?

Ustawa już przegłosowana:

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=30&NrGlosowania=25

w jej zapisie jest określony limit - 20 000 zł  zwolnione z podatku w odniesieniu do rolniczej sprzedaży detalicznej - dla pszczelarzy rolników z zarejestrowaną sprzedażą bezpośrednią oznacza to limit nieopodatkowanej sprzedaży produktów przetworzonych (np. pyłek z miodem)

To musi pójść od strony ministerstwa. Jak nie wierzysz, sprawdź punt drugi. - 

Co musi pójść od strony ministerstwa? Przecież limity określiła ustawa było to na Komisji przegłosowane (poprawka Kukiz 15)

O co chodzi z tym punktem drugim? co mam sprawdzić i gdzie nie można jaśniej?

 

Znowu się narażę tym, którzy mówią że polemizuję z betonem (sorry, to nie moje słowa) ale po raz kolejny napiszę, że nic mi do władzy

 

Przecież w filmie TV5 nawołujesz do demonstracji przeciwko władzy, bez przedstawienia dowodów na to, że ta władza nie liczy się z głosem środowiska

 

(wszak razem borykaliśmy się z liberałami a gest ówczesnego marszałka Komorowskiego ...

 

Komorowski TW Litwin nie jest żadnym liberałem, równie dobrze może być nazwany konserwatystą socjalistą, anarchistą czy szogunem jest tym kim mu w danej chwili prowadzący być karzą

 

 Sprawdź tylko w drukach sejmowych kto jest na liście organizacji do konsultacji i znajdź tam choć jedną organizację pszczelarską. Przypadek co?

 

Szukałem, ale nie znalazłem tego miejsca gdzie są wyszczególnione organizacje społ. dopuszczone do konsultacji w Sejmie. Proszę o link do tej listy. w Sejmie poprzedniej kadencji SPP Polanka była zapraszana do konsultacji.

Z tego co wiem na każde posiedzenie Komisji Sejmowej RiRW jest dość łatwo uzyskać kartę wstępu wystarczy się o to tylko oficjalnie zwrócić do Sekretariatu Komisji, terminy posiedzeń są jawne na str. sejmu, ponadto na wniosek organizacji Sekretariat KRiRW powiadamia o planowanych posiedzeniach drogą mailową,

Czyżby zdarzyło się tak, że Polance odmówiono wstępu na posiedzenie w którym chciała uczestniczyć?

Udokumentuj ten niecny przypadek.

 

Polanka jest na wysokości zadania nawet ponad miarę swoich możliwości a po co ci ten czas, to już zupełnie nie rozumiem? Czyżbyś chciał coś z tym zrobić? Jakoś wesprzeć? Daj spokój. Dla twojej wygody nie poświęcimy czasu na działanie pisaniem sprawozdań. Przyjdzie trochę luzu, będą sprawozdania. A dowiadywać się o ważnych sprawach na stronach PZP sam bym chciał.

 

Nie dla mojej wygody dopominam się o o sprawozdania z działalności SPP, ale dla przestrzegania deklaracji o transparentności i jawności działań, według obietnic po to było założone forum aby z niego czerpać informacje.

Zamiast tracić czas na tłumaczenie dlaczego nie ma relacji z podejmowanych działań nie prościej po prostu zdać relacje?

 

 Przyjdzie trochę luzu, będą sprawozdania.

 

Wielu informacji nie było przekazanych niezależnie od tego czy "luz" się pojawił czy też nie.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko w temacie.

Zabrakło pszczelarzy i ich przedstawicieli tam, gdzie ważą się ich (nie tyle losy).co interesy.

Nie pierwszy i nie ostatni raz.

Zabrakło Jacek Ciebie , mnie także.

Zabrakło POLANKI co jest błędem nie podlegającym dyskusji. 

Nie obarczam winą wyłącznie Zarządu, bo zakładam, że nie wszystko są w stanie ogarnąć.

Pamiętajcie, że pełnią swoje  funkcje społecznie , wszyscy pracują zawodowo i nie zawsze są w stanie sprostać sytuacji z przyczyn prozaicznych.

Ja wyleciałam z roboty po kilku latach swojego zaangażowania w budowanie prestiżu i eskalacji zadań jakie sobie w tamtym okresie stawialiśmy.  

Potrzebujemy konkretnego człowieka do tej roli . Kompetentnego i rzutkiego, a także oddanego sprawie.

Spodziewam się, że pewnie za godziwym wynagrodzeniem w zależności od włożonego wkładu pracy i czasu.

Nie spodziewam się, że "na etat".

Na to POLANKI nadal nie stać.

Rozejrzyjcie się , wskażcie kogoś lub niech się sam zgłosi jeśli czuje , że sprosta oczekiwaniom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech_p

 

Rozejrzyjcie się , wskażcie kogoś lub niech się sam zgłosi jeśli czuje , że sprosta oczekiwaniom.

Proponuję 2 kandydatury,  panowie Gracz i Lasocki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...