Skocz do zawartości

Pszczeli-Dom

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  37
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak

Ostatnie wizyty

349 wyświetleń profilu
 1. Opakowania Szklane Victoria Elżbieta Barceluk 606-730-480 ...
 2. obecnie można znaleźć ofertę za 2,10 zł przy zakupie palety .
 3. dzien dobry Jestem zdumiony co się dzieje. Rok temu w Bukowinie zarząd zdecydował że nie potrzebne kluby terenowe bo wszystko się "ogarnia" . Największym priorytetem nowej władzy było podniesienie składki członkowskiej- to jedyny sukces? Po krótkim czasie prezes pisze ze potrzebuje pomocy , niestety brak odzewu , nic dziwnego po atmosferze na wyborach. Po złożeniu deklaracji nie ma konieczności automatycznego przyjęcia do stowarzyszenia . Nowe osoby przyjęte z większości organizacji mogą występować o udział w KWP od następnego roku. więc część roszczeniowych osób sama wypadnie. Problem wielkości w perspektywie najbliższego roku ,dwóch zacznie się rozwiązywać . Już nie będzie trzeba być członkiem organizacji pszczelarskiej do dopłat tylko jeszcze przypilnować składki członkowskiej i ludzi ubędzie . zobaczenia w Gdańsku.
 4. witam Czy zarząd planuje jesienne spotkanie ? do tego jaki termin i okolica.
 5. witam Czy w zapowiedzi kolejnej fali zachorowań na koniec miesiąca stycznia i luty , wydarzenie może być mocno zagrożone . może lepiej szykować termin rezerwowy na koniec marca , mimo że to będzie prawdopodobnie już czas pracy wiosennej w pasiece?
 6. Pszczeli-Dom

  Kluby Polankowe

  Agata bądź proszę konsekwentna . Obecnie w moim odczuciu zarząd stoi na stanowisku że nie ma klubów polankowych tylko zespoły wykonawcze zacznij używać jednej nazwy z swoich wpisach . Po niespełna 8 latach działania w formie klubów pozwólcie im się do nowego statusu odnieść. Co się tyczy zmiany statutu cytuję fragment opinia prawnika przez Ciebie przedstawionej: W przypadku zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia może ono głosować uchwałę o zmianie Statutu jedynie, jeśli była ona na porządku obrad zwołanego zgromadzenia. Należy uznać, że postanowienia Statutu Stowarzyszenia i warunki dla podjęcia uchwały o zmianie treści Statutu Stowarzyszenia wskazane tamże są wiążące. O tej ścieżce mówiłem na zebraniu i nie będę powtarzał tego samego . Do zmian trzeba woli zaangażowania władz a takiej dziś nie ma , w związku z tym postaram się więcej nie męczyć wszystkich tym tematem .
 7. Nie powiedziałaś na co dodatkowe pieniądze a jak wynika z poprzedniego trudnego niewątpliwie roku w kasie debetu nie było . Wszyscy słyszeliśmy sprawozdanie finansowe .
 8. A wiesz ile osób czyta wewnętrzne tam pisano o klubach , statucie , składce i kulą w płot.
 9. Mimo wszystko nasze spotkanie w Bukowinie można uznać za udane. Tradycyjną przyjacielską atmosferę czuliśmy o pierwszego wieczora . Trochę szkoda że na początku w sposób nie formalny zarząd nie omówił planowanych uchwał . Mimo małej liczebności na walnym dyskusja była gorąca i burzliwa. Zmiana składki nie przeszła bo zarząd nie potrafił jej porostu obronić podając cyferki. Niestety nie podano ile osób nie płaci składki i jakie kroki podejmie władza aby przywołać do statutowego obowiązku członków. Co do zarzutu że kilka procent zadecydowało za wszystkich takie są prawa demokracji , nikomu nie zabroniono udziału ani nikogo z obecnych nie wykopano z sali obrad. Gratuluje koleżankom i kolegom wyboru i oczekuję mądrych decyzji. Ale szykowanie szybkiego nadzwyczajnego zebrania w sprawie składki to przesada za swoje gapowe trzeba się rok przemęczyć i proponuję zorganizować przy następnym Jesiennym spotkaniu co nagle to po diable .
 10. Pszczeli-Dom

  Kawiarenka pytli

  święto narodowe to i świąteczny wybór nowych władz. szkoda że "nowe ' władze będą musiały zacząć od ułożenia programu pobytu bo obecne z planu robią MEGA NIESPODZIANKĘ - TAJEMNICĘ. dobrze ze góry blisko i buty odpowiednie już przygotowane.
 11. Do bożej pasieki w dniu 22 kwietnia 2021 roku odszedł Jan Lacek. Nasz serdeczny kolega z grupy Garwolin. Przegrał ciężką walkę z Covidem . Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w dniu 28.04.2021 o godz. 14:00 w kaplicy na cmentarzu w Garwolinie. Składamy najszczersze kondolencje najbliższym i łączymy się w modlitwie.
 12. Witam Sytuacja jest nie przewidywalna . Spotkanie bezpośrednie miało by bardzo duże ograniczenia i zagrożenie dla pszczelarzy seniorów których udział i szczere dzielenie się doświadczeniem zawsze wzbogaca program . W tym dziwnym czasie trzeba zorganizować wykład lub kilka zdalnie ,nie koniecznie wszystkie jednego dnia /wieczoru. mogą to być kolejne soboty. Jednak że były by to wykłady Polanki wymagane powinno być logowanie , wykład to forma pracy i prelegentowi należy się wynagrodzenie. jeśli finansujemy ze składki członkowskiej to tylko dla członków, W trakcie zimy może nauczymy się żyć z nie wiadomo jakim zagrożeniem ( nie neguję istnienia wirusa) i wiosenne spotkanie które możemy zrobić później koniec kwietnia przy cieplejszej pogodzie pozwoliło by na organizację w otwartej przestrzeni ,bo jak na razie zagrożeniem są obiekty zamknięte z ciągłym przebywaniem .
 13. Pszczeli-Dom

  Woskomat WAXO

  BOROWY jest producentem węzy ? Nie rozumiem dlaczego tak trzęsie ga....mi
 14. Pszczeli-Dom

  Woskomat WAXO

  Będę reklamował . Koledzy chcecie dowiedzieć się po co woskomat przyjedźcie 14 marca na konferencję do Mińska Mazowieckiego na wykład pana profesora .-obowiązuje wcześniejsze zgłoszenie u organizatora. Znając wcześniejsze prezentacje jestem pewien że będzie kawa na ławę bez ogródek.
 15. Pszczeli-Dom

  Woskomat WAXO

  Nareszcie będziemy mieli bat na mieszaczy z dwóch stron producenta węzy i pszczelarza. Na poziomie koła sprawdzimy co dostarczono od "pszczelarza" i co chce wcisnąć "producent" Widzieliśmy wiele badań wosku a raczej mieszańca wosko-podobnego O kiedy prof Gagoś powiedział że ma pierwszy działający prototyp na rynku węzy już nikt nie żądał wosku na wymianę za węzę czyżby oczyszczano magazyny z badziewia . Panie Profesorze gratulujemy kolejnego sukcesu .
×
×
 • Dodaj nową pozycję...