Skocz do zawartości

filip

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  206
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta


Aktywność reputacji

 1. Like
  filip przyznał reputację dla BorowyWoskomat WAXO   
  Pan profesor zarabia na tym.
   
  A Wy reklamujecie - namolnie- niebadany dodatek paszowy, a teraz cos czego jeszcze nie ma.
   
  Przepraszam że odarłem prawde z szat dyplomacji.
 2. Like
  filip otrzymał reputację od lechCo tam Panie u prezydentów i ministrów...   
  Według mnie choroba pszczelarstwa o której pisze  robinhood rozpoczęła się z chwilą wprowadzenie  dopłat z jednoczesnym pośrednictwem PZP w ich realizacji.  Miniony czas pokazuje  że mimo zmian personalnych i powstania nowych organizacji  m.in naszej Polanki sytuacja zamiast się polepszać to według mnie jeszcze się pogarsza i to pod wieloma względami. Moim zdaniem całkowita likwidacja dopłat  skutkowała by powrotem pszczelarstwa na właściwe tory te które pamiętają już nieliczni, kiedy to m.in.  wspólnie budowaliśmy Dom Pszczelarza w Kamiannej.
 3. Like
  filip otrzymał reputację od robinhuudCo tam Panie u prezydentów i ministrów...   
  Według mnie choroba pszczelarstwa o której pisze  robinhood rozpoczęła się z chwilą wprowadzenie  dopłat z jednoczesnym pośrednictwem PZP w ich realizacji.  Miniony czas pokazuje  że mimo zmian personalnych i powstania nowych organizacji  m.in naszej Polanki sytuacja zamiast się polepszać to według mnie jeszcze się pogarsza i to pod wieloma względami. Moim zdaniem całkowita likwidacja dopłat  skutkowała by powrotem pszczelarstwa na właściwe tory te które pamiętają już nieliczni, kiedy to m.in.  wspólnie budowaliśmy Dom Pszczelarza w Kamiannej.
 4. Like
  filip przyznał reputację dla KarpackiForum Polanki   
  Zakładanie nowych tematów na tym forum, przestało mieć jakikolwiek sens.  Jaki by nie był jego temat, i tak wszystko zostanie sprowadzone do tego samego. Przykładem powyższa dyskusja kolegi Daro, z  Piotrem_S.   Nie mam już pewności , czy to co obecnie napiszę ma sens, ale tak jak niektórzy, "rzucają się na klawiaturę" aby "dokopać " komuś , kto się akurat odezwał, a nie jest darzony sympatią przez czytającego, tak ja czuję potrzebę i obowiązek , działania w obronie przyzwoitości na tym forum, a tym samym, w obronie dobrego imienia Polanki , gdyż jest to organizacja do której należę, i o której opinia , nie jest mi obojętna.
  Nie dalej jak wczoraj, ukazało się na tym forum kilka wpisów , daleko wykraczających poza określone regulaminem normy, za które , zresztą słusznie, kolega Piotr_S, "obiecał" autorowi tych wpisów ostrzeżenie. Po niedługim czasie w wątku pt. "Robinhuud do spowiedzi" , ukazał się wpis, tego samego autora, który zawierał inwektywy ubliżające już nie wybranym użytkownikom tego forum, a wszystkim którzy z niego korzystają i czytają wpisy na nim umieszczane.  Miałem nadzieję, że zareaguje na to ktoś z grupy moderatorów, których jak wiadomo, mamy na tym forum sześcioro. Niestety, do późnego wieczora, żadnej reakcji nie było. Pomyślałem , że być może oczekują oni na formalne zgłoszenie, zachowując się jak policjant, który stał się świadkiem przestępstwa, ale nie reaguje , czekając na formalne zgłoszenie.
  Niestety, dziś wątku o spowiedzi już nie ma, i nie widać też żadnych działań, które powinny być skutkami umieszczenia tych obelżywych wpisów. Ich autor nie ma nawet tego pierwszego ostrzeżenia, które "obiecał mu" kolega Piotr_S. 
  Jak to rozumieć ???  Gdyby obelżywe słowa dotyczyły tylko wybranej osoby , czy osób, mogli by oni w duchu politowania , stwierdzić, że nie mają za złe tej zniewagi, i poprosić administratora forum o "przymknięcie oczu" na ewidentne złamanie jego  regulaminu . Jednak w tym przypadku obelżywe słowa i epitety, odnosiły się do wszystkich członków Polanki , i wszystkich użytkowników tego forum, także tych, którzy członkami Polanki nie są.  Jak się to ma do zasady, zawartej w większości statutów organizacji jakie znam? Że członek organizacji powinien dbać o dobre imię tej organizacji i jej członków.???
  Na tym forum , nieco wcześniej, umieściłem wątek pod tytułem "Równi i równiejsi wobec prawa". Dotyczył on równego traktowania podmiotów gospodarczych, zajmujących się produkcją uli i sprzętu podlegającemu refundacji.  Dziś wypadało by utworzyć wątek "Równi i równiejsi wobec Regulaminu Forum" .  Oczywiście tworzenie takiego wątku, nie ma sensu, bo i tak tematem jego stanie się KOWR i KPWP,  jak wyżej.
  Piszę o tym , nie dlatego że nie mam co robić, czy dlatego że "wiosną tak już jest" . Piszę dlatego , że należy walczyć o szacunek tak dla organizacji w której się jest, jak i do sytuacji forum , na którym się pisze.  Zdarzenia jakie aktualnie mają miejsce, stawiają duży znak zapytania, o ten szacunek i opinię. Oczekuję od osób , które z racji pełnionych funkcji w tej organizacji mają do tego prawo, aby z niego skorzystali dla dobra Polanki i tego forum, określiły co podjęły w tej sprawie, i czego nie podjęły , pomimo że należało? 
  Pozdrawiam.
 5. Like
  filip otrzymał reputację od Pasieka Facelia BłękitnaProgram poprawy warunków fitosanitarnych rodzin pszczelich poprzez wsparcie finansowe zakupu węzy pszczelej - po marszałkowsku   
  "Aby lepiej zrozumieć Twoje stanowisko mam pytanie czy jesteś zadowolony z sytuacji z jaką mamy do czynienia w polskim obrocie węzą i woskiem, czy wg Ciebie węza oferowana przez Łysonia i toruńską Pasiekę jest "oky"? 
  Ja w kwestii obrotu węzą i woskiem nie mam żadnego stanowiska  bo nie jestem uczestnikiem tego obrotu , nie pamiętam kiedy ostatni raz wymieniałem wosk na węzę, ale pamiętam że nie była ona wyprodukowana  w/w firmach.  Co się tyczy wyników  badań dla mnie są jednoznaczne   i nie widzę potrzeby roztrząsania dalej tego tematu. Jak pisałem wcześniej  nie kupuję węzy , bo tak prowadzę swoją gospodarkę aby zapewnić sobie w pełni potrzeby swojej pasieki.  Jestem realistą  żyjemy w takim świecie  w którym jednostka nie ma żadnego znaczenia, co najwyżej jest tolerowana podczas wyborów. 
 6. Like
  filip otrzymał reputację od KrzyżakMinisterstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Republiki Słowackiej zatwierdziło wsparcie państwa na działalność zapylającą.   
  witam zastanawiam się skąd w części naszego społeczeństwa w tym i pszczelarzy jest tak duża wiara w to że władza może rozwiązać wszelkie bolączki uchwalając jakąś ustawę czy coś tam innego. najlepsze ustawy nic nie poprawią jeżeli my sami nie zmienimy swojego podejścia do szeregu spraw które w swojej masie stają się problemem. Nie wiem dlaczego my pszczelarze chcemy być pępkiem rolnictwa, z jakiego powodu, że co pszczoła zapyla?.  Swiat idzie w innym kierunku, a my chcemy przywilejów, datków , zapomóg, a nikt nie chce  przyjąć do wiadomości faktu że otrzymując  np 5 zł. musisz zapłacić  w formie różnych podatków ,  8 czy więcej  zł. ( daro o tym pisał wyżej ) Władza  ta czy inna nie ma studni bez dna wypełnionej zł, czy jełro żeby je rozdawać na lewo czy prawo, ale niestety to robi  goląc nas równo.  Nie wiem czy dożyję takich czasów że władza powie dość, chcesz być  np. rolnikiem to się utrzymuj z własnego gospodarstwa , bo my społeczeństwo nie będziemy ci  opłacać krus, ubezpieczeń zdrowotnych itd, dopłat na paliwo i innych.  Chcesz być pszczelarzem  to podobnie,  w innym przypadku jesteś hobbystą takim jak hodowca gołębi, kanarków czy czegoś tam innego. Nie stać mnie na takie hobbi to się tym nie zajmuję , i nie oczekuję na jakiś datek z tego tytułu.  A tak nawiasem w sąsiednim kraju Białorusi uchwalono a jakże ustawę pszczelarską która zamiast poprawić warunki dla pszczelarzy to je jeszcze pogorszyła. W nadchodzącym nowym roku życzę wszystkim  dużo, dużo zdrowia i radości ze współpracy z naszymi skrzydlatymi zwierzątkami.
 7. Like
  filip przyznał reputację dla BorowyMinisterstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Republiki Słowackiej zatwierdziło wsparcie państwa na działalność zapylającą.   
  Naprawde mi sie nie chce - pomijając fakt, ze to nie tamat tego watku.
   
  Nie chce mi sie kolejny raz pisac ze nie potrzebuje jakiegos swietego graala w postaci ustawy pszczelarskiej, ze nie potrzebuje jałmużny w postaci oplaty za zapylanie, i tak dalej...
   
  Potrzebuje jedynie zeby Państwo egzekwowało nalozone przez siebie prawa. Zeby Panstwo nie wykazywało sie totalnym wyjebanizmem jesli chodzi o kwestie pszczelarskie, zeby Panstwo zaczelo patrzec na pszczelarstwo jako na mala lecz wazna dziedzinę gospodarki, a nie jak na klub geriatrykow ktorych mozna kupic za dwa euro "zapłaty".
  Nie chce mi sie pisac o zupełnie pustych przepisach odnosnie jakosci produktow pszczelich, ktore psuja moj rynek, nie chce mi sie pisac o imporcie miodu, ktory ten rynek zrownuje z zuemia....
   
  Wy to wszystko wiecie.
  Ale dalej najwazniejszym tematem dla was jest dwa złote doplaty do ula.
  I koniecznie reka w reke z zawodowymi !
  Smiech pusty.
 8. Like
  filip przyznał reputację dla robinhuudProgram poprawy warunków fitosanitarnych rodzin pszczelich poprzez wsparcie finansowe zakupu węzy pszczelej - po marszałkowsku   
  Pszczelarze są różni różniści. Jedni przed władzą protestują, drudzy w tym czasie zakładają kapelutek i z teczką biegają po salonach grzebiąc w projektach uchwał i w normach. Trzeci chowają się pod biurkiem i przepraszają za wszystko polityków. Ci dostają medale.
  No ale cóż, w pszczelarstwie jak się okazuje żadne normy (w tym PN) nie obowiązująâŚ
  Można zgodnie z prawem wrzucić 2 mln społecznego grosza w błoto przy aprobacie i udzale władz pszczelarskich, które podobno statutowo reprezentują interes pszczelarza i pszczoły. Wszyscy wycierają sobie gęby poprawą losu pszczół. Wszystkich pszczół! Tych z krajów UE i spoza UE. Czysty bezinteresowny apiinternacjonalizm.
  Na koniec pielgrzymką się samooczyszczają.
  Dlatego ich wszystkich qâŚ. lubię!!!
  Mam lichą nadzieję, że oni mnie też .
  Niektórzy uważają, że szkodzę organizacji, inni mniej liczni - że pszczelarstwu.
  Mam tylko nadzieję, że nie szkodzę pszczole.
 9. Like
  filip otrzymał reputację od TobiarzDProgram poprawy warunków fitosanitarnych rodzin pszczelich poprzez wsparcie finansowe zakupu węzy pszczelej - po marszałkowsku   
  nie mam pojęcia co się porobiło, ale zaznacz link  ctrl c  i na you tube ctrl v 
 10. Like
  filip otrzymał reputację od tarczewskiNosema ceranae.   
  warto wysłuchać ,  perspektywa nie ciekawa

×
×
 • Dodaj nową pozycję...